Jump to content

Czy tylko ja uważam, że LT są zbyt słabe?

• Please log in to reply
282 replies to this topic

EhnatoX #41 Posted 08 January 2019 - 09:26 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 08 January 2019 - 09:00 PM, said:

I większość, gdzie przeżywa 1 LT, gdzie mapa jest odpowiednia i tak dalej? Sorry, ale w cuda nie wierzę.

Dobra, ale z czym się kłócisz?

0-1-2-3 do 15 mało mam takich bitew jest to na pewno mniejszość. Podesłać Ci paczkę powtórek?

Czy żywy ogarnięty lajt w końcówce ma mały czy duży wpływ na wynik? 

Nieważne jaka mapa. Przecież nie raz udawało Ci się na takim Himlu robić top wyniki. 

Jak przeżywasz LT i masz do ogarnięcia kilka ogryzków, nawet dwa tiery wyżej, to boisz się wyjechać, czy może podświadomie wiesz, że masz OP pojazd do takiego zadania i ruszasz z uśmiechem na wyciąg, na dożynki? 

Bronią LT jest mobilność i kamuflaż. I nie mówcie mi, że medem da się odpierniczać takie same numery jak lajtem bez straty HP. 

Edited by EhnatoX, 08 January 2019 - 09:27 PM.

straszny_cienias #42 Posted 08 January 2019 - 09:48 PM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 08 January 2019 - 10:26 PM, said:

Dobra, ale z czym się kłócisz?

Kłócę?

0-1-2-3 do 15 mało mam takich bitew jest to na pewno mniejszość. Podesłać Ci paczkę powtórek?

Ja również mam mało. Za to bardzo dużo mam bitew, które kończą się wprawdzie 15:7,8,9 ale po trzech minutach w zasadzie ich losy są przesądzone, bo rozjazd jednej drużyny był zły, jest zamknięta na małym skrawku mapy. Albo ma stratę trzech czołgów lub 20% HP i efekt kuli śnieżnej jest nie do powstrzymania. Rzadko z kolei mi się zdarza, aby jeden LT przeżył i był na dodatek ogarnięty. A paczkę powtórek chętnie zobaczę. Z kilku dni, w których to ty swoim LT wyciągałeś bitwy.

Czy żywy ogarnięty lajt w końcówce ma mały czy duży wpływ na wynik? 

Nieważne jaka mapa. Przecież nie raz udawało Ci się na takim Himlu robić top wyniki.

Rzadko duży, często mały.

Top wynik =/= wyciągnięcie bitwy. Robię czasem dobre wyniki na himmlu, ale rzadko jest to wyciąg. Sorry, ale jak mam jakiegoś twardego HT to mu mogę wskoczyć.

Jak przeżywasz LT i masz do ogarnięcia kilka ogryzków, nawet dwa tiery wyżej, to boisz się wyjechać, czy może podświadomie wiesz, że masz OP pojazd do takiego zadania i ruszasz z uśmiechem na wyciąg, na dożynki?

Mylisz środek bitwy z końcówką. Kilka ogryzków to jest końcówka. Jak sam zauważyłeś, dożynki. Wtedy wyniki bitwy też zwykle już są i tak przesądzone.

Bronią LT jest mobilność i kamuflaż. I nie mówcie mi, że medem da się odpierniczać takie same numery jak lajtem bez straty HP.

Spójrz na moje wyniki na LT i na ilość rozegranych bitew na nich. Serio nie musisz mnie uczyć, co jest bronią LT.

Gnidozaurus #43 Posted 08 January 2019 - 10:47 PM

Captain

• Player
  • 70903 battles
  • 2,095

View PostEhnatoX, on 08 January 2019 - 09:26 PM, said:

I nie mówcie mi, że medem da się odpierniczać takie same numery jak lajtem bez straty HP. 

