Jump to content

Kołowce zniszczą random?

• Please log in to reply
1499 replies to this topic

AdanTeam #1461 Posted 06 July 2020 - 05:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 42224 battles
  • 892
  • [_SOW_] _SOW_

Dobrze, że reflektor nie łapie za zaro ;-)

Posted Image

Agarys #1462 Posted 06 July 2020 - 07:30 PM

Private

• Player
  • 53564 battles
  • 6
Jak dla mnie to te kołowce, a szczególnie EBR powinny zostać spowolnione, albo zrobić coś z ich uszkodzeniami. Nie dość ze są małe to jeszcze zapierdalają tak szybko, że trafienie w nich to czysty przypadek. Przed chwilą grałem przeciwko dwóm takim co przez całą bitwę przejechały ze trzy razy przez całe pole i tylko jeden z nich został zniszczony, bo nawet jak w takiego trafisz to on jedzie dalej tylko nieco wolniej.

ferreus_eques #1463 Posted 07 July 2020 - 01:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 39885 battles
  • 991
  • [KOC] KOC

View PostAgarys, on 06 July 2020 - 07:30 PM, said:

bo nawet jak w takiego trafisz to on jedzie dalej tylko nieco wolniej.

Pierwsze trafienie wraz z uszkodzeniem koła nie powoduje spadku prędkości kołowca. Dopiero uszkodzenie drugiego koła (które musi się stykać z ziemią) powoduje, że kołowiec nieco zwalnia. Po prostu cuda na kółkach.

Revanche25 #1464 Posted 07 July 2020 - 08:35 AM

Lieutenant General

• Clan Diplomat
  • 41951 battles
  • 7,142
  • [FNPRO] FNPRO

manolo550 #1465 Posted 07 July 2020 - 09:59 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 42168 battles
  • 1,487

View PostHoHoLK44, on 06 July 2020 - 10:18 AM, said:

Trudno wyrokować gdzie trafiłeś.

Zainstaluj sobie mod battle hits viewer przy jego pomocy po bitwie możesz dokładnie zobaczyć gdzie trafiałeś i pod jakim kątem.

Spoiler

skorzystam z rady, ale ja już teraz wiem, że te dziwolągi mają lepszy boczny pancerz niż e75

plzNO #1466 Posted 07 July 2020 - 10:39 AM

Second Lieutenant

• Beta Tester
  • 28125 battles
  • 1,451
  • [_CHS_] _CHS_

View Postferreus_eques, on 07 July 2020 - 01:17 AM, said:

Pierwsze trafienie wraz z uszkodzeniem koła nie powoduje spadku prędkości kołowca. Dopiero uszkodzenie drugiego koła (które musi się stykać z ziemią) powoduje, że kołowiec nieco zwalnia. Po prostu cuda na kółkach.

A nie jest tak, że moduł musi zapalić się na czerwono? O ile dobrze pamiętam, pomarańczowe kółka jeżdżą normalnie, dopiero zniszczone (tak śmiesznie się kręcą) spowalniają pojazd.

Zbigniew_Jaremek #1467 Posted 07 July 2020 - 11:02 AM

Corporal

• Player
  • 11951 battles
  • 135

View PostRevanche25, on 07 July 2020 - 08:35 AM, said:

5.png

ferreus_eques #1468 Posted 07 July 2020 - 05:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39885 battles
  • 991
  • [KOC] KOC

View PostplzNO, on 07 July 2020 - 10:39 AM, said:

A nie jest tak, że moduł musi zapalić się na czerwono? O ile dobrze pamiętam, pomarańczowe kółka jeżdżą normalnie, dopiero zniszczone (tak śmiesznie się kręcą) spowalniają pojazd.

Nie wiem jak to wygląda z poziomu grającego kołowcem. Nie mam zamiaru grać tym czymś, tak jak nie gram artą. O braku jakiegokolwiek spadku prędkości przy uszkodzeniu pierwszego koła wspominał WG w materiałach prezentowanych przy okazji planowanego nerfa kołowców.

