Jump to content

Pzkpfw V Panther

Tier7 Střední

• Please log in to reply
235 replies to this topic

xxviktor #221 Posted 01 April 2013 - 08:06 PM

Major

• Player
  • 17966 battles
  • 2,660
  • [PRASE] PRASE
On své historické pověsti dostojí... proti T34 :) No nevím, 165 je imho na tenhle tier už hodně malá pene. Jinak jelikož jsem jel na Tigra P, tak mě docela zocelilo VK3001P, takže mě ten následnej grind na dlouhou 88 už ani nepřišel:)

Sgt_Jurca #222 Posted 01 April 2013 - 08:58 PM

Lance-corporal

• Player
  • 32776 battles
  • 61
  • [ULTRA] ULTRA
Že 165 pene a málo-jiné národ mají 175 a jsou za to rádi-nevím co by za takové dělo dali vekaři furt lepší než pene 132 a 150 na delech VK3002DB.

jirisolecito #223 Posted 03 April 2013 - 04:22 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 22898 battles
  • 338
Tak mam Panthera v topu a zařadil se mezi mý oblíbence. Na přímý střety tenhle tank není, máte ale skvělej dohled a s top dělem prostřelíte lecos. Jak už tu někdo psal, hrajte ho spíš jako TD s otočnou věží. Máte hodně slušnej dohled, s bino a sítí tak můžete nejdřív dělat trochu předsunutýho spotera, jen nasvítit, počkat na spojence, trochu se stáhnout a klovat spolehlivě nepřítele s velmi slušnou penetrací, přesností a rychlostí střelby. Něco i dingnete, ale Panther prostě neni klasickej, třeba ruskej, střeďák...

Edit: Dobre je koment: #246 od Gaddse

Edited by jirisolecito, 03 April 2013 - 05:36 PM.

Hadesek_cz #224 Posted 17 April 2013 - 12:56 PM

Corporal

• Player
  • 18883 battles
  • 135
Taky se podělím o svůj názor na tuhle legendu. Obrovské zklamání!

Motor a rychlost jsou na medium tank téměř k smíchu. Pomalu točí, maximálku dosáhnete občas.
Pancíř je v mých očích otázkou. Předurčuje tenhle tank k souboji čelem, ale dle mého názoru na to svou tloušťkou (85 mm) a klopením nemá, jelikož tím projde většina střel. Boky a záda jsou díky velkému profilu hodně zranitelné. Dělo – přesné, rychlé a vynikající penetrace, ale to je asi tak vše. DMG je pro bitvy s tiery 7+ směšná. Vezmu-li v potaz „papírového Tigra“ tak než ho s Pantherem ustřílíte, (počítám-li, že většina vašich soupeřů má cca 1100+ hp plus, tak je třeba 8 a více zásahů s průměrným dmg – asi nejvíc mě štvou scouti, které sice trefuju, probíjím a poškozuju, ale šance je zlikvidovat jsou malé) tak se řádně zapotíte, než ho zlikvidujete. Navíc nevím, zda se mi to jenom zdá, ale díky malé dmg mám problém rychle poškodit nepřátelům moduly, zejména pásy = je potřeba 2 a více zásahů.

Když to shrnu: Většinou budete stát proti 7čkám, takže čelní střed? … určitě ne. Ujezdit někoho? … štěstí a příležitost. Přestřelovat se s někým? … pokud to není lama, prohrajete. Schovávat se a ostřelovat z dálky? … bohužel ano. Hra s Panterem se tak stává celkem pasivní záležitostí. V otevřených mapách to jde, ale jak dojde na souboj zblízka, modlit se, že je soupeř nezkušený nováček (osobně s ním přežiju jednu bitvu z deseti) ať se snažím sebevíc (uznávám, že Váš úspěch hodně ovlivní random tým, který je v poslední době většinou k smíchu a hru spíše kazí, nežli pomáhá).

Rozhodně doporučuji dalekohled, maskovací síť a u velitele žárovku. Jezdit od krytu ke krytu a snažit  se být neviditelný. Zbytek je na Vás. Projděte si i historii fóra, dají se tu najít slušné postřehy, které Vám mohou pomoci. GL and HF

bursoft1 #225 Posted 17 April 2013 - 08:54 PM

Private

• Player
  • 11943 battles
  • 25

View PostHadesek_cz, on 17 April 2013 - 12:56 PM, said:

Taky se podělím o svůj názor na tuhle legendu. Obrovské zklamání!

Motor a rychlost jsou na medium tank téměř k smíchu. Pomalu točí, maximálku dosáhnete občas.
Pancíř je v mých očích otázkou. Předurčuje tenhle tank k souboji čelem, ale dle mého názoru na to svou tloušťkou (85 mm) a klopením nemá, jelikož tím projde většina střel. Boky a záda jsou díky velkému profilu hodně zranitelné. Dělo – přesné, rychlé a vynikající penetrace, ale to je asi tak vše. DMG je pro bitvy s tiery 7+ směšná. Vezmu-li v potaz „papírového Tigra“ tak než ho s Pantherem ustřílíte, (počítám-li, že většina vašich soupeřů má cca 1100+ hp plus, tak je třeba 8 a více zásahů s průměrným dmg – asi nejvíc mě štvou scouti, které sice trefuju, probíjím a poškozuju, ale šance je zlikvidovat jsou malé) tak se řádně zapotíte, než ho zlikvidujete. Navíc nevím, zda se mi to jenom zdá, ale díky malé dmg mám problém rychle poškodit nepřátelům moduly, zejména pásy = je potřeba 2 a více zásahů.