- oczywiście, że zazwyczaj się nie da, jednak gra pokazuje, że na tierach IX i X te numery mają niewielki wpływ na wynik bitwy :) Moim zdaniem granie LT z tych tierów mija się z celem, nie sądzę również, aby dało się to rozwiązać jakimś prostym posunięciem. Najgorsze co zrobiono LT'kom w tej grze, to zniszczenie specyfiki poszczególnych pojazdów i obniżenie MM co wymusiło nerf do zasięgu widzenia. Liczba LT serwowanych w każdej bitwie przez MM, to ostatnio również jakaś paranoja.

Edited by Gnidozaurus, 08 January 2019 - 10:48 PM.

EhnatoX #44 Posted 08 January 2019 - 10:50 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 08 January 2019 - 09:48 PM, said:

Kłócę?

Ja również mam mało. Za to bardzo dużo mam bitew, które kończą się wprawdzie 15:7,8,9 ale po trzech minutach w zasadzie ich losy są przesądzone, bo rozjazd jednej drużyny był zły, jest zamknięta na małym skrawku mapy. Albo ma stratę trzech czołgów lub 20% HP i efekt kuli śnieżnej jest nie do powstrzymania. Rzadko z kolei mi się zdarza, aby jeden LT przeżył i był na dodatek ogarnięty. A paczkę powtórek chętnie zobaczę. Z kilku dni, w których to ty swoim LT wyciągałeś bitwy.

Rzadko duży, często mały.

Top wynik =/= wyciągnięcie bitwy. Robię czasem dobre wyniki na himmlu, ale rzadko jest to wyciąg. Sorry, ale jak mam jakiegoś twardego HT to mu mogę wskoczyć.

Mylisz środek bitwy z końcówką. Kilka ogryzków to jest końcówka. Jak sam zauważyłeś, dożynki. Wtedy wyniki bitwy też zwykle już są i tak przesądzone.

Spójrz na moje wyniki na LT i na ilość rozegranych bitew na nich. Serio nie musisz mnie uczyć, co jest bronią LT.

No wlaśnie. Na LT masz najlepsze wyniki co przeczy tezie, że są słabe. To są dalej OP maszyny w dobrych rękach

robezur6 #45 Posted 08 January 2019 - 10:55 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,759

View PostEhnatoX, on 08 January 2019 - 09:50 PM, said:

No wlaśnie. Na LT masz najlepsze wyniki co przeczy tezie, że są słabe. To są dalej OP maszyny w dobrych rękach

http://wot-news.com/.../tankinfo/en/eu

Poklikaj sobie w lekkie X i IX tieru, kliknij w Tanks curves i przeanalizuj wykresy :P

straszny_cienias #46 Posted 08 January 2019 - 11:37 PM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 08 January 2019 - 11:50 PM, said:

Nieprawda. Wyciągasz niewłaściwe wnioski. Na LT mam dobre wyniki bo:

1. gram nimi bardzo dużo i mam wyćwiczone
  2. WN8 najłatwiej nabijać na LT, bo właśnie są słabe i trzeba niewiele zrobić, żeby mieć dobre wyniki
  3. W dobrych rękach to każdy czołg dużo może, więc to nie argument.

LT mają w porównaniu do innych klas bardzo słabe wyniki. Zarówno DMG, kill jak i WR. I bynajmniej to nie świadczy o ich OP

Mscislav_sister #47 Posted 09 January 2019 - 04:17 AM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,334

View PostEhnatoX, on 08 January 2019 - 11:50 PM, said:

Yhm, i oczywiście pierwsze co robisz wchodząc do bitwy to analiza ilości i rodzaju LT w obu drużynach, nie? Na pewno.

LT mają takie znaczenie na 2-3 mapach (Prochorówka, Malinówka, Piaszczysta rzeka).

Edited by Mscislav_sister, 09 January 2019 - 04:17 AM.

Kot_04 #48 Posted 09 January 2019 - 07:28 AM

Brigadier

• Player
  • 23142 battles
  • 4,533
Ale w czołgach premium również trzeba byłoby zmniejszyć zasięg widzenia. Gwarancja kontrowersji.

