Jump to content

Leopard Bu Oyunun "Şamaroğlanı" mı?

Leopard Leopard1 German Medium Mbt

• Please log in to reply
38 replies to this topic

GHOST01_7_1 #1 Posted 09 August 2018 - 03:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

Bu oyunu bırakmıştım. Sonra baktım ki yapacak bir iş yok, "neyse iki el atayım" diyerek tekrar oynamaya başladım. 

Leopard I neden bufflanmıyor? En düşük Winrate değerlerine sahip olduğu aşikar. Seviyesine göre en kötü tanklar listesinde kesinlikle ilk ona da girer, bu tankı neden düzeltmeye gitmiyorlar?

Tamam, topu oyundaki en güzel top olabilir, ancak 2 km içinde nokta atışı yapabilmesi için tasarlanan, ve oyunda max. 565m. içine hapsedilen bu aleti yakın mesafe oynamaya zorlayarak ne kazanacak Wg? 

Başka zırhsız tank yok mu? Var elbette, TVP T50-51 var Progetto 65 var B-C 25t var. Artısı ne bunların? Şarjörlü. İş yapıyor mu, Leopard'ın iki katı. 

Zaten bildiğim kadarıyla 120 küsür mm olan kule zırhı oyunda 52mm'ye düşürülmüş durumda. Buna Patton tarzı bir kule verilse iş yapmaz mı, kralını yapar. E peki neden bunu bu halde oynamaya zorlanıyor insanlar? Ben Leopard, Tiger II vb. tankları alıp, envanterimde durdurup onunla oynamak istiyorum; oyundan bir parça zevk almak için. Peki ne oluyor? Sinir, stres, moral bozukluğu vb.

6. seviye VK 30.01'in kulesini; 7. seviye IS'in kulesini (ortasından JG E100 gelse delemez), X Patton'un kulesini deldirmeyen oyun, bir Leopard'a kule veremiyor mu?

Moderatörlerimize soruyorum; bu kadar yeni op Rus tankı istemediğimizi belirtiyoruz, bazı tankların seviyesince aciz kaldığını söylüyoruz, ne diyorlar peki? "Ha Türkiye mi, salla orayı. Zaten kriz var, bizden tank, premium filan satın almazlar; takmaya değmez" mi diyorlar?

ozygandalf #2 Posted 09 August 2018 - 03:53 PM

Corporal

• Player
  • 14165 battles
  • 187
  • [SA-AS] SA-AS
cevap cok basit, evet.. neden ? cunku alman.. ruslar 2. dunya savasinda onlari madara eden tum alman tanklarindan intikamini bu oyunla almaya calisiyor.. misal tiger, normalde zamaninin teknoloji harikasi ve delinmesi cok zor olan bu tank oyunda kendi tierinde bile cok zayif kaliyor.. 2. dunya savasina merakli olan herkes tiger tankinin matifetini az cok bilir

Edited by ozygandalf, 09 August 2018 - 04:01 PM.

GHOST01_7_1 #3 Posted 09 August 2018 - 05:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View Postozygandalf, on 09 August 2018 - 04:53 PM, said:

cevap cok basit, evet.. neden ? cunku alman.. ruslar 2. dunya savasinda onlari madara eden tum alman tanklarindan intikamini bu oyunla almaya calisiyor.. misal tiger, normalde zamaninin teknoloji harikasi ve delinmesi cok zor olan bu tank oyunda kendi tierinde bile cok zayif kaliyor.. 2. dunya savasina merakli olan herkes tiger tankinin matifetini az cok bilir

İlk başta bu oyun Rus oyunu düşüncesi bende de vardı. Bu yüzden diğer tanklar kötü diyordum ancak Amerikan ve Japon tankları da kötü olması bu görüşe göre lazımdı. M48 Patton kötü mü? Type 5 Heavy pek iyi değil kabul ancak zırhı değerlerine göre mukavemetli. Goldla bile bazen delinmiyor. İtalyan Progetto da çok iyi bence. Yani şarjörlü olmasından kaynaklı iyi diyorum. 

Tiger II (Henschel), II. Dünya Savaşı'nda önden hiç delinememiştir. Hep yandan veya arkadan delinebilmiştir. Buradaki çöp kutusu. Tamam değerleri delinemeyecek değerler değil, kabul. Ancak IS serisinin de böylesine yüksek bir penetrasyonu yok. 150mm delişi var. Onlara bu deliş verildiyse, Tiger II'ye de sağlam bir kule nasip edilmesi lazım.

