Jump to content

Czy WOT powoli umiera? Co jest przyczyną?

• Please log in to reply
1225 replies to this topic

ferreus_eques #1 Posted 08 December 2018 - 03:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC

QuickyBaby, najpopularniejszy anglojęzyczny youtuber opublikował wczoraj analizę pokazującą niepokojący trend spadku ilości graczy w WOT. Polecam obejrzeć film.

Spadek ilości graczy w latach 2016 -2018:

Zadałem sobie pytanie czy formuła gry stała się nieatrakcyjna dla potencjalnych graczy? Nie sądzę, koncepcja gry wciąż ma potencjał by zyskiwać nowych graczy, ale niestety nie zyskuje. Należy zadać pytanie dlaczego tak się dzieje? Czy gra stała się przestarzała wizualnie? Nie, aktualizacja 1.0 przyniosła zaskakująco dobrą grafikę.

Zatem co jest przyczyną małej ilości nowych graczy, którzy po początkowym zainteresowaniu zostają w WOT na długo?

Moim zdaniem w pierwszej kolejności nowy matchmaking (MM) z formułą 3/5/7, w którym gracze najczęściej są losowani do bitew MM+2. Dla niedoświadczonego gracza, a takim jest każdy nowy gracz z kilkoma tysiącami bitew na koncie rozpoczęcie gry na tierach VI i VII oznacza częste losowania przeciwko VIII i IX tierom.

Niedoświadczony gracz albo szybko ginie, albo przestraszony losowaniem kampi i jeśli jego drużyna nie wygra mu bitwy, ginie niewiele lub nic nie robiąc w bitwie. Nieliczne obecnie lepsze losowania np. na topce nie wynagrodzą takiemu graczowi ciągłego zbierania cięgów w losowaniach MM+2.

Gdy zaczynałem grać w WOT jakieś 4 lata temu, przeważały losowania MM+0, czyli bitwy tego samego tieru. W takiej bitwie miałem do czynienia z mniej więcej równorzędnym, pod względem możliwości technicznych, przeciwnikiem i byłem w stanie coś zrobić. Sukcesy zachęcały mnie do dalszej gry, a nieliczne losowania z wyższymi tierami traktowałem po prostu jako dopust boży.

Obecnie nowy gracz zaczynający grę na VI i VII tierach, grając przeciwko VIII i IX, nie ma szans by w dłuższym okresie czasu czerpać przyjemność z gry w WOT, no chyba że jest masochistą. Gdybym obecnie zaczynał moją przygodę z WOT, najprawdopodobniej stosunkowo szybko zniechęciłbym się do dalszej gry będąc masakrowany przez losowania MM+2.

Bez dopływu nowych graczy, populacja grających w WOT się będzie stale zmniejszać, co w dłuższej perspektywie doprowadzi do jej upadku. Jak można temu zapobiec? To stosunkowo proste – zwiększając atrakcyjność gry dla nowych graczy, ułatwiając im czerpanie przyjemności z gry. Jak to osiągnąć? To proste – wystarczy zmienić MM tak by przeważały losowania jednotierowe, a w przypadku losowań 3/5/7 rozkład losowań (MM+0/MM+1/MM+2) był zrównoważony.

Edited by ferreus_eques, 08 December 2018 - 03:38 PM.

_Patrol #2 Posted 08 December 2018 - 03:41 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 39695 battles
  • 33,253
  • [AW-LE] AW-LE
Ameryki w konserwach nie odkrył, a szkoda.

ferreus_eques #3 Posted 08 December 2018 - 03:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC

View Post_Patrol, on 08 December 2018 - 03:41 PM, said:

Ameryki w konserwach nie odkrył, a szkoda.

Ameryki nie odkrył - Ty tak sądzisz i ja tak sądzę. Jednak Wargaming z uporem trzyma się nowego MM. Dlaczego? Tego nie rozumiem. Może ktoś ma problem z przyznaniem się do błędu.

Bez nacisków ze strony społeczności graczy najprawdopodobniej nic się z MM nie zmieni. Milczenie w niczym nie pomoże.

Edited by ferreus_eques, 08 December 2018 - 03:54 PM.

_Patrol #4 Posted 08 December 2018 - 03:57 PM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 39695 battles
  • 33,253
  • [AW-LE] AW-LE

WOT to projekt, w którym nie można pstryknąć palcami na zawołanie, aby szybko coś zmienić.