EhnatoX #49 Posted 09 January 2019 - 08:58 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 08 January 2019 - 11:37 PM, said:

Nieprawda. Wyciągasz niewłaściwe wnioski. Na LT mam dobre wyniki bo:

1. gram nimi bardzo dużo i mam wyćwiczone
  2. WN8 najłatwiej nabijać na LT, bo właśnie są słabe i trzeba niewiele zrobić, żeby mieć dobre wyniki
  3. W dobrych rękach to każdy czołg dużo może, więc to nie argument.

LT mają w porównaniu do innych klas bardzo słabe wyniki. Zarówno DMG, kill jak i WR. I bynajmniej to nie świadczy o ich OP

Spłacasz swoje HP na lajtach + trochę od siebie

To samo robisz na innych czołgach nie LT.

To jakie one są słabe?

Przestań siać farmazony. 

View PostMscislav_sister, on 09 January 2019 - 04:17 AM, said:

Yhm, i oczywiście pierwsze co robisz wchodząc do bitwy to analiza ilości i rodzaju LT w obu drużynach, nie? Na pewno.

LT mają takie znaczenie na 2-3 mapach (Prochorówka, Malinówka, Piaszczysta rzeka).

Oczywiście. Zawsze patrze ile mamy LT i jak jedzie na początku bitwy. Przecież to są darmowe buły już na początku bitwy

Jak gram TD to tylko patrze co LT robi, bo przecież nie pojadę w miejsce gdzie nie ma oczu. 

Czy to jakieś zdziwienie? Zdziwieni to są gracze w LT, że spotują i nikt nie strzela, bo nikt nie patrzy gdzie jedzie LT właśnie pojechał. 

A co do map. To się nie zgodzę.

Na karelii bardzo dobrze się spotuje w trybie szturm/obrona i tam LT ma ogromny wpływ na wynik w tym trybie bo zazwyczaj obrona robi kampe. 

W ogóle we wszystkich trybach gdzie trzeba się bronić lub atakować LT kreują wyniki.  

Block Quote

View Postrobezur6, on 08 January 2019 - 10:55 PM, said:

http://wot-news.com/.../tankinfo/en/eu

Poklikaj sobie w lekkie X i IX tieru, kliknij w Tanks curves i przeanalizuj wykresy :P

Ale wiesz, że LT to jest specyficzna klasa i trzeba umieć tym jeździć? Słabi gracze tym grają i giną w pierwszej minucie bitwy, więc te statystyki nie mają nic wspólnego z rzeczywistością

Edited by EhnatoX, 09 January 2019 - 09:05 AM.

robezur6 #50 Posted 09 January 2019 - 10:34 AM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,759
Nawet nie popatrzyłeś na wykres, gratulacje.
Jeśli jednak popatrzyłeś to nie zrozumiałeś co on przedstawia.

EllemennT #51 Posted 09 January 2019 - 11:50 AM

Lieutenant

• Player
  • 42677 battles
  • 1,976
  • [DSTAR] DSTAR

Wszystkie dostepne statystyki pokazuja, ze LT, szczegolnie 10 tieru sa 'underperforming'. Nie rozumiem o co jest dyskusja. Niech mi pokaze ktorys z Was, ktorzy twierdza, ze LT sa OP jak kreci lepsze wyniki T100LT niz Obj 140 albo, nie daj Boze, 430U. Nie uwierze dopoki nie zobacze.

Nizsze tiery to inna bajka. Takie dziewiatki na przyklad sa w miare ok, szczegolnie 13 90 albo T54LTWT. Sa tez OP LT, dajmy na to T71 DA albo Blackdog. Ale dziesiatki? Smiech na sali.

T100 LT pogralem i sprzedalem, bo przy tej penetracji i celnosci KV2 nie da sie tym przyjemnie grac.

Sheridan jest ok, ale to wielki kloc, ktory na lighta sie nie nadaje i rownie dobrze moglby byc medem, wiec jak ktos lubi grubasow to Fatton lepszy.

