Jump to content

Czy WOT powoli umiera? Co jest przyczyną?

• Please log in to reply
1237 replies to this topic

straszny_cienias #1201 Posted 09 April 2019 - 05:40 PM

General

• Player
  • 69370 battles
  • 9,810
  • [_CHS_] _CHS_

View PostSlaworPL, on 09 April 2019 - 03:11 PM, said:

Jeszcze długo długo będzie stał. Wbrew temu co ludzie wieszczą to WOT ma się naprawdę dobrze.

Tylko co to jest "długo"? Przy obecnej tendencji nie da się powiedzieć, ze jest dobrze, a ubytek graczy może jeszcze przyspieszyć.

A że pieniążki się kończą, to widać na każdym kroku:

SlaworPL #1202 Posted 09 April 2019 - 08:30 PM

Captain

• Player
  • 31432 battles
  • 2,366

View Poststraszny_cienias, on 09 April 2019 - 04:40 PM, said:

Tylko co to jest "długo"? Przy obecnej tendencji nie da się powiedzieć, ze jest dobrze, a ubytek graczy może jeszcze przyspieszyć.

A że pieniążki się kończą, to widać na każdym kroku

Moim zdaniem ,,długo" to jeszcze z 5-7 lat. Ubytek graczy? No cóż, pewne decyzje zostały wykonane i nie da się tego cofnąć. Towar nie jest kierowany do grupy +25 tylko do grupy +5, która chce mieć wszystko na już i na szybko. Pewnie za jakiś czas dla nowych graczy będzie odkryta wybrana linia.

Trostani #1203 Posted 09 April 2019 - 09:20 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 49271 battles
  • 1,325

View PostSlaworPL, on 09 April 2019 - 07:30 PM, said:

Moim zdaniem ,,długo" to jeszcze z 5-7 lat. Ubytek graczy? No cóż, pewne decyzje zostały wykonane i nie da się tego cofnąć. Towar nie jest kierowany do grupy +25 tylko do grupy +5, która chce mieć wszystko na już i na szybko. Pewnie za jakiś czas dla nowych graczy będzie odkryta wybrana linia.

Zawsze można zwolnić prawie wszystkich deweloperów i utrzymywać serwer przez dłuższy czas bez żadnych aktualizacji praktycznie po kosztach serwerów - wtedy nawet niewielka liczba płacących pokryje koszty.

Mając jednak dużo styczności że światem korpo widzę w ostatnich poczynaniach WG panicznie ruchy. Oczywiście nikt graczom nie udostępni danych o stanie gry ale nawet z niezależnych źródeł można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków.

SlaworPL #1204 Posted 09 April 2019 - 10:11 PM

Captain

• Player
  • 31432 battles
  • 2,366

View PostTrostani, on 09 April 2019 - 08:20 PM, said:

Zawsze można zwolnić prawie wszystkich deweloperów i utrzymywać serwer przez dłuższy czas bez żadnych aktualizacji praktycznie po kosztach serwerów - wtedy nawet niewielka liczba płacących pokryje koszty.

Mając jednak dużo styczności że światem korpo widzę w ostatnich poczynaniach WG panicznie ruchy. Oczywiście nikt graczom nie udostępni danych o stanie gry ale nawet z niezależnych źródeł można wyciągnąć wiele ciekawych wniosków.

W każdej grze jest po jakimś czasie odpływ. Ale prawdę mówiąc WOT nie ma mocnej konkurencji. I część z nas gra już z przyzwyczajenia.

profes79 #1205 Posted 09 April 2019 - 10:18 PM

Field Marshal

• Player
  • 21328 battles
  • 10,081
  • [FENOM] FENOM
Owszem. Ale to przyzwyczajenie też przestaje wystarczać. U mnie w klanie są 34 osoby. Przez ostatni miesiąc zagrało 16; przez tydzień 10. Ja będąc absolutnie casualowym graczem ostatnio wybiłem się na drugie miejsce w klanie pod względem rozegranych w krótkich okresach czasu (miesiąc/tydzień) bitew...

