Jump to content

Geliştirmeler

1.3

• Please log in to reply
8 replies to this topic

vuque #1 Posted 06 December 2018 - 06:51 PM

Community Manager

• WG Staff
  • 17975 battles
  • 3,164
  • [YOQ] YOQ

Komutanlar, 

Geliştirmeler ile ilgili geri bildirimlerinizi bizlere bu başlık altında iletebilirsiniz.

Teşekkürler,

CooolShoooter #2 Posted 12 December 2018 - 07:03 AM

Private

• Player
  • 23816 battles
  • 28
  • [FETH] FETH

ARTY ; bu büyük problemi bir türlü çözemediniz.  karşılık veremediğimiz halde bize sınırsız atış hakkı olan bir alet ( tank diyemiyorum ).   bazı değişiklikler şart mesele aynı oyuncuya 5 dk. içinde 2. yada 3. defa artık saldıramasın. başka oyunculara atsın azıcıkta.  kocaman haritada birini gözüne kestirip onu oyundan bezdirene kadar tepesine bombalar atıp durmak  çok kolay.  oyun oynamak değil dertleri, oyun oynatmamak.  bir de  şok uyguluyorlar her şey ağırlaşıyor mühimmatı yükleyemiyorsun nişan alamıyorsun, bunun yanında en az paletini kırıp mürettebattan da birini öldürüyor.  aynı tip tankla karşı karşıya savaştığım biriyle girdiğim mücadelede ateş etmeye önce başlamama rağmen arty sağolsun verdiği şok sebebi ile   önde başladığım mühimmat yükleme süresinde geriye düşerek   bir  oyunun daha sonunu göremeden haksız bir şekilde mücadeleyi kaybediyorum.   yahu 3 tane arty nedir,  can puanlarıda yok oyun sonu gidip vurayım diyorsun tek atışta da ölüyorlar,  birde bunlar  drone gibi nasıl görebiliyorlar bizleri. azıcık mantık lütfen. arty bu oyunda tamamen fantastik, gereksiz ve sinir bozucu. oyun oynamayı beceremeyen herkesin arty alıp gösterem  bunlara silahı. oyunda arty varsa  haritanın tamamını kullanamıyorsun.  köşeden tankın burnunu çıkarıyon arty  bir atıyor  palet gidiyor sonra  düşmanın  açık hedefi  haline düşüyorsun.  bu ayıba bir son verin.  buraya bir örnek bırakıyorum 

http://wotreplays.eu...d337e2e73e8ef38

Edited by CooolShoooter, 12 December 2018 - 07:07 AM.

_Falconet_ #3 Posted 12 December 2018 - 07:17 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 34624 battles
  • 481
  • [TAF-G] TAF-G

Hd haritaların gelmesiyle düşük grafiklerde mermi gidişleri eskisi gibi olmuyor, merminin çıkışı belli oluyo ama hedefe ulaşmadığında nereye gittiğini göremeyebiliyoruz. Mermiler eskisi gibi biraz daha belirgin hale getirilse güzel olabilir.

IANKEBUTI #4 Posted 11 January 2019 - 02:44 PM

Private

• Player
  • 20831 battles
  • 8
  • [TRKYE] TRKYE

Konu: Maç eşleştirmesi ve Modlar ile ilgili ;

Maç eşleştirmeleri ile ilgili hizmet reytingleri baz alınırsa çok güzel olur rastgele savaşlarda dilini ne olduğunu bilmediğimiz kişilerle birlikte olmak zorunda kalıyoruz ve adamların yanlış oynamalarından dolayı çok yüksek hasar versekte yeniliyoruz supporta yazdığımızda da oto cevap ile dönüş oluyor.Bu oyunu oynayan herkes zevk alıp stres atmak için oynuyor fakat tam tersi saç baş yolup daha fazla strese girilmesine küfürbaz olup çıkmaya kadar işin boyutu uzuyor. Birde işin acemi ve profesyonel olma boyutu var maç eşleştirmesinde bir takıma yeni başlamış 2000-3000 reytingli nerede duracağını bilmeyen kullandığı aracın ne olduğunu bilmeyen kullandığı araca hangi donanım takılır donanım ne işe yarar mürettebatı araca göre farklı geliştirmiş oyuncular atılırken diğer tarafa donanımını mürettebatını fullemiş tankın nerede duracağını neresine sıkacağını bilen 8000-9000 reytingli oyuncu atılıyor hadi savaşın deniyor.Sonuç olarak sıklıkla 15-1 , 15-3 gibi skorları 3-4 dk içerisinde görüyoruz. Buda ciddi manada sinir bozucu oluyor bu olayın acil bir şekilde oyunun oynanabilirliği açısından düzeltilmesi gerekiyor.

