Jump to content

Polityka Fair Play – aktualizacja

• Please log in to reply
539 replies to this topic

M1513K #41 Posted 05 July 2018 - 03:54 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21591 battles
  • 75

View PostGpgotSwag, on 05 July 2018 - 02:48 PM, said:

Wypytaj synów, czy czegoś przypadkiem nie dołożyli do klienta. Może jest coś o czym po prostu nie miałeś pojęcia. Przypomnij sobie skąd pobierałeś paczkę Aslaina. Teraz można ją znaleźć na oficjalnym Centrum Modów, wcześniej bezpiecznym źródłem była oficjalna strona Aslaina.

Należy pamiętać, że Polityka Fair Play obowiązuje już od listopada 2016 r. i wszystko w tym okresie może służyć za podstawę do nałożenia kary. 

Spróbuj sporządzić listę instalowanych modyfikacji. W instalatorze Aslaina powinny być zaznaczone ostatnio wybrane komponenty (chociaż wątpię, że kara dotyczy niedawnego przewinienia). Uzupełnij z pamięci mody instalowane wcześniej. Może ktoś na Forum znajdzie na liście nieodpowiedni program. 

Prześledź zmiany w Polityce Fair Play. Niektóre mody zostały zabronione, by tylko po jakimś czasie znów je uznać za legalne. Paczka mogła być zaktualizowana, ale nie każdy uaktualnia mody bez wyraźnej potrzeby (jak wyjście patcha itp.) i może nieświadomie grać dalej. Sprawdź czy nie korzystałeś z takich modyfikacji.

Na koniec możesz zwrocić się o pomoc na priv do Menedżera Społeczności jeżeli nadal niczego nie znajdziesz, a będziesz pewny swojej niewinności. 

Może nie ma potrzeby rezygnowania z alternatywnych ikonek/zegaru w garażu i innych nieszkodliwych modów. Warto poświęcić nieco czasu i upewnić się, że ta cała blokada konta nie wynika z przypadkowej pomyłki. 

Póki co powodzenia w przerzucaniu się na czystego klienta. Jest to o niebo łatwiejsze niż kilka lat temu.

Faktycznie jakiś czas temu był jakiś element w instalatorze Aslaina, którego używałem, a później był oznaczony w nawiasie, że może być nielegalny. Później Aslain go usunął. Ale to było, nie wiem, z rok temu? Za cholerę nie mogę sobie przypomnieć co to było.

Millennium_Falcon_ #42 Posted 05 July 2018 - 03:59 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56536 battles
  • 3,284
  • [_CHS_] _CHS_
No to sam sobie odpowiedziałeś.

M1513K #43 Posted 05 July 2018 - 04:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21591 battles
  • 75
Ban za moda sprzed roku (lub mniej, lub więcej), który nawet nie wiadomo było czy można używać czy nie? Już nic nie kumam z tej polityki WG. Bo co do trzepania kasy, to w pełni rozumiem stanowisko "golimy frajerów".

herhor67 #44 Posted 05 July 2018 - 04:03 PM

Brigadier

• Player
  • 16500 battles
  • 4,673
  • [_CHS_] _CHS_
Czy nie powinien w takim razie dostać bana we wcześniejszej fali?

Ja na Aslainie i na szczęście dalej gram, chyba że strona supportu kłamie, bo do gry nie mam dostępu teraz.

Edited by herhor67, 05 July 2018 - 04:03 PM.

M1513K #45 Posted 05 July 2018 - 04:08 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21591 battles
  • 75

View Postherhor67, on 05 July 2018 - 03:03 PM, said:

Czy nie powinien w takim razie dostać bana we wcześniejszej fali?

