Jump to content

Ferdinand - jak s ním?

• Please log in to reply
272 replies to this topic

Derp_Trollington #1 Posted 10 December 2011 - 11:20 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Zakládám novej thread na téma Ferdinand, ať se to nelpete v hitzonách...

Já jsem postupoval takhle:

- na JgPantherovi vyzkoumat krátkou 105mm a Ferdu
- grind 14,5k freexp na podvozek (důležité, pokud to chcete používat s equipem)
- vyzkoumat VK3001P a odjezdit s tím křápem 12kXP na poslední motor (důležité, pokud chcete jezdit po rovince více, než 18 km/h - s tímhle to občas vytáhne i maximálku 30 km/h)
- koupit Ferdu, koupit podvozek, koupit 670hp motor z VK3001P, koupit protistřepinovku (důležité, pokud chcete přežít arty a HEčka pálící nepřátele) a rammer
- připravit si nervy na 63kXP grind pro dělo...
- velmi vhodné je mít posádku s camo a repair skillem, možná bych umístil opravy před kamufláž, Ferda je dost velkej, schovává se špatně a camo skill mu moc nepomůže, naopak opravy jsou vzhledem ke snadné zničitelnosti děla a pásů nutnost.
- třetí equip? binokulár nebo toolbox, případně camo net (v mém případě - camo net + camo skill 100% × camo skill 100% je rozdíl ve spotnutelnosti stojícího tanku mimo křoví cca 32 metrů - o ničem).

Pak už to jde samo a s top motorem je to relativně mobilní.

A jak jste postupovali vy? Jaký tam máte equip? Podělte se!

Ostravak_CZ #2 Posted 10 December 2011 - 11:26 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 13431 battles
  • 3,261
Přetáhnu si můj post:
Osobně jsem na Ferdu prvně koupil aspoň střední motor a pásy. Potom jsem pokračoval k dělu, protože mobilita je základ. Jako vybavení jsem měl nabíjení, binokulár a maskování - tak samo jak ty na JgPnthr. Jelikož jsem nehrál VK3001P (až nyní), tak byl celkem porod získat nějaké ty expy na motor, ale pomalu a jistě to šlo. Jakmile je Ferda ve fullu, tak je bezvadný!

LubiQus #3 Posted 10 December 2011 - 11:47 AM

Corporal

• Player
  • 4836 battles
  • 145
Ale jo, protistrepinovka, rammer a toolbox by byl asi nejvhodnejsi, ale to bych musel mit na posadce nejaky skill na opravy a mam jen 70% camo.
Zatim zustanu u klasiky: camo net, binokulary a rammer, az bude nove delo a hlavne motor, tak budu vic vepredu :D

Derp_Trollington #4 Posted 10 December 2011 - 12:00 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Camo net je tam vážně naprosto k ničemu. Toolbox ti pomůže i když nemáš repair skill. Nicméně protistřepinovka je fakt nutnost, seš primární cíl pro arty.

LubiQus #5 Posted 10 December 2011 - 12:24 PM

Corporal

• Player
  • 4836 battles
  • 145
JJ koupil jsem si to, takze mam toto:
Posadka skill: 95% se 75% camo skillem
Vybava: Vylepsene pasy, druhy motor, druhe delo, nej radio
Doplnky: naradi, protistepinovka a rammer
Tohle by melo byt ok doufam :D

mings #6 Posted 10 December 2011 - 08:24 PM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 34649 battles
  • 1,203

View PostOstravak_CZ, on 10 December 2011 - 11:12 AM, said:

Osobně jsem na Ferdu prvně koupil aspoň střední motor a pásy. Potom jsem pokračoval k dělu,n protože mobilita je základ. Jako vybavení jsem měl nabíjení, binokulár a maskování - tak samo jakty na JgPnthr

camo u ferdy? ferda a JT mají jedno z nejmenších camo ve hře, možná jen maus má menší

já používám nabiják,ventilaci a opravářskou sadu (místo toho posledního může být binokulár)

