Jump to content

OKUMADAN OYUNA BAŞLAMA - nOOB WOT

• Please log in to reply
107 replies to this topic

WasdwA #1 Posted 24 November 2018 - 07:08 AM

Corporal

• Player
  • 25579 battles
  • 197
Eyyy bu oyuna yeni başlamayı düşünen kardeş. İyi dineleyip düzgün okuyasın. Bil ki senden önce de bu oyuna başlayanlar oldu. 5k, 10k... 100k maç yapanlar vardı. Bazıları hangi gaflete dalıp da bu oyuna başladum, dedi.  Sakın sen de aynı hataya düşme!!! Önce oku, sonra karar ver. Okumak zor gelirse bir de aşağıdaki resme göz atıver. Denilenlere kulak ver. Oyuna başladıktan sonra da sakın Wot senin ........... deme.

Edited by WasdwA, 24 November 2018 - 07:27 AM.

WasdwA #2 Posted 24 November 2018 - 07:23 AM

Corporal

• Player
  • 25579 battles
  • 197

Şimdi yukarıdaki fotoğraf ne anlatıyor biliyor musun? MM istemezse kazanamazsın. Önce bunu kafana bir koyacaksın. Bazıları diyecek ki premium hesabın yok, altının yok, düzgün tankın yok vs. Bunların hiçbirisi senin kazanmana etki etmiyor. Kazanmanı çoğu zaman WOT belirliyor. Nasıl mı?

8. seviyelerin olduğu maçta Top tier çıkmış bir is4 Ensk haritasında haritanın köşesindeki yıkıntılardan snipe yapmaya çalışıyor. Diyorsun ki ya acaba adamda lag mı var? Maç sonu bir bakıyorsun 62k maç yapmış ama 1200 kişisel raitingi var.(WN8 değil yanlış anlama.)

Ya da top tier çıkmış zırhı kağıttan ince Leopard Pta ağır tanklara Çin haritasında kafa atmaya gidiyor, taret oynamaya çalışıyor.

Ya da spotçun kendi üssünüzdeki çalıya yatıyor sen ise ağır tankınla spot yapmak zorunda kalıyorsun.

Ya da Takımındaki T30, Canervon, 50tp bir tane 8. seviye med'e basmaya korkuyor.....

Daha bunun gibi nice botluklarla(noobluk demiyorum) karşılacağını gösteriyor yukarıdaki fotoğraf. Ona göre iyi düşün.

Bu oyuna başlamak ya da başlamamak, işte bütün mesele bu.

Edited by WasdwA, 24 November 2018 - 07:29 AM.

Bagora #3 Posted 24 November 2018 - 12:55 PM

Major General

• Player
  • 42239 battles
  • 5,376
  • [_AVEL] _AVEL

dostum yanlış anlama ama attıgın resme bakarsak

son 1 ayda 2200 wn8 %58wr

son 1 hafta 1800 wn8 %52 wr

son 24 saat 700 wn8 %10 wr

wot seni kötü oyuncularla aynı takıma atmış olabilir ama sen potansiyelinin 3 te 1 i performans göstermeseydin belki o wr %40 olacaktı , üst üste kötü takım gelebilir eline bi para alıp 1000 kere havaya atarsan üst üste 10 defa yazı gelen seriler yakalarsın burada da aynı şekilde üst üste kötü takım gelebilir AMA senn son 1 aylık performansına bakarak oynadıgın son 10 maçta performansının çook altında bi etki gösterdiğini söyliyebilirim , yani sen kendin gibi oynasaydın o kaybettiğin maçlardan en az 2-3 tanesini daha kazanabilirdin.

BeastWar #4 Posted 24 November 2018 - 01:52 PM

General

• Player
  • 51140 battles
  • 8,537

View PostBagora, on 24 November 2018 - 02:55 PM, said:

dostum yanlış anlama ama attıgın resme bakarsak

son 1 ayda 2200 wn8 %58wr

son 1 hafta 1800 wn8 %52 wr

son 24 saat 700 wn8 %10 wr

wot seni kötü oyuncularla aynı takıma atmış olabilir ama sen potansiyelinin 3 te 1 i performans göstermeseydin belki o wr %40 olacaktı , üst üste kötü takım gelebilir eline bi para alıp 1000 kere havaya atarsan üst üste 10 defa yazı gelen seriler yakalarsın burada da aynı şekilde üst üste kötü takım gelebilir AMA senn son 1 aylık performansına bakarak oynadıgın son 10 maçta performansının çook altında bi etki gösterdiğini söyliyebilirim , yani sen kendin gibi oynasaydın o kaybettiğin maçlardan en az 2-3 tanesini daha kazanabilirdin.

yazı-tura dersen herşey şansa kalır, boşuna çırpınmayalım.