Když to shrnu: Většinou budete stát proti 7čkám, takže čelní střed? … určitě ne. Ujezdit někoho? … štěstí a příležitost. Přestřelovat se s někým? … pokud to není lama, prohrajete. Schovávat se a ostřelovat z dálky? … bohužel ano. Hra s Panterem se tak stává celkem pasivní záležitostí. V otevřených mapách to jde, ale jak dojde na souboj zblízka, modlit se, že je soupeř nezkušený nováček (osobně s ním přežiju jednu bitvu z deseti) ať se snažím sebevíc (uznávám, že Váš úspěch hodně ovlivní random tým, který je v poslední době většinou k smíchu a hru spíše kazí, nežli pomáhá).

Rozhodně doporučuji dalekohled, maskovací síť a u velitele žárovku. Jezdit od krytu ke krytu a snažit  se být neviditelný. Zbytek je na Vás. Projděte si i historii fóra, dají se tu najít slušné postřehy, které Vám mohou pomoci. GL and HF

Tento tank nepředurčuje k čelním soubojům vůbec nic. Je velkej, neohrabanej, pomalej a dělo má malou alfa (pokud teda nejsi masochista a nejezdíš s 88mm). Je předurčenej k tomu, aby kempil v křoví a sniperoval a na toto je lepší než většina tdček na těchto tierech. Dělo má neuvěřitelnou přesnost a výbornou penetraci. To, že má ve hře (a měl historicky) nálepku "medium tank" ještě neznamená, že tak s ním musíš hrát. Pokud se přesuneš přes to, že to s reálným Pantherem nemá vůbec nic společnýho (ani vzhledem) a že se nedá hrát jako ruský nebo americký medka, tak je to výbornej a zábavnej tank. Killy jsou důležitý, ale ještě důležitější je rozdaná dmg. Pokud chytneš do ruky styl tohoto tanku, tak dmg opravdu rozdá jak sviňa. Víc meďák je potom Panther 2, ale i ten se nedá hrát čistokrevně jako medko, holt těžkopádnost je pro němce v této hře typycká..

kastan02 #226 Posted 18 April 2013 - 10:18 AM

Warrant Officer

• Player
  • 23682 battles
  • 647
No, tuhle jsem byl s tímhle "držákem" top spolu s JagPanth. (bitva T5-7). Proti top T29 a IS. Super MM. Arctic Region z jižní základny. Těžko jsme mi dva v té situaci top mohli zůstat vzadu a snajpovat. Uzobával jsem, párkrát i dingnul a žádná sláva z toho nebyla. Ještě se za mě postavil náš CHurch.I s top dělem a dvakrát mě napral zezadu. Po takové akci nemám chutě ho vytahovat znovu. Určitě další mapa bude Himmelsdorf :ohmy:

cz_geox #227 Posted 20 April 2013 - 08:16 PM

Sergeant

• Player
  • 11344 battles
  • 212
V Himmelu se dá taky zahrát, jen vynechávám kopec :) Běžně jezdim na začátek uličky smrti a šourám se za těžkym tankem, když tam nějakej jede. Několikrát jsem se vrátil zpět do uliček a nachytal tam enemy scouty. Nejefektivnější způsob jejich likvidace je pak nárazem. Tim dělem je tak akorát rozesmějete a než vypálíte druhou ránu, tak zmizej za rohem a vy je prostě nemáte šanci "došnekovat".

xxviktor #228 Posted 21 April 2013 - 10:40 AM

Major

• Player
  • 17966 battles
  • 2,660
  • [PRASE] PRASE
A on se pak otočí a rozebere vás na atomy  :trollface:

krmo #229 Posted 21 April 2013 - 05:40 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23885 battles
  • 92
No neviem či može byť ešte niečo horšie ako vk db :/

octavius43 #230 Posted 21 April 2013 - 06:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 65841 battles
  • 911
no neviem ci VK 3002DB je na nic ,podla statistik EU servra za posledny mesiac je 2. s win rate medko tier VII a pred nim je T-34-1 a Panther je 7.

cz_geox #231 Posted 27 April 2013 - 08:50 AM

Sergeant

• Player
  • 11344 battles
  • 212
Vyhodil jsem maskovací síť a dal tam tu ventilačku, dál stále rammer a bino. Ta síť byla fakt asi blbost a s ventilačkou se pocitově ten tank o dost zlepšil. Nabíjím teď 4,05s. Taky jsem zrušil u jednoho člena posádky camo skill (ehm... jsem ještě panna nezkušená) a dal tam opravy. Po týhle úpravě jsem nezaznamenal, že bych byl spotovanej víc, než předtím (mám žárovku).
A potěšila mě ještě jedna věc - z Panthera si můžu odemknout Tigera II a tím taky budu mít top dělo pro Panth. II. Děkuji WG ;)

