Jump to content

Prosba o radu od zkušenějších borců

• Please log in to reply
102 replies to this topic

Jaredo_1 #1 Posted 28 August 2018 - 03:11 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99
Ahoj mám bezvěžové TD (Stug III) a snažím se o 1. mark. Už mám camo na posádce. Někde na anglickým foru jsem četl že jeden z těchto dvou skillů - buď klidná jízda nebo jemné míření - zlepšuje rozptyl za pohybu u bezvěžových TD. Chtěl bych si ten skill na Stuga dát. Jenomže ten článek nemůžu na EN foru najít. Jmenovalo se to myslím smith´s guide for crews nebo tak nějak. Už je to dlouho co jsem to četl, tak možná se to jmenuje nějak jinak. Díval jsem se na Anubisovo video kde rozebíral posádky. Říkal, že to je jeden z těchto dvou skillů, ale že neví kterej. Věděl by prosím někdo který to je skill? Děkuji za pomoc 

global_asa_wenca #2 Posted 28 August 2018 - 03:45 PM

Major

• Player
  • 81652 battles
  • 2,985
  • [MACHR] MACHR

Klidná jízda (aka Smooth Ride, řidičskej skill) zmenšuje rozmíření děla pokud se pohybuje podvozek, jemné míření (aka Snapshot, střeleckej skill) zmenšuje rozmíření pokud se pohybuje dělo - a IMO ne nutně jen dělo ve věži. Wiki explicitně uvádí, že ten střeleckej skill je použitelnej i na bezvěžový TDčka\Artyny, jen je jeho vliv menší než u vozidel s věží:

Block Quote - http://wiki.wargaming.net/en/Crew#Skills

Although not maybe as valuable on vehicles without turrets, the Snap Shot Skill does apply to gun traverse movement on turret-less vehicles too.

Případně, pokud vládneš angličtinou, mrkni na video ve spoileru, kde to 4TankersAndDog ověřoval "laboratorně". Sice je to z roku 2016, ale IMO se ve skillech od té doby nic neměnilo.

Spoiler

Jaredo_1 #3 Posted 03 September 2018 - 04:20 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99
Tak 1. znak udělán, díky za rady!

Attached Thumbnails

Jaredo_1 #4 Posted 10 September 2018 - 09:16 AM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99
Ahoj chtěl bych rozjet T-34/85 a dát si tam posádku z T-29 a nabíječe z T-34S. Posádka z T-29 má opravy. Myslím, že by bylo lepší camo, ale chci si nechat poradit. Jak je na tom T-34/85 s camem? A co tam dát za výbavu? Nabiják, vent, optika? Nebo místo vent pohon děla? A stálo by za to přetrénovat u posádky opravy na camo za kredity? (2. skill). Děkuji za Vaše rady.

Edited by Jaredo_1, 10 September 2018 - 09:17 AM.

Jmeno1 #5 Posted 10 September 2018 - 09:25 AM

General

• Player
  • 46132 battles
  • 8,702
  • [_AF_] _AF_

Camo a opravy záleží především na herním stylu., Tady se nedá říct co je výhodnější. Já osobně preferuji na střeďácích vesměs camo a opravy dávám až jako 4-5 skill. Spotřebáky malé opravy jsou dnes během bitvy recyklovatelné, takže mi ten skill nechybí. Faktem je, že se snažím hrát na dohled a camo. Někdo hraje přesně opačně a proto volí opravy. Důležité ale je, aby měli hlavně všichni stejný skill, to znamená dát buď všem camo a pak opravy a nebo naopak, ale ne na 1/2 posádky camo a na půlku opravy. To pak nefunguje pořádně nic a ty skilly nejsou ani poznat.

Jinak co se týče vybavení, tak taky mám nabiják, ventilačku a optiku. Pohon děla dávám jen na bezvěžová TD, malé kulomety, hvězdu a nebo na zásobníky, co dříve nemohly mít stabík. IMHO jeho přínos není zásadní. Ventilačka zvedne všechno co souvisí s posádkou o 5% respective v číselných parametrech tanku o cca 2,5%, což je podstatně vyšší přínos než jen zaměřování kdy buď čas máš a nebo ne, a stejně je to de facto jedno.

PS: Ty to hraješ na nějakém starém NTB, že?

Edited by Jmeno1, 10 September 2018 - 09:48 AM.

SWAT0013 #6 Posted 10 September 2018 - 09:44 AM

Major

• Player
  • 27988 battles
  • 2,815
  • [ANV-V] ANV-V

View PostJaredo_1, on 10 September 2018 - 10:16 AM, said:

Ahoj chtěl bych rozjet T-34/85 a dát si tam posádku z T-29 a nabíječe z T-34S. Posádka z T-29 má opravy. Myslím, že by bylo lepší camo, ale chci si nechat poradit. Jak je na tom T-34/85 s camem? A co tam dát za výbavu? Nabiják, vent, optika? Nebo místo vent pohon děla? A stálo by za to přetrénovat u posádky opravy na camo za kredity? (2. skill). Děkuji za Vaše rady.