13 105 jest ok, ale brak peny przy tej celnosci boli bardzo mocno. I tez nie do konca wiadomo po co nim grac, skoro Batchat jest po prostu lepszy.

Postawcie WZ-eta obok 121 i powiedzcie mi ktorym czolgiem lepiej graloby sie na Himmelsdorfie, Abbey, Ensku, Mountain Pass, etc,..i dzialo, ktore tez sieje kartofle...

O RHM-ie nawet nie wspomne, bo nim nie jezdzilem, ale consensus jest taki, ze jest to najslabszy LT 10 poziomu, co widac rowniez w statystykach.

I nie rozsmieszajcie mnie prosze argumentem, ze ligthy maja spotowac, a nie strzelac. To jest jakies paranoiczne podejscie ludzi, ktorzy pewnie boja sie, ze ich Type 5 zostanie przebity z boku, bez golda, przez LT tego samego tieru. Ludzie, ktorzy tak mysla niech zrobia eksperyment - zagrajcie 20 bitew w LT bez amunicji, dajcie znac jaki bedzie stosunek zwyciestw do porazek. Polecam.

A, i zeby nie bylo, wiem, co mowie. Lubie LT i gram nimi. Wszystkie ostatnie misje z 1 setu misji na LT mialem zrobione z wyroznieniem.

Edited by The_Georgian_One, 09 January 2019 - 11:50 AM.

straszny_cienias #52 Posted 09 January 2019 - 12:51 PM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 09:58 AM, said:

Spłacasz swoje HP na lajtach + trochę od siebie

To samo robisz na innych czołgach nie LT.

No właśnie. To samo robię na innych. Pomijasz, że LT mają o wiele mniej HP od innych klas (oczywiście nie licząc arty), czyli dmg drużynie przeciwnej zadaje dużo mniejszy. A o ile lepsze WN8 mam na LT niż na innych? Jak myślisz, o czym to świadczy?

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 09:58 AM, said:

To jakie one są słabe?

Przestań siać farmazony.

To, że ja osiągam na LT dobre wyniki za nic nie świadczy o tym, że one nie są słabe. Statystyki zwycięstw LT natomiast jak najbardziej to udowadniają. No ale ponieważ statystyki przeczą temu, co twierdzisz, postanowiłeś je zignorować i powiedzieć, że nie mają znaczenia.

View PostApaszZboj, on 09 January 2019 - 12:03 PM, said:

To, że Cię lubię nie oznacza, że możesz sobie robić wycieczki osobiste. Poszedł reporcik :)

Wpadłeś do tematu, obrzuciłeś wszystkich błotem, bez żadnych argumentów, merytoryczności zero, a teraz jeszcze próbujesz wcisnąć, że ktoś cię obraża? Siebie zraportuj

Block Quote

2. Zakaz piętnowania
Unikaj:

• ..
  • Ogłaszania, że kogoś zaraportowałeś

Gnidozaurus #53 Posted 09 January 2019 - 01:55 PM

Captain

• Player
  • 70903 battles
  • 2,095

View PostThe_Georgian_One, on 09 January 2019 - 11:50 AM, said:

T100 LT pogralem i sprzedalem, bo przy tej penetracji i celnosci KV2 nie da sie tym przyjemnie grac.

- celność w ruchu ma chyba najlepszą ze wszystkich LT, tak że tego akurat bym się nie czepiał, ale i tak na tym tierze jest bez sensu :)

ApaszZboj #54 Posted 09 January 2019 - 02:10 PM

Warrant Officer

• Player
  • 53861 battles
  • 755

View Poststraszny_cienias, on 09 January 2019 - 11:51 AM, said:

Wpadłeś do tematu, obrzuciłeś wszystkich błotem, bez żadnych argumentów, merytoryczności zero, a teraz jeszcze próbujesz wcisnąć, że ktoś cię obraża? Siebie zraportuj

Przeczytałem temat od początku i wyraziłem swoją  opinię o kolejnym płacz temacie :) , a na "wpadanie" jestem za stary ;)

Twoja odpowiedź do mnie w każdym calu jest "pełna argumentów i merytoryczności." Brawo :)

Unikam, ale jak to z unikami nie zawsze się udaje :)

Edited by ApaszZboj, 09 January 2019 - 02:12 PM.

