Jump to content

Coś przydatnego dla słabszych graczy - i do tego legalne

• Please log in to reply
91 replies to this topic

Mscislav_sister #1 Posted 11 October 2018 - 09:39 PM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 11,861

https://wgmods.net/2019/

Dostępna jest darmowa i płatna wersja moda.

A co robi - pokazuje na mapie przydatne miejscówki, krzaki, miejsca gdzie można ukryć dolną płytę itp.

Oczywiście trzeba jeszcze wiedzieć kiedy i jak z nich korzystać.:)
minimap_markers.jpg.412x218_q85_crop_det
LFD.jpg.1600x0_q85_crop_detail_replace_a

lighting.jpg.1600x0_q85_crop_detail_repl

WarMachine_31 #2 Posted 12 October 2018 - 04:05 AM

Warrant Officer

• Player
  • 1486 battles
  • 615

taaaa:trollface:

Mod bardzo przydatny dla arciarzy i nie tylko aby wiedzieć w które krzaczki blindy słać.

Jestem za aby mod się bardziej upowszechnił . Więcej damage z blindów wpadnie.

:trollface:

Ostatnio widuję, że gracze coraz częściej blindują z powodu zruinowania gameplay Lajtów jako spoterów, a może to jednak zasługa tego moda???

Edited by WarMachine_31, 12 October 2018 - 04:12 AM.

rvader #3 Posted 12 October 2018 - 05:41 AM

Brigadier

• Player
  • 51469 battles
  • 4,704
  • [ACHJO] ACHJO

...z lektorem czy z napisami !?

PS.:facepalm::teethhappy::D:P

SeekerKuba #4 Posted 12 October 2018 - 08:09 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 31747 battles
  • 1,183

No cóż pozostaje się cieszyć że mod sam nie jedzie na te pozycje...

O ile oznaczenie ich na minimapie jest ok, bo jak ktoś jest noob to i tak ich źle użyje to 3d oznaczenia w grze to lekkie przegięcie. Jeszcze miejscówki na chowanie płyty dolnej by obleciały ale to z krzakami to przegięcie. To dzięki zdobytemu doświadczeniu wiesz w jakie krzaki jechać i jakie krzaki blindować a nie że mod Ci to pokazuje na tacy...

M4niecK #5 Posted 12 October 2018 - 08:45 AM

Lieutenant

• Player
  • 27231 battles
  • 1,750
  • [S1GMA] S1GMA
I tak znajomość krzaków to jedna rzecz. Wiedza które są na early spoty, które do obrony capa, które do robicia kampy, a które jak jedna flanka przepcha to inna sprawa.

Noob dalej będzie noobem :)

Edited by M4niecK, 12 October 2018 - 08:45 AM.

Lootzek #6 Posted 12 October 2018 - 08:47 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11625 battles
  • 67
  • [WIDM0] WIDM0

View PostSeekerKuba, on 12 October 2018 - 09:09 AM, said:

No cóż pozostaje się cieszyć że mod sam nie jedzie na te pozycje...

O ile oznaczenie ich na minimapie jest ok, bo jak ktoś jest noob to i tak ich źle użyje to 3d oznaczenia w grze to lekkie przegięcie. Jeszcze miejscówki na chowanie płyty dolnej by obleciały ale to z krzakami to przegięcie. To dzięki zdobytemu doświadczeniu wiesz w jakie krzaki jechać i jakie krzaki blindować a nie że mod Ci to pokazuje na tacy...

Z drugiej strony, wolisz w swoim teamie słabszego gracza który dzięki temu modowi pojedzie choć we właściwe miejsce i jest szansa że coś zaświeci albo strzeli zanim padnie, ewentualnie choć skupi na sobie ogień wroga, czy gościa robiącego spot Black Princem środkiem Karelii? ;) Myślącemu graczowi pomoże, bo się "naumi" miejscówek i wyłączy choinkę. YoloKacperkowiDestrojerowi dużo nie da - zaraz padnie, bo popełni błąd gdzie indziej a na miejscówce długo nie usiedzi, bo od 30 sekund nie widzi żadnego czołgu, a w drugim końcu mapy świecą się trzy. ;) Oczywiście jest trzecia klasa: dojedzie na miejsce i będzie tam filował z krzaka do końca bitwy, co by się nie działo, ale i tu profit, bo chociaż korzenie zapuści w sensownej lokalizacji a nie w promieniu 100 m od capa.

Edited by Lootzek, 12 October 2018 - 08:47 AM.

