Jump to content

Czy WOT powoli umiera? Co jest przyczyną?

• Please log in to reply
1708 replies to this topic

Shinekone #581 Posted 13 January 2019 - 12:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 38316 battles
  • 434

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 10:52 AM, said:

Taki Mateuszek, majac niskie WR i WN bedzie czesciej trafial na top

Pomijając niedorzeczność Twojej teorii. Jak losowany na top? Mówimy o bitwach jednotierowych. Nie ma opcji, żeby częściej trafiał na top, jeżeli cały czas będzie go rzucało na swoje tiery. Ani wyżej, ani niżej.

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 10:52 AM, said:

Gram na dwoch kontach, jedno ma 1350, a drugie 270. Mam na obu Skorpiona, podobna zaloga. Jak myslisz, na ktorym gram na topie czesciej?

Na żadnym. Na obu grasz na topie tak samo często. W granicach błędu. A jeśli jest inaczej, to przedstaw na to jakieś dowody.

Edited by The_Ja, 13 January 2019 - 12:10 PM.

PL_Robson #582 Posted 13 January 2019 - 12:35 PM

Brigadier

• Player
  • 20651 battles
  • 4,473
  • [KKM] KKM

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 11:52 AM, said:

A dlaczego nie? Jezeli mozna grac 8 na 10, to dla mnie to tak samo jak wsrod 8 grac na stocku.

A co? Ja mam takie odczucia? A dlaczego mam uzywac wolny exp? Dlaczego mowisz mi, jak mam uzywac moje zasoby na moim koncie?

A co chcesz z nimi zrobić? Magazynujesz w nadziei że WG za 5 mln wolnego expa zafunduje wypasiona brykę czy co? Tak wiem, są gracze którzy nie kupują wynalezionych modułów (za kredyty), nie wkładają apteczek, naprawiaczy i gaśnic (wąż w kieszeni nie pozwala). Są też tacy co każdy nowy czołg zaczynają z nową załogą, wyszkoloną na 50%. Owszem mają prawo tak robić, to ich sprawa. Podobnie jak Ty masz prawo chomikować swój wolny exp. Twoje konto, twoja sprawa. Ale przestań wtedy narzekać że gra ci nie idzie, że nie przebijasz, że krzaki strzelają itd. itp. I przestań narzekać że team nic nie zrobił i bitwa w plecy. Bo to nie team nic nie zrobił tylko Ty swoją obecnością sprawiłeś że w bitwie zabrakło wartościowego gracza. A byc może i 5-9 takich graczy, co to uważają i postępują podobnie do Ciebie.

Ruen___ #583 Posted 13 January 2019 - 12:54 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 40941 battles
  • 394
  • [KNAGA] KNAGA

Tego jeszcze nie widziałem, żeby ktoś miał pretensje o to, że free xp na moduły chce wydać. Prawda jest tylko to, że nie musisz przetapiać golda na free xp, żeby nie musieć grać stockami, tylko trzeba umieć zaplanować grind. Bardzo prosta sprawa, nie masz free xp na odstockowanie to nim nie graj. Idź farmic kredyty, markowac coś albo po prostu pograj sobie czym lubisz. Kto kogo zmusza do grania stockowymi czolgami? Sorry, ale jeżeli ktoś ma kłopot ze zrozumieniem tego i gra nimi i ma pretensje do gry o to to SAM JEST SOBIE WINIEN.

Dlatatego wykonywanie takich testów jest BEZCELOWE, dobry gracz zaczyna się od garażu, to tylko jest jego element. 

straszny_cienias #584 Posted 13 January 2019 - 02:10 PM

General

• Player
  • 72528 battles
  • 8,611
  • [_CHS_] _CHS_

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 02:15 AM, said:

Zaraz, zaraz.

Chciecie powiedziec, ze utrudniajac graczom gre, jest ta gra ciekawsza?

Zaraz, zaraz.
Chcecie powiedzieć, ze upraszczając graczom grę do poziomu sześciolatka, gra staje się ciekawsza?

View PostVillageGame, on 13 January 2019 - 09:53 AM, said:

@c3rb3r. Ja już kiedyś pisałem, że jak niektórym "zabierasz" ich zabawki albo nie chcesz się bawić na ich "zasadach", to zaczynają ryczeć i lamentować.

