Jump to content

Czy WOT powoli umiera? Co jest przyczyną?

• Please log in to reply
1179 replies to this topic

StarszyKaplicowy #601 Posted 15 January 2019 - 07:00 PM

Corporal

• Player
  • 1147 battles
  • 104

Dlaczego gra umiera?

Bo należy zadać pytanie czy gracze grają tak jak grają bo nie umieją grać, czy graja tak jak grają bo nie widzą sensu dobrego grania.

Przykład dosłownie sprzed chwili- wróciłem do gry po niezłej przerwie-

Wynik bitwy na 5 tierze wyjechałem PZIVH- po m3,30 sekundach  oni 8 my 0...

Pozostało kliknąć  ESC, pokazać wykrzywionej mordzie majaczącej w pijanem widzie o dezercji  ..I..  i iść w cholerę z kolejnej crap bitwy.

A potem na forum rozstrząsanie mądrali o uciekaniu graczy z gry, afkach, topielcach i wszelkiej maści olewnikach.

Gracze graja tak jak gra ich traktuje, zmądrzeli zamiast ściskania pośladków i grania do ostatniego naboju mają zasady gry w 3.

I gra wygląda jak wygląda--żałośnie.

Pogrzeb już bliski?

Tam ta ta dam ta dam ta dam.

robezur6 #602 Posted 15 January 2019 - 07:05 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44214 battles
  • 6,974
Pomyliłeś przyczynę ze skutkiem. Gratulacje.

Edited by robezur6, 15 January 2019 - 07:05 PM.

Sculptorex #603 Posted 15 January 2019 - 08:07 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 62768 battles
  • 3,425
  • [MTTP] MTTP

View PostMacusFlash, on 15 January 2019 - 09:24 AM, said:

Ty i S. macie się za wszechwiedzących, bo żaden z was nawet nie raczył mnie zapytać co konkretnie miałem na myśli. Od razu lecicie z głupią krytyką zamiast się czegoś dowiedzieć.

Przecież zapytałem. Twoja odpowiedź zaś była od razu wycieczką osobistą.

Uprzedzając - możesz napisać, że pytałem o źródła, a nie o to co miałeś na myśli, dlatego nie odpowiedziałeś. Ale pytanie to świadczy o tym, że właśnie próbowałem się dowiedzieć o co ci chodzi. To, że ci pytanie nie odpowiadało - trudno. Nie zdefiniowałeś jakie konkretnie pytania można ci zadawać. Zresztą widząc twój sposób dyskusji obstawiam, że gdybym zapytał co miałeś na myśli, to teraz napisałbyś, że nie zapytałem o źródła. Jak już tak lubisz skróty myślowe, to właśnie moje pytanie o źródło można uznać za skrót myślowy - napisałem o źródłach, ale chodziło mi o to, abyś wyjaśnił o co ci w zasadzie chodzi i dlaczego napisałeś to co napisałeś, na czym opierasz takie stwierdzenia. 

W przypadku skrótów myślowych można być źle zrozumianym. Jeśli miałeś więc coś innego na myśli wystarczyło napisać coś w stylu "źródeł nie podam, bo chodziło mi o...". Ja zadałem pytanie, ty udzieliłbyś odpowiedzi i sprawa byłaby jasna. Ale tego nie zrobiłeś. Teraz zaś próbujesz już kompletnie robić ze mnie durnia pisząc, że nie pytałem i nie chciałem się dowiedzieć o co ci chodzi. Daj już sobie spokój. Jak ktoś trafi na tę dyskusję to sam sobie wyrobi zdanie.

Edited by Sculptorex, 15 January 2019 - 08:15 PM.

PL_Robson #604 Posted 15 January 2019 - 08:33 PM

Brigadier

• Player
  • 20136 battles
  • 4,288
  • [KKM] KKM

View PostStarszyKaplicowy, on 15 January 2019 - 07:00 PM, said:

Dlaczego gra umiera?

