Jump to content

Losowanie graczy

#losowanie #dobordruzyny #MM

• Please log in to reply
3 replies to this topic

IronTank20 #1 Posted 14 December 2018 - 10:23 PM

Private

• Player
  • 15749 battles
  • 3

Pisałem do supporta WG, jednak nic to nie dało, więc próbuje tutaj. Dużo osób w grze narzeka na MM. Moim zdaniem gracze powinni mieć swobodniejszy wybór jeśli chodzi o dobór drużyny. Podczas gry wiele jest takich sytuacji, że gramy jako niższy (lub najniższy ) tier. Proponuję więc, aby zrobić dwuetapowe losowanie. Chodzi o możliwość wyboru - mianowicie gracz po kliknięciu "graj" widzi okno w którym może dokonać wyboru losowania. W oknie wyskakują dwie opcję. Pierwsza - losowanie zrównoważone - czyli gracz po kliknięciu tej opcji będzie miał możliwość grania z czołgami wyłącznie tego samego poziomu ( ewentualnie +/-  1 ), druga - czyli obecne losowanie - szybkie (+/- 2). Możliwość zmiany losowania może okazać się bardzo pożyteczna np. gdy na serwerze jest 3tys. graczy, można przełączyć na tryb szybki jednak często jest tak, że na serwerze jest  20tys. i więcej, więc można zmienić dobór. Takie losowanie jest potrzebne gdy ilość graczy zwiększa się np. wieczorami ( nie mówiąc już o eventach ), gdy po kliknięciu okna graj często nie idzie zdążyć kliknąć anuluj ( zapomniało się czegoś dokupić czy sprawdzić ) - bo rozgrywka rozpoczyna się po 3-4 sekundach. Wiadomo dobór zrównoważony będzie dłuższy niż zwykły, jednak część z pewnością wolałby poczekać tą chwile ( zwłaszcza gdy jest dużo graczy na serwerze ), niż ciągle grać na czołgi 2 poziomy wyższe.

Millennium_Falcon_ #2 Posted 14 December 2018 - 10:41 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 56536 battles
  • 3,284
  • [_CHS_] _CHS_

Brawo. Wchodzisz na forum, nie rozejrzysz się i walisz posta o czymś, co jest wałkowane od lat w odpowiednim wątku.

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/243114-mm-jak-dziala-system-losujacy/

IronTank20 #3 Posted 15 December 2018 - 08:21 PM

Private

• Player
  • 15749 battles
  • 3
Drogi Falconie.
Kilka słów wyjaśnień odnośnie postu.
Pisząc posta zapoznałem się wcześniej z przedstawionym artykułem (oczywiście nie ma sensu czytanie 800 storn gdyż większość z nich jest po prostu cytowaniem artykułu, graczy, historyjki itp). Wiem jak wygląda dobór graczy na obrazku a jak rzeczywiście. Temat jest wałkowany od lat - tak jest wałkowany, dokładnie to od 5 lat. Sporo czasu prawda? Od tego czasu sporo się zmieniło - pojawiło się więcej graczy jak i samych czołgów, więc nie wierze, że nie możliwe jest stworzenie rozgrywki opartej jedynie na tym samym poziomie czołgów. Tytuł, który podałem jest dość ogólny ( chciałem, żeby ten post zainteresował większe grono graczy ). Jednak jeśli chodzi o sam tytuł :"Jak działa system losujący?" - wyjaśnia samą mechanikę doboru. Ja proponuję zmianę, gdyż wiem jak system działa. Stary post nie jest otagowany odnośnie zmiany.

rvader #4 Posted 16 December 2018 - 12:05 AM

Major General

• Player
  • 56402 battles
  • 5,143
  • [ACHJO] ACHJO

View PostIronTank20, on 14 December 2018 - 09:23 PM, said:

Pisałem do supporta WG, jednak nic to nie dało, więc próbuje tutaj. Dużo osób w grze narzeka na MM. Moim zdaniem gracze powinni mieć swobodniejszy wybór jeśli chodzi o dobór drużyny. Podczas gry wiele jest takich sytuacji, że gramy jako niższy (lub najniższy ) tier. Proponuję więc, aby zrobić dwuetapowe losowanie. Chodzi o możliwość wyboru - mianowicie gracz po kliknięciu "graj" widzi okno w którym może dokonać wyboru losowania. W oknie wyskakują dwie opcję. Pierwsza - losowanie zrównoważone - czyli gracz po kliknięciu tej opcji będzie miał możliwość grania z czołgami wyłącznie tego samego poziomu ( ewentualnie +/-  1 ), druga - czyli obecne losowanie - szybkie (+/- 2). Możliwość zmiany losowania może okazać się bardzo pożyteczna np. gdy na serwerze jest 3tys. graczy, można przełączyć na tryb szybki jednak często jest tak, że na serwerze jest  20tys. i więcej, więc można zmienić dobór. Takie losowanie jest potrzebne gdy ilość graczy zwiększa się np. wieczorami ( nie mówiąc już o eventach ), gdy po kliknięciu okna graj często nie idzie zdążyć kliknąć anuluj ( zapomniało się czegoś dokupić czy sprawdzić ) - bo rozgrywka rozpoczyna się po 3-4 sekundach. Wiadomo dobór zrównoważony będzie dłuższy niż zwykły, jednak część z pewnością wolałby poczekać tą chwile ( zwłaszcza gdy jest dużo graczy na serwerze ), niż ciągle grać na czołgi 2 poziomy wyższe.

- nie wejdzie taki system do gry ,bo się wszystko rozwali a wiekszość graczy bedzie chciała grać na topie ,a co z pozostałymi ?

PS.niech WG poprawi to,co spindoliło i bedzie git...

Also tagged with #losowanie, #dobordruzyny, #MM

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users