Jump to content

Już wkrótce nowe opcje płatności!

• This topic is locked This topic is locked
23 replies to this topic

Community #1 Posted 06 December 2011 - 09:29 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 31,609
W związku z wprowadzeniem nowych opcji platności strony płatności World of Tanks będą niedostępne w ciągu jednej godziny, poczynając od godziny 7:00 czasu polskiego w środę 7 grudnia 2011 roku

Pełny tekst wiadomości

Kraftwerk #2 Posted 06 December 2011 - 11:46 AM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14863 battles
  • 56

*
POPULAR

Czy WG dostosuje w końcu ceny w PLN do polskiego rynku !? Chciałem zwrócić uwagę i 1 Euro nie jest równy 1 zł ! Powinni przyjąć jakiś przelicznik wartości nabywczej... może to być np. porównanie kosztów litra benzyny w stosunku do średniej pensji (np. ile litrów paliwa kupisz za jedną pensję, lub ile hamburgerów za jedną pensję - amerykanie tak robią stąd te nieszczęsne hamburgery).

Opłaty są bardzo wysokie i w mojej skromnej opinii obniżenie ich o 50% dało by co najmniej trzykrotny wzrost ilości płatników.

Kupienie takiego Lowe kosztuje bez mała 200 zł to tyle samo co pełne wersje gry Call of Duty lub Battlefield 3 ! Uważam, że to za drogo.

Jeśli też uważasz, ze to za drogo polub tego posta.

mattoid1973 #3 Posted 06 December 2011 - 12:32 PM

Corporal

• Player
  • 11471 battles
  • 190

View PostKraftwerk, on 06 December 2011 - 11:46 AM, said:

Czy WG dostosuje w końcu ceny w PLN do polskiego rynku !? Chciałem zwrócić uwagę i 1 Euro nie jest równy 1 zł ! Powinni przyjąć jakiś przelicznik wartości nabywczej... może to być np. porównanie kosztów litra benzyny w stosunku do średniej pensji (np. ile litrów paliwa kupisz za jedną pensję, lub ile hamburgerów za jedną pensję - amerykanie tak robią stąd te nieszczęsne hamburgery).
No nie dam rady... muszę napisać. Widziałeś gdzieś, kiedyś cennik uzależniony od siły nabywczej pieniądza? Wydaje Ci się, że skoro jesteś biedniejszy, to powinieneś robić zakupy taniej? Czy robiąc zakupy w dowolnym międzynarodowym sklepie internetowym widziałeś różne ceny w zależności od miejsca zamieszkania? Ja osobiście nie i wybacz ale jedynym kryterium stosowanym w takich przypadkach jest kurs waluty. Cena ustalona na 20€ to w przybliżeniu 80 zł i tyle płacisz. Nikogo nie interesuje to ile zarabiasz. Napisz proszę jak proponujesz odróżnić tych, którzy zarabiają 10 tys. zł miesięcznie, od tych zasuwających w fabryce przy maszynie za 1,5 tys.? Przedstaw rozwiązanie, a może faktycznie ktoś zacznie korzystać z Twoich pomysłów. Tylko nie zapomnij ich uprzednio opatentować, dzięki czemu sporo możesz zarobić, tylko pamiętaj, że wtedy będziesz więcej płacił za "golda" (obojętnie jaka to będzie gra i jaka waluta).

Opłaty są bardzo wysokie i w mojej skromnej opinii obniżenie ich o 50% dało by co najmniej trzykrotny wzrost ilości płatników.
Naprawdę przeprowadziłeś badania marketingowe na reprezentatywnej grupie osób? Bo wydaje mi się, że próbujesz dopasować teorię do pasujących Ci poglądów. A tak na serio, to nie pisz bzdur, bo się po prostu kompromitujesz. Ceny sprzedawanych dóbr nie są ustalane według pobożnych życzeń klientów, reguluje je sytuacja na rynku.

Kupienie takiego Lowe kosztuje bez mała 200 zł to tyle samo co pełne wersje gry Call of Duty lub Battlefield 3 ! Uważam, że to za drogo.
No i dlatego go nie kupiłeś, co w przeciwieństwie do reszty Twojego posta można określić jako działanie rozsądne i konsekwentne działanie. Poza tym nie ma obowiązku kupowania tego czołgu, dzięki czemu nie musisz wydawać pieniędzy na coś, co nie jest tego warte.