Mam nadzieję, że WG monitoruje nastroje i podpowiedzi graczy ;)

szfak #5 Posted 08 December 2018 - 04:07 PM

Major

• Player
  • 92187 battles
  • 2,921
  • [SKLEP] SKLEP

View Post_Patrol, on 08 December 2018 - 03:57 PM, said:

WOT to projekt, w którym nie można pstryknąć palcami na zawołanie, aby szybko coś zmienić.

yup. i konsekwentnie je zlewa 

EhnatoX #6 Posted 08 December 2018 - 04:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8679 battles
  • 1,129
  • [TPW] TPW

Ja namówiłem kilku znajomych z pracy do gry i wszyscy po kilku miesiącach zrezygnowali z gry, bo:

- Losowania MM+2 dla nowych graczy co nie znają map i czołgów to jest tragedia. Większość ucieka z wota lub kampi, bo nie wiedzą co robić przy zły,m losowaniu.

- Ekonomia gry silnie powiązana z MM+2 (nowy gracz zwyczajnie nic nie robi w bitwie i nie stać go na dalszą grę - brakuje kredytów).

- Artyleria. Przez nią ludzie kończą grać, bo zwyczajnie jest nie do wytrzymania. Sam wyłączam wota gdy za dużo dostanę od arty.

A co do starych graczy;

Odchodzą bo;

- wycofanie dobrych map i wprowadzenie beznadziejnych

- Artyleria - notoryczne ogłuszanie przy HT

- Coraz więcej premium tanków i większość już wątpi czy jest sens robienia zwykłych drzewek

Moim zdaniem, bazując na opiniach innych oraz znajomych. 

Millennium_Falcon_ #7 Posted 08 December 2018 - 04:10 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 52262 battles
  • 3,402
  • [_CHS_] _CHS_

View Postferreus_eques, on 08 December 2018 - 03:32 PM, said:

Moim zdaniem w pierwszej kolejności nowy matchmaking (MM) z formułą 3/5/7, w którym gracze najczęściej są losowani do bitew MM+2. Dla niedoświadczonego gracza, a takim jest każdy nowy gracz z kilkoma tysiącami bitew na koncie rozpoczęcie gry na tierach VI i VII oznacza częste losowania przeciwko VIII i IX tierom.

Niedoświadczony gracz albo szybko ginie, albo przestraszony losowaniem kampi i jeśli jego drużyna nie wygra mu bitwy, ginie niewiele lub nic nie robiąc w bitwie. Nieliczne obecnie lepsze losowania np. na topce nie wynagrodzą takiemu graczowi ciągłego zbierania cięgów w losowaniach MM+2.

Gdy zaczynałem grać w WOT jakieś 4 lata temu, przeważały losowania MM+0, czyli bitwy tego samego tieru. W takiej bitwie miałem do czynienia z mniej więcej równorzędnym, pod względem możliwości technicznych, przeciwnikiem i byłem w stanie coś zrobić. Sukcesy zachęcały mnie do dalszej gry, a nieliczne losowania z wyższymi tierami traktowałem po prostu jako dopust boży.

Dwie bzdury, z tego druga jest w ogóle z kosmosu. Nie są najczęściej losowani do +2, co wykazują tabelki wstawiane przez różnych graczy, którzy zapisują sobie losowania z DUŻEJ ilości bitew.

4 lata temu przeważały losowania 0? Lol. Widzę, że albo kolega Alzeheimer daje ostro popalić, albo jesteś ignorantem, który nie chce zajrzeć do tematu o MM. Ja zajrzałem, bo wiem co się tam od lat wypisuje. Kilka przykładów z lat 2013-14:

Block Quote

Jako noob grający przede wszystkim artą dokładnie takie mam zdanie. O ile, gdy jakieś drobne pieniądze przekazywałem na fundusz WOT, to losowania były normalne a potyczki kończyły się walkami 2 na 3-4 pojazdy o tyle, gdy przestałem datkować wota ostatnie 120 bitew na M41 kończy się po 2 max 3 minutach wynikiem 13-15 do 1 z efektem z 54% na 46% i mimo tego powoli zbliżam się do średnich uszkodzeń 1k i ubitych 1 na bitwę.
Co ciekawe raczej na 99% po strzale mogę określić, czy strzelałem do kogoś z premium, czy nie. Klanowi "profesjonaliści" też stosują ciekawe metody. Przykład walę do podświetlonego StuartaM5A1 na drugim końcu mapy, stoi spokojnie w bazie - słyszę prawie a za 8-10 jego czerwony znaczek pojawia się dokładnie z tyłu mojej m41. Przejechał na oko 1,2km w 10 sekund, obok naszych, bo innej drogi nie było i nikt go nie zauważył. Nie wspomnę o trafieniach w 10-12 sekundzie, gdy jechałem na pozycję. Gdyby to był 1 przypadek na 50, to powiedziałbym - zwyczajne szczęście, ale 1 na 10 .. ? Dodam, że nie stałem jeszcze na pozycji jak kołek.
Reasumując !
algorytm losujący w pierwszym rzędzie promuje płacących, potem wrzuca do jednego wora te tak zwane przez "profesjonalistów" pomidory dając dla osłody 1-2 dobrych graczy (najczęściej tych co zapomnieli zasilić fundusz wota) a do drugiego wali "wyjadaczy, by przypadkiem nie stracili ochoty na grę z powodu spadających statów. Dodam, że nie wypłakuję żali ale odechciewa się grać, gdy nawet jak xvm pokazuje 53% dla naszych a rozgrywka kończy się zanim dobrze przymierzę się do pierwszego strzału i pozostaje Esc i wyjście do garażu, by po przejechaniu się jakimś złomem z załogą na 50% poziomie, spróbować znowu zagrać artą.
Można też wspomnieć o przypadkach, gdy klanowy IX tierowiec stoi spokojnie i ma mój ostrzał w d..., bo co skupia się na nim celownik i już mam walić, to kółko rozjeżdża się na maxa. Albo np. skupiam celownik na IS3 jest już na max a ten odsuwa się o 2-3 metry i za każdym razem jak czynność powtarzam, robi dokładnie to samo. Nie grałem IS-em ale do wielu strzelałem i w tym konkretnym przypadku, wyglądało to tak jakby przeciwnik widział zarys mojego celownika. Szczerze ? to niecierpliwie czekam na konkurencję wota i wcale za nim płakać nie będę ;)

Block Quote

System losujący w wersji 0.8.5 jest tak do bani że mam ochotę zrobić uninstal game. Przykład jest taki że grając w plutonie dwu osobowym powiedzmy czołgiem 8 tieru jestem losowany gdzieś w połowie stawki, gdzie dwa pierwsze czołgi X tieru zawsze są cytrynami, pomarańczami lub jeszcze gorzej pomidorami, ich średnie EFI nie przekracza 900. A co tam słychać u drużyny przeciwnej, ano nic, jest np pluton który składa się z trzech czołgów tieru X a ich EFi to średnio 1500 w kolorze niebieskim. Nie wiem co bym robił i tak nic nie wskóram. Teraz przykład grania przez dwa dni tylko czołgami tieru 8-10. Dnia 08.05.2013 16 bitew z czego 5 wygranych. Dnia 09.05.2013 - 27 bitew z czego 7 wygranych.
Druga sprawa to czołg TYP 59 który praktycznie się nadaje teraz to do pływania na mapach gdzie jest woda, a tam gdzie jej nie ma to jako śmiechu warta jednostka która nic nie robi z amunicji standardowej. Niestety większość graczy jako standardową amunicję używa już tylko amunicji goldowej, i granie zrobiło się już strasznie nudne bo dostęp do tej amunicji jest od jakiegoś czasu za kasę. Powinni taką możliwość usunąć.

Block Quote

no wczoraj to mm czynił istne cuda aby mojemu plutonowi utrudnić życie. Pomagałem bratu grindować jagpanthere a pluton wyglądal tak; ja w kw1s +td pantera 7tier + 77tier td brytyjski.

W poczekalni 300 7 tierów i ok 200 6 tierow praktycznie non stop.

Efekt był taki iż prawie na każdą bitwę czekaliśmy od 1 do 1,5 minuty poczym lądowaliśmy jako troll pluton na 9 tierach! !

Oczywiście zabawy i tak było sporo bo wygraliśmy 65% bitew często będąc w topce co nie zmienia faktu iż system chciał nas uwalic za wszelką cenę...