Obawiam się, że tego nikt z Nas się i tak nie dowie. Ja tam podtrzymuję stanowisko, że jak na czystym dostanę bana bez powodu (pomijam uszkodzenia sojusznicze bo się zdarzają przypadkowo lub nie i w pełni biorę na klatę tę karę), to będzie dzień kiedy wystawię na sprzedaż konto. Kasy trochę odzyskam, co się wybawiłem swego czasu to moje (pierwsza bitka E-25 8 killi :D )

Wyder #46 Posted 05 July 2018 - 04:26 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30870 battles
  • 345
  • [NSZP] NSZP

View PostGpgotSwag, on 05 July 2018 - 02:48 PM, said:

Wypytaj synów, czy czegoś przypadkiem nie dołożyli do klienta. Może jest coś o czym po prostu nie miałeś pojęcia. Przypomnij sobie skąd pobierałeś paczkę Aslaina. Teraz można ją znaleźć na oficjalnym Centrum Modów, wcześniej bezpiecznym źródłem była oficjalna strona Aslaina.

Należy pamiętać, że Polityka Fair Play obowiązuje już od listopada 2016 r. i wszystko w tym okresie może służyć za podstawę do nałożenia kary. 

Spróbuj sporządzić listę instalowanych modyfikacji. W instalatorze Aslaina powinny być zaznaczone ostatnio wybrane komponenty (chociaż wątpię, że kara dotyczy niedawnego przewinienia). Uzupełnij z pamięci mody instalowane wcześniej. Może ktoś na Forum znajdzie na liście nieodpowiedni program. 

Prześledź zmiany w Polityce Fair Play. Niektóre mody zostały zabronione, by tylko po jakimś czasie znów je uznać za legalne. Paczka mogła być zaktualizowana, ale nie każdy uaktualnia mody bez wyraźnej potrzeby (jak wyjście patcha itp.) i może nieświadomie grać dalej. Sprawdź czy nie korzystałeś z takich modyfikacji.

Na koniec możesz zwrocić się o pomoc na priv do Menedżera Społeczności jeżeli nadal niczego nie znajdziesz, a będziesz pewny swojej niewinności. 

Może nie ma potrzeby rezygnowania z alternatywnych ikonek/zegaru w garażu i innych nieszkodliwych modów. Warto poświęcić nieco czasu i upewnić się, że ta cała blokada konta nie wynika z przypadkowej pomyłki. 

Póki co powodzenia w przerzucaniu się na czystego klienta. Jest to o niebo łatwiejsze niż kilka lat temu.

Procedura przy zbieraniu orbitalnego obsr... ostrzału:

- Zgrać celownik z indykatorem trafienia.

- Określić z użyciem minimapy i linii kierunku patrzenia kamery dokładną drogę do artylerzysty. 

- Wytypować sektor, w którym się ukrywa i oznaczyć go dla drużyny z dodatkowym komentarzem "Arta".

Wymagania systemowe:

- Dobre chęci.

oho kolejny któremu arta wchodziła do wanny jak się pluskał i ma problem:)

a jak mi wytłumaczysz taki kwiatek gościu dostaje od arty jego wieża obraca się w kierunku arty gościu strzela do mnie i dostaje mimo iż byłem niewykryty a strzał oddany praktycznie na "ślepo" z połowy mapy:)? raport poszedł ale WG chyba olało sprawę bo ów super pro gracz dalej nagina w Wota ;-;

Millennium_Falcon_ #47 Posted 05 July 2018 - 04:34 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56536 battles
  • 3,284
  • [_CHS_] _CHS_
A powtórkę wcięło, prawda?

Mscislav_sister #48 Posted 05 July 2018 - 04:40 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,340

View PostWyder, on 05 July 2018 - 05:26 PM, said:

a jak mi wytłumaczysz taki kwiatek gościu dostaje od arty jego wieża obraca się w kierunku arty gościu strzela do mnie i dostaje mimo iż byłem niewykryty a strzał oddany praktycznie na "ślepo" z połowy mapy:)? raport poszedł ale WG chyba olało sprawę bo ów super pro gracz dalej nagina w Wota ;-;

WG wprowadziło accurate damage indicator razem z powiadomieniami w bitwie i logiem osiągnięć, więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie.

