Jump to content

Czy tylko ja uważam, że LT są zbyt słabe?

• Please log in to reply
282 replies to this topic

straszny_cienias #61 Posted 09 January 2019 - 05:54 PM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 05:29 PM, said:

Ale ja nie mówię o WN8 tylko średniej uszkodzeń w stosunku do HP pojazdu.

Ale ja mówię o WN8! Porównanie mojego WN8 z LT do innych klas mówi ile ja tych uszkodzeń zadaję w porównaniu do innych graczy. Na LT zadaję tyle samo uszkodzeń w odniesieniu do moich HP. I mam WN8 na dużo wyższym poziomie (2670) niż na przykład na HT (1870). Czyli z tego wniosek, że na LT robiąc "tyle samo" jestem o wiele lepszym graczem niż na HT. Czyli moje staty nie wynikają z tego, że LT są dobre, tylko z tego, że ja jestem dobry na LT, rozumiesz?

Powtarzam: to, że przez tysiące bitew jakoś nauczyłem się dobrze grać na LT i sobie radzę wcale nie znaczy, że LT są OP. O tym, czy LT są dobre świadczą nie moje statystyki tylko statystyki całego serwera! A te jasno mówią, że LT są słabiutkie! A ty uparłeś się opierać swój wywód na moich statach i staty serwera ignorować.

Z tego co piszesz to wynika, że inne czołgi są również słabe, bo np. na X tierze porównując do T-100LT robisz na innych pojazdach 1 lub mniej strzału więcej.

Nie. Z tego co piszę wynika, że aby oceniać czołg należy się opierać na statystykach serwera. Nie na moich.

Najbardziej OP Ob. 277 robisz tylko jeden strzał więcej od średnich, które masz na lajcie i to pojazdem, który ma więcej HP. 

Bez jaj. 

No właśnie. Bez jaj, człowieku! Bawisz się w spiskowca, czy jak? Na Obj. 277 zagrałem 6 (sześć!) bitew, mam na nim 33% WR (2 zwycięstwa, 4 porażki), a niski WR obniża zwykle wyniki. I ty to widzisz, i próbujesz przy tej pomocy coś udowadniać? Serio? Weź pod uwagę dodatkowo, że kupiłem niedawno, grałem na załodze świeżo przeszkolonej na 75%. Tego też mogłeś się z liczby bitew domyślić. Grałem zmęczony po dwóch piwach w łikend. To tylko kolejny dowód na to, że nie powinieneś się opierać na moich statystykach, a na statystykach serwera. A te mówią...

robezur6 #62 Posted 09 January 2019 - 05:59 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,753

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 04:12 PM, said:

Odpowiedziałem wcześniej

Swoją odpowiedzią udowodniłeś, że nie patrzyłeś na tą stronę.

To ja może teraz pokażę ci wykres, który "zobaczyłeś".

W którym dokładnie miejscu ten wykres pokazuje, że "te statystyki nie mają nic wspólnego z rzeczywistością" ?

EhnatoX #63 Posted 09 January 2019 - 06:17 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 09 January 2019 - 05:54 PM, said:

Ale ja mówię o WN8! Porównanie mojego WN8 z LT do innych klas mówi ile ja tych uszkodzeń zadaję w porównaniu do innych graczy. 

WN8 dla czołgów ustalane jest na podstawie średnich uszkodzeń graczy. 

Dlatego WN8 dla LT jest tak zawyżony, bo ludzie grają LT pod misje na spota, których obecnie jest masa. Druga część graczy po prostu próbuje coś spotować - uczy się, a nie klepać dmg.

Sam gram LT pod misje spota, bez misji nawet nie wyciągam LT. Obrażenia robi się "przy okazji". 

Czyli WN8 nie odzwierciedla zupełnie mocy LT, bo większość ludzi nie gra nimi pod DMG

Druga sprawa. Dlaczego WG nie bufuje LT? Bo nie są ani za mocne, ani za słabe, a ich główną rolą jest wciąż spot, a nie dmg. Do dmg są inne czołgi. Mają statystyki i jasno z nich pewnie wynika, że LT buffa nie potrzebują, a przypomnę, że nawet dostały LT nerfa po wprowadzeniu MM+2.

