Jump to content

pz kpwf 7 tankında taretinde bulunan o küçük weak armordan çok mermi yiyor mu ?

• Please log in to reply
6 replies to this topic

Lona_ #1 Posted 06 November 2018 - 02:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1471 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA
Bilen var mı ? O tankta tam taret korumasının bittiği yerde küçük bir weak armor var. Oraya ateş eden sayısı fazla mı ? Ya o tankı kasacağım hep aklımda o var ya. Ne zaman tanka baksam o geliyor gözüme ve 208mm zırh kalınlığı var tam orada. Oradan mermi gerçekten yediği çok ise o tank kasılmaz. Zırhı çok iyi gibi duruyor ama oradaki weak armor gerçekten herkesin ateş ettiği yer ve tutturduğu yer ise bu tankı kastığımda illah ettirir. Ve ne zaman orayı görsem tanktan soğuyorum. mausun pre mermi ile delinen ön taret zırhı daha güvenli geliyor onu gördükçe. Bilen var mı ???

HauleBirUsak61 #2 Posted 06 November 2018 - 02:57 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6447 battles
  • 302

O tankın tareti ile löwe tareti zırh olarak birebir aynı olmasa da şekil ve biçim olarak birebir aynı. Yani Löwe o weak armor dan ne kadar deliniyorsa bu tankta o kadar deliniyor.

Spartiat777 #3 Posted 06 November 2018 - 03:14 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 35160 battles
  • 1,457

Şurayı diyorsan, evet öyle, herkesin deldiği yer orası:

Orayı deldirmemek için sidescrape değil de burunla çıkarken o kısmı duvar/kaya arkasında bırakmak lazım, T28 HTC'deki gibi. Neyse ki alt panel oldukça sağlam.

Bir de kupolanın dibi var ama orası çok küçük.

Neyse ki ender rastlanan bir tank da, tanımayanlar kulaklara atıyor.

Lona_ #4 Posted 07 November 2018 - 09:30 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 1471 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA

View PostSpartiat777, on 06 November 2018 - 05:14 PM, said:

Orayı deldirmemek için sidescrape değil de burunla çıkarken o kısmı duvar/kaya arkasında bırakmak lazım, T28 HTC'deki gibi. Neyse ki alt panel oldukça sağlam.

Bir de kupolanın dibi var ama orası çok küçük.

Neyse ki ender rastlanan bir tank da, tanımayanlar kulaklara atıyor.

orası çok küçük ya orayı koruyabilirim de demiyorum tam taret korumasının bittiği yerde 1 tane weak armor var. 8 tierlerin bile tekte delebileceği bir yer. taret korumasının hemen bitişiği.

View PostHauleBirUsak61, on 06 November 2018 - 04:57 PM, said:

O tankın tareti ile löwe tareti zırh olarak birebir aynı olmasa da şekil ve biçim olarak birebir aynı. Yani Löwe o weak armor dan ne kadar deliniyorsa bu tankta o kadar deliniyor.

zaten 10 tier gelince almanlara sevinmiştim alman tankları seven biri olarak güzel bir şey geliyor diye. löwe'e benziyorsa yok ya ben onu kasmam. E 100 kasarım daha iyi. hiç değilse 2 tier küçükler yasaklı mod bile kullansa delemez. Yoksa yasaklı mod kullanan sayısı fazla ya.  Ben hissediyorum yani. Ve verilen cezalarda görüldüğü gibi komik rakamlar olunca kasılmaz ya. Ben tarette weak armoru olan bir heavy kasmam ya. Löwe ve IS tankından çok çektim o konuda. Alt taraf yan taraf korunur da. Ön taret zırhının yanlarını koruyamam ben ya. Atış yapacağım karşı takıma bakmam gerekecek yok yani. Belki yasak illegal mod kullanımı hiç olmasa kasardım o tankı. Hala kararsızım ama gitmeyeceğim herhalde o yola.