Bagora #5 Posted 24 November 2018 - 02:10 PM

Major General

• Player
  • 42239 battles
  • 5,376
  • [_AVEL] _AVEL

View PostBeastWar, on 24 November 2018 - 12:52 PM, said:

yazı-tura dersen herşey şansa kalır, boşuna çırpınmayalım.

tamamda abi 10 kere üst üste kötü takım gelmesi 10 kere kaybedeceğin anlamına gelmez senn çaban ve oyunculuğun ile bu 10 maçın 3-4 tanesini kazanabilirsin, kötü takımlarında derecesi var güçleri 45-55 olan bi eşleştirmede senn yapacagın iyi bi hamle durumu 50-50 ye getirebilir bahsettiğim şey buydu. hatta bazen 3-4 farkla önde oldugunuz maçta 2 3 kişinin üst üste hata yapması ile maçı kaybetmişsinizdir düşmanda 2 kiş kalmıştır siz 6-7 kişisinizdir o 2 kişinin yaptıgı doğru hamleler ve sizinkilerin yaptıgı hatalar maçın kaybedilmesine sebeb olmuştur işte o 2 kişiyide oyun kötü takıma atmış 13 kişi boş beleş ölmüş fakat sona kalan 2 kişi çabalayarak ve düşmanın hatasını gözleyerek maçı kazanmıştır . ha papaz hep pilav yemez o 2 kişi 3 kere iyi takıma düşüp kazansa 7 kere kötü takım yüzünden kaybedecek duruma gelse ve bu 7 maçın 2 sini kurtarsa durum %50 olur hadi sadece bi kere kurtarsa %30 alacaklarına %40 alırlar yarın 7 kere iyi takıma düşüp 3 kere kötü takıma gelirler hatta o 3 maçın 1 ini kurtarırlar olur sana %80 , buda wr lerini %60 a çıkartır

Supplement_KEBAB #6 Posted 26 November 2018 - 12:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 21367 battles
  • 1,286

Bunu okumadan oyuna başlayamıyorum

Dua niyetine çok iyi geliyor başlarken wg baba yaşasın demeniz gerekiyor

selocan74 #7 Posted 26 November 2018 - 12:21 PM

Colonel

• Player
  • 56545 battles
  • 3,751
  • [SA-AS] SA-AS

Bu kadar savaş yapıp oyuncunun kişisel olarak galibiyete etkisini bilmemek çok garip.

Evet bazı maçları kıçınızıda yırtsanız kazanamazsınız ve bu maçlar üst üste gelebilir.Bu yüzden oyunculuğun ölçüsü olarak son bir aya  son 1000 maça falan bakılır.Son 24 saate bakılsa bir gün domates bir gün unicum olan yığınla oyuncu vardır.

Oyuna yeni başlayan arkadaşlar evet bu oyunun sorunları vardır bu sorunları doğru anlatabilen oyuncuların önerilerine kulak verin ona göre oynayıp oynamayacağınıza karar verin.

Ioannia #8 Posted 26 November 2018 - 05:34 PM

Lieutenant

• Player
  • 38745 battles
  • 1,628
  • [MEMSY] MEMSY
10 maç / 793 recent'e göre 1 galibiyet iyi bence.

WasdwA #9 Posted 09 December 2018 - 06:41 PM

Corporal

• Player
  • 25579 battles
  • 197

BAŞLAMAYI DÜŞÜNEN ARKADAŞ,

Eşleştirici kazanmanı istemediğinde böyle sonuçları çoooook  göreceksin. Kendini buna hazırla!!!