/

já si dal teda radši ventilaci, protože když mě nasolí arty tak mi ani protistřepinovka nepomůže a moc lidí do ferdy HEčkama nestřílí, jen malé tiery a lamy

Příspěvky spojené/přesunuté
/TomasOneil

LubiQus #7 Posted 11 December 2011 - 02:02 AM

Corporal

• Player
  • 4836 battles
  • 145
S tim nejlepsim delem dostava Ferda naprosto novy rozmer :D Kraji slusne i Tier X.
Jinak s tou protistrepinovkou je to o dost lepsi, protoze vetsina vyssich tieru artyn pouziva HE, aby to melo co nejvetsi splash dmg a vetsinou ti to sunda pasy, s protistepinovkou to nebyl dmg az tak obrovsky, kdyz minou, sice to neni moc casto, ale vyplati se vic nez mit 5% na posadce.

zedef #8 Posted 11 December 2011 - 11:28 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO
Proč nepoužíváte Ventilaci?
To je základ u každého tanku. Osobně mám na Ferdovi nabiják, ventilaci a složenou optiku -jezdím s ním dost agresivně a tak je mi bino k ničemu, protože se neaktivuje

Derp_Trollington #9 Posted 11 December 2011 - 11:43 AM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Protože je ventilace IMO k ničemu (ovlivní sice všechno, ale zanedbatelnou měrou). Používám jenom na scoutech kvůli většímu dohledu velitele, jinak ne.
Vždycky se najde něco, co jde využít líp, než větrák (resp. něco, co danej tank potřebuje naboostovat).

zedef #10 Posted 11 December 2011 - 01:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO

View PostJejKey, on 11 December 2011 - 11:43 AM, said:

Protože je ventilace IMO k ničemu (ovlivní sice všechno, ale zanedbatelnou měrou). Používám jenom na scoutech kvůli většímu dohledu velitele, jinak ne.
Vždycky se najde něco, co jde využít líp, než větrák (resp. něco, co danej tank potřebuje naboostovat).
Při vší úctě, to potom nevíš, jak je těch +5 "zanedbatelných" procent užitečných. Zvyšuje vše, od výkonu motoru, po rychlost nabíjení.
Zde je moc pěkně popsáno: http://forum.worldof...astnosti-tanku/

Derp_Trollington #11 Posted 11 December 2011 - 02:17 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Při vší úctě to vím a právě proto říkám, že stojí za prd.
Potřebuju přežít splashe od artyn => protistřepinovka.
Potřebuju znatelně rychlejší nabíjení => rychlonabíják.
Potřebuju vyšší dohled => binokulár.
Možná by se mi hodilo rychlejší míření, ale to není tak kritické. Víc nepotřebuju. Tak proč ventilaci?

Samozřejmě, po stránce ROF jednoznačně vede rammer:
http://i1204.photobu...on_KV-2-152.png

BTW nebylo by špatné linkovat na stránky, kde není potřeba registrace...

zedef #12 Posted 11 December 2011 - 06:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO

View PostJejKey, on 11 December 2011 - 02:17 PM, said:

Při vší úctě to vím a právě proto říkám, že stojí za prd.
Potřebuju přežít splashe od artyn => protistřepinovka.
Potřebuju znatelně rychlejší nabíjení => rychlonabíják.
Potřebuju vyšší dohled => binokulár.
Možná by se mi hodilo rychlejší míření, ale to není tak kritické. Víc nepotřebuju. Tak proč ventilaci?

Samozřejmě, po stránce ROF jednoznačně vede rammer:
http://i1204.photobu...on_KV-2-152.png

BTW nebylo by špatné linkovat na stránky, kde není potřeba registrace...
Šaxa , tak to se omlouvám, to mně nenapadlo,že je nutná registrace.
To nic nemění na tom, že ventilace je základ. Na Ferdovi mám ji, nabiják a optiku, protože s ním moc nekempuji a jezdím s ním vepředu. Optika nebo bino, to je asi věc názoru a stylu hraní, oboje je OK.
Tak se prosím jukni na text, který sem vložím a dej vědět svůj názor. Děkuji.

