Jump to content

Sliby Chyby?

• This topic is locked This topic is locked
84 replies to this topic

Floydor #1 Posted 09 December 2011 - 12:37 PM

Lance-corporal

• Beta Tester
  • 25475 battles
  • 73
Mno tak to vypadá, že páni z WG našli novou zálibu...nasrat hráče a potažmo je donutit koupit si premko nebo premiovej tank a nebo si najít novou hru. Snížení vydělávání SPG je výsměch. Dále je výsměch patch 7.0, jako pardon ale pokud ohlásím patch 7.0 na listopad tak ho snad vydám v listopadu ne? A ne že dělám 4 testy a tím pádem se mi posunou termíny, a tím se dostávám k názvu tohoto článku.
     Nedávno vyšel "plán" co a kdy má dorazit...proto sem se tešil jak malý dítě na FR tanky (i když jen okleštěný, bez TD a SPG - nafackovat WG opět), těšil sem se na druhou lajnu německejch TD (opět nic - jak překvapivé). Do toho zmrvené věci v patchi 7.0 (neúčinnost HE atd).
     Teď zabrousím do asi ožehavého tématu...KV-3 - má posranej match making...za 60bitev sem nidky nebyl top tank. Pořád proti 9 a 10 Tierům. T-59, vyymazat!!! Tolik kre*énů sem pohromadě neviděl.

Tuccy #2 Posted 09 December 2011 - 12:53 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
HE nebude neúčinné - jen už to nebude "rána na jistotu bez míření", protože "rázová vlna" už nebude putovat za roh a bude nutné se vyhýbat vícevrstvému pancíři, na druhou stranu by mělo být víc slabých míst pro normální průbojné střely a HE nadělá o něco větší paseku když trefí místo bez představného pancíře. Právě kvůli těm víc slabým místům by stávající HE systém byl neúměrně silný. Zároveň by se měl trochu zvýšit význam pancíře u otevřených vozidel - pokud HE trefí pancíř, už účinek nepoleze nahoru, přes okraj a pak dovnitř, ale prostě se rozprskne po pancíři a dá tím větší šanci na přežití.

Na vydělávání doporučuji střední tanky na tieru 6 a 7 nebo těžké na 5 a 6, případně dělostřelectvo na nižších tierech.

Ad posunování termínů, jo, to je jednoznačně nepříjemné. Ale ještě nepříjemnější je chaos v informacích.

akcido #3 Posted 09 December 2011 - 12:55 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 37776 battles
  • 318
abych pravdu řekl, hodně lidí považuje kv-3 za parádní tank, já mu na chuť tedy nepřišel. Existují, ale i horší "kousky". MM je obecně propírané téma a netýká se pouze tohoto tanku, to že jsou 5-6 tier tanky v tomto systému v nevýhodě se obecně ví, ale nic se s tím viditelně nedělá. O neúčinnosti HE budu hovořit, až to vyzkouším, ale IMHO si myslím, že to zas až taková hrůza(nerf) nebude (stejně používám AP   :Smile-playing: ).

Sarxify #4 Posted 09 December 2011 - 01:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 17408 battles
  • 315
Toto som našiel v tom ich 7.0 realease pláne - The normalization of AP and APCR rounds was slightly downgraded. O čo ide ?

Tuccy #5 Posted 09 December 2011 - 01:44 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

View PostSarxify, on 09 December 2011 - 01:35 PM, said:

Toto som našiel v tom ich 7.0 realease pláne - The normalization of AP and APCR rounds was slightly downgraded. O čo ide ?
Snížení normalizace ("narovnání" střely při dopadu na šikmý pancíč, snížení úhlu) ze současných 8°a 10° (pro AP a APCR) na cc.a 6°a 8°. Šikmý pancíř na tom bude o něco lépe.

Silentstalker #6 Posted 09 December 2011 - 01:49 PM

Lieutenant General

• Player
  • 16479 battles
  • 7,366
Asi takhle... dovedu pochopit zlost hráčů na jiné hráče, do jisté míry chápu i zlost nad nerfem HE, ale tohle mi hlavna nebere. Nad čím se autor rozčiluje? Hra je zadarmo. Zopakuji to ještě jednou: zadarmo. Nemusíte platit ani korunu, pokud nechcete a já se bez premiumu dostal až na tank T-54, takže to jde. Uživit ho je sice opruz (pokud nehrajete opravdu dobře), ale jde to.

Navíc si celou hru dejte do perspektivy: je mi cca 30 a jsem Čech, takže ještě pamatuju doby, kdy se "hrou" myslely dva velké obdélníky, které mezi sebou pinkaly malý čtvereček na počítači, který stál zhruba tolik co automobil. 20 let není tak dlouhá doba - a najednou hrajeme hry s fotorealistickou grafikou, navíc zadarmo na počítačích, které si lze s trochou nadsázky koupit z měsíčního platu. Takže já nevím jak vy, ale já jsem Wargamingu celkem vděčný.