Leopard'da da aynı konu geçerli. M48 Patton ile kule oynuyorum, Jagd E100'den 1050 sektirdi. Normal şartlarda delinmesi gerekliydi. Ancak kule zırh değerlerinin haricinde güçlendirilmiş. İstediğim Leopard'a da böyle bir şey uygulansın. Belki bunu yapmaları ortaya yeni bir op çıkarır ancak yapılan haksızlığın diyetini ödemesi gerektiği kanaatindeyim.

FataLsToKE #4 Posted 09 August 2018 - 05:01 PM

Corporal

• Player
  • 19505 battles
  • 162

Ruslar, Almanları sevmez. 2.Dünya Savaşından birbirlerine şöyle böyle yaptılar muhabbetlerini bir kenara bırakın. 2.Dünya Savaşında İtalya ve Japonya'nın da Almanya ile aynı tarafta olduğunu hatırlatırım. Oyundaki İtalyan ve Japon tanklarına bir bakın bakalım Almanlar kadar kötü mü? Type 5'in karşısında hangi tank olursa olsun 500'den aşağı vurmuyor. Progetto M40 mod65 desen oyundaki en iyi şarjörlü tanklardan birisi.

Şimdi konuya gelirsek bu WG'nin Alman tanklarına dokunmamasının bence tek bir sebebi var, Alman tanklarının baştan sona bir revizyona ihtiyacı var ve WG bununla uğraşmak istemiyor veya elini taşın altına sokmaktan korkuyor. Çünkü uğraşılması ve düzeltilmesi gereken çok fazla tank var ama yapılmayacak iş değil. Bence burada Alman oyuncularında tepki göstermesi lazım ama o taraftan da bir tepki yok gibi.

Edited by FataLsToKE, 09 August 2018 - 05:06 PM.

GHOST01_7_1 #5 Posted 09 August 2018 - 05:09 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View PostFataLsToKE, on 09 August 2018 - 06:01 PM, said:

Ruslar, Almanları sevmez. 2.Dünya Savaşından birbirlerine şöyle böyle yaptılar muhabbetlerini bir kenara bırakın. 2.Dünya Savaşında İtalya ve Japonya'nın da Almanya ile aynı tarafta olduğunu hatırlatırım. Oyundaki İtalyan ve Japon tanklarına bir bakın bakalım Almanlar kadar kötü mü? Type 5'in karşısında hangi tank olursa olsun 500'den aşağı vurmuyor. Progetto M40 mod65 desen oyundaki en iyi şarjörlü tanklardan birisi.

Şimdi konuya gelirsek bu WG'nin Alman tanklarına dokunmamasının bence tek bir sebebi var, Alman tanklarının baştan sona bir revizyona ihtiyacı var ve WG bununla uğraşmak istemiyor veya elini taşın altına sokmaktan korkuyor. Açıkçası ben burada oyundaki Alman oyuncularında biraz tepki göstermesi gerektiğini düşünüyorum. Polonyalılar forum köşelerinde o kadar çok yazılar yazdı, konular açtı ki WG artık Polonya tanklarını oyuna getirmek zorunda kaldı.

Katılırım; en nihayetinde ataların öyle bir sözü var ki; "Ağlamayana meme yok" derler. Ancak çok zor bir şey değil ki istediğimiz. İki üç tankı güçlendir, çıkar meydana. Alın bunu yaptık de. Bu fazla olmuş dersek de biraz kırparsın. Ortaya Maus çıkar Leopard'dan demiyoruz ki sonuçta. Kulesini güçlendir kafi.

IZMIR_METRO #6 Posted 12 August 2018 - 03:15 AM

Lance-corporal

• Player
  • 5682 battles
  • 81
  • [TEC] TEC

Olay cok basit.

Çoğu Alman tankı olması gereken seviyenin bir üstünde. Almanlarda tek değişken top olduğu ve RNG oyunda çok yüksek olduğundan müttefik tankları Alman tanklarına zırh, hız ve çeviklik konusunda büyük fark atıyor.

