Jump to content

Co dzieje się z tą grą?

• Please log in to reply
52 replies to this topic

Grzech_Otnik #21 Posted 08 November 2018 - 09:54 AM

Private

• Player
  • 376 battles
  • 19

View PostMillennium_Falcon_, on 08 November 2018 - 09:27 AM, said:

Popełniłeś jeden, ale to zasadniczy błąd. Nie wyciąga się jakichkolwiek wniosków na podstawie kilkunastu bitew na danym czołgu. Zagraj każdym po kilkaset bitew i wtedy zobaczysz pewną zależność. Poza tym jesteś świeżym graczem więc grasz dość słabo. Kiedy minie sporo bitew i czasu, to sam zauważysz, że czołgami, którymi wcześniej grałeś kiepsko nagle pójdzie dużo łatwiej i będziesz mieć większy wpływ na przebieg bitwy. Sam dmg niewiele znaczy, bo na niskich tierach robi się go stosunkowo łatwo (ludzie jeżdżą bez składu i ładu, często yolo prosto pod lufę). 

Rozumiem, wypowiedź konstruktywna i sensowna.Pojeżdżę dalej bez składu i ładu.Zobaczymy co z tego wyniknie.

Dziękuję i pozdrawiam Grzechu.

Edited by Grzech_Otnik, 08 November 2018 - 09:57 AM.

marcinpol #22 Posted 08 November 2018 - 09:56 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 6294 battles
  • 397

View PostArtus853, on 07 November 2018 - 03:40 PM, said:

Tak jak w temacie. Po ostatnich aktualizacjach zaczynam zadawać sobie pytanie przy ilu procentach MM czyli losowanie graczy do rozgrywki losowej robi z pojedyńczego gracza idiotę. Dlaczego tak twierdzę:
 - otóż gram już parę ładnych lat i jestem w stanie stwierdzić, że gracz nie kieruje całkowicie swoim rozwojem w stosunku do wyboru pojazdów. Niektórymi pojazdami gra się bardzo dobrze i naglę "bach" dobrze wyszkolona załoga z paroma pyrkami i nie trafia, co dzieje się? (w taki sposób zniechęca się gracza do zmiany pojazdu lub do grania innymi pojazdami)
- druga rzecz to określiłem jak MM dla mnie określił poziom  od ok. 50,2% do ok. 50,8% łącznego stosunku zwycięstw. Jak mam ok 50,8% to na 10 rozgrywek może 2 góra będą wygrane
- a ostatnio to już sam zacząłem się śmiać jak 4 strzały z ciężkiego czołgu tieru IX do lekkiego czołgu tieru VII i ZERO uszkodzeń tylko super komunikaty "w dziesiątkę" , " to powinien odczuć", uszkodzona gąsienica, natomiast on co strzał to u mnie uszkodzenia, a wg. danych nawet nie powinien mnie porysować. Chyba coś nie tak i oczywiście przegrana.
- po osiągnięciu dolnego poziomu tj. ok.50,2% w rozgrywkach zaczyna się okres zwycięstw czyli nawet nie trzeba dokładnie celować , aby wszystko "wchodziło"

Zamiast poprawić motorykę gry WoT robi wodotryski na planszach.  Gra stała się komercją nie dla zwykłych graczy, bo w pewnym momencie mając same wysokie tiery i nie grając na koncie premium, gracz będzie zmuszony do sprzedaży czołgów.

Podam jeszcze, że nie korzystam z żadnych modów.

Czy też macie ostatnio takie odczucia?

To nie jest symulacja,aby poprawiały się osiągi wraz ze wzrostem doświadczenia.

Jeśli system uzna że masz trafić,trafisz.Jeśli uzna że masz nie trafić to nie trafisz i tyle w temacie.

To że różne pierdoły poprawiają osiągi maszyny nie znaczy że system robi to samo.

Z góry ustalone wewnętrzne mechanizmy są bo to raz że nie symulacja a dwa że firma musi zarabiać.

Jakby można było dojść jednym czołgiem z super załogą do perfekcyjnego stanu,kto by marnował kasę i czas na expienie następnym nowych,lepszych co i rusz dodawanych oraz kupowania prem czołgów i innego dziadostwa.

Gra to nie real.Tu skill wyuczony nie zadziała zawsze :teethhappy:

Edited by marcinpol, 08 November 2018 - 09:57 AM.

plzNO #23 Posted 08 November 2018 - 10:02 AM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 22631 battles
  • 398
  • [_CHS_] _CHS_

View Post41zimny, on 07 November 2018 - 10:29 PM, said:

Człowiek pisze o niezgodnych z danami technicznymi czołgów, armat, pancerzy itp zachowaniach w grze. O dziwnej nierealności (nawet biorąc po uwagę RNG) zależności przebijalność/gubość pancerza. A wy tylko jedno - NOOB.