Jeśli też uważasz, ze to za drogo polub tego posta.
To czy moim zdaniem Lowe (ewentualnie cała gra jako taka) jest za droga, czy nie, nie ma nic wspólnego z klikaniem plusa. Nie kliknę plusa przy poście, w którym ktoś pisze takie bzdury... wręcz przeciwnie.

drsmierc #4 Posted 06 December 2011 - 12:46 PM

Private

• Player
  • 48260 battles
  • 38
Tez mysle ze ceny za abonament oraz czolgi premium sa za wysokie.Nie ukrywajmy to nie jest WOW,a cena chyba wyzsza.Wydaje mi sie ze zmniejszajac kwote za premium o chocby 75%,zwieksza swoje obroty.Ktos powie nie chcesz placic,mozesz grac za free,hmm ja probowalem,trzeba by bylo godzinami siedziec aby do jakiegos sensownego czolgu dojsc.Mysle ze zmiany w platnosciach beda zmiana tylko na jakies inne sposoby platnosci nic wiecej.

Paindemonium #5 Posted 06 December 2011 - 12:50 PM

Captain

• Player
  • 22659 battles
  • 2,128
Nie zmienią bo mają nas w D... :P

Szisoko #6 Posted 06 December 2011 - 01:17 PM

Private

• Player
  • 38168 battles
  • 9
  • [APAZ] APAZ
Jednym słowem mam pytanie. Czy ktoś wie czy np. 5500 golda dalej będzie w cenie 80 zł czy taniej bądź drożej ??

wingedhussar #7 Posted 06 December 2011 - 01:26 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 19567 battles
  • 196

View Postmattoid1973, on 06 December 2011 - 12:32 PM, said:

No nie dam rady... muszę napisać. Widziałeś gdzieś, kiedyś cennik uzależniony od siły nabywczej pieniądza? Wydaje Ci się, że skoro jesteś biedniejszy, to powinieneś robić zakupy taniej? Czy robiąc zakupy w dowolnym międzynarodowym sklepie internetowym widziałeś różne ceny w zależności od miejsca zamieszkania?

A widziałeś żeby ktoś sprzedawał wersję beta gry za cene produktu pełnowartościowego?

Lakhla #8 Posted 06 December 2011 - 01:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16804 battles
  • 583
+1 Mattoid.

Mam dokladnie takie samo zdanie. Rynek (popyt) ksztaltuje cene.
I jak kolega wyzej napisal - to kwestia podejscia i stopy zyciowej. Jak dla mnie cena nie jest wcale wygorowana - wiecej wydaje idac do Pubu, ale i tak nie wydalbym kasy na taka pierdole. BF3 zakupilem bez problemu - relacja wartosci uzytkowej do ceny dla mnie jest jak najbardziej do zaakceptowania wiec nie mialem obiekcji.

To tak jakby ktos mi bachnal, ze musze wybulic €160 ze produkt dla innych dostepny za €40 bo zarabiam wiecej. Smiechu warte.

Chlopaki mieli dobry pomysl jak wbic sie w nisze rynkowa, wykonali robote i  teraz czerpia profity. Ceny moga sobie ustalic dosc swobodnie (w granicach rozsadku oczywiscie) bo niestety nie odejdziecie do konkurencji bo jej nie ma :P

Oczywiscie mozna ubolewac nad lenistwem, niedotrzymywaniem terminow, ogolnym olewnictwem ale to juz inna bajka i niestety podobnie ma sie sprawa jak wyzej. Do czasu, az nie powstanie konkurencyjny produkt/masowe odejscia od premium zmusza tworcow do ratowania sytuacji obnizka cen/promocjami -  niewiele sie zmieni.

Ja wiem ze boli, ale tu niestety raczej bym do naszego Rzadu kierowal skargi. Wszak miala byc druga Irlandia, chociaz teraz to moze nawet lepiej ze nie ma. Tutaj tez sie co niektorzy za jaja zlapali ze zgrozy - gdzie jest nasza kasa....

Pozdrawiam

PS.

View Postwingedhussar, on 06 December 2011 - 01:26 PM, said:

A widziałeś żeby ktoś sprzedawał wersję beta gry za cene produktu pełnowartościowego?

A widziales gdzies zeby ktos kogos do takiego zakupu ZMUSZAL ???? Tymbardziej ze jest opcja gry za darmoche???? LOL

wingedhussar #9 Posted 06 December 2011 - 02:15 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 19567 battles
  • 196

View PostLakhla, on 06 December 2011 - 01:28 PM, said:

+1 Mattoid.