SeekerKuba #7 Posted 12 October 2018 - 09:08 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 31747 battles
  • 1,183

View PostLootzek, on 12 October 2018 - 09:47 AM, said:

Z drugiej strony, wolisz w swoim teamie słabszego gracza który dzięki temu modowi pojedzie choć we właściwe miejsce i jest szansa że coś zaświeci albo strzeli zanim padnie, ewentualnie choć skupi na sobie ogień wroga, czy gościa robiącego spot Black Princem środkiem Karelii? ;) Myślącemu graczowi pomoże, bo się "naumi" miejscówek i wyłączy choinkę. YoloKacperkowiDestrojerowi dużo nie da - zaraz padnie, bo popełni błąd gdzie indziej a na miejscówce długo nie usiedzi, bo od 30 sekund nie widzi żadnego czołgu, a w drugim końcu mapy świecą się trzy. ;) Oczywiście jest trzecia klasa: dojedzie na miejsce i będzie tam filował z krzaka do końca bitwy, co by się nie działo, ale i tu profit, bo chociaż korzenie zapuści w sensownej lokalizacji a nie w promieniu 100 m od capa.

Patrzyłem na to z perspektyw lekkiego/meda grającego na camo oraz hordy graczy na poziomie bota w td i spg, którzy dostaną informację W WOLNEJ CHWILI JAK NIE MASZ W CO STRZELAĆ NAPIERDZIELAJ TU LUB TU LUB TAM. Obecnie robią tak tylko skillowi gracze bo znają te miejscówki. Może jestem tumanem ale ze 20k bitew mi zajęło zdobycie takiej wiedzy i wyczucia, które ktoś teraz dostanie za darmo i będzie mógł wykorzystać przeciw mnie...

Edited by SeekerKuba, 12 October 2018 - 09:11 AM.

Vroobelek #8 Posted 12 October 2018 - 09:19 AM

Sergeant

• Player
  • 11889 battles
  • 235
Ciekawa rzecz, potestuję. Od dawna używam tego: https://wgmods.net/1682/ i sprawdza się nieźle.

AdanTeam #9 Posted 12 October 2018 - 11:25 AM

Sergeant

• Player
  • 29724 battles
  • 277
  • [TDSTS] TDSTS

View PostSeekerKuba, on 12 October 2018 - 08:08 AM, said:

ze 20k bitew mi zajęło zdobycie takiej wiedzy i wyczucia, które ktoś teraz dostanie za darmo i będzie mógł wykorzystać przeciw mnie...

Tego nie zmienisz i nie zablokujesz.

Pierwsze skojarzenie: protesty 'prawdziwych' programistów, którzy rzeźbią setki wierszy kodu, aby coś uzyskać przeciw nowym, wizualnym narzędziom. Wystarczy chwycić jakiś obiekt i przesunąć w projekcie? Toż kurka ja 2 lata uczyłem się tego języka a teraz przyjdzie młody i zrobi to w try-miga klikając myszką?

Lootzek #10 Posted 12 October 2018 - 11:56 AM

Lance-corporal

• Player
  • 11625 battles
  • 67
  • [WIDM0] WIDM0

View PostSeekerKuba, on 12 October 2018 - 10:08 AM, said:

Patrzyłem na to z perspektyw lekkiego/meda grającego na camo oraz hordy graczy na poziomie bota w td i spg, którzy dostaną informację W WOLNEJ CHWILI JAK NIE MASZ W CO STRZELAĆ NAPIERDZIELAJ TU LUB TU LUB TAM. Obecnie robią tak tylko skillowi gracze bo znają te miejscówki. Może jestem tumanem ale ze 20k bitew mi zajęło zdobycie takiej wiedzy i wyczucia, które ktoś teraz dostanie za darmo i będzie mógł wykorzystać przeciw mnie...

Rozumiem twoje rozżalenie, by podnieść Cię na duchu ;) mogę Ci napisać tylko te parę rzeczy:

- Ilu graczy wejdzie na forum i skorzysta z tego linka / znajdzie mod samodzielnie?

- Ile jeszcze znasz innych fajnych miejscówek prócz wskazanych, przejazdów czy trików które podpatrzyłeś u innych albo obadałeś sam?

- Też skorzystasz, zobacz że właśnie zwiększyło ci się prawdopodobieństwo że blind oddany w któryś z tych punktów, będzie blindem skutecznym ;)

- Efektywność użycia tego moda jest uwarunkowana czynnikami takimi jak: czym, losowaniem, w jakiej sytuacji na mapie a przede wszystkim kiedy w danym miejscu zaparkować.

