Jump to content

MŚ 2018, futbol oraz piłka ogólnie kopana.

• Please log in to reply
376 replies to this topic

TalkToTheHoof #361 Posted 26 August 2018 - 05:34 PM

Warrant Officer

• Player
  • 5614 battles
  • 785
  • [R3B3L] R3B3L

View Postakarw123, on 24 August 2018 - 08:50 PM, said:

Czyli bardzo możliwe jest to że Legia odpadła z dwoma uczestnikami fazy grupowej Ligi Europy :P

No i możemy do tego kubeczka dorzucić kolejną legendę piłki jaką jest z pewnością Wisła Płock.

Zaczynam się wstydzić tego iż jestem rdzennym( nie żadnym słoikiem) Warszawiakiem. Kurczę nawet w młodości zaliczyłem epizod w jednej z juniorskich ekip. Niestety wypadek samochodowy przerwał moją karierę piłkarską:(

profes79 #362 Posted 27 August 2018 - 04:54 PM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM

Brzęczek powołał skład na mecze z Włochami (Liga Narodów) i Irlandią (towarzyski) - zmiany w porównaniu z MŚ:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny. Bartosz Białkowski

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Adam Dźwigała, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Rafał Pietrzak, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus. Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Thiago CIonek, Łukasz Piszczek

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Piotr Zieliński. Kamil Grosicki, Sławomir Peszko, Maciej Rybus

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Dawid Kownacki, Łukasz Teodorczyk

Co mi się rzuciło w oczy? Wracamy do trzech napastników w składzie. Wylecieli Pazdan i Jędrzejczyk. Brak Cionka po MŚ chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Piszczek zakończył przygodę z reprezentacją na początku sierpnia. Grosicki nie gra; Teodorczyk po przejściu do Udinese grać dopiero zaczyna a Peszko od początku był nieporozumieniem. Białkowski a Skorupski - tu nie mam zdania; wybrał bramkarza z Serie A w miejsce bramkarza z Championship; dużo ważniejszy będzie wybór pierwszego bramkarza na mecz z Włochami między Szczęsnym a Fabiańskim...Co ciekawe, Nawałce przez wszystkie przypadki odmieniano Mierzejewskiego z Australii a tu cicho sza...Chociaż może przejście do Chin się tu przyczyniło - póki co ma cztery mecze, jedną bramkę a klub ma bliżej do spadku niż do pucharów azjatyckich...

Test już za półtora tygodnia.

akarw123 #363 Posted 31 August 2018 - 10:00 AM

Corporal

• Player
  • 24663 battles
  • 107
  • [BPPS] BPPS

Stało się!! Didląż zagra w Lidze Europy!! :teethhappy: W meczu rewanżowym z CFR Cluj (Rumunia) gracze z państwa Beneluksu prowadzili już 3:0 jednak w samej końcówce graczom Cluj udało się strzelić 2 gole.

Cluj - Dudelange 2:3 (0:0) Gole: Ndip Tambe 85', Billel Omrani 88' - Danel Sinani 51', 53', David Turpel 78' 

Nie no to Legia odpadła przynajmniej z uczestnikiem fazy grupowej Ligi Europy więc proszę państwa nie ma co mówić o jakimkolwiek wstydzie. (:teethhappy:)

profes79 #364 Posted 02 September 2018 - 09:59 PM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM

Z uczestnikami. Spartak Trnava przeszedł Olimpię Lubljana i też gra w fazie grupowej. Z drużyn, które stanęły na drodze naszym orłom ligowym będziemy mogli więc podziwiać:

Dudelange - w grupie z  Realem Betis, Olympiakosem i Milanem - ja się zastanawiam, gdzie będą grali mecz z Milanem mając stadion na 2,5k widzów (ja nie wiem, czy on w ogóle spełnia wymogi UEFA dla fazy grupowej; ja nie wiem, czy w całym Luksemburgu taki stadion jest...(ichni narodowy ma 8k pojemności)

Spartak Trnava - w grupie z Anderlechtem, Fenerbahce i Dynamem Zagrzeb

Genk - z Malmoe, Besiktasem i norweskim Sarpsborgiem

Gent poległ z Bordeaus a Trencin z AEK Larnaca.