Bir de olayın diğer boyutu 3. parti yazılımlarda istatistiksel olarak oyunun kimin kazanacağını tahmin edebiliyorken oyunu geliştiren teknik ekibin eşleştirme motorunun  bu olayı bilemeyip birbirine eşit takımlar kuramaması çok enteresan bir diğer husus ise istatistik mod larının oyunun kendinde bulunmayıp oyuncuların arayış içine sokulması formda bile bununla ilgili bölümün bulunması çok garip. Bu olayında dezavantajı oyuncuların süresiz ban yemesine kadar gitmekte bünyenizdeki oyuncuları oyuna göre yasal olup olmadığını tam bilmeden mod yüklemeye formun o bölümüyle teşvik edip o kadar emek ve para harcayan oyuncuları banlamanız ve sadece hile kullandın diye genel bir tabirle uzaklaştırmanızı da anlamsız bulmaktayım.Bunun için de önerim adil bir oyun için res-mod klasörünün kaldırılması kullanılabilir olan yasal modların oyun içinde oyunculara sunulmasıdır.İyi çalışmalar.

Blackwater_Park #5 Posted 12 January 2019 - 03:27 AM

Private

• Player
  • 10269 battles
  • 6

View PostIANKEBUTI, on 11 January 2019 - 02:44 PM, said:

Konu: Maç eşleştirmesi ve Modlar ile ilgili ;

Maç eşleştirmeleri ile ilgili hizmet reytingleri baz alınırsa çok güzel olur rastgele savaşlarda dilini ne olduğunu bilmediğimiz kişilerle birlikte olmak zorunda kalıyoruz ve adamların yanlış oynamalarından dolayı çok yüksek hasar versekte yeniliyoruz supporta yazdığımızda da oto cevap ile dönüş oluyor.Bu oyunu oynayan herkes zevk alıp stres atmak için oynuyor fakat tam tersi saç baş yolup daha fazla strese girilmesine küfürbaz olup çıkmaya kadar işin boyutu uzuyor. Birde işin acemi ve profesyonel olma boyutu var maç eşleştirmesinde bir takıma yeni başlamış 2000-3000 reytingli nerede duracağını bilmeyen kullandığı aracın ne olduğunu bilmeyen kullandığı araca hangi donanım takılır donanım ne işe yarar mürettebatı araca göre farklı geliştirmiş oyuncular atılırken diğer tarafa donanımını mürettebatını fullemiş tankın nerede duracağını neresine sıkacağını bilen 8000-9000 reytingli oyuncu atılıyor hadi savaşın deniyor.Sonuç olarak sıklıkla 15-1 , 15-3 gibi skorları 3-4 dk içerisinde görüyoruz. Buda ciddi manada sinir bozucu oluyor bu olayın acil bir şekilde oyunun oynanabilirliği açısından düzeltilmesi gerekiyor.

Bir de olayın diğer boyutu 3. parti yazılımlarda istatistiksel olarak oyunun kimin kazanacağını tahmin edebiliyorken oyunu geliştiren teknik ekibin eşleştirme motorunun  bu olayı bilemeyip birbirine eşit takımlar kuramaması çok enteresan bir diğer husus ise istatistik mod larının oyunun kendinde bulunmayıp oyuncuların arayış içine sokulması formda bile bununla ilgili bölümün bulunması çok garip. Bu olayında dezavantajı oyuncuların süresiz ban yemesine kadar gitmekte bünyenizdeki oyuncuları oyuna göre yasal olup olmadığını tam bilmeden mod yüklemeye formun o bölümüyle teşvik edip o kadar emek ve para harcayan oyuncuları banlamanız ve sadece hile kullandın diye genel bir tabirle uzaklaştırmanızı da anlamsız bulmaktayım.Bunun için de önerim adil bir oyun için res-mod klasörünün kaldırılması kullanılabilir olan yasal modların oyun içinde oyunculara sunulmasıdır.İyi çalışmalar.

