Jump to content

Czy WOT powoli umiera? Co jest przyczyną?

• Please log in to reply
1299 replies to this topic

Millennium_Falcon_ #1161 Posted 20 March 2019 - 06:20 PM

Colonel

• Player
  • 52331 battles
  • 3,503
  • [_CHS_] _CHS_

View PostPajak75, on 19 March 2019 - 08:33 PM, said:

Ta gra już dawno umarła . Dziwne tylko że twórcy zarzynają swój flagowy produkt który przyniósł im niezłe profity . Jeszcze trochę i zaczną "słuchać graczy" ale będzie już za późno bo nikt nie będzie chciał z nimi rozmawiać . Szkoda bo kiedyś to była fajna gierka .

View PostMasta_7TP, on 19 March 2019 - 10:43 PM, said:

Cienias przestań już nie dość że gra wkurza to jeszcze przez was forum powoduje odruch wymiotny.

View Postmikolaj3484, on 19 March 2019 - 02:16 AM, said:

4 LATA TEMU BYŁ inna mechanika gry czołg odbijały pociski a nie jak tera przyjmują za zero

View PostStalowyInzynier, on 20 March 2019 - 01:28 PM, said:

*edited* Jakie przegrywanie z godnoscia? Jesli *edited* system decyduje i tak losuje zebys przegral i nic nie wchodzilo mimo pelnego skupienia i wydawalo by sie pewnego strzalu? Kolejna albo nastepna runda juz wszystko wchodzi nawet strzaly w ruchu? Inna sprawa ze strzal frontalny we wieze do E100 wchodzi za ponad 600 a w dwie (( arty !! )) od tylu wchodzi za 430 i 440  strzal za strzalem z obj277 ??!! Przeciez to chore!!! wszystko randomowe zeby tylko nowi i czerwoni sie nie zniechecili za szybko i zdazyli cos kupic -to jest wlasnie polityka *edited* z wargaming . Najlepiej sobie wejsc do gry i nic nie robic a najlepiej odejsc od kompa , po 2-3 takich razach zagrac normalnie , i cop wtedy? losowanie na top ,wszystko wchodzi ? niemozliwe ?! mozliwe , ze zasrane staty poleca ? ja akurat mam je gdzies , polecam wyprobowac i nie ja to odkrylem -byl nawet filmik na youtube i o dziwo to dziala .

Masta_7TP #1162 Posted 21 March 2019 - 05:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30014 battles
  • 359

View PostMillennium_Falcon_, on 20 March 2019 - 06:20 PM, said:

Nic dziwnego że ta gra zeszła na psy skoro ma takich "mundrych" forumowiczów.

Do moderacji proszę utworzyć jeden jedyny i słuszny wątek "Nie umiesz grać" który rozwiązuje wszystkie bolączki tej gry. Amen.

SlaworPL #1163 Posted 21 March 2019 - 07:10 PM

Captain

• Player
  • 31754 battles
  • 2,414

View PostMasta_7TP, on 21 March 2019 - 04:01 PM, said:

Nic dziwnego że ta gra zeszła na psy skoro ma takich "mundrych" forumowiczów.

Odezwał się ,,Primus inter pares"

Masta_7TP #1164 Posted 21 March 2019 - 08:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30014 battles
  • 359

@up

Jest problem który dotyczy dość sporej liczby graczy i dlatego odchodzą od WOT'a a wy co na to? NIE UMIEJĄ GRAĆ, wszystko im przeszkadza i ciągle im się wydaje.

To forum to No.1 toksyczności na jakim kiedykolwiek byłem.

SlaworPL #1165 Posted 21 March 2019 - 08:46 PM

Captain

• Player
  • 31754 battles
  • 2,414

View PostMasta_7TP, on 21 March 2019 - 07:35 PM, said:

ciągle im się wydaje.

No cóż. Brak dowodów na ustawiony mm czy ,,przeklęte" konto. Jest tylko wydajemisię

Wade_Garret #1166 Posted 21 March 2019 - 09:45 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11123 battles
  • 62

@UP

Ale masz jakieś dowody że MM nie jest ustawiony? Screeny? Ze nie ma "noob protection'? Czy to też twoje "wydajemisie'?

