Jump to content

Czy tylko ja uważam, że LT są zbyt słabe?

• Please log in to reply
160 replies to this topic

Deleted243 #121 Posted 12 January 2019 - 12:37 PM

Major

• Player
  • 43069 battles
  • 2,714
  • [IMPR0] IMPR0

View Postmuriceps, on 12 January 2019 - 12:53 PM, said:

Kiedyś chyba koleżanka PanzerAfrica (mogłem namieszać w nicku) grała lajtem bez zadawania uszkodzeń (publikowała to na forum). Robiła kosmiczne wyniki w spocie a pod względem WN8 ledwo żółte (coś tam dobijała w końcówce), to wtedy było apogeum zapaści lajtów. T49 z haubicami... To co się wtedy graczom w głowach ustawiło w wielu wypadkach trwa do dziś. Wina XVM i WG w zatarciu roli poszczególnych klas.... Chociaż to się powoli zmienia. 

Oj muri, muri... post #105 ;)

MacusFlash #122 Posted 12 January 2019 - 01:00 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38218 battles
  • 7,025
  • [_CHS_] _CHS_

View PostWirtu, on 12 January 2019 - 11:54 AM, said:

Mogliby zrobić dynamicznie naliczany exp z przelicznikiem rosnącym wraz z wynikiem. Nie cierpiałyby ani spotujące ltk, ani właściwie ustawieni snajperzy. Nagradzano by dobrą robotę.

O ile pamiętam w rankingówkach były jeszcze mniej korzystne zasadny naliczania expa dla spotterów.

Dystrybucja expa to inny temat. Od lat gracze nie dostają odpowiedniej nagrody za swój wkład, a strażnicy czerwonej linii żerują na aktywnych. 

straszny_cienias #123 Posted 12 January 2019 - 02:28 PM

General

• Player
  • 67312 battles
  • 9,253
  • [_CHS_] _CHS_

View PostMacusFlash, on 12 January 2019 - 12:14 PM, said:

algorytm powinien liczyć ilość i czas wyspotowanych bez brania pod uwagę asysty, która jest nagradzana wspomnianą prowizją. 

Bardzo ciekawy pomysł. I moim zdaniem to jest coś, co właśnie by do spota mocno zachęcało.

View PostMacusFlash, on 12 January 2019 - 02:00 PM, said:

Dystrybucja expa to inny temat. Od lat gracze nie dostają odpowiedniej nagrody za swój wkład, a strażnicy czerwonej linii żerują na aktywnych. 

Tu wchodzi niestety jeszcze jeden czynnik, który producent gry musi wziąć pod uwagę: słabi by się zniechęcili. A bez słabych dobrzy też by nie pograli. To taki rodzaj okupu.

View Postmuriceps, on 12 January 2019 - 12:53 PM, said:

Gdy za spot będzie WN tak jak za dmg lajty wrócą do spotowania. Żadne zarobki i bonusy tego nie zmienią.

A mi właśnie akurat zależy na zarobkach i ekspie, a WN mam w nosie. Zresztą i tak wyrabiam na LT swoje.

To, że WN8 nie uwzględnia spota, to osobna historia i swoją drogą fajnie by były, gdyby uwzględniało. Bo jeśli ma oceniać wkład w bitwę, to tu WN8 mocno kuleje. Dostałem za obie bitwy tyle samo expa, tyle samo sreberek, a w WN8 różnica była kolosalna: 1496 do 7266.

EhnatoX #124 Posted 12 January 2019 - 02:40 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8123 battles
  • 951

View Poststraszny_cienias, on 12 January 2019 - 11:21 AM, said:

Proszę, wstaw jakąś powtórkę, w której robisz 4000 asysty tylko wychylając się lub przypadkowo detrakując. Najlepiej na kopalniach. Znów w swojej argumentacji opierasz się na ekstremalnym przypadku. "Niekiedy się udaje", a więc wszystko jest w porządku. 

Czy to jest uczciwa zapłata? Być może i tak. Problem jest gdzie indziej. Czy to jest zapłata która będzie zachęcać do spota? W żadnym wypadku nie! Więc jeśli chcesz żeby lajty służyły do spotowania, to im za to odpowiednio zapłać.

Na wot replays są moje powtórki. poszukaj

Zapłata za spot, który jest łatwy w zrobieniu jest adekwatna. 