Mr_Blady #1469 Posted 08 July 2020 - 08:51 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 6158 battles
  • 471
  • [TN0R] TN0R
Wczoraj rozegrane 15 bitew na X tierze. Nie było potyczki, aby mi się trafiło mniej niż 2 EBR i 2 SPG na przeciwny team. 65% WR lecz w większości przegranych potyczek to wrogi EBR mocno przyczynił się do ich wygranej. Dlatego do czasu aż go gówno nie zostanie odpowiednio zbalansowane wracam sobie grzecznie na niższe tiery. Gra wolniejszymi czołgami praktycznie jest pozbawiona sensu od kiedy WG zrobiło sobie coś na wzór Need for Speed. A jeśli granie w WoT ma polegać wyłącznie na tym, aby sięgać po meta tanki, to niech sobie tę grę odpowiednio nalubrykantują i zrobią to co trzeba ;)

Edited by Mr_Blady, 08 July 2020 - 08:54 AM.

manolo550 #1470 Posted 08 July 2020 - 09:55 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 42168 battles
  • 1,487
Ja po wczorajszym dniu czuję zwyczajną bezsilność, można w to próbować trafiać na bliskim dystansie, ale na dalszym to czysta loteria i zwykle bez efektu, ale jak trafimy (to musiało zaboleć!) a gość dostaje w kółko i jedzie dalej nawet nie zwalniając, wtedy to raczej mnie boli - druga sprawa, że przestałem grać lightami, to po prostu obecnie nie ma sensu, oraz zacząłem ignorować samochodziki i grzecznie jadę sobie na mordownię, broń boże wyjechać gdzieś agresywniej lub odważniej poza zaplanowany przez WG tunel - i jeszcze ta absurdalna prędkość zwrotność, przyspieszenie to przyspawanie do gruntu - zupełnie mi to odbiera imersję i frajdę z gry. 

Xwoknaj #1471 Posted 08 July 2020 - 01:30 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 12909 battles
  • 1,353

View PostMr_Blady, on 08 July 2020 - 08:51 AM, said:

Wczoraj rozegrane 15 bitew na X tierze. Nie było potyczki, aby mi się trafiło mniej niż 2 EBR i 2 SPG na przeciwny team. 65% WR lecz w większości przegranych potyczek to wrogi EBR mocno przyczynił się do ich wygranej. Dlatego do czasu aż go gówno nie zostanie odpowiednio zbalansowane wracam sobie grzecznie na niższe tiery. Gra wolniejszymi czołgami praktycznie jest pozbawiona sensu od kiedy WG zrobiło sobie coś na wzór Need for Speed. A jeśli granie w WoT ma polegać wyłącznie na tym, aby sięgać po meta tanki, to niech sobie tę grę odpowiednio nalubrykantują i zrobią to co trzeba ;)

Dorzuć do tego świetnie zaprojektowane mapy na których dojeżdżając na pozycję wolnym czołgiem jesteś już rozstrzelany w połowie drogi :D  EBR miał "kontrować" arte, a jest nawet na odwrót - w 30s pół teamu ma spota i arty radośnie klikają w wystawione czołgi. Dwa zła połączone dają jeszcze gorsze efekty w bitwach, szkoda grać wręcz.

Mr_Blady #1472 Posted 08 July 2020 - 02:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 6158 battles
  • 471
  • [TN0R] TN0R
Próbuję grać w T110E4, więc nie musisz mi nic tłumaczyć ;)

1lt_Mike #1473 Posted 10 July 2020 - 02:18 PM

Lieutenant

• Player
  • 40159 battles
  • 1,589
  • [FNPRO] FNPRO

Testowany jest nerf kołowców, więc nadzieja na lepsze czasy jest...

http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/747117-supertest-zmiany-pojazdow-kolowych/

rzeznik111 #1474 Posted 11 July 2020 - 06:48 AM

Private

• Player
  • 64203 battles
  • 20
  • [VIVE2] VIVE2

po roku  przerwy wróciłem do WoTa ale  to co zrobili wprowadzając kołowce to jakieś aberracje umysłowe prowadzącego.

cos  co jezdzi 100km/h wali po 400 DMG trafiając wszystko z 500m w pedzie,  odbija wszystkim co ma ( widziałem jak gość dostał magazynek ze skody efekt -  4 kola i rykoszet :) )

dlatego proponuje dodać im rakiety samosterujące,  system stealth ,  nie przebijalny pancerz, system monitoringu pola walki  z satelity oraz w razie gdyby drużyna jakimś cudem  przegrywała  możliwość odpalenia bomby atomowej niszczącej wszystkie czołgi na mapie 

_Janusz_Korwin_Mikke_ #1475 Posted 11 July 2020 - 10:50 PM

Lance-corporal

• Player
  • 46701 battles
  • 68
  • [KIDS-] KIDS-
Gram od 2011 i powiem szczerze, gra lajtami szczególnie pod pasywnego spota to teraz awykonalne zadanie. Kiedyś o wiele łatwiej było robic misje pod T55A czy 260. Tak się złożyło że ostatnio expilem ostatnie 5 czy 6 linii, z czego 3 to LT. O ile ruska i chińska IX po wymaksowaniu jest ok, o tyle linia brytoli jest niegrywalna. Samochodziki robią z nimi co chcą.

cyborgian #1476 Posted 13 July 2020 - 09:23 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30590 battles
  • 801

Pograłem dzisiaj w bitwach rankingowych - kurde gość, który ogarnia ten pojazd na X tierze potrafi rozpieprzyć całą ofensywę naszej drużyny - szczególnie jeśli jego ziomeczki wiedzą jak to wykorzystać.