Nie wiem czy zdarzyło Ci się zabłądzić w odmęty ustawień gry, wszak połowa graczy nigdy ich nie otworzyła wg statystyk WG (a połowa z tej połowy która otworzyła wyszła z nich bez zmieniania czegokolwiek), ale jak tam wejdziesz to tam jest.

Edited by Mscislav_sister, 05 July 2018 - 04:42 PM.

Msciboj #49 Posted 05 July 2018 - 04:47 PM

Lieutenant

• Player
  • 19481 battles
  • 1,674

View PostMillennium_Falcon_, on 05 July 2018 - 02:17 PM, said:

Ponad 60k bitew w ustawkową grę. To się nadaje do leczenia. Poza tym mylisz grę z sabotażem, który uprawiasz. Jesteś żywym dowodem na to, że płacenie w tej grze wcale nie poprawia wyników. I możesz sobie dorzucić nawet całego Aslaina, a i tak niczego byś nie zmienił (odnośnie, że niby ci z modami mają o połowę lepsze staty).

Bzdura. Poczytaj sobie wątek "Noob team...". Już w 2012 roku był płacz o to samo. Nic się nie zmieniło od tego czasu. 

Zmieniło się i to sporo... wraz ze spadkiem umiejętności gry statystycznego gracza.

muriceps #50 Posted 05 July 2018 - 04:54 PM

Major General

• Player
  • 29633 battles
  • 5,172
  • [_CHS_] _CHS_

Dlaczego zawsze są to synowie, koledzy albo sąsiadka.... Tak trudno się przyznać?

To już staje się nudne.

M1513K #51 Posted 05 July 2018 - 04:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21591 battles
  • 75

View Postmuriceps, on 05 July 2018 - 03:54 PM, said:

Dlaczego zawsze są to synowie, koledzy albo sąsiadka.... Tak trudno się przyznać?

To już staje się nudne.

Dobrym rozwiązaniem na nudne posty jest opuszczenie forum. Satysfakcja 100%.

lubie_kabanosy #52 Posted 05 July 2018 - 04:59 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22974 battles
  • 94
Tak sobie czytam jak zawsze komentarze po fali banów i próbuję dowiedzieć się za co gracze je  dostają. Zawsze  słyszę o Aslainie, rozumiem, że nie stosując go jestem bezpieczny? Czy są to tylko tłumaczenia zbanowanych? Niektóre brzmią przekonująco, inne mniej. Za  to wypowiedzi niektórych forumowiczów wyglądają na lekko ironizujące, choć z braku wiedzy trudno mi to wyłapać. Jestem przyzwyczajony do grania z modami, stosuję te z tego forum. Znikąd indziej. Nigdy nie miałem bana i liczę, ze tak zostanie na zawsze.

KapitanGryF #53 Posted 05 July 2018 - 05:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45740 battles
  • 866
Powiem tak że duży + dla wargaming. Korzystałem z niedozwolonych modyfikacji jakieś 2 lata. Dzis dostałem bana. Bardzo póżno ale....lepiej tak niż wcale prawda? Jestem ciekaw tylko czy to z automatu jakiegoś było czy z donosu co mi ktoś groził. Jeśli to czytasz kolego to tak jak napisałem...flaszka czeka na wysyłkę;)

M1513K #54 Posted 05 July 2018 - 05:03 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21591 battles
  • 75

View Postlubie_kabanosy, on 05 July 2018 - 03:59 PM, said:

Tak sobie czytam jak zawsze komentarze po fali banów i próbuję dowiedzieć się za co gracze je  dostają. Zawsze  słyszę o Aslainie, rozumiem, że nie stosując go jestem bezpieczny? Czy są to tylko tłumaczenia zbanowanych? Niektóre brzmią przekonująco, inne mniej. Za  to wypowiedzi niektórych forumowiczów wyglądają na lekko ironizujące, choć z braku wiedzy trudno mi to wyłapać. Jestem przyzwyczajony do grania z modami, stosuję te z tego forum. Znikąd indziej. Nigdy nie miałem bana i liczę, ze tak zostanie na zawsze.