Tuccy #7 Posted 09 December 2011 - 02:20 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Myslím, že i tohle je jeden z příznaků nedostatečné komunikace - stačí vzít třeba změny hitpointů u munice u středních tanků, tak jak je to prezentováno ( Panther -20%, Panther II -10%, T-44 +15%, M26 +5% nebo kolik) to zní jako strašlivá rána pro Panthery, mnohem informativnější (i míň emocí vyvolávající) by bylo třeba "Panther 500 hp -> 400 hp" atd. kde by se vliv těch změn projevil podstatně víc... Stejně tak s tou HE, moc ji sice nepoužívám, ale na Testu jsem si nevšimnul nějakých zásadních změn kromě omezení role "HE spamu" - "střel ho kamkoli, HE udělá škodu vždycky", prostě se musí víc mířit... Ale nebylo to moc vysvětlováno, co do mechanismu, takže to budí vášně...

Pampalini #8 Posted 09 December 2011 - 02:30 PM

Private

• Clan Diplomat
  • 54174 battles
  • 22
  • [CSA-V] CSA-V
Silentstalker má v podstate pravdu. Asi aj preto že ja má 38 rokov  :Smile_honoring: .
Na druhej strane však chápem aj zakladateľa tohto topicu. Napriek tomu, že si platím prémium, tak som po Goldových tankoch nesiahol. Akosi by to pre mňa neplnilo zmysel hry.(Výnimkou bol len na krátko ten francúzsky slimák Tier 2). Podporujem však názor, že konkrétne tankom T 59 to pekne posrali. Jazdím o.i. aj Pershing a one on one proti tomu sráčovi som bez šance. Pravidelne ma spredu narazia a keďže som pomalší, už neutečiem. Potom ma on penetruje všade, zatiaľ čo ja sa pokúšam trafiť jeho komandérsku kopulu. Výsledok je jasný. Rovnako dobre som na tom aj s Jagdtigrom. Strelím doňho raz a potom už nič. Je to podobná situácia ako keď sprostým deťom dorobili do WoW Death Knighta. Ten už nepotreboval nič, pretože tankoval, popri tom robil slušné DPS aj sa healoval. Pokiaľ tú T 59 neriadi robotník od cirkulárky, ktorý má na ľavej ruke len dva prsty, tak sa ani veľmi nezapotí.
Zhrnuté a podčiarknuté. Podobné vlastnosti má aj T 54, ale tú si niekto tvrdo odmakal. T 59 je len na zvýšenie komerčného úspechu hry a pekne ju to prasí. Za všetko hra, keď som bol hore v tabuľke a oproti mne IS4. Akurát, že zvyšok súperovho tímu bolo SEDEM T 59 a nejaké nižšie Tiery. Ktovie prečo sa KV a arty rovno na štarte upálili... :blink:

Ostravak_CZ #9 Posted 09 December 2011 - 02:35 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
K té T-59...nenávidím ho ze všdch tanků nejvíc, ale zas na druhou stranu s ním někdy hrajou megalamy, jelikož je premium :Smile-izmena: . Samosebou pokud chytneš jako soupeře tři takovéto v četě, tak mocšancí nemáš, ať už hraješ za cokoliv. Zákázal bych čety s premium tankama a omezil bych jejich počet v bitvě.

Tuccy #10 Posted 09 December 2011 - 02:41 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG
Pampalini: Dovolím si nesouhlasit s hodnocením Typu, mám M26 i Panthera II a v kterémkoli z nich daleko radši potkám Typ než jiný M26/PII... Prostě mu to našij zepředu do palivové nádrže a ani k tobě nedojede ;)
Kdo proti Typu poněkud trpěl byla T-44, proto taky dostane výrazné vylepšení.

Typů je teď v bitvách hodně, ale to bylo po vydání i Löwů a KV-5 - časem se kouzlo ošoupalo. lidi zjistili jak na ně, Typ dopadne stejně... Za chvíli se místo "Typ je OP" začnou objevovat témata "zisky na Typu byly tajně sníženy" atd :)

Packal #11 Posted 09 December 2011 - 02:41 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827

View PostSilentstalker, on 09 December 2011 - 01:49 PM, said:

Asi takhle... dovedu pochopit zlost hráčů na jiné hráče, do jisté míry chápu i zlost nad nerfem HE, ale tohle mi hlavna nebere. Nad čím se autor rozčiluje? Hra je zadarmo. Zopakuji to ještě jednou: zadarmo. Nemusíte platit ani korunu, pokud nechcete a já se bez premiumu dostal až na tank T-54, takže to jde. Uživit ho je sice opruz (pokud nehrajete opravdu dobře), ale jde to.