EhnatoX #55 Posted 09 January 2019 - 04:29 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 09 January 2019 - 12:51 PM, said:

No właśnie. To samo robię na innych. Pomijasz, że LT mają o wiele mniej HP od innych klas (oczywiście nie licząc arty), czyli dmg drużynie przeciwnej zadaje dużo mniejszy. A o ile lepsze WN8 mam na LT niż na innych? Jak myślisz, o czym to świadczy?

Ale ja nie mówię o WN8 tylko średniej uszkodzeń w stosunku do HP pojazdu.

Z tego co piszesz to wynika, że inne czołgi są również słabe, bo np. na X tierze porównując do T-100LT robisz na innych pojazdach 1 lub mniej strzału więcej. 

Najbardziej OP Ob. 277 robisz tylko jeden strzał więcej od średnich, które masz na lajcie i to pojazdem, który ma więcej HP. 

Bez jaj. 

Edited by EhnatoX, 09 January 2019 - 04:30 PM.

muriceps #56 Posted 09 January 2019 - 04:36 PM

Major General

• Player
  • 30872 battles
  • 5,506
  • [UVC] UVC
up. chyba wynika to z tego, że straszny gra dużo lajtami i wypracował sobie zarówno rozjazdy ale i taktyki pod konkretne mapy z założeniem, że gra na dobrej załodze. To rekompensuje np przewagę HP, lub celności na czołgach na których ma mniej wprawy...

EllemennT #57 Posted 09 January 2019 - 04:58 PM

Lieutenant

• Player
  • 42677 battles
  • 1,976
  • [DSTAR] DSTAR

View PostGnidozaurus, on 09 January 2019 - 01:55 PM, said:

- celność w ruchu ma chyba najlepszą ze wszystkich LT, tak że tego akurat bym się nie czepiał, ale i tak na tym tierze jest bez sensu :)

Ale celność końcowa to wypadkowa wyjściowej celności na 100 metrów i stabilizacji działa  czy jak to się po polsku nazywa...koniec końców T100 celność ma beznadziejną. 

robezur6 #58 Posted 09 January 2019 - 04:59 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,759

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 03:29 PM, said:

Ale ja nie mówię o WN8 tylko średniej uszkodzeń w stosunku do HP pojazdu.

Z tego co piszesz to wynika, że inne czołgi są również słabe, bo np. na X tierze porównując do T-100LT robisz na innych pojazdach 1 lub mniej strzału więcej. 

Najbardziej OP Ob. 277 robisz tylko jeden strzał więcej od średnich, które masz na lajcie i to pojazdem, który ma więcej HP. 

Bez jaj. 

Nadal nie popatrzyłeś na tą stronę, prawda ?:)

EhnatoX #59 Posted 09 January 2019 - 05:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Postrobezur6, on 09 January 2019 - 04:59 PM, said:

Nadal nie popatrzyłeś na tą stronę, prawda ?:)

Odpowiedziałem wcześniej

Gnidozaurus #60 Posted 09 January 2019 - 05:13 PM

Captain

• Player
  • 70903 battles
  • 2,095

View PostThe_Georgian_One, on 09 January 2019 - 04:58 PM, said:

Ale celność końcowa to wypadkowa wyjściowej celności na 100 metrów i stabilizacji działa  czy jak to się po polsku nazywa...koniec końców T100 celność ma beznadziejną. 

- jak zwał, tak zwał – mnie interesuje tylko to, czy jak strzelę to trafię :) Do snajpienia te działko na pewno się nie nadaje, jednak do walki na średnim dystansie w ruchu jest kapitalne.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users