Jump to content

Uważajcie na tyły, bo zbliża się IS-6!

• Please log in to reply
50 replies to this topic

RaJCeL #21 Posted 10 October 2018 - 10:59 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 22873 battles
  • 1,133

View PostHeavyZosiekXD, on 10 October 2018 - 11:37 AM, said:

Oj tam oj tam. Sam Falathi pisał, że WG może zmienić zdanie. Zatem co jest obowiązujące dzisiaj, to jutro nie musi vide unikatowe premki, które już nigdy miały nie być sprzedawane itp.

Masz pewność, że za miesiąc/kwartał/rok nie wróci temat "wszytko wujowo ale jednakowo" i będzie MM+2?

Bo nie chodzi o to, żeby grę optymalizować, dbać o możliwie sprawiedliwą rozgrywkę czy działające sprawnie elementy oprogramowania. Nie - wymyślić jak najwięcej pikseli, które da się z najlepszym zyskiem sprzedać. A że coś kiedyś obiecali... Nikt Wam tyle nie da, ile WG obieca!

Tylko, że Twoja wypowiedź:

View PostHeavyZosiekXD, on 10 October 2018 - 10:30 AM, said:

Ale to nadal VIII tier (za niedługo buffowany do MM+2)

Stwierdza pewnik, a nie informuje o możliwości zmiany zdania w przyszłości - przez co wprowadza czytelników w błąd.

HeavyZosiekXD #22 Posted 10 October 2018 - 11:15 AM

Lance-corporal

• Player
  • 4084 battles
  • 91

View PostRaJCeL, on 10 October 2018 - 10:59 AM, said:

Tylko, że Twoja wypowiedź...

...stwierdza pewnik, a nie informuje o możliwości zmiany zdania w przyszłości - przez co wprowadza czytelników w błąd.

Ja tu nie występuję jako dystrybutor informacji, ale siewca biadolenia. Taki wzorzec malkontenctwa polskich graczy spod herbu cebuli i taniego piwa z marketu. Mam zatem prawo zakładać najgorsze, a nie tylko opisywać rzeczywistość jaką jest.

Rozkosznie promocyjne zestawy WG podnoszą cenę czołgu VIII tieru o 100% (gdy interesuje Cię wyłącznie czołg), ale ja wolę biadolić o zestawach z II tierem, gdzie bonusy dodają 400% do ceny.

Jest czołg VII tieru - ja go widzę wyłącznie w MM+2, gdzie ugra mało albo wcale (bo gdy wyjedzie mu IX to ani przebije goldem ani sam dingnie - 2 hity i garaż).

Więc po ostatnich pomysłach WG z preferencyjnym MM i zwrotami w decyzjach, to mam prawo biadolić, że spodziewam się bitew z X tirami dla IS-6ki.

I biadolić będę, bo drobne inwestycje w WG dają mi do tego prawo :P

Falathi #23 Posted 10 October 2018 - 12:31 PM

General

• WG Staff
  • 16959 battles
  • 9,689
  • [WG] WG

View PostHeavyZosiekXD, on 10 October 2018 - 11:15 AM, said:

Ja tu nie występuję jako dystrybutor informacji, ale siewca biadolenia. Taki wzorzec malkontenctwa polskich graczy spod herbu cebuli i taniego piwa z marketu. Mam zatem prawo zakładać najgorsze, a nie tylko opisywać rzeczywistość jaką jest.

Rozkosznie promocyjne zestawy WG podnoszą cenę czołgu VIII tieru o 100% (gdy interesuje Cię wyłącznie czołg), ale ja wolę biadolić o zestawach z II tierem, gdzie bonusy dodają 400% do ceny.

Jest czołg VII tieru - ja go widzę wyłącznie w MM+2, gdzie ugra mało albo wcale (bo gdy wyjedzie mu IX to ani przebije goldem ani sam dingnie - 2 hity i garaż).

Więc po ostatnich pomysłach WG z preferencyjnym MM i zwrotami w decyzjach, to mam prawo biadolić, że spodziewam się bitew z X tirami dla IS-6ki.

I biadolić będę, bo drobne inwestycje w WG dają mi do tego prawo :P

Wiesz co? Aż korci, żeby podmienić Twoje premki na takie, które faktycznie będą mieć +2, ale bez buffów. Wymagałoby to sporo zachodu, zmiany bazy danych i dodania tych maszyn osobno, ale przynajmniej miałbyś faktycznie powód do biadolenia, zgodny z oczekiwaniami. To trudne zadanie, musiałbym sporo pomęczyć ludzi w firmie ale naprawdę korci. 

Powtarzam: czołgi z preferencyjnym MM zachowują preferencyjny MM. 

MeatGun #24 Posted 10 October 2018 - 12:36 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 69837 battles
  • 1,101
  • [NISZA] NISZA

View Postdziad_astor, on 10 October 2018 - 09:48 AM, said:

:trollface:

Ale coś mi tu się nie zgadza.