Navíc si celou hru dejte do perspektivy: je mi cca 30 a jsem Čech, takže ještě pamatuju doby, kdy se "hrou" myslely dva velké obdélníky, které mezi sebou pinkaly malý čtvereček na počítači, který stál zhruba tolik co automobil. 20 let není tak dlouhá doba - a najednou hrajeme hry s fotorealistickou grafikou, navíc zadarmo na počítačích, které si lze s trochou nadsázky koupit z měsíčního platu. Takže já nevím jak vy, ale já jsem Wargamingu celkem vděčný.

Asi takhle... Souhlas. Kdo to hrát nechce, ať to nehraje. Také mě rozčiluje to neustálé odsouvání termínů, měli dát realistický odhad - 0.7 do konce roku, frantíci leden, únor... Ale po roce jsem již vycvičený a vše minimálně o měsíc/periodu posouvám, jestliže mají brity na 1/4 roku, já to vidím spíš na 1/2 roku atd.
BTW já se bez prémia (mimo ten týden v září) dohrabal ke GWE, E-50, E-100 a Ferdovi   B)

Pampalini #12 Posted 09 December 2011 - 03:16 PM

Private

• Clan Diplomat
  • 54174 battles
  • 22
  • [CSA-V] CSA-V
Tuccy: rád si nechám ukázať, ako sa triafa do nádrže tank z predu, do tanku idúceho v plnej rýchlosti, keď sa zároveň hýbem aj ja, aby môj magnet na veži nepritiahol pozdrav od arty. Možno je na vine len moje starecké trasenie rúk  ;)

Tuccy #13 Posted 09 December 2011 - 03:30 PM

Czech Community Manager

• WG Staff
  • 14503 battles
  • 6,441
  • [WG] WG

View PostPampalini, on 09 December 2011 - 03:16 PM, said:

Tuccy: rád si nechám ukázať, ako sa triafa do nádrže tank z predu, do tanku idúceho v plnej rýchlosti, keď sa zároveň hýbem aj ja, aby môj magnet na veži nepritiahol pozdrav od arty. Možno je na vine len moje starecké trasenie rúk  ;)
Dělostřelectvo není všemocné a všudypřítomné - a nějakou dobu míří. Takže krátká zastávka, zamířit, vystřelit, a zase vystartovat ;) Pokud na tebe je dělostřelec už zamířený, je stejně celkem jedno jestli zastavíš nebo ne, pokud není, tak to nestihne ;)

Možná k ní mám jen takový fatalističtější přístup ;)

Navíc M26 střílí slušně i za jízdy...

Derp_Trollington #14 Posted 09 December 2011 - 03:34 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
T59 si s Pantherem II dávám jak nic, já ho prostřeluju v klidu a když se dobře naúhluju, tak mne zepředu neprostřelí :-)
Na druhou stranu nutno podotknout, že z pohledu hráče tanku T5-6 je to prostě moc rychly a dingající.
Pokavaď by měly tanky tieru 5-6 jako maximální tier, proti kterýmu budou hrát, tanky o jeden tier vyšší, tak neřeknu ani popel. Ale pro tier 8-9 je tohle vyloženě neškodná potrava.
Na druhou stranu, pokud T59 prosřtelíš zepředu do levé části (z tvojeho pohledu), tak tam něco trefíš (nádrž?) a často a dobře hoří, po zásahu z boku dohullu pod věž zas dobře bouchá... Ale - musíš prostřelit.

Idahou #15 Posted 09 December 2011 - 04:59 PM

General

• Veteran
  • 36662 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Fakt nevím, co tu tihle zarytí nespokojenci pořád oxidujou, ať se udělá cokoliv, vždycky na to nadávají, ale pořád hrají - chápe to někdo?

Type 59 je zrovna aktuální téma, co zas časem vyšumí až se proti němu lidi naučí hrát. Nedávno jsem ho potkal ve škodovce, no tier 8 a tim to haslo, do velitelský věžičky, boků a zádi ty apečka prošli stejně no a aby tier 5 prostřeloval osmičku, to už by bylo divný.

Premium tanky tu holt sou, ale narozdíl od jiných, velice oblíbených (E-50, E-75...) jsou neustále pod drobnohledem a neustále na ně někdo ukazuje zatímco se mu slzy kutálí po tváři...