Gdybyście choć trochę myśleli (lub nie opłacał was by WG -klakierzy, bo jak można pisać po kilka tysięcy postów zazwyczaj w tematach gdzie gracze widzą przekręty w WOT) to zauważylibyście że ta gra jest już poniżej dna.

Masz rację. Gra jest ustawiana, a te klakiery Wota co płaco tysiącami rocznie mają wr na poziomie 60% +. Wot to jeden wielki przekręt, nastawiony na wycyckanie graczy z ich ostatniego grosza w portfelu. Umiejętności w tej grze się nie liczą tylko wajcha serba.

Nie pozdrawiam.

PS. To ile tam dzisiaj bitewek nastukałeś?

reksio91 #24 Posted 08 November 2018 - 10:26 AM

Major

• Player
  • 51849 battles
  • 2,651
  • [_CHS_] _CHS_

View PostplzNO, on 08 November 2018 - 10:02 AM, said:

PS. To ile tam dzisiaj bitewek nastukałeś?

31 bitew na poziomie betonowej cegły.:teethhappy:

virus_yabola #25 Posted 08 November 2018 - 12:26 PM

Sergeant

• Player
  • 29718 battles
  • 272
  • [VIVE] VIVE

View PostDanzel2015, on 07 November 2018 - 11:51 PM, said:

Ja moge odp. co sie dzieje wiecej noobów gra i botów gracze graja pod WN8 rozegracie 30 bitew dziennie ale z tego 9 bitew macie wygrane kpina to jest WG powinno WN8 z gry całkowicie wycofac.

No coś się nie zgadza ta twoja teoria .... bo przez ostatni tydzień mam rozegranych 279 bitew czyli wychodzi 39.85 na dzień przy WR55.43% a muszę zaznaczyć ze w skład tych bitew wchodziła gra IX PL gdzie mi osobiście ten czołg puki co nie "siadł" wiec idąc za twoimi "wyliczeniami" musiał bym wtopić 186 bitew a jednak hmm "cudownie" udało się przegrać tylko 123

Millennium_Falcon_ #26 Posted 08 November 2018 - 12:40 PM

Major

• Player
  • 50968 battles
  • 2,924
  • [_CHS_] _CHS_

View Postreksio91, on 08 November 2018 - 10:26 AM, said:

31 bitew na poziomie betonowej cegły.:teethhappy:

Oj, muszę kiedyś przeprowadzić eksperyment, bo głowy nie dam, czy cegła nie zagrałaby lepiej ;)

Artus853 #27 Posted 08 November 2018 - 02:04 PM

Private

• Player
  • 21478 battles
  • 6

View Postcpt_one, on 07 November 2018 - 11:22 PM, said:

Zainstaluj sobie milion modów, kup fort knox, premkę na rok, graj full gold z racjami i mogę się założyć, że nie wyskoczysz powyżej 52-53 %. Są 2 rodzaje graczy, tacy, którzy zrozumieją, że są słabi i starają się podnosić swoje umiejętności i tacy, którzy szukają przyczyn i usprawiedliwienia wszędzie, tylko nie w swojej grze, z takimi dyskusja nie ma najmniejszego sensu, bo to najnormalniej na świecie strata czasu. Oczywiście, że jest masa oszustów itd, i nie tylko umiejętności mają wpływ na wygrywanie, bo uber fiolet nie zrobi nic jak ma 90% botów w teamie, ale tak zawsze nie będzie, i po większej ilości bitew będzie wygrywał więcej. Moje wywody w tym topicu zakończyłem, pozdrawiam i powodzenia :)

EDIT:

Zrób bardzo prosty eksperyment, wejdź na twitcha jakiegoś dobrego gracza, a nie klauna, może być np. Yzne - obejrzyj, kilka bitew i w trakcie pomyśl gdzie Ty byś jechał i co robił - zobaczysz na ile się to pokrywa z tym co robi dobry gracz. Zobaczysz jak reaguje na to co się dzieje w trakcie bitwy, i czy Ty robiłbyś tak samo. Pewnie połowy jego decyzji nie zrozumiesz, dlaczego tak a nie inaczej, mimo tego że grasz kilka ładnych lat i wydaje Ci się, że ogarniasz. Dla Ciebie 2 tysiące dmg jest sufitem, nie masz tyle średnich na żadnym czołgu, a wymiatacze strzelają tyle po 1-2 minutach bitwy - uważasz, że to nie ma wpływu na to ile bitew wygrywają? 