Spoiler

Rozumiem, że twierdzisz, iż Jagdpanzer E-100, którym ostatnio grałem ze trzy lata temu to moja "zabaweczka" której próbuję bronić? Tak samo kulą w płot, jak w przypadku LT. Twoje wydajemisie trochę utrudniają ci trzeźwe spojrzenie na rzeczywistość. Mimo wszystko mam nadzieję, że w końcu uda ci się napisać coś mądrego i wyjść ze swoją argumentacją poza sprowadzaniem wszystkiego do emocji, "ryku", "płaczu" i "lamentowania"

View Postc3rb3r, on 13 January 2019 - 09:00 AM, said:

Nie raz byliśmy przekonywani, że mm na tym samym poziomie jest niemożliwy z powodów zbyt dużych kolejek do bitwy.

Możesz zacytować jakiś post? Najlepiej mój, ale niekoniecznie.

A 2 posty wyżej pisałeś

To da się? Czy się nie da bo na serwerze jest tylko 5 graczy co chce grać na określonym tierze?!\

:facepalm:

Przecież ja tam nie pisałem o MM jednotierowym, tylko o wielotierowym i o rzucaniu na dół...

Bitwy na jednym tierze, były by tylko złe dla WG i ich wpływów!

A jak ci po raz kolejny powtórzę, że mi by również nie odpowiadał jednotierowy MM, to przyjmiesz to w końcu do wiadomości? I założę się, że nie jestem w tym odosobniony.

Widzę,  że chwilowo miałeś niedotlenienie mózgu.

Myślę, że to jest ten moment, w którym należy dyskusję zakończyć.

Knjaz_Gromowladny #585 Posted 13 January 2019 - 04:41 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31018 battles
  • 413
  • [AAP] AAP

Udowodnij mi to, ze nie jestes wielbladem,

Napisalem powyzej, ze mam dostep do dwoch kont i na tym slabszym zaobserwowalem to co opisalem. Zreszta samo WG przyznalo, ze pierwsze bitwy na danym pojezdzie masz na pref. MM, a takze po serii porazek trafiasz na topke. To jest od dluzszego czasu, bodajrze 4 lata temu to wprowadzili. Grajac po kims, majac serie porazek zauwazam, ze trafiam na top, wiec wciaz to obowiazuje. Zreszta nie widze nic w tym zlego. Jednak wniosek jest taki, ze mozna zrobic MM zerowy, wzglednie +1 dla pojazdu. Jakos z pierwsza bitwa na danym pojezdzie nie czekamy dluzej, niz zazwyczaj.

View PostPL_Robson, on 13 January 2019 - 12:35 PM, said:

A co chcesz z nimi zrobić? (...)

Wydaje na maksowanie pojazdow, ale az tak wiele wolnego expa nie mam, aby armaty za 60k expa brac ot tak. Zreszta to co napisales pozniej, to juz skrajna patologia, do ktorej niestety dochodzi nawet na CW (sic!).

P.s. - Kopernikowi tez mowili, ze jego tezy sa bzdura wyssana z palca.

Edited by Knjaz_Gromowladny, 13 January 2019 - 04:44 PM.

robezur6 #586 Posted 13 January 2019 - 05:03 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44603 battles
  • 6,531

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 03:41 PM, said:

W którym miejscu WG napisało, że gracze po serii porażek są losowani na topce?

A, i jeśli takie coś znajduje się w patencie WG to ja coś tylko zacytuję.

In another embodiment, where each vehicle is associated with a number of player or NPC personnel required to operate the vehicle, the matchmaking server 106 may select vehicles so that the number of personnel on each of two teams is equal or near equal

Porównujesz swoje kłamstwa do tego o czym pisał Kopernik? Ty tak na serio?

Edited by robezur6, 13 January 2019 - 05:04 PM.

MacusFlash #587 Posted 13 January 2019 - 08:28 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_

Znam historię, dziubuś. Pozwoliłem sobie na skrót myślowy, bo myślałem, że naczelny filozof forum będzie pamiętał, iż znalazł się na mojej liście ignorowanych i nawet kiedyś mi to wypomniał. A ten jeszcze ma czelność mi robić wykłady z historii.