Block Quote

Wszystko się zgadza ?

http://wiki.worldoft...#Vehicle_Weight

Czyli T-50-2 ma taką indywidualną wagę jak czołg 6 trieru. W tej bitwie został potraktowany nie jako scout, tylko jak czołg VI trieru i  jako top tank, racja? To ja się pytam, dlaczego w przeciwnej drużynie jako top tank  jest VII trier? Przecież zgodnie z tymi zasadami powinien tam się znaleźć co najwyżej czołg VI trieru.

Block Quote

To niech ktoś mi wytłumaczy dlaczego zostałem wrzucony jako jedyny IV tier do gry z VI tierami? Widząc takie coś faktycznie chwilami odechciewa się grać. Nie dałem za wygraną i zdobyłem medal Halonena. Mimo tego nie dało się wygrać bitwy.

Block Quote

Dołożę parę moich uwag do Waszej dyskusji:
A. Ci co płacą, jak ja, wcale nie mają lepiej czy łatwiej, dają tylko środki finansowe na rozwój World of Tanks, wszystkim nam zależy na rozwoju gry.
B. Myślę, że "oficjalny" algorytm losowania jaki przytoczył Community Team, jest prawdziwy, ale jest tylko częścią prawdy.
C. Myślę, że reszta prawdy jest taka, że WARGAMING.NET za wszelką cenę musi trzymać graczy w okolicach 50%, by się nie znichęcali i dlatego ważniejszą częścią jest "nieoficjalny" algorytm losowania, którego zadaniem jest przydzielanie graczy do trzech kategorii:
1. Aktualnie POPRAWNYCH - tych wystarczy tylko losować zgodnie z "oficjalnym" algorytmem losowania
2. Aktualnie MOCNYCH - tych trzeba osłabić, poprzez niekorzystne współczynniki
celności, penetracji, uszkodzeń oraz strzały za zero: włącza się "nieoficjalny" algorytm losowania - przegrana drużyna.
3. Aktualnie SŁABYCH - tych trzeba wzmocnić, jak wyżej tylko odwrotnie: włącza się "nieoficjalny" algorytm losowania - wygrana drużyna.
Rozumiem że WARGAMING.NET musi tak robić, musi dopracować "nieoficjalny" algorytm losowania, by był bardziej dyskretny, bo zniechęca Wszystkich do grania, a w szczególności do płacenia, co staje się niebezpieczne dla rozwoju Naszego World of Tanks.

Block Quote

Przez ostatnie dni to nie wiem co sie stalo. Jestem poczatkujacym noobem, ale nigdy nie mialem tak zlych serii jak w ciagu ostatnich 2 dni. Srednio 1 wygrana bitwa na 10. Czesto tez zauwazylem, ze rzuca mnie do bitew gdzie jest np. 4 ciezkie czolgi w moim teamie na 8 ciezkich w przeciwnym. I jak tu wygrac jak jedzie na ciebie taka fala stali? Jak oni to balansuja? Co bitwe mam losowanie gdzie sznase mojej druzyny mi ocenia na max 30% na zwyciestwo, nie wiem co sie stalo, wczesniej nigdy tak nie mialem i zawsze bylem na 10 rozegranych bitew 6-4 w zwyciestwach lub cos podobnego. Gdyby nie ten x5 exp event pewnie bym sobie odpuscil na pare dni i odpoczal bo mi przeszla ochota na gre zupelnie.

EDIT: Odnosnie posta wyzej to chyba cos w tym jest. Magiczna bariere 50% przekroczylem pare dni temu, i odkad jestem na 51% mam wlasnie tak jak opisalem.

Block Quote

Ja zastanawiam się jak w tym mechanizmie losowania graczy, odnajduje się samo losowanie konkretnych czołgów i jakie ma to znaczenie.

Nie wiem jak jest teraz, ale jakiś czas temu pojazd AMX40, był losowany w 80-90% na pojazdy VI tieru.

Cały weekend przegrałem praktycznie 2 pojazdami. Pz III/IV i KW1, tak jak PZtka była losowana różnie, tak KW1 zrobiłem chyba ze 40 bitew (jak nie lepiej), a losowania na VII tiery miałem słownie; dwa razy i to bez względu na to czy grałem plutony czy nie. Czy seryjnie wygrywałem, czy przegrywałem ( weekendowo-eventowy okres dał o sobie znać) to losowania w znacznej większości były na topie, od biedy czasem na VI.

