Jump to content

Ile faktycznie daje amunicja premium?

gold ammo amunicja premium

• Please log in to reply
839 replies to this topic

knurzy #801 Posted 11 April 2019 - 08:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606

Witajcie ponownie.

Wybaczcie, że trwało to tyle czasu ale wreszcie mogę zaprezentować wyniki.

Nie przeciągając za bardzo przejdę do konkretów. Na potrzeby testu rozegrałem nie 100 bitew a 107 na amerykańskiej artylerii 9 tieru M53/M55. Oczywiście do testu wziąłem pod uwagę równe 100. Co z pozostałymi? Już wyjaśniam. Na pierwszy ogień 3 bitwy które uznałem za niebyłe gdyż interesuje nas tutaj rzeczywisty wpływ amunicji na rozgrywkę oraz w tym specyficznym przypadku jaki rzeczywisty wpływ na bitwę ma artyleria. Tak więc są to bitwy:

- nr 39 rozegrałem ponownie ponieważ nawet w niej nie ruszyłem z miejsca, byłem tak nielubianym AFKerem. Dlaczego? Ano dlatego, że synowi zachciało się na nocnik i co chyba nikogo nie zdziwi chłopak nie bezie czekać aż tatuś skończy bitwę. W skócie, rodzina ważniejsza niż gra.

- nr 56 i i 85. W tych bitwach zostałem odstrzelony na początku bitwy przez sojuszników. Od tak, bo mieli taki kaprys, zły dzień lub cokolwiek innego.

Pozostałe 4 bitwy rozegrałem ponownie z powodu testowania nowego MM w tamtym czasie o czym wspominałem w jednym z wcześniejszych postów.

Spoiler

Są to bitwy nr:

- 62 rozegrana w formacie 4/5/6

- 74 rozegrana w formacie 3/4/8

- 89 rozegrana w formacie 3/4/8

- 98 rozegrana w formacie 3/3/9

Bitwy te są zaznaczone np. 62 (101). Oznacza to, że w miejsce bitwy 62 wpisałem kolejną rozegraną po pełnej setce czyli bitwę 101 (oczywiście nie licząc tych 3 o których pisałem, że uznałem je za niebyłe). Te 4 potyczki zapisałem, nie brałem ich pod uwagę w liczeniu jakichkolwiek statystyk jednak ich wyniki zostaną przedstawione przedstawione bardziej jako ciekawostka.

Bitwy rozgrywałem na zmianę po 1 bitwie na amunicji standardowej i 1 na amunicji premium. Moduły jakie mam zainstalowane to dosyłacz, skupiacz i wentylacja. Załoga wygląda następująco

Posted Image

Najpierw wspomniane 4 bitwy. Mam nadzieję, że będzie to wszystko czytelne. Zielone amunicja premium, niebieskie amunicja standardowa.

Posted Image

Teraz czas na właściwą prezentację.

Nie lubię wskaźnika WN8, nie używam XVMa ale wiem, że dla wielu graczy jest to ważny wskaźnik więc dla ciekawych

Amunicja standardowa

Posted Image

Amunicja premium

Posted Image

Ogólne podsumowanie

Posted Image

Czas szczegóły dla Amunicji Standardowej

Rozkład bitew, ilość oddanych strzałów, strzałów celnych oraz strzałów z przebiciem 

Spoiler

Szczegóły dla każdej bitwy

Spoiler

Jeszcze więcej szczegółów

Spoiler

Czas szczegóły dla Amunicji Premium

Rozkład bitew, ilość oddanych strzałów, strzałów celnych oraz strzałów z przebiciem 

Spoiler

Szczegóły dla każdej bitwy

Spoiler

Jeszcze więcej szczegółów

Spoiler

Nie raz, nie dwa na forum gracze się spierali jakie pojazdy obrywają najczęściej. Jedni twierdzili, że HT bo są wolne i jeżdżą na mordory. Inni, że LT bo bez pancerza są łakomym kąskiem. Często też można było przeczytać, że TD obrywają najczęściej bo kampią w jednym miejscu więc odchodzi problem z celowaniem do nieruchomego celu. Bywało, że dyskutanci spekulowali który tier jest najbardziej gnębiony. No bo przecież wyższym tierem łatwiej kąsać tych co są pod tobą w łańcuchu pokarmowy. Przeczytać można było także o masakrowanych załogach i modułach aż do dyskusji ile rzeczywiście artyleria zadaje uszkodzeń na strzał lub jaki procent uszkodzeń jest z odległości powyżej 300 metrów. No więc czas rzucić trochę światła i przedstawić jak to było w moim teście.