To trochę jakby mieć pretensje do np. Hoholk44 za jego poradniki, choć fakt - on zmusza do myślenia i analizy, nie podaje gotowca, ale na dłuższą metę, lepiej spotkać użytkownika tego moda, niż kogoś kto choć trochę czasu i chęci poświęcił na chocholi kanał.

shivan05 #11 Posted 12 October 2018 - 11:59 AM

Warrant Officer

• Player
  • 47949 battles
  • 530
  • [VANDA] VANDA
plis ban

Millennium_Falcon_ #12 Posted 12 October 2018 - 12:07 PM

Major

• Player
  • 50173 battles
  • 2,805
  • [_CHS_] _CHS_

View Postshivan05, on 12 October 2018 - 11:59 AM, said:

plis ban

Dlaczego chcesz banować Mscislava? On tylko pokazał, że taki mod istnieje. A nie, czekaj. Skoro pokazał, to go zareklamował. A za reklamę dostaje się kasę. Czyli kolo zarabia na cheatach. Ban dla Mscislava!!!!!!

SeekerKuba #13 Posted 12 October 2018 - 01:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 31747 battles
  • 1,183

View PostLootzek, on 12 October 2018 - 12:56 PM, said:

Rozumiem twoje rozżalenie, by podnieść Cię na duchu ;) mogę Ci napisać tylko te parę rzeczy:

- Ilu graczy wejdzie na forum i skorzysta z tego linka / znajdzie mod samodzielnie?

- Ile jeszcze znasz innych fajnych miejscówek prócz wskazanych, przejazdów czy trików które podpatrzyłeś u innych albo obadałeś sam?

- Też skorzystasz, zobacz że właśnie zwiększyło ci się prawdopodobieństwo że blind oddany w któryś z tych punktów, będzie blindem skutecznym ;)

- Efektywność użycia tego moda jest uwarunkowana czynnikami takimi jak: czym, losowaniem, w jakiej sytuacji na mapie a przede wszystkim kiedy w danym miejscu zaparkować.

To trochę jakby mieć pretensje do np. Hoholk44 za jego poradniki, choć fakt - on zmusza do myślenia i analizy, nie podaje gotowca, ale na dłuższą metę, lepiej spotkać użytkownika tego moda, niż kogoś kto choć trochę czasu i chęci poświęcił na chocholi kanał.

- fakt mało ludzi wchodzi na forum,

- miejscówki się zmieniają i później człowiek prawie wszędzie się odnajdzie, nie ważne w jakim momencie bitwy się jest. Jak maniek pisał z jednego krzaka nie wygra się każdej bitwy, trzeba się umieć dostosować... Tylko krzaków jest coraz mniej w grze a jak część z nich zostanie oznaczona "TU MOZE KTOS  BYĆ" to nie brzmi za dobrze  ;(

- Taki średni argument jak dla mnie

I właśnie o to mi chodzi. Niech się gracze uczą od Hoholka44, od 4tankersanddog, niech nawet na miniampie mają porysowane te miejscówki ale nie że strzałki 3d w grze centralnie nad krzakami itp

Co będzie dalej. Strzałki narysowane na ziemi jak robić najbezpieczniej i najefektywniej otwarcie lekkim? 

Interfejs graficzny który mówi graczowi w czołgu ciężkim w którą stronę skręcać aby mieć jak najlepszy kąt do przeciwnika?

Mod który pokazuje o ile strzelać z wyprzedzeniem aby trafić w pojazd w ruchu?

Mod który pokaże czy się zaświecisz po strzale czy nie?

Wszystko trzeba ułatwić do tego stopnia żeby nawet kierowcy kwadratów zaczeli grać normalnymi czołgami? Seriously?

klosiu_1 #14 Posted 12 October 2018 - 01:57 PM

Brigadier

• Player
  • 47547 battles
  • 4,845
  • [_CHS_] _CHS_

Acha, to teraz się wyjaśnia sprawa blindów które bardzo często ostatnio dostaje. Red baron sadza dupsko w rogu mapy jak zwykle, tylko teraz ma pozaznaczane, gdzie warto strzelać, bo może jakiś dmg wpadnie :D

Spoko, świetny mod. Kolejna okazja do samodzielnego myślenia odhaczona.

View PostLootzek, on 12 October 2018 - 11:56 AM, said:

Rozumiem twoje rozżalenie, by podnieść Cię na duchu ;) mogę Ci napisać tylko te parę rzeczy:

- Też skorzystasz, zobacz że właśnie zwiększyło ci się prawdopodobieństwo że blind oddany w któryś z tych punktów, będzie blindem skutecznym ;)

Za chwilę będziesz płakał że  żaden lajt nie jedzie spotować na wysuniętą pozycję, tylko siedzi z tyłu i robi sobie dmg. Przecież wystarczy w bitwie jeden czy dwóch gości mających tego moda i siejących po miejscówkach, niektóre krzaki są tak małe że nie sposób nie trafić jak coś tam będzie siedziało. Parę dni temu tak mnie zdjął za całość arciarz gdy spotowałem - bez żadnego spota czy choćby wcześniejszego wykrycia. Dostrzegam pewien związek.