no_name_022 #10 Posted 15 December 2018 - 11:09 AM

Private

• Player
  • 127 battles
  • 39
çok yeni değilim ama bildiğim inandığım bir şey varsa Türk oyuncunun asla rus ve varşova paktı oyuncuları ile aynı statüde olmadığı....dönüp son iki yıla baktığınızda botoş yazmıştı sanırım 2 milyon oyuncu kaybetmiş bir oyunu oynuyoruz..asla amerikalının oynamayacağı bir oyun rus milliyetçiliğinin tavan yaptığı ırkçılığın tavan yaptığı Türk ve müslümanlara hakaretlerin yağdığı sen hakaret ettiğinde susturulduğun ama onların akıbetinin ne olduğunu dahi bilmediğin bir oyun....yani adil olmasını (MM) ve (RNG) beklemek kadar saflık olabilir mi?bu oyunda değişmesi gereken bizim Türk modaratörlerimiz çünkü ben bizler için yapıcı şeylerden çok kendi yerlerini korumak için çalıştıklarına inanıyorum..bir polonyalı bir macar yönetici kadar olamadıklarına inanıyorum kendi ırklarını düşünmediklerine burada yazılan sorunları kulak arkası yaptıklarına çok sivrilenleri susturduklarına hatta ceza olarak rng si mm si ile oynadıklarına inanıyorum...sonuçta bu bir yazılım ve mutlaka rng ve mm de yasaklı ikinci sınıf oyuncu diye bir kavram var...bizler ne yazsak da sonuçta bu işi Türk oyuncular için en iyi şekle yere getirecek olanlar oyun yöneticileri...balık baştan kokar...

_Falconet_ #11 Posted 15 December 2018 - 11:42 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 34179 battles
  • 421
  • [TAF-G] TAF-G

View Postno_name_022, on 15 December 2018 - 11:09 AM, said:

...

Valla öyle Türk oyunculara hakaret yağıyor diyosunuz da durup dururken diğer oyunculara söven bir sürü Türk gördüm. Türkler sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyonuz da 

Sgt_Justice #12 Posted 15 December 2018 - 09:00 PM

Lance-corporal

• Player
  • 2233 battles
  • 51
  • [HORAS] HORAS
Eşleştirici facia durumda maalesef. Ara vermekte fayda var.

Frobisher #13 Posted 15 December 2018 - 09:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 2281 battles
  • 682
  • [SA-AS] SA-AS
seneye düzelicekmiş bakalım eşleştirici

WasdwA #14 Posted 16 December 2018 - 01:52 AM

Corporal

• Player
  • 25579 battles
  • 197

Yeni başlamayı düşünen arkadaş, Wot istemedikten sonra KAZANAMAYACAĞINI kabulleniyorsan başla. Yoksa hiç başlama.!!

Eşleştirici'den Saygılarla,

0-15

DerpMcKebab #15 Posted 16 December 2018 - 06:38 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17770 battles
  • 87
  • [MEME] MEME

View Postno_name_022, on 15 December 2018 - 11:09 AM, said:

çok yeni değilim ama bildiğim inandığım bir şey varsa Türk oyuncunun asla rus ve varşova paktı oyuncuları ile aynı statüde olmadığı....dönüp son iki yıla baktığınızda botoş yazmıştı sanırım 2 milyon oyuncu kaybetmiş bir oyunu oynuyoruz..asla amerikalının oynamayacağı bir oyun rus milliyetçiliğinin tavan yaptığı ırkçılığın tavan yaptığı Türk ve müslümanlara hakaretlerin yağdığı sen hakaret ettiğinde susturulduğun ama onların akıbetinin ne olduğunu dahi bilmediğin bir oyun....yani adil olmasını (MM) ve (RNG) beklemek kadar saflık olabilir mi?bu oyunda değişmesi gereken bizim Türk modaratörlerimiz çünkü ben bizler için yapıcı şeylerden çok kendi yerlerini korumak için çalıştıklarına inanıyorum..bir polonyalı bir macar yönetici kadar olamadıklarına inanıyorum kendi ırklarını düşünmediklerine burada yazılan sorunları kulak arkası yaptıklarına çok sivrilenleri susturduklarına hatta ceza olarak rng si mm si ile oynadıklarına inanıyorum...sonuçta bu bir yazılım ve mutlaka rng ve mm de yasaklı ikinci sınıf oyuncu diye bir kavram var...bizler ne yazsak da sonuçta bu işi Türk oyuncular için en iyi şekle yere getirecek olanlar oyun yöneticileri...balık baştan kokar...

Kimse senin Türklüğünü veya Müslümanlığını önemsemiyor bu oyunda dostum. Al nickimde kebab var, xvm'de Türk bayrağı var. Biz neden ırkçılığa maruz kalmıyoruz? Neden oyun içinde kimse bana sövmüyor. Olay genel anlamda Türk oyuncuların berbat ötesi oynaması.

