Jump to content

Supertest: poprawiona Zatoka Rybacka

• Please log in to reply
11 replies to this topic

Falathi #1 Posted 04 October 2018 - 10:46 AM

Field Marshal

• Player
  • 21029 battles
  • 11,592
  • [-FHH-] -FHH-

Czołgiści!

Dzisiaj rozpoczynamy Supertest Zatoki Rybackiej w zmienionej wersji, która ma ulepszyć balans pomiędzy drużynami. Statystyki z bitew wskazują, że obecnie południowa drużyna ma pewną przewagę, wynikającą z nieco lepszych pozycji obserwacyjnych i ogniowych przeciwko pojazdom przeciwnika próbującym dotrzeć do miasta na wscodzie. 
Problem bycia wyświeconym i uszkodzonym na bardzo wczesnym etapie gry, przy próbie dotarcia do miasta jest wspólny dla obu drużyn i zamierzamy mu zaradzić przez uczynienie dojazdów do miasta nieco bezpieczniejszymi. 

Niemniej - zawodnicy z północnej bazy są tutaj w gorszej sytuacji. 

image2018-10-1_12-48-53.png

OK - jakie zmiany zamierzamy przetestować? 

Fishing_bay_01_ULTRA_001.pngFishing_bay_02_ULTRA_001.pngFishing_bay_03_ULTRA_001.pngFishing_bay_04_ULTRA_001.pngFishing_bay_05_ULTRA_001.png

• Dojazdy do miasta będą chronione przed wczesnym spotem z wioski. Dodaliśmy nieco ukrytych pozycji oraz drzew, zmieniliśmy też rzeźbę terenu. 
  • Pozycje obronne na obrzeżach miasta, kontrolowane przez północną stronę na początku bitwy zostały ulepszone. Usunęliśmy przestrzały z północnej części miasta, jak by południowa strona miała więcej szans przy ataku w mieście. 
  • Pozycje startowe obu drużyn zostały przeniesione bliżej czeronej linii. Dzięki temu, wyjazd z nich będzie mniej stresujący. 
  • Wschodnia część wioski dorobiła się nowego budynku. Po częsci zasłoni on pojazdy jadące do miasta, chroniąc przed wykryciem i ostrzałem z dystansu. W ten sposób przejazdy pomiędzy miastem i wioską będa bezpieczniejsze. 

Jak widzicie, wprowadiliśmy szereg zmian, a ich podstawowym celem jest uczynienie mapy bardziej grywalną dla obu drużyn. Jednocześnie, niektóre ze zmian mają na celu zmniejszenie przewagi południowej drużyny w jednej z części mapy. Testy pokażą, jakie będą efekty zmian. 

Nie regulujcie odbiorników i powodzenia w bitwach! 

Mscislav_sister #2 Posted 04 October 2018 - 02:59 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,334

Można było przynajmniej pospotować ale jak widać ludzie nie ogarnęli żeby jechać trochę bliżej linii i trzeba zmian.

W sumie druga flanka jest bardziej niegrywalna.

herhor67 #3 Posted 04 October 2018 - 04:46 PM

Brigadier

• Player
  • 18157 battles
  • 4,691
  • [WEWE] WEWE
Kij tam, że sami są sobie winni, jadąc środkiem pola, i na takich botach można farmić darmowy DMG.
Lepiej zostawić niegrywalną flankę i zepsuć tę dobrą.

slawi111 #4 Posted 04 October 2018 - 05:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 30596 battles
  • 1,096
Ta mapa to w ogóle jest przypadek beznadziejny, jedna wielka tragedia i to bynajmniej nie grecka. Stary wariant lubiłem, bo dawał szansę ugrania czegoś każdym czołgiem. Teraz jazda do miasta z którejkolwiek strony to samobójstwo (po zmianach jedynie odwleczone w czasie i to tylko z 1 strony, wcale nie gorszej pod tym względem). W efekcie nawet czołgiem ciężkim jak Type 5 czy E-100 trzeba cisnąć na środek, bo inaczej w pół minuty zgwałcą nas z górki. Górka daje niby szansę świetnej gry na hulldown, szkoda tylko że mojego Conquerora arta obsrywa z nieba non stop, wczoraj w ten sposób straciłem 90% HP i połowę załogi oraz modułów. Lewa flanka to niby przestrzały dla tedeków i możliwość szybkiego rushu medami i/lub szybkimi HT, szkoda tylko że z północnej strony tedeki są spotowane 30 sekund od rozpoczęcia bitwy, a z południowej mogą kampić bezkarnie do samego końca bitwy i zasypywać wroga gradem kul. Najgorzej to tu jednak mają maszyny pokroju JP E-100 czy brytyjskich TD, bo do miasta nie ma najmniejszych szans dojechać, w krzaku się stanie to i tak wyspotują, a jechać na górkę to tyle co samemu sobie grób kopać. Co tu dużo mówić, kiedyś świetna mapa, dziś grywalna jedynie dla art i samograjów pokroju 140, dobrych we wszystkim i w niczym jednocześnie.

Edited by slawi111, 04 October 2018 - 05:25 PM.