Ile Ty byś chciał? Nie musisz wydawać na amunicje, która przebije albo i nie. Wychylasz albo stoisz nie zauważony i kredyty lecą.

Edited by EhnatoX, 12 January 2019 - 02:50 PM.

Gnidozaurus #125 Posted 12 January 2019 - 04:10 PM

Lieutenant

• Player
  • 62975 battles
  • 1,916

View Poststraszny_cienias, on 12 January 2019 - 02:28 PM, said:

Bardzo ciekawy pomysł. I moim zdaniem to jest coś, co właśnie by do spota mocno zachęcało.

- albo prowadziło do patologii, polegającej na uporczywym spotowaniu czołgów na które nikt nie ma bicia :) Mocno prawdopodobne, że często również kosztem wygranej, tak jak teraz łowcy WN8 są niejednokrotnie w stanie poświęcić bitwę, aby nastukać więcej DMG...

Falathi #126 Posted 12 January 2019 - 04:36 PM

Field Marshal

• WG Staff
  • 17850 battles
  • 10,088
  • [WG] WG
Tak z ciekawości, bo chętnie zrobiłbym jakiś konkretny wyciąg z tego wątku dla deweloperów. 

Jakie konkretnie czołgi wskazalibyście, zwłaszcza na wyższych poziomach, jako zbyt słabe? Jak Waszym zdaniem należałoby je zmienić? 
I odwrotnie: jakie czołgi lekkie ( jeśli jakiekolwiek ) są Waszym zdaniem zbyt mocne? 

Dzięki z góry za konkretne odpowiedzi!

Kredes33 #127 Posted 12 January 2019 - 04:53 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38800 battles
  • 1,212
  • [WIDMA] WIDMA

Wg mnie krok ze zmianą alfy był błędem. Potrzebna jest lepsza celność w LT (chińskie chyba najbardziej), polepszenie siły ognia, zwłaszcza w niemieckim X tieru, który także bardzo się wywraca z tego co zauważyłem na streamach u sirfocha. Czy dałoby się, żeby Ru251 miał -10 st depresji też z przodu? 

Rosyjskie mają trochę za mocny pancerz jak na lekkie. Zwłaszcza, że mają dobre soft staty - osłabić pancerz polepszyć celność bazową moim zdaniem. Niemieckie działa jak mają być celne to oprócz bazowej powinny też mieć dobre soft staty., zwłaszcza  że  są delikatne.

Poprawa zasięgu widzenie - głównie francuskie.

To jak mi się marzy to napisałem tu:

http://forum.worldof...5#entry16544475

No ale...

Edited by Kredes33, 12 January 2019 - 04:57 PM.

Wirtu #128 Posted 12 January 2019 - 05:37 PM

Warrant Officer

• Player
  • 96696 battles
  • 779
Lajty to chyba moja ulubiona klasa. Podoba mi się, że można czasem wiele zrobić całkowicie lekceważonym przez większość graczy czołgiem. Niestety, ogólnie rzecz biorąc, WG stłamsiło ltki charakterem map( tunele) z jednej strony i siłą medów z drugiej. Nie będę się tu wypowiadał na temat poszczególnych czołgów, bo wymuszacie robienie kolejnych linii i brakuje czasu na pojazdy, które kiedyś się przeszło, moje dane są więc w dużej części nieaktualnym wspomnieniem. Mam jednak jedną propozycję odnośnie całej klasy- zróbcie rebalans wykrywania- zmniejszcie zasięg widzenia medów lub zwiększcie maskowanie lekkich( również po strzale).

Edited by Wirtu, 12 January 2019 - 05:38 PM.

straszny_cienias #129 Posted 12 January 2019 - 05:47 PM

General

• Player
  • 67312 battles
  • 9,253
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 12 January 2019 - 03:40 PM, said:

Na wot replays są moje powtórki. poszukaj

Zapłata za spot, który jest łatwy w zrobieniu jest adekwatna.

Spot, który jest łatwy...

View PostEhnatoX, on 10 January 2019 - 04:12 PM, said:

Nie pisałem, że łatwo się spotuje

To może się zdecyduj: spotować jest łatwo, czy trudno? A może system powinien rozpoznawać, czy to był łatwy spot, czy trudny?