Niby prości żołnierze kulili się ze strachu na dnie promu,

a ci z NKWD odważnie stali na widoku ?

:P

spokojnie_to_tylko_gra #25 Posted 10 October 2018 - 12:48 PM

Warrant Officer

• Player
  • 40229 battles
  • 688
  • [PLAMA] PLAMA

View PostFalathi, on 10 October 2018 - 12:31 PM, said:

Wiesz co? Aż korci, żeby podmienić Twoje premki na takie, które faktycznie będą mieć +2, ale bez buffów. Wymagałoby to sporo zachodu, zmiany bazy danych i dodania tych maszyn osobno, ale przynajmniej miałbyś faktycznie powód do biadolenia, zgodny z oczekiwaniami. To trudne zadanie, musiałbym sporo pomęczyć ludzi w firmie ale naprawdę korci.

Fajny żarcik bo wiadomo, że niewykonalny ale tak przy okazji może dało by się przekonać kogoś decyzyjnego o prostej podmianie wieży w 7TP? Tylko zamiana miejscami stokowa-topowa, bez ruszania czegokolwiek innego. Powinno się dać zrobić w minutę z przerwą na kawę.

Jakiś raport z polskiej społeczności, że lud grający chce tej zamiany?

Chyba że ktoś ma namiary na jakiś mod, który to zmienia?

A przy okazji IS-6, czy jakieś zmiany innych mocno odstających premek VIII tieru ale z losowaniem +2 są planowane? Mam na myśli Pattona KR? T34? Pilot 1?

Edited by spokojnie_to_tylko_gra, 10 October 2018 - 12:49 PM.

Mscislav_sister #26 Posted 10 October 2018 - 01:08 PM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 11,896

View PostVihrru, on 10 October 2018 - 09:57 AM, said:

Po prostu IS-6 ma już po ostatnim buffie tyle peny, że jest w stanie przebijać czołgi od tyłu. WG nie spodziewa się, że czołg ten da rade Ci coś zrobić od przodu, stąd ich rada w tytule.

View PostBenny_Bandyta, on 10 October 2018 - 10:05 AM, said:

no *edited* lepszego nagłówka nie mogło być

Uważajcie na tyły, bo zbliża się IS-6!

no po prostu szczał w dziesiątkę, IS6 ma tak słabą penetracje że tylko od tyłu jest w stanie przebić większość pojazdów z 8-9-10 poziomu. 

Ten post był edytowany przez zespół moderacji z powodu: naruszenie 1 punktu regulaminu (wulgaryzmy).

View PostJanczuPL, on 10 October 2018 - 10:12 AM, said:

Dobrze napisane: uważajcie na tyły, bo od przodu jesteście bezpieczni, is-6 wam nic nie zrobi.

Dokładnie to samo pomyślałem jak przeczytałem tytuł - o jaki niepohamowany przypływ szczerosci.:D

HeavyZosiekXD #27 Posted 10 October 2018 - 02:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 4084 battles
  • 91

View PostFalathi, on 10 October 2018 - 12:31 PM, said:

Ależ proszę, zapraszam. Do tego zablokować zakup amunicji gold i jeszcze załogi wszystkie na 50%, bo nadal szanse mogły by być za duże dla mnie :)

Domyślam się również, że nie korci nikogo poprawiać MM na który wielu narzeka, ani zaprzestać sprzedaży w irytujących zestawach :P

Edited by HeavyZosiekXD, 10 October 2018 - 02:06 PM.

marcinpol #28 Posted 10 October 2018 - 03:04 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 6289 battles
  • 348

Dobra wiadomo że wszystkie poprawione wrócą do sklepu ale - DAWAĆ ALPINE TIGER 

Chcem go mieć !! !! !!

Dupa tam ze statami,kupiem dla wyglądu-jak scorpiona g :trollface:

40kaczmar #29 Posted 10 October 2018 - 03:29 PM

Lance-corporal

• Player
  • 13128 battles
  • 52
Jedynie na co mogę wydać pieniądze w tej grze to CyberTank!

Msciboj #30 Posted 10 October 2018 - 07:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 17635 battles
  • 909

View PostFalathi, on 10 October 2018 - 11:31 AM, said:

Poki co.

Czy temu jako oficjalny przedstaeiciel WG tez zaprzeczysz?

Szukalem wydarzenia z 10 pazdziernika, ktore pasowaloby do tytulu tematu i prosze:

Bylo jeszcze zwyciestwo pod Koronowem, kleska pod Maciejowicami, poddanie austryjakom twierdzy Przemyskiej, wpisanie sliwowicy leczyckej na liste produktow regionalnych...

Edited by Msciboj, 10 October 2018 - 07:49 PM.

