Jump to content

Matilda BP - rozterki dotyczące czołgu

Amunicja Prędkość V tier Średni Czołg Premium

• Please log in to reply
No replies to this topic

Minato_HokagePL #1 Posted 28 December 2018 - 09:42 PM

Private

• Player
  • 17103 battles
  • 5

Witam!

Chciałbym poruszyć temat Brytyjskiego czołgu średniego premium na V poziomie jakim jest Matilda Black Prince. Gra mi się tym czołgiem naprawdę Świetnie, czym świadczy to że mam na nim aż 3 odznaki biegłości hehe.. Ale do rzeczy. Według mnie czołg ten ma problem z liczbą amunicji jaką przewozi oraz prędkością.

1) Zacznę od amunicji. Często przy tak zwanych "Wyciągach" brakuje amunicji..  Wiele razy zdarzyło mi się przegrać, gdy zostawałem sam na sam lub sam na dwa czołgi przeciwnika bezradny bez amunicji.. Zapytacie, Dlaczego? Spójrzcie przygotowałem małe porównanie niżej:

- V poziom średni Matilda BP (55 pocisków maksymalnie przewozi, strzela co 2,21 sec z załogą 100% bez wyposażenia i bez "perek", średni uszkodzenia 75)

- V poziom ciężki Churchill III (aż 140 pocisków maksymalnie przewozi, strzela co 2,19 sec z załogą 100% bez wyposażenia i bez "perek", średnie uszkodzenia 75)

Jak tu się ma nie kończyć amunicja w Matildzie skoro ma tylko 55 pocisków i strzela tak szybko? Totalny dylemat jak widzicie.. Churchill III strzela BARDZO podobnie, a ma pocisków aż praktycznie 2.5 raza więcej niż Matilda.. Ja rozumiem, że to średni a to ciężki ale to Mega problematyczne w Matildzie.. Według mnie powinny być ich ze 80 około a nie 55.. Ucieszyłbym się nawet gdyby było o 10 pocisków więcej lub 15.. Przypomnę, że w obydwóch tych pojazdach jest działo kalibru 57 mm..

2) Przejdźmy do prędkości. Tu również Matilda BP kuleje niemiłosiernie.. I odstaje od innych.. Pozwolę sobie porównać znowu 2 czołgi (W tym naszą Kochaną Matilde BP)

- V poziom średni Matilda BP (22 km/h maksymalna prędkość, obrót pojazdu 36.51)

- V poziom średni Matilda IV (25 km/h maksymalna prędkość, obrót pojazdu taki sam 36.51)

Ja wiem, że dla oka na papierku to jest nic ale posiadam obydwa te pojazdy i jest naprawdę spora różnica.. Moim zdaniem Matilda BP powinna mieć taką samą prędkość, czyli tyle samo co Matilda IV 25 km/h. Matilda BP jest czołgiem średnim z niezbyt dobrym opancerzeniem.. a porusza się nie wiele więcej od dobrze znanego pancernego bydlaka Mausa.. (20 km/h) 

Zapraszam was czołgiści do dyskusji.. I wyrażania swoich opinii  na ten temat. Zapraszam i Bardzo proszę również spółkę Wargaming do przyjrzenia się tej sprawię i temu czołgowi. Pozdrawiam.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users