Zde jsem si dovolil překopírovat ten důvod proč je ventilace na tanku "povinná"  :rolleyes: (autorem textu je níže je kolega pod nickem Hanouja):

Vysvětlím na jednoduchém příkladu ... váš tank má ve vlastnostech uveden dohled např. 400m, ovšem ve skutečnosti to tak není pokud nemáte 100% posádku + ventilaci + čokoládu ... takže tyto tři podmínky jsou nezbytné pro dosažení tabulkových hodnot u každého tanku
tabulka níže znázorňuje další možné případy:
stav posádky a vybavení ........... ....... ...... vliv na tabulkové vlastnosti
100% crew + Ventilation + Chocolate .... . 100%
100% crew + Ventilation ............ .............. 92%
100% crew ............... ............................... 87.3%
100% crew (commander dead) ........ ....... 79.3%
90% crew ..................... ............. ............. 75.3%
82% crew ................... .............. .............. 72.2%
75% crew ................... ............................. 69.4%
50% crew ....................... ................... ..... 59.5%
takže například čistě se 100% posádkou je dohled místo tabulkových 400m jen 350m
bunusy z dalšího vybavení (mapř.: 10% rychlejší nabijení, 25% větší dohled) se započítávají až v dalším kroku (rozumněj tak, že pokud máš jen tu stoprocentní posádku a tedy doheld 350m tak binokulár ti dá navíc 25% z 350m = 440m. pokud máš 100% crew + Ventilation + Chocolate a tedy dohled 400m tak binokulár ti dá navíc 25% z 400m = 500m)
z toho všeho lze např. najít odpověď na otázku, zda je lepší koupit optiku (+10% dohled) nebo ventilaci(+5% posádka) ... jednoznačně ventilaci ... optika sice oproti ventilaci přidá o pár metrů navíc (jednotky) ale ventilace nepřidá jen dohled ale i zrychlí nabijení, zacílení, výkon motoru atd.
a proto jsem měl ventilaci už na loltraktoru ;-
)

Derp_Trollington #13 Posted 11 December 2011 - 06:43 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Na tohle téma vedu debatu ve vedlejším threadu.
Ve zkratce:
Ano, 100% posádka v pravém smyslu slova je s ventilací a s gold consumable, ale vázání se na nějaké papírové hodnoty nemá valnej význam, protože jsou jen a pouze orientační. (Možná by stálo za to pokračovat v odkazovaném tématu.)

zedef #14 Posted 11 December 2011 - 07:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO

View PostJejKey, on 11 December 2011 - 06:43 PM, said:

Na tohle téma vedu debatu ve vedlejším threadu.
Ve zkratce:
Ano, 100% posádka v pravém smyslu slova je s ventilací a s gold consumable, ale vázání se na nějaké papírové hodnoty nemá valnej význam, protože jsou jen a pouze orientační. (Možná by stálo za to pokračovat v odkazovaném tématu.)
Děkuji stačí. V tom případě jsem o účinnosti a oprávněnosti ventilace na svém Ferdovi přesvědčen.

Derp_Trollington #15 Posted 11 December 2011 - 07:55 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Jo, když člověk ocení něco univerzálního, tak proč ne. Já mám radši konkrétní úpravy, které mi zvýší konkrétní věci tak, že to poznám. ;-)

zedef #16 Posted 11 December 2011 - 08:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO

View PostJejKey, on 11 December 2011 - 07:55 PM, said:

Jo, když člověk ocení něco univerzálního, tak proč ne. Já mám radši konkrétní úpravy, které mi zvýší konkrétní věci tak, že to poznám. ;-)
Mno, o účinnosti doplňků by se dalo dlouze diskutovat a přít. Ono to hodně funguje na placebo efektu, pro lepší pocit, řekl bych. To není míněno na tebe či kohokoliv jiného, ale obecně.
Mám na tanku např. onu zmiňovanou protistřepinovou vložku , ale funguje? Jak poznám, že ten zásah, který jsem obdržel utlumila nebo ne? a o kolik, atd. atd.