Nullmaruzero #31 Posted 10 October 2018 - 08:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 20756 battles
  • 635
  • [VED] VED

Zagrałem trochę po buffie i nawet nawet. Chociaż wieża coś odbija i można szybciej wycelować w jakieś weakspoty.

Jeszcze by mu się szybsze APki przydały bo lecą jak HEki albo coś do mobilności/oporów/obrotów. No i obowiązkowo to co macie w planach, więcej losowań innych niż samo 8-9 :P

Ale odradzam tym którzy chcą go kupić, preferencyjna ósemka prawie zawsze będzie odstawać od zwykłej ósemki. No i jak chcecie pograć jakieś twierdze albo bitwy drużynowe to tam zwykłe czołgi kontra same własne tiery lepiej robią niż preferencyjne. To mimo wszystko jest relikt przeszłości, błąd młodości WG którego się wstydzą i gdy tylko okazja pozwoli wykasują z Matrixa :D

Machabe #32 Posted 10 October 2018 - 10:53 PM

Corporal

• Player
  • 14726 battles
  • 147
IS-6 jak był szrotem od dłuższego czasu tak po buffach nadal jest szrotem.

Jade_Podyche #33 Posted 11 October 2018 - 12:25 AM

Warrant Officer

• Player
  • 2157 battles
  • 511

"Uważajcie na tyły, bo zbliża się IS-6!"

WG znów będzie chciał was ubogacić kulturowo. :trollface:

MortimerPL #34 Posted 11 October 2018 - 02:12 AM

Lieutenant

• Player
  • 32336 battles
  • 1,575

Block Quote

Po tej bitwie stworzyli linię czołgów IS, korzystając z pomysłów niemieckich inżynierów na podstawie ściągniętych z pola bitwy Tygrysów oraz Ferdynanda.  

no ciekawym bardzo jakież to pomysły sowieccy inżynierowie ściągnęli z nazistowskich maszyn. 

Sowieccy konstruktorzy byli dość konsekwentni. W końcu produkowali czołgi w czasach, kiedy Riechswehra robiła ćwiczenia z makietami na bazie rowerów. Sowieckie czołgi były miały wiele rozwiązań stosowanych do tej pory, co świadczy naprawdę dobrze o koncepcjach konstrukcyjnych. Cechami charakterystycznymi sowieckich czołgów były:

pochylone płyty pancerza (Niemcy aż do 1943 produkowali czołgi z wieloma płytami pionowymi lub niewielkim pochyleniem)

odlewana wieża o obłym kształcie (naziści robili wieże spawane z płyt)

silnik wysokoprężny  (Niemcy robili do końca wojny silniki benzynowe)

napęd na tylne koła - (naziści robili czołgi z napędem na przednie koła, co było powodem wielu awarii przekładni)

szerokie gąsienice przystosowane do rosyjskich błot i bezdroży (Niemcy pierwsze szerokie gąsienice zrobili na Tygrysie)

Armaty o dużym kalibrze i dużej penetracji (naziści preferowali mniejsze kalibry i większą prędkość wylotową)

Zważywszy na to wszystko widać wpływ sowieckich konstrukcji na rozwój niemieckiej broni pancernej po konfrontacji w 1941. Czy można prosić o jakieś rozwinięcie materiału - tzn jakie konkretnie pomysły inżynierów nazistowskich wykorzystali sowieccy konstruktorzy projektując IS-a?

DIABLOMEN33 #35 Posted 11 October 2018 - 11:22 AM

Lance-corporal

• Player
  • 37125 battles
  • 86
  • [9-TDE] 9-TDE
170 zł za IS-6 to trzeba być bezczelnym

Falathi #36 Posted 11 October 2018 - 01:32 PM

General

• WG Staff
  • 16959 battles
  • 9,689
  • [WG] WG

View PostMortimerPL, on 11 October 2018 - 02:12 AM, said:

no ciekawym bardzo jakież to pomysły sowieccy inżynierowie ściągnęli z nazistowskich maszyn. 

Sowieccy konstruktorzy byli dość konsekwentni. W końcu produkowali czołgi w czasach, kiedy Riechswehra robiła ćwiczenia z makietami na bazie rowerów. Sowieckie czołgi były miały wiele rozwiązań stosowanych do tej pory, co świadczy naprawdę dobrze o koncepcjach konstrukcyjnych. Cechami charakterystycznymi sowieckich czołgów były:

pochylone płyty pancerza (Niemcy aż do 1943 produkowali czołgi z wieloma płytami pionowymi lub niewielkim pochyleniem)

napęd na tylne koła - (naziści robili czołgi z napędem na przednie koła, co było powodem wielu awarii przekładni)

szerokie gąsienice przystosowane do rosyjskich błot i bezdroży (Niemcy pierwsze szerokie gąsienice zrobili na Tygrysie)

Armaty o dużym kalibrze i dużej penetracji (naziści preferowali mniejsze kalibry i większą prędkość wylotową)

Zważywszy na to wszystko widać wpływ sowieckich konstrukcji na rozwój niemieckiej broni pancernej po konfrontacji w 1941. Czy można prosić o jakieś rozwinięcie materiału - tzn jakie konkretnie pomysły inżynierów nazistowskich wykorzystali sowieccy konstruktorzy projektując IS-a?