Na początek informacja jakiego jakiego tieru i typu czołgi pojawiały się najczęściej w raportach. Jest też informacja jaki procent dmg został zadany z odległości większej niż 300 metrów. Umieściłem też informację ile dmg przypada przypada na każdy strzał oddany w bitwie. Od razu wyjaśniam. Jest to suma dmg zadanego w ciągu 50 bitew na amunicji standardowej bądź premium podzielona przez łączną ilość oddanych strzałów na tejże amunicji. Czyli dla amunicji standardowej jest to 81251 dmg / 353 strzały co daje nam 230 dmg na 1 strzał. Dla amunicji premium analogicznie jak wcześniej 92796/349=266. Jak policzyć ile dmg przypada rzeczywiście na strzał? Niestety nie wiem. Jeśli ktoś ma jakieś pomysły niech śmiało pisze.

Posted Image

Teraz czas obalić/podtrzymać tezę o masakrowanych modułach i załodze. I tutaj ciekawostka. Zawsze sobie powtarzałem "znowu zabił mi załoganta". Tymczasem im więcej wyników uzupełniłem w excelu tym bardziej się dziwiłem, że tak naprawdę w grze występują tylko ranni załoganci. Tak. Ani razu nie pojawiła się informacja, że zabiłem załoganta. Wniosek? Załoganci są nieśmiertelni :P.

Posted Image

No i "mały" wykres oraz tabela jakie pojazdy pojawiały się z raportach najczęściej, jakim najczęściej zadawałem obrażenia oraz jakie pojazdy były najczęściej ogłuszane. Tabela sortowana według parametru najczęściej pojawiających się pojazdów w raraportach.

Spoiler

Jeszcze tylko rozkład map

Posted Image

I rozkład bitew

Posted Image

Macie jakieś pytania, sugestie co można jeszcze policzyć itp piszcie.

Pisałem także o tym, że chciałem przedstawić jak gracze unikają artylerii, jeśli w ogóle to robią jeśli już wiedzą, że strzelam w ich rejony. Kiedy moim zdaniem robią to dobrze, kiedy źle a kiedy nie mają na to żadnego wpływu bo np. mapa jest otwarta i nie ma za co się schować. Chciałem także pokazać na przykładach jak strzela się do rożnego typu pojazdów (w sensie czy łatwo czy trudno) oraz dlaczego czasami się skupiam na konkretnym celu. Niestety w ostatnich dniach nie mam za wiele wolnego czasu. Postaram się to zrobić ale nie jestem w stanie podać żadnego, nawet przybliżonego terminu kiedy mogło by to być.

Na koniec tylko wspomnę o tym, że po bitwach na arcie często dostaję wiadomości które do kulturalnych nie należą. Nie jest to temat o kulturze graczy więc sobie podarowałem ale uwierzcie mi, że pierwotnie miałem chęć zrobić małą prezentację. Aby mnie nie kusiło prewencyjnie skasowałem wszystkie screeny z takimi wiadomościami.

Edit:

Właśnie sprawdziłem. Na potrzeby testu łącznie wykonałem 1968 screenów. To tak tylko aby było wiadomo ile musiałem się naklikać nie uruchamiając gry.

Edited by knurzy, 13 April 2019 - 03:49 PM.

straszny_cienias #802 Posted 11 April 2019 - 09:02 PM

General

• Player
  • 83455 battles
  • 8,616
  • [_CHS_] _CHS_
WOW! Kupa danych do analizy. Chętnie rzucę okiem, tylko niestety nie dam rady dziś, a jutro jadę na delegację i wracam dopiero po świętach :(

knurzy #803 Posted 11 April 2019 - 09:41 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606

Spokojnie. Dane nie uciekną.

Mam nadzieję, że dyskusja będzie rzeczowa i kulturalna.

Zauważyłem mały błąd w tych 4 bitwach co były z niestandardowym MM. Jak jest informacja o zarobkach to tam gdzie jest kolumna brutto powinny być wartości ujemne. Moje przeoczenie. Jutro podmienię o ile będzie można edytować.

Edit: 13.04.2019

Już poprawione.

Przy okazji zapytam o coś co już mnie gryzło przy wcześniejszym teście a teraz, po teście na arcie nie daje mi spokoju. Ktoś z was potrafi mi wytłumaczyć od czego zależy koszt naprawy pojazdu? Jeśli dobrze się przyjrzycie tabelkom to zauważycie różne, choć zbliżone do siebie wartości w kolumnie "naprawa pojazdu". Oczywiście chodzi mi o te bitwy w których mój pojazd został zniszczony. 

Edited by knurzy, 13 April 2019 - 04:02 PM.

Sent1nel_Prime #804 Posted 14 April 2019 - 12:54 PM

Captain

• Player
  • 42860 battles
  • 2,109

Bardzo fajne dane: 20% zwiększenie pola rażenia, które wyliczyłem wcześniej, to wzrost dmg o 14% oraz dodatkowo, zwiększona ilość rannych załogantów i modułów.