8-9 ay önce oyunu o 15-1'lik skorlar yüzünden bırakmıştım sonra bir bakayım dedim aynı tas aynı hamam. Bu eşleştirmeleri bilinçli olarak yapıyorlar. Adalet falan umurlarında değil. Muhtemelen amaçları; para harcamayanları harcatalım, harcatamazsak oyundan soğutalım, bu.

IANKEBUTI #6 Posted 14 January 2019 - 02:55 PM

Private

• Player
  • 20831 battles
  • 8
  • [TRKYE] TRKYE

View PostBlackwater_Park, on 12 January 2019 - 02:27 AM, said:

8-9 ay önce oyunu o 15-1'lik skorlar yüzünden bırakmıştım sonra bir bakayım dedim aynı tas aynı hamam. Bu eşleştirmeleri bilinçli olarak yapıyorlar. Adalet falan umurlarında değil. Muhtemelen amaçları; para harcamayanları harcatalım, harcatamazsak oyundan soğutalım, bu.

valla üstad oyun eğer yenilmene karar verdiyse ağzınla kuş tutsan çevrilmiyor maç geçen obj 263 ile bir maça girdim conqueror var karşımda kaya dibi yan duruyor beni görmüyor karşısındaki heavy atmasın diye ileri geri hareketli... 7 atış yaptım bir tane mermi adamı tutmadı 3 topraga iki üstünden 2 gerisine düştü  günlük sevabın hepsini boşaltım yenilip çıktık oyundan... yani anlıycağın yenilecek olduğunda ne edersen et lanetli gibi mermiler ya tutmuyor yada tutsada palet sekme veya zırh engeline takılıyor bunları yazsanda oyun mekanikcilerine kabul ettiremezsin oyun efsanesi der kale almazlar bile :)

apoli32 #7 Posted 16 January 2019 - 01:17 AM

Private

• Player
  • 10508 battles
  • 3
  • [HASAT] HASAT
gustav&dora  silahını oyunda görmek istiyorum belki cadılar bayramı savaşındaki gibi bir mod olabilir .gustav &dora   bir demiryolu silahı olduğundan  demiryolu olan haritalarda  bunun için uygun gustav vs dora savaşı olabilir.800 mm lik o silahı görmek istiyorum.(patlama çapı vs.) umarım yetkili birileri bu mesajı görüp değerlendirir. 

Edited by apoli32, 16 January 2019 - 01:19 AM.

TheLast_KebapBender #8 Posted 16 January 2019 - 01:52 AM

Lieutenant

• Player
  • 48774 battles
  • 1,756
  • [RISEN] RISEN

RNG yi yüzde10 a geri çekin eskisi gibi.. RNG sayesinde tüm tanklar birbirinin aynısıymış hissi veriyor artık.. 

Blackwater_Park #9 Posted 16 January 2019 - 04:20 AM

Private

• Player
  • 10269 battles
  • 6

View PostIANKEBUTI, on 14 January 2019 - 02:55 PM, said:

valla üstad oyun eğer yenilmene karar verdiyse ağzınla kuş tutsan çevrilmiyor maç geçen obj 263 ile bir maça girdim conqueror var karşımda kaya dibi yan duruyor beni görmüyor karşısındaki heavy atmasın diye ileri geri hareketli... 7 atış yaptım bir tane mermi adamı tutmadı 3 topraga iki üstünden 2 gerisine düştü  günlük sevabın hepsini boşaltım yenilip çıktık oyundan... yani anlıycağın yenilecek olduğunda ne edersen et lanetli gibi mermiler ya tutmuyor yada tutsada palet sekme veya zırh engeline takılıyor bunları yazsanda oyun mekanikcilerine kabul ettiremezsin oyun efsanesi der kale almazlar bile :)

Maç başlıyor 3 dakikada yeniliyoruz. Sazanlar, patatesler, keklikler hep aynı takımda oluyor.

Also tagged with 1.3

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users