Gdyby tyko trochę polepszyć LT - to lepsi gracze zamiatali by randomy lekkimi czołgami, co byłoby kpiną. A przypomnę tylko, że LT w MM+3 były za mocne i mieliśmy lepszych graczy non stop w topce lekkimi czołgami pod względem DMG

Taki Buldog wtedy rozwalał całe randomy. Litwin na topce, elc amx, 13 90. 

View Postrobezur6, on 09 January 2019 - 05:59 PM, said:

Swoją odpowiedzią udowodniłeś, że nie patrzyłeś na tą stronę.

To ja może teraz pokażę ci wykres, który "zobaczyłeś".

W którym dokładnie miejscu ten wykres pokazuje, że "te statystyki nie mają nic wspólnego z rzeczywistością" ?

To co wyżej napisałem, również się tyczy tego. 

Edited by EhnatoX, 09 January 2019 - 06:19 PM.

robezur6 #64 Posted 09 January 2019 - 06:20 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,753

Mscislav_sister #65 Posted 09 January 2019 - 06:22 PM

Field Marshal

• Player
  • 719 battles
  • 12,334

Dobre. Czemu szef nie podnosi pensji? Bo nie jest ani za niska ani za wysoka.

Czemu rząd nie obniża podatków? Bo nie są za wysokie ani za niskie.

itd itd itd

EhnatoX #66 Posted 09 January 2019 - 06:23 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Postrobezur6, on 09 January 2019 - 06:20 PM, said:

One są rzeczywiste. Tylko Ci napisałem wyżej dlaczego takie są. 

Nie odzwierciedlają rzeczywistej mocy LT, którą wykorzystuje niewielu 

Edited by EhnatoX, 09 January 2019 - 06:27 PM.

robezur6 #67 Posted 09 January 2019 - 06:31 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,753

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 05:23 PM, said:

Piszesz jak potłuczony.

Gdzie dokładnie tak napisałeś?

Według ciebie WR nie ma znaczenia?

Według ciebie to jest zbalansowane, że gracz z 60% WR osiąga na Sheridanie 55% WR ?

Jakiej rzeczywistej mocy LT? Jakiekolwiek statystyki na poparcie tego co piszesz?

Jakich "niewielu" ? 60% WR najwyraźniej nie jest wystarczające, może gracze z 75% WR będą mieli na nim 75%?

Kot_04 #68 Posted 09 January 2019 - 06:35 PM

Brigadier

• Player
  • 23116 battles
  • 4,508

View PostThe_Georgian_One, on 09 January 2019 - 11:50 AM, said:

T100 LT pogralem i sprzedalem, bo przy tej penetracji i celnosci KV2 nie da sie tym przyjemnie grac.

View PostGnidozaurus, on 09 January 2019 - 01:55 PM, said:

- celność w ruchu ma chyba najlepszą ze wszystkich LT, tak że tego akurat bym się nie czepiał, ale i tak na tym tierze jest bez sensu :)

KW-2 też nie ma problemów z trafianiem w ruchu. ;)

Edited by Kot_04, 09 January 2019 - 06:38 PM.

EhnatoX #69 Posted 09 January 2019 - 06:43 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Postrobezur6, on 09 January 2019 - 06:31 PM, said:

Piszesz jak potłuczony.

Gdzie dokładnie tak napisałeś?

Według ciebie WR nie ma znaczenia?

Według ciebie to jest zbalansowane, że gracz z 60% WR osiąga na Sheridanie 55% WR ?

Jakiej rzeczywistej mocy LT? Jakiekolwiek statystyki na poparcie tego co piszesz?

Jakich "niewielu" ? 60% WR najwyraźniej nie jest wystarczające, może gracze z 75% WR będą mieli na nim 75%?

https://wot-life.com/ tu masz czołowych graczy na serwerze.

Sprawdź sobie ich WR na LT i porównaj z innymi klasami na ich koncie. Sprawdź kilka kont i powiedz mi, że mają gorszy WR od innych maszyn. 

Ja kończę dyskusje. Zwyczajnie się nie zgadzamy i tyle. Nie ma sensu drążyć. 

Edited by EhnatoX, 09 January 2019 - 06:44 PM.

robezur6 #70 Posted 09 January 2019 - 06:47 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,753
Uważasz, że kilka przypadków przedstawia sytuację w lepszy sposób od tysięcy?
Naprawdę? Serio w to wierzysz?

EhnatoX #71 Posted 09 January 2019 - 06:54 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Postrobezur6, on 09 January 2019 - 06:47 PM, said:

Uważasz, że kilka przypadków przedstawia sytuację w lepszy sposób od tysięcy?
Naprawdę? Serio w to wierzysz?