Mecze Dudelange będę śledził z dużym zainteresowaniem. A dla graczy - możliwość zmierzenia się na boisku z gwiazdami pokroju Reiny, Simicia czy Higuaina będzie niezapomnianym przeżyciem...

Wracając do MŚ i UEFA - Złotą Piłkę wygrał Modrić, co oczywiście agent Ronaldo skomentował, że zwycięzcą to powinien być Ronaldo a sam zainteresowany nie raczył się pojawić na ceremonii wręczania nagród. Ciekawe, czy długo płakał w poduszkę...

Mscislav_sister #365 Posted 03 September 2018 - 06:41 PM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 11,848
Raport Nawauki, polska drużyna rozbita na kawałki.:popcorn:

profes79 #366 Posted 03 September 2018 - 08:50 PM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM
Ja za to dzisiaj w pracy stwierdziłem, że jakby mi ktoś w okolicach MŚ powiedział, że w fazie grupowej LE będzie mecz mistrza Luksemburga z AC Milan to upewniłbym się, czy w pokoju nie ma niebezpiecznych narzędzi i zadzwoniłbym na 112 żeby z kaftanikiem podjechali :)

profes79 #367 Posted 08 September 2018 - 08:04 AM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM

No i mamy niespodziankę - 1-1 w wyjazdowym meczu z Włochami w ramach Ligi Narodów. Taki sam wynik osiągnęła nasza młodzieżówka. U siebie. Z Wyspami Owczymi...

Jak to podsumował wcześniej jeden z ekspertów - jak Lewandowski nie zawraca sobie głowy pierdołami pt. transfer to gra. Teraz z punktu widzenia "naszej" grupy interesujący będzie mecz Portugalia-Włochy w poniedziałek.

profes79 #368 Posted 20 September 2018 - 09:56 PM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM

Pierwsze mecze faz grupowych LM i LE mamy za sobą. W sumie na ogół na boiskach nudy; przy tej ilości drużyn to większe emocje zaczną się pewnie dopiero w kolejnej rundzie; ewentualnie w ostatniej kolejce-dwóch. Z ciekawszych rzeczy:

PSG dalej uczy się, że pieniądze nie grają; porażka z LIverpoolem 3-2 na pewno utrudni im wyjście z grupy z pierwszego miejsca

Ronaldo zaliczył czerwoną kartkę (mocno dyskutowaną obecnie; sam uważam, że żółta to jeszcze tam od biedy, ale bezpośrednia czerwień?) ale Juve i tak na wyjeździe zmiotło Valencię 0-2

No i hit na który czekałem - Dudelange podjęło AC Milan i w obecności kilku tysięcy widzów (stadion Luksemburga na którym grano spotkanie ma 8000 pojemności) uległo mu zaledwie 0-1. Następny mecz grają na wyjeździe z Realem Betis.

profes79 #369 Posted 02 October 2018 - 05:54 AM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM

View Postprofes79, on 27 August 2018 - 05:54 PM, said:

Brzęczek powołał skład na mecze z Włochami (Liga Narodów) i Irlandią (towarzyski) - zmiany w porównaniu z MŚ:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny. Bartosz Białkowski

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Adam Dźwigała, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Rafał Pietrzak, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus. Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Thiago CIonek, Łukasz Piszczek

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Taras Romanczuk, Damian Szymański, Piotr Zieliński. Kamil Grosicki, Sławomir Peszko, Maciej Rybus

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Dawid Kownacki, Łukasz Teodorczyk