rvader #1206 Posted 09 April 2019 - 11:00 PM

Major General

• Player
  • 53900 battles
  • 5,006
  • [ACHJO] ACHJO
...ale w sumie niech zdechnie i bedzie spoko :) I tak sie nachapali kasy ...:angry:

Trostani #1207 Posted 09 April 2019 - 11:04 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 49271 battles
  • 1,325

View PostSlaworPL, on 09 April 2019 - 09:11 PM, said:

W każdej grze jest po jakimś czasie odpływ. Ale prawdę mówiąc WOT nie ma mocnej konkurencji. I część z nas gra już z przyzwyczajenia.

Od kilkunastu lat pracuje w branży elektronicznej powiązanej z telefonami komórkowymi. 15 lat temu Nokia też nie miała mocnej konkurencji a utonęła. Sony-Ericsson (obecnie Sony - dział mobilny) właśnie kończy tonąć, HTC podobnie. Wszystko to praktycznie na moich oczach od początku do końca, z tym że ja mam dostęp do wielu informacji 'od źródła'. Zapewniam Cię że absolutnie każdy moloch może paść a to co widzę w zachowaniu WG powiela dokładnie ten sam schemat który znam już prawie na pamięć. I nie dzieje się to z dnia na dzień, każda taka duża firma pędzi siłą bezwładu ale to tylko kwestia czasu jeśli drastycznie nie zmienią swojej polityki.

erebus2000 #1208 Posted 09 April 2019 - 11:07 PM

Sergeant

• Player
  • 80264 battles
  • 290
  • [SOMS] SOMS

View PostTrostani, on 09 April 2019 - 06:36 AM, said:

Ciekawe jak będą wyglądać statystyki serwera za kwiecień. Maraton, linia frontu, rozdawanie sporej ilości dni premium, w weekendy i wciągu tygodnia małe misje, chyba wszystkie najbardziej OP premki w sklepie premium... Nie wiem czy WG ma jeszcze jakieś asy w rękawie ale jeśli mimo powyższych zabiegów liczba aktywnych graczy spadnie to znaczy że gra osiągnęła punkt krytyczny i będzie można w zasadzie obstawiać jak szybko serwer osiągnie stan podobny jak serwer NA.

Hmm

Co do asów zostaje jeszcze typ w sklepie premium ;)

Wiem wiem nie jest podobno żadną rewelacją ( pisze podobno bo go nie mam i nie grałem a opieram się na opiniach ) ale jedzie na swojej legendzie  :sceptic:

Oczywiście na dłuższą metę nic to nie da. Ale że tak powiem będzie to kolejny objaw choroby  :B

Edited by erebus2000, 09 April 2019 - 11:11 PM.

krwawa_rozprawa #1209 Posted 09 April 2019 - 11:21 PM

Sergeant

• Player
  • 3875 battles
  • 299

Block Quote

Owszem. Ale to przyzwyczajenie też przestaje wystarczać. U mnie w klanie są 34 osoby. Przez ostatni miesiąc zagrało 16; przez tydzień 10.

I co? I ta subiektywna ocena ma zastąpić obiektywną analizę? aha, tak. Zapominałem, że na forum wota jest kółko wzajemnej adoracji.

Prawie dekada dojenia hajsów przez wota to jest wynik lepszy niż dobry. Jak na firmę. Będzie kolejna dekada. Tylko gra zmieni się do nowego "pokolenia". Będzie łatwiej, szybciej i bez mózgu. W końcu to jest arkadówka.

profes79 #1210 Posted 10 April 2019 - 06:36 AM

Field Marshal

• Player
  • 21328 battles
  • 10,081
  • [FENOM] FENOM

Nowe pokolenie ma czas koncentracji i skupienia porównywalny z okresem życia jętki. Na zapowiedziach "gry dla nowego pokolenia" przejechał się właśnie niedawno moloch w świecie gier komputerowych czyli Blizzard. Bo zapomina się o tym, że owszem, młodzi chłoną nowinki i grają ale to starsi, zarabiający pieniądze mają na te nowinki pieniądze.