SlaworPL #1167 Posted 21 March 2019 - 09:52 PM

Captain

• Player
  • 31754 battles
  • 2,414
A Ty masz dowody ze jest? Czy tylko piszesz aby napisać? Czy może jeszcze powiesz, że jest dużo wyników 15-0?

muriceps #1168 Posted 21 March 2019 - 09:56 PM

Brigadier

• Player
  • 28873 battles
  • 4,936
  • [_CHS_] _CHS_

@Wade_garet: a kto ma tutaj coś do udowodnienia? Jak coś Twierdzisz, to to wykaż, chyba proste. Od starożytności dwie zasady: 1. faktów negatywnych się nie wykazuje (przykład: nigdy nie byłem w Nowym Yorku. Jak mam to udowodnić? Przesłać zdjęcia NY na których mnie nie ma? Jak ktoś twierdzi, że byłem niech to udowodni), 2. ciężar udowodnienia jakiegoś faktu np manipulacji MM, spoczywa na tym, kto z tego faktu wyciąga wnioski, czyli twierdzi, że jest ustawiony MM. Proste. Zrozumiał?

Edited by muriceps, 21 March 2019 - 09:57 PM.

Wade_Garret #1169 Posted 21 March 2019 - 09:56 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11123 battles
  • 62

Przestań cytować trolli tego forum i tzw klakierów - jeśli nie potrafisz obalić czyichś "widzimisie" twardymi dowodami, to wyśmiewając je też ich nie obalasz. Potrafisz udowodnić, że MM jest sprawiedliwy i OK?

@UP

Sorry muri, ale straciłeś u mnie po tym wyskoku,

https://wotdgn.wordpress.com/eksperyment-w-wot/

Nie odpowiem Ci więcej.

Edited by Wade_Garret, 21 March 2019 - 09:59 PM.

muriceps #1170 Posted 21 March 2019 - 09:59 PM

Brigadier

• Player
  • 28873 battles
  • 4,936
  • [_CHS_] _CHS_
Zdecyduj się kolego. Ustawiony czy sprawiedliwy? Jest różnica. A jak sprawiedliwy, to kto jest sędzią owej sprawiedliwości i według jakiej miary jest ona mierzona? Sorki, ale piszesz niedorzeczności. 

Chopper1991 #1171 Posted 21 March 2019 - 10:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1342 battles
  • 355
  • [_CHS_] _CHS_

View PostWade_Garret, on 21 March 2019 - 09:45 PM, said:

@UP

Ale masz jakieś dowody że MM nie jest ustawiony? 

A masz dowody ze jest ustawiony?  Czy po prostu szukasz wytłumaczenia ze nie ogarniasz prostej mechaniki w grze?

Wade_Garret #1172 Posted 21 March 2019 - 10:13 PM

Lance-corporal

• Player
  • 11123 battles
  • 62

Czyli jesteśmy w miejscu: nie da się udowodnić sprawiedliwego MM, ale także nie da się udowodnić, że jest niesprawiedliwy.

Dlaczego więc wyśmiewacie wszystkie pomysły i sugestie zamiast je dowodowo obalić? A skoro się nie da ich obalić, to może są godne chociaż rozważenia?

A może wy nie możecie inaczej?

PS Zapomniałem dodać, że chyba ci goście spod linku mieli racje. Już zacząłeś jazdę ad personam, że nie ogarniam gry. Co teraz - statystyki, czy obrazek? Czy następny dyskutant z CHSu? (na razie jest dwóch - tamci pisali o 5)

Edited by Wade_Garret, 21 March 2019 - 10:24 PM.

vomalios #1173 Posted 21 March 2019 - 10:32 PM

Corporal

• Player
  • 16106 battles
  • 108

View PostWade_Garret, on 21 March 2019 - 10:13 PM, said:

Czyli jesteśmy w miejscu: nie da się udowodnić sprawiedliwego MM, ale także nie da się udowodnić, że jest niesprawiedliwy.

Dlaczego więc wyśmiewacie wszystkie pomysły i sugestie zamiast je dowodowo obalić? A skoro się nie da ich obalić, to może są godne chociaż rozważenia?

A może wy nie możecie inaczej?

PS Zapomniałem dodać, że chyba ci goście spod linku mieli racje. Już zacząłeś jazdę ad personam, że nie ogarniam gry. Co teraz - statystyki, czy obrazek? Czy następny dyskutant z CHSu? (na razie jest dwóch - tamci pisali o 5)

Zachowujesz się jak płaskoziemcy, masz podobnie popaprane pod beretem. Co rozumiesz poprzez sprawiedliwość MM? Ta mechanika ma do siebie że jest losowa, więc jakikolwiek "noobprotection" jest trudny do zaimplementowania na randomach, powiedziałbym że WG ma lepsze rzeczy do roboty, np. liczenie hajsu.

