Jump to content

• Please log in to reply
9 replies to this topic

sparowpl #1 Posted 07 October 2018 - 11:30 AM

Private

• Player
  • 26126 battles
  • 10
Witam wszystkich kolekcjonerów w grze World of Tanks. Mam pewien pomysł, który może przynieść korzyści zarówno nam jak i firmie War Gaming, a jest nim swego rodzaju program lojalnościowy dla graczy od dawna związanych z tym tytułem, jak również posiadających w swoich garażach szeroki wachlarz pojazdów udostępnianych za rzeczywistą walutę. Nie ukrywając sam jestem taką osobą i czuję się, za przeproszeniem, olany przez dział odpowiedzialny za kontakt z graczami firmy War Gaming. Wydaje mi się, że do kolekcjonerów powinny być kierowane oferty z rzadkimi pojazdami, aby osoby te za stosowną opłatą mogły powiększyć swoją kolekcję wirtualnych maszyn pancernych (mowa tutaj o pojazdach takich jak: A32, SU-76I, PZ.KPFW. 38H 735 (F), PZ.KPFW. V/IV). Wydaje mi się, że udostępnienie ich niewielkiemu gronu graczy nie powinno wpłynąć negatywnie na balans gry, a będzie stanowiło swego rodzaju podziękowanie za lata spędzone w tytule i swego rodzaju gratyfikację za sumienne, finansowe wspieranie rozwoju gry.

Rage_Rafal_PL #2 Posted 08 October 2018 - 02:41 AM

Captain

• Player
  • 16497 battles
  • 2,009
  • [SNBP] SNBP
No to jesteś sam... jeszcze nie widziałem oprócz Star Trek lojalności w zdobywaniu czegoś czego nie było xDD

sparowpl #3 Posted 08 October 2018 - 11:10 AM

Private

• Player
  • 26126 battles
  • 10
Wydaje mi się, że Pan Rage_Rafal_PL nie zrozumiał zamysłu proponowanego przeze mnie programu lojalnościowego. Piszesz o zdobywaniu czegoś czego nie było, zgadzam się w tej kwestii z tobą wirtualne pojazdy pancerne nie są czymś materialnym, ale tak samo można powiedzieć, np. o SMS-ach czy danych zebranych w chmurach. W dzisiejszych czasach coraz więcej rzeczy jest wyłącznie w świecie wirtualnym, a z biegiem czasu ta tendencja będzie się jedynie pogłębiać. Ten temat został założony aby w (na pewno niewielkim, ale zawsze) stopniu wpłynąć na lekceważący sposób w jaki traktowani są kolekcjonerzy w World of Tanks.

muriceps #4 Posted 08 October 2018 - 11:26 AM

Major General

• Player
  • 29878 battles
  • 5,273
  • [UVC] UVC

WG jest raczej nastawione na pozyskiwanie nowych graczy niż utrzymywanie dotychczasowych. Dotychczasowe programy lojalnościowe (jak na mój gust za mocne słowa) sprowadzały się do "podarowania" graczom emblematu. Zwróć uwagę, że poza nagrodami dla betatesterów w historii WoTa nie było żadnego programu, który wyróżniałby weteranów gry czy też ludzi którzy "zbierają" czołgi lub zwyczajnie wydają na grę dużo pieniędzy. Poza tym w jaki sposób dany gracz uzyskiwałby status kolekcjonera? Co miałoby o tym decydować? Ilość posiadanych czołgów - w takim razie jak stać się od zera kolekcjonerem? Ilość wydanych pieniędzy? - tutaj faworyzowane byłyby osoby z grubszym portfelem. Stworzyłoby się kategorię "super gracza", co zapewne skończyłoby się pestką w plecy w każdej grze (vide Gold Type-59 na serwerze chińskim). Piszesz o udostępnieniu niewielkiemu gronu graczy a ja się zastanawiam na jakich zasadach to grono miałoby być wyodrębnione? Nie widzę tego. 

Poza tym z przykrością stwierdzam, że jakkolwiek Twój pomysł wymaga dopracowania to jednak poza opiekunami społeczności i moderacją na polskie forum nie wchodzi nikt z WG. Także Twój wpis kolego to niestety "wołanie na puszczy" czy też "krzyk w kosmosie." Nikt Cię nie usłyszy. 

