Jump to content

Co dzieje się z tą grą?

• Please log in to reply
98 replies to this topic

straszny_cienias #41 Posted 09 November 2018 - 03:08 PM

General

• Player
  • 67407 battles
  • 9,283
  • [_CHS_] _CHS_

View Postherhor67, on 09 November 2018 - 03:45 PM, said:

Podobno jeden przypadek jest wystarczający, żeby obalić twierdzenie?

Tak jest. Tyle że ja nie widziałem tego przypadku.

Ruen_hkzet #42 Posted 09 November 2018 - 03:25 PM

Corporal

• Player
  • 37532 battles
  • 169
  • [NOMI] NOMI

Chyba o to chodzi. Stwierdzenie, że nie mam o nim najlepszego zdania jest komplementem w jego stronę.

processor #43 Posted 09 November 2018 - 03:33 PM

Corporal

• Player
  • 30536 battles
  • 150

@Artus853

"Czy też macie ostatnio takie odczucia?"

Opiszę ci moje odczucia.

To nie ostatnio, ale gra od pewnego czasu sie tak kręci. Z grubsza ładnie wyłapałeś (moim zdaniem) zależności w wahaniach WR (wg moich obserwacji jest dokładnie tak samo), nie uwzględniłeś tylko paru rzeczy. Okresowo WG "stawia" na graczy świeżych (np do 4000 bitew, albo do 0,5 roku od założenia konta) i wtedy twój WR może polecieć w dół więcej od "normalnych" wahań. Czasami zdarzają się okresy, kiedy Wg "promuje" starych graczy i wtedy starzy wygrywają ponad swój normalny limit. To moim zdaniem wynika z ich kalkulacji finansowych i strategii postępowania z grą. I to dotyczy graczy. Drugą rzeczą jest ustawianie pojazdów. Kiedyś np E50 miał extra okres - trafiał dokładnie 9/10 (mam prawie 73% celności i umiem strzelać), potem był okres kalafiorów, czyli trafień 4/10. Załogi nie zmieniałem (5 perków), wyposażenia też. I także z tego mogą wynikać wahania WR moim skromnym zdaniem. Bo jak grasz dużo takim "ustawionym", to wahania WR też następują.

Aczkolwiek nie przeszkadza to w podnoszeniu WR. Kibicowałem jednemu z graczy z forum (S_F), który zaczynał od 52 z hakiem, zatrzymał się dłużej (ok 6 tys bitew) na 53,7, teraz ma ponad 54%. Da się podnieść WR? Nie wnikam jak, ale jak widać DA się. Czyli system nie jest nie do przejścia.

Zaznaczam, że to tylko moje odczucia, bo w formułowanie jakichkolwiek teorii przestałem sie bawić dawno temu.

Trollom i nabijaczom postów dziękuję za niewpisywanie nic nie wnoszących komentarzy.

Pozdrawiam

Ruen_hkzet #44 Posted 09 November 2018 - 03:36 PM

Corporal

• Player
  • 37532 battles
  • 169
  • [NOMI] NOMI

View Postprocessor, on 09 November 2018 - 02:33 PM, said:

Zaznaczam, że to tylko moje odczucia, bo w formułowanie jakichkolwiek teorii przestałem sie bawić dawno temu.

Trollom i nabijaczom postów dziękuję za niewpisywanie nic nie wnoszących komentarzy.

W takim razie powinieneś dokonać autodestrukcji.

Powiedz mi w takim razie jak oszukałem system, że bez resetu mam powyżej 60% WR i cały czas rośnie.

plzNO #45 Posted 09 November 2018 - 04:26 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 23580 battles
  • 523
  • [_CHS_] _CHS_

View Postprocessor, on 09 November 2018 - 03:33 PM, said:

Czasami zdarzają się okresy, kiedy Wg "promuje" starych graczy i wtedy starzy wygrywają ponad swój normalny limit. To moim zdaniem wynika z ich kalkulacji finansowych i strategii postępowania z grą. I to dotyczy graczy. Drugą rzeczą jest ustawianie pojazdów. Kiedyś np E50 miał extra okres - trafiał dokładnie 9/10 (mam prawie 73% celności i umiem strzelać), potem był okres kalafiorów, czyli trafień 4/10. Załogi nie zmieniałem (5 perków), wyposażenia też. I także z tego mogą wynikać wahania WR moim skromnym zdaniem. Bo jak grasz dużo takim "ustawionym", to wahania WR też następują.

Pozdrawiam

Jeżeli trollom i nabijaczom postów dziękujesz to co oznacza Twój post? Przecież to jest kwintesencja trollingu.