Gimbaza może co najwyżej ładnie poprosić o premium tanka na urodziny; starsze, pracujące pokolenie stać na ogół na to, żeby premkę czy czołg opłacić sobie bez pytania nikogo o zgodę (czasami nie dotyczy żonatych :P). I teraz firma musi sobie zadać pytanie - chce nieustanny przemiał nowych graczy którzy pograją tydzień-dwa-miesiąc i odejdą do innego tytułu (część mojego klanu przerzuciła się na Apex aktualnie) czy woli zadbać o starszych graczy, pozostających z grą od czasów bety, mających na koncie dziesiątki tysięcy gier i znających grę zapewne lepiej niż jej developerzy.

Mało tego, bramka numer 2 nie wyklucza bramki numer 1. Tylko w tej chwili WG przebiło się przez bramkę numer 1 i leci w otchłań, za którą znajduje się poziom spłycenia rozgrywki do poziomu tanków z Nintendo.

_Patrol #1211 Posted 10 April 2019 - 06:44 AM

Field Marshal

• Community Contributor
  • 39885 battles
  • 33,751
  • [AW-LE] AW-LE
Gra musi być łatwa i przyjemna, a jeśli gracz będzie zadowolony, to i groszem sypnie.

Wlodi89LCT #1212 Posted 10 April 2019 - 07:47 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15817 battles
  • 794
  • [-PGE-] -PGE-

View Post_Patrol, on 10 April 2019 - 06:44 AM, said:

Gra musi być łatwa i przyjemna, a jeśli gracz będzie zadowolony, to i groszem sypnie.

OP tenki jak np. 0bj.430U i srakersy sypiące kupą z nieba na pewno to zapewniają... 

Natural__ #1213 Posted 10 April 2019 - 07:59 AM

Lieutenant

• Player
  • 35250 battles
  • 1,936
  • [S_W_F] S_W_F

View PostWlodi89LCT, on 10 April 2019 - 07:47 AM, said:

OP tenki jak np. 0bj.430U i srakersy sypiące kupą z nieba na pewno to zapewniają... 

Też wygrinduj 430U i też nim graj.

Srakersami też graj, bana nie dostaniesz, najwyżej narazisz się na ostracyzm na forum ze strony kilku zapaleńców (OMG!). A wiadomo przecież, nic w życiu nie jest ważniejsze niźli opinia anonimowego grojka po drugiej stronie łącza...

Wlodi89LCT #1214 Posted 10 April 2019 - 08:12 AM

Warrant Officer

• Player
  • 15817 battles
  • 794
  • [-PGE-] -PGE-

View PostNatural__, on 10 April 2019 - 07:59 AM, said:

Też wygrinduj 430U i też nim graj.

Srakersami też graj, bana nie dostaniesz, najwyżej narazisz się na ostracyzm na forum ze strony kilku zapaleńców (OMG!). A wiadomo przecież, nic w życiu nie jest ważniejsze niźli opinia anonimowego grojka po drugiej stronie łącza...

Nie zmieni to faktu, że maszyny są niezbalansowane, a arta wkurza praktycznie wszystkich aktywnie grających. ;P 

M4niecK #1215 Posted 10 April 2019 - 08:59 AM

Captain

• Player
  • 29197 battles
  • 2,035
  • [PERRY] PERRY

View PostTrostani, on 09 April 2019 - 11:04 PM, said:

Zapewniam Cię że absolutnie każdy moloch może paść a to co widzę w zachowaniu WG powiela dokładnie ten sam schemat który znam już prawie na pamięć. I nie dzieje się to z dnia na dzień, każda taka duża firma pędzi siłą bezwładu ale to tylko kwestia czasu jeśli drastycznie nie zmienią swojej polityki.