Bo należy zadać pytanie czy gracze grają tak jak grają bo nie umieją grać, czy graja tak jak grają bo nie widzą sensu dobrego grania.

Przykład dosłownie sprzed chwili- wróciłem do gry po niezłej przerwie-

Wynik bitwy na 5 tierze wyjechałem PZIVH- po m3,30 sekundach  oni 8 my 0...

Pozostało kliknąć  ESC, pokazać wykrzywionej mordzie majaczącej w pijanem widzie o dezercji  ..I..  i iść w cholerę z kolejnej crap bitwy.

No zobacz, jesteś czystym przykładem że to przez takich jak ty właśnie ta gra "podobno" umiera.

StarszyKaplicowy #605 Posted 15 January 2019 - 08:43 PM

Corporal

• Player
  • 1147 battles
  • 104

View PostPL_Robson, on 15 January 2019 - 08:33 PM, said:

No zobacz, jesteś czystym przykładem że to przez takich jak ty właśnie ta gra "podobno" umiera.

Ty oczywiście, będąc wylosowanym 5 tierem na 7 i 6 pojechałbyś do przodu i zmiótł te 8 pojazdów 1 i 2 tiery wyżej.

Nie ja jestem przykładem  zrozumienia ze tfurcy gry w obecnej postaci kompletnie odlecieli i traktują graczy jak kretynów.

A że kretynem nie jestem i wysublimowane zasady gry stosowane przez WG mam tam gdzie plecy tacą swoja nazwę zrobiłem co opisałem.

Chcą to zrobią z swoim produktem co chcą, mnie to obchodzi już tyle co plamy na Słońcu i zwapnienie organizmu Dalajlamy, pogram od czasu do czasu bez spiny i zacięcia, gra stała się crapem o czym poczytać można poza forum., co uważają o grze  gracze na YT.

Edited by StarszyKaplicowy, 15 January 2019 - 08:43 PM.

robezur6 #606 Posted 15 January 2019 - 08:46 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44214 battles
  • 6,974

View PostStarszyKaplicowy, on 15 January 2019 - 07:43 PM, said:

Ty oczywiście, będąc wylosowanym 5 tierem na 7 i 6 pojechałbyś do przodu i zmiótł te 8 pojazdów 1 i 2 tiery wyżej.

Nie ja jestem przykładem  zrozumienia ze tfurcy gry w obecnej postaci kompletnie odlecieli i traktują graczy jak kretynów.

A że kretynem nie jestem i wysublimowane zasady gry stosowane przez WG mam tam gdzie plecy tacą swoja nazwę zrobiłem co opisałem.

Chcą to zrobią z swoim produktem co chcą, mnie to obchodzi już tyle co plamy na Słońcu i zwapnienie organizmu Dalajlamy, pogram od czasu do czasu bez spiny i zacięcia, gra stała się crapem o czym poczytać można poza forum., co uważają o grze  gracze na YT.

Właśnie przez takich jak ty są bitwy 15-0. Zobaczy taki jeden z drugim MM +2 / XVM mu pokazuje niską szansę na wygraną to kampią w bazie i czekają aż przeciwnik ich rozniesie zamiast się postarać mieć pozytywny wpływ na wynik bitwy.

Sculptorex #607 Posted 15 January 2019 - 08:48 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 62768 battles
  • 3,425
  • [MTTP] MTTP

View PostStarszyKaplicowy, on 15 January 2019 - 07:43 PM, said:

Nie wiem właśnie skąd zawsze u pewnej grupy osób to przeświadczenie, że akurat oni muszą walczyć z topką. Przecież przeciwnik ma pojazdy na tym samym poziomie. Przecież mogą świecić wyższe tiery bez walki z nimi. Mogą odwracać uwagę... jest sporo możliwości. A tu takie proste myślenie.

Bitwa może wyglądać na przykład tak

Spoiler

OK, nie jest to mega różnica, ale i tak X jak widać zrobiły nieco mniej.

W sumie znalazłem inny przykład:

Spoiler

Edited by Sculptorex, 15 January 2019 - 09:04 PM.