A widziales gdzies zeby ktos kogos do takiego zakupu ZMUSZAL ???? Tymbardziej ze jest opcja gry za darmoche???? LOL

oczywiście że przymusu nie ma, mnie jednak uczono o czymś takim jak szacunek dla klienta, no ale...

atikabubu #10 Posted 06 December 2011 - 02:18 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 15841 battles
  • 104
To będę mógł oddać nerkę za wieczyste premium? :P
Jak tak bardzo zależy niektórym na goldzie, to starajcie się zostać moderatorami. Modzi dostają golda za robotę, co uważam i tak za niezłą zapłatę za wolontariat...

mattoid1973 #11 Posted 06 December 2011 - 02:19 PM

Corporal

• Player
  • 11471 battles
  • 190

Miałem odpisać ale uprzedził mnie Lakhla. Nikt Ci nie każe nic kupować. Możesz przecież grać za free (co np. ja robię już od pewnego czasu) i cieszyć się z gry. To jedna strona medalu. Druga jest taka, że dziś każdy produkt (chodzi mi tutaj przede wszystkim o soft ale dotyczy to również innych dziedzin życia) jest sprzedawany w wersji beta, a wszelkie błędy są naprawiane już po rozpoczęciu sprzedaży.
Inna sprawa, że wiele (miałem napisać większość ale w sumie nie wiem, a wiele to wartość względna, więc przy okazji niepodważalna) firm reaguje na uwagi konsumenta, czego WGN akurat nie ma (przynajmniej na razie) zamiaru robić.

View PostLakhla, on 06 December 2011 - 01:28 PM, said:

Jak dla mnie cena nie jest wcale wygorowana - wiecej wydaje idac do Pubu, ale i tak nie wydalbym kasy na taka pierdole.
No ja akurat uważam, że jak na grę to z mojego punktu widzenia jest droga, niemniej jednak każdy ma prawo wydać na nią dokładnie tyle ile faktycznie ma ochotę, nawet może to być 0 (zero) zł.

Z mojego punktu widzenia zespołowi ds. marketingu, ewentualnie osobom decyzyjnym (lub jednym i drugim) należy się nagroda za perfekcyjne wyważenie cennika. Każdy narzeka, że jest drogo ale zagryza zęby i buli kupę szmalu. Pełen szacun.

A tak z innej beczki... Już uzbierałem 2 plusy, da się jakość podejrzeć od kogo? Ewentualnie przynajmniej statystyki, czy kliknięty był 2 razy plus, czy może plusów było 10 ale zostały one zbilansowane 8 minusami?

Pozdrawiam
m.

EDIT:

View Postatikabubu, on 06 December 2011 - 02:18 PM, said:

To będę mógł oddać nerkę za wieczyste premium? :P
Jak tak bardzo zależy niektórym na goldzie, to starajcie się zostać moderatorami. Modzi dostają golda za robotę, co uważam i tak za niezłą zapłatę za wolontariat...
No patrz... nie wiedziałem o tym. A może WGN równie chętnie rozdaje golda tłumaczom? Na taką fuchę mógłbym się załapać ale jedynie z angielskiego na polski, bo rosyjskiego to ostatnio się uczyłem... 16 lat temu, więc lepiej nie ryzykować.

wsk125 #12 Posted 06 December 2011 - 02:59 PM

Private

• Player
  • 46529 battles
  • 10
  • [GIT] GIT
Witam panowie nie ma co się sprzeczać   :Smile-izmena: gra jest tak zrobiona że raczej bez premki człowiek pracujący nie da rady brak czasu na wielogodzinna grę a co do cen golda to ja się raczej boje żeby ceny jeszcze nie podnieśli jak w przypadku innych mmo. Osobiście mi się podoba forma płatności np sc2 kupie raz wydam te 2 stówy i mam spokój. Pozostaje jeszcze poczekać na diabełka :Smile_great::Smile_great:

Wildstyles #13 Posted 06 December 2011 - 03:39 PM

Private

• Player
  • 845 battles
  • 1

Pare dni temu na allegro beta klucz do closed bety Dota 2 - 200zł gdzie wstepne plany sa jako ze to bedzie f2p. Pozdrawiam

p.s 3 klucze (600zł) poszly w 5h

+1 do tematu za drogo

Kraftwerk #14 Posted 06 December 2011 - 05:01 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 14863 battles
  • 56