Zapytam po raz enty: Jaki jest sens uprzykrzania życia pomarańczowej szarańczy, uwalania im bitew etc skoro są największą grupą graczy na serwerze? A co za tym idzie płacą najwięcej?

Wyjaśnij mi sens takiej strategii finansowej. Aż mnie ściska w dołku z ciekawości.

straszny_cienias #46 Posted 09 November 2018 - 05:11 PM

General

• Player
  • 67407 battles
  • 9,283
  • [_CHS_] _CHS_

View PostRuen_hkzet, on 09 November 2018 - 04:25 PM, said:

Chyba o to chodzi. Stwierdzenie, że nie mam o nim najlepszego zdania jest komplementem w jego stronę.

Taaa. Pewnie jednym czołgiem grał na tundrze i aimbocie, a drugim na bocie. Bunny jest trochę słabym autorytetem.

Edit:

Filmiku nie dałem rady znieść. Nagromadzenie bzdur, jakie opowiada jest zbliżone do tych z postów najlepszych płaskoziemców forum.

View Postprocessor, on 09 November 2018 - 04:33 PM, said:

To nie ostatnio, ale gra od pewnego czasu sie tak kręci. Z grubsza ładnie wyłapałeś (moim zdaniem) zależności w wahaniach WR (wg moich obserwacji jest dokładnie tak samo), nie uwzględniłeś tylko paru rzeczy. Okresowo WG "stawia" na graczy świeżych (np do 4000 bitew, albo do 0,5 roku od założenia konta) i wtedy twój WR może polecieć w dół więcej od "normalnych" wahań. Czasami zdarzają się okresy, kiedy Wg "promuje" starych graczy i wtedy starzy wygrywają ponad swój normalny limit. To moim zdaniem wynika z ich kalkulacji finansowych i strategii postępowania z grą.

No jaka piękna teoria! Kiedy na nią wpadłeś? Takiej jeszcze nie widziałem. Który palec należy ssać, żeby osiągać tak fascynujące rezultaty?

I ta uwaga: jak ktoś się nie zgadza, to troll...

Edited by straszny_cienias, 09 November 2018 - 05:28 PM.

grytek1 #47 Posted 09 November 2018 - 05:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31343 battles
  • 472
  • [-BMB-] -BMB-
Od dawna krąży stwierdzenie że bitwa randomowa w WoT to walka 1 przeciw 29 innym graczom/botom

processor #48 Posted 09 November 2018 - 06:21 PM

Corporal

• Player
  • 30536 battles
  • 150

@plzNO

A to akurat bardzo proste: WG tworzą nie tylko programiści i graficy, ale także księgowi ze swoimi planami sprzedażowymi. Oni muszą wykazać się efektami. Jeżeli pomarańczowa szarańcza nie ma ochoty płacić, to trzeba ich zachęcić lub przymusić. Dlaczego ostatnio Golda polatało więcej? Bo zarobki w tym trybie helloween czy jak mu tam były duże dla pomarańczy i mógł sobie pozwolić. Ale to sie skończyło, tylko czy pomarańcza rozstanie się z goldem? Szczególnie jak mu nieżle poszło? Raczej nie - zapłaci. I jeszcze go przymusimy serwując mu serię niepowodzeń - napalony na grę zapłaci z pewnością. Stara socjotechnika. Kasa się zgadza. A że BOTów od WG już na randomach jest trochę, to nie problem z przegrywającymi lub wygrywającymi.

I WG to nie żadne wielkie mecyje - normalna korpo z planami, celami i targetami.

PS To nie trolling, to odpowiedź gościowi, który zadał pytanie. Nie wiem, czemu połowa CHS ty przyleciała i zamiast dać sobie spokój, wcina się i troluje nie na temat (tak bez obrazy)?

Edited by processor, 09 November 2018 - 06:24 PM.

plzNO #49 Posted 09 November 2018 - 06:40 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 23580 battles
  • 523
  • [_CHS_] _CHS_

View Postprocessor, on 09 November 2018 - 06:21 PM, said:

@plzNO

A to akurat bardzo proste: WG tworzą nie tylko programiści i graficy, ale także księgowi ze swoimi planami sprzedażowymi. Oni muszą wykazać się efektami. Jeżeli pomarańczowa szarańcza nie ma ochoty płacić, to trzeba ich zachęcić lub przymusić. Dlaczego ostatnio Golda polatało więcej? Bo zarobki w tym trybie helloween czy jak mu tam były duże dla pomarańczy i mógł sobie pozwolić. Ale to sie skończyło, tylko czy pomarańcza rozstanie się z goldem? Szczególnie jak mu nieżle poszło? Raczej nie - zapłaci. I jeszcze go przymusimy serwując mu serię niepowodzeń - napalony na grę zapłaci z pewnością. Stara socjotechnika. Kasa się zgadza. A że BOTów od WG już na randomach jest trochę, to nie problem z przegrywającymi lub wygrywającymi.

