Jump to content

Francuska linia - warto?

• Please log in to reply
7 replies to this topic

Vroobelek #1 Posted 11 July 2018 - 08:55 PM

Corporal

• Player
  • 9938 battles
  • 137
Mam pytanie o francuską linię artylerii. Opłaca się ją robić, jeśli mam już niemiecką (GW Panther i nie idę dalej, Hummela tak polubiłem, że robię mu drugą załogę) i amerykańską (M53/55)?

Wiem, że na X tierze jest magazynek, co brzmi ciekawie, ale pewnie nie będę miał cierpliwości, aby tam dotrzeć, więc pytam bardziej o grywalność tierami VII-IX.

Na razie wybadałem VI tier (AMX 13 F3 AM - przeszedłem z 12t) i gra mi się tym tak sobie, znacznie gorzej niż na Hummelu czy M44. Działo skupia wieki i jest bardzo mało celne, choć fakt że jeszcze nie mam BiA na załodze.

A pytam, bo... być może w weekend będzie do kupienia LefH i szukam racjonalnego (hehe) argumentu, a jednym z nich może być szkolenie załogi.

ps. Przeciwników tej kategorii czołgów informuję, że są już inne płacz-tematy, więc proszę nie śmiecić.

profes79 #2 Posted 11 July 2018 - 09:02 PM

General

• Player
  • 18901 battles
  • 8,792
  • [FENOM] FENOM

Francuska arta ma zalety:

- względnie szybkie przeładowanie

- niezłą celność

- dobra mobilność

I wadę, jaką jest malutki splash; najmniejszy ze wszystkich art w grze.

Według mnie się opłaca; robię wszystkie cztery linie (tj. niemiecką już mam) i francuska na minus się nie wyróżnia. Owszem, dokucza splash ale pozostałe cechy to rekompensują w jakimś stopniu.

Nezio109 #3 Posted 11 July 2018 - 09:12 PM

Sergeant

• Player
  • 17788 battles
  • 264

Linia taka sobie. Arty są mobilniejsze ale mają słabsze działa od odpowiedników. Do 8 mi to nie przeszkadzało bo nie czułem że odstaję od reszty art. X to porażka, nie robi w ogóle dmg, a ogłuszaniem bitwy nie wygrasz, jedynie zrobisz misje na spamienie nim. Tak się zawiodłem na niej że zacząłem kilka tyg temu linię do CGC. (i powoli kończę)

Ogólnie nie polecam

Edited by Nezio109, 11 July 2018 - 09:31 PM.

Wirtu #4 Posted 12 July 2018 - 08:22 AM

Sergeant

• Player
  • 92881 battles
  • 279

Nie warto!!! Nie trać na tę linię czasu. IX i X to dramat. Od VIII tieru pojawiają się czołgi, które możesz trafiać i robić im po kilkadziesiąt pkt uszkodzeń. Czasami musisz strzelić w Mausa i jak dobrze pójdzie masz 200dmg na magazynek( jak bardzo dobrze to 600).

Chcesz grać artą, a masz już amerykańską linię, to rób brytyjską( nie grałem całą linią, VIII raczej słaba), albo radziecką.

grzybek300 #5 Posted 12 July 2018 - 10:17 AM

Corporal

• Player
  • 21804 battles
  • 126

Nie warto.Jedyna zaleta franc to ich mobilność.Dycha w tym drzewku to absolutna porażka - chyba że wizja ładowania ponad minuty tylko po to żeby zadać jak wspomniane wyżej 200-600 uszkodzeń(nawet gw panterą w tym czasie zrobiłbyś 2 razy więcej).Jedyne warte jakiejkolwiek uwagi arty w tym drzewku  to amx f3 am oraz bat arta 9 tieru(najlepsza do misji na ogłuszanie) - reszta to totalny syf.Jak chcesz pobawić się artą pod zmienianie pozycji i obczajanie nowych miejscówek to france ci raczej się spodobają.

Chociaż na twoim miejscu rozważyłbym robienie linii brytyjskiej(valentine->bishop).

Skarmank #6 Posted 13 July 2018 - 08:52 AM

Private

• Player
  • 21897 battles
  • 3

Popieram przedmówców, od siebie dodam (jako, że jestem w połowie expienia IX francuskiej) :

+ mobilność

+ czas przeładowania

+ celność (chociaż to akurat RNG, są bitwy, że wchodzi wszystko w punkt, są i takie, że walisz wszędzie, tylko nie tam gdzie celujesz)

+ wieża

+ czas skupiania (przez wieżę, nie wiercimy kadłubem)

- splash

- dmg (rzadko kiedy udaję mi się sprzedać bułę za 400+ dmg, ewentualnie jak przeciwnik stoi bokiem/tyłem)

Nie jestem ekspertem od arty, mam jeszcze GW Tigera wymaksowanego i szczerze to chyba jednak wolę niemiecką artę bo częściej wpada większy dmg. Z tego co czytam na forum to raczej odpuszczę sobię X i chyba wrócę do VIII bo nie mogę za cholerę zrobić ostaniej misji na T-55A. Ogólnie chyba kiedyś pójdę jeszcze w M53/55, bo na randomach wydaje się kręcić dobre wyniki.

P.S. Niezły fun z gry daje bishop i fv304 z art brytyjskich, doszedłem jednak do VIII i odpuściłem bo mnie krew zalewała.

Pozdrawiam

Ulthion #7 Posted 14 July 2018 - 05:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14988 battles
  • 438

View Postprofes79, on 11 July 2018 - 09:02 PM, said:

Francuska arta ma zalety:

- względnie szybkie przeładowanie

- niezłą celność

- dobra mobilność

I wadę, jaką jest malutki splash; najmniejszy ze wszystkich art w grze.

Według mnie się opłaca; robię wszystkie cztery linie (tj. niemiecką już mam) i francuska na minus się nie wyróżnia. Owszem, dokucza splash ale pozostałe cechy to rekompensują w jakimś stopniu.

A właśnie jeśli chodzi o celność. X tier naprawdę ją ma? Na razie odkryłem 9tkę (jeszcze nie kupiłem), bo nie jestem pewien, gdyż 8mka słała kalafiory z tyłka non stop. A o linii tej myślałem, bo dużo misji jest na ilość ogłuszeń lub ich czas = więc magazynek. A i jak na raku gry gram to ruszam się, i tu pojawia się pytanie czy faktycznie da się tym pogrywać jako TD z trolem?

grzybek300 #8 Posted 14 July 2018 - 10:57 PM

Corporal

• Player
  • 21804 battles
  • 126

View PostUlthion, on 14 July 2018 - 04:29 PM, said:

i tu pojawia się pytanie czy faktycznie da się tym pogrywać jako TD z trolem?

Bez obrazy, ale po tylu bitwach zadajesz aż tak głupie pytania?Bat 155 55 podobnie tak jak 99% pozostałych art jest niemalże ślepy z racji posiadania VR 270m!Dodajmy do tej żałośnie niskiej wartości fakt,że ta arta spotyka najczęściej tiery 8-10 gdzie prawie każdy pojazd ma zasięg widzenia >400m.Dostaniesz 1-2 strzały znikąd i wyparujesz do  garażu zanim zdążysz się połapać skąd tak naprawdę dostałeś.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users