Jump to content

25TP Ksust II

9 replies to this topic

Kayi4ek #1 Posted 04 September 2018 - 02:06 PM

WoT Community Manager

• WG Staff
  • 17973 battles
  • 2,556

Polský střední tank V. úrovně.

Informace o tanku v Tankopedii.

glock17 #2 Posted 04 September 2018 - 04:25 PM

Lieutenant

• Player
  • 37650 battles
  • 1,957
  • [PRASE] PRASE

Hurá, jdu se vožrat. Po 6 dnech od vydání... pozdě ale přece.

Doporučuji 25TP nepřeskakovat. Tank není špatný a s vhodným stylem hraní se dá krásně trénovat posádka.

Plusy:

- je rychlý = po rovině klidně 50+ km/h (bez benzínu jsem stačil tempu T-34 i T-34/85) , z kopce na El Halůfu jsem jel daleko přes 60 kmh (počítadlo přeskakovalo mezi 63 a 66)

- dobře akceleruje, slušně zatáčí

- malá věž /úzká/, která se zepředu těžko trefuje

- 80 mm pancíře na věži dingá téměř všechny pětkové kanony a vlastně vše do ráže cca 75 mm

- dělo, jen a pouze topové dělo dělá tenhle tank tankem - výborná penetrace se základní municí a prémiová munice patří k tomu lepšímu na trhu, průměrný čas zaměření, ale dobré soft staty děla (v porovnání s pětkovými Germány třeba), granáty mají slušnou rychlost a dráha letu je docela plochá (kdo znáte švédská velkorážová TDčk, tak víte, o čem je řeč)

- skvělá deprese kanonu (10 stupňů)

Mínusy:

- je velký a nedá se schovat ani před artilérií za šutry, které ostatním pětkovým medkům stačí

- papírový podvozek - nezkoušejte sidescrap ani náhodou

- špatná elevace děla (jen 10 stupňů) - při jízdě z kopce nebo stání ve svahu tohle číslo znamená, že vám v 90 % případů mizerná elevace neumožní zaměřit cíl na rovině pod vámi - sjeďte a zaměřujte na rovině nebo se  zastavte už na horizontu

- snapshoty s tím dělem nezkoušejte, protože netrefíte; dělo potřebuje úplně doměřit (běžná věc snad u všech pětek)

- není to brawler, ale sniper, který slušnou mobilitu využije jen pro přesun (a náslendou dorážku)

- v plné rychlosti s ním neutočíte většinu TDček

Vybavení - ventilace, nabiják, optika

http://wotreplays.eu...7-25tp_ksust_ii

http://wotreplays.eu/site/4525049#siegfried_line-zaxvert-25tp_ksust_ii

EDIT: Tragický je ovšem matchmaking tohoto tanku. WG tlačí hráče vzhůru tiery a je to moc poznat. Viz níže moje týmy:

prvních 10 bitev     T5 x 5, T6 x 1, T7 x 4

prvních 25 bitev     T5 x 9, T6 x 8, T7 x 8

prvních 50 bitev     T5 x 17, T6x 17, T7 x 16

prvních 75 bitev     T5 x 20, T6 x 28, T7 x 27

celk. 100 bitev       T5 x 20, T6 x 42, T7 x 38

Jednoduchý závěr - od cca 60-té bitvy jsem hrál pořád proti šestkám a sedmičkám, protože víc hráčů hraje vyšší tiery než ty nižší. Tady ale můžete být platným členem týmu - dělo funguje krásně a s prémiovou municí nemáte problémy probíjet.

EDIT č. 2: 100 bitev odehráno, 72 % WR, 2 gunmarky

Styl hraní - Na začátku vylezte někde na konci mapy na kopec, kde je dobrý výhled, nikdo na vás nevidí a kde máte schovaný podvozek. Nastřílejte aspoň 600 - 700 dmg a nevylézejte dokud nezbývá méně než polovina nepřátel a váš tým bezpečně vede. Potom rychlý přesun do jiné pozice, podpora útoku a/nebo dorážení poškozených nepřátel. Pokud prohráváte, zůstaňte vzadu a snažte se zpomalovat/likvidovat útoky nepřátel ze zálohy.

Rozhodně doporučuji, aby jeho posádka měla 100% výcvik a alespoň jeden úplný perk/skil.

Edited by glock17, 07 September 2018 - 09:10 AM.

JohnyFencer #3 Posted 05 September 2018 - 12:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 26860 battles
  • 1,004

já tam měl místo optiky bino. když už nic, dá se sundat za free a když s tím stojíš, má to ještě lepší dohled. 

ale tvé vs mé staty jasně ukázali, kdo s tím tankem hrál lépe. mi nesedl, ale je fakt, že sem se s ním cpal hodně dopředu.

několikrát mě vypla artyna z full HP na ránu, takže je potřeba si dávat pozor, je to fakt papírové všude, krom věže. a ani na ni se nedá vždy spoléhat (zvlášť, když jdete 70% bitev proti 7kám).

glock17 #4 Posted 05 September 2018 - 01:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 37650 battles
  • 1,957
  • [PRASE] PRASE

View PostJohnyFencer, on 05 September 2018 - 12:30 PM, said:

já tam měl místo optiky bino. když už nic, dá se sundat za free a když s tím stojíš, má to ještě lepší dohled.

ale tvé vs mé staty jasně ukázali, kdo s tím tankem hrál lépe. mi nesedl, ale je fakt, že sem se s ním cpal hodně dopředu.

několikrát mě vypla artyna z full HP na ránu, takže je potřeba si dávat pozor, je to fakt papírové všude, krom věže. a ani na ni se nedá vždy spoléhat (zvlášť, když jdete 70% bitev proti 7kám).