PL_Robson #608 Posted 15 January 2019 - 08:53 PM

Brigadier

• Player
  • 20136 battles
  • 4,288
  • [KKM] KKM

View PostStarszyKaplicowy, on 15 January 2019 - 08:43 PM, said:

Zapewniam cię że tak na pewno bym nie zrobił. Ale mam w swojej kolekcji trochę bitew, kiedy to zostałem sam przeciwko kilku przeciwnikom, nawet z wyższych tierów i udało się wygrać

Kredes33 #609 Posted 16 January 2019 - 12:01 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38892 battles
  • 1,224
  • [WIDMA] WIDMA
Przyczyną jest samo WG. Mapy w HD to porażka, wszędzie niewidzialne przeszkody w decydujących miejscach. Jakikolwiek brak balansu, różnice w potencjale czołgów aż kłują w oczy. Oni teraz Chimerę poprawiają, a jest tyle czołgów na VIII tierze, które rozpaczliwie wymagają buffa. Oprócz tych błędów na mapach, gdzie nie zgadza się to co widzimy z modelem 3D dochodzi jeszcze kompletny brak wyważenia map, gdzie jedna strona w 7 przypadkach na 10 wygrywa. Durne nieprzebijalne czołgi, można wymieniać długo. WG popełnia błąd, także finansowy: czołgi na IX tierze są prawie takie same jak na X tierze, a granie na IX jest dużo przyjemniejsze i w dodatku nie kosztuje tak bardzo, przez co spokojnie można grać bez premki. W grze jest taki chaos, a oni teraz wprowadzają kołowce, gdzie teraz ponad połowa czołgów jest praktycznie niegrywalna. Jak są za słabi, żeby grać w swoją grę, to niech pooglądają streamy SirFocha - wyciąga bardzo dobre wnioski.

pomidor_zombi #610 Posted 16 January 2019 - 12:27 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 1112 battles
  • 324

View PostPL_Robson, on 15 January 2019 - 08:53 PM, said:

Zapewniam cię że tak na pewno bym nie zrobił. Ale mam w swojej kolekcji trochę bitew, kiedy to zostałem sam przeciwko kilku przeciwnikom, nawet z wyższych tierów i udało się wygrać

Niestety takie bitwy należą do rzadkości, a bitwy równo-tierowe są o wiele przyjemniejsze... nic tak nie demotywuje do grania dalej jak być non stop na dole tabeli...

Kredes33 #611 Posted 16 January 2019 - 05:09 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38892 battles
  • 1,224
  • [WIDMA] WIDMA
Czytając Twoją dyskusję z MacusFlash, myślałem, co ten Macus tak się irytuje, a faktycznie jesteś strasznie czepialski. Pracujesz w fiskusie?

PL_Robson #612 Posted 16 January 2019 - 05:45 PM

Brigadier

• Player
  • 20136 battles
  • 4,288
  • [KKM] KKM

View Postpomidor_zombi, on 16 January 2019 - 12:27 PM, said:

Niestety takie bitwy należą do rzadkości, a bitwy równo-tierowe są o wiele przyjemniejsze... nic tak nie demotywuje do grania dalej jak być non stop na dole tabeli...

Może i są rzadkie, ale za to jakie fajne. Sama świadomość że się wygrało z przeważającymi siłami jest bardzo poprawiająca samopoczucie. I wręcz przeciwnie, gra z silniejszymi, czy też czołgami wyższego poziomu jest bardziej motywująca do działania. Gra ze słabszymi często przeradza się w rzeź niewiniątek, to wcale nie jest fajne uczucie.

BunnyCommander #613 Posted 17 January 2019 - 10:42 AM

Moderator

• Moderator
  • 4188 battles
  • 171
  • [WG_M] WG_M

Wiecie co? Smutno mi jak widzę jak się sobie rzucacie do gardeł, to raz.

A dwa, że jak chcecie gadkę-szmatkę prowadzić o Koperniku to może przeniosę wam ten temat do offtopu, ok?