Block Quote

a co to tam za różnica 2 poziomów :P

Block Quote

Ja pamietam jeszcze czasy kiedy WoT wchodzil na rynek. Przyjemnie sie gralo (pomimo tego, ze nawet V na IX wrzucalo). Nie bylo tyle magicznych strzalow za zero, kontowanie pancerza cos dawalo i faktycznie czuc bylo, ze moje umiejetnosci cos znacza. Bitwy byly bardziej zaciete i zrownowazone (wyniki np 9:15, 15:13 itp) a teraz.... no coz.po, ktoryms patchu zaczely sie "dziwne" ciagi sromotnych porazek (np ciag 8 porazek pod rzad z wynikami np 1:15, 5:15) lub ciagi spektakularnych zwyciestw (np 15:2, 15:4).Mi tylko jedno slowo przychodzi na mysl MATACTWO w MM. Zapewne za chwile jakis nadgorliwy admin da mi bana czy usunie post bo tak sie w WG robi.... usuwa sie niewygodne fakty na,ktore odpowiedziec nie mozna.Ja nie rozumiem takiej polityki gdzie faworyzuje sie totalnych noobow, a dobrym graczom daje sie kowadlo na plecy zeby sztucznie i na sile zrownac ich z tymi pomidorami. Idac do puenty im bardziej sie starasz dobry graczu tym bardziej bedziesz czerwony (nie tylko z nerwow). Idz za polityka WG "Miej wyje... a bedzie Ci dane" ach i nie zapomnij uiscic malego dadtku na ich konto ;).

Block Quote

Od wprowadzenia patch 8.11 rozegrałem 12 bitew na IX tierach z czego 10 razy wylosowało mnie na X tiery. Mam rozumieć, że to efekt zmian w MM i usunięcia 12 tieru?

To tylko kilka cytatów z SETEK, które tam znajdziesz. Wtedy jojczyli nie tylko na +2, ale jeszcze na same składy! Dzisiejszy MM jest NAŁTWIEJSZYM w historii, ale też najnudniejszym. Ludzi natomiast będzie ubywać z wielu przyczyn. I to też było już wałkowane wielokrotnie. Nie wspominając o tym, że o końcu WOT czytam również od dobrych kilku lat.

ferreus_eques #8 Posted 08 December 2018 - 04:21 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC
Patrol, od wprowadzenia nowego MM minęło ponad 18 miesięcy. To wystarczająca ilość czasu, by przeprowadzić analizę ilości nowych graczy rezygnujących z gry po krótkim okresie aktywności i porównać dane z okresu z przed wprowadzenia MM 3/5/7 oraz po. Wykres spadku ilości graczy pokazany w filmie uwidacznia istotny trend spadkowy pojawiający się po wprowadzeniu nowego MM. Tymczasem w wypowiedziach przedstawicieli WG nie widać jakichkolwiek zapowiedzi zmian w MM.

slicesofpizza #9 Posted 08 December 2018 - 04:22 PM

Sergeant

• Player
  • 4370 battles
  • 219

Jak pół roku trzeba czekać żeby znerfili coś co ewidetnie spaprali, to teraz się obudzą za rok czy dwa najwcześniej. 

Daaawno temu coś trąbili o zmianach w perkach i modułach, był pomysł jak np. każdy szósty zmysł masz od samego początku (na konsolach tak chyba jest) i coś się zmieniło? Nic. 

To są newsy sprzed chyba 2 lat jak nie lepiej.

Revanche25 #10 Posted 08 December 2018 - 04:27 PM

Major General

• Clan Diplomat
  • 38690 battles
  • 5,051
  • [FNPRO] FNPRO

View Post_Patrol, on 08 December 2018 - 03:57 PM, said:

Monitoruje i przeprowadza badania na żywym organizmie.

Ulepszenia mechanizmu losującego na serwerze Asia

Jutro serwer azjatycki otrzyma testową mikro-aktualizację poprawiającą system doboru drużyn. Testy będą się składały z dwóch części:

• Ulepszenia mechanizmu losującego tak, aby uzyskać więcej dwupoziomowych bitew, zamiast najczęściej spotykanych trzypoziomowych w systemie 3-5-7;
  • Z powodu niewielkiej liczby graczy na niskich tierach postanowiono dodać boty do bitew na poziomach I-V na serwerze ANZ.

Ważne: Jak wcześniej wspomniano, ta mikroaktualizacja (ulepszenia systemu losującego) będzie dotyczyć jak na razie tylko serwera Asia.