Pudel>Panther

Tiger 131>Tiger 1

VK 45.03>Tiger 2

Jagdtiger 8.8>Jagdtiger (Tier 9)

Envoy_MT #7 Posted 12 August 2018 - 10:14 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 38538 battles
  • 487
  • [ABI] ABI
Oyunda şirketin açıkca yaptığı rus ırkçılığı var. Aylarca obj268 4 ü ortada hiç dokunmadan gezdirdiler. Obj907 denen med tank da cabası. Oyun hala popüler ama çok ciddi bir şekilde oyuncu kaybediyor.

ByST7 #8 Posted 12 August 2018 - 11:09 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 18077 battles
  • 324
Leopard 1 gayet iyi bir tank. Buff a da gerek yok. Ha olursa iyi olur ama şart değil. Örneğin amx 30 b daha kötü. Leopard 1 le snipe yapılır yatılır diye oynanmayı tavsiye edenler biterse ve öyle oynamayı bırakırlarsa bu tank sevilir.

FataLsToKE #9 Posted 12 August 2018 - 06:01 PM

Corporal

• Player
  • 19505 battles
  • 162
Leopard 1 mi yoksa 30B mi deseler, 30B'yi tercih ederim açıkçası. 30B en azından top kalkanından sektiriyor, garibim Leopard 1'de o bile yok. 

GHOST01_7_1 #10 Posted 12 August 2018 - 11:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View PostIZMIR_METRO, on 12 August 2018 - 04:15 AM, said:

Olay cok basit.

Çoğu Alman tankı olması gereken seviyenin bir üstünde. Almanlarda tek değişken top olduğu ve RNG oyunda çok yüksek olduğundan müttefik tankları Alman tanklarına zırh, hız ve çeviklik konusunda büyük fark atıyor.

Pudel>Panther

Tiger 131>Tiger 1

VK 45.03>Tiger 2

Jagdtiger 8.8>Jagdtiger (Tier 9)

Biraz şişirip bir seviye üste taşısalar da dengesizlik yüksek. 240 hasar verebilmek için IS'ten 400 yemek koyuyor bana açıkçası. Tiger'ın topu isabetliymiş, deliyormuş falan filan diyorlar. Yahu delse de attığı 240. Yediği kaç 400-500. artık karşıdaki kaç vuruyorsa. Yan vermek de mümkün değil. Allah'ın KV-2'si 1000 atıyor ya buna. 

Alfaları zaten aptal saptal. 6. seviye KV-2 700 7. Seviye IS 390 (ap) alfası varken 7. seviye Tiger ancak 240; 8. Seviye Tiger 2 ancak 320 vurabiliyor. İsabetleri Almanlarda yalnızca X araçlarda güzel. IS ile de Tiger ile de oynadım. Düzgün nişan aldıktan sonra hepsi aynı. Ee, nerede hani adalet?

GHOST01_7_1 #11 Posted 12 August 2018 - 11:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View PostEnvoy_MT, on 12 August 2018 - 11:14 AM, said:

Oyunda şirketin açıkca yaptığı rus ırkçılığı var. Aylarca obj268 4 ü ortada hiç dokunmadan gezdirdiler. Obj907 denen med tank da cabası. Oyun hala popüler ama çok ciddi bir şekilde oyuncu kaybediyor.

Daha da kaybedecektir, ancak hep bir kitlesi kalır diye tahmin ediyorum. Ancak bunun çok fazla sebebi var. Rus tankları genelde iyi diye değil. Tanklar arası dengesizlik çok yüksek, katılıyorum. Japonlar normalde daha kötü (kağıt üstünde) ancak iyi bir oyun çıkarabilmek mümkün. Zırhı ekstradan kuvvetli. Goldsuz delmek imkansız da, Goldla bile bazen delinmiyor. 

Rus tankı olmayıp da iyi olan tanklar da var. Ancak bunların içinde ben (şahsi fikrimce) bir Alman tankı koyamam. Neden; çünkü hep eksikleri var Almanların. Bunu bir kaç yerde düzelttiler; ancak her gelen yeni Rus tankı bu düzeltmeleri hiçe saydı. 277'nin 260mm delişi var. Maus'u kulesinden normal mermiyle rahatlıkla delebilir demek bu. Mauschen zaten Allah'a emanet. 257'yi IS-7'yi del hadi kolaysa böyle. 