View Postmattoid1973, on 06 December 2011 - 12:32 PM, said:

No nie dam rady... muszę napisać. Widziałeś gdzieś, kiedyś cennik uzależniony od siły nabywczej pieniądza? Wydaje Ci się, że skoro jesteś biedniejszy, to powinieneś robić zakupy taniej? Czy robiąc zakupy w dowolnym międzynarodowym sklepie internetowym widziałeś różne ceny w zależności od miejsca zamieszkania? Ja osobiście nie i wybacz ale jedynym kryterium stosowanym w takich przypadkach jest kurs waluty. Cena ustalona na 20€ to w przybliżeniu 80 zł i tyle płacisz. Nikogo nie interesuje to ile zarabiasz. Napisz proszę jak proponujesz odróżnić tych, którzy zarabiają 10 tys. zł miesięcznie, od tych zasuwających w fabryce przy maszynie za 1,5 tys.? Przedstaw rozwiązanie, a może faktycznie ktoś zacznie korzystać z Twoich pomysłów. Tylko nie zapomnij ich uprzednio opatentować, dzięki czemu sporo możesz zarobić, tylko pamiętaj, że wtedy będziesz więcej płacił za "golda" (obojętnie jaka to będzie gra i jaka waluta).

Naprawdę przeprowadziłeś badania marketingowe na reprezentatywnej grupie osób? Bo wydaje mi się, że próbujesz dopasować teorię do pasujących Ci poglądów. A tak na serio, to nie pisz bzdur, bo się po prostu kompromitujesz. Ceny sprzedawanych dóbr nie są ustalane według pobożnych życzeń klientów, reguluje je sytuacja na rynku.

No i dlatego go nie kupiłeś, co w przeciwieństwie do reszty Twojego posta można określić jako działanie rozsądne i konsekwentne działanie. Poza tym nie ma obowiązku kupowania tego czołgu, dzięki czemu nie musisz wydawać pieniędzy na coś, co nie jest tego warte.

To czy moim zdaniem Lowe (ewentualnie cała gra jako taka) jest za droga, czy nie, nie ma nic wspólnego z klikaniem plusa. Nie kliknę plusa przy poście, w którym ktoś pisze takie bzdury... wręcz przeciwnie.

Kolego ale po co ci te nerwy. Nie pisałem podania do rządu tylko posta do dyskusji.

Swoją drogą jedź do naszych zachodnich sąsiadów i kup w takiej samej cenie jak w Polsce BMW... Odpowiem ci, ze właśnie ceny się różnią i to jest prawo popytu i sprzedaży. BMW w Niemieckiej cenie za cholerę byś nie sprzedał w Polsce. W płatnościach on-line dużo łatwiej to kontrolować bo wiesz dokładnie z jakiego kraju przychodzi płatność.

Podtrzymuje swoją konkluzję, że WoT w stosunku do zachodnich krajów jest za drogi jak na Polskie warunki.

Soobocz #15 Posted 06 December 2011 - 05:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 7933 battles
  • 332
  • [PPSW] PPSW

View PostKraftwerk, on 06 December 2011 - 05:01 PM, said:

Kolego ale po co ci te nerwy. Nie pisałem podania do rządu tylko posta do dyskusji.

Swoją drogą jedź do naszych zachodnich sąsiadów i kup w takiej samej cenie jak w Polsce BMW... Odpowiem ci, ze właśnie ceny się różnią i to jest prawo popytu i sprzedaży. BMW w Niemieckiej cenie za cholerę byś nie sprzedał w Polsce. W płatnościach on-line dużo łatwiej to kontrolować bo wiesz dokładnie z jakiego kraju przychodzi płatność.

Podtrzymuje swoją konkluzję, że WoT w stosunku do zachodnich krajów jest za drogi jak na Polskie warunki.