Na razie tylko pochowałam co trzeba, ALE zajrzę tu za kilka dni jeśli dalej będzie nie na temat to raz, że posypię prezentami a dwa, że wywalę do offtopu. Uczciwie ostrzegam.

Rooco #614 Posted 17 January 2019 - 10:48 AM

Warrant Officer

• Player
  • 50320 battles
  • 517

View PostKredes33, on 16 January 2019 - 11:01 AM, said:

Przyczyną jest samo WG. Mapy w HD to porażka, wszędzie niewidzialne przeszkody w decydujących miejscach. Jakikolwiek brak balansu, różnice w potencjale czołgów aż kłują w oczy. Oni teraz Chimerę poprawiają, a jest tyle czołgów na VIII tierze, które rozpaczliwie wymagają buffa. Oprócz tych błędów na mapach, gdzie nie zgadza się to co widzimy z modelem 3D dochodzi jeszcze kompletny brak wyważenia map, gdzie jedna strona w 7 przypadkach na 10 wygrywa. Durne nieprzebijalne czołgi, można wymieniać długo. WG popełnia błąd, także finansowy: czołgi na IX tierze są prawie takie same jak na X tierze, a granie na IX jest dużo przyjemniejsze i w dodatku nie kosztuje tak bardzo, przez co spokojnie można grać bez premki. W grze jest taki chaos, a oni teraz wprowadzają kołowce, gdzie teraz ponad połowa czołgów jest praktycznie niegrywalna. Jak są za słabi, żeby grać w swoją grę, to niech pooglądają streamy SirFocha - wyciąga bardzo dobre wnioski.

Gra ma już trochę lat i wielu graczy przestało grać bo wot najzwyczajniej im się znudził, praca, szkoła, życie tak się potoczyło że nie mają na wot tyle czasu co wczesniej.

Są też i tacy gracze których wg poprostu zawiodło swoimi niespełnionymi obietnicami, podejsciem do graczy itd.

Dalej jest sporo niedociągnięć, mapy w HD są niedopracowane, jest mnóstwo miejsc gdzie masz cały celownik skupiony na przeciwniku strzelasz i nic, okazuje się że kamień/skała przy której stoisz blokuje pocisk pomimo tego że w celowniku jej nie widać. Fizyka również wymaga poprawek, co to jakieś slizganie jak na lodzie, wjedziesz gasienicą na kamyk i cały czołg zaczyna się slizgać i dodatkowo w bonusie dostajemy chwilowe wyłaczenie silnika bo pewnie czołg po najechaniu na małą skałę znalazł się pod zbyt dużym kątem.

Zabawne, a raczej załosne są obrazki kiedy ciężki wolny ht ląduje na boku po najechaniu na ścianę, skałę kamyk itd. Mechanika pocisków również do poprawki. Jak to możliwe że zdoiłem is3a patryjotem trafiając go po "czuprynie" przy kącie nie przekraczajacym 5 stopni, każdy z tych strzałów powinien zrykoszetować. Nie dziwię się że gość po bitwie nazwał mnie cziterem. 

E25, defender,ziemniak i wiele innych pojazdów, jakie to były zapewnienia że nie będzie ich w sprzedaży i co przyszły operacje swiateczne, kalendarz adwentowy i o obietnicach zapomniano. 

Rozumiem że kasa musi się zgadzać ale kłamstwo na długą metę nie popłaca... 

Wg bazuje na nowych nierzadko słabych graczach i pod nich lepi swój produkt, i ulepiło kołowce tak potrzebne w grze jak krowie kapelusz. Zamiast zająć się wyeliminowaniem błędów wprowadzają rajdówki do gry. 

Może wreszcie poprawili by celownik który "skacze" przy celowaniu nad górkami, może wreszcie do treningowki można byłoby wejść jednym czołgiem, może wreszcie zajeliby się zbalansowaniem niektórych drzewkowych czołgów...