Seviyelerinin en kötü 10 tankı diye liste çıkarsak 5'i Alman olur. Buna rağmen Rusların 3-5 kıytırık eksiğini bahane edip Almanların düzenlemeye ihtiyacı yok diyen arkadaşlar da var ne yazık ki.

GHOST01_7_1 #12 Posted 12 August 2018 - 11:30 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View PostByST7, on 12 August 2018 - 12:09 PM, said:

Leopard 1 gayet iyi bir tank. Buff a da gerek yok. Ha olursa iyi olur ama şart değil. Örneğin amx 30 b daha kötü. Leopard 1 le snipe yapılır yatılır diye oynanmayı tavsiye edenler biterse ve öyle oynamayı bırakırlarsa bu tank sevilir.

Bahsettiğim gibi bir düzenleme yapılırsa mücadele edebilecek kıvama gelir. Hep spot dışı oynamak zorundasın. Ben Patton ile yeri geliyor ağır tanklara basıyorum. Bununla bırak hem-zırh(sız)ım Progetto veya Tvp üzerime bastığında kaçacak delik aramak zorundayım. Bence bu 445mt. hikayesinden dolayı olmazsa olmaz bir şey. Her tarafın delinmeye müsait. Ola ki bir spotlanacak olsan bir de üzerine basarlarsa bittin. Spot içinde hiçbir şey yapamazsın. 430u da aynı şekilde. Kulesini güçlendir geç. Boynuzlarını (kulesindeki iki tarafta olan optikler) tutturan yine delsin. Ona bir itirazımız yok.

AMX 30B bir bakıma Leopard'dan daha iyi. Zaten arkadaş söylemiş neden olduğunu.

View PostFataLsToKE, on 12 August 2018 - 07:01 PM, said:

Leopard 1 mi yoksa 30B mi deseler, 30B'yi tercih ederim açıkçası. 30B en azından top kalkanından sektiriyor, garibim Leopard 1'de o bile yok. 

Light tanklar bile bunu ezebilecek güçte. Bunun bu halde düzenlenmesi gerektiğine inanıyorum.

Justice_94 #13 Posted 13 August 2018 - 09:22 AM

Private

• Player
  • 13765 battles
  • 21
  • [TAF-X] TAF-X
Alman tanklarına haksızlık yapılıyor bu oyunda. Krallar rus tankları ee rus oyunundan da bu beklenirdi.

Spartiat777 #14 Posted 13 August 2018 - 10:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 35160 battles
  • 1,457

View PostGHOST01_7_1, on 13 August 2018 - 01:00 AM, said:

...Allah'ın KV-2'si 1000 atıyor ya buna...

Nasıl oluyor o?

ogzhnyldrm1907 #15 Posted 13 August 2018 - 01:05 PM

Corporal

• Player
  • 13826 battles
  • 135
  • [LOF_A] LOF_A

Koridor haritaları artış gösterdiğinden ve yeni gelen çok güçlü tanklardan beri bir sürü tank oyundaki eski etkisini yitirdi. BC25T bile eskisi kadar güçlü hissettirmemeye başladı. Leopard 1 oynamış biri olarak söylüyorum ki o tankın zırha değil top buff ına ihtiyacı var. Kağıt üzerindeki değerler çok güzel olmasına rağmen ıskalayıp duruyor. RNG nin isabeti etkilemesi, çemberin en uç noktalarına mermi gitmesi gibi durumlar Leopard ı sıkıntıya sokuyor. Kaç yıldır RNG düşmediğine, aksine isabet değerleri daha da kötü hale getirildiğine göre bu tankın ihtiyacı olan şey top buff ı. .Hareket halindeki dağılım birazcık düşse ve isabet .27 lerden .23 .24 civarına çekilse, belki birazcık DPM artsa o tank keskin nişancı olarak iş yapar yine.

Okuyan insanların tepkisini tahmin edebiliyorum: "Leopard ve isabet buff ı??? Güzel kafa kardeş güle güle kullan."

Evet. O tankın isabetinin artması lazım. Garajında Leopard1 i olanlar oynasın, olmayanlar testte oynasın. .27 dağılmaya rağmen mermilerin çok ıskaladığını göreceksiniz. RNG sağolsun.

Bu benim düşüncem tabi ki. Bazı kişiler katılır bazı kişiler katılmaz. Leo nun buff ihtiyacı olduğu kesin ama bence o buff topa olmalı.