To plánování wg fakt nejde, to se musí uznat - na druhou stranu - no a co? Se sníží hladina kyslíku v atmodféře když příjdou francouzký tanky o týden později? Ne-e, ale je to nepříjemný. Jenže je to jen hra, tak bych to tak neprožíval, užíval si ji a kdyby mě nebavila, tak si najdu jinou

bambisk0s #16 Posted 09 December 2011 - 05:09 PM

Corporal

• Beta Tester
  • 62118 battles
  • 122
  • [GVA] GVA
toto nie je o tom,ze KV3 nikdy nie je na topke, uvedom si ze mas k dispozicii delo co aj na IS3, s tým kanom sa da prestrelit aj E 75, HE dáva tiez dobru demage. Co sa týka T 59 je to horsi tank nez Panther2 ci Persching, lepsi ako T 44. Rozculujete sa nad tym,ze to neviete hrat este ny dostatocne vysokej urovni a to nie je chyba hry,ale je to vo vas. Som clenom klanu, a sam to dobre vidim na novsich hracoch. My im radime co a ako a lepsia sa, takze asi tolko, chce to cas a hybat rozumom. Tato hra je o obrovskom mnozstve informacii a moznosti a iba spravnym pochopenim toho vsetkeho sa moze z hraca stat lepsi hrac.

PS: ak skoncite v hre kde viete,ze skoro nic nedate, tak aspon spotujte ,alebo svojim vrakom urobte kryt vasim hracom v tyme.Co sa tyka zarabania, skuste si VK 3601, KV so 152mm, M6, SU 85. Alebo si kupte premium tank ci ucet. Uvedomte si ze tato hra je sice zadarmo,ale bola vytvorena aby zarabala peniaze, a vsetko aj serveri na ,ktorych bezi nieco stoji.

Derp_Trollington #17 Posted 09 December 2011 - 05:25 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostskipCZ, on 09 December 2011 - 05:09 PM, said:

Co sa tyka zarabania, skuste si VK 3601, KV so 152mm, M6, SU 85.
M6 fakt ne-e, velká jako kráva, furt jako potrava pro tier9, KV je z mojeho pohledu zas strašně o nervy kvůli pomalosti a nepřesnosti (prostě mi nevyhovuje). Naopak bych zmínil Hummela, PzIV (mobilní sniper) a když člověk není proti tier8, tak snad i StuGa. Nicméně, jak jsem psal o post výš, když seš s T5-6 proti takovým tankům jako T59, tak toho člověk moc nenadělá. Čelně to neprostřelí, nezastaví, nic (a seš na dvě rány).

Idahou #18 Posted 09 December 2011 - 05:30 PM

General

• Veteran
  • 36662 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Wolverin je taky hodně dobrej, díky parádní kadenci a hečkám dokáže solidně ubrat i vyšším tierům

Packal #19 Posted 09 December 2011 - 06:38 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
Po dlouhodobém zkoušení a porovnávání jsem dospěl k závěru, že nejlepším money makerem je M4 Sherman se 105. Rusáky jsem nezkoušel. Ale není pro mě problém s M4 vydělat za bitvu 15 - 20 000. PzIV je taky dobrá, ale nelíbí se mi ta věž a mobilita. M4 si dávám kupu tanků (vč. PzIV, PzIII/IV, T-34) na 1 ránu a dokážu potrápit i KV, Tigera atd. Oprava 2500, cena střeliva 00 nic. Prostě perfektní farma. A baví mě to víc než s Hummelem, protože alespoň ta hra rychle uteče. Ale jinak se už těším na Churchilla AVRE, 290mm moždíř, to bude louskáček. :Smile-playing:

jzvc_oc #20 Posted 09 December 2011 - 07:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 4447 battles
  • 501

View PostSilentstalker, on 09 December 2011 - 01:49 PM, said:

Obavam se, ze ses uplne mimo. O hre zadarmo nemuze byt ani reci, spousta hracu si plati, a kdyz si plati, tak ocekavaji, ze uvidi nejaky vyvoj a ze slibovane veci se objevi v dohledne dobe, nikoli v nedohledu nekolika pristich let. Vis jak dlouho trva vyvoj !kompletni! prumerny hry? Cca 3 roky. Co vyvinulo WG za posledni rok a pul? Co se fungovani hry tyce, prakticky nic(pridavani novych tanku a map je totez jako kdyz vedle znojemskych okurek pridas na regal jeste jihocesky). A ze tech slibu, z nihz nasledne nektery odvolali (fujtajxl) bylo.

Navic (a to je doslova megaprus.r) jeden z nich neco vzdycky tvrdi a druhej to popira a hraci, ty si vyber ...

View PostIdahou, on 09 December 2011 - 04:59 PM, said:

Fakt nevím, co tu tihle zarytí nespokojenci pořád oxidujou, ať se udělá cokoliv, vždycky na to nadávají, ale pořád hrají - chápe to někdo?
Hra je zjevne dokonala, tak proc nehrajes a oxidujes tady?

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users