Coś pomyliło ci się. Ta gra nie opiera się na instalowaniu modów, zakupie konta premium, strzelaniu gold amo. Gdybyś wiedział na początku, że jak nie zapłacisz to nie będziesz miał przyjemności z gry, a poza tym nie będziesz mógł decydować o wynikach tej gry - to czy rozpoczynałbyś grać. Jakbyś przeczytał mój pierwszy post ze zrozumieniem to wiedziałbyś, że gram już w to ponad 7 lat i widzę (mam porównanie) do tego co było a co teraz jest.

Dałeś przykład Yzne - fajnie, sprawdziłem super gracz i podziwiam go 68 tyś bitw to już jest wynik, tylko ile trzeba wydać kasy na 44 pojazdy IX tieru, 64 pojazdy X tieru i ile z tych bitw jest na bitwach losowych a ile na klanowych. Czy jakby grał tylko na losowych to też było by tyle?

Popatrzyłem ma nawet pojazdy, których nie ma w badaniach dla normalnego gracza. Też chciałbym móc mieć np.: Obj.260, obj.279, obj,907, obj.430B - jeśli nie mogę zdobyć tych czołgów jako zwykły gracz to dlaczego pokazują się na planszach bitw losowych. Niech grają tam gdzie są dostępne. Zaznaczam, że w żaden sposób nie chcę ani nie było moim zamierzeniem ubliżyć graczowi Yzne, ale to nie jest dobry przykład.

Rankingi można sobie podnieść wstępując do dobrego klanu, myślę że z moimi wynikami do większości klanów bez problemów dostałbym się, ale nie o to chodzi.

Chodzi mi o zwykłego gracza nie takiego, który pakuje full kasy w każdy czołg premium, w konta premium i nie wiadomo jeszcze co.
Chodzi mi o motorykę i realistykę gry, o to że mogę mieć wpływ na wynik gry w każdej grze a nie w co którejś (może).

Edited by Artus853, 08 November 2018 - 02:18 PM.

reksio91 #28 Posted 08 November 2018 - 02:09 PM

Major

• Player
  • 51849 battles
  • 2,651
  • [_CHS_] _CHS_

Od dwóch lat nie wydałem ani jednej złotówki na wota i jakoś mam recent 59% WR, także Twoje odczucia są błędne. 

A konta premium nie kupiłem od wakacji 2013 roku. 

plzNO #29 Posted 08 November 2018 - 02:14 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 22631 battles
  • 398
  • [_CHS_] _CHS_

View PostArtus853, on 08 November 2018 - 02:04 PM, said:

Dałeś przykład Yzne - fajnie, sprawdziłem super gracz i podziwiam go 68 tyś bitw to już jest wynik, tylko ile trzeba wydać kasy na 44 pojazdy IX tieru, 64 pojazdy X tieru i ile z tych bitw jest na bitwach losowych a ile na klanowych. Czy jakby grał tylko na losowych to też było by tyle?

Popatrzyłem ma nawet pojazdy, których nie ma w badaniach dla normalnego gracza.

Rankingi można sobie podnieść wstępując do dobrego klanu, myślę że z moimi wynikami do większości klanów bez problemów dostałbym się, ale nie o to chodzi.

Chodzi mi o zwykłego gracza nie takiego, który pakuje full kasy w każdy czołg premium, w konta premium i nie wiadomo jeszcze co.

Ręce opadają jak takie bzdury się czyta. Serio. 

Falathi #30 Posted 08 November 2018 - 03:45 PM

General

• WG Staff
  • 17170 battles
  • 9,796
  • [WG] WG

Coś pomyliło ci się. Ta gra nie opiera się na instalowaniu modów, zakupie konta premium, strzelaniu gold amo. Gdybyś wiedział na początku, że jak nie zapłacisz to nie będziesz miał przyjemności z gry, a poza tym nie będziesz mógł decydować o wynikach tej gry - to czy rozpoczynałbyś grać. Jakbyś przeczytał mój pierwszy post ze zrozumieniem to wiedziałbyś, że gram już w to ponad 7 lat i widzę (mam porównanie) do tego co było a co teraz jest.

Popatrzyłem ma nawet pojazdy, których nie ma w badaniach dla normalnego gracza. Też chciałbym móc mieć np.: Obj.260, obj.279, obj,907, obj.430B - jeśli nie mogę zdobyć tych czołgów jako zwykły gracz to dlaczego pokazują się na planszach bitw losowych. Niech grają tam gdzie są dostępne. Zaznaczam, że w żaden sposób nie chcę ani nie było moim zamierzeniem ubliżyć graczowi Yzne, ale to nie jest dobry przykład.