Edited by ogzhnyldrm1907, 13 August 2018 - 01:06 PM.

GHOST01_7_1 #16 Posted 13 August 2018 - 01:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View PostSpartiat777, on 13 August 2018 - 11:07 AM, said:

Nasıl oluyor o?

86 he mermisinin delişi var. Delerse 910 ortalama hasar atıyor. Yani oluyor 3-4 kere başıma geldi.

GHOST01_7_1 #17 Posted 13 August 2018 - 01:40 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7637 battles
  • 323

View Postogzhnyldrm1907, on 13 August 2018 - 02:05 PM, said:

Koridor haritaları artış gösterdiğinden ve yeni gelen çok güçlü tanklardan beri bir sürü tank oyundaki eski etkisini yitirdi. BC25T bile eskisi kadar güçlü hissettirmemeye başladı. Leopard 1 oynamış biri olarak söylüyorum ki o tankın zırha değil top buff ına ihtiyacı var. Kağıt üzerindeki değerler çok güzel olmasına rağmen ıskalayıp duruyor. RNG nin isabeti etkilemesi, çemberin en uç noktalarına mermi gitmesi gibi durumlar Leopard ı sıkıntıya sokuyor. Kaç yıldır RNG düşmediğine, aksine isabet değerleri daha da kötü hale getirildiğine göre bu tankın ihtiyacı olan şey top buff ı. .Hareket halindeki dağılım birazcık düşse ve isabet .27 lerden .23 .24 civarına çekilse, belki birazcık DPM artsa o tank keskin nişancı olarak iş yapar yine.

Okuyan insanların tepkisini tahmin edebiliyorum: "Leopard ve isabet buff ı??? Güzel kafa kardeş güle güle kullan."

Evet. O tankın isabetinin artması lazım. Garajında Leopard1 i olanlar oynasın, olmayanlar testte oynasın. .27 dağılmaya rağmen mermilerin çok ıskaladığını göreceksiniz. RNG sağolsun.

Bu benim düşüncem tabi ki. Bazı kişiler katılır bazı kişiler katılmaz. Leo nun buff ihtiyacı olduğu kesin ama bence o buff topa olmalı.

Patton hareketli isabette çok çok daha iyi. Dururken daha kötü ateş ediyor işin garip tarafı. İsabet konusu benim de ilgimi çekti ancak diğer tankları da hesaba katınca Leopard attığını vuruyor. Rng diyip geçtim kısaca. Top konusunda oyunun bütün tanklara yaptığından nasipleniyor.

Ancak bu zırhsız haliyle bir şehir haritasına düşersen ne yapacaksın? Çıkıp vuramıyorsun adama. Çünkü çıktığın an yiyeceksin. İş çok zorlaşıyor. Yani Leopard'ı Leopard yapan şey uzaktan çalışmak. Onu da kısıtlıyor oyun; spot olsun görüş mesafesi olsun, yakına da girecekse bu haliyle değil; az çok dirayetli bir kule verilsin bu tank iyi ellerde op olmazsa gel yüzüme tükür. O kadar söylüyorum.

Edit: Ayrıca kule zırhına buff isteyen bir ben varım herhalde :) Az evvel İngilizce forumda senin gibi topuna buff istemişler.

Edited by GHOST01_7_1, 13 August 2018 - 01:44 PM.

ogzhnyldrm1907 #18 Posted 13 August 2018 - 03:06 PM

Corporal

• Player
  • 13826 battles
  • 135
  • [LOF_A] LOF_A

View PostGHOST01_7_1, on 13 August 2018 - 12:40 PM, said:

Patton hareketli isabette çok çok daha iyi. Dururken daha kötü ateş ediyor işin garip tarafı. İsabet konusu benim de ilgimi çekti ancak diğer tankları da hesaba katınca Leopard attığını vuruyor. Rng diyip geçtim kısaca. Top konusunda oyunun bütün tanklara yaptığından nasipleniyor.

Ancak bu zırhsız haliyle bir şehir haritasına düşersen ne yapacaksın? Çıkıp vuramıyorsun adama. Çünkü çıktığın an yiyeceksin. İş çok zorlaşıyor. Yani Leopard'ı Leopard yapan şey uzaktan çalışmak. Onu da kısıtlıyor oyun; spot olsun görüş mesafesi olsun, yakına da girecekse bu haliyle değil; az çok dirayetli bir kule verilsin bu tank iyi ellerde op olmazsa gel yüzüme tükür. O kadar söylüyorum.