To tak jakbyś debatował nad tym czy jednoręki bandyta jest sprawiedliwy. Jest losowy, tyle.

sztylodkilofa #1174 Posted 21 March 2019 - 10:39 PM

Sergeant

• Player
  • 36398 battles
  • 211
  • [M4FUN] M4FUN

View PostWade_Garret, on 21 March 2019 - 09:56 PM, said:

Nie odpowiem Ci więcej.

Fajnie że w tym linku przypomniano o voytechu. Naszym nieodżałowanym mentorze, niosącym światło i dobrą nowinę, niestety zmieszanym z łajnem po opublikowaniu tego filmu:

Od tamtego czasu nic się nie zmieniło. RNG od lat pełni tą samą funkcję respiratora podtrzymującego przy życiu warzywa i handicapów. RNG ma tak szerokie widełki aby było miejsce na kretyńskie zagrywki pomidorów i żółtaczki. Za dużo strzałów lecących przez gąski pod kadłub, za dużo strzałów w bok cudownie podkręconych na przednią płytę, za dużo strzałów w tył idących na najbardziej skątowany pancerz boczny. No, ale do tego się nie można przyczepić, bo przecież +-25%
Zawsze to powtarzam, w zamkniętej becie NIE BYŁO RNG DLA PENETRACJI i tylko przez ten subtelny szczegół gra była za trudna aby zdobyć masową popularność, więc wszczęto procedurę dostosowania jej dla specjalnych, która trwa nieprzerwanie do dzisiaj. Teraz wyobraźcie sobie, co by było gdyby rng ograniczono do chociażby +-10%. To byłby potop zmywający z serwerów wszelkie zalegające złogi i fusy społeczne.

Masta_7TP #1175 Posted 21 March 2019 - 10:52 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 30014 battles
  • 359

View Postsztylodkilofa, on 21 March 2019 - 10:39 PM, said:

... Teraz wyobraźcie sobie, co by było gdyby rng ograniczono do chociażby +-10%. To byłby potop zmywający z serwerów wszelkie zalegające złogi i fusy społeczne.

Tak się zastanawiam ilu z was zadało sobie trud aby sprawdzić jak ta gra działa na różnych konfiguracjach sprzętowych, jak kiedyś grałem na lapku C2D z GF128MB i normalnie cuda można było oglądać ale...... po sprawdzeniu powtórki to nie było dokładnie to samo co widziałem podczas gry, więc mi się coś wydawało czy po prostu gra nie wyrabiała na gorszym sprzęcie? 

Tak więc odpowiadając na wypowiedź powyżej wygrywaliby ci mają lepszy sprzęt i mniejszy ping.

RandomClicker #1176 Posted 22 March 2019 - 08:47 AM

Private

• Clan Diplomat
  • 27383 battles
  • 40

View PostWade_Garret, on 21 March 2019 - 09:56 PM, said:

Przestań cytować trolli tego forum i tzw klakierów - jeśli nie potrafisz obalić czyichś "widzimisie" twardymi dowodami, to wyśmiewając je też ich nie obalasz. Potrafisz udowodnić, że MM jest sprawiedliwy i OK?

@UP

Nie odpowiem Ci więcej.

Cała ta teoria o przydzielaniu do koszyków w momencie wybierania czołgów na karuzeli w garażu, z technicznego punktu widzenia, nie ma sensu. No chyba, że ktoś uważa programistów zza wschodniej granicy za kompletnych idiotów, a wierzcie mi, na pewno tak nie jest.

Skoro przydzielanie do puli miałoby być na tyle szybkie by odbywało się "w tle" podczas zmiany czołgów to znaczy.... że jest naprawdę szybkie :) Poza autorem nikt tego chyba bowiem nie zauważał. Poza tym wg autora po którejś łatce zjawisko to znikło. Przyspieszyło jeszcze bardziej? Skoro przydzielanie do koszyka jest takim szybkim procesem, to dlaczego nie mogłoby następować po naciśnięciu startu bitwy?

Do czego MM, pracujący na serwerze, miałby wykorzystać informację, że jakiś gracz ma ustawiony taki, a nie inny pojazd w garażu? Tylko niepotrzebnie obciążałoby to serwery. 

Edited by RandomClicker, 22 March 2019 - 09:13 AM.

