Jump to content

Polityka Fair Play – listopad 2018

• Please log in to reply
328 replies to this topic

piotr1999p #181 Posted 08 November 2018 - 12:02 PM

Lance-corporal

• Player
  • 58106 battles
  • 53

No tak mnie oszukiwali to i ja oszukiwałem czyli edytowano zawsze z tyłu

Edited by BunnyCommander, 08 November 2018 - 05:22 PM.
niestosowne słownictwo

plzNO #182 Posted 08 November 2018 - 12:11 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 22680 battles
  • 400
  • [_CHS_] _CHS_

View Postpiotr1999p, on 08 November 2018 - 12:02 PM, said:

58k bitew. Trochę szkoda.

MisioDobijak #183 Posted 08 November 2018 - 12:11 PM

Private

• Player
  • 784 battles
  • 19

Skoro się ujawniłeś na forum to zdradź nam od kiedy używasz czitów?

Mamy 11 falę ban hammera i wpadło kilka osób z 40-70 tysiacami bitew. Ban hammer działa od prawie dwóch lat. Przez ten czas system nie wyłapał ludzi którzy dużo grają WoT?

giggsior #184 Posted 08 November 2018 - 12:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51770 battles
  • 1,083
  • [_CHS_] _CHS_

Kto cię biedaku oszukał? Statystyczni gracze, którym takie jednostki jak ty psują zabawę i którzy są najbardziej poszkodowani. Przecież nie WG robiące w te materii absolutnie wszystko żeby liczby graczy jeszcze się zgadzały a mające przy tym świadomość, że o grube lata przespali moment, by zareagować na rozlewającą się po randomie cziternię.

piotr1999p #185 Posted 08 November 2018 - 12:38 PM

Lance-corporal

• Player
  • 58106 battles
  • 53

Jak nie oszukiwali w sklepie jak coś kupie to mam tu np kupilem wtu a100 a mam jakies edytowano w postaci grille 15,

tundry używałem chyba od zawsze, i wcale nie uważam sie za biedaka

Edited by BunnyCommander, 08 November 2018 - 05:26 PM.
niestosowne słownictwo

PajonkJeBiedronke #186 Posted 08 November 2018 - 12:39 PM

Warrant Officer

• Player
  • 25890 battles
  • 870
  • [BPPS] BPPS

View Postpiotr1999p, on 08 November 2018 - 11:02 AM, said:

giggsior #187 Posted 08 November 2018 - 12:40 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 51770 battles
  • 1,083
  • [_CHS_] _CHS_

View Postpiotr1999p, on 08 November 2018 - 12:38 PM, said:

tundry używałem chyba od zawsze, i wcale nie uważam sie za biedaka

Gratuluję, naprawdę możesz czuć się dumny ze swojej głupoty.

piotr1999p #188 Posted 08 November 2018 - 12:42 PM

Lance-corporal

• Player
  • 58106 battles
  • 53
no właśnie głupoty ze w to grałem

RAZ_uR #189 Posted 08 November 2018 - 01:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 34398 battles
  • 3,229
  • [RAZUR] RAZUR

View Postpiotr1999p, on 08 November 2018 - 12:42 PM, said:

no właśnie głupoty ze w to grałem

Jak widać cheaty lamusom i tak nie pomagają. 48%

Revanche25 #190 Posted 08 November 2018 - 01:35 PM

Brigadier

• Clan Diplomat
  • 37537 battles
  • 4,440
  • [FNPRO] FNPRO

View Postgiggsior, on 08 November 2018 - 12:24 PM, said:

[..]

Przecież nie WG robiące w te materii absolutnie wszystko żeby liczby graczy jeszcze się zgadzały a mające przy tym świadomość, że o grube lata przespali moment, by zareagować na rozlewającą się po randomie cziternię.

Według mich obserwacji wzrost ilości cheaterni można powiązać w pewnym okresie ze wzrostem ilości paczek modów i ich popularność oraz popularyzacji XVMowego syfu, aż czara się przelała i cześć cheaterni doszła do wniosku że nie idzie grać przy takiej skali oszustów i odeszła razem z częścią graczy która nie doczekała się PFP. Na nasze nieszczęście został odsetek cheaterskich zapaleńców, wzbogacany od nowy narybek który przygodę z grą zaczyna od instalowania wszelkiej maści syfu który mógłby dać im przewagę nad weteranami WoTa a szczególności nad małą grupą unicumów którzy jeszcze pozostali przy grze.