Ja widze taki problem, ze z WG zrobilo sie korpo. Ciezko nie odniesc wrazenia, ze wiekszosc ludzi jest tam zupelnie niepotrzebna lub nawet szkodliwa. Zobaczcie sobie sami, co WG postawilo na Cyprze - skoro cos takiego postawili, to potrzebowali czegos takiego wielkiego (bo ma kto tam robic), a przeciez to nie wszystko. Jest przeciez Minsk czy Paryz.

Majac brzydko mowiac tyle geb do wykarmienia (i budynki do utrzymania) mamy miesiac w miesiac ogromne koszty, ktore czyms trzeba pokryc. A nad czym te zasoby pracuja? Nad niszczeniem jednego tytulu ciagnacego ta firme, a reszta pracuje nad tytulami w ktore nikt nie gra :teethhappy: Problem w tym, ze tak nachalne dojenie graczy tylko przyspiesza odchodzenie graczy. To bardzo krotkoterminowa strategia.

Szczerze zycze nam - graczom, zeby WG zdechlo. Sprzedadza WoTa innemu deweloperowi i jesli to nie bedzie GameForge to WoT na tym tylko skorzysta ;)

Edited by M4niecK, 10 April 2019 - 09:48 AM.

SlaworPL #1216 Posted 10 April 2019 - 09:51 AM

Captain

• Player
  • 31432 battles
  • 2,366

View PostWlodi89LCT, on 10 April 2019 - 07:12 AM, said:

Nie zmieni to faktu, że maszyny są niezbalansowane, a arta wkurza praktycznie wszystkich aktywnie grających. ;P 

Niezbalansowane to są samochodziki z NFS.

WsiowyGupek #1217 Posted 11 April 2019 - 06:30 PM

Private

• Player
  • 744 battles
  • 34

Czy Wot umiera?

Szczerze powiedziawszy lotto i powiewo tyn fakt.Odnoszę wrażenie że  punkt krytyczny został przekroczony w moim przypadku.Na koncie WG rozegrałem dzisiaj 2 bitwy obie win obie crusaderem w w pierwszej trójce dmg, w 3 bitwie Mati, typowa egzekucja mojego teamu, nawet nie chciało się naciskać klawiszy.Szkoda klawiatury i myszy.

Przeleciałem sobie topowe tanki 6 tieru co przedstawiają sobą gracze  mojego teamu- bitew po kilka tysi i win w granicach 43-46%.

Potem przeskok na konto ZZ z giftami niskich tierów, 2 bitwy na MK, obie wygrane w drugiej z T2Light, Strv38 zamietliśmy wrogi team dołożył się do tego świetnie strzelający GZP coś tam szwabska arta, reszta teamu jakieś ogryzki, bitwa wyciągnięta normalnie cudem.

Sojusznicy-gracze mający po kilka tysi bitew i uwaga-43-46% i zadanego dmg 43 na bitwę.Mając taki wysyp tuzów intelektu w teamie jedyne co można zrobić to grać  góra 3 bitwy dziennie bo na wincyj nie ma się chęci.Sensu tyż ni ma, WoT po prostu dzięki WG skapcniał do reszty, z gry taktycznej z myśleniem zmienił się w arkadówkę dla bezmyślnych.A granie po to by wyciągać bitwy dla ty ....   ee taboretów to szkoda czasu.

Lepiej pograć w grę dla siebie i cieszyć się osiągnięciami  w tym co zależy tylko od własnych decyzji.

Za dużo graczy bezmyślnych i za mało tych co pociągną dla nich bitwy, zresztą czy warto?

Edited by WsiowyGupek, 11 April 2019 - 06:32 PM.

PL_Robson #1218 Posted 12 April 2019 - 05:24 PM

Brigadier

• Player
  • 20259 battles
  • 4,330
  • [KKM] KKM

View Postprofes79, on 10 April 2019 - 06:36 AM, said:

Nowe pokolenie ma czas koncentracji i skupienia porównywalny z okresem życia jętki. Na zapowiedziach "gry dla nowego pokolenia" przejechał się właśnie niedawno moloch w świecie gier komputerowych czyli Blizzard. Bo zapomina się o tym, że owszem, młodzi chłoną nowinki i grają ale to starsi, zarabiający pieniądze mają na te nowinki pieniądze.