Když vyjíždíš na kopeček a spotuješ přes horizont, tak je ti bino na nic. Nebudeš tam přece stát 5 vteřin a čekat, až se ti zapne bino - za 5 vteřin na tebe doměří nějaká artyna a pošle na tebe popelnici. Artynář s rozumem v hlavě půjde prioritně právě po velkých, ale papírových soupeřích - splashem dává do 25TP daleko víc než do těžce obrněné KV-1.

Matchmaking mne "zaujal" - v prvních 50 bitvách jsem měl 17 bitev s T5, 17 bitev s T6 a 16 bitev s T7. Potom se mi MM drasticky změnil - v dalších 20 bitvách už jsem měl 3 bitvy s T5, 9 bitev s T6 a 8 bitev s T7. Naštěstí úroveň hráčů ani na šestkách a sedmičkách není valná, tudíž se vyplácí sedět vzadu a předstírat, že sedíš v TDčku.

guthas #5 Posted 05 September 2018 - 03:10 PM

Lieutenant

• Player
  • 36481 battles
  • 1,549
  • [BIA] BIA

Ten tank je celkem dobrý.

4 bitvy s ním sice mám a je totálně bez posádky, ale zahrát se s tím tankem dá.

Vybavení = Nabiják, ventilačka a skládaná optika.

Posted Image

Edited by guthas, 05 September 2018 - 03:11 PM.

robert_ace #6 Posted 08 October 2018 - 05:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21981 battles
  • 95
  • [PK_SG] PK_SG
Tak sorry, mám už niečo odohrané, videl som a zažil v tejto hre už všeličo, ale tento tank je najväčší paškvil hodný zošrotovania. A nepomôže vám ani štýl hrania popísaný vyššie. Odporúčam preskočiť tento črep čo najrýchlešie, inak cez slzy neuvidíte ani na monitor.

glock17 #7 Posted 08 October 2018 - 09:09 PM

Lieutenant

• Player
  • 37650 battles
  • 1,957
  • [PRASE] PRASE

View Postrobert_ace, on 08 October 2018 - 05:56 PM, said:

Tak sorry, mám už niečo odohrané, videl som a zažil v tejto hre už všeličo, ale tento tank je najväčší paškvil hodný zošrotovania. A nepomôže vám ani štýl hrania popísaný vyššie. Odporúčam preskočiť tento črep čo najrýchlešie, inak cez slzy neuvidíte ani na monitor.

No tak počkek až dostaneš do rukou 40TP Habicha. To je takovej příšernej křáp, že 25TP vezmeš na milost.

robert_ace #8 Posted 09 October 2018 - 05:32 PM

Lance-corporal

• Player
  • 21981 battles
  • 95
  • [PK_SG] PK_SG

View Postglock17, on 08 October 2018 - 08:09 PM, said:

No tak počkek až dostaneš do rukou 40TP Habicha. To je takovej příšernej křáp, že 25TP vezmeš na milost.

No moc si ma nepotešil teda. Teraz premýšľam, po ktorej línii sa radšej pustiť ďalej. Či zoberiem na milosť japončíkov ale talianov.

Jaredo_1 #9 Posted 10 October 2018 - 08:05 PM

Corporal

• Player
  • 6478 battles
  • 119
  • [WOT99] WOT99

View Postrobert_ace, on 08 October 2018 - 05:56 PM, said:

Je to support a měl bys to tak hrát. Papírový podvozek (i HE 105 derp prochazej za plno), ale má věž která slušně svůj T dinga. Dělo má alfu 135, ostatní MT 115. Můj Stug má taky 135. Soft staty dobrý. Schovavej podvozek, hrej to na suport  Nenechavej se objet a zderpit. Přijde mi to podobné jako SWE 6 MT, s tím rozdílem že SWE má větší alfu, ale i tu věž úplně papírovou. Ten tank je určitě to lepší z POL větve. Co bys ještě chtěl? Pancir jak T-150?

glock17 #10 Posted 10 October 2018 - 09:00 PM

Lieutenant

• Player
  • 37650 battles
  • 1,957
  • [PRASE] PRASE

View Postrobert_ace

No moc si ma nepotešil teda. Teraz premýšľam, po ktorej línii sa radšej pustiť ďalej. Či zoberiem na milosť japončíkov ale talianov.

Svůj názor na 40TP jsem napsal v diskusi k tomu tanku. 25TP je proti němu agilní rychlík s přesným dělem, vysokou DPM, úžasnou depresí děla a tvrdou věží. Nepřeháním ani trochu.

Ale taky jsem viděl lidi hrát s 45TP a ten je poměrně dobrej. U Poláků se střídají mizerný tanky s docela slušnými supporty. Co se týče osmy, deviny a desiny, tak se podívej na YT k CaesarCZ. To jsou slušně vyvážené obludy, který dávaj šlupky jak TDčka.

Edited by glock17, 10 October 2018 - 09:05 PM.

Reply to this topic

For security reasons, please do not provide your personal data or the personal data of a third party here because we might be unable to protect such data in accordance with the Wargaming Privacy Policy.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users