%40-%47 wr olan kişi, maçı katleden oyuncu ister Türk olsun ister Alman olsun her türlü hakarete maruz kalır. Polonyalılarda çok fazla ırkçılığa maruz kalıyor senin düşüncene bakarsak? E bu adamlar Müslüman değil, Türk hiç değil ve Avrupa'da yaşıyorlar. Ee neden bu adamlar hakarete maruz kalıyor? Hep derim şöyle şeylere ağlamak yerine, milleti eleştirmek yerine önce kendimize baksak, oyun mekaniklerini çözmeye çalışsak zaten kimse bir şey diyemez.

Ama olmaaaaz, kendimiz on numarayız hadi gidelim moderatörleri eleştirelim, kişiye özel rng, mm yapıyorlar diyelim. Ağla babacım daha sen biz tutmayalım seni ağla. Aman oyunu öğrenmeye çalışmaya incilerin dökülür.

Edited by DerpMcKebab, 16 December 2018 - 06:38 AM.

no_name_022 #16 Posted 16 December 2018 - 08:25 AM

Private

• Player
  • 127 battles
  • 39

*Edited

Edited by Scarfy_2018, 17 December 2018 - 07:23 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, küfür içermesi sebebi ile degistirilmistir.

no_name_022 #17 Posted 16 December 2018 - 11:29 AM

Private

• Player
  • 127 battles
  • 39

View Post_Falconet_, on 15 December 2018 - 11:42 AM, said:

Valla öyle Türk oyunculara hakaret yağıyor diyosunuz da durup dururken diğer oyunculara söven bir sürü Türk gördüm. Türkler sütten çıkmış ak kaşık gibi konuşuyonuz da 

haklısın kardeşim..olmuyor diyemem ama benim canımı sıkan adamlar da habire her maç küfür hakaret ediyor biz niye anında ceza alırken bir çek macar ya da polak ceza almıyor?küfür havada uçuşuyor ve bu ırkçı olmadığı sürece umrumda da değil..daha geçen bir yerimizi kaybettik çok güldüm hatta daha bir kaç gün önüne kadar da şikayet falan etmiyordum bildirmiyordum..ama baktım idiot yazmaya bile ceza alır olduk adamlar da küfür gani...ben diyorum ki bunun için BİZ de bu kadar kolay ceza almayalım oyunda tüm ırklar küfür ediyor yeter ki ırkçı olmasın kişisel olduğunda gülüp geçerim...ayrıca Türk oyuncularda gördüğüm şayet noob sa ilk önce rakip Türk tankına saldırmaları..klanlarına şikayet edip attırdığım oyuncular da var,önümde üç tank adam vurulurken bile bana ateş ediyor ki delemiyor vuramıyor oyun başından beri takmış bir kere...bunlar benim önceki yazımda anlatmak istediklerim değil..rng olmalı mm olmalı ve wn8 e göre değil tank eşleşmesine göre olmalı yani sorunum bunlar değil,inandığım düşündüğüm rng de mm bir şeyler ters gidiyor olması gereken bu değil...bunu sorgulayacak mod.larımız sorgulamadıkları için onlar benim gözümde zan altında...varşova paktı ile aramızda fark varsa benim mod.um müdahale etmeli bizleri korumalı..ben rng nin mm nin bizlere eşit olduğuna ikna olmuş değilim ki çok daha usta oyuncular da bunu söylüyor...

ProFighte #18 Posted 17 December 2018 - 04:40 PM

Lieutenant

• Player
  • 24415 battles
  • 1,645
  • [SA-AS] SA-AS

View Postno_name_022, on 16 December 2018 - 01:29 PM, said:

Hiç kendini yorma yukarıda kebab doğru demiş. Maça girdiğimde bana durup durduk yere söven herhangi birisine rastlamadım kendi milletimden oyuncular hariç!!

sövenlere bakıyorum elindeki tank belli yaptığı belli adamın yaptığı tankın yapabileceği ile alakasız. Bu adam her türlü övgüyü!!!11! alır. benden de alır yabancılardanda.

Sonra buraya gelip "Yık mm ıdım kıyırıyır hiç ıyın kızınımıyırım" diye konular açar. Açın açın güzel eğlencek şeyler ortaya çıkıyor da neşemiz yerine geliyor.