View PostEhnatoX, on 12 January 2019 - 03:40 PM, said:

Ile Ty byś chciał? Nie musisz wydawać na amunicje, która przebije albo i nie. Wychylasz albo stoisz nie zauważony i kredyty lecą.

Chciałbym tyle, żeby się opłacało.

View PostGnidozaurus, on 12 January 2019 - 05:10 PM, said:

- albo prowadziło do patologii, polegającej na uporczywym spotowaniu czołgów na które nikt nie ma bicia :) Mocno prawdopodobne, że często również kosztem wygranej, tak jak teraz łowcy WN8 są niejednokrotnie w stanie poświęcić bitwę, aby nastukać więcej DMG...

Ale ilu jest takich, co wolą WN zamiast WR? Ile widzisz takich sytuacji, w których ktoś spotuje czołgi, na które nikt nie ma bicia, bo się nie da? Oczywiście istnieje ryzyko patologii, ale po pierwsze byłaby raczej rzadka, a po drugie mało opłacalna. Nie sądzę, aby MacusFlash miał na myśli jakieś znaczące ilości expa i kredytów.

View PostFalathi, on 12 January 2019 - 05:36 PM, said:

Jakie konkretnie czołgi wskazalibyście, zwłaszcza na wyższych poziomach, jako zbyt słabe? Jak Waszym zdaniem należałoby je zmienić? 
I odwrotnie: jakie czołgi lekkie ( jeśli jakiekolwiek ) są Waszym zdaniem zbyt mocne?

Które czołgi są zbyt słabe czy za mocne to widać dobrze po ich średnim WR. Wskażę moim zdaniem

za słabe:

• Wszystkie tier X. Za wyjątkiem T-100LT, który jest tylko trochę słaby cała reszta jest bardzo słaba. RHM jest tragiczny
  • Tier IX za wyjątkiem T49, który na mniejszym dziale jest moim zdaniem nawet ciut za mocny - wszystkie trochę niedomagają
  • Tier VIII najgorszy jest Bulldog (ten jest wręcz tragiczny po nerfie), a słabe to HWK, LTTB, B-C 12t i trochę WZ 132

Za mocne:

• Tier X - brak
  • Tier IX - brak, no może lekko T49.
  • Tier VIII - ELC EVEN 90, LT-432 (same premki, co za zbieg okoliczności... ;) )

Jak zmienić? Przede wszystkim skończcie z dodawaniem miejskich i tunelowych map! Rzygać się już chce. No a skoro mamy co mamy nie czyńcie ich bezbronnymi. Jak pisałem wcześniej: trochę poprawcie im działa. Niech mają penetrację, która pozwala na jakiekolwiek nawiązanie walki. Niektórym by się przydało trochę poprawić soft staty. Alfa i dmg/min powinny zostać. Celności też bym nie ruszał.

Gnidozaurus #130 Posted 12 January 2019 - 05:54 PM

Lieutenant

• Player
  • 62975 battles
  • 1,916

View PostFalathi, on 12 January 2019 - 04:36 PM, said:

- nie formułowałbym problemu w ten sposób. To nie o to chodzi, że są słabe same w sobie. Raczej o to, że idea lekkiego pojazdu do zwiadu nie ma racji bytu na 9 i 10 tierze. Ich charakterystyki, są logicznym przedłużeniem tego co przedstawiają sobą na niższych tierach - nie w tym leży problem, ale w otoczeniu w którym przychodzi im walczyć. Może zmiana klasy na średnie i podciągnięcie ich parametrów do innych medów byłoby jakimś rozwiązaniem…

Edited by Gnidozaurus, 12 January 2019 - 05:55 PM.

VillageGame #131 Posted 12 January 2019 - 06:11 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 14969 battles
  • 1,435
@Falathi. Tu nie chodzi "co jest za słabe, a co za mocne". Zauważ, że tu chodzi o zabawki, pewnej grupy graczy (nie tylko w tym temacie), które nie mogą być "ich naj". Temat musiałby być ogólny i dotyczyć CAŁEJ zawartości WoTa, a nie tylko lajcików.

Edited by VillageGame, 12 January 2019 - 06:13 PM.

EhnatoX #132 Posted 12 January 2019 - 06:13 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8123 battles
  • 951

View PostFalathi, on 12 January 2019 - 04:36 PM, said:

Tak z ciekawości, bo chętnie zrobiłbym jakiś konkretny wyciąg z tego wątku dla deweloperów. 