Edited by muriceps, 08 October 2018 - 12:10 PM.

sparowpl #5 Posted 08 October 2018 - 02:18 PM

Private

• Player
  • 26126 battles
  • 10
Zgadzam się z tobą w 100% jeśli chodzi o "krzyk w kosmosie", jednak w kwestii wyłaniania "kolekcjonerów" to sprawa wydaje mi się raczej oczywista. Ustawienie procentowego pułapu posiadanych przez danego gracza pojazdów premium do ogółu maszyn tego typu "wydanych" przez War Gaming byłoby wystarczającym kryterium (powiedzmy 80-85%, wyłączając z tego konta prasowe).

muriceps #6 Posted 08 October 2018 - 03:01 PM

Major General

• Player
  • 29878 battles
  • 5,273
  • [UVC] UVC

A jeżeli chciałbym rozpocząć kolekcjonowanie już teraz? Zaczynam grę. Interesuje mnie rzadki pojazd. Konkretny pojazd. W garażu mam tylko pierwsze tiery. Jak mogę spełnić ustalone przez Ciebie kryterium? Widzę dziury w tym serze. 

Albo jeszcze inne. Mam mnóstwo pojazdów zwykłych drzewkowych. I chciałbym stać się kolekcjonerem. Stać mnie. Gram odpowiednio długo itp. Jak mogę spełnić to kryterium aby kupić konkretny, dostępny jedynie dla "elyty" pojazd?

Obawiam się, że to nie przejdzie. Twój pomysł skazany jest na porażkę. 

sparowpl #7 Posted 08 October 2018 - 04:54 PM

Private

• Player
  • 26126 battles
  • 10

To o czym mówisz (a właściwie piszesz) nie jest "dziurą w serze" a sednem całego pomysłu, rzadki pojazd ma być nagrodą wręcz niemożliwą do otrzymania jeżeli:

1. Nie jesteś graczem, którego konto jest w grze od dawna.

2. Nie jesteś graczem, który do tej pory (nie wiedząc o programie lojalnościowym) kupował (kolekcjonował) różne pojazdy pancerne premium.

Innymi słowy kolekcjonerem nie można się stać z dnia na dzień, trzeba nim po prostu być. (Trochę poetycko wyszło) Tylko garstka osób, które jednocześnie spełniają oba warunki mogłaby dostąpić zaszczytu posiadania owej "nagrody".

Tak poza tym zdaję sobie sprawę z nikłej szansy na powodzenie, no ale gdybym nic nie napisał to szansa ta byłaby jeszcze mniejsza.

muriceps #8 Posted 08 October 2018 - 05:07 PM

Major General

• Player
  • 29878 battles
  • 5,273
  • [UVC] UVC

hmmm niejasne kryteria. A co będzie jeżeli WG wprowadzi status takich "elitarnych" graczy i Ty się na przykład nie załapiesz?

Bo np.

1. zabraknie Ci jednego dnia,

2. zabraknie Ci jednego czołgu w garażu, który był wymagany aby być tym wyjątkowym kolekcjonerem. 

Łagodnie mówiąc Twój pomysł nie trzyma się kupy. Stworzenie "elity" kolekcjonerskiej to jak wypuszczenie na serwerze chińskim złotego Typa-59 (zresztą jak słaby jest to pomysł pokazuje także historia w grze zwykłego typa).... źródło jedynie nieporozumień (eufemizm). 

sparowpl #9 Posted 08 October 2018 - 05:14 PM

Private

• Player
  • 26126 battles
  • 10
Jak się nie załapię to mówi się trudno, ale wydaje mi się, że osoby spełniające narzucone przez WG kryteria (niewielka liczba) powinny być nagrodzone możliwością zakupu rzadkiego pojazdu. Nie mówię tutaj o czołgach typu 121B, M60 czy innych nagrodach za bitwy klanowe, chodzi mi jedynie o pojazdy wymienione powyżej (możliwe kiedyś do kupienia, których nasz "kolekcjoner" nie ma z różnych powodów, np. próba zakupu SU-76I 5 minut po usunięciu go ze sklepu).

VillageGame #10 Posted 09 October 2018 - 06:03 PM

Lieutenant

• Player
  • 15666 battles
  • 1,575
@muriceps. Był krótki okres (do 2013?) gdzie np. kody w gazetach, czy pudełkowych wer. WoTa dla starych graczy były dużo lepsze. Nie wspomnę o tym, że kody te można było użyć wielokrotnie kupując np trzy gazetki.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users