Co mi się rzuciło w oczy? Wracamy do trzech napastników w składzie. Wylecieli Pazdan i Jędrzejczyk. Brak Cionka po MŚ chyba nie jest dla nikogo zaskoczeniem. Piszczek zakończył przygodę z reprezentacją na początku sierpnia. Grosicki nie gra; Teodorczyk po przejściu do Udinese grać dopiero zaczyna a Peszko od początku był nieporozumieniem. Białkowski a Skorupski - tu nie mam zdania; wybrał bramkarza z Serie A w miejsce bramkarza z Championship; dużo ważniejszy będzie wybór pierwszego bramkarza na mecz z Włochami między Szczęsnym a Fabiańskim...Co ciekawe, Nawałce przez wszystkie przypadki odmieniano Mierzejewskiego z Australii a tu cicho sza...Chociaż może przejście do Chin się tu przyczyniło - póki co ma cztery mecze, jedną bramkę a klub ma bliżej do spadku niż do pucharów azjatyckich...

Test już za półtora tygodnia.

Brzęczek nadal szuka - przed meczami z Portugalią i Włochami w Lidze Narodów:

Bramkarze: Łukasz Fabiański, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.

Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Adam Dźwigała, Kamil Glik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Rafał Pietrzak, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus. Artur Jędrzejczyk, Paweł Olkowski

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Kamil Grosicki, Damian Kądzior, Mateusz Klich, Grzegorz Krychowiak, Rafał Kurzawa, Karol Linetty, Maciej Makuszewski, Taras Romanczuk, Damian Szymański, , Piotr Zieliński.

Napastnicy: Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek

Jak widać dwie zmiany głośniejsze i jedna testowa - Jędrzejczyk i Grosicki z powrotem do kadry plus Olkowski (nie wiem po co nam zawodnik grający w drugoligowym klubie brytyjskim i mający ostatni epizod w reprezentacji w 2013-14...) w zamian za Dźwigałę, Rybusa i Romanczuka.

geohound #370 Posted 02 October 2018 - 07:46 AM

Captain

• Beta Tester
  • 17483 battles
  • 2,107
Moje zamiłowanie do piłki podsumuję tak - w sobotę kupiłem PS4 pro z FIFĄ19, bo było w promo i w niedzielę wieczorem już sprzedałem nieodpakowaną z folii Fifę :D

profes79 #371 Posted 14 October 2018 - 09:46 PM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM
Cóż, Brzęczek znalazł. Dywizję B Ligi Narodów - jako pierwsza drużyna, która z Dywizji A spadła. Decyzja o niewpuszczaniu jednego z najlepszych naszych strzelców (Piątka) na boisko w meczu z Włochami z pewnością mu przyjaciół nie przysporzyła. Mecze z Portugalią i Włochami dosyć dobitnie pokazały, na czym polska piłka obecnie stoi. Ale jest szansa, że tak jak odpadaliśmy z Niemcami z MŚ 2018 tak teraz też z Niemcami spadniemy z Dywizji A.

Daimler1916 #372 Posted 14 October 2018 - 10:27 PM

Brigadier

• Player
  • 20227 battles
  • 4,505
  • [_CHS_] _CHS_

Profes79 Tylko nie mów ze spodziewałeś się wygranej Naszej drużyny? Włosi drużyna która obecnie jest w budowie pykała naszych niczym amatorów.

Milik? Ja nie wiem jakie papiery ma na trenerów ale serio powinien sobie od kadry odpocząć. Najlepiej na zawsze.

Nasi pomocnicy to już w ogóle jakaś parodia piłkarska.... Mam tylko nadzieje ze chociaż w końcu jakiś trener powoła i da szanse Mierzejewskiemu. Na pewno byłby dwa razy lepszy niż obecne dziwne wynalazki pseudo trenera.

Anyway Brzeczek niech się cieszy ze skończyło się na 0:1 w plecy bo już w pewnych momentach Kopenhage widziałem.

Edited by Daimler1916, 14 October 2018 - 10:30 PM.

slawi111 #373 Posted 14 October 2018 - 11:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 26523 battles
  • 731

Zdaje się, że to któryś z moich komentarzy sprawił, że temat pozostał. Teraz to czuję się zakłopotany, a nawet winny :confused: Miałem w planach czasami tutaj pisywać, ale po porażce Ległej z Dudelange w ogóle odechciało mi się piłki kopanej. A dzisiaj... po prostu śmiać mi się chciało gdy publika skandowała nazwisko Piątka i wybuczała wejście Jędrzejczyka za Recę. I szczerze życzyłem im przegranej, bo tylko ta spowoduje że znowu nie będzie gadania o "ciężko wywalczonym 1 punkcie".