Wszystkie LT powinny mieć zasięg widzenia poprawiony, żeby miały jakąś przewagę. 

View Poststraszny_cienias, on 12 January 2019 - 05:47 PM, said:

Spot, który jest łatwy...

To może się zdecyduj: spotować jest łatwo, czy trudno? A może system powinien rozpoznawać, czy to był łatwy spot, czy trudny?

Wyrywasz z kontekstu. Manipulatorku obrzydliwy 

Edited by EhnatoX, 12 January 2019 - 06:14 PM.

straszny_cienias #133 Posted 12 January 2019 - 06:27 PM

General

• Player
  • 67312 battles
  • 9,253
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 12 January 2019 - 07:13 PM, said:

Wyrywasz z kontekstu. Manipulatorku obrzydliwy 

Nie wyrywam z kontekstu, tylko cytuję odpowiedni fragment. Ludzie pisali, że skoro spot jest taki łatwy na kopalniach, to pokaż jak spotujesz. Na to odpowiedziałeś, że nigdzie nie psiałeś, że łatwo się spotuje. A chwilę potem twierdzisz, że spot jest łatwy. Gdzie tu wyrwanie z kontekstu? Jedyne co tu widzę, to niespójność, a nawet sprzeczność w twojej argumentacji i dopasowywanie "faktów" na potrzeby tego, co akurat chcesz wykazać.

Wirtu #134 Posted 12 January 2019 - 06:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 96696 battles
  • 779

Ale ilu jest takich, co wolą WN zamiast WR?

No niestety jest ich, moim zdaniem, wielu.

Za mocne:

Tier VIII - ELC EVEN 90

Oj nie! Cały czas walczysz nie tylko z przeciwnikami, ale i z własnym czołgiem. Dużo mocniejszy na swoim tierze, a w sumie i nie na swoim, jest 13 57.

straszny_cienias #135 Posted 12 January 2019 - 07:01 PM

General

• Player
  • 67312 battles
  • 9,253
  • [_CHS_] _CHS_

View PostWirtu, on 12 January 2019 - 07:38 PM, said:

No niestety jest ich, moim zdaniem, wielu.

Ja takich nie znam. A trochę z różnymi ludźmi grałem. Zawsze liczyła się wygrana. A WN to się szło klepać jak już wygrana była niemożliwa.

View PostWirtu, on 12 January 2019 - 07:38 PM, said:

Oj nie! Cały czas walczysz nie tylko z przeciwnikami, ale i z własnym czołgiem. Dużo mocniejszy na swoim tierze, a w sumie i nie na swoim, jest 13 57.

EVENem grałem tydzień i uważam ten czołg za mocno wystrzelony w kosmos przez swoją mobilność. Trafić się tego też nie da. Jedyne co, to działo ma słabe. Sumarycznie jednak jest nieco za mocny, co potwierdzają wykresy na http://wot-news.com/.../tankinfo/en/eu

13 57 to już 7 tier i o nim nic nie pisałem. Niby faktycznie jest OP, ale to raczej zabawka ze względu na swoją penetrację. Jedyny, który UDESa nie przebija overmatchem...

EhnatoX #136 Posted 12 January 2019 - 07:33 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8123 battles
  • 951

View Poststraszny_cienias, on 12 January 2019 - 06:27 PM, said:

Nie wyrywam z kontekstu, tylko cytuję odpowiedni fragment. Ludzie pisali, że skoro spot jest taki łatwy na kopalniach, to pokaż jak spotujesz. Na to odpowiedziałeś, że nigdzie nie psiałeś, że łatwo się spotuje. A chwilę potem twierdzisz, że spot jest łatwy. Gdzie tu wyrwanie z kontekstu? Jedyne co tu widzę, to niespójność, a nawet sprzeczność w twojej argumentacji i dopasowywanie "faktów" na potrzeby tego, co akurat chcesz wykazać.

Bredzisz 

Block Quote

Uważam, że da się spotować na kopalniach co sam przed chwilą udowodniłeś. 

Nie pisałem, że łatwo się spotuje, a tym bardziej że dobre wyniki są w każdej bitwie.

Rozumiesz? Czy jeszcze jaśniej mam napisać? 