Artemus69 #232 Posted 27 April 2013 - 11:37 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 7934 battles
  • 1,104
Tank dost závislý na týmu a mapě. Jak už bylo řečeno, můžete nasázet 3K dmg ale i 120. Rozhodně nikam nejezdit sám. Prostě zakempit ve směru kam jedou vaši a střílet na všechno co naspotí. Nedoporučuji s ním lovit artyny, protože je prostě na jednu ránu nezabijete (někdy ani na dvě).
Se špatným týmem dokáže být tenhle tank velmi flustrující. Souboje 1v1? Malá mobilita, pomalé otáčení věže. K tomu připočtěně vyskoý profil a dlouhé dělo. Taková T-43 vás vytrolí jak nic a nejen ona. Ne prostě vyhýbejte se přímým střetům jak jen to půjde.
Zásadně doporučuju vykukovat zpoza rohů nebo kempit ve křoví prdelí napřed. Zepředu vás stejnak prostřelí každej a takhle aspoň nedostanete šlupu do motoru.
Velmi trpí na požkození munice, takže nevystavovat moc boky.

Jinak vozím nabiják, pohon a ventilačku.
Posádka:
Velitel - žárovka (bez toho snad už ani na publiku hrát nejde)
Střelec - jemné míření
Řidič - klidná jízda
Oboje příprava na Panhtera II, tam nahodím místo ventilačky stabík
Radista - prostorová představivost (tady je to jedno, radista má beztak skilly naprd)
Nabiječ - bezpečné ukládání munice (u panthera nutnost)

Druhej skill jedu cammo, to se hodí vždycky.

Marvn23 #233 Posted 27 April 2013 - 11:52 AM

Sergeant

• Player
  • 14070 battles
  • 215
  • [BD_CZ] BD_CZ

View Postoctavius43, on 21 April 2013 - 06:37 PM, said:

no neviem ci VK 3002DB je na nic ,podla statistik EU servra za posledny mesiac je 2. s win rate medko tier VII a pred nim je T-34-1 a Panther je 7.
tak WR ale vubec nic neznamena, vzhledem k mm pravidlu o vyrovnani typu tanku

Uthor #234 Posted 28 April 2013 - 08:36 AM

Warrant Officer

• Player
  • 13855 battles
  • 516

View Postoctavius43, on 21 April 2013 - 06:37 PM, said:

Nezapomínej,že za ten minulí měsíc za VK3002DB hrálo hodně dobrých hráčů kvůli Leopard 1 linii. Takže ohledně WR bych se podíval dál jak 1-2 měsíce kdy se vědělo,že se z toho tanku půjde na Indiána a dál na nové tanky.

Abych nebyl moc OT rozhodl jsem se,že Pantera koupím zpět a dodělám těch 20k xp na P2 a pak se uvidí.

Edited by Uthor, 28 April 2013 - 08:41 AM.

Hadesek_cz #235 Posted 29 April 2013 - 10:47 AM

Corporal

• Player
  • 18883 battles
  • 135
Doplním svůj příspěvek #266 o pár finálních informací:

MM je pro Panthera celkem příznivej, tedy alespoň ke mně byl - jednoduchá statistika za posledních 47 bitev (brán v potaz pouze soupeř).
T9 - 3,26% = cca jeden tank každé 2 bitvy (potkáno 23 tanků celkem)
T8 - 20,99% = cca 3 tanky na bitvu (potkáno 148 tanků celkem)
T7 - 31,21% = cca 4 tanky na bitvu (potkáno 220 tanků celkem)
T6 - 24,97% = cca 4 tanky na bitvu (potkáno 176 tanků celkem)
T5 - 8,79% = cca 1 tank na bitvu (potkáno 62 tanků celkem)
T4 - 2,27% = cca 1 tank každé 2 - 3 bitvy (potkáno 16 tanků celkem, většinou scouti)
arty - 8,51% = cca 1 - 2 arty na bitvu (potkáno 60 tanků celkem)

Takže s dlouhou 7 a půlkou většinou propářete všechno. Nakonec jsem ho hrál jako čistého campera a celkem se i dařilo, ale beztak šel z garáže, jelikož je to vážně tank jen pro někoho. Bitvu s tím sami rozhodnete jen výjimečně a v 99% se musíte smířit s tím, že jste ve hře jen pro zvýšení dmg svých spojenců. Jsem zvědavej na PII. Gl and HF

Edited by Hadesek_cz, 29 April 2013 - 10:49 AM.

sirwilusz #236 Posted 30 April 2013 - 09:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17403 battles
  • 320
pár dní zpátky jsem po dlouhé době vytáhl Phanterka a takhle to dopadlo  :teethhappy:

Also tagged with Tier7, Střední

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users