Z mojej strony koniec OT. 

Edited by MacusFlash, 13 January 2019 - 08:28 PM.

Knjaz_Gromowladny #588 Posted 13 January 2019 - 10:17 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31018 battles
  • 413
  • [AAP] AAP

View PostRuen_hkzet, on 13 January 2019 - 12:54 PM, said:

Tego jeszcze nie widziałem, żeby ktoś miał pretensje o to, że free xp na moduły chce wydać. Prawda jest tylko to, że nie musisz przetapiać golda na free xp, żeby nie musieć grać stockami, tylko trzeba umieć zaplanować grind. Bardzo prosta sprawa, nie masz free xp na odstockowanie to nim nie graj. Idź farmic kredyty, markowac coś albo po prostu pograj sobie czym lubisz. Kto kogo zmusza do grania stockowymi czolgami? Sorry, ale jeżeli ktoś ma kłopot ze zrozumieniem tego i gra nimi i ma pretensje do gry o to to SAM JEST SOBIE WINIEN.

Dlatatego wykonywanie takich testów jest BEZCELOWE, dobry gracz zaczyna się od garażu, to tylko jest jego element. 

Nie mam pretensji, ale robiac dwa, czy trzy pojazdy 9 tieru potrzeba na same topowe dziala mniej wiecej 180tys wolnego ekspa. To dosc duzo, prawda?

Ja sam staram sie nie grac stockami, ale jednak granie nimi, kiedy sie robi kilka linii jest czyms od czego raczej nie uciekniesz. 

PL_Robson #589 Posted 13 January 2019 - 10:26 PM

Brigadier

• Player
  • 20651 battles
  • 4,473
  • [KKM] KKM

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 10:17 PM, said:

Nie mam pretensji, ale robiac dwa, czy trzy pojazdy 9 tieru potrzeba na same topowe dziala mniej wiecej 180tys wolnego ekspa. To dosc duzo, prawda?

Ja sam staram sie nie grac stockami, ale jednak granie nimi, kiedy sie robi kilka linii jest czyms od czego raczej nie uciekniesz. 

Kłania się zasada dostosowywania zamiarów do możliwości, a nie odwrotnie

Sculptorex #590 Posted 13 January 2019 - 11:02 PM

Colonel

• Player
  • 65602 battles
  • 3,578

View PostMacusFlash, on 13 January 2019 - 07:28 PM, said:

Znam historię, dziubuś. Pozwoliłem sobie na skrót myślowy, bo myślałem, że naczelny filozof forum będzie pamiętał, iż znalazł się na mojej liście ignorowanych i nawet kiedyś mi to wypomniał. A ten jeszcze ma czelność mi robić wykłady z historii.

Z mojej strony koniec OT. 

No mam wątpliwości czy znasz. Rzuciłeś hasło, nie jesteś w stanie tego poprzeć żadnym argumentem, więc uciekasz się do osobistych wycieczek. I oczywiście, że koniec tematu z twojej strony, bo tak najwygodniej - nie musisz stawać na rzęsach, aby udowodnić bzdurę jaką napisałeś. I w momencie gdy z nią wyskakiwałeś nie przeszkadzało ci, że to OT. A teraz nagle tak... hipokryta.

Ciekawe jest też samo uzasadnienie twojego "skrótu myślowego". Zastosowałeś go, bo mnie ignorujesz? Gdzie w tym logika? I dlaczego ja mam pamiętać o tym, że mnie ignorujesz? Mam pamiętać po to, aby ci przypominać, że jak mnie ignorujesz, to nie możesz odpowiadać na moje wiadomości, bo je przecież ignorujesz?

View PostPL_Robson, on 13 January 2019 - 09:26 PM, said:

Kłania się zasada dostosowywania zamiarów do możliwości, a nie odwrotnie

​Zasada? Nie w tej grze. Tu nie ma zasady, że trzeba grać od razu wymaksowanym pojazdem. Ma jednak rację Ruen pisząc "i ma pretensje do gry o to to SAM JEST SOBIE WINIEN". Ja potrafiłem grać i 12 liniami jednocześnie. Ale nie miałem o to nigdy pretensji do twórców gry. Wiem jak to funkcjonuje i taki był mój świadomy wybór. Moim celem nie były statystyki, tylko zbadanie wszystkich X, więc w tym kierunku działałem.