ogloj #17 Posted 11 December 2011 - 08:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 7150 battles
  • 1,113
  • [PWD] PWD

View Postzedef, on 11 December 2011 - 08:17 PM, said:

Mno, o účinnosti doplňků by se dalo dlouze diskutovat a přít. Ono to hodně funguje na placebo efektu, pro lepší pocit, řekl bych. To není míněno na tebe či kohokoliv jiného, ale obecně.
Mám na tanku např. onu zmiňovanou protistřepinovou vložku , ale funguje? Jak poznám, že ten zásah, který jsem obdržel utlumila nebo ne? a o kolik, atd. atd.

Jo tohle mi na celém WoT nejvéc chybý. Já bych prostě chtěl completní combat log. Kde by bylo i po bitvě možný najít kolik jsem od koho odostal dmg (jakej má tank), jakej druh dmge to bylo. JEstli jsem to vyrušil nějakym doplňkem atd...
A taky bych chtěl statistiku bitev. Ne jen počet zabitách, ale i videt počet výstřelů a dmg jakej ten hráč dal. % zásahů každýho hráče a podobně. Klidně v premium acc...aspoň by to nebylo jen o těch kreditech a expech.

Prosím o pokračování mimo téma jinde. Např. odkaz: http://forum.worldof...cne-o-vybaveni/
/TomasOneil

karl_v_sudet #18 Posted 13 December 2011 - 06:25 AM

Corporal

• Player
  • 18350 battles
  • 179
ja to mel tak,
pasy, motor 2, dela, vysilacky, motor 3.
doplnky: ventilace, nabijeni, zamerovac.
na openfield sniper, ve meste na hrotu. a celkem se to dalo hrat. 90% casu jsem mel po boku dalsiho ferdu a nekdy s nama jezdil jgdpanther.

zedef #19 Posted 13 December 2011 - 09:23 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO

View Postkarl_v_sudet, on 13 December 2011 - 06:25 AM, said:

ja to mel tak,
pasy, motor 2, dela, vysilacky, motor 3.
doplnky: ventilace, nabijeni, zamerovac.
na openfield sniper, ve meste na hrotu. a celkem se to dalo hrat. 90% casu jsem mel po boku dalsiho ferdu a nekdy s nama jezdil jgdpanther.
Když jsou dva Ferdové vedle sebe je to úctyhodná palebná síla a dá se s tím leccos udělat, vzájemně se kryjí před meds. Párkrát se mi to povedlo a vždy jsme vyhráli.
Tak to ti závidím, já nemám premium a ani nejezdím v četě, takže ty moje výsledky nic moc. Ale i tak je Ferda můj miláček a i celkově jsem s ním v plusu.
Nyní expím JgT, mám ho od soboty.

Ludwa #20 Posted 13 December 2011 - 10:11 AM

Colonel

• Player
  • 34029 battles
  • 3,609
  • [EHW] EHW
Jo, ferdíci jsou dobří a v kombinaci s dalším TD jsou drsní. Včera jsme s Prochybikem měli bitvu v Horském průsmyku. Začínali jsme na straně, kde se jede po ledovci kolem hory (vlevo). Já měl Ferdu, on Jtigra. Po čtyřech minutách bylo skore 1:12 a začali nám obsazovat základnu. Jtiger to otočil a já ještě sundal jednoho meďáka va ledovci a otočil se taky zpátky. Díky neuvěřitelnému lamení minimause, IS, několika VK mediků bitva nakonec dopadla 11:15. Pěkně jsme se kryli a postupně vyndávali všechny protivníky. Nakonec jsem to schytal první na haluz a Prochyho sundala až zezadu rushující artka.

On 9, já 2 killy. Mít v týmu ještě jednoho schopného hráče, krásně tu hru vyhrajeme.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users