Jump to content

Yanlış açtığım post'u yeniden açıyorum. Aklımda efsane fikirler adlı post.

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Poll: Bu konuya katılıyor musunuz ? (10 members have cast votes)

Bunlara katılıyor musunuz ?

1. Evet katılıyorum. (5 votes [50.00%])

Percentage of vote: 50.00%

2. Hayır katılmıyorum. (5 votes [50.00%])

Percentage of vote: 50.00%

3. Emin değilim. (0 votes [0.00%])

Percentage of vote: 0.00%

Vote Guests cannot vote Hide poll

Lona_ #1 Posted 08 November 2018 - 08:24 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1476 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA

Bence oyunda yenileşme olarak şöyle bir şey yapılabilir.

1)premium tankların hepsine altın ile alımı kaldırıp exp ile açmayı getirilebilir. Her tank hangi tankın premium cinsi ise o şekilde açılmalı. Fakat iç ekipmanları altın ile alınma seçeneği getirilebilir. Mesela örnek IS-6 tankı IS-3 tankının yanına exp ile alınarak açılmalı. Örneğin 500 bin deneyim ile. Fakat toplarında 3 seçenek olmalı. İlk seçenek 120-160 vuran top. 2. top 2 çeşit olmalı. 170-250(9000 altın ile açılan) 175-390 buda 9000 altın ile açılan.

2) Her tankı premium tanka çevirme jetonu getirilme şansı olmalı fakat bunu açmak içinde o tank ile 200 300 bin deneyim civarı kasılmalı ve kendi premium seviyesindeki altınlara eş altın istenilmeli.(1. olmasa da 2. seçenek olabilir) Fakat premium'a dönüşünce tanklar 2 çeşit seçenek sunulmalı. Ya kredi +%50 seçenek getirilebilir veya deneyim +%50. Bunlar da ayrı ayrı olmalı. Ve gene aynı tankın premium seviyesinde'ki altın ne kadar ise o kadar olmalı. Mesela 5 tier bir tankta 1500 1500 altın değerinde olarak 2 tane jeton olmalı.

3) Premium ammo denilen ammo fiyatını düşürme şansı verilsin tanklara. Mesela 750 bin veya 1 milyon deneyim kasıldığında premium ammo denilen mermi cinsinde %50 indirim kazanma şansı getirilsin o tanka. Fakat sadece kullanım amaçlı alınabilen bir mermi olsun. Alınıp tekrar tanktan çıkarma yapılamayan bir mermi.

4) Mürettebat yeteneklerinde yeniliklere gidilsin. Mesela komutan major(bin başı rütbesine geldiğinde) veya farklı bir rütbe seviyesi gelsin ne ise. O rütbeye geldiğinde komutan tanka ayrı statü verilsin. Mesela en yüksek rütbeli mürettebat gösterimi olsun her hesapta mesela. Orgeneral rütbeli mürettebat sayısı bin başı rütbeli mürettebat sayısı gibi. Bu şekilde hem kişiler daha çok mürettebat eğitimi yapmak isteyecek.

5) Tanklarda her seviyeye özel görevler gelsin. Mesela uydurma olarak söylüyorum. Mesela 5 seviye bir ağır tank 30 bin damage sektirme yaptığında şu kadar kredi kazanma şansı olsun. Tank avcılarında da damage atma filan. Ama bunlar süresiz olarak her tankta görev olarak kalsın.

Bunlara ek olarakta sizin tavsiyeleriniz olabilir. Bunlara benzer özellikler oyuna gelir ise oyun daha zevkli olmaya başlayabilir. Ve kökten bir değişim olabilir.

Ve özellikle şunu da istiyorum da bunu yukarı yazmadım. Çünkü olmayacak bir şey. Artık hiç bir tanka buff getirilmesin. Artık nerf gelme dönemi başlasın.

( yanlış açtığım konu azizliğinden dolayı yeniden açtım. yanlış açmışım öbür postumu :S)

Lona_ #2 Posted 08 November 2018 - 08:39 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1476 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA
Bu dediğim sistem gelir ise. Oyunda hemde yüksek tier premium'u direk sıfır hesaptan alma olayı kalkar. Hemde alan kişiler hem o tankın aynı cinsini uzun bir deneyimlemiş olurlar hemde daha rahat oynayabilirler ve oyun tamamen paraya değil de. Tamamen kişinin deneyimine dayanır. Ve kişilerin boş yere para harcama ve aldım premium tank berbat aldım işte şöyle böyle diyen kişiler sayısında da azalma olur. + premium tank isteme olayı da kalkar. Mesela her tankı premium tanka çevirme olabileceğinden dolayı. Belki o tankı premium'a cevirir. Büyük bir meblağ verecek olsa dahi bunu yapmak isteyen kişi sayısı olacaktır. Bu düşüncelere ek başka seçeneklerde gelebilir. Oyun daha iyi olabilir bu şekilde.
19:43 Added after 3 minutes
Ve bütün premium tankları SMM olacak şekilde dizayn edilebilir. Ve toplar veya motor açımı getirilebilir. Premium tank sadece smmli cins almak isteyen kişiler premium tank seçme seçeneği olup gene dediğim gibi o tanka özel bir deneyim biriktirme seçeneği olmalı. Yani SMM'li(öncelikli eşleştirme) sahibi tank olmalı. Öbür türlerin hepsini normal tank olarak isteyen kişi o 2 tane jeton açıp o şekilde oynama şansı olmalı. Hem bu dediklerim olur ise oyun daha bir güzel hal alır. Ve artı olarak gelir artacaktır bence.