edit bunu ekledim taret kapağı biraz büyük olsa daha güvenilir olur orada olsa tek weak armor orayı herkes tek çıkışta vuramaz gözüksen bile ama topun yanına nişan almak çok kolay oluyor büsbüyük bir top var taret zırhı var gel yan tarafıma nişan al der gibi. kör olsa oraya nişan alabilir. Löwe aldım 7 günlük kiraladım hala oradan mermi yediğim çok maç var. Düşük tierler orayı delemiyor da. Yüksek tierler 9 tier ve üstü özellikle oraya çok mermi atıyor sekiyor ama delen de çok oluyor. Löwe'den tahmin edebiliyorum. Zaten bu oyunda almanların hangi tankı ne konuda üstün ki. Sadece görünüş olarak güzeller. O yüzden almanları seviyorum. Yoksa bu oyunu alman ağacı olmasa oynamazdım. Ama tabi gene 10 tier heavy eklemişsiniz. Ama saçma sapan bir weak koymuşsunuz. Birde düşük tierlerinde hiç benzer weak armor da yok. 9 tiere de koy da aynısından 9 tiere gelince oyun taktiğini ayarlayayım. 10 tierde ben ona oyun taktiği ayarlamak için. Pre hesapsız. Kaybedince çok para gidiyor. Pre tanklarda zaten normal tanklardan daha kötü tanklar onlarla da o parayı nasıl telafi edilir bilinmez neyse işte artık kaç ay geçer kim bilir.

Edited by Lona_, 07 November 2018 - 09:53 AM.

BillCarson1997 #5 Posted 08 November 2018 - 07:38 PM

Corporal

• Player
  • 8835 battles
  • 106

View PostLona_, on 06 November 2018 - 02:52 PM, said:

Bilen var mı ? O tankta tam taret korumasının bittiği yerde küçük bir weak armor var. Oraya ateş eden sayısı fazla mı ? Ya o tankı kasacağım hep aklımda o var ya. Ne zaman tanka baksam o geliyor gözüme ve 208mm zırh kalınlığı var tam orada. Oradan mermi gerçekten yediği çok ise o tank kasılmaz. Zırhı çok iyi gibi duruyor ama oradaki weak armor gerçekten herkesin ateş ettiği yer ve tutturduğu yer ise bu tankı kastığımda illah ettirir. Ve ne zaman orayı görsem tanktan soğuyorum. mausun pre mermi ile delinen ön taret zırhı daha güvenli geliyor onu gördükçe. Bilen var mı ???

o zayıf noktayı bilen adama denk geldin mi ağlatır seni boşver kasma bu zavallı tankı.

View PostSpartiat777, on 06 November 2018 - 03:14 PM, said:

orasını demiyor abisi, top ile mantletin birleştiği ufak kısmı anlatmak istemiş

Lona_ #6 Posted 08 November 2018 - 09:45 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1471 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA

View PostBillCarson1997, on 08 November 2018 - 09:38 PM, said:

o zayıf noktayı bilen adama denk geldin mi ağlatır seni boşver kasma bu zavallı tankı.

orasını demiyor abisi, top ile mantletin birleştiği ufak kısmı anlatmak istemiş

Bende vk 100 01 p yoluna saptım zaten. Sonra vk 45 03 ile 14 maç oynadım para biriktireyim diye. Allahtan para biriksin diye girdim oyuna ya xD. 14 maçta 12 mağlubiyet aldım. Ve 11 kere 9 tier çıktı ya. 7 tier 1 kere 2 kere de 8 tier. Berbattı yani korktum bu gün girmeyeceğim herhalde xD hala korkuyorum ya.

tuz_ruhu #7 Posted 08 November 2018 - 11:03 PM

Corporal

• Player
  • 7326 battles
  • 107
  • [I07I] I07I
Dur yav hemen ne korkuyorsun, +2 eşleşmede daha neler göreceksin neler. Ne eğlenceler olacak. Tabii rakip takım için :D

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users