Jump to content


Supertest - nowe mapy Mińsk i polska mapa


 • Please log in to reply
2 replies to this topic

Falathi #1 Posted 21 June 2018 - 11:45 AM

  Field Marshal

 • Player
 • 21029 battles
 • 11,592
 • [-FHH-] -FHH-
 • Member since:
  05-04-2012

 

Czołgiści!

Dwie nowe mapy trafiają do testów: Mińsk ( nazwa mapy nie jest finalna ) oraz mapa polska ( nazwa nie została jeszcze przesądzona ). Są to odpowiednio: miejska mapa, wzorowana na centrum stolicy Białorusi oraz mapa hybrydowa ( małe polskie miasteczko wraz z otoczeniem )

Wcześniej przetestowaliśmy kilka prototypów tych map. Dzisiejsze wersje są prawie finalne: ich wygląd i sposób rozgrywki nie zmienią się specjalnie do momentu ich wypuszczenia. Celem obecnej serii testów jest doszlifowanie balansu i zwiększenie komfortu gry. Sprawdzimy na ile skuteczne są kierunki natarć, jak ciekawa jest rozgrywka w zależności od zajmowanych pozycji i jak wpływają na ilość zwycięstw/porażek obu drużyn. 

Mińsk

 

Minsk_01_ULTRA_001.jpgMinsk_02_ULTRA_001.pngMinsk_03_ULTRA_001.pngMinsk_04_ULTRA_001.pngMinsk_05_ULTRA_001.pngMinsk_06_ULTRA_001.png

Ta mapa odtwarza wygląd centrum Mińska z początku lat 70tych. Choć zmieniliśmy pewne szczegóły, żeby zapewnić przyjemną rozgrywkę to Plac Zwycięstwa i cyrk są bardzo realistycznie odwzorowane. Inne domy oraz obiekty również można rozpoznać, jeśli ktoś był w Mińsku albo tam mieszka. 

Mapa dzieli się na trzy strefy rozgrywki: 

 • Gęsto zabudowane bloki w pobliżu Placu chronią przed ostrzałem TDków i dają pole do popisu dobrze opancerzonym czołgóm do walki na bliski i średni dystans. Można również spróbować snajpienia, jesli ktoś jest dostatecznie odważny, by wyjechać na proste i szerokie ulice. 
 • Strefa uformowana przez Park Gorkiego i nabrzeże Świsłoczy pokrywają drzewa i krzaki oraz kilka wzniesień. To ciekawe miejsce: przeciwnicy mogą Cię ostrzelać z niemal każdego kierunku, ale grając inteligentnie można stąd wspierać sojuszników na flankach, lub okrążyć przeciwników pozostając niewykrytym. 
 • Skrzyżowanie Alei Niepodległości oraz ulicy Kupały jest dobre dla mobilnych pojazdów. Umożliwiają szybkie zajęcie pozycji strzeleckich, oferują też możliwość flankowania przeciwnika. 

 

 

Polska

Poland_02_ULTRA_001.pngPoland_03_ULTRA_001.pngPoland_04_ULTRA_001.pngPoland_05_ULTRA_001.pngPoland_06_ULTRA_001.pngPoland_07_ULTRA_001.pngPoland_08_ULTRA_001.pngPoland_09_ULTRA_001.pngPoland_10_ULTRA_001.png

 

 

Ta mapa łączy otwarte przestrzenie z miejscami przeznaczonymi na walkę w zwarciu. Nie opiera się na żadnej konkretnej, historycznej lokalizacji ale jej charakter jest bez cienia wątpliwości polski: otwarte pola, dużo zieleni, małe domy skoncentrowane wokół wysokiego kościoła. Do tego mamy małą fabryczkę cegieł pośrodku.

Mapa oferuje trzy strefy do grania: 

 • Fabryczka cegieł jest miejscem do walki dla gruboskórnych: chroni przed ostrzałem TDków, ale można wyrwać strzał z innej części mapy. Przejęcie kontroli nad fabryką pozwoli sojusznikom poprowadzić atak na sąsiednie drogi, albo pozwoli rozwinąć obronę, jeśli walka na flankach poszła źle. Wyschnięte koryto rzeki, przecinające teren jest ciekawym miejscem dla szybkich czołgów lekkich oraz maszyn z dobrą depresją działa: stąd można skutecznie zabezpieczyć flankę. 
 • Centralny park powinien być wykorzystany do wykrycia przeciwników na początku bitwy, to dobre miejsce dla lekkich czołgów, albo szybkich czołgów średnich. Rów biegnie od fabryki do wioski, można go wykorzystać do świecenia przeciwników, lub ataku z flanki, gdy się tego nie spodziewają. Pole jest otoczone przez wzgórza oferujące możliwość ukrycia się i prowadzenia ostrzału lub bezpieczny dojazd do wioski. 
  Wioska stanowi miejsce dla każdego typu pojazdów: oferuje dużo osłon ( zniszczalnych, lub nie ), krzaków i przestrzałów. Jej zdobycie ułatwi działanie graczom w okolicach fabryki, lub atak na bazę przeciwnika. 

 

Kiedy te mapy się pojawią? 

Jak widzicie, zbliżamy się do ostatecznego wykończenia obu map - w tej chwili zajmujemy się ostatnimi poprawkami, co oznacza, że mapy pojawią się w niedalekiej przyszłości. Na razie nie możemy zdradzić dokładnej daty: trudno powiedzieć na pewno ile czasu zajmą ostatnie poprawki. 
Nie regulujcie odbiorników i powodzenia w bitwach!

 

 chudy_205 #2 Posted 21 June 2018 - 02:02 PM

  Corporal

 • Player
 • 25849 battles
 • 114
 • Member since:
  12-09-2014
Polska mapa wydaje się ciekawa, podoba mi się ale zobaczymy jak pójdzie na niej rozgrywka. Ciekawi mnie również jaką nazwę jej dadzą.
Co do Mińska również dosyc ciekawa ale mam co do niej mieszane uczucia. No i podejrzanie przypomina mi Ruinberg, ale moze to tylko moje dziwne skojarzenie.
Ogólnie świetnie że dodają nowe mapy stare już troche nudnawe sie robią nawet po zmianach, niekoniecznie dobrych.

PrzytrzymanyDydek #3 Posted 21 June 2018 - 05:59 PM

  Warrant Officer

 • Player
 • 22694 battles
 • 960
 • Member since:
  11-04-2013

Fajne, mówię o stronie wizualno-estetycznej. Naprawdę świetnie to wygląda. Ten Mińsk to mi trochę przypomina Prypeć sprzed ewakuacji, ale to chyba przez to, że ktoś na siłę chciał pokazać całemu światu jaki super model Łaza-695 zrobił :trollface: Poza tym nie mam zastrzeżeń.

 

Polska też bardzo przekonująco wygląda, chyba nawet bardziej jak Biały Sad z Wiedźmina :P

 

Co do rozgrywki się nie wypowiadam dopóki nie trafi to do ogólnego testowania.


1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users