Winę za obecny stan naszego serwera ponosi tylko i wyłącznie oddziała WG EU, który był bardzo tolerancyjny a wręcz liberalny w dziedzinie zakazanych modyfikacji, przypomnę ile czasu i przy jakiej fali hejtu na forum WG EU wiło się za zwalczanie Warpacka - Propozycja listy zakazanych modów. Ban bez podania przyczyny 

WarMachine_31 #191 Posted 08 November 2018 - 01:47 PM

Warrant Officer

• Player
  • 1487 battles
  • 667

View PostRevanche25, on 08 November 2018 - 01:35 PM, said:

Według mich obserwacji wzrost ilości cheaterni można powiązać w pewnym okresie ze wzrostem ilości paczek modów i ich popularność oraz popularyzacji XVMowego syfu, aż czara się przelała i cześć cheaterni doszła do wniosku że nie idzie grać przy takiej skali oszustów i odeszła razem z częścią graczy która nie doczekała się PFP. Na nasze nieszczęście został odsetek cheaterskich zapaleńców, wzbogacany od nowy narybek który przygodę z grą zaczyna od instalowania wszelkiej maści syfu który mógłby dać im przewagę nad weteranami WoTa a szczególności nad małą grupą unicumów którzy jeszcze pozostali przy grze.

Winę za obecny stan naszego serwera ponosi tylko i wyłącznie oddziała WG EU, który był bardzo tolerancyjny a wręcz liberalny w dziedzinie zakazanych modyfikacji, przypomnę ile czasu i przy jakiej fali hejtu na forum WG EU wiło się za zwalczanie Warpacka - Propozycja listy zakazanych modów. Ban bez podania przyczyny 

Przeciętny samotny gracz który zaczął przygodę z WoT po reklamie w TV nie wiedział o istnieniu modów.

Duży wkład w rozpowszechnienie cheatów miało WG promujące życie klanowe SH i CW. To w klanach samotnicy dowiadywali się o istnieniu XVM, Aslainów i reszty "fajnych" wspomagaczy.

Edited by WarMachine_31, 08 November 2018 - 01:48 PM.

Nullmaruzero #192 Posted 08 November 2018 - 01:56 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21230 battles
  • 657
  • [VED] VED

View Postfilu305, on 06 November 2018 - 02:15 PM, said:

Zaczynam traktować fale banów, jako działania PR. Może trochę mniej botów będzie w rozgrywce przez tydzień.

Gdy zobaczę rzetelny komunikat w stylu "Nałożyliśmy:

x banów za aimbota

y banów za tundrę

z banów za zniszczone obiekty

n za lasery

itp.

Wtedy będę miał przekonującą mnie informację o faktycznej walce z oszustami. W tej chwili jest to dla mnie czyste poprawianie wizerunku firmy, nic więcej.

Oni ci nawet nie powiedzą za co masz bana na czat, a ty chcesz rozpiskę banów która by ujawniła ich (braki) wewnętrzne infrastruktury...

x4ec #193 Posted 08 November 2018 - 02:06 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 31777 battles
  • 3,342
  • [RAZUR] RAZUR

View PostWarMachine_31, on 08 November 2018 - 01:47 PM, said:

Przeciętny samotny gracz który zaczął przygodę z WoT po reklamie w TV nie wiedział o istnieniu modów.

Duży wkład w rozpowszechnienie cheatów miało WG promujące życie klanowe SH i CW. To w klanach samotnicy dowiadywali się o istnieniu XVM, Aslainów i reszty "fajnych" wspomagaczy.

O XVM dowiedziałem się tu na forum dzięki stworzeniu przez WG działu dla nich :facepalm:

Falathi #194 Posted 08 November 2018 - 02:27 PM

General

• WG Staff
  • 17170 battles
  • 9,796
  • [WG] WG

View PostRevanche25, on 08 November 2018 - 01:35 PM, said:

View PostWarMachine_31, on 08 November 2018 - 01:47 PM, said:

Ja bym powiedział, że w ogóle popularność gry przekłada się na zainteresowanie cheaterów. Jest dużo graczy, znaczy jest stosunkowo spora liczba ludzi zainteresowanych potencjalnymi przekręami. 