Czy psułem przez to innym zabawę? Uważam, że nie, ponieważ operowałem w zakresie reguł gry. Jeśli ktoś wyznaczył sobie inne cele i np. dążył do perfekcji gry na konkretnym pojeździe - jego prawo. Ale jego wybór nie jest jedynie słusznym i nie może dyktować mi mojego sposobu gry.

W tej chwili mam około 300k wolnego expa. Nigdy nie przetapiałem za złoto. Trzymam na wyjątkowe sytuacje - np. mogłem zbadać pojazd, który znikał z drzewka w terminie, w którym nie miałem szansy zbadać go normalną grą. Albo jest pojazd, którym już masakrycznie się męczę.
W tej chwili wydawałem częściej, bo już praktycznie wszystko zbadałem, więc za dużych zapasów mi nie trzeba, aczkolwiek coś zostać musi. To jest moja strategia na grę.

Edited by Sculptorex, 13 January 2019 - 11:14 PM.

MacusFlash #591 Posted 13 January 2019 - 11:04 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_

Wykorzystujesz wtedy gwiazdki, rezerwy i gratisowe dni premium. Ja tak robię od lat i nie narzekam. W ten sposób przeszedłem nawet Black Prince'a oraz poprzednika. 

Knjaz_Gromowladny #592 Posted 14 January 2019 - 01:26 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 31018 battles
  • 413
  • [AAP] AAP
To tak jak ja. Pojazdami premium mi sie jakos szybciej nabija free i pozniej nie musze sie tak meczyc.

HoHoLK44 #593 Posted 14 January 2019 - 08:56 AM

Major General

• Community Contributor
  • 21294 battles
  • 5,121

I dlatego żeby nie grać stockowym pattonem od przeszło roku zbieram free xp by go wymaksować przed rozegraniem na nim pierwszej bitwy.

Znowu szukasz ułatwień, handicapów itd. ?

Masz do wyboru grac stockiem lub zbierać free xp.

Grając stockiem trudno o dobre wyniki, chyba że się jest wybitnym graczem, ja wybitnym nie jestem więc zbieram free xp.

Proste jak konstrukcja cepa.

I jeszcze cytat z mojego poradnika, który wisi na forum od 2014 roku:

"Zapytacie po co tyle zachodu zamiast grać na podstawowym T-34 i nazbierać xp na silniki i resztę szmelcu ?

Pamiętacie co wam pisałem o przygotowywaniu czołgu do bitwy ?

Granie podstawowym czołgiem (stockiem) to często katorga, nie jeździ, nie skręca, nic nie przebija.

Pełna frustracja, kiepskie wyniki, mało kredytów.

Chcę wam tego oszczędzić.

Żeby mieć dobre wyniki trzeba o nie zadbać i nie jeździć stockowym czołgiem.

...

Mam nadzieję że ten przykład zaawansowanego planowania grindu jest dla was zrozumiały i po tej krótkiej lekcji będziecie potrafili sami analizować i planować rozwój waszego garażu."

Rooco #594 Posted 14 January 2019 - 10:11 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 50613 battles
  • 449

View PostKnjaz_Gromowladny, on 13 January 2019 - 09:17 PM, said:

Sądzę że niektórzy nie wiedzą jak efektywnie zbierać wolny exp i dlatego wartości rzędu 150-250k free xp wydają się im tak trudne do osiągnięcia. Wbrew pozorom nie jest to aż tak trudne, ale też trzeba wiedzieć jak to zrobić. Czas operacji świątecznych pozwalał zgromadzić w krótkim czasie naprawdę sporo free xp. Są gracze którzy w tym okresie zebrali przeszło 200 tysiecy. Sam zebrałem około 200 pomimo że nie miałem jakiegoś super wr i bardzo dużej ilości rozegranych bitew. Poziom atmosfery świątecznej, rezerwy i gwiazdki x5 , x4 zrobiły swoje...