Edit: Ayrıca kule zırhına buff isteyen bir ben varım herhalde :) Az evvel İngilizce forumda senin gibi topuna buff istemişler.

Evet RNG bütün topları etkiliyor. Fakat benim kastettiğim şey şu;

Leopard 1 10 seviye bütün orta tanklar içerisinde K91 ile beraber en uzaktan oynanması gereken tank. Çünkü diğer orta tanklar zırh,dpm vs. kullanarak yakın-orta mesafe oynayabiliyorlar.  Ama Leopard yakın mesafeye gelmiyor. 300+ 400+ metre mesafelerde oynamak durumunda. Bu mesafelerde de isabeti bozuluyor.

Şöyle bir örnek vereyim. Düşmana 100-200 metre uzaklıkta oynayan bir M48 düşünün. Patton için ideal bir uzaklık, çok uzak değil. Dağılımı 100 metrede .32, 200 metrede .64 .

Şimdi de oynaması gereken mesafedeki bir Leopard 1 düşünün. 300 veya 400 metrede çünkü Leopard yakın mesafeye giremiyor. Dağılımı 300 metrede .81 , 400 metrede 1,08. 

Bu ne demek? İki tankı da oynayabileceğiniz ideal mesafede M48 daha isabetli mermiler atacak. M48 uzak mesafede Leopard dan çok daha kötü evet. Ama zırhı ve dpm i sayesinde yakın mesafe oynayabiliyor, Leopard oynayamıyor.

Şehir haritalarında çoğu orta tank iş yapmıyor. 430u iş yapıyor o da ağır tank olduğundan. Diğer orta tanklar çok dikkatli oynayarak, destek tankı gibi kullanarak, yandan arkadan çalışarak vs. hasarlarını kurtarmaya çalışıyor. Ama şunu düşünün. Rus medleri, M48 patton, STB1, AMX30b dpm kullanarak trade e girebilir. Leopard 1 ne yapacak? Dpm i kötü, hızlı atış denese hareket halindeki dağılımı fazla. Az çok sektirmeye çalışayım dese zırhı yok.

En azından açık haritalarda iş yapsın. Mobilite ve isabetini kullansın, kamuflajını kullansın. E bu mesafelerde de mermiler ıskalıyor. Şehirde kötüsün açıkta iyisin diye tankı kastın. Açıkta da o kadar iyi değilsen anlamı ne?

Ben RNG nin düşmesinden yanayım. Düşmezse arttırılan dağılım eski haline gelsin. Ama bu oyundaki gold mermi kullanımını azaltacağından WG nin işine gelmez. O zaman birazcık isabete buff gelsin ne diyelim.

Kule zırhına buff ı düşündüm evet. Ama her yer zırh oldu artık yetti. Leopard zırhsız olmasına rağmen iş yapabilecek güzel bir topa sahip olsa yeterli. Tank zaten oyuna geldiğinden beri kötü oyuncu dostu değil.

Edited by ogzhnyldrm1907, 13 August 2018 - 03:07 PM.

kurbann #19 Posted 13 August 2018 - 10:08 PM

Sergeant

• Player
  • 20803 battles
  • 221
  • [KZGUN] KZGUN

Bende Leopard 1 e haksızlık yapıldığını düşünüyorum. Eskiden Leopard 1 mi E50m mi diye konular açılırdı. Artık yok. Niye çünkü Leopard 1 in namlusunu alıp E50m ye de taktılar. Kim 5 km daha hızlı gideceğim diye 80mm daha kalın zırhtan vazgeçer ki?

E50m her hali ile Leopard 1 den daha iyi bir seçenek. En azından bunu düzeltmeleri lazım.

ozygandalf #20 Posted 14 August 2018 - 01:18 PM

Corporal

• Player
  • 14165 battles
  • 187
  • [SA-AS] SA-AS
haci abi 10. seviye leopardla 6. seviye kv-2 nasil ayni oyunda bulusuyor onu pek anlamadik biz

Edited by ozygandalf, 14 August 2018 - 01:19 PM.

Also tagged with Leopard, Leopard1, German, Medium, Mbt

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users