Xwoknaj #5 Posted 04 October 2018 - 05:40 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12903 battles
  • 1,344
Może kamperiady na linii 1 nie będzie. A do miasta będzie dawało się dojechać z całym hp

WG_PAY_TO_WIN #6 Posted 05 October 2018 - 11:05 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18749 battles
  • 67

View Postslawi111, on 04 October 2018 - 05:23 PM, said:

Ta mapa to w ogóle jest przypadek beznadziejny, jedna wielka tragedia i to bynajmniej nie grecka. Stary wariant lubiłem, bo dawał szansę ugrania czegoś każdym czołgiem. Teraz jazda do miasta z którejkolwiek strony to samobójstwo (po zmianach jedynie odwleczone w czasie i to tylko z 1 strony, wcale nie gorszej pod tym względem). W efekcie nawet czołgiem ciężkim jak Type 5 czy E-100 trzeba cisnąć na środek, bo inaczej w pół minuty zgwałcą nas z górki. Górka daje niby szansę świetnej gry na hulldown, szkoda tylko że mojego Conquerora arta obsrywa z nieba non stop, wczoraj w ten sposób straciłem 90% HP i połowę załogi oraz modułów. Lewa flanka to niby przestrzały dla tedeków i możliwość szybkiego rushu medami i/lub szybkimi HT, szkoda tylko że z północnej strony tedeki są spotowane 30 sekund od rozpoczęcia bitwy, a z południowej mogą kampić bezkarnie do samego końca bitwy i zasypywać wroga gradem kul. Najgorzej to tu jednak mają maszyny pokroju JP E-100 czy brytyjskich TD, bo do miasta nie ma najmniejszych szans dojechać, w krzaku się stanie to i tak wyspotują, a jechać na górkę to tyle co samemu sobie grób kopać. Co tu dużo mówić, kiedyś świetna mapa, dziś grywalna jedynie dla art i samograjów pokroju 140, dobrych we wszystkim i w niczym jednocześnie.

No masz racje tak samo jak mapa lodowiec bo mam pecha i zawsze typem 4 mnie wylosuje na ta mapę wiec nim dojadę jestem pusty z HP . Naprawdę nie wiem czy ci 'konstruktorzy " tej gry graja w nią na normalnych serwerach czy po prostu z nudów pomyśli " a może zmienię mapę" i : o coś takiego  ,ładnie wygląda będzie premia na święta". To samo się tyczy MM czy tez tego ze serb kule nosi bo zamiast wziąć się normalnie za grę to zajmują się jakimiś pierdołami typu malowanie czołgu jakby to pisanki były.   

herhor67 #7 Posted 06 October 2018 - 08:17 AM

Brigadier

• Player
  • 18157 battles
  • 4,691
  • [WEWE] WEWE
Ooo. Mamy specjalistę, co po skosie do miasta wali, i się dziwi, że obrywa. Nie rozumiesz, że jadąc przy samej krawędzi możesz być wykryty tylko przez samobójcę?
Mamy specjalistę, co HTkiem snajpi z krzaka i narzeka na artę.
Tak to jest, jak się nie robi co się powinno.
Brawa, brawa.

Po 1.0 jedna z moich ulubionych map, przedtem to gówno było. Idealna do sporych ilości spota na LT, do sporych ilości dmg na papierowych TD. Miasto też się da grać, byle środek padł.

Edited by herhor67, 06 October 2018 - 08:17 AM.

brat1969 #8 Posted 06 October 2018 - 08:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20601 battles
  • 403
  • [K---B] K---B
No to pokaż, jak można takim Type 4 Heavy z północy dojechać niewykryty do zatoki, jeśli na górce znajdą się LT lub daleko widzące MT. Mnie to się nigdy nie udało. Nawet jadąc przy czerwonej linii.

Inherek_PL #9 Posted 06 October 2018 - 09:03 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14350 battles
  • 1,495
  • [LICHO] LICHO

View Postbrat1969, on 06 October 2018 - 08:39 PM, said:

No to pokaż, jak można takim Type 4 Heavy z północy dojechać niewykryty do zatoki, jeśli na górce znajdą się LT lub daleko widzące MT. Mnie to się nigdy nie udało. Nawet jadąc przy czerwonej linii.

Zainwestuj w załogę i Camo na czołgu 

brat1969 #10 Posted 06 October 2018 - 09:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20601 battles
  • 403
  • [K---B] K---B
Taaaak!!!
Uchroń Typa 4 przed wykryciem. Powodzenia.

Edited by brat1969, 06 October 2018 - 09:39 PM.

chudy_205 #11 Posted 24 October 2018 - 06:18 PM

Corporal

• Player
  • 25849 battles
  • 114

View Postbrat1969, on 06 October 2018 - 09:38 PM, said:

Taaaak!!!
Uchroń Typa 4 przed wykryciem. Powodzenia.

Jadąc przy czerwonej lini LT ze srodka nie ma prawa Cię zaspotowac bez względu na to czym jedziesz. Chyba ze przejeździe samobójczo na druga stronę górki. 

Ulthion #12 Posted 31 October 2018 - 03:21 AM

Lieutenant

• Player
  • 34840 battles
  • 1,729
Co dalej nie zmienia faktu, że miasto będzie upośledzone. Jest tylko jedna droga, której nie da się przejechać, nie dostając ze środka i dalej nikt tam jeździć nie będzie. Mapa nie wymaga drobnych zmian ale totalnego przemodelowania, bo to jak była tak jest mapa jednego miejsca - środka.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users