A widzisz. Ja do dziś też niczego się nie obawiałem, pobierając modpack Aslaina z jego strony. I tak dochodzę do wniosku, że albo ban jest za tego moda z paczki Aslaina o którym wspominałem, albo fala leci wybiórczo po graczach którzy mają jakiekolwiek mody. Innego wytłumaczenia nie zamierzam nawet szukać, szkoda czasu.

Wyder #55 Posted 05 July 2018 - 05:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30870 battles
  • 345
  • [NSZP] NSZP

View PostMscislav_sister, on 05 July 2018 - 03:40 PM, said:

WG wprowadziło accurate damage indicator razem z powiadomieniami w bitwie i logiem osiągnięć, więc nie wiem skąd Twoje zdziwienie.

Nie wiem czy zdarzyło Ci się zabłądzić w odmęty ustawień gry, wszak połowa graczy nigdy ich nie otworzyła wg statystyk WG (a połowa z tej połowy która otworzyła wyszła z nich bez zmieniania czegokolwiek), ale jak tam wejdziesz to tam jest.

ale Ty masz problem z czytaniem ze zrozumieniem?

myślisz że grając w tą GRĘ od xxx lat jestem tak głupi że nie wiem co to ADI?

ja Ci mówię o jawnym czitowaniu a Ty mi będziesz wmaiwał że mnie typ na murowance z połowy mapy na farta ob140 od tak trafił:)? oczywiście silnik i podpałka przypadek....

będę w domu u siebie na swoim złomku to ogarnę powtórkę może wtedy jakiś ekspert mi powie że się mylę...

DamoclesCurse #56 Posted 05 July 2018 - 05:41 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21453 battles
  • 81
  • [_ACE] _ACE

View PostRysiek0802, on 05 July 2018 - 02:07 PM, said:

Ja o banie z innej beczki.  Modow nie uzywam bo to zlodziejstwo.  Wchodze sobie wczoraj do bitwy i jade na front.  Tluke sie z kw2 i go rozwalam.  Nagle jakis cpun zaczyna mnie wypychac pod t 29.  Stracilem juz polowe hp a menda dalej mnie wypycha wiec dostal na ostrzezenie.  Cpun dalej swoje i zaczyna do mnie strzelac co przynosi nawalanie obopolne.  I w trakcie gry mnie zawiesza.   Gdybym go rozwalil to jeszcze bym zrozumial.  Krew mnie zalala na tych oszustow z wg.  Nie dosc ,ze mi cpun zabawe psuje to jeszcze jak sie bronie to mnie zawieszaja!  Kara musi za to byc dlatego : do obecnego bana na moja kase do konca 2018  roku za oszustwa w ustawieniach do gry czyli 90% wrzutow o 2 tiery wyzej dochodzi ban do konca 2019 roku za skandaliczne zawieszenie  za obopolna nawalanke  sprowokowana przez mende ,ktora wypychala mnie pod ogien przeciwnika!  Gram uczciwie od poczatku bez modow i strzelania do swoich .  Bez modow mam  pewnie conajmniej o polowe slabsze staty niz zlodzieje z modami a wy mnie potraktowaliscie jak smiecia!   Moja ilosc bitew pokazuje ,ze lubialem ta gre.   Wasze manipulacje i protekcje  spowodowaly ,ze gram coraz mniej i przestalem wspierac was finansowo.  Zabronilem nawet moim dzieciom kupic mi corocznej premki i golda na moje imieniny.  Najbardziej cieszy mnie to ,ze gra w ta ustawkowa gre  1\3  graczy niz kilkanascie miesiecy temu!    Przydupasy niech mi nie odpowiadaja  bo i tak juz tu nie zagladne!