I WG to nie żadne wielkie mecyje - normalna korpo z planami, celami i targetami.

PS To nie trolling, to odpowiedź gościowi, który zadał pytanie. Nie wiem, czemu połowa CHS ty przyleciała i zamiast dać sobie spokój, wcina się i troluje nie na temat (tak bez obrazy)?

Nie rozśmieszaj mnie.... Ewent halołinowy dawał boosta do zarobków a nie żadną stałą wartość - tej misji na 150k nie liczę. Jakiego boosta dostanie pan pomarańcza do swoich dwóch oddanych strzałów na bitwę?

TAK, zapewne cały serwer pomarańczowych bobów aż srał kredytami, z monitora się wysypywały.

Poza tym przywołałeś tutaj jakiś event. Ile tego w ciągu roku jest? 1? 2?

Ja się odnoszę konkretnie do uwalania komuś bitew i w ten sposób motywowania go do zakupu premium acc, czy czołgów premium. Bo na pewno taki, uwalany gracz poleci i posmaruje. Tak, tak było.

Prawda jest niestety taka, że jest multum graczy, którzy regularnie płacą i nadal są miernotami. Nawet wyładowanie się guldem po dach nie pomaga ani załadowanie wszystkich modów, czitów etc.

Jeden tu taki tornirator czy jakoś tak władował całkiem ładną sumkę w tą grę i jak był botem tak jest nim do teraz. Z kolei znam graczy, którzy nie dali złamanego grosza a mają świetne wyniki. 

To jest gra zręcznościowa. Niestety nie każdy może być w niej dobry, czy nawet średni. Ale lepiej zwalić na wszystko inne.

processor #50 Posted 09 November 2018 - 06:46 PM

Corporal

• Player
  • 30536 battles
  • 150

@UP

Ładny początek - "Nie rozśmieszaj mnie....."

Ciebie nie interesują jakiekolwiek odpowiedzi i wyjaśnienia - ty chcesz tylko napisać swoje. I niech tak pozostanie.

Bez pozdrowień.  EOT

plzNO #51 Posted 09 November 2018 - 06:59 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 23580 battles
  • 523
  • [_CHS_] _CHS_

View Postprocessor, on 09 November 2018 - 06:46 PM, said:

@UP

Ładny początek - "Nie rozśmieszaj mnie....."

Ciebie nie interesują jakiekolwiek odpowiedzi i wyjaśnienia - ty chcesz tylko napisać swoje. I niech tak pozostanie.

Bez pozdrowień.  EOT

Drogi użytkowniku forum.

Nie interesują mnie odczucia i dyrdymały ludzi, którzy płodzą teorię spiskowe, żeby zamaskować swój brak progresu.

To jak grasz zależy w głównej mierze od samego ciebie. I ani WG, ani inni gracze, ani króliczek wielkanocny czy karp świąteczny nie mają żadnego interesu aby uprzykrzać ci grę.

Taki "odczuciów" i "wydajemisiów" przelazło przez to forum mnóstwo i tylko jedna rzecz was łączy: gracie słabo a co najwyżej średnio, macie nastukane kilkadziesiąt bitew a wasza krzywa postępu jest prosta jak stołowy blat.

Ulthion #52 Posted 09 November 2018 - 09:04 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 24468 battles
  • 1,319
  • [-MWG-] -MWG-

View PostRuen_hkzet, on 09 November 2018 - 03:36 PM, said:

W takim razie powinieneś dokonać autodestrukcji.

Powiedz mi w takim razie jak oszukałem system, że bez resetu mam powyżej 60% WR i cały czas rośnie.

Mam czołgi na których mam 60, a nawet i 75+ wr, czy to znaczy, że na nich dostałem olśnienia, a potem nagle zapomniałem jak wygrywać? Grając w pojedynkę wpływ masz niemalże zerowy na to. O ile czasem szybkim pojazdem możesz bitwę wyciągnąć to tylko szybkim i tylko czasem.

Ruen_hkzet #53 Posted 09 November 2018 - 09:08 PM

Corporal

• Player
  • 37532 battles
  • 169
  • [NOMI] NOMI
To co jest u Ciebie wyjątkiem od reguły, u mnie jest regułą.