Aldığınız tankın kapasitesini oyunda sergileyin hiç kimse bir kelime dahi söylemez emin ol. Gidip hafif tankla TDcilik yapmayın yani.

no_name_022 #19 Posted 17 December 2018 - 05:41 PM

Private

• Player
  • 127 battles
  • 39

View PostProFighte, on 17 December 2018 - 04:40 PM, said:

Hiç kendini yorma yukarıda kebab doğru demiş. Maça girdiğimde bana durup durduk yere söven herhangi birisine rastlamadım kendi milletimden oyuncular hariç!!

sövenlere bakıyorum elindeki tank belli yaptığı belli adamın yaptığı tankın yapabileceği ile alakasız. Bu adam her türlü övgüyü!!!11! alır. benden de alır yabancılardanda.

Sonra buraya gelip "Yık mm ıdım kıyırıyır hiç ıyın kızınımıyırım" diye konular açar. Açın açın güzel eğlencek şeyler ortaya çıkıyor da neşemiz yerine geliyor.

Aldığınız tankın kapasitesini oyunda sergileyin hiç kimse bir kelime dahi söylemez emin ol. Gidip hafif tankla TDcilik yapmayın yani.

babuş, neden yazdığım şeyler hep geriden anlaşılıyor???bir yukarıda zaten bu fikirde olduğumu belirttim ve açıkladım...ki kebab bu oyundan nemalanan bir oyuncu korunan onu bir kalem de geçecek o ayrı bir konu..ben rng kalsın yada mm olmasın falan da demiyorum ki....inandığım bir şey varsa kebab gibi korunanlar hariç rng eşit ve adil değil..ve ne gariptir ağladığım falan da yok çünkü bir çok şeye sahip olmuş sanalda bir şeyleri kanıtlamaya çalışan biri de değilim...üç yılın sonunda gördüğüm hissetiğim şey oyun ne yaparsan yap bazı oyuncuları gerçekten koruyor..hani tanrının ki inanmam eli derler ya o misal...onu da örnekledim lorr 40 ve sp ile...şimdi adamı yakalamışım adam başka bir hesaba geçmiş oynuyor hatta ağız dalaşında sana ne ... bile diyor..şikayet sonuç yok..ne oldu hesap satış ve paylaşımına???diyorum ki arkadaş çifte standar olmasın arkadaş mod.lar bir varşova paktı (eski) oyuncusu kadar korunsun 4 macar polak birleşip de bir idiot a ceza aldırmasın ki kendilerinin ettikleri küfürler üfffff...yada bir alman durduk yere seni öldürdüğünde 10 maç mavi olmasın biraz yatsın mola versin bir ay kadar oyuna ki bir daha keyfi yapmasın...ben küfür e de karşı değilim ırkçı söylemlere karşıyım..ben mod.larımızın oyunun daha da iyi olması için tüm oyuncuların sorunlarını anlamalarını çözümde yardımcı olmalarını istiyorum ki belirttim zaten...yoksa iki yıla kalmaz oyun bitecek,iki milyon oyuncu kaybetti alt tierlerde kaç dakika bekliyorsun,katılım yok...bunun neden olduğunu ne kadar karşı çıksa ne kadar nemalansa da her oyuncu biliyor...beş tier tan zırh kulae beş sadece top altı..karşısında 7 tier var bir de top üst 8 tierse bana ne şansın var o masalı bir anlatsana....delemezsin kaçamazsın spot dahi ondan önce yapamazsın..çok mu adil 5-7 eşleşmesi???ki yinede oyun oyundur diye bunlara dahi girmiyorum..istediğim her oyuncu eşit olmalı..keyifle kal..umarım derdimi anlatabilmişimdir....

DerpMcKebab #20 Posted 17 December 2018 - 06:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 17770 battles
  • 87
  • [MEME] MEME
Korunmak? Korunduğum yok hatta bunun en güzel kanıtı ne biliyor musun? Gir wot life genel ve son 1 ay wn8 ime bak. Kazanma oranıma ayrı bak. Korunsam halen genel wn8 ve kazanma oranım aynı olurdu. Düşüşe geçme sebebime gelirsek normalde oynadığım dikkatle oynamıyorum. Sıkılıyorum. Yolo yapıyorum. Kısacacı maça etkim çok az. Korunuyor olsam kötü oynadığım halde kazanma oranım yüksek olurdu diye düşünüyorum. Çok kez oyunu bıraktım, geri döndüm. Yeni hesaplar açtım. Sıkıldım kardeşime bıraktım. Her açtığım hesap korunuyor anlaşılan. Çok şanslıyım. 

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users