Ziewnik #1177 Posted 22 March 2019 - 10:06 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 18917 battles
  • 476
  • [_CHS_] _CHS_
Po nowej aktualizacji, wajcha Ivana została poprawiona :D. Robię drzewko na myszę, do vk 8t brakuje mi ok. 30k xp, pomyślałem sobie, że przyspieszę grind i odpaliłem 100% xp przez 1h i co? Ivan przestawił mi wajchę w dół tylko dla tygrysa. Grając naprzemiennie skorpionem, tygrysem w ogóle nie wygrałem. Tak więc miejcie się na baczności, WG usprawnia utrudnianie. :D;)

processor #1178 Posted 22 March 2019 - 01:48 PM

Corporal

• Player
  • 31665 battles
  • 173

"Skoro przydzielanie do koszyka jest takim szybkim procesem, to dlaczego nie mogłoby następować po naciśnięciu startu bitwy?"

Przyspiesza losowanie: milisekundy wysyłania sygnału do serwera, milisekundy przypisania do koszyka, sekundy wyboru graczy do teamów. A przy czekających 300 osobnikach to już znaczący zysk czasowy.

"Do czego MM, pracujący na serwerze, miałby wykorzystać informację, że jakiś gracz ma ustawiony taki, a nie inny pojazd w garażu?"

Do przygotowania potencjalnych koszyków - lądując w koszyku masz status NA (nieaktywny), Ale potencjalnie skład jest już gotowy. Wciskając BITWA zmieniasz swój status na A (aktywny) i już jesteś w teamie.

To tak w telegraficznym skrócie idea. Nigdy nie jest to takie proste w implementacji, dlatego potrzeba wielu zasad dodatkowych. A że przestaliśmy zauważać - bo np dodano dużą liczbę BOTów, które nie podlegają ścisłym kryteriom wyboru itp.

RandomClicker #1179 Posted 22 March 2019 - 02:18 PM

Private

• Clan Diplomat
  • 27383 battles
  • 40

@up

Stosują taką metodę, różnica polegałaby by na tym, że na serwerze, w momencie wybrania przez gracza chęci dołączenia do bitwy, zamiast operacji "dodaj gracza do koszyka" wykonywana byłaby operacja "zmień status gracza w koszyku". Po tym etapie nadal trzeba by zebrać co najmniej 30 graczy, którzy zgłosili chęć dołączenia do bitwy, a nie jedynie są w danym koszyku. Ta operacja w obydwu przypadkach byłaby równie kosztowna, ponieważ serwer nie jest w stanie przewidzieć kiedy, dany gracz z takowego koszyka zdecydowałby się na rozpoczęcie bitwy. Być może jedynie przegląda czołgi w garażu?

Oczywiście jest pewna szansa, że jest tak jak opisuje to ten artykuł, ale wydaje mi się to mocno naciągane.

Autor mógłby to oczywiście sprawdzić monitorując ruch do serwera. Jeśli jego teoria jest słuszna to po zmianie czołgu w garażu, zawsze powinna być wysyłana wiadomość do serwera. Nie byłby to dowód (bo może chodzi tylko o synchronizację danych w garażu), ale zawsze byłaby to jakaś poszlaka. Brak takiej komunikacji całkowicie obalałby tę teorię. Szkoda, że autor wolał napisać taką ścianę tekstu i robić wątpliwe eksperymenty, zamiast to sprawdzić.

processor #1180 Posted 22 March 2019 - 03:01 PM

Corporal

• Player
  • 31665 battles
  • 173

Gdzieś już pisałem zgrubnie o szufladach. Postaram się jeszcze raz wyjaśnić pomysł:

Przeglądając czołg KW1 trafiasz do koszyka pt: HT, tier 5, zielony skill. Tam już jest paru graczy z statusem NA i paru z A (pomijam, że w czasie braku graczy zawsze można uzupełnić to BOTami o pasującej konfiguracji). Zabierając do bitwy MM wybiera parę graczy (słownie 2 graczy) z tego koszyka ze statusem A tak, że jeden trafia do teamu zielonego, a drugi do czerwonego. Załatwia to parę spraw takich jak np balans i zrównoważenie drużyn. I wybór z koszyka jest prosty - każdych 2 graczy pasuje.

Co do sprawdzenia ruchu do serwera - może ten Dirty_Gold_Noob nie jest sieciowcem? Jak zrozumiałem, nie szuka szczegółów bebechów losowania, tylko sposobu, jak je wykorzystać na swoja korzyść. Nie zgadzam się ze wszystkim jego tezami, ale podziwiam za trud pracy. Mi by sie niechciało - jak pisałem to tylko gra i zabawa dla przyjemności, a nie realny świat.

2 user(s) are reading this topic

1 members, 1 guests, 0 anonymous users

naznaczony