Millennium_Falcon_ #54 Posted 19 November 2018 - 10:15 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 52216 battles
  • 3,242
  • [DZB4N] DZB4N

View PostUlthion, on 09 November 2018 - 09:04 PM, said:

Mam czołgi na których mam 60, a nawet i 75+ wr, czy to znaczy, że na nich dostałem olśnienia, a potem nagle zapomniałem jak wygrywać? 

Nie koloryzuj rzeczywistości. Już tłumaczę. Czołgami, na których masz tak wysoki procent zwycięstw zagrałeś raptem kilka, kilkanaście, bądź 30-50 bitew. To za mało na jakiekolwiek wnioski zwłaszcza, że na większości z nich miałeś po prostu szczęście do drużyn, bo sam grałeś na poziomie cegły. Wyjątkiem jest T-43, ale to znowu raptem 46 bitew. Oczywiście masz też czołgi, na których widnieje grubo ponad 50% WR i przyzwoite wyniki na całkiem pokaźnej liczbie bitew, co jest już reprezentatywne. Jednak nijak się to ma to tych ponad 60 i 75+% WR.

Edited by Millennium_Falcon_, 19 November 2018 - 10:37 AM.

failsafe_db #55 Posted 19 November 2018 - 11:33 AM

Lieutenant

• Player
  • 15725 battles
  • 1,906
  • [_CHS_] _CHS_

obiektywny WR na danym czołgu ZACZYNA się kształtować na poziomie 100 bitew+, ale naprawdę solidny staje się pewnie wyżej, może 150, może 200. Wiadomo że przy 1k  bitew będzie bardziej wiarygodny niż przy 200, choć im dalej tym mniejsze różnice.

Z mojego doświadczenia wiem, że czołgi na których gram słabo mają słaby WR - przykładowo Revalorise, którego kupiłem w czasach, kiedy dopiero wchodziłem na szósty tier. Po prostu byłem zbyt słaby by dorzucać swoje trzy grosze do wyniku drużynowego, zresztą nie byłem w stanie ugrać średniego dmg na poziomie własnego hp. Logiczne. Druga sytuacja kiedy WR słabowuje jest taka, że się gra na odpitol - w moim przypadku często tak mam na niskich tierach. Grając LT na czwartym tierze mam w nosie spotowanie, bo się mnie nie chce, bo drużyna i tak nie potrafic skorzystać ect. Więc gram by ugrać jakiś dmg - często kończę na topce, ale WR słaby, bo drużyna przegrywa. 

No i jeszcze jedna sprawa - nie wiem czy wy tak macie, ale np. mnie łatwiej robić dobre wyniki na określonych czołgach, które pasują do mojego gamestyle'u i tym samym mam na nich wyższy WR bo nawet jak drużyna kładzie się pokotem to w pojedynkę jestem w stanie ileś bitew wyciągnąć (nie mówię tu o epickich wyciągach, do takich nie mam farta). Na innych czołgach nawet jak polosuje mnie na topce mam problem, nie umiem się znaleźć i nie umiem zmaksymalizować potencjału czołgu w danej sytuacji. Warto czasami spojrzeć na to z tej strony bo wpływ rng i mm, choć znaczący, jednak się uśrednia w toku iluś bitew. A dobre wyniki robione na jednym czołgu nie oznaczają, że z automatu będą dobre na innych czołgach.

klosiu_1 #56 Posted 19 November 2018 - 04:49 PM

Major General

• Player
  • 49032 battles
  • 5,038
  • [_CHS_] _CHS_

WR bardzo często zależy od rozjazdu teamu. Wystarczy że wróg czy nasz team rozjedzie się jak debile, zajmie wyłącznie jeden róg mapy i przegrana jest pewna niezależnie od wn8 uczestników. A jest pewna dlatego że team nie kontroluje mapy, a przeciwnik owszem. I wtedy wystarczy jeden kumaty scout czy agresywne ciężkie, którzy zauważą i wykorzystają to że przeciwnik pojechał jak boty, żeby bitwa była w 90% przegrana. 

W tym sensie do przegranej przyczyniają się idioci w ciężkich (identyczna sytuacja jak w Wows, buffowanie bez opamiętania czołgów ciężkich powoduje że grają nimi najwięksi idioci, siedzący całą grę w rogu mapy czołgiem który odpowiednio użyty decyduje o losach bitwy) i tak samo boty w lekkich ginący w pierwszej minucie.

Ilustracja:

http://wotreplays.eu/site/4631532#redshire-klosiu_1-lt-432

Najmniejszego znaczenia tu nie miało kto grał po przeciwnych stronach, team przeciwny był skazany na przegraną w momencie gdy się zorientowaliśmy jak głupio pojechali. Niestety takie bitwy są obecnie coraz częstsze, w miarę jak na najważniejszych czołgach gra coraz więcej najgłupszych graczy.