Mr_Blady #595 Posted 14 January 2019 - 12:12 PM

Sergeant

• Player
  • 3394 battles
  • 290

Nie bez znaczenia są rezerwy klanowe, szczególnie te wysokich poziomów. SED na pewno ma takich zatrzęsienie, bo to dobry i rozpoznawalny klan. Nie jestem pewien czy to się sumuje, ale rezerwy klanowe + rezerwy własne + gwiazdki pozwalają swoje odłożyć w kategorii free exp. Jeśli ktoś lata sobie randomy solo to właściwie pozostaje mu ograniczona ilość rezerw własnych a na tych nie poszaleje, bo dość szybko się kończą i chyba nie ma regularnych misji, aby pozyskać nowe. 

Także do klanów ludziska, będzie szybciej ;)

Rooco #596 Posted 14 January 2019 - 12:46 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50613 battles
  • 449
Kiedyś może i dobry, nadal rozpoznawalny, obecnie nieaktywny...

MacusFlash #597 Posted 14 January 2019 - 08:20 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_
Masz zdolność przyjmowania informacji na poziomie kamienia.
I nie, abstrakt tylko coś tam napisał, ale absolutnie żadnych konkretów. Dziesiątki razy już przerabiałem rzucenie oskarżenia bez żadnych konkretów i kontynuacji.
Jak chcesz to sobie ciągnij ten offtop. Ja już odpadam całkiem. Może znajdzie się ktoś kto ci łaskawie wytłumaczy co to oznacza.

Sculptorex #598 Posted 14 January 2019 - 08:35 PM

Colonel

• Player
  • 65602 battles
  • 3,578

View PostMacusFlash, on 14 January 2019 - 07:20 PM, said:

Masz zdolność przyjmowania informacji na poziomie kamienia.
I nie, abstrakt tylko coś tam napisał, ale absolutnie żadnych konkretów. Dziesiątki razy już przerabiałem rzucenie oskarżenia bez żadnych konkretów i kontynuacji.
Jak chcesz to sobie ciągnij ten offtop. Ja już odpadam całkiem. Może znajdzie się ktoś kto ci łaskawie wytłumaczy co to oznacza.

Jesteś członkiem jakiejś partii politycznej? Jeśli nie - rozważ to. Masz predyspozycje aby zrobić oszałamiającą karierę.

Edited by Sculptorex, 14 January 2019 - 08:36 PM.

Rooco #599 Posted 15 January 2019 - 08:26 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 50613 battles
  • 449

Wydaje mi się że nikt nie jest nieomylny i czasem może popełnić błąd, albo nieświadomie i nie celowo głosić nieprawdę.

Kiedy ten błąd/nieprawda zostanie ujawniona każdy normalny i dojrzały człowiek powinien uznać swoją pomyłkę, a przynajmniej uparcie nie bronić swojej niewiedzy...

MacusFlash #600 Posted 15 January 2019 - 10:24 AM

Lieutenant General

• Player
  • 38578 battles
  • 6,716
  • [_CHS_] _CHS_

View Postabstrakt2003, on 15 January 2019 - 07:44 AM, said:

No i po co dalej w to brniesz? Ogarnij się gościu.

06:49 Added after 4 minutes

Ty najwyraźniej nie wiesz czym jest skrót myślowy. 

Ja ci napisałem - nie wierzysz mi? Ok. Zgooglaj sobie. Nie wierzysz googlom? Przejdź się do biblioteki i sięgnij po słownik frazeologiczny.

Nic nie napisałeś. Wytkąnłeś błąd, nie wyjaśniałeś kompletnie nic i masz się za bohatera. Ty i S. macie się za wszechwiedzących, bo żaden z was nawet nie raczył mnie zapytać co konkretnie miałem na myśli. Od razu lecicie z głupią krytyką zamiast się czegoś dowiedzieć. Czekałem, ale widzę, że mądrowanie się jest dużo lepszym rozwiązaniem.

Ja doskonale zdaję sobie sprawę z użycia zbyt  dużego skrótu myślowego, ale naprawdę tak trudno jest dopytać? Mam rozmówców za ludzi inteligentnych dopóki nie udowodnią mi inaczej.

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users