Víceméně je to závislé na tom, jak hodláš ten tank hrát.

Ad vybavení - ventilace a nabiják jsou určitě správně. Jelikož máš ale zatím posádku jen se 2 skilly, spíše bych použil binokuláry a za optiku to vyměnil až později - asi až budeš mít bratry ve zbrani a oba perky na dohled (tzn. až budeš mít hotové 3 skilly), dříve bych to vyměnil asi jedině, kdybys vozil žrádlo (což ale potřebné není - víceméně jen pokud máš přebytek kreditů, případně pokud honíš 3 znaky na děle ;) )

Ad skilly - T-34-85 nemá úplně špatné maskování, takže jak maskování, tak opravy se na ten tank dají použít. Ideální je samozřejmě mít oboje, ale to se většinou stane až se zkušenější posádkou... Chce si to promyslet, jak spíše ten tank budeš hrát - budeš-li s ním spíše třeba jezdit do města, flankovat tanky a střílet do nich z boku, poté jsou opravy rozhodně lepší. Budeš-li se spíše snažit hrát na dohled a na to, abys nebyl viděn s tím, že tyhle flankovací manévry budou spíš až na druhém místě, potom je maskování lepší.

Pokud nevíš nebo si nejsi jistý, potom si asi zatím nech ty opravy a zkus to - jelikož chceš měnit skilly za kredity, tam již WG slevu nedává, takže to můžeš udělat kdykoliv. Jen si to chce rozmyslet případně co nejdříve - protože tím přeškolením ztrácíš zkušenosti v posádce a s tím, jak je posádka lepší a lepší, tak jich ztrácíš více a více...

Col_Coldstream #7 Posted 10 September 2018 - 09:46 AM

Corporal

• Player
  • 411 battles
  • 190
  • [KG-VS] KG-VS

no pro mě osobně platí že pokud nejde o HT tak vždy preferuji camo před opravami , na opravu mám opravárenskou sadu ( a ta se navíc už i obnovuje ) a víc využiji to že jsem méně vidět -> mně po mě střílí 

navíc ruská medka mají obvykle slušný camo faktor takže maskování dává větší bonus 

Jaredo_1 #8 Posted 11 September 2018 - 02:30 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99

Ahoj rád bych se zeptal na arty na mise. Vím že je tam stun a že je důležitý dmg při omráčení pro mise. Chtěl bych si rozjet jednu arty linii na mise. (Chtěl bych Stuga IV a nejsem nejlepší hráč takže potřeboval bych nějaké ty rozkazy a s vyznamenáním ty 3 větve 15 mise asi nedám.) Nabízela by se americká artina, mohl bych tam jít rovnou na 5 z Chafeho a měl bych vyzkoumané moduly (rádio, motor). Jenže co jsem četl tak dává krátký stun a je problém s tím něco trefit. (6. tier).Pak bych mohl jít na Hummela, tam bych asi taky nemusel zkoumat komplet všechno, možná by byl vhodnější, ale výzkum by byl delší než u US arty. FR. arty by byla možná fajn, jenže Frantíky nemám rozjeté. SSSR vůbec nevím whats a go. Poraďte mi prosím, která arty by byla nejvýhodnější. 

P. S. Slibuji, že se nebudu topit

MakeMeSweat #9 Posted 11 September 2018 - 03:30 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13232 battles
  • 878
  • [FCKWG] FCKWG
Som z toho zmätený. Začneme otázkou chceš Stug alebo Excalibur?

Ak Stug ako si písal. Tam rozkazy získaš až za splnenie 15-tych misií s vyznamenaním. Získaš ich 5 a z toho 4 poiziješ rovno na Stug, takže ti jedna ostane. Možnosti sú splniť 5 finálových misií bez vyznamenania, alebo 4 finálové s vyznamenaním. Iný spôsob nie je. Nie je kde nazbierať dostatok rozkazov na preskočenie finálových misií na Stug.
Plnenie postupových misií 1-14 ti žiadne rozkazy nezíska. Ak ich splníš aj so sekundárkou akurát dostaneš väčšiu čiastkovú odmenu.
V misiách na Stug nie je podmienka stun.
US línia je najvhodnejšia.