Trudno, że jest za drogi. Tym topicem nie spowodujesz, że będzie tańszy. Masz produkt za wiadomą cenę i masz dwa wyjścia albo kupujesz albo nie. A bmw znaczy co u niemiaszków jest tańszy?
A wiesz, że papierosy w Polsce są tańsze ? I niemiaszki przechodzą do nas, żeby je kupić? Więc nie wszystko jest tak jak z przykładem który podałeś.

wingedhussar #16 Posted 06 December 2011 - 06:01 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 19567 battles
  • 196

View PostWildstyles, on 06 December 2011 - 03:39 PM, said:

Pare dni temu na allegro beta klucz do closed bety Dota 2 - 200zł gdzie wstepne plany sa jako ze to bedzie f2p. Pozdrawiam

p.s 3 klucze (600zł) poszly w 5h

+1 do tematu za drogo

No ok, ale to jak mniemam sprzedają prywatne osoby które dostały sie do beta testów, a nie firma która chce uchodzić za poważną  :P

I jeszcze kolejna rzecz, mówicie że nie przystosowuje się ceny do danego kraju, to jak wytłumaczycie wersję pudełkową WOT? Zachodnia europa ma dużo bogatszą wersję w cenie ok 35-40 zł, a my okrojoną o połowe w cenie 20-25, da się? da

Lakhla #17 Posted 06 December 2011 - 07:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16804 battles
  • 583
Oczywiscie ze sie da. Wiaze sie to tylko na ogol ze sprzedaniem licencji i umywaniem rak. Mozna obnizyc cene (Age of Conan) oszczedzajac na supporcie technicznym i obsudze klienta. Z reguly wiaze sie to ze znalezieniem dystrybutora na dany kraj, ktory placi kaske tworcom gry, wydaje gre w POlsce (moze byc ze i taniej) ale sam zapewnia support.

A ze tworcy gry nie maja ochoty obnizac ceny sami z siebie - nic dziwnego, czy ktorys z nas dobrowolnie zgodzilby sie na obciecie wynagrodzenia?

Pozdrawiam

PS. Ach zeby nie bylo nieporozumien. Zgadzam sie w zupelnosci, ze w porownaniu z przecietnymi warunkami finansowymi w Polsce - takie zlote czolgi sa relatywnie bardzo drogie.

tejdi007 #18 Posted 06 December 2011 - 07:54 PM

Corporal

• Player
  • 34706 battles
  • 108
Ludzie nie liczcie na to że coś stanieje co najwyżej może podrożeć hehe <_<.Cennik jest naliczany do eu a nie do zł

Spore2 #19 Posted 06 December 2011 - 07:55 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 17257 battles
  • 195
żeby płacić tanio to polska waluta musi się umocnić w stosunku do euro,dolara,funta brytyjskiego  inaczej będzie tak jak teraz czyli 4x drożej, druga opcja to zlikwidowanie złotego i wprowadzenie Euro ale to powinno już nastąpić dawno a jak na razie się na to nie zapowiada może nawet tego nie dożyjemy :), trzecia i zdaje się najlepsza opcja jest taka że przeprowadzamy się do UK lub Niemiec

nie zapomnijcie że płacicie nie tylko za piksele ale też za czyjąś prace.

mattoid1973 #20 Posted 06 December 2011 - 09:11 PM

Corporal

• Player
  • 11471 battles
  • 190

Gdzie są niby te moje nerwy? Ja Ci spokojnie i rzeczowo odpowiedziałem jakie jest moje zdanie. Natomiast nie wyskakuj mi proszę z cenami samochodów, tylko pokaż inne MMO, w którym różnicuje się ceny "golda" w zależności od kraju, z którego pochodzi nabywca.

View PostSoobocz, on 06 December 2011 - 05:45 PM, said:

Trudno, że jest za drogi. Tym topicem nie spowodujesz, że będzie tańszy. Masz produkt za wiadomą cenę i masz dwa wyjścia albo kupujesz albo nie. A bmw znaczy co u niemiaszków jest tańszy?
A wiesz, że papierosy w Polsce są tańsze ? I niemiaszki przechodzą do nas, żeby je kupić? Więc nie wszystko jest tak jak z przykładem który podałeś.
Czytamy... próbujemy zrozumieć... czytamy... próbujemy... i tak aż do skutku :) (ta uśmiechnięta morda oznacza, że to dowcip)

A tak na serio, to wypowiedź:

BMW w Niemieckiej cenie za cholerę byś nie sprzedał w Polsce.

moim skromnym (mniej lub bardziej) zdaniem oznacza, że w Niemczech BMW jest droższe, co potwierdza Twoje spostrzeżenie w kwestii papierosów.

Pozdrawiam
m.

PS. Czy można poprosić o kilka dodatkowych minusów? Bo szczerze mówiąc lewactwo zdecydowanie bardziej szanuje kolor czerwony, niż zielony.

EDIT:
Łeeeee..... ale lipa... Reputacja jest ustalana oddzielnie dla każdego posta? Nie sumuje się? Bez sensu.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users