Przypominają się pancerniki w rogach mapy w wowsie "bo mogą i mają zasięg". Tam zaczęto w końcu je nerfić i buffować inne klasy, bo bitwy zaczęły przypominać kabaret, ale jak się okazało, ani cień refleksji nie przeciekł do wota, mimo tego że w wowsie to miało miejsce rok temu.

Artus853 #57 Posted 19 November 2018 - 07:03 PM

Private

• Player
  • 22063 battles
  • 11
Widzę Panowie, że ta dyskusja nie poszła w te stronę co powinna. Myślę o tym co napisał mi na tym forum pewien gracz, otóż nie dostrzegacie problemu gry tylko problem człowieka/gracza. Czy tylko mi zdarzają się sytuacje gdzie strzelam z niszczyciela czołgów do czołgu lekkiego lub średniego niższego tieru w bok (pod kątem prostym) lub w tył i nie zabieram mu NIC a KOMPLETNIE NIC. Powinienem go znieść już po drugim strzale a tu NUL, natomiast on bez problemu we mnie wali i zabiera.
Przedmówca podał fajny przykład obecnie promowanego czołgu LT-432 tier VIII i może jako właściciel czołgu może mi wyjaśni taką sytuację: stałem niszczycielem Grille 15 (10 tier) obok mnie stanął gość właśnie LT-432, wyjechał czołg ciężki Type 5 Heavy pancerz kadłub 270mm wieża 280mm i co dzieje się dalej oddałem do niego 2 strzały z amunicji "gold" przebijalność 334mm z odległości 100m i usłyszałem tylko komunikaty, a LT-432 punktował go co prwda po 140-150 ale co strzał to przebicie. Nie wiem jaką ma przebijalność amunicja LT-432.
Może ktoś z tutaj z bardziej lepszych graczy wytłumaczy mi to.
Najlepiej powiedzieć  lepiej grać, a jak odzywa się, że coś jest z grą nie tak to na pewno to jest NOOB. PO prostu stwierdziłem, że w ostatnim czasie gra zaczyna sterować graczami a nie na odwrót. Jeżeli w większości komputer decyduje o grze to może wszyscy co tu tak chwalą mają przez WoT(programistów) "podkręcone" konta i wynik gry zależy od ilości wpłaconej kasy przez gracza lub cały klan do którego należy a także od czasu poświęconego na grę. Jeden z graczy napisał, że kilka czołgów można było zdobyć w bitwach klanowych lub w misjach. Tak owszem ale na to trzeba mieć czas, a ja zaznaczyłem dokładnie, że jestem zwykłym graczem a nie fanatykiem spędzającym cały wolny czas przed kompem na bitwach.
W drugim poście poruszyłem też temat zasad gry tj. EULI i jakoś nikt w tym temacie nie ma nic do powiedzenia? Kiedyś próbowałem poruszyć ten temat z suportem gry ale niestety zostałem zbyty i to wszystko. Jeśli nie ma dokładnie zapisanych zasad to może panować bezprawie.( te samo przewinienie - różne kary).

herhor67 #58 Posted 19 November 2018 - 07:40 PM

Brigadier

• Player
  • 13388 battles
  • 4,834
  • [_CHS_] _CHS_
Powtórki z tym Grillem, LT i typem oczywiście nie masz?

xpcek #59 Posted 20 November 2018 - 10:26 AM

Corporal

• Player
  • 10883 battles
  • 172
Od jakiegoś czasu irytuje mnie pewien błąd w grze którego kiedyś nie było. Wygląda to mniej więcej tak - Jest krzaczek za krzaczkiem stoi wrogi czołg. Ja go nie widzę ale wiem że na 90% tam jest bo zawsze tam stawają. No i strzelam w ten krzaczek , efekt żaden . Nie ma powiadomienia że w coś trafiliśmy ani w zadanych obrażeniach wynik się nie zmienia , no nic żadnych efektów. Dopiero na koniec bitwy w zestawieniu ze zdziwieniem widzę że jednak 2 razy trafiłem w gościa w krzaczku. Gdyby była informacja w czasie rzeczywistym to mógłbym go wykończyć a tak jeden ubity mniej.

Millennium_Falcon_ #60 Posted 20 November 2018 - 10:45 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 52216 battles
  • 3,242
  • [DZB4N] DZB4N

@up

Żarty sobie robisz? To nie jest błąd i nigdy nie było inaczej. Jak to sobie wyobrażasz? Po co byłoby kamo, skoro kilka strzałów po krzakach wystarczyłoby do wykrycia? 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users