Wirtu #137 Posted 12 January 2019 - 08:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 96696 battles
  • 779

View Poststraszny_cienias, on 12 January 2019 - 07:01 PM, said:

Ja takich nie znam. A trochę z różnymi ludźmi grałem. Zawsze liczyła się wygrana. A WN to się szło klepać jak już wygrana była niemożliwa.

EVENem grałem tydzień i uważam ten czołg za mocno wystrzelony w kosmos przez swoją mobilność. Trafić się tego też nie da. Jedyne co, to działo ma słabe. Sumarycznie jednak jest nieco za mocny, co potwierdzają wykresy na http://wot-news.com/.../tankinfo/en/eu

Ja nim pograłem trochę ponad tydzień. Przy zużyciu golda na niskim poziomie i bez racji mam około 70 średnich mniej od Ciebie, za to sporo gorszy WR. Może to wpłynęło na moją ocenę. Tak czy inaczej jednak ją podtrzymuję. Poprawa któregokolwiek parametru ciągle nie zrobiłaby z niego, moim zdaniem, opka. Wykresy trochę mnie zaskakują. Ciekawe, jak z zarobkami.

View Poststraszny_cienias, on 12 January 2019 - 07:01 PM, said:

13 57 to już 7 tier i o nim nic nie pisałem. Niby faktycznie jest OP, ale to raczej zabawka ze względu na swoją penetrację. Jedyny, który UDESa nie przebija overmatchem...

Wiem, że nie pisałeś. Wspomniałem o nim, bo temat taki, a nie inny. No i grając nim raczej nie boję się evena.

Edited by Wirtu, 12 January 2019 - 08:25 PM.

straszny_cienias #138 Posted 12 January 2019 - 08:38 PM

General

• Player
  • 67312 battles
  • 9,253
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 12 January 2019 - 08:33 PM, said:

Bredzisz

Grunt to mieć mocne argumenty.

Ps.

Nie, dalej nie widzę ani wyrwania z kontekstu, ani różnicy między tym, co napisałem ja, a co ty.

stud3nt #139 Posted 12 January 2019 - 08:58 PM

Warrant Officer

• Beta Tester
  • 26116 battles
  • 556

View PostFalathi, on 12 January 2019 - 03:36 PM, said:

Osobiście uważam, że wyciąg należałoby zrobić z ogólnych statystyk tej klasy - tam najwyraźniej widać, że one odstają od średniej. Ale OK - podaje swoje osobiste typy.

Doczłapałem się na razie do tieru VIII LTków w linii chińskiej, francuskiej i niemieckiej. Zbyt słabe LTki  to według mnie jak na razie wszystkie poza WZ-132, który radzi sobie dość dobrze, głównie za sprawą dobrego, niemal dorównującego medom działa. Dobre są również premkowe, dostępne za pieniądze: LT-432, ELC 90, M41 GF.

OP lightów nie stwierdziłem. Serio.

Za to słabych LTków jest bardzo dużo. AMX 12t jeszcze ujdzie, ale 13-75 i BatChat 12t mają zbyt małą penetrację (zwłaszcza na srebrze), żeby sobie efektywnie radzić na tierach, do których je losuje. Pociski ze SP 1C i HWK12 są przeraźliwie powolne (a same czołgi strzelają zbyt wolno). Wszystkie natomiast cierpią na chroniczny niedostatek penetracji - wyskoczy im cokolwiek ze swojego tieru, to mogą wracać do garażu. A granie FULL_GOLD_MODE (na którym penetracja staje się normalna, nie pozwalająca na szaleństwa) to raczej nie to, co chcieli developerzy osiągnąć, prawda?

Wnioski ogólne:
- podbić penetrację o 10-30mm w zależności od pojazdu
- zwiększyć celność o minimum 20%

MacusFlash #140 Posted 12 January 2019 - 09:26 PM

Lieutenant General

• Player
  • 38218 battles
  • 7,025
  • [_CHS_] _CHS_

View PostGnidozaurus, on 12 January 2019 - 04:10 PM, said:

Już samo spotowanie bez asysty dużo daje, bo jedna drużyna doskonale wie gdzie jest druga, a druga musi grać znacznie ostrożniej. Do tego nie wyobrażam sobie, aby spotowanie bez celu można było powtarzać wielokrotnie. Najważniejszy jest jednak fakt, że exp zależy od wygranej, więc spotowanie bez wygrania tylko zaszkodzi statpaderom. 

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users