View PostNullmaruzero, on 08 November 2018 - 01:56 PM, said:

Oni ci nawet nie powiedzą za co masz bana na czat, a ty chcesz rozpiskę banów która by ujawniła ich (braki) wewnętrzne infrastruktury...

Wystarczy, że ludzie zajmujący się Fair Play wiedzą kto podpadł i za co. 

Sasquach_PL #195 Posted 08 November 2018 - 02:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 45631 battles
  • 93
Tak z innej beczki. Zauważyłem, że nagle gdy pojawia się fali banów CC którzy pokazują się na Youtube nagle graja bez modów, nawet NewMultiShow gra bez swojego ukochanego XVM. Więc coś musi być w tych waszych modach (cheatach) jak aslainy, xvm i inne dziadostwa. Jak dla mnie im mniej modziarzy tym lepsza gra.

Nullmaruzero #196 Posted 08 November 2018 - 02:50 PM

Warrant Officer

• Player
  • 21230 battles
  • 657
  • [VED] VED

No jasne że wystarczy. Szczególnie przydatne jak moderator pomyli nicka na czacie bo wszyscy spamują i wsadzi bana za nic, a support odpowie 3 dni po końcu bana, powie że się zdarza, ale ban już wygasł i nic z tym nie zrobi, nawet nie cofnie bana więc następnym razem masz od razu recydywo :D I żeby nie było, nie komentuję tutaj ich decyzji tylko rażące przeoczenie procesu/systemu w takich przypadkach, które mam nadzieję było/jest/będzie poprawione.

A tak propos jeszcze WG mods. Pozwól że zapytam jak WG sprawdza jakie mody są w modpackach które mają własną zewnętrzną bazę danych, takich jak Relhax? Mogę w każdej chwili napisać do willstera albo elektrosmokera że potrzebuję tego albo tamtego moda, dodadzą do DB i po prostu pojawi się na liście, bez aktualizacji zaakceptowanego przez WG instalatora. A może WGMods zapewnia jakieś CDNy czy inne pomoce do hostowania takich repozytoriów?

No i jak fakt bitcoinokoparek w popularnych ruskich modach wpływa na system wykrywania "czitów"? Bo owe koparki były nawet w modach użytych w modpackach wrzuconych na WGMods, w tym Aslainie* (autorzy modów zrobili to bez niczyjej wiedzy, nawet autorów modpacków). Tak z ciekawości pytam, bo ludzie fanatycznie pobierają modpacki z WGMods myśląc, że WG wszczepia tam jakąś technologię NASA nie zdając sobie sprawy że to te same modpacki które mogą pobrać z oficjalnych źródeł, te same sumy kontrolne plików.

Chcecie mniej modów? Ruszcie zady i dodajcie je do gry. Odpowiedniki XMQP, powiększanej minimapy pod CTRL i autoequip w garażu można dodać od ręki.

A co do botów, no, złożoność i nieomylność tych waszych systemów pokazuje przykład łapania botów :P

YouTube

* - Żeby nie było, Aslain i inni ostro skopali zadek autorom tych modów na różnych forach i jednomyślnie zbanowali ich mody z modpacków. Mody z reklamami (CEF Browsers hijack) też były.

Mówię tutaj o (już trochę starszych) przypadkach modów Ekspointa, Pavel3333, Polarfox i Polyakov_Yuri

Edited by Nullmaruzero, 08 November 2018 - 03:22 PM.