Jaredo_1 #10 Posted 11 September 2018 - 05:04 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99

View PostMakeMeSweat, on 11 September 2018 - 03:30 PM, said:

Ak Stug ako si písal. Tam rozkazy získaš až za splnenie 15-tych misií s vyznamenaním. Získaš ich 5 a z toho 4 poiziješ rovno na Stug, takže ti jedna ostane. Možnosti sú splniť 5 finálových misií bez vyznamenania, alebo 4 finálové s vyznamenaním. Iný spôsob nie je. Nie je kde nazbierať dostatok rozkazov na preskočenie finálových misií na Stug.
Plnenie postupových misií 1-14 ti žiadne rozkazy nezíska. Ak ich splníš aj so sekundárkou akurát dostaneš väčšiu čiastkovú odmenu.

Chtěl bych v první řadě Stuga (posádka). Díky moc za osvětlení

Jaredo_1 #11 Posted 11 September 2018 - 07:14 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99
Ahoj jezdím Stuga 3g a mám tam load out 7 APCR a zbytek AP. Přemýšlím zda by se nehodily tak 2 HE na papír typu V. Tier Flakbus (20 mm amor) a T 67. Možná je to blbost, proto se ptám. Kdyztak řekněte jaký set up munice by jste preferovali vy a kolik goldů je ideálních. Rád se poučím.

MakeMeSweat #12 Posted 11 September 2018 - 07:25 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13232 battles
  • 878
  • [FCKWG] FCKWG
Na takú malú ráž sa zvyčajne HE vôbec nevozia. Ak má tank priveľa nabojov, viac ako kedy vystrieľaš tak tam nejaké daj. APCR sú podľa chuti každého súdruha. Ja sa snažím voziť toľko aby mi ako low tieru nechýbali. Radšej miniem viac kreditov ako dingať. Mrzel by ma premárnený DMG. Konkrétne počty ti neporadím. Tieto tiery hrám minimálne.

Mr_Missclick #13 Posted 11 September 2018 - 07:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6607 battles
  • 839
K tomu, co tady čtu - u T-34-85 bych určitě volil spíš opravy jako první. To nahazování pásů je bez nich dloooouhý. Což je u medka, který není na nějaký snipení vzadu, problém.

Jaredo_1 #14 Posted 11 September 2018 - 08:08 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99

View PostMr_Missclick, on 11 September 2018 - 07:39 PM, said:

K tomu, co tady čtu - u T-34-85 bych určitě volil spíš opravy jako první. To nahazování pásů je bez nich dloooouhý. Což je u medka, který není na nějaký snipení vzadu, problém.

Díky, ty opravy si nechám. Tohle je velmi zajímavá informace. Dá se někde najít jak dlouho trvají opravy u různých tanků? Tohle myslím totiž hra ani tanks.gg nemá. 

Edited by Jaredo_1, 11 September 2018 - 08:12 PM.

Mr_Missclick #15 Posted 11 September 2018 - 08:15 PM

Warrant Officer

• Player
  • 6607 battles
  • 839
Jedině s nějakým módem, s tím to uvidíš přímo ve hře. U tohohle tančíku to bylo kolem 10 vteřin, jestli mi paměť dobře slouží. Celkově se u medek většinou dávaj jako první opravy, protože z těch máš užitek hned. Camo bych fakt dával spíš u něčeho s dobrým gun handlingem a slabým pancířem. 

Jmeno1 #16 Posted 12 September 2018 - 07:50 PM

General

• Player
  • 46132 battles
  • 8,702
  • [_AF_] _AF_

View PostJaredo_1, on 11 September 2018 - 09:08 PM, said:

Díky, ty opravy si n, kde to bylo kolem echám. Tohle je velmi zajímavá informace. Dá se někde najít jak dlouho trvají opravy u různých tanků? Tohle myslím totiž hra ani tanks.gg nemá. 

LOL, konečně jsi dostal odpověď na kterou jsi čekal. Několik extra zkušených hráčů s výsledky ti dá odpověď na kterou nečekáš a pak přijde někdo, kdo nemá zkušenosti, ani výsledky, ale řekne ti to, co chceš slyšet a je to SUPER! :teethhappy: Tak proč se vůbec ptáš?

Mimochodem, ty opravy trvají různě dlouho, záleží tank od tanku a na dalších věcech jako jsou velké opravy, bedna s nářadím, BiA... Myslím, že nejkratší jsem viděl u Type 59 celkem kolem 3 vteřin. Obvykle to je se vším kolem 5-ti vteřin, což právě na nižších tierech je k ničemu.

View PostMr_Missclick, on 11 September 2018 - 09:15 PM, said:

U tohohle tančíku to bylo kolem 10 vteřin, jestli mi paměť dobře slouží. Celkově se u medek většinou dávaj jako první opravy, protože z těch máš užitek hned

Joke nebo trolling?

Edited by Jmeno1, 12 September 2018 - 07:51 PM.

