Jump to content

Lista irytujących błędów gry

bug błąd bugs

• Please log in to reply
48 replies to this topic

_Patrol #41 Posted 29 July 2018 - 01:50 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 38911 battles
  • 31,017
  • [_COM] _COM

View PostProfesorP1ZDAN, on 29 July 2018 - 01:00 AM, said:

(...) gdzie za drugim muszę przytrzymać - wtedy łaskawie działa.

Tak właśnie działa rozglądanie od dawna, nie jest to błąd.

Jedyny błąd, który, że tak napiszę widzę, to błąd w ustawieniach klawiszy.

Przejście do trybu snajperskiego zamień z PPM przykładowo na klawisz E.

View Poststraszny_cienias, on 28 July 2018 - 03:02 PM, said:

Przypomniał mi się jeszcze jeden błąd. Tylko zastanawiam się, czy go dopisywać. Bo on jest w grze od zawsze i nie wiem, czy to błąd, czy po prostu olana niedoróbka. Otóż kiedy skupiam, kółeczko celownika maleje. Ale jeśli w tej chwili zwiększyć zoom, to kółeczko "przeskakuje". Jakby cofało się skupianie. Nie wiem, czy to tylko efekt wizualny, czy faktycznie skupianie na serwerze się cofa, ale kółeczko zamiast skupiać się na przykład trzy sekundy potrafi skupiać się i pięć. Wystarczy zwiększać i zmniejszać przybliżenie.

Jest to błąd, bo kółeczko powinno zmienić rozmiar wraz ze zmianą wartości przybliżenia, czyli zwiększać lub zmniejszać i powinno w tym czasie być nieruchome, a dokładnie, to nie powinno, jak to napisałeś "przeskakiwać".

Zrób test, będąc w trybie snajperskim (przykładowo x8) rusz myszką w lewo, czy w prawo, kółeczko powinno się zwiększyć i zaraz zmniejszyć.

Po ustabilizowaniu zwiększ wartość przybliżenia do x16 (ale nie ruszaj myszką) kółeczko powinno się zwiększyć i tak pozostać, zmniejszy się po zmianie przybliżenia na mniejszą.

Jeśli tak będzie, jak opisałem to wsio ok. Jeśli będzie inaczej, to masz gdzieś błąd, nie będę zgadywał przyczyny, choć chodzi mi po głowie celownik serwerowy, ten z gry lub z modów.

Edited by _Patrol, 29 July 2018 - 01:53 PM.

straszny_cienias #42 Posted 29 July 2018 - 06:53 PM

General

• Player
  • 64831 battles
  • 8,741
  • [_CHS_] _CHS_

View Post_Patrol, on 29 July 2018 - 02:50 PM, said:

Jest to błąd, bo kółeczko powinno zmienić rozmiar wraz ze zmianą wartości przybliżenia, czyli zwiększać lub zmniejszać i powinno w tym czasie być nieruchome, a dokładnie, to nie powinno, jak to napisałeś "przeskakiwać".

Zrób test, będąc w trybie snajperskim (przykładowo x8) rusz myszką w lewo, czy w prawo, kółeczko powinno się zwiększyć i zaraz zmniejszyć.

Po ustabilizowaniu zwiększ wartość przybliżenia do x16 (ale nie ruszaj myszką) kółeczko powinno się zwiększyć i tak pozostać, zmniejszy się po zmianie przybliżenia na mniejszą.

Jeśli tak będzie, jak opisałem to wsio ok. Jeśli będzie inaczej, to masz gdzieś błąd, nie będę zgadywał przyczyny, choć chodzi mi po głowie celownik serwerowy, ten z gry lub z modów.

Nie zrozumiałeś. A ja nie byłem dosyć precyzyjny. Jeśli skupianie się skończy, i kółeczko przestanie się zmniejszać, to wszystko jest OK. Błąd występuje, kiedy zmieniasz zoom podczas gdy ciągle skupia. Trzeba by zrobić test na jakiejś treningówce. A to zjawisko obserwuję odkąd pamiętam. Na wielu różnych komputerach, na każdej wersji WoTa.