SirGandalff #197 Posted 08 November 2018 - 04:12 PM

Private

• Player
  • 37171 battles
  • 37
  • [N_S_E] N_S_E
tak jest jak moderacja zajmuje sie banda dzieci majacych bardzo mgliste pojecie o moderowaniu, zero pojecia o prawie ale za to jacy wazni sa.... ale tylko na czacie.... kolejny raz prosze o odpowiedz w sprawie blokady za Aslaina.... WOT to sam reklamuje linkujac jego paczki na swojej stronie a potem bany sa sypane???? Za co pytam? Za cos co jest legalne i dopuszczone? Zabronice paczki ASlaina, paczki od innych i wtedy ok  banowac jak ktos uzywa... a nie ja sa uzywane dozowolone modyfikacje.

sebafa #198 Posted 08 November 2018 - 04:21 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37112 battles
  • 1,435
  • [_NES_] _NES_

Cóż... nawet najmniejsza ilość zbanowanych użytkowników "cheat-ów" to miód na moje serce. Nie zmienia to faktu, że opowieści o mitycznym systemie "antycheat-erskim" z którego korzysta WG powoduje, że śmieje się szczerze i szeroko. Powodów jest wiele... a najważniejszy jest taki, że znam kilka osób, które korzystają z tego rodzaju udogodnień od lat i z każdej takiej fali banów mają... mówiąc slangiem młodzieży "niezłą bekę". Po za tym... trochę jednak gram w tę grę i ciężko mi uwierzyć w bitwy (nie randomowe) w których przeciwnik z każdym strzałem zadaje uszkodzenia modułom lub załogantom. Oczywiście wiem, że tutaj rządzi RNG, ale nie wierzę, że istnieje w WoT jakaś olbrzymia grupa graczy, która nie dość iż wie gdzie znajdują się moduły w każdym czołgu to potrafią jeszcze w nie zawsze trafić. Czym innym pozostaje, czy je niszczą za każdym razem... bo tutaj już żaden mod nie pomoże.

Najbardziej zabawna w tym wszystkim jest indolencja supportu, który na zgłoszenia wraz z dodaną powtórką zawsze odpowiada w ten sam sposób. "Nie możemy na podstawie przesłanej przez Ciebie powtórki ocenić, czy gracz X używał niedozwolonych modyfikacji. Prosimy o powtórkę bitwy z JEGO perspektywy". W dużym uproszczeniu to trochę w stylu... "drogi złodzieju nie możemy Ci udowodnić na podstawie monitoringu, że kradniesz... prześlij powtórkę z własnej kamery Go-pro".

szklarka2 #199 Posted 08 November 2018 - 04:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 70400 battles
  • 1,127
  • [ELC3K] ELC3K

View PostCommunity, on 06 November 2018 - 01:40 PM, said:

Walka o czyste współzawodnictwo trwa nadal i wyciągnęliśmy konsekwencje w stosunku do kolejnych graczy przyłapanych na używaniu zabronionych modyfikacji.

20 lat później.

Block Quote

Walka o czyste współzawodnictwo trwa nadal i wyciągnęliśmy konsekwencje w stosunku do kolejnych graczy przyłapanych na używaniu zabronionych modyfikacji.

:teethhappy::teethhappy:

Czy wy na serio nie potraficie zrobić porządku z tym raz a dobrze?

sebafa #200 Posted 08 November 2018 - 04:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37112 battles
  • 1,435
  • [_NES_] _NES_

A już tak w tematach około modyfikacyjnych.

Sprawa jest prosta jak konstrukcja cepa. Wystarczy wprowadzić całkowity zakaz jakichkolwiek ZEWNĘTRZNYCH modyfikacji produktu jakim w końcu jest WoT. Nie jestem specjalistą w zakresie "usuńmy plik res_mod to wszystko rozwiąże." Wydaje mi się jednak, że nie precyzyjne informacje co jest, a co nie jest dozwolone pozwalają na zbyt dowolną interpretacje. To powoduje niepotrzebne zamieszanie i zalew forum tematami "JESTEM NIEWINNY bo mam to od Aslaina".

Wystarczyłoby kosztem zatrudnienia w niewydolnym supporcie stworzyć kilkuosobowy zespół, który zajmował by się kontaktem z moderami, a później implementacją najlepszych pomysłów do gry. Czy to bezpośrednio przez klienta gry... czy przez program objęty nadzorem przez WG. Wszystko co nie pochodziło by z tych żródeł byłoby niedozwolone i powodowałoby brak możliwości uruchomienia gry... lub ban.

P.S. Jak to mówią... "jeśli nie możesz pokonać wroga to się do niego przyłącz", czytaj to go wykorzystaj.:)

Edited by sebafa, 08 November 2018 - 04:31 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users