Jump to content

Říjnový speciál „Posádka je základ“

• Please log in to reply
17 replies to this topic

Community #1 Posted 12 October 2018 - 06:00 AM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 33,910
Opět nastal čas. Udělejte svým posádkám radost naším nejnovějším speciálem!

Úplný text položky novinek

Jmeno1 #2 Posted 12 October 2018 - 06:13 AM

Field Marshal

• Player
  • 51682 battles
  • 12,087
  • [_AF_] _AF_
Tak to je přesně to, co jsem potřeboval. :great:

_Gazzkon_ #3 Posted 12 October 2018 - 06:36 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 30607 battles
  • 1,238
  • [_VAL_] _VAL_
Zajímavá je sleva 75% na změnu jména - ihned některá nesmyslná zmizí v propadlišti dějin. Potěší. A přitom taková blbost:trollface:

kocour75 #4 Posted 12 October 2018 - 07:15 AM

Warrant Officer

• Player
  • 64146 battles
  • 915
  • [AV-M] AV-M
Předpokládám, že ty slevy budou pouze pro variantu za goldy, slevu za kredity jsem neviděl už hooodně dlouho.

kamyska #5 Posted 12 October 2018 - 07:31 AM

Private

• Player
  • 3108 battles
  • 44
  • [BBB] BBB
Nenadchne, neurazí, někomu se možná hodí. Víkendová pohodovka.

annc79 #6 Posted 12 October 2018 - 07:35 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28233 battles
  • 555
  • [KHIL] KHIL
Oceňuju slevu na změnu úlohy člena posádky. Nepamatuju si, že by to kdy bylo.

SWAT0013 #7 Posted 12 October 2018 - 07:39 AM

Brigadier

• Player
  • 32189 battles
  • 4,933
  • [KHIL] KHIL

View Postannc79, on 12 October 2018 - 08:35 AM, said:

Oceňuju slevu na změnu úlohy člena posádky. Nepamatuju si, že by to kdy bylo.

Nebylo, ta sleva by na 99% měla být skutečně poprvé. Já bohužel myslím, že nikoho přeškolovat takto nepotřebuji, protože s tím, že nikdy sleva na toto nebyla, tak jsem si skoro jistý, že při poslední akci jsem po přeškolení posádek rovnou předělal i některé úlohy - ale třeba se někdo objeví...

Idahou #8 Posted 12 October 2018 - 07:44 AM

General

• Veteran
  • 36743 battles
  • 8,907
  • [IDDQD] IDDQD
Obsahově pěkně nastavený speciál který nerozvrací hru. Ale nechápu proč se nemůže víkendovka zvěřejňovat v jeden určitý čas a každý týden je to jinak

Miri37 #9 Posted 12 October 2018 - 08:05 AM

General

• Player
  • 51552 battles
  • 8,927

View Postkocour75, on 12 October 2018 - 06:15 AM, said:

Předpokládám, že ty slevy budou pouze pro variantu za goldy, slevu za kredity jsem neviděl už hooodně dlouho.

Já doufám, že to bude jen za goldy.

Už roky zkoumám jen to, co se nechá pořídit ve slevě. Sám o sobě nemám potřebu nějak zkoumat a tak se posunuji jen na základě pobídek, slev. To včetně posádek do T2-T6 jen za stříbro. Techniky mám už dlouho dost jen v ní nejsou posádky.

Pokud by byla sleva na přeškolení posádky za stříbro, tak se mi do bojeschopného stavu dostane spousta techniky a už si nezkoumání nebudu moci omlouvat tím, že nemám posádky. Finanční úspora není tak velká, že bych to neustál, ale myslím si, že postup ve výzkumu je ve větší zájmu WG, než mém. Já si ve své prostě vystačím s 3-5 stroji a pokud se nezkoumá, tak je tlak na stříbro mnohem nižší a až tak, že mi to na T5-7 umožňuje si vybírat bitvy.        

zdenek125 #10 Posted 12 October 2018 - 09:35 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 58638 battles
  • 416

"Venku se začíná ochlazovat a ačkoliv se vaše posádka může při boji s nízkými teplotami spolehnout na hřátí motoru, zaslouží si speciální péči!"

Prosím vás, který lingvista ty rádoby vtipné popisky vymýšlí? Je vám doufám jasné, že když začne posádku "hřát" motor, tak mají poměrně značný problém :trollface:

Mungo_13 #11 Posted 12 October 2018 - 09:58 AM

Lieutenant

• Player
  • 16235 battles
  • 1,550

View PostSWAT0013, on 12 October 2018 - 07:39 AM, said:

Nebylo, ta sleva by na 99% měla být skutečně poprvé. Já bohužel myslím, že nikoho přeškolovat takto nepotřebuji, protože s tím, že nikdy sleva na toto nebyla, tak jsem si skoro jistý, že při poslední akci jsem po přeškolení posádek rovnou předělal i některé úlohy - ale třeba se někdo objeví...

Tak to si vsugeruvam nieco, co sa nestalo? Mne sa zda, ze ano, ale je mozne, ze to sa mi len v hlave zamiesala hrbka roznych diskusii.