Wierzę (Na podstawie obserwacji randoma), że ludzie nie ogarniają jak się gra LT. 90% bitew to zgon LT w pierwszej minucie.

A skoro tak się dzieje, to jak LT mam mieć ogólnie dobre WR? Jak ludzie nie ogarniają jak tym grać. 

Pozdrawiam. Lecę popykać :)

straszny_cienias #72 Posted 09 January 2019 - 07:08 PM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 07:17 PM, said:

WN8 dla czołgów ustalane jest na podstawie średnich uszkodzeń graczy.

Dokładnie. Co oznacza, że osiągam na LT jedne z lepszych wyników na serwerze, prawda? A ledwo robię tyle, co na pozostałych czołgach.

Dlatego WN8 dla LT jest tak zawyżony, bo ludzie grają LT pod misje na spota, których obecnie jest masa. Druga część graczy po prostu próbuje coś spotować - uczy się, a nie klepać dmg.

Wymyślasz niesprawdzone teorie na poparcie swojej tezy. Mówmy o faktach, ok?

Sam gram LT pod misje spota, bez misji nawet nie wyciągam LT. Obrażenia robi się "przy okazji". 

Czyli WN8 nie odzwierciedla zupełnie mocy LT, bo większość ludzi nie gra nimi pod DMG

Błąd logiczny: "ja tak robię -> inni też tak robią".

Druga sprawa. Dlaczego WG nie bufuje LT? Bo nie są ani za mocne, ani za słabe, a ich główną rolą jest wciąż spot, a nie dmg. Do dmg są inne czołgi. Mają statystyki i jasno z nich pewnie wynika, że LT buffa nie potrzebują, a przypomnę, że nawet dostały LT nerfa po wprowadzeniu MM+2.

Błąd logiczny: "Nie buffują LT, czyli nie są za słabe".

No i w końcu doczekałem się argumentu, że rolą LT jest spot nie dmg. Ensk, Ruinberg, Himmelsdorf, Mińsk, Paryż, Tundra, Kopalnie, Erlenberg, Opactwo, Granice Imperium, Fiordy, Zatoka Rybacka... Czyli na ponad połowie map rolą LT jest bycie bezużytecznym? Toż nawet arta więcej znaczy.

Gdyby tyko trochę polepszyć LT - to lepsi gracze zamiatali by randomy lekkimi czołgami, co byłoby kpiną. A przypomnę tylko, że LT w MM+3 były za mocne i mieliśmy lepszych graczy non stop w topce lekkimi czołgami pod względem DMG

Niczym nie uzasadnione spekulacje. LT ciągle w topce DMG to z kolei zwykła nieprawda.

Taki Buldog wtedy rozwalał całe randomy. Litwin na topce, elc amx, 13 90.

Był mocny. Dostał nerfa. Prawda? I teraz jest bezużyteczny w randomach. Duuuuużo poniżej wartości oczekiwanych. Gracze mają na nim 2-3% niższy WR niż ich średnia.

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 07:23 PM, said:

Statystyki Churchill Gun Carrier też nie odzwierciedlają jego mocy, którą wykorzystuje niewielu...

robezur6 #73 Posted 09 January 2019 - 07:18 PM

Lieutenant General

• Player
  • 45875 battles
  • 6,753

View PostEhnatoX, on 09 January 2019 - 05:54 PM, said:

Wierzę (Na podstawie obserwacji randoma), że ludzie nie ogarniają jak się gra LT. 90% bitew to zgon LT w pierwszej minucie.

A skoro tak się dzieje, to jak LT mam mieć ogólnie dobre WR? Jak ludzie nie ogarniają jak tym grać. 

Pozdrawiam. Lecę popykać :)

Jakie ogólnie dobre WR? O czym ty piszesz?

Podałem ci przykład, że gracze z 60% WR na sheridanie osiągają 55% WR.

O których dokładnie 90% graczy piszesz?

Jeśli fiolety z 60% WR nie zaliczają się do 10% graczy którzy ogarniają LT to kto się do nich zalicza?

Kot_04 #74 Posted 09 January 2019 - 08:40 PM

Brigadier

• Player
  • 23116 battles
  • 4,508

View Poststraszny_cienias, on 09 January 2019 - 07:08 PM, said:

Statystyki Churchill Gun Carrier też nie odzwierciedlają jego mocy, którą wykorzystuje niewielu...