Boże co za głupoty wypisujesz człowieku... Masakra. Zacznijmy od tego, że wypadało by używać polskich znaków i przeczytać raz czy dwa razy to co się napisze. Do tego jeżeli jesteś słaby to mody ci niewiele pomogą, a nawet często na chitach niewiele więcej zrobisz. Do tego wszystkiego, jak osoby używające modów mogą być złodziejami? Pomijając fakt, że dozwolone mody zmieniają interfejs, wyświetlają dodatkowe statystyki i zarządzają siatkami maskującymi, lornetkami i skrzynkami naprawczymi, oszczędzając czas na ich przekładanie. Tak niedozwolone mody są klasyfikowane jako chity, za które należy się ban. Dozwolone mody same w sobie nie dają przewagi, tylko modyfikują wygląd klienta i ułatwiają obsługę garażu. 

Najzabawniejsze w tych płaczkach jest to, że ja również miałem Aslain's mod pack tak jak wielu innych graczy, mamy 119k pobrań i 11.6k głosów z ratio 4.9 i jakoś nie ma tych dziesiątek tysięcy zbanowanych graczy. Również ja nie dostałem bana za używanie tej paczki modów. Gdyby faktycznie ludzie dostawali bany za jej używanie, to ta paczka na pewno by tam nie wisiała, a ludzie by jej nie pobierali i nie dawali pozytywnych głosów. Tak samo z Solo's Easy ModPack i innymi paczkami testowanymi z Mod Huba. Same mody jakoś nie specjalnie wpłynęły na moje osiągnięcia w grze, ale przeważnie poprawiły doświadczenia z klientem gry. Pomijając płaczki, które pewnie zasłużyły na bana i chcą wywrzeć na WG presję za swoja głupotę, powinni raczej skontaktować się z obsługa klienta i wyjaśnić sytuacje, jeżeli czują się pokrzywdzeni. Myślę, że wargaming i tak traktuje łagodnie graczy, którzy oszukują i pewnie tylko część z nich dostaje bany z racji iż nawet są gracze, którzy streamują jak grają na nielegalnych modach i mają się w najlepsze, bo wargaming niespecjalnie przyjmuje zgłoszenia.

M1513K #57 Posted 05 July 2018 - 05:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21591 battles
  • 75

View PostLimboDeusExMachina, on 05 July 2018 - 04:41 PM, said:

(...) powinni raczej skontaktować się z obsługa klienta i wyjaśnić sytuacje, jeżeli czują się pokrzywdzeni. (...)

(...) wargaming niespecjalnie przyjmuje zgłoszenia.

Weź to jeszcze raz przeczytaj.

Dodam  że również chodzi o to, że sam nie używasz (o ironio!) polskich znaków.

Daimler1916 #58 Posted 05 July 2018 - 05:49 PM

Brigadier

• Player
  • 23792 battles
  • 4,690
  • [_CHS_] _CHS_

View PostWyder, on 05 July 2018 - 05:32 PM, said:

ja Ci mówię o jawnym czitowaniu a Ty mi będziesz wmaiwał że mnie typ na murowance z połowy mapy na farta ob140 od tak trafił:)? oczywiście silnik i podpałka przypadek....

będę w domu u siebie na swoim złomku to ogarnę powtórkę może wtedy jakiś ekspert mi powie że się mylę...

Poproszę o powtórkę z bitwy. 

Bo jak narazie to tylko szczekasz jak roczny york mojej sąsiadki nie dając żadnego dowodu na swój post.

TalkToTheHoof #59 Posted 05 July 2018 - 05:58 PM

Warrant Officer

• Player
  • 7991 battles
  • 952
  • [R3B3L] R3B3L

View PostWyder, on 05 July 2018 - 04:26 PM, said:

Uważam że takie mody powinny być w pełni legalne i dostępne w kliencie gry.

Pawlo71 #60 Posted 05 July 2018 - 06:02 PM

Private

• Player
  • 605 battles
  • 1
dali mi bana chociarz nie gram od miesiaca ciekawe dla czego

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users