Problem je, ze ja jednu zmenu budem potrebovat urobit u Svediek ... ale ako na potvoru este nie teraz.

Ale nejake 2-3 resety skillov urobit chcem, takze OK.

Len by ma zaujimalo, preco su tie skusenostne misie obmedzene od TIV a vyssie. Ludia iduci cez spodne T-y si maju trhnut nohou a rovno zaplatit? Nech vidia, ako vyzera free-to-play na WG-sposob?

Leeroy_YOLO #12 Posted 12 October 2018 - 08:49 PM

Brigadier

• Player
  • 7316 battles
  • 4,285
slevy dobré, sice asi nevyužiji, ale podobné akce jsou fajn :great:

Mr_Missclick #13 Posted 12 October 2018 - 09:33 PM

Major

• Player
  • 13892 battles
  • 2,827
  • [DISS] DISS
Mungo: Zaplatit? Četl si vůbec, co ty mise dávaj za odměny?

Artin_19msd #14 Posted 13 October 2018 - 08:16 AM

Corporal

• Player
  • 60350 battles
  • 123

Ví zaměstnanci WG (s prominutím - při jejich vzdělání;)  jaký je rozdíl mezi permutacemi a komunikacemi? Je to tak obrovský rozdíl, jako je mezi Posádkou a Osádkou!!!.

Každý VZS (pro ty co nikdy nedrželi SA-58,UK-59,RPG-7 .. nebo nenesli na zádech  velkou polní, tak to je zkratka „Voják Základní Služby“ v trvání dvou let) ví,  že:

• POSÁDKA je místo soustředění vojáků dislokované ve městě nebo v polních táborech a
  • OSÁDKU má každé vozidlo (dopravní, obrněné transportéry, bojová vozidla, tanky, samohybná děla …atd!!!).

Posádková správa (správce posádky) byla běžná záležitost pro oblíbené dovolené, určitě však ne osádková.

Velmi pochybuji, že by se význam těchto slov změnil. Tak by to mohlo platit i pro WG!

:P

Wojzekretarowany #15 Posted 13 October 2018 - 10:52 AM

Corporal

• Player
  • 30997 battles
  • 120
  • [B_D_T] B_D_T
Tedy nevím, ale v případě slov posádka - osádka jde o synonyma, tedy slova jež se dají vzájemně zaměňovat a obohacují jazyk. Vím, tohle se na vojně neučilo, v PŠM na to nebylo místo. :popcorn:Je to látka druhého stupně základní školy. V případě slova osádka jde v současné době o velmi zřídka používané slovo, které již prakticky v současném jazyce nahradilo slovo posádka. V podstatě v případě  slova "osádka" lze konstatovat, že již jde o archaismus, tedy slovo jazykově zastaralé. Toto slovo bylo před rokem 1989 běžně používáno, jenže vývoj jazyka jde dopředu a dnes je to jinak.  :D :P

kocour75 #16 Posted 14 October 2018 - 09:51 AM

Warrant Officer

• Player
  • 64146 battles
  • 915
  • [AV-M] AV-M

View PostMiri37, on 12 October 2018 - 07:05 AM, said:

Já doufám, že to bude jen za goldy.

Už roky zkoumám jen to, co se nechá pořídit ve slevě. Sám o sobě nemám potřebu nějak zkoumat a tak se posunuji jen na základě pobídek, slev. To včetně posádek do T2-T6 jen za stříbro. Techniky mám už dlouho dost jen v ní nejsou posádky.

Pokud by byla sleva na přeškolení posádky za stříbro, tak se mi do bojeschopného stavu dostane spousta techniky a už si nezkoumání nebudu moci omlouvat tím, že nemám posádky. Finanční úspora není tak velká, že bych to neustál, ale myslím si, že postup ve výzkumu je ve větší zájmu WG, než mém. Já si ve své prostě vystačím s 3-5 stroji a pokud se nezkoumá, tak je tlak na stříbro mnohem nižší a až tak, že mi to na T5-7 umožňuje si vybírat bitvy.        

Opravdu velice podivný přístup, po 45 000 bitvách díky němu máš jenom 2 VIII a to ještě LT.

Nikdy tě nebavila nějaká linie tanků co by ti umožnila zábavný postup vzhůru a co nezdá se ti škoda plýtváním záloh na expy, když je vrážíš jenom do posádek? A co taková nemožnost si vyjezdit zdarma pemijvou VIII, protože nemáš dost vhodných tanků? Já jsem za tu dobu dostal asi 6 takových tanků + dalších asi 10 nižších.

Nikdy tě nelákalo vyzkoušet si týmovou hru, kde budeš potřebovat i jiné VIII a na CW X?

Mi osobně by sleva nějakých pár desítek tisíc mohla být ukradená, ale jsou takoví co by ji mohli vřele uvítat.