To akurat jest prawda, rozumiejąc bez ironii. Ten pojazd jest jedynie negatywnie wylansowany z powodu swojej specyfiki i nieprzekonującego miejsca w drzewku. Jego potencjał da się jak najbardziej wykorzystać.

Co do LT - wasza kwestia, nie mam doświadczenia z czołgami lekkimi wyższych poziomów.
Na ten temat jedynie mogę napisać, że VI tiery są jak najbardziej dobrze zbalansowane.

Edited by Kot_04, 09 January 2019 - 08:56 PM.

straszny_cienias #75 Posted 09 January 2019 - 09:53 PM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostKot_04, on 09 January 2019 - 09:40 PM, said:

To akurat jest prawda, rozumiejąc bez ironii. Ten pojazd jest jedynie negatywnie wylansowany z powodu swojej specyfiki i nieprzekonującego miejsca w drzewku. Jego potencjał da się jak najbardziej wykorzystać.

To tak jakby powiedzieć: "Syrenka jest jedynie negatywnie wylansowana. Jej potencjał jako samochodu rajdowego da się wykorzystać".

Co konkretnie da się wykorzystać w CGC? Mobilność, czy wychył działa? Ten czołg to kupa. Jedna z największych kup gry, jeśli nie największa. Zobacz sobie film dowolnego CC na YT o nim

View PostKot_04, on 09 January 2019 - 09:40 PM, said:

Co do LT - wasza kwestia, nie mam doświadczenia z czołgami lekkimi wyższych poziomów.
Na ten temat jedynie mogę napisać, że VI tiery są jak najbardziej dobrze zbalansowane.

Niżej jest lepiej. Bo tam jednak i penetracja jest lepsza i zasięg widzenia coś znaczy. Ale od ósmego tieru w górę LT są... beznadziejne.

NineMonthsAndItsYouSadly #76 Posted 09 January 2019 - 09:56 PM

Lieutenant

• Player
  • 47760 battles
  • 1,898
  • [_CHS_] _CHS_

Ale Churchilla GC to ty szanuj, cienias!

Można pokonać IS3? Można.

(ironia żeby nie było)

EhnatoX #77 Posted 10 January 2019 - 07:51 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 09 January 2019 - 07:08 PM, said:

No i w końcu doczekałem się argumentu, że rolą LT jest spot nie dmg. Ensk, Ruinberg, Himmelsdorf, Mińsk, Paryż, Tundra, Kopalnie, Erlenberg, Opactwo, Granice Imperium, Fiordy, Zatoka Rybacka... Czyli na ponad połowie map rolą LT jest bycie bezużytecznym? Toż nawet arta więcej znaczy.

No niestety może będziesz zaskoczony, ale LT służą do spota. Sprawdź sobie potyczki najlepszych klanów, czy chociażby ostatnie starcie EU vs. RU do czego im służą LT. Oprócz miejskich map, wszędzie można robić spota. I także na Mińsku i Paryżu i Ensku jest co spotować i na wszystkich innych mapach, może oprócz himla.

Sprawdź top wyniki spota na mapach, które podałeś. Np. na takim Mińsku da się zrobić 12k spota X tierem LT http://wotreplays.eu...ed_damage.desc/

A na takim Ruinbergu nawet 16k spota

Na kopalniach po kilka tysięcy się robi a nawet 10k

i na wszystkich innych

Głupoty opowiadasz, bo jesteś tylko nastawiony na klepanie dmg, żeby wn8 się zgadzało

Edited by EhnatoX, 10 January 2019 - 07:55 AM.

straszny_cienias #78 Posted 10 January 2019 - 08:13 AM

General

• Player
  • 76403 battles
  • 8,612
  • [_CHS_] _CHS_

View PostEhnatoX, on 10 January 2019 - 08:51 AM, said:

No niestety może będziesz zaskoczony, ale LT służą do spota.

Przeczytałeś dokładnie, co napisałem? Nie twierdze, że nie są do spota. Nadają się do tego wyśmienicie. Pominąłeś drugą część wypowiedzi. Są do spota, zatem nie są do zadawania dmg.

Sprawdź sobie potyczki najlepszych klanów, czy chociażby ostatnie starcie EU vs. RU do czego im służą LT.