Jaredo_1 #17 Posted 12 September 2018 - 08:14 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99

View PostJmeno1, on 12 September 2018 - 07:50 PM, said:

LOL, konečně jsi dostal odpověď na kterou jsi čekal. Několik extra zkušených hráčů s výsledky ti dá odpověď na kterou nečekáš a pak přijde někdo, kdo nemá zkušenosti, ani výsledky, ale řekne ti to, co chceš slyšet a je to SUPER! :teethhappy: Tak proč se vůbec ptáš?

Mimochodem, ty opravy trvají různě dlouho, záleží tank od tanku a na dalších věcech jako jsou velké opravy, bedna s nářadím, BiA... Myslím, že nejkratší jsem viděl u Type 59 celkem kolem 3 vteřin. Obvykle to je se vším kolem 5-ti vteřin, což právě na nižších tierech je k ničemu.

Joke nebo trolling?

Jo, tak tobě Jméno věřím a když říkáš že maskování je lepší, tak si je tam dám. Děkuji moc

19:17 Added after 2 minutes

View PostMakeMeSweat, on 11 September 2018 - 03:30 PM, said:

Díval jsem se na arty mise na Stuga a je tam všechno na stun. Takže znovu uvažuji o grindu na Fr. arty

Jmeno1 #18 Posted 12 September 2018 - 08:30 PM

General

• Player
  • 46132 battles
  • 8,702
  • [_AF_] _AF_

View PostJaredo_1, on 12 September 2018 - 09:14 PM, said:

Jo, tak tobě Jméno věřím a když říkáš že maskování je lepší, tak si je tam dám. Děkuji moc

Správná odpověď by byla "hraju v první linii peek and boom, mám na to, baví mne to a proto jedu opravy" a nebo "chystám si pozici, sleduju minimapu, vím kdy bodnout s ohledem na svoji techniku a proto volím maskování". Tvoje odpověď, že se řídíš buď podle toho co chceš slyšet, a nebo podle toho kdo ti to říká není nejlepší. Skutečně si zkus sám zvážit jak rád hraješ a pak si podle toho vol skilly. A nezapomeň, že ať si vybereš cokoliv, tak minimálně malé opravy potřebuješ VŽDY!

Jaredo_1 #19 Posted 12 September 2018 - 08:41 PM

Corporal

• Player
  • 6498 battles
  • 120
  • [WOT99] WOT99
Ano Jméno hraju to na NB z roku 2013. Má SSD, 4 jádra. Jestli chceš tak Ti přesně napíšu typ. Určitě to není nejnadupanejsi mašina na světě. Ale myslím, že spíš problém bude s internetem. Bydlím na okraji města na kraji ulice. Máme O2 a kabel stačí na běžný věci, ale hry už jsou na hraně. (Já hraju WOT, brácha LOL). Kdybys se chtěl na něco zeptat, klidně můžeš. Jo ad opravy. Včera jsem měl bitvu kdy jsem si s M4 s houfnicí pro spojence utrekoval T-34/85. No a pak jsem dal chybně za pravdu Missclickovi. Dám si tam camo, moc děkuji a přeji moc štěstí v bitvách a hlavně real life. 
19:46 Added after 5 minutes

View PostJmeno1, on 12 September 2018 - 08:30 PM, said:

Správná odpověď by byla "hraju v první linii peek and boom, mám na to, baví mne to a proto jedu opravy" a nebo "chystám si pozici, sleduju minimapu, vím kdy bodnout s ohledem na svoji techniku a proto volím maskování". Tvoje odpověď, že se řídíš buď podle toho co chceš slyšet, a nebo podle toho kdo ti to říká není nejlepší. Skutečně si zkus sám zvážit jak rád hraješ a pak si podle toho vol skilly. A nezapomeň, že ať si vybereš cokoliv, tak minimálně malé opravy potřebuješ VŽDY!

No právě, rád hraju M4 s derpem (peek and boom), ale totálně jsem nevěděl, které styl hraní mi na T-34/85 sedne. Proto jsem se zeptal. Ale asi se budu snažit hrát to na camo. Díky za rady 

Col_Coldstream #20 Posted 13 September 2018 - 05:00 PM

Corporal

• Player
  • 411 battles
  • 190
  • [KG-VS] KG-VS

View PostJaredo_1, on 12 September 2018 - 08:14 PM, said:

19:17 Added after 2 minutes

Díval jsem se na arty mise na Stuga a je tam všechno na stun. Takže znovu uvažuji o grindu na Fr. arty

já splnil komplet mise na Stuga IV s AMX 13F3 ,unlocknutý z AMX 12t takže  jsem nemusel grindit low tier arty 

PS maskování dává taky bonus hned i když není na 100 % a řekl bych že i znatelnější než opravy

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users