Artin_19msd #17 Posted 15 October 2018 - 07:41 AM

Corporal

• Player
  • 60350 battles
  • 123

View PostWojzekretarowany, on 13 October 2018 - 09:52 AM, said:

Tedy nevím, ale v případě slov posádka - osádka jde o synonyma, tedy slova jež se dají vzájemně zaměňovat a obohacují jazyk. Vím, tohle se na vojně neučilo, v PŠM na to nebylo místo. :popcorn:Je to látka druhého stupně základní školy. V případě slova osádka jde v současné době o velmi zřídka používané slovo, které již prakticky v současném jazyce nahradilo slovo posádka. V podstatě v případě  slova "osádka" lze konstatovat, že již jde o archaismus, tedy slovo jazykově zastaralé. Toto slovo bylo před rokem 1989 běžně používáno, jenže vývoj jazyka jde dopředu a dnes je to jinak.  :D :P

Synonymum to určitě je, to bez pochyby.

Ale archaismus - to se mýlíš.

Nevěřím, že i pro dnešní armádu není rozlišení těchto synonymu zásadní.

Stejně tak i v občanském životě to taky není archaismus.

Tady několik příkladů:

osádka v češtině - překlad a definice "osádka", Slovník češtino-čeština

Aby byla zajištěna vysoká úroveň funkční bezpečnosti vozidel, bezpečnosti osádky a ochrany životního prostředí, měly by být harmonizovány technické požadavky a normy v oblasti životního prostředí, které se uplatňují při schvalování typu vozidel, systémů, konstrukčních částí nebo samostatných technických celků s ohledem na schvalování typu.

zaměstnanci nebo zaměstnanci včetně zaměstnanců subdodavatelů se rozumí všechny osoby, jejichž zaměstnání souvisí se železnicí a které jsou v okamžiku nehody v zaměstnání; tento

pojem zahrnuje členy osádky vlaku a osoby obsluhující železniční vozidla a součásti infrastruktury

starší cisterny nebo kontejnery, které nejsou vyrobeny podle kapitoly # ale podle starších vnitrostátních předpisů a připevněné na vagónech pro osádku mohou být stále používány

iii) popis zkoušek a jejich výsledků, které dokládají, že úroveň bezpečnosti provozu po pozemních komunikacích, ochrany životního prostředí nebo bezpečnosti osádky je nejméně rovnocenná úrovni,

kterou zaručují požadavky jedné nebo více odpovídajících zvláštních směrnic.

OSÁDKA, DOBA ŘÍZENÍ, PŘESTÁVKY V ŘÍZENÍ A DOBY ODPOČINKU

Stejný výklad se použije na čl. 8 odst. 1 a 2 Evropské dohody o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě (AETR).

Smluvní strany se zavazují uplatňovat Evropskou dohodu o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě (AETR) ze dne 1. července 1970 ve znění platném ke dni vstupu této dohody v platnost nebo pravidla odpovídající nařízením Rady (EHS) č. 3820/85 a (EHS) č. 3821/85 ve znění pozdějších předpisů.

ochrannou vestou nebo jiným bezpečnostním oblekem dobré kvality (například popsaným v Evropské normě EN #) pro každého člena osádky

b) potraviny určené pro zásobování osádky a cestujících mezinárodních dopravních prostředků;

e) v bodě 36 se slova "Osobní ochranné pomůcky řidiče" nahrazují slovy "Vhodná výstražná vesta nebo výstražný oděv pro každého člena osádky vozidla".

Wojzekretarowany #18 Posted 17 October 2018 - 09:24 PM

Corporal

• Player
  • 30997 battles
  • 120
  • [B_D_T] B_D_T
Dal sis práci, v uvedených předpisech to možná tak je, kontrolovat to nebudu, ale jen tak mimochodem, ten jeden příklad je směrnice z roku 1970, další z roku 1985, tedy z doby, kdy se slovo osádka skutečně běžně používalo. Jenže vývoj českého jazyka se nezastavil a některá slova, byť obsažená v "nějakých" předpisech či směrnicích, se dnes běžně nepoužívají a v běžné řeči byla nahrazena synonymem, které je vytlačilo do ústraní. Slovo osádka patří mezi ně, ať chceš či ne. Nikde ve zprávách zpravidla neslyšíš o osádce vozidla, letadla, ale o posádce, a to dokonce i od odborníku na tuto tématiku (letectví, kosmonautika a jiné;). Těch co používají slovo osádka, je opravdu minimum a již dlouho jsem toto slovo neslyšel. A dnešní mladá generace by asi ani netušila oč se jedná, ale to je věc jiná. Takže žádná chyba ze strany WG, jen prostě použili jiné slovo, stejného významu a poplatnější současné době. Při vší úctě k tvému vzdělání, z hlediska současného jazyka nejde o žádnou zásadní chybu při použití (záměně) slova posádka za osádku (jde o synonyma), na rozdíl od tebou uváděného příkladu slov permutace a komunikacemi (nejde o synonyma, slova nelze zaměnit). Tím neříkám, že vrátí-li se zpět do běžného používání v našem jazyce slovo osádka, že se z archaismu, opět nestane běžně používané slovo. Zatím však nic nenasvědčuje tomu, že by se tak stalo. Slov s podobným osudem, běžně užívanými před 30 a více lety je v našem jazyce daleko více. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users