Edited by klosiu_1, 12 October 2018 - 02:04 PM.

Dostum #15 Posted 12 October 2018 - 02:25 PM

Lance-corporal

• Player
  • 22565 battles
  • 85
  • [GLV] GLV
Ja tam byłem ostatnio w szoku jak się dowiedziałem, że legalne są mody pokazujące graficznie zalogantow i moduły na czołgu w czasie bitwy.

SeekerKuba #16 Posted 12 October 2018 - 05:07 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 31747 battles
  • 1,183

View Postklosiu_1, on 12 October 2018 - 02:57 PM, said:

O to mi właśnie chodziło.

Gnidozaurus #17 Posted 12 October 2018 - 05:31 PM

Lieutenant

• Player
  • 60914 battles
  • 1,861

View Postklosiu_1, on 12 October 2018 - 01:57 PM, said:

z drugiej strony, warto go chyba zainstalować, żeby sprawdzić, których miejscówek tam nie ma :)

Lootzek #18 Posted 12 October 2018 - 08:31 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11625 battles
  • 67
  • [WIDM0] WIDM0
@SeekerKuba
Przyznaję, trochę na siłę i ze szczyptą humoru wynajdowałem argumenty "ku pokrzepieniu serc", zupełnie poważnie odnosząc się do ostatniej części Twojego posta - obyś nie był złym prorokiem, bo pierwsze jaskółki takiego trendu w grze już są, wraz z ogólną tendencją do uproszczenia rozgrywki podpowiedziami w grach online: pójdź tu, strzel w to, naciśnij tamten guzik. Wszystko w kliencie gry, bez żadnych modów.

@klosiu_1
Zasadniczo już od dawna coraz trudniej spotkać lajta w wysuniętym pasywnym spocie i nie jest to kwestia tego moda a dłubaniny WG przy właściwościach klas, w tym ogłuszenia na artach.
Co do strzału - odrzucasz możliwość że arciarz też grywa lajtem lub studiował jakieś poradniki i zna ten krzaczek, a jeśli jeszcze miał xvm, dzięki czemu widział które czołgi i gdzie dostawały żarówę, mógł zaryzykować?

Mscislav_sister #19 Posted 12 October 2018 - 10:00 PM

Field Marshal

• Player
  • 259 battles
  • 11,861

View PostSeekerKuba, on 12 October 2018 - 02:26 PM, said:

Mod który pokaże czy się zaświecisz po strzale czy nie?

Mod którego szukasz to Ambush mod. Pokazuje z przybliżeniem czy dostaniesz spota czy nie.

View Postklosiu_1, on 12 October 2018 - 02:57 PM, said:

Acha, to teraz się wyjaśnia sprawa blindów które bardzo często ostatnio dostaje. Red baron sadza dupsko w rogu mapy jak zwykle, tylko teraz ma pozaznaczane, gdzie warto strzelać, bo może jakiś dmg wpadnie :D

Za chwilę będziesz płakał że  żaden lajt nie jedzie spotować na wysuniętą pozycję, tylko siedzi z tyłu i robi sobie dmg. Przecież wystarczy w bitwie jeden czy dwóch gości mających tego moda i siejących po miejscówkach, niektóre krzaki są tak małe że nie sposób nie trafić jak coś tam będzie siedziało. Parę dni temu tak mnie zdjął za całość arciarz gdy spotowałem - bez żadnego spota czy choćby wcześniejszego wykrycia. Dostrzegam pewien związek.

Nie wpadajmy w paranoję ilość pobrań na wgmods dochodzi dopiero do 2000.

View PostGnidozaurus, on 12 October 2018 - 06:31 PM, said:

z drugiej strony, warto go chyba zainstalować, żeby sprawdzić, których miejscówek tam nie ma :)

W płatnej wersji jest chyba więcej, trzeba by taką testować.:P

Aha ja moda nie używam, bo nie mogę sobie pozwolić na takie obciążenie dla fpsów.

Zresztą spójrzcie na taką zaletę - moze ktoś zacznie częściej patrzeć na minimapę.:teethhappy:

Edited by Mscislav_sister, 12 October 2018 - 10:03 PM.

SeekerKuba #20 Posted 13 October 2018 - 12:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 31747 battles
  • 1,183

View PostMscislav_sister, on 12 October 2018 - 11:00 PM, said:

Mod którego szukasz to ...

Wiem o nim i z tego co pamiętam był zabroniony. Celowo też nie wspomniałem jego nazwy...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users