Przerost formy nad treścią, dopracować produkt a dopiero później myśleć o nowościach/kołowcach bo przy tej fizyce wprowadzenie kołowców nie ma żadnego sensu....

Knjaz_Gromowladny #615 Posted 18 January 2019 - 07:04 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 29697 battles
  • 386
  • [AAP] AAP

View PostHoHoLK44, on 14 January 2019 - 08:56 AM, said:

I dlatego żeby nie grać stockowym pattonem od przeszło roku zbieram free xp by go wymaksować przed rozegraniem na nim pierwszej bitwy.

Nie uwazasz, ze czekanie ponad jeden rok na rozegranie jednej bitwy to dosc ciekawa sytuacja?

Ja rozumiem Twoje podejscie i sam robie podobnie, ale przeciez nie po to kupujemy pojazd, aby czekac na pierwsza bitwe ponad rok?

To dla mnie jest dowod na to, ze gra jest skopana, bo po jaki wal ma m kupowac pojazd, aby czekac na bitwe tyle czasu. A w ogole, jaki jest sens kupowania nowych pojazdow, skoro sa stockami, ktorymi sie nie gra. Wprowadzmy od razu wymaksowane i nieh trzeba robic dluzszy grind.

Nie kazdy gra tak jak my, ze rezerwy, ze swiateczna atmosfera itp itd. Czase4m ktos gra od przyslowiowej niedzieli, do niedzieli i dla nich ta gra jest za trudna.

I wciaz powtorze - losowania +2 to patologia.

muriceps #616 Posted 18 January 2019 - 09:46 PM

Brigadier

• Player
  • 28018 battles
  • 4,615
  • [_CHS_] _CHS_
up. a gra na niskich tierach jest dla prawdziwych myśliwych...

robezur6 #617 Posted 18 January 2019 - 10:00 PM

Lieutenant General

• Player
  • 44214 battles
  • 6,974

View PostKnjaz_Gromowladny, on 18 January 2019 - 06:04 PM, said:

nieh 

:trollface:

Sculptorex #618 Posted 19 January 2019 - 09:55 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 62768 battles
  • 3,425
  • [MTTP] MTTP

View PostKnjaz_Gromowladny, on 18 January 2019 - 06:04 PM, said:

Nie uwazasz, ze czekanie ponad jeden rok na rozegranie jednej bitwy to dosc ciekawa sytuacja?

Ja rozumiem Twoje podejscie i sam robie podobnie, ale przeciez nie po to kupujemy pojazd, aby czekac na pierwsza bitwe ponad rok?

To dla mnie jest dowod na to, ze gra jest skopana, 

Ktoś coś sobie wymyślił i według ciebie to jest dowód na skopaną grę? To takich dowodów można dostarczyć dla każdego tytułu.

NineMonthsAndItsYouSadly #619 Posted 19 January 2019 - 10:18 AM

Lieutenant

• Player
  • 47101 battles
  • 1,793
  • [_CHS_] _CHS_

Block Quote

To dla mnie jest dowod na to, ze gra jest skopana, bo po jaki wal ma m kupowac pojazd, aby czekac na bitwe tyle czasu.

Nie, że sama gra jest skopana tylko model zarabiania na grze jest kontroweryjny. Pozbądźmy się mikropłatności to dostaniemy z miejsca płatną subskrypcję. W zamian za to wtedy WG mogłoby usunąć te elementy gry, które zmuszają/zachęcają do wydawania kasy.

Sculptorex #620 Posted 19 January 2019 - 10:22 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 62768 battles
  • 3,425
  • [MTTP] MTTP

View PostNineMonthsAndItsYouSadly, on 19 January 2019 - 09:18 AM, said:

Nie, że sama gra jest skopana tylko model zarabiania na grze jest kontroweryjny. Pozbądźmy się mikropłatności to dostaniemy z miejsca płatną subskrypcję. W zamian za to wtedy WG mogłoby usunąć te elementy gry, które zmuszają/zachęcają do wydawania kasy.

I po tym WoT faktycznie by umarł.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users