Patch ma na celu zmaksymalizowanie zdobywanego doświadczenia bitewnego:

• Zbalansowano nagrody (doświadczenie bitewne) dla wszystkich czołgów;
  • Zmieniono priorytety tak, aby zmniejszyć liczbę trzypoziomowych bitew.

Oznacza to zarówno zwiększenie liczby dwupoziomowych bitew w porównaniu do klasycznego 3-5-7, jak i zmianę schematów:

• 6 — 9 (dla poziomu X i IX);
  • 7 — 8 (dla wszystkich poziomów).

Ponadto Ci, którzy grają na pojazdach z preferencyjnym doborem drużyn, zobaczą więcej bitew z pojazdami o tym samym lub niższym poziomie. Występowanie bitew o jeden poziom wyżej znacznie się zmniejszy.

ferreus_eques #11 Posted 08 December 2018 - 04:31 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC

View PostMillennium_Falcon_, on 08 December 2018 - 04:10 PM, said:

Dwie bzdury, z tego druga jest w ogóle z kosmosu. Nie są najczęściej losowani do +2, co wykazują tabelki wstawiane przez różnych graczy, którzy zapisują sobie losowania z DUŻEJ ilości bitew.

O zdecydowanej przewadze losowań MM+2, zwłaszcza na VIII tierze, wypowiadali się wielokrotnie QuickyBaby czy Circonflexes. Ten ostatni przez jakiś czas zliczał ilości bitew wg wariantów MM i wychodziło mu sporo ponad 60% bitew z losowaniami MM+2.

Edited by ferreus_eques, 08 December 2018 - 04:41 PM.

Test_01_2016 #12 Posted 08 December 2018 - 04:59 PM

Private

• Player
  • 251 battles
  • 27

View Postferreus_eques, on 08 December 2018 - 04:31 PM, said:

O zdecydowanej przewadze losowań MM+2, zwłaszcza na VIII tierze, wypowiadali się wielokrotnie QuickyBaby czy Circonflexes. Ten ostatni przez jakiś czas zliczał ilości bitew wg wariantów MM i wychodziło mu sporo ponad 60% bitew z losowaniami MM+2.

Wot nigdy nie upadnie, na miejsce 10 graczy wstawia się 15 botów :) Pozdrawiam.

ferreus_eques #13 Posted 08 December 2018 - 05:11 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC

ć View PostTest_01_2016, on 08 December 2018 - 04:59 PM, said:

Wot nigdy nie upadnie, na miejsce 10 graczy wstawia się 15 botów :) Pozdrawiam.

WG utrzymuje WOT z przychodów generowanych przez graczy kupujących płatną zawartość w grze. Boty WG niczego nie kupią. Bez nowych graczy gra będzie się "zwijać". Jedynym rozwiązaniem przynoszącym długofalowe, dobre efekty jest taka modyfikacja MM by nowi gracze byli w stanie czerpać przyjemność z gry. MM 3/5/7 zdecydowanie ich zniechęca, co widać na wykresie ilości graczy w grze który przedstawił QuickyBaby w swoim filmie. Przed wprowadzeniem MM 3/5/7 były sezonowe wahania ilości graczy, ale nie było stałego trendu spadkowego jak w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Edited by ferreus_eques, 08 December 2018 - 05:22 PM.

Test_01_2016 #14 Posted 08 December 2018 - 05:26 PM

Private

• Player
  • 251 battles
  • 27

View Postferreus_eques, on 08 December 2018 - 05:11 PM, said:

WG utrzymuje WOT z przychodów generowanych przez graczy kupujących płatną zawartość w grze. Boty WG niczego nie kupią. Bez nowych graczy gra będzie się "zwijać". Jedynym rozwiązaniem przynoszącym długofalowe, dobre efekty jest taka modyfikacja MM by nowi gracze byli w stanie czerpać przyjemność z gry. MM 3/5/7 zdecydowanie ich zniechęca, co widać na wykresie ilości graczy w grze który przedstawił QuickyBaby w swoim filmie. Przed wprowadzeniem MM 3/5/7 były sezonowe wahania ilości graczy, ale nie było stałego trendu spadkowego jak w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Nie wiem czy nowy MM jest taki zły, ale wiem że gracze odchodzą z gry bo WG  nic nie robi z czitami . Sam z tego powodu zakończyłem przygodę z wot.

x4ec #15 Posted 08 December 2018 - 05:30 PM

Colonel

• Player
  • 34682 battles
  • 3,790
  • [_CHS_] _CHS_

Jak komuś się chce analizować to macie 4880 ostatnich bitew

ferreus_eques #16 Posted 08 December 2018 - 05:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC

View PostTest_01_2016, on 08 December 2018 - 05:26 PM, said:

Nie wiem czy nowy MM jest taki zły, ale wiem że gracze odchodzą z gry bo WG  nic nie robi z czitami . Sam z tego powodu zakończyłem przygodę z wot.