RaJCeL #43 Posted 31 July 2018 - 09:59 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 22873 battles
  • 1,133

View Poststraszny_cienias, on 29 July 2018 - 07:53 PM, said:

Nie zrozumiałeś. A ja nie byłem dosyć precyzyjny. Jeśli skupianie się skończy, i kółeczko przestanie się zmniejszać, to wszystko jest OK. Błąd występuje, kiedy zmieniasz zoom podczas gdy ciągle skupia. Trzeba by zrobić test na jakiejś treningówce. A to zjawisko obserwuję odkąd pamiętam. Na wielu różnych komputerach, na każdej wersji WoTa.

Myślę, że do testów przydatny będzie mod od protanków - wskaźnik pełnego skupienia działa - procentowo + czas w sekundach pozostały do pełnego skupienia.

_Patrol #44 Posted 31 July 2018 - 10:50 AM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 38911 battles
  • 31,017
  • [_COM] _COM

Testy robimy bez modów i z wyczyszczonym folderem %appdata%/wargaming.net/worldoftanks

Testy z modami nie mają sensu.

ps.

Może faktycznie warto wbić na treningówkę wybierając identyczne czołgi z identyczną załogą, przykładowo wytrenowaną na 100% bez perków.

Można nagrać filmiki i porównać.

Edited by _Patrol, 31 July 2018 - 10:51 AM.

Kot_04 #45 Posted 31 July 2018 - 11:10 AM

Colonel

• Player
  • 17981 battles
  • 3,534
Bardzo irytuje błąd w którym podczas bycia sklejonym z wrogim czołgiem trzeba używać auto aim'a albo snajperskiego trybu, bo "z biodra" nawet kiedy patrzymy kamerą na czołgi od góry, to lufa idzie na maksa w górę, nie raz miałem tak, że podczas przyklejenia nie trafiałem w czołg, bo pocisk szedł nad nim.

Edited by Kot_04, 31 July 2018 - 11:13 AM.

straszny_cienias #46 Posted 23 August 2018 - 07:37 PM

General

• Player
  • 64831 battles
  • 8,741
  • [_CHS_] _CHS_

Błąd w czacie został zastąpiony nowym. Teraz z czatem nie ma problemów, ale próba wysłania wiadomości do kogoś offline skutkuje błędem.

No ale co ja się czepiam, przecież nad tym pracują dopiero od roku, a to mający niski priorytet zadanie...

ankuba57 #47 Posted 23 August 2018 - 10:18 PM

Captain

• Player
  • 32312 battles
  • 2,360
Taa, ja wszedłem na Oficjalny Polski Kanał i już tak pozostał, nie szło go wyłączyć, trzeba było się przelogować.

dziad_astor #48 Posted 24 August 2018 - 06:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 44929 battles
  • 923
  • [-SUV-] -SUV-

Nie będę zakładał nowego tematu, mam tylko jedna małą uwagę do WarGaming'u. 

Czy szanowne WG mogło by zaprzestać wysyłania mi spamu w kliencie gry?

Trzy krotnie po zakończonych bitwach pokazywały mi się dymki mniej więcej o treści "Quickybaby is live now! watch now on.... " ale czary goryczy przelało już czwarty spam z waszej strony i to w wersji okienkowej ...

shot_018.jpg

Ja rozumiem że ta osoba może być popularna w świecie wota, ale mnie to po prostu nie interesuje kto co robi. Skoro dajecie graczom możliwość blokowania wiadomości od osób z poza listy, to dlaczego by nie dać możliwość blokowania spamu z waszej strony?

Ulthion #49 Posted 24 August 2018 - 08:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 20015 battles
  • 1,096
  • [-MWG-] -MWG-
Zapewne użyłeś kodu od niego? Ze stronki domin lub rykoszet?

Also tagged with bug, błąd, bugs

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users