Gimbaza może co najwyżej ładnie poprosić o premium tanka na urodziny; starsze, pracujące pokolenie stać na ogół na to, żeby premkę czy czołg opłacić sobie bez pytania nikogo o zgodę (czasami nie dotyczy żonatych :P). I teraz firma musi sobie zadać pytanie - chce nieustanny przemiał nowych graczy którzy pograją tydzień-dwa-miesiąc i odejdą do innego tytułu (część mojego klanu przerzuciła się na Apex aktualnie) czy woli zadbać o starszych graczy, pozostających z grą od czasów bety, mających na koncie dziesiątki tysięcy gier i znających grę zapewne lepiej niż jej developerzy.

Mało tego, bramka numer 2 nie wyklucza bramki numer 1. Tylko w tej chwili WG przebiło się przez bramkę numer 1 i leci w otchłań, za którą znajduje się poziom spłycenia rozgrywki do poziomu tanków z Nintendo.

Lepiej bym tego nie ujął

VillageGame #1219 Posted 12 April 2019 - 05:56 PM

Lieutenant

• Player
  • 15474 battles
  • 1,501

View Postprofes79, on 10 April 2019 - 06:36 AM, said:

?Quo vadis WG?

desacred #1220 Posted 13 April 2019 - 11:44 AM

Corporal

• Player
  • 7944 battles
  • 107
  • [J_G] J_G

W WoTa przestałem grać mniej więcej w czasie, w którym wprowadzono do gry czołgi CHRL. Przesyt. Próbowałem wrócić do gry w 2016 roku. Zobaczyłem grę tak zmienioną przez dostępne mody, że czasem nie wiedziałem czy jest to gra o czołgach czy symulator statku kosmicznego. Czity wszechobecne i brak reakcji ze strony WG. Pamiętam swoją ostatnią grę z tego okresu. Gość przebijał mi czubek włazu dowódcy w T32 za każdym razem gdy tylko się wychylił przez górkę bez przycelowania strzelając z IS3. Wychyłka, bum, wychykła, bum... Żaden rykoszet, żadne pudło. 100% skuteczności w tak mały, również ruchomy cel. Podziękowałem ponownie. W takie cuda to ja nie wierze. Do tego amunicja premium za srebrniki, bonusy do szybkości expienia. Gra ewidentnie szła w kierunku "dla mas". Byle szybciej, byle łatwiej, byle ktoś kto nie umie grać nie zniechęcał się i dotarł do tej dychy. To, co jeszcze pamiętam z tamtych czasów to straszna jakaś nienawiść do graczy z PL. Wchodząc do gry na dzień dobry leciały inwektywy za samą narodowość. Niedawno była opcja pograć w starą wersję gry. Pobrałem, pograłem trochę. O dziwo gra o czołgach spodobała się mojej dziewczynie. Założyłem nowe konto, zacząłem z nią grać od 0. Expi się tak szybko, srebrniki wbija się momentalnie. Czity jak były tak są nadal. Mam wrażenie, że gra z pozycji dla miłośników tematu stała się grą masową, pay2win, grą dla statystyk a nie dla przyjemności. Przykład z przed kilku dni. Wypożyczona Lorka, wchodzę do gry, wrzuciło na 10. Piszę na czacie, że fajny ten nowy "poprawiony" mm. I leci odpowiedź od kogoś z drużyny "dla ciebie to i tak bez znaczenia". Bo co, bo po 50-100 grach ucząc się gry od nowa po tak długiej przerwie nie mam super statystyk? Gra się tylko dla nich? Jak tak patrzę przez pryzmat czasu, to te wszystkie wskaźniki wn, eff to najgorsze co spotkało WoTa ze strony społeczności. Gra na wynik a nie dla przyjemności zabija. Gra powinna być przyjemnością a nie pokazem e-penów...

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users