ALERHATE #3 Posted 08 November 2018 - 08:53 PM

Lance-corporal

• Player
  • 1906 battles
  • 64
Şu an şirket politikası paraya dayanıyor. O yüzden pek de dikkate almazlar.

Lona_ #4 Posted 08 November 2018 - 08:53 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1476 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA
Şuan bu sistem gelince yeni alınan premium tanklara ne olacak o tankları tekrar dursun tankta fakat gene. Altını hesaba eklenebilir. Mesela IS-6 tankı hep klasik alınan normal tank gibi sıfır ekipmanlı olacak. Birinde IS-6 tankı var bu sistem geldi ne olacak. Tank duracak. Altını geri verilecek ve ona 2 top seçeneği + 1 de motor seçeneği olacak. Toplar yukarıdaki gibi. Motorda 1800 altın ile açılan bir motor + palet de açma olacak oda 1000 altın ile toplamda gene 11800 altın olacak. O kişi istediğini açacak. Yani elinde tank olanlar da kötü bir seçenekte kalmayacak.
19:54 Added after 0 minutes

View PostALERHATE, on 08 November 2018 - 10:53 PM, said:

Şu an şirket politikası paraya dayanıyor. O yüzden pek de dikkate almazlar.

Bu dediğim sistem gelirse kazanacakları para kat ve kat artacak. Emin ol. Hesap yaptım biraz baya baya artıyor.

Lona_ #5 Posted 08 November 2018 - 09:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1476 battles
  • 308
  • [FRTNA] FRTNA
Oyundaki eksik şu para ile alınacak şey kısıtlı ve tankını geliştirme aşaması da kısıtlı. 10 tiere geldi biri klanda güzel bir oyun oynuyor ve güzel bir altın geliyor ? ee ne alacak bu kişi. Diyelim e-75 tankını premium istiyor fakat yapamıyor. Yeni gelen 8 tier premiumları mı alacak ? Yada güzel bir premium tank mı gelmesini bekleyecek ? Bu şekilde yeni premium tank getirme olayı da olmaz boş yere ona para neden ayırasınız ki. Oda yeni bir ar-ge harcaması gerektiriyor. Gidip araştırıyor firma gidip yok bu nasıl olur şu nasıl olur. Oda yetmiyor + süper testte girecek kişilere para veriyor. Sonra mühendislere + olarak daha fazla çalıştırıp para veriyor. Tank piyasaya çıkıyor. Kul yapımı gene bir eksik çıkıyor tankta nerf ekle buff ekle derken gene bir ar-ge harcaması. Yani gelen premium tankın getirisi onun yapım maliyetini karşılıyor mu çok merak ediyorum ?
20:10 Added after 3 minutes
Sonra tankta nerf eklenecek yer veya buff eklenecek yer bulunmuyor başka tanklara nerf buff geliyor. Yani yeni gelen bir premium tank getirisi götürüsünü karşılamıyor. Bundan dolayı da yeni bir premium tank yapma maliyeti yerine eski premium tankları kısa süreli satış yaparak. Monopol gücünü kullanarak para kazanmaya çalışıyor. Buda çok etkili olmuyor. Getiri konusunda bundan adım kadar eminim. O firmanın muhasebecisi olmak gerekmiyor bu hesabı yapmak için. Bu sistem gelir ise. Kişiler daha rahat para harcayacak ortam ve yeni bir premium tank gereksinimi kalmadan rahat bir para getirisi ve rahat bir oyun olacak.

ATHELON_ #6 Posted 13 November 2018 - 02:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 28097 battles
  • 546
  • [SAFAK] SAFAK

Bu fikirler eski oyuncuların daha rahat oynayabilmesini sağlayacak olan özellikler. Bunlar olursa deneyimli oyuncular daha az para harcayarak oynayabilirler. Daha kolay maç çevirebilirler. Kazanma yüzdeleri %60 civarında kalmaz %80 civarlarına çıkar.

Bu sebeplerle bu dediklerin olmaz. Çünkü WG bunların tam tersini istiyor. Oyuna yeni başlamış ve Löve almış oyuncunun 100k maçı olan oyuncuyu yenebilmesini istiyor.

Eski oyuncular istediği tankları almış olduğu için sürekli 10.seviye oynarlar ve para yatırmak istemezler. Tank kasmazlar, premium tank almazlar, premium hesap almak istemezler. Bu durum 10.seviyede birikmeye yok açar. WG bunun yerine hekesin düşük seviyelerde premium tankla oynamasını ister. Alt seviyelerde oyuncu sayısı çoğalsın ister.

Çünkü yeni oyuncu demek daha fazla para harcayacak yeni müşteriler demektir. Bizim zamanımızda 6.his açmak için çektiğimiz eziyeti hatırlıyorum. Şimdi yeni hesap açanlara doğrudan 6.his açık komutan veriliyor. Yeni başlayanlara bir sürü bonus görevler veriliyor. Yani yeni oyuncu daha önemli.

Eskiden klan gelirleri ile eski oyuncular para harcamadan altın ve premium ihtiyaçlarını karşılayabilirlerdi. Bunun para kazandırmadığını gören WG klan işini zayıflattı. Eski oyuncular bile premium tankla oynamak zorunda kalıyor artık.

4 user(s) are reading this topic

0 members, 4 guests, 0 anonymous users