Chodzi mi o motorykę i realistykę gry, o to że mogę mieć wpływ na wynik gry w każdej grze a nie w co którejś (może).

Owszem, żeby mieć tyle IX i X trzeba wydać mnóstwo kasy - a konkretnie, kredytów w grze. Wydawanie realnej kasy nie jest potrzebne, choć np. kupienie większej ilości miejsc garażowych faktycznie jest wskazane. 

Żeby regularnie grać na tych poziomach, wydawanie realnej kasy też nie jest niezbędne - tyle, że np. zainwestowanie w premkę lub czołg premium ułatwia zarabianie kredek w grze, ale to by było na tyle. 

Wydawanie realnej kasy jest o wiele mniej istotne, niż nauczenie się jak grać efektywnie. Jeśli ktoś nie spotuje, nie robi dmg - to nie zarabia i nie ma doświadczenia. Jeśli ktoś nie stara się ogarnąć map, to będzie nieskuteczny bo co chwila zaskoczą go strzały znikąd. I tak dalej, i tak dalej. 

chudy_205 #31 Posted 08 November 2018 - 03:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 16536 battles
  • 91

Dałeś przykład Yzne - fajnie, sprawdziłem super gracz i podziwiam go 68 tyś bitw to już jest wynik,tylko ile trzeba wydać kasy na 44 pojazdy IX tieru, 64 pojazdy X tieru i ile z tych bitw jest na bitwach losowych a ile na klanowych. Czy jakby grał tylko na losowych to też było by tyle?

Popatrzyłem ma nawet pojazdy, których nie ma w badaniach dla normalnego gracza. Też chciałbym móc mieć np.: Obj.260, obj.279, obj,907, obj.430B - jeśli nie mogę zdobyć tych czołgów jako zwykły gracz to dlaczego pokazują się na planszach bitw losowych. Niech grają tam gdzie są dostępne. 

Chyba nie zrozumiałeś do końca nie miałeś sprawdzać jego statów i garażu tylko zobaczyć na streamie jak gra i porównać do własnej gry, a na koniec wyciągnąć wnioski czy też tak byś zagrał czy może inaczej.

Obj430B nie wiem ale 907 była do zdobycia w kampani, a pozostałe dwa możesz jak najbardziej zdobyć są dostępne. Tulko trzeba się trochę wysilić.

Żeby dostać się do dobrego klanu najpierw musisz sam dobrze grać. Czyli najpierw staty potem klan nie na odwrót.

A bitwy klanowe mają osobne statystyki więc te staty które przeglądasz są zrobione na bitwach losowych.

straszny_cienias #32 Posted 08 November 2018 - 04:10 PM

General

• Player
  • 65466 battles
  • 8,900
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFalathi, on 08 November 2018 - 04:45 PM, said:

choć np. kupienie większej ilości miejsc garażowych faktycznie jest wskazane.

Albo granie przez długi czas. Ja kupiłem na początki kiedyś chyba jedno miejsce w garażu. Góra dwa. Obecnie mam 127 czołgów i jeszcze 7 miejsc.

Falathi #33 Posted 08 November 2018 - 04:13 PM

General

• WG Staff
  • 17170 battles
  • 9,796
  • [WG] WG

View Poststraszny_cienias, on 08 November 2018 - 04:10 PM, said:

Albo granie przez długi czas. Ja kupiłem na początki kiedyś chyba jedno miejsce w garażu. Góra dwa. Obecnie mam 127 czołgów i jeszcze 7 miejsc.

To też, ale biorę pod uwagę kogoś, kto powiedzmy zaczął grać dopiero niedawno i miał niewielkie szanse na zdobycie wolnych miejsc. 

straszny_cienias #34 Posted 08 November 2018 - 04:18 PM

General

• Player
  • 65466 battles
  • 8,900
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFalathi, on 08 November 2018 - 05:13 PM, said:

To też, ale biorę pod uwagę kogoś, kto powiedzmy zaczął grać dopiero niedawno i miał niewielkie szanse na zdobycie wolnych miejsc. 

Znasz kogoś, kto powiedzmy zaczął grać dopiero niedawno i ma

68 tyś bitw, 44 pojazdy IX tieru, 64 pojazdy X tieru

?

Falathi #35 Posted 08 November 2018 - 04:21 PM

General

• WG Staff
  • 17170 battles
  • 9,796
  • [WG] WG

View Poststraszny_cienias, on 08 November 2018 - 04:18 PM, said:

Znasz kogoś, kto powiedzmy zaczął grać dopiero niedawno i ma

?