Tymczasem dzisiaj nasze dzielne scyzoryki (co prawda w 60% importowane, bo większa część drużyny to m. in. Jugole i Hiszpanie) pokonały jedną z największych potęg klubowego handballu, czyli macedoński Vardar Skopje. Akurat jechałem autem i byłem zdany na komentarz Marka Cendera w Radiu Kielce. Kto tego nie słyszał, cóż, ten nie zna życia :D Jeśli kojarzycie Zimocha, to podpowiem tylko, że możecie to podnieść do 10 potęgi :P

Dokładnie 2 tygodnie i 1 dzień temu darłem się na całą ulicę jak *edited*, gdy wygraliśmy 3:2 z USA. Potem jeszcze głośniej wrzasnąłem na całe osiedle, gdy Kurek wbił ostatni punkt Brazylijczykom. I to są chwile, dla których warto żyć.

A wracając do piłki nożnej, to może udzielę się tu jeszcze w temacie Ligi Mistrzów. O reprę nie pytajcie... zresztą odpowiadać nie zamierzam. Ani dzisiaj, ani jutro, ani za rok. Nie warto tracić nerwy na coś, co przynosi nam tylko frustrację i zażenowanie.

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

Edited by TariboW, Today, 02:56 PM.

profes79 #374 Posted Yesterday, 05:45 AM

General

• Player
  • 19758 battles
  • 9,263
  • [FENOM] FENOM

View PostDaimler1916, on 14 October 2018 - 11:27 PM, said:

Profes79 Tylko nie mów ze spodziewałeś się wygranej Naszej drużyny? Włosi drużyna która obecnie jest w budowie pykała naszych niczym amatorów.

Milik? Ja nie wiem jakie papiery ma na trenerów ale serio powinien sobie od kadry odpocząć. Najlepiej na zawsze.

Nasi pomocnicy to już w ogóle jakaś parodia piłkarska.... Mam tylko nadzieje ze chociaż w końcu jakiś trener powoła i da szanse Mierzejewskiemu. Na pewno byłby dwa razy lepszy niż obecne dziwne wynalazki pseudo trenera.

Anyway Brzeczek niech się cieszy ze skończyło się na 0:1 w plecy bo już w pewnych momentach Kopenhage widziałem.

Wygranej nie ale na uszarpanie punktu liczyłem, zresztą to uszarpanie (i to dosłowne) było blisko. Natomiast w 90 minucie w końcu Włosi trafili w bramkę a nie "w bramkę"...Trochę obawiam się, że będziemy się wozić między grupą A i B - za słabi na A; za mocni na B...

geohound #375 Posted Yesterday, 07:30 AM

Captain

• Beta Tester
  • 17483 battles
  • 2,107

View Postslawi111, on 14 October 2018 - 11:21 PM, said:

I to są chwile, dla których warto żyć.

Niestety, nigdy nie zrozumiem radości czy dumy z powodu wygranej przez jakichś obcych ludzi "w moim imieniu".

x4ec #376 Posted Yesterday, 10:46 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 30932 battles
  • 3,248

PajonkJeBiedronke #377 Posted Yesterday, 11:30 AM

Warrant Officer

• Player
  • 25752 battles
  • 840
  • [BPPS] BPPS
Moim zdanie Brzęczek OUT!!! i niech zatrudnią jakiegoś "niezrzeszonego" trenera zagranicznego bez jakichkolwiek powiązań rodzinnych z piłkarzami czy bez żadnych starych ekstraklasowych znajomości. Tylko i wyłącznie wtedy selekcjoner będzie brał po uwagę tych zawodników, którzy jakąś formę prezentują, a nie tych którzy mają zasługi dla reprezentacji, a obecnie prezentują dno i metr mułu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users