Z tego, co wiem - skrzynie biegów, układ przeniesienia napędu ( biorąc pod uwagę masę niemieckich pojazdów! ), układ chłodzenia silnika - z jakiegoś powodu powojenne radzieckie czołgi ciężkie dziwnie często mają podobnie zrobione chłodzenie, co niemieckie maszyny. 
Zaznaczam jednak, że nie czytałem o tym szczegółowo więc nie jestem 100% pewien. 

gandziorz #37 Posted 11 October 2018 - 04:37 PM

Private

• Player
  • 16252 battles
  • 48
  • [GT_1] GT_1

View PostMortimerPL, on 11 October 2018 - 02:12 AM, said:

Akurat silniki to nie bez powodu były benzynowe. Niemcy nie posiadali własnych źródeł ropy ale za to mogli produkować benzynę syntetyczną.

Silniki diesla były projektowane dla czołgów ale właśnie ze względu na niepewne źródło były odrzucone.

Polecam poczytać trochę o takich faktach :)

Falathi #38 Posted 11 October 2018 - 05:35 PM

General

• WG Staff
  • 16959 battles
  • 9,689
  • [WG] WG

View Postgandziorz, on 11 October 2018 - 04:37 PM, said:

Akurat silniki to nie bez powodu były benzynowe. Niemcy nie posiadali własnych źródeł ropy ale za to mogli produkować benzynę syntetyczną.

Silniki diesla były projektowane dla czołgów ale właśnie ze względu na niepewne źródło były odrzucone.

JEŚLI dobrze kojarzę, Niemcy oprócz tego mieli problemy ze zbudowaniem dostatecznie niezawodnego silnika Diesla o odpowiedniej mocy i rozmiarach, żeby nadawał się na napęd czołgu. 

MortimerPL #39 Posted 11 October 2018 - 05:50 PM

Lieutenant

• Player
  • 32336 battles
  • 1,575

View Postgandziorz, on 11 October 2018 - 04:37 PM, said:

:)

Czytaj ze zrozumieniem. Nie napisałem o przyczynach rozwiązań, ale o cechach. Odniosłeś się nie do różnic, ale do przyczyn, o których nie pisałem. Podobnie nie pisałem dlaczego sowieci mieli pochylone płyty w czołgach, więc nie musisz mi łaskawie sugerować żebym np. sobie poczytał na ten temat. 

View PostFalathi, on 11 October 2018 - 01:32 PM, said:

Z tego, co wiem - skrzynie biegów, układ przeniesienia napędu ( biorąc pod uwagę masę niemieckich pojazdów! ), układ chłodzenia silnika - z jakiegoś powodu powojenne radzieckie czołgi ciężkie dziwnie często mają podobnie zrobione chłodzenie, co niemieckie maszyny. 
Zaznaczam jednak, że nie czytałem o tym szczegółowo więc nie jestem 100% pewien. 

Ok, to muszę poczytać, bo nie mam wiedzy na ten temat. Niemniej nadal wyczuwam kit w artykule o tym, że to akurat wraki spod Kurska posłużyły do skonstruowania ISa. Sowieci od stycznia 1943, czyli pół roku przed Kurskiem mieli w swoich rękach sprawnego Tygrysa zdobytego pod Leningradem. To, że akurat wraki spod Kurska były natchnieniem dla konstruktorów, którzy miesiąc po bitwie dysponowali już prototypem jest baardzo naciągane. 

johar111 #40 Posted 11 October 2018 - 07:17 PM

Colonel

• Player
  • 52323 battles
  • 3,976
  • [RO_SR] RO_SR

View PostFalathi, on 10 October 2018 - 11:31 AM, said:

Witaj, sam powiedziałeś przecież, że każdy może zmienić zdanie :) również WG. Historia pokazuje, że ostatnimi czasy często Wam się to zdarza. Ile razy słyszeliśmy, ekskluzywna oferta, tylko jeden raz, tylko teraz... własną polityką doprowadziliście kłamstwo na wyższy poziom :) gratuluje. 

To tylko tak dla przypomnienia :) 

Piszę w innej sprawie , jeżeli są możliwe podmianki to ja poproszę typa59 w wersji gold z lepszym zarabianiem :) 

Edit: jeżeli chodzi o iseła 6 to tylko lepsza celność :) pena na geldzie jest ok. 

Edited by Ataman_, 11 October 2018 - 07:19 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users