Nie - ale zakładam, że ktoś dopiero zaczął grać i zastanawia się, jak można osiągnąć coś takiego :) 

straszny_cienias #36 Posted 08 November 2018 - 04:34 PM

General

• Player
  • 65466 battles
  • 8,900
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFalathi, on 08 November 2018 - 05:21 PM, said:

Nie - ale zakładam, że ktoś dopiero zaczął grać i zastanawia się, jak można osiągnąć coś takiego :)

Czyli moja odpowiedź jest jak najbardziej OK :)

Vodayo #37 Posted 09 November 2018 - 05:08 AM

Sergeant

• Player
  • 8832 battles
  • 262
  • [E-P-E] E-P-E

Masz wpływ na wynik każdej gry. Nawet jak się utopisz w 15 sekundzie, też wywrzesz tym wpływ na wynik końcowy.

Tak naprawdę liczą się 2 kwestie.

1. Czy potrafisz realnie ocenić na etapie odliczania, widząc składy i mapę i wiedząc czym wyjechałeś, gdzie będąc i co robiąc, masz szansę wywrzeć pozytywny wpływ na końcowy wynik?

2. Rzadziej wspominane  w zalewie uwag o umiejętności - forma, zmęczenie, koncentracja, intuicja, motywacja. Tym rządzą reguły sportu. A w sporcie odnajdują się ludzie o twardych zawziętych charakterach walczący do końca i pracujący nad sobą. To właśnie brak tych walorów psychologicznych sprawia, że niektórzy nie radzą sobie mimo czytania czytania, oglądania poradników. Ich umiejętności nawet rosną zaś wyniki nie bardzo. Braki mentalne przekładają się na słaby wynik mimo dużej wiedzy teoretycznej. A  potem zaczyna się szukanie spisku i słychać: murawa była kiepska, sędzia ślepy, a przeciwnik grał brutalnie. 

Popełniasz podstawowy błąd. Nie masz wpływu na grę, bo nie wierzysz, że mógłbyś go mieć. Przegrywasz tym już na etapie odliczania.

Edited by Vodayo, 09 November 2018 - 05:13 AM.

HoHoLK44 #38 Posted 09 November 2018 - 08:07 AM

Major General

• Community Contributor
  • 21261 battles
  • 5,606

View PostassassinBK, on 07 November 2018 - 07:58 PM, said:

Kiedyś ktoś zrobił fajny test odnośnie 2 podobnych czołgów jakimi są T34-85 i Rudy.

Pomimo kilkuset bitew i podobnych dmg WR był diametralnie ale to diametralnie różny.

Ale niech spece powtarzają dalej że na WR mają wpływ tylko umiejętności. :D

Nie zauważyłem

straszny_cienias #39 Posted 09 November 2018 - 10:09 AM

General

• Player
  • 65466 battles
  • 8,900
  • [_CHS_] _CHS_

View PostassassinBK, on 07 November 2018 - 07:58 PM, said:

Kiedyś ktoś zrobił fajny test odnośnie 2 podobnych czołgów jakimi są T34-85 i Rudy.

Pomimo kilkuset bitew i podobnych dmg WR był diametralnie ale to diametralnie różny.

Ale niech spece powtarzają dalej że na WR mają wpływ tylko umiejętności. :D

O! Przeoczyłem tą perełkę. Zajrzałem na swoje dwa "dublety":

leKpz M 41 90 mm GF: 926 bitew, WR 58,53%

leKpz M 41 90 mm: 661 bitew, WR 58,85%

Cromwell: 1476 bitew, WR 57,11%

Cromwell B 1693 bitew, WR 61,61%

Jakoś nie widzę odchyłek. Jedynie Cromwell ma nieznacznie niższy WR, ale ten akurat był zwykłym grindem, zaczynałem ze słabą załogą i grałem wtedy jeszcze słabiej.  Próbka chyba wystarczająca?

herhor67 #40 Posted 09 November 2018 - 02:45 PM

Brigadier

• Player
  • 12016 battles
  • 4,554
  • [RAZUR] RAZUR

View Poststraszny_cienias, on 09 November 2018 - 10:09 AM, said:

Jakoś nie widzę odchyłek. Jedynie Cromwell ma nieznacznie niższy WR, ale ten akurat był zwykłym grindem, zaczynałem ze słabą załogą i grałem wtedy jeszcze słabiej.  Próbka chyba wystarczająca?

Podobno jeden przypadek jest wystarczający, żeby obalić twierdzenie?

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users