Jump to content

Mieszkanie Bezczynszowe

Off-topic

• Please log in to reply
4 replies to this topic

grytek1 #1 Posted 18 November 2018 - 02:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34055 battles
  • 493
  • [-BMB-] -BMB-

W lokalnej gazecie z ogłoszeniami rynku wtórnego znalazłem nieruchomość określoną jako mieszkanie bezczynszowe.

Szukam sobie jakiegoś potencjalnego celu do inwestycji i zapewne remontu. W zamiarze jest wynajem takiego miejsca w rozsądnej cenie. Czy ktoś z was miał doświadczenia z takimi lokalami ? Wie ktoś na co zwracać uwagę pod względem prawnym przy rozważaniu zakupu ? Jakie są dodatkowe obowiązki związane z konserwacją kamienic/bloków bezczynszowych oraz opłaty za czyszczenie i pielęgnację części wspólnej na podstawie waszych doświadczeń? 

Ktokolwiek widział, Ktokolwiek wie. Podobne tematy rozsieję po internetach. Wnioski będę powoli gromadził poniżej. 

Edit.

Sprawdzić koszty, które wspólnie ponoszą mieszkańcy, stan prawny nieruchomości oraz księgi wieczyste.

1. Opłaty za światło na klatce schodowej, jej sprzątanie oraz wywóz śmieci stanowiące dodatkowe koszty.

2. Elewacja budynku, stan pokrycia dachowego oraz instalacji elektrycznej. Przeprowadzone remonty. (Fundusz remontowy?)

3. Opłata zarządcy, ogrzewanie, ciepła i zimna woda, koszty przeglądów budowlanych.

4. Zasady odśnieżania chodników przyległych do nieruchomości, koszenie trawników.

Edited by grytek1, 20 November 2018 - 05:44 PM.

Wczorajsza_Skarpeta #2 Posted 19 November 2018 - 08:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1488 battles
  • 339

Naprawdę trudno poszukać?Google nie gryzie.

Edited by Wczorajsza_Skarpeta, 19 November 2018 - 08:43 PM.

grytek1 #3 Posted 20 November 2018 - 01:38 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34055 battles
  • 493
  • [-BMB-] -BMB-

View PostWczorajsza_Skarpeta, on 19 November 2018 - 08:41 PM, said:

Naprawdę trudno poszukać?Google nie gryzie.

Temat umieściłem celowo w dziale Off-Topic'u. Pytam o doświadczenia ludzi którzy mają z tym jakiś kontakt - a nie o artykuły w których każdy pisze co innego. Nie rozumiem więc, dlaczego umieszczasz odpowiedź pozbawioną jakiejkolwiek wartości merytorycznej ? Szukam dość zacięcie informacji przez Google. Będę powoli gromadził tutaj wszelkie informacje które uda mi się pozyskać i na których ktoś inny również będzie mógł się oprzeć w przyszłości. Jeśli temat Kolegę mierzi, polecam omijać go szerokim łukiem :)

Edited by grytek1, 20 November 2018 - 03:36 PM.

geohound #4 Posted 20 November 2018 - 02:13 PM

Captain

• Beta Tester
  • 17943 battles
  • 2,350
  • [G-P-P] G-P-P

Sądzę, że poziom odzewu będzie podobny do zadania pytania "jakie eq do Tigera 2" na forum nieruchomości.

Ale powodzenia!

grytek1 #5 Posted 20 November 2018 - 02:49 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 34055 battles
  • 493
  • [-BMB-] -BMB-

View Postgeohound, on 20 November 2018 - 02:13 PM, said:

Sądzę, że poziom odzewu będzie podobny do zadania pytania "jakie eq do Tigera 2" na forum nieruchomości.

Ale powodzenia!

Mam wrażenie, że zdziwiłaby kolegę treść niektórych postów na bankierze.pl ;) zwłaszcza w działach dotyczących komentowania spółek z dziedziny gamedevu ;) Zapytać nic nie kosztuje, a może pomóc zaoszczędzić mi sporo problemów. Postanowiłem że pod pierwszym wpisem w sekcji EDIT będę gromadził też sprawy na które trzeba zwracać uwagę. Może przyda się komuś poza mną, a i istnieje szansa że zainteresuje kogoś rynkiem nieruchomości na przykładzie totalnego szczypiorka ;) Dzięki za życzenia pomyślności ;) 

Edited by grytek1, 20 November 2018 - 03:09 PM.

Also tagged with Off-topic

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users