Haaaaaloooo! Mówimy o randomie, prawda? Nie mieszaj ze sobą kompletnie różnych rzeczy.

Oprócz miejskich map, wszędzie można robić spota. I także na Mińsku i Paryżu i Ensku jest co spotować i na wszystkich innych mapach, może oprócz himla.

Nieprawda. Wszędzie można próbować. Wszędzie może się udać coś zrobić. Natomiast służyć drużynie jako oczy można na ledwo kilku mapach. Nawet mapy, które nie są miejskie często do spota nie nadają się zupełnie. Na przykład takie Fiordy czy Zatoka Rybacka po zmianach. Aktywny spot tam jest praktycznie niemożliwy, a pasywny niemal nic nie daje.

Sprawdź top wyniki spota na mapach, które podałeś. Np. na takim Mińsku da się zrobić 12k spota X tierem LT http://wotreplays.eu...ed_damage.desc/

A na takim Ruinbergu nawet 16k spota

Czy mógłbyś przestać próbować udowadniać swoje twierdzenia na podstawie ekstremalnych przypadków? To jest po prostu słabe.

Na kopalniach po kilka tysięcy się robi a nawet 10k

i na wszystkich innych

Na kopalniach czasem się uda wjechać na górkę i wtedy czasem się uda, że wróg nie pojedzie też na górkę, a wtedy czasem się uda, że... Piszesz, jakbyś regularnie tam po 10k robił.

I co nie da się spotować?

Zacytujesz, gdzie pisałem, że się spotować nie da?

EhnatoX #79 Posted 10 January 2019 - 08:40 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 8999 battles
  • 1,130

View Poststraszny_cienias, on 10 January 2019 - 08:13 AM, said:

Zacytujesz, gdzie pisałem, że się spotować nie da?

Block Quote

Czyli na ponad połowie map rolą LT jest bycie bezużytecznym?

Czy mógłbyś przestać próbować udowadniać swoje twierdzenia na podstawie ekstremalnych przypadków? To jest po prostu słabe.

Jakie ekstremalne przypadki? Masz powtórki i zobacz jak na tych mapach robi się spota, bo mówisz, że się na tych mapach nie da się spotować. To ja Ci udowadniam, że się da.

Jeżeli dalej nie wiesz jak, pooglądaj kilka różnych powtórek i będziesz wiedział jak. 

Na kopalniach czasem się uda wjechać na górkę i wtedy czasem się uda, że wróg nie pojedzie też na górkę, a wtedy czasem się uda, że... Piszesz, jakbyś regularnie tam po 10k robił.

A co to tylko górka jest? Co Ty piszesz. 

Krzaczki na G2 podświetlasz co wjeżdża na wode i wszystko co rusza z bazy, 

C8-9 Podświetlasz wszystko co jedzie na górkę lub na przepychacz za górką i robisz masę DMG

W drugiej połowie jak woda wyczyszczona jedziesz na B2 agresywnie spotować kampe TD

Lub E4 za skałką powietlasz co jest przed górką pod arte i wychylasz świecić wodę. 

Trochę kreatywności, można na tej mapie sporo świecić. 

Edited by EhnatoX, 10 January 2019 - 08:41 AM.

Shinekone #80 Posted 10 January 2019 - 09:24 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 39630 battles
  • 436
  • [SKIL1] SKIL1

View PostEhnatoX, on 10 January 2019 - 07:40 AM, said:

Jakie ekstremalne przypadki? Masz powtórki i zobacz jak na tych mapach robi się spota, bo mówisz, że się na tych mapach nie da się spotować. To ja Ci udowadniam, że się da.

Jeżeli dalej nie wiesz jak, pooglądaj kilka różnych powtórek i będziesz wiedział jak. 

http://wotreplays.eu...ntistar555-maus

http://wotreplays.eu...ing_cometh-maus

http://wotreplays.eu...okojambo66-maus

Idealny przykład na to, że Maus to idealny spoter. No przecież da się nim spotować. Zobacz jakie wyniki asysty mają. Ja tyle na żadnym lighcie nigdy nie osiągnąłem. Maus spotter idealny. Pooglądaj te powtórki, to będziesz wiedział jak nim spotować. A to, że są to ekstremalne przypadki i 3 najlepsze wyniki spota Mausem w historii wotreplays? Kto by się przejmował. Pooglądaj, to się przekonasz, że Maus to urodzony spotter.

Mniej