Niemniej jestem zdania, że kołowce przed nerfem - który nie oszukujmy nie jest jakiś znaczący... - to na tą chwilę największy rak toczący tą grę

Co wg mnie powinni zmienić:

1. Obrażenia po strzale w koło - teraz wchodzi za zero - ok jeśli kołowiec mógłby przyjąć obrażenia, to niech będzie że mniejsze... Niech każdy strzał w koło uszkadza je i zadaje połowę uszkodzeń mojego pocisku. Albo nawet 1/3 obrażeń.

Nie może być tak to ciężkiej cholery, że kolo jadąc 5 metrów ode mnie dostaje bułę z 60TP i z gibającym się kółkiem spierdziela dalej 500 km/h....

2. Fizyka - niech będą tak skrętne jak są, ale niech przy ostrym zakręcaniu ślizgają się trochę. Przecież to jedzie po szynach jak Type 59 w złotych latach WoTa, kiedy jeszcze nie było w ogóle fizyki....

3. Ponieważ WG wypieprzyło w kosmos całą klasę LT, więc kołowce powinny mieć ograniczenie do długiej jazdy z max prędkością. Niech taki EBR na X tierze będzie w stanie jechać te swoje 650 km/h przez 15 sekund a potem zwalnia o połowę, bo... co tam sobie WG wymyśli, nie wiem - silnik się przegrzewa... Niech to nie zapierdziela po mapie na pełnym maksie i spotuje wszystko co popadnie. W obecnej sytuacji równie dobrze możemy grać na łysej mapie - bez krzaków.

4. Szybki pojazd - spoter? Ok, ale niech działo będzie celne tylko po zatrzymaniu się. Koniec i kropka - bez kitu niech dodadzą kołowcom rakiety ziemia powietrze i działa laserowe. To jeździ jak posrane i strzela w punkt na pełnej prędkości. No ludzie - nie róbmy sobie jaj.

Generalnie kołowce, to najbardziej NIEZBALANSOWANA kategoria pojazdu w tej grze, który nie pasuje do tego co WG zbudowało przez wszystkie lata. W tej formie - nawet po zapowiedzianym nerfie - bitwy są bardziej chaotyczne i WBREW POZOROM powoduje, że mamy znacznie bitew z wynikiem 15-2.

Ja rozumiem, że coś trzeba wprowadzać żeby nowych ludzi przyciągać - nawet za pomocą najbardziej pokręconych pojazdów. Ok - niemniej uważam, że WG powinno bardziej zdecydowanie nerfić te pojazdy żeby balansować rozgrywkę - póki co każda bitwa to maraton, który kończy się po 4 minutach - właśnie m.in. przez kołowce (tak - czynników na to wpływających jest więcej).

Syncio #1477 Posted 14 July 2020 - 01:04 AM

Lance-corporal

• Player
  • 17504 battles
  • 59

View Postcyborgian, on 13 July 2020 - 08:23 PM, said:

Pograłem dzisiaj w bitwach rankingowych - kurde gość, który ogarnia ten pojazd na X tierze potrafi rozpieprzyć całą ofensywę naszej drużyny - szczególnie jeśli jego ziomeczki wiedzą jak to wykorzystać.

Niemniej jestem zdania, że kołowce przed nerfem - który nie oszukujmy nie jest jakiś znaczący... - to na tą chwilę największy rak toczący tą grę

Co wg mnie powinni zmienić:

1. Obrażenia po strzale w koło - teraz wchodzi za zero - ok jeśli kołowiec mógłby przyjąć obrażenia, to niech będzie że mniejsze... Niech każdy strzał w koło uszkadza je i zadaje połowę uszkodzeń mojego pocisku. Albo nawet 1/3 obrażeń.

Nie może być tak to ciężkiej cholery, że kolo jadąc 5 metrów ode mnie dostaje bułę z 60TP i z gibającym się kółkiem spierdziela dalej 500 km/h....