Akurat przy artylerii (tam, gdzie występuje już tylko różnica w polu rażenia) łatwo przewidzieć skutki używania prem ammo. Przy czołgowych testach, dochodzi zazwyczaj zmiana typu pocisku (apcr, heat) a to już wystarczy, by wynik był mniej przewidywalny.

edit. Coś towarzystwo zamilkło, kiedy pojawiły się twarde dane :)

Edited by Natural__, 16 April 2019 - 01:49 PM.

knurzy #805 Posted 17 April 2019 - 07:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606
Rzeczywiście wzrost o 14%. Póki co celowo nie zamieszczałem żadnych procentowych porównań. Nie chcę nikomu niczego nie sugerować. Tak jak pisałem gdzieś tam wcześniej, nie podejmuję się interpretacji wyników. Choć jeśli ktoś chce to mogę porównać to i owo bo mam kilka swoich spostrzeżeń.
Straszny napisał, że będzie mieć czas po świętach wiec póki co pozostaje poczekać. Sam zapewne zauważyłeś, że nie wystarczy rzucić okiem na wyniki tylko trochę trzeba je przeanalizować. Mimo to przyznaję, że spodziewałem się większej ilości komentarzy czy to w tym temacie czy w tym przepasłym pod tytułem "dyskusja o artylerii". Kto wie. Być może niektórzy czekają na filmik który obiecałem choć nie mam pojęcia kiedy go zrobię. No chyba, że jakoś pozbędę się żony i dzieci to będzie szybko. Najlepiej jeszcze jak wezmę trochę urlopu.
Jeśli chodzi o ilość rannych załogantów czy ilość uszkodzonych modułów, bo o zniszczonych poza gąsienicami chyba nie ma o czym mówić, to mam pewne spojrzenie na ten temat ale o tym napisze po analizie Cieniasa. Ciekawy jestem czy moje spojrzenie będzie zbieżne czy nie. Jak znajdę chwilę to napisze Ci na PW ale tak jak pisałem z publikacją na forum się póki co wstrzymam.

Edited by knurzy, 17 April 2019 - 07:25 AM.

Sent1nel_Prime #806 Posted 17 April 2019 - 09:54 AM

Captain

• Player
  • 42860 battles
  • 2,109

To co rzuca się w oczy najbardziej to dmg własny oraz uszkodzenia po ogłuszeniu, bo z tego jesteśmy najbardziej "rozliczani" przez grę artą.

Dla przykładu: dmg z ogłuszeniem dla standardowego ammo - śr. 684 a dla premium - 911. Wzrost ponad 33%, to sporo.

Dużo danych i każdy ma coś dla siebie :)

knurzy #807 Posted 17 April 2019 - 10:37 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606
Tak jak piszesz. Każdy ma coś dla siebie. Wysłałem Ci PW a tutaj jak już wspominałem wstrzymuję się od głosu przynajmniej do czasu wypowiedzi Cieniasa. Jeśli ktoś chciałby aby coś dodatkowo policzyć, coś ze sobą zestawić lub cokolwiek innego niech pisze.
No i jeszcze taka mała informacja, powtórki dla chętnych zawsze czekają. Jak ktoś jest zainteresowany niech pisze.

Edited by knurzy, 17 April 2019 - 10:37 AM.

Speedevill #808 Posted 17 April 2019 - 04:39 PM

Captain

• Player
  • 33507 battles
  • 2,217
  • [LICHO] LICHO
Skill ammo to czasami skok ponad 100 peny. Z działa którym trzeba celować robi się coś co strzela po większości czołgów po obrysie. Jedyne co to płacimy więcej kredytów.

szuwax666 #809 Posted 17 April 2019 - 05:07 PM

Captain

• Player
  • 49955 battles
  • 2,323
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSpeedevill, on 17 April 2019 - 04:39 PM, said:

Skill ammo to czasami skok ponad 100 peny. Z działa którym trzeba celować robi się coś co strzela po większości czołgów po obrysie. Jedyne co to płacimy więcej kredytów.

Jak "skill" ammo to HEAT to nadal trzeba celować by się srodze nie zdziwić. ;)

knurzy #810 Posted 18 April 2019 - 10:58 AM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606

View PostSpeedevill, on 17 April 2019 - 03:39 PM, said:

Oczywiście, że amunicja premium niezależnie od jej rodzaju daje większe pole do popisu. Trzeba tylko pamiętać o tym z jakiej amunicji strzelamy, znać jej wady i zalety oraz umieć to wykorzystać. Nikt przy zdrowych zmysłach w tym temacie nie napisze Ci inaczej. Jednak my tu próbujemy ustalić/zbadać/zmierzyć nie "czy" tylko "ile" się poprawią wyniki po przejściu ze standardowej amunicji na amunicję premium. To w jakiej skali będziemy porównywać wyniki jest tylko kwestia dogadania. Może to być procentowa zmiana średniej wartości dmg. Kto wie. Może na pojeździe który ma tak wielką różnicę w penetracji będzie to wzrostu o 50-70% a może zaledwie 10-15%. Jeśli wolisz może to być zmiana wn8 lub coś innego byle było miarodajne. Im więcej tym lepiej. Nie zrozum mnie źle, nie obrażaj się bo nie jest moim celem atakowanie nikogo ale naprawdę napisałeś swego rodzaju "oczywistą oczywistość". Chciałbyś coś wartościowego wnieść do tego tematu? Może spróbuj przeanalizować czyjś test i podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami. Zapewne to wiesz ale dla spokoju duch wspomnę, że linki masz na końcu pierwszego postu z wyjątkiem tego do mojego testu na artylerii (Cienias jeszcze nie zaktualizował) ale ten dopiero co wstawiłem więc bez problemu go znajdziesz. Możesz także wybrać sobie pojazd np. z tak dużą różnicą penetracji i zrobić własny test a następnie podzielić się wynikami na forum do czego gorąco zachęcam.

Speedevill #811 Posted 21 April 2019 - 07:48 PM

Captain

• Player
  • 33507 battles
  • 2,217
  • [LICHO] LICHO
Chętnie bym zrobił ale trudno takie  coś dla mnie zrobić, bo używam skill ammo jak jest potrzeba. Takim pershingiem ciężko przebić takiego t-54 od frontu(190 peny na 8tierze...), ale z pomocą "dwójeczki" szanse są dużo większe(268peny, czyli o 78 więcej), przez to jak spotkam takiego t-54 od razu pakuje golda, bo pojedynek raczej jedno strony(i znając graczy t-54, on już od początku bitwy ma heaty załadowane).

Edited by Speedevill, 21 April 2019 - 07:49 PM.

PL_Robson #812 Posted 21 April 2019 - 07:55 PM

Brigadier

• Player
  • 21744 battles
  • 4,592
  • [KKM] KKM

View PostSpeedevill, on 21 April 2019 - 07:48 PM, said:

Chętnie bym zrobił ale trudno takie  coś dla mnie zrobić, bo używam skill ammo jak jest potrzeba. Takim pershingiem ciężko przebić takiego t-54 od frontu(190 peny na 8tierze...), ale z pomocą "dwójeczki" szanse są dużo większe(268peny, czyli o 78 więcej), przez to jak spotkam takiego t-54 od razu pakuje golda, bo pojedynek raczej jedno strony(i znając graczy t-54, on już od początku bitwy ma heaty załadowane).

No widzisz, ale to właśnie o to chodzi. Żeby w kilkudziesięciu bitwach (im więcej tym lepiej) ocenić swoje dokonania na takiej i innej amunicji. Jest całkiem prawdopodobne że pozbawiony "dwójki: będziesz grał ostrożniej, natomiast wyposażony tylko w "dwójkę" zagrasz bardziej odważnie. Sumaryczny efekt może być taki że osiągi bitewne będą się niewiele różnić. Im bardziej doświadczony gracz to różnice mogą być mniejsze.

Speedevill #813 Posted 21 April 2019 - 07:59 PM

Captain

• Player
  • 33507 battles
  • 2,217
  • [LICHO] LICHO
Prawda, ale doświadczony gracz takim pershingiem też nie przebije dajmy na to mausa bez golda, bo pena na to mu nie pozwoli. Spotka takie mausa na drodze bez premium szkoda ryzykować stratę hp, bo i tak nie przebije, a z po pomocą golda już ma spore szanse.

PL_Robson #814 Posted 21 April 2019 - 08:12 PM

Brigadier

• Player
  • 21744 battles
  • 4,592
  • [KKM] KKM
To prawda. Ale pershing jest szybszy, może uciec i pojechać w inne miejsce, nikt mu nie każe grać jak samobójca. A z drugiej strony, czasami nawet misja kamikadze może sprawić że bitwę się wygra