Mam ponad 30.000 bitew na koncie, a gracza, który według mnie grał z czitami spotkałem jeden raz. Niebieski gracz wspomagający się aimbotem (strzelał z autoaima gdy widać mi było tylko wieżę). Nie wiem gdzie ludzie widzą te czity. Większość podejrzeń o czity wynika z nieznajomości mechaniki gry (np. spotowania).

PS. Nowy gracz nie odejdzie z powodu czitów, bo nie bardzo wie co to jest. Odejdzie, bo mu się źle gra.

Edited by ferreus_eques, 08 December 2018 - 05:38 PM.

Test_01_2016 #17 Posted 08 December 2018 - 05:35 PM

Private

• Player
  • 251 battles
  • 27

View Postferreus_eques, on 08 December 2018 - 05:32 PM, said:

Mam ponad 30.000 bitew na koncie, a gracza, który według mnie grał z czitami spotkałem jeden raz. Niebieski gracz wspomagający się aimbotem (strzelał z autoaima gdy widać mi było tylko wieżę). Nie wiem gdzie ludzie widzą te czity.

Mam wielu znajomych, którzy używają czitów i śmieją się z tego. Mają świadomość że WG nic z tym nie robi...

https://www.youtube....h?v=ArWmixO41nM

Edited by Test_01_2016, 08 December 2018 - 05:39 PM.

ferreus_eques #18 Posted 08 December 2018 - 05:45 PM

Warrant Officer

• Player
  • 36742 battles
  • 886
  • [KOC] KOC

View PostTest_01_2016, on 08 December 2018 - 05:35 PM, said:

Mam wielu znajomych, którzy używają czitów i śmieją się z tego. Mają świadomość że WG nic z tym nie robi...

https://www.youtube....h?v=ArWmixO41nM

Jakie czity mają na tyle znaczący wpływ na wynik bitwy, by zniechęcić do gry? Wyniki bitwy zależą, moim zdaniem, od jakości wylosowanych składów i zachowania graczy podczas bitwy.

Edited by ferreus_eques, 08 December 2018 - 05:46 PM.

Vroobelek #19 Posted 08 December 2018 - 05:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 15374 battles
  • 484

QB jako jedną z przyczyn spadków traktuje to, że w 2017 wprowadzono sporo zmian w samej mechanice gry, a nie dodano właściwie nowych treści, no poza op premkami i tym że można sobie było kupić paczki świąteczne.

Jak popatrzeć na wykres: http://wot-news.com/...rver/eu/norm/en to widać, że przy starcie 1.0 był spory wzrost, ale nie było go gdy wprowadzano nację włoską i polską.

QB twierdzi że szczególnie zawalono nację polską - przez beznadziejny grind - i pomyślmy że faktycznie w te tanki wsiadali nowi gracze którzy nawet nie wiedzieli co to freexp. No zbyt mozolny drugi sezon misji. Misje na Excalibura nie są może bardzo trudne, ale wymagają miesięcy siedzenia nad grą. Tutaj WG zawaliło, że nie dało zamiast trzech, czterech części - tak aby pierwszy etap był relatywnie łatwy, może nawet łatwiejszy niż na Stuga i dawał coś IV-V tieru.

Ciekawi mnie co wyjdzie z MM+1 na azjatyckim serwerze, bo jak ludzie piszą na reddicie są zachwyceni.

EDIT: w sumie jeszcze na tym wykresie z wot news widzę ostatni tydzień 927k na EU (przez maraton pewnie), ale to więcej niż w 2017 i niewiele mniej niż w 2016. Kto wie, może jeszcze ludzie wrócą. :)

Edited by Vroobelek, 08 December 2018 - 05:50 PM.

MacusFlash #20 Posted 08 December 2018 - 05:57 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38569 battles
  • 7,357
  • [_CHS_] _CHS_
Jakie zmiany w mechanice?

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users