2. Fizyka - niech będą tak skrętne jak są, ale niech przy ostrym zakręcaniu ślizgają się trochę. Przecież to jedzie po szynach jak Type 59 w złotych latach WoTa, kiedy jeszcze nie było w ogóle fizyki....

3. Ponieważ WG wypieprzyło w kosmos całą klasę LT, więc kołowce powinny mieć ograniczenie do długiej jazdy z max prędkością. Niech taki EBR na X tierze będzie w stanie jechać te swoje 650 km/h przez 15 sekund a potem zwalnia o połowę, bo... co tam sobie WG wymyśli, nie wiem - silnik się przegrzewa... Niech to nie zapierdziela po mapie na pełnym maksie i spotuje wszystko co popadnie. W obecnej sytuacji równie dobrze możemy grać na łysej mapie - bez krzaków.

4. Szybki pojazd - spoter? Ok, ale niech działo będzie celne tylko po zatrzymaniu się. Koniec i kropka - bez kitu niech dodadzą kołowcom rakiety ziemia powietrze i działa laserowe. To jeździ jak posrane i strzela w punkt na pełnej prędkości. No ludzie - nie róbmy sobie jaj.

Generalnie kołowce, to najbardziej NIEZBALANSOWANA kategoria pojazdu w tej grze, który nie pasuje do tego co WG zbudowało przez wszystkie lata. W tej formie - nawet po zapowiedzianym nerfie - bitwy są bardziej chaotyczne i WBREW POZOROM powoduje, że mamy znacznie bitew z wynikiem 15-2.

Ja rozumiem, że coś trzeba wprowadzać żeby nowych ludzi przyciągać - nawet za pomocą najbardziej pokręconych pojazdów. Ok - niemniej uważam, że WG powinno bardziej zdecydowanie nerfić te pojazdy żeby balansować rozgrywkę - póki co każda bitwa to maraton, który kończy się po 4 minutach - właśnie m.in. przez kołowce (tak - czynników na to wpływających jest więcej).

Od teraz stram sie wybadac kiedy jest najwiekszy wysyp (*edit) w  LT i w tym czasie nie gram. Chcieliscie "zbalansowac" arte i rownoczesnie nerfiac arte, wprowadzacie  kolowce.... ruskie myslenie. Zabiliscie gre w pewnych przedzialach. HT maja to w d$&ie ale reszta cierpi, byle assss kreci sie na srodku mapy. Nie trzeba super skila aby robic kolka i zatrzymywac gre na 10 min. Maszyny ktore bija z dzial szybkimi pociskami (szwedzi) maja szanse trafic a pozostali? Zenada... Mialem okolo 3 letnia przerwe od WoTa i powiem tak.... KOMERCHA!  W tej chwili mam wieksze powarzanie dla kierowcy "bombowca" niz dla spotera - easy job. 

Edited by Peter_Wolf, 14 July 2020 - 06:02 AM.
Nie przeklinaj. Nawet w formie wykropkowanej, używając tak zwanej pseudocenzury, np sł..wo.

ferreus_eques #1478 Posted 14 July 2020 - 12:32 PM

Warrant Officer

• Player
  • 39885 battles
  • 991
  • [KOC] KOC
Nerf kołowców wprowadzony na CT 1.10 jest za słaby. Dlaczego normalny czołg po trafieniu koło napędowe gąsienicy staje w miejscu, a kołowiec zasuwa dalej ponad 50km/h?

domikw #1479 Posted 14 July 2020 - 06:24 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 20582 battles
  • 1,347

View Postferreus_eques, on 14 July 2020 - 01:32 PM, said:

Nerf kołowców wprowadzony na CT 1.10 jest za słaby. Dlaczego normalny czołg po trafieniu koło napędowe gąsienicy staje w miejscu, a kołowiec zasuwa dalej ponad 50km/h?

Bo kołowiec po trafieniu, jak rzecze porzekadło, zadziera kiecę (tutaj: uszkodzone koło) i leci dalej na pozostałych siedmiu. Kto mu zabroni? Wg? Ha ha ha - wolne żarty.

Wprowadzili raka, widzą wreszice, że to rak, ale nie bardzo mają pomysł się się z tego idiotyzmu wycofać.

cyborgian #1480 Posted 14 July 2020 - 06:51 PM

Warrant Officer

• Player
  • 30590 battles
  • 801
Wycofać można się w sposób prosty i stanowczy - póki co nie ma wystarczającej siły woli w WG.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users