knurzy #815 Posted 22 April 2019 - 12:16 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606
Speedevill oczywiście, że bywają różne sytuacje. Możesz zarówno trafić na wspomnianego T-54 jak i obj. 430 czy jakiegoś HT. Równie dobrze możesz trafień na takiego Leo, buldoga czy inne ciarajstwo z kiepskim pancerzem. Sam wiesz, od jak wielu czynników zależy to na jakich przeciwników najczęściej trafiamy choćby od tego na jaką flankę pojedziemy czy ogólnie od stylu gry bo jeden gra pasywne a inny agresywnie. Nie wątpię, że używasz amunicji premium rozważnie w zależności od spodziewanego celu. Tak robią gracze którzy myślą nad tym co robią i ogarniają to co dzieje się wokół nich. Nie ja zakładałem temat. Musiałbyś zapytać Cieniasa ale wydaje mi się, że jednym z iluś tam powodów dla których Straszny założył temat jest twierdzenie wielu graczy, że "fiolety są fioletami bo srają goldem", że "bez golda nie potrafią osiągnąć przyzwoitych wyników" oraz chęć udowodnienia/sprawdzenia jak duży wpływ na osiągi gracza miałoby zabranie mu jednego z rodzajów pocisków (raz standardowej amunicji a potem premium). Pytań na których odpowiedzi można szukać w tym temacie z pewnością jest więcej niż 1 czy 2. Choćby pytanie czy zwiększenie penetracji o ok 100mm po zmianie amunicji na wspomnianym T-54 robi z niego pojazd prawie automatycznie przebijający przeciwników jeśli tylko pocisk trafi? Sam pisałeś "Z działa którym trzeba celować robi się coś co strzela po większości czołgów po obrysie". Ty zmieniasz pociski bo myślisz. A ilu jest takich co zacytowane słowa traktują dosłownie? Świadczy o tym mnogość przeróżnych tematów czy przeróżnych teorii spiskowych. Chyba dla takich ludzi jest ten temat. By później móc pokazać takiemu czy innemu "patrz, jest temat w którym różni gracze sprawdzili to i owo". Jeśli nie widzisz potrzeby robienia takiego testu, nie chcesz, nie możesz (cokolwiek) to ok. Nikt do Ciebie pretensji mieć nie będzie. Ale pisanie w tym temacie, że zmiana amunicji = prawie autopenetracja czyli "strzelanie po obrysie" a następnie, że zmieniasz amunicję zależnie od spodziewanego czołgu z jakim przyjdzie Ci walczyć może wprowadzić niepotrzebne zamieszanie bo przyjdzie taki co będzie czytać wybiórczo i znowu powstanie niepotrzebna przepychanka. Wiem, że ani Tobie ani wielu innym nie chce się pisać (z różnych przyczyn np. brak czasu) pełnego wywodu w każdym poście ale mając na uwadze, że na forum trafia cały przekrój graczy uważam, że są tematy w których wypadało by pisać w taki sposób aby nikt nie miał wątpliwości co do interpretacji słów tak Twoich, moich jak i kogokolwiek to chce wnieść coś konstruktywnego do dyskusji.

knurzy #816 Posted 23 August 2019 - 09:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606

Witajcie ponownie w tym temacie

W prawdzie na wyniki testu na T-54 jeszcze przyjdzie Wam trochę poczekać ale póki co mam pytanie. Jaka mechanika ogłuszenia jest chyba każdy wie a przynajmniej wypadało by to wiedzieć. Jak wyliczany jest czas ogłuszenia naszego pojazdu możemy znaleźć między innymi tutaj

https://worldoftanks.eu/pl/news/general-news/SPG-rebalance/

Teraz mam pytanko. Zapisuję wszystkie trafienia jakie otrzymałem od każdego pojazdu, z jakiej amunicji, jaki dmg, czy w wyniku trafienia mam uszkodzony/zniszczony moduł ewentualnie rannego załoganta. Zapisuję także czas ogłuszenia. W przypadku kiedy trafi jedna arta to wszystko jest ok tzn. zapisuję i tyle. Problem się robi gdy w krótkim czasie otrzymam drugie trafienia. Jeśli czas mojego ogłuszenia się zwiększy choćby o 1s to jestem sobie w stanie policzyć na podstawie informacji z podanego linku potencjalny czas ogłuszenia tej drugiej artylerii. Problem się pojawia jeśli czas mojego ogłuszenia nie zwiększył się.

Pytanie nr 1   Czy jest jakiś sposób aby się dowiedzieć ile wynosił ten potencjalny czas ogłuszenia przez drugą artylerię tak abym mógł go zapisać?

Pytanie nr 2   Jeśli zapiszę taki czas to czy go jakoś wyróżniać w odniesieniu do późniejszej prezentacji wyników, brać go pod uwagę przy ewentualnym liczeniu średniego czasu ogłuszenia?

Ewentualnie jestem otwarty na propozycje.

Edited by knurzy, 23 August 2019 - 09:10 PM.

danielkacz_test #817 Posted 16 September 2019 - 05:01 PM

Private

• Player
  • 10634 battles
  • 5

WItam

Jestem stary /nowy graczem obecnie ma około 5000 bitew - (jestem slabym graczem -wiem o tym) początku wot miałem konto danielkacz - gdzie grałem 98 % procent na zływklej amunicji/ goldowej używalo sie tylko na klanówka.  Na starym koncie zreguły staty poszczegowlnych czołgów mialem fioletowe/ zielone/ ... -gdzie używalem 99 % amunicji standardowej, gdzie liczyła się znajomość pancerza przeciwnego czołgu (oczywiscie bylo mniej drzewek). Obecnie, aby mieć takie staty musiał bym grać tylko na goldzie - prosty przyklad mecze ostatnio AMX M4 mle. 45 - gdzie ma do wyboru dwa działa albo 90 (pen chyba 160/ 300 dmg) lub 105 (pen chyba 210/ 200 dmg) - po kilku pierwszych bitwa na 105, szybko zmieniłem działo na 90 o większy dmg o pen na złocie chyba 240 - ponieważ, teraz tak szybkie są bitwy, że w życie nie nabije takiego dmg na 105, a goldowej amunicji mam 95% wiekszej pewność że wejdzie za 300 nawet w 9 tier bez specjalnego celowania

OMG_im_so_Lost #818 Posted 16 September 2019 - 06:09 PM

Lance-corporal

• Player
  • 7346 battles
  • 68

View Postdanielkacz_test, on 16 September 2019 - 05:01 PM, said:

WItam

Jestem stary /nowy graczem obecnie ma około 5000 bitew - (jestem slabym graczem -wiem o tym) początku wot miałem konto danielkacz - gdzie grałem 98 % procent na zływklej amunicji/ goldowej używalo sie tylko na klanówka.  Na starym koncie zreguły staty poszczegowlnych czołgów mialem fioletowe/ zielone/ ... -gdzie używalem 99 % amunicji standardowej, gdzie liczyła się znajomość pancerza przeciwnego czołgu (oczywiscie bylo mniej drzewek). Obecnie, aby mieć takie staty musiał bym grać tylko na goldzie - prosty przyklad mecze ostatnio AMX M4 mle. 45 - gdzie ma do wyboru dwa działa albo 90 (pen chyba 160/ 300 dmg) lub 105 (pen chyba 210/ 200 dmg) - po kilku pierwszych bitwa na 105, szybko zmieniłem działo na 90 o większy dmg o pen na złocie chyba 240 - ponieważ, teraz tak szybkie są bitwy, że w życie nie nabije takiego dmg na 105, a goldowej amunicji mam 95% wiekszej pewność że wejdzie za 300 nawet w 9 tier bez specjalnego celowania

Edytuj ten post, bo nie idzie tego zrozumieć. I akurat AMX M4 45 ma zajebiste działo (90mm), wystarczy potrafić grać i nie liczyć na pancerz tego czołgu.  

knurzy #819 Posted 02 November 2019 - 07:52 PM

Warrant Officer

• Player
  • 24508 battles
  • 606

Witajcie.

Długo pisałem o teście na T-54 a wyników było brak. Do teraz. Oto mogę przedstawić wyniki.

Do rzeczy.

Standardowo na potrzeby testu rozegrałem 100 bitew czyli po 50 na amunicji standardowej i premium. Bitwy starałem się rozgrywać na zmianę po 1 na amunicji standardowej i premium. Zdarzało mi się zapomnieć przeładować amunicję ale ogólnie ilość bitew się zgadza. Gdyby ktoś był ciekawy na jakim setupie grałem to już śpieszę z odpowiedzią. Działo z którym grałem to 100mm D-54 o parametrach 219mm penetracji na amunicji standardowej (AP) i 330mm penetracji na amunicji premium (HEAT). Oczywiście obrażenia na obu typach amunicji to 320 DMG. Do tego dosyłacz, stabilizator, optyka a także mała apteczka, mały zestaw naprawczy i automatyczna gaśnica. Załoga prezentowała się następująco (po lewej przed testem, po prawej po teście)

Posted Image

Czas na prezentację wyników.

Zapewne niektórzy zauważą, że numery niektórych bitew nie zawsze są co 2. Np. na amunicji standardowej bitwy 5, 7, 10, 11, 13. Nie jest to błąd. Oznacza to, że właśnie w tym miejscu zapomniałem zmienić typ amunicji. W takim przypadku na amunicji premium znajdziecie bitwy 6, 8, 9, 12, 14.

Podobnie jak w poprzednich testach zacznę od nielubianego przeze mnie wskaźnika WN8. Dla wielu jest  on jednak ważny więc proszę bardzo.

Amunicja standardowa

Posted Image

Amunicja premium

Posted Image

NIE. Nie jest to błąd. To jest wina małej liczby bitew itd. Jeśli połączymy wyniki z obu typów amunicji wyjdzie, że zagrałem mniej więcej na swoim poziomi tak dla konta ogólnie jak i tylko dla T-54.

Spoiler

No dobra. Więc co z tymi wynikami? Oto one.

Posted Image

Czas na trochę szczegółów

Amunicja standardowa

Spoiler

Spoiler

To do czego strzelałem, spotowałem itd.

Spoiler

Amunicja premium

Spoiler

Spoiler

To do czego strzelałem, spotowałem itd.

Spoiler

A więc jakie pojazdy najczęściej spotowałem, jakim zadawałem DMG, uszkadzałem/niszczyłem moduły, raniłem załogantów ewentualnie asystowałem w obrażeniach? Jaki procent obrażeń zadałem z odległości większej niż 300m a także ile wyniosły średnie obrażenia na strzał?

Sumarycznie przedstawia się to tak.

Posted Image

Trochę bardziej szczegółowo tak

Spoiler

Wreszcie ile zniszczyłem/uszkodziłem modułów i zraniłem załogantów? Z jednej strony muszę przyznać rację przeciwnikom artylerii, ponieważ artyleria na swoich pociskach HE rzeczywiście masakruje załogę w porównaniu do pocisków niebędących HE wystrzeliwanych przez inne pojazdy (w tym przypadku T-54). Z drugiej strony nie licząc uszkodzonych/zniszczonych gąsienic (wszakże pociski nie będące HE nie mają promienia rażenia) ilość uszkodzonych/zniszczonych modułów jest zbliżona więc zaryzykuję stwierdzenie, że artyleria nie masakruje modułów (z wyłączeniem gąsienic).

Posted Image

Dla porównania tak wyglądało to w przypadku testu na artylerii

Niejednokrotnie na forum można było przeczytać, że na wysokich tierach to tylko "gold" lata i na nic pancerz. Podobno artyleria daje się we znaki, zwłaszcza sojusznicza. Może i T-54 do najtwardszych pojazdów nie należy toteż ludziska nie ładują amunicji premium jak tylko zobaczą go na horyzoncie ale twarda wieża potrafi odbić wiele pocisków. No więc z jakiej amunicji najczęściej do mnie strzelano? Jakie pojazdy pojawiały się w hitlogu otrzymanych/zablokowanych obrażeń, które mi najczęściej niszczyły moduły itd? Słowem co do  mnie strzelało, z jakiej amunicji i z jakim skutkiem? Obejrzałem więc każdą powtórkę, zapisałem to i owo i oto mamy efekt.

Hitlog

Spoiler

Najczęściej pojawiające się w hitlogu pojazdy

Spoiler

Czas więc odpowiedzieć na pytanie. Jakie pojazdy najczęściej do mnie strzelały, z jakiego typu amunicji i czy była to artyleria.

Posted Image

Jak widać amunicji premium wcale tak dużo do mnie nie leciało a artyleria dała znać o swojej obecności jedynie 34 razy + 4 razy sojusznicza.

No właśnie jak to jest z tą artylerią? Z jej ilością i zadawanym DMG? Nie mylić z tym czy artylerią gra się łatwo czy nie. Chodzi o porównanie ile artyleria zadaje DMG w porównaniu do innych klas pojazdów. Skąd takie pytanie? Ano z tematu dotyczącego artylerii. http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/561305-dyskusja-o-artylerii/page__st__20460#topmost

Spoiler

Aby odpowiedzieć na te pytania musiałem przepisać wyniki z raportów pobitewnych. Nie znam programu lub moda który by to zrobił ale lubię mieć zajęcie i w czymś dłubać więc nie było to dla mnie jakoś bardzo uciążliwe. Jedyny minus to ilość czasu jaki na to trzeba poświęcić. To właśnie ta część była tą najbardziej czasochłonną i była przyczyną długiego czasu jaki upłynął między ostatnią bitwą a dniem prezentacji wyników.

Do rzeczy. Tak prezentują się raporty. Pozycja w bitwach jest sortowana według zdobytego doświadczenia w bitwie.

Spoiler

To jak? Ile bitew jest z 3 artyleriami a ile bez artylerii? Ile jest średnio LT, MT, HT, TD i SPG na bitwę? Zapewne wielu z Was od razu pomyślało "co druga bitwa z 3 atrami". Ja mam takie losowania a wynik z testu pokrywa się z moim "wydaje mi się". Kto wie. Może przy powiedzmy 500 bitwach zmieniły by się proporcje ale póki co mam do wglądu jedynie 100 bitew z tego testu.

Posted Image

Odnośnie do DMG i tego która klasa pojazdów ile go zadaje.

Posted Image

Ale zaraz, zaraz. Za chwilę zjawi się ktoś kto słusznie zauważy, że wrzuciłem do jednego wora bitwy w których zarówno była artyleria jak te w których było jej brak w ilości 34 bitwy.

No to ograniczmy się tylko do bitew w których była artyleria

Posted Image

Ale, ale. Przecież zdarzają się bitwy bez LT, MT, HT i TD. Co w takiej sytuacji? Bitew bez MT, HT i TD w teście nie uświadczyłem. Za to bitew bez LT miałem 8. Tak prezentują się bitwy bez LT.

Posted Image

Skoro już poświęciłem czas na zapisanie wyników wszystkich bitew to może pora spróbować przybliżyć jakie wyniki najczęściej się pojawiają. Zastanawialiście się kiedyś jak często wygrywacie/przegrywacie przez zdobycie bazy? Albo dlatego, że czas bitwy dobiegł końca? Niestety 100 bitew to mało aby odpowiedzieć na takie pytania. Jednakże zawsze można spojrzeć jak to było w teście. 15 bitew zakończyło się przez zajęcie bazy i 1 po upłynięciu czasu bitwy.

Posted Image

A co z pozostałymi 84 bitwami? Czy faktycznie wyniki notorycznie były typu 15:2 lub 2:15? Sami oceńcie.

Posted Image

Jeszcze tylko rozkład bitew ze względu na MM

Posted Image

Porównajcie to proszę z rozkładem z testu na M53/M55 i T25 Pilot 1 które były robione przed ostatnimi zmianami w MM. Może dla 8tieru losowania się poprawiły (nie sprawdzałem). Dla 9 tieru różnica jest znaczna.

Spoiler

Jeszcze tylko rozkład map

Posted Image

Jeśli widzisz jakiś błąd, masz pytanie lub sugestię pisz śmiało. Chciałbyś paczkę replayów? Pisz PW.

Edit: 

Dodatkowa zawartość w nawiązaniu do 

View PostRevanche25, on 03 November 2019 - 11:02 PM, said:

...

Musze to tylko skłócić do typu pojazdu i rodzaju amunicji.

Chciałbym zobaczyć jak to się przekłada na szanse zranienia załogi w przypadku pocisków AP, APCR i HEAT równą 33% a w wypadku pocisków HE 10% jeśli dojdzie do penetracji pancerza.

...

Spoiler

Edited by knurzy, 04 November 2019 - 05:22 PM.

Revanche25 #820 Posted 04 November 2019 - 12:02 AM

General

• Clan Diplomat
  • 44061 battles
  • 8,411
  • [FNPRO] FNPRO

View Postknurzy, on 02 November 2019 - 07:52 PM, said:

(...)

Wreszcie ile zniszczyłem/uszkodziłem modułów i zraniłem załogantów? Z jednej strony muszę przyznać rację przeciwnikom artylerii, ponieważ artyleria na swoich pociskach HE rzeczywiście masakruje załogę w porównaniu do pocisków niebędących HE wystrzeliwanych przez inne pojazdy (w tym przypadku T-54). Z drugiej strony nie licząc uszkodzonych/zniszczonych gąsienic (wszakże pociski nie będące HE nie mają promienia rażenia) ilość uszkodzonych/zniszczonych modułów jest zbliżona więc zaryzykuję stwierdzenie, że artyleria nie masakruje modułów (z wyłączeniem gąsienic).

Posted Image

Dla porównania tak wyglądało to w przypadku testu na artylerii

(...)

A mógłbyś zamieścić informację ile razy z jakiej amunicji i z jakiego typu pojazdu padały tobie podczas gry T-54 moduły i załoganci dla pełnego obrazu? Dobra znalazłem to co mnie interesowało w następnym spoilerze.

Block Quote

(...)

Niejednokrotnie na forum można było przeczytać, że na wysokich tierach to tylko "gold" lata i na nic pancerz. Podobno artyleria daje się we znaki, zwłaszcza sojusznicza. Może i T-54 do najtwardszych pojazdów nie należy toteż ludziska nie ładują amunicji premium jak tylko zobaczą go na horyzoncie ale twarda wieża potrafi odbić wiele pocisków. No więc z jakiej amunicji najczęściej do mnie strzelano? Jakie pojazdy pojawiały się w hitlogu otrzymanych/zablokowanych obrażeń, które mi najczęściej niszczyły moduły itd? Słowem co do  mnie strzelało, z jakiej amunicji i z jakim skutkiem? Obejrzałem więc każdą powtórkę, zapisałem to i owo i oto mamy efekt.

Hitlog

Spoiler 

(...)

Musze to tylko skłócić do typu pojazdu i rodzaju amunicji.

Chciałbym zobaczyć jak to się przekłada na szanse zranienia załogi w przypadku pocisków AP, APCR i HEAT równą 33% a w wypadku pocisków HE 10% jeśli dojdzie do penetracji pancerza.

Wysoka liczba "kierowców" świadczy że częściej strzelałeś po kadłubie pojazdu, niż po włazach wieży oraz że wrogi kierowca częściej obrywał w wyniku działania mechaniki (pocisk 100 mm działa maksymalnie penetruje pojazd do 1 m w głąb uszkadzając/niszcząc napotkane moduły i/lub raniąc załogantów, a w wypadku penetracji pocisku artylerii np. 203 mm pocisk maksymalnie dotrze na odległość 2,03 m) niż celowego strzelania by eliminować członka załogi, tudzież celowo uszkodzić inny moduł nie będący gąsienicami pojazdu. 

Edited by Revanche25, 04 November 2019 - 12:11 AM.

Also tagged with gold, ammo, amunicja premium

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users