Jump to content

Ferdinand - jak s ním?

• Please log in to reply
272 replies to this topic

baron_FoX #41 Posted 09 February 2012 - 07:02 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 42251 battles
  • 307
  • [LEO_1] LEO_1
Věř, že to rozdíl je. Mockrát mi chybělo jen pár setin. :Smile-bajan2:

stavroscz #42 Posted 09 February 2012 - 09:25 PM

Private

• Player
  • 22397 battles
  • 32
  • [H3S] H3S
ok tak jsem dal na vas ... protistrepinovka, nabijak a nástroje, uvidime jak to bude fungovat :)

Ludwa #43 Posted 10 February 2012 - 08:36 AM

Colonel

• Player
  • 34029 battles
  • 3,609
  • [EHW] EHW
Já tam mám teď ventilaci, nabiják a protistřepinovku.

Zkusím dneska nebo zítra udělat testy s časy nabití s oběma equipmenty a pak bez ventilátoru.

//edit - posádka je na 100 + 100 + 91, ale předpokládám, že sekundární skill na to nemá vliv.

stavroscz #44 Posted 10 February 2012 - 09:48 AM

Private

• Player
  • 22397 battles
  • 32
  • [H3S] H3S
tak to jsem sam zvedav, dej echo jak to dopadlo :)

Uanubis #45 Posted 10 February 2012 - 10:22 AM

Streamer

• Player
  • 55980 battles
  • 2,090
  • [HALUS] HALUS
jel sem stejně jako ty, naštěstí sem těsně před ferdou konečně "doelitnil" to hnusné VKP (šťastná to náhoda, o tom motoru sem nevěděl :D). Pak sem navíc schytal nějakou úžasnou akci na ferdu (tušim 3x kredity) + myslim 2x/3x first battle expy takže se ferda na nový dělo expil náramně :). Holt sem zasraný klikař :D (a ano ta akce už byla hodně dávno, německé TDs byli můj primární cíl po betě, po následném pročtení fór sem se rozhodl JTčko nekupovat :P)

zedef #46 Posted 10 February 2012 - 11:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO

View PostMornix, on 10 February 2012 - 06:35 AM, said:

A dá se tedy spočítat o kolik se např. to nabíjení ventilací zrychlí? Měl jsem za to, že ventilace přidává 5% ke všem primárním schopnostem posádky, takže bych předpokládal i 5% zrychlení. Pokud to tak není a je to méně, tak se to za tu cenu asi nestojí.
Ventilace se rozhodně vyplatí, můj názor. přidává posádce, má vliv na rychlist zaměření, přesnost střelby, atd. atd. + 5% se zdá možná málo, ale ty mohou rozhodnout o bytí a nebytí ve hře. Na Ferdovi vozím ventilaci, nabiják a optiku(protože s ním hraji agrasivně, dost se s ním pohybuji), jinak bych volil místo ní bino.

Derp_Trollington #47 Posted 10 February 2012 - 12:25 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED

View PostLudwa, on 10 February 2012 - 08:36 AM, said:

Já tam mám teď ventilaci, nabiják a protistřepinovku.

Zkusím dneska nebo zítra udělat testy s časy nabití s oběma equipmenty a pak bez ventilátoru.
To už tu je, chybí tu čas s ventilací bez rychlonabíjáku.

Vliv ventilace na ROF u GWTigera byl nula nula prd. Mobilita, rychlost míření, cokoliv... Naprosto neznatelné. U heavy (T29) totéž.

GW Tiger, 210 mm Mrs 18/1 (Sf), posádka 100%, rammer, bez ventilace a gold consumable: reload 34,72 s => ROF 1,728 (papírově 1,70)
GW Tiger, 210 mm Mrs 18/1 (Sf), posádka 100%, rammer, s ventilací*, bez gold consumable: reload 34,02s => ROF 1,76 (papírově 1,70)

* údaj z doby před 0.7, kdy GWT měl ventilaci k dispozici

Samozřejmě, jelikož se jedná o Ferdinanda, kterej má ROF větší, než GWT, tak rozdíl v ROF bude ještě menší. Proč by tomu mělo být tady jinak? IMO naprosto zbytečnej doplněk, s přihlédnutím k tomu, že Ferda:
- potřebuje co nejdřív střílet => potřeba nejvyššího ROF => rychlonabíják
- slepy TD = k ničemu TD => potřeba vidět => binokuláry ( + keříky)
- primární cíl pro arty + relativní nepřesnost artyn => hodně splash zásahů => protistřepinovka pro zlepšení šance na přežití

Tradá, máme tři doplňky. Na ventilaci jakožto zabití volného slotu už není místo.

Ludwa #48 Posted 10 February 2012 - 03:23 PM

Colonel

• Player
  • 34029 battles
  • 3,609
  • [EHW] EHW
No, binokuláry nebo skládanou? A teď babo raď.

OK, udělám tedy test s ventilací a bez nabijáku a raději i naopak. Čas budu odečítat z jimbova zaměřovače.

Krysa #49 Posted 10 February 2012 - 06:53 PM

Private

• Beta Tester
  • 8614 battles
  • 23
Co by jste doporučili za postup : Mám JgPanthera elite s posadkou 77% camo, chystám se koupit ferdu a JgPanthera nechat na vydělávání , mám si nechat posádku na JgPanterovi a na ferdovi naexpit novou s opravama nebo přetrénovat a počkat na druhý vedlejší skill a pak použít opravy ?

Packal #50 Posted 10 February 2012 - 07:23 PM

Lieutenant

• Beta Tester
  • 27198 battles
  • 1,827
S Ferdou se 128 budeš vydělávat, na to nepotřebuješ JP. Jen nějak přehrkat ty potřebné expy na pásy a kanón.  :Smile-izmena:

Ludwa #51 Posted 10 February 2012 - 07:57 PM

Colonel

• Player
  • 34029 battles
  • 3,609
  • [EHW] EHW
Tak jo.

Ferdi 128 mm pouze s ventilátorem - 11:35 (nebo 11:25 - zkur... screenshot se mi neuložil)
Ferdi 128 mm pouze s nabíječem - 10:36
Ferdi 128 mm s obojím - 10:13

Takže ventilátor jde do kopru a nasazuju buď optiku nebo binokuláry, co je lepší podle vás?

Krysa #52 Posted 10 February 2012 - 10:59 PM

Private

• Beta Tester
  • 8614 battles
  • 23

View PostPackal, on 10 February 2012 - 07:23 PM, said:

S Ferdou se 128 budeš vydělávat, na to nepotřebuješ JP. Jen nějak přehrkat ty potřebné expy na pásy a kanón.  :Smile-izmena:

Já si s tim budu vydělávati na provoz T9 tanků...   Pořád se nemůžu rozhodnout jestli tu posádku s maskovanim nechat na Jagdpanterovi nebo ji přehodit na ferdu a teprve potom dodělat po maskování i opravy nebo na ferdu posádku novou s opravami.  :unsure:

Ludwa #53 Posted 11 February 2012 - 09:08 AM

Colonel

• Player
  • 34029 battles
  • 3,609
  • [EHW] EHW

View PostMornix, on 10 February 2012 - 09:20 PM, said:

Trošku překvapivé výsledky, když uvážím, že ventilace je jedno z nejpopulárnějších vybavení, viz hlasování u jednotlivých tanků v anglické části fóra.

Trochu dost... Bohužel, ventilace je naprd...

zedef #54 Posted 13 February 2012 - 12:03 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO
Pánové, ventilaci nelze posuzovat, že je jen a pouze pro rychlejší nabíjení, zlepšuje mnoho faktorů. Takže není seriózní napsat, že ventilace je  na prd a zabírá zbytečně místo, protože rammer dá rychlejší reload - dá, o tom žádná, ale je to jednostranný doplněk, což ventilace má mnohem širší záběr použití - viz fundovaný rozbor zde:

http://forum.worldof...astnosti-tanku/

A pro ty, co se na toto fórum nechtějí zaregistrovat - což každému doporučuji - tak níže je zmiňovaný základní text o vlivu ventilace na výkon tanku a jeho osádky. Zpracoval hráč nicku hanouja, schválně se koukněte na jeho statistiky, aby vám bylo jasné, že ví moc dobře o čem píše. Tím netvrdím, že s namontovou ventilací budete jezdit jako hanouja, ale za pokus to stojí  :rolleyes:

Hanoujův text:
vysvětlím na jednoduchém příkladu ... váš tank má ve vlastnostech uveden dohled např. 400m, ovšem ve skutečnosti to tak není pokud nemáte 100% posádku + ventilaci + čokoládu ... takže tyto tři podmínky jsou nezbytné pro dosažení tabulkových hodnot u každého tanku
tabulka níže znázorňuje další možné případy:
stav posádky a vybavení ........... ....... ...... vliv na tabulkové vlastnosti
100% crew + Ventilation + Chocolate .... . 100%
100% crew + Ventilation ............ .............. 92%
100% crew ............... ............................... 87.3%
100% crew (commander dead) ........ ....... 79.3%
90% crew ..................... ............. ............. 75.3%
82% crew ................... .............. .............. 72.2%
75% crew ................... ............................. 69.4%
50% crew ....................... ................... ..... 59.5%
takže například čistě se 100% posádkou je dohled místo tabulkových 400m jen 350m
bunusy z dalšího vybavení (mapř.: 10% rychlejší nabijení, 25% větší dohled) se započítávají až v dalším kroku (rozumněj tak, že pokud máš jen tu stoprocentní posádku a tedy doheld 350m tak binokulár ti dá navíc 25% z 350m = 440m. pokud máš 100% crew + Ventilation + Chocolate a tedy dohled 400m tak binokulár ti dá navíc 25% z 400m = 500m)
z toho všeho lze např. najít odpověď na otázku, zda je lepší koupit optiku (+10% dohled) nebo ventilaci(+5% posádka) ... jednoznačně ventilaci ... optika sice oproti ventilaci přidá o pár metrů navíc (jednotky) ale ventilace nepřidá jen dohled ale i zrychlí nabijení, zacílení, výkon motoru atd.
a proto jsem měl ventilaci už na loltraktoru ;-)
konec Hanoujova textu

Je mi zcela jedno, co kdo vozí na svém Ferdinandovi, ale já ventilaci rozhodně sundávat ze svého Ferdy nebudu. ;) Je každého věc, co si namontuje, ale trochu to zde zavání neznalostí o tom jak ventilace funguje.
Tím myslím, mnou výše napsané a zkopírované objasňuje velkou popularitu ventilace mezi hřáčskou komunitou. Dle mého mínění zcela oprávněně.

Derp_Trollington #55 Posted 13 February 2012 - 12:31 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Ventilace ovlivňuje všechno, ale naprosto neznatelnou měrou, v praxi jsou to 2-3%. Vliv na tabulkové vlastnosti to nemá, protože nic jako tabulkové vlastnosti neexistuje, protože jsou reálným herním vlastnostem na míle vzdáleny. Realita je často jiná (reload IS-4 × E-75 s top dělem, armor M7 Priest, ...). Stejně jako se tvrdilo, že tabulkové stats = nejlepší dosažitelné, lepší to být prostě nemůže (což mimochodem taky není pravda).

ROF se jako měřítko účinnosti equipu bere z jednoho prostyho důvodu, dá se tam naprosto přesně poznat vliv jednotlivých kousků výbavy. Dohled se tak dá brát taky, ale tam je to složitější (camo faktory jednotlivých tanků) - tam se to musí brát podle toho, kdy uvidíš tank s co nejnižším camo faktorem, kterej zrovna střílí (tehdy camo = 0). Pak to splní definici, že dohled = maximální vzdálenost, na kterou je možné spotnout cíl, který není maskovaný.

Větrák jsem měl na T29, GWPantherovi, GWTigerovi, teď ještě na AMXkách. Když mi větrák z GWT sebrali, poznal jsem to jenom tak, že mi na kreditovém kontě přibylo 600k ;) Na AMXkách to mám jenom proto, že tam nic lepšího dát nejde. Rychlonabíják tam jaksi nepasuje, stabilizátor to taky neumí, rychlejší zaměřování je k ničemu, protože se furt hýbu. Hraju s tím dost na blízko, takže skládaná optika taky není úplně nutná. Takže zbývá toolbox a větrák (50k do té drobnosti klidně vrazím). ale že by to něco viditelně, citelně zlepšilo? Rozhodně ne.

No a stats hanouja - herní schopnosti mu neberu, ale když se podívám na tank, se kterýma má nejvíc bitev - M2 Light (se kterým hraje furt proti začátečníkům)... Děkuji, stačí. Takovy stats si s jiným T2 tankem můžu udělat taky.  :Smile_harp:

zedef #56 Posted 13 February 2012 - 01:10 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 58915 battles
  • 317
  • [HUGO] HUGO
S ventilací tě nepřesvědčím, ale ani ty mne nepřesvědčíš  ;)  Dle mého mínění je ventilace mnohem užitečnější než protistřepinová síť. Ale mít možnost 4. slotu, tak si tu síť na Ferdu taky možná dám.

S hanoujou a interpretací jeho výsledků prostě a jednoduše kecáš, to se na mne nezlob. Nebo i zlob, ale pravdu zde nemáš ani náhodou.

Má odehráno přes 11000 her a s tou M2 pouze 737 bitev, což je necelých 6,5%. fakt si myslíš, že mu to dělá ony výjimečné výsledky? Pokud chceš říci, že neumí hrát vysoké tiery, tak se se schválně koukni, jaký má třeba win/lost s IS-4, já tam vidím 66% u Tigra II 65% - tak trochu kyselé hrozny, viď.

A kdo ti brání, aby si jezdil ty nízké tiery taky, ne?

P.S. Jsi proti mně lepší hráč, nedělá mi to problém přiznat. Viděl jsem párkrát hanouju hrát, věř mi, že je jedno, v čem sedí. Pokud se s ním chceš srovnávat, tak zkus tohle: http://wot-news.com/...stat/compare/eu nebo tohle: http://wot-news.com/...p/stat/calc/en/

P.S.S.Ale nedopadne to pro tebe příliš lichotivě  ;)

Derp_Trollington #57 Posted 13 February 2012 - 01:44 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Ale jo, ostatní tanky jsem si proletěl taky - však píšu, že mu jeho herní schopnosti neberu. Jenom mne tohleto trochu trklo, tak mi to nedalo, abych si nerejpnul. :P
Nikde jsem nepsal, že já jsem nějakej super hráč. Jinak stats a jejich interpretace se řeší jinde =>http://forum.worldof...atistiky-hraca/
IMO jsou "celkové stats" o ničem, zejména pokud někdo hraje každej typ tanku. Je potřeba porovnávat jednotlivé tanky zvlášť, s přihlédnutím k jejich určení (heavy, arty, TD => řešit dmg/bitva, scout - řešit xp/bitva)... BTW tenhle systém porovnávání (ER, ...) sedí nejlíp medkům, které dávají dmg, spotují cíle, stáhají se vracet na obranu base a capovat.

Derp_Trollington #58 Posted 13 February 2012 - 05:55 PM

Veteran

• Veteran
  • 52679 battles
  • 7,331
  • [0WNED] 0WNED
Malinovka je na měření dohledu špatná (křoví, terénní nerovnosti). Nejlépe vypovídající je Himmelsdorf u kolejí, kde je úplně rovná a dlouhá dráha.

Ludwa #59 Posted 14 February 2012 - 08:16 AM

Colonel

• Player
  • 34029 battles
  • 3,609
  • [EHW] EHW
Přesně tak, statistiky o účinnosti ventilace jsou fajn. Dokud si to člověk nevyzkouší naostro. Já sice beru, že ferdi s ventilací má výkon vylepšený o 1 %, ale to je pro mě za ty kredity, které tostojí, fakt hodně málo. Zvlášť, když na něm dokončuju druhý sekundární skill a mám s ním už pár bitev odehraných...

A pokud je to s ventilací tak, že se její účinnost zvyšuje úměrně se skillem posádky, je pro nové tanky úplně k ničemu...

Ale účinnost nabijáku je vidět hned a je důležitá. Když jsem k tomu přidal ventilaci, zlepšilo se mi nabíjení 128 o 0,2 sekundy... A nejsu schopen rozpoznat jednoprocentní zlepšení řidiče...

//edit - pokud jsi, Mornixi, stál, tak spíš binokuláry než optika. Ale dávej si na heavytank binokuláry...

hanshagen #60 Posted 16 February 2012 - 01:50 PM

Private

• Player
  • 3400 battles
  • 9
Na svém Ferdinandovi mám ventilaci a hydraulický nabiják a dělo 12,8 cm. Musím říct, že je to opravdu silný stroj a často odráží nepřátelské střely. Jinak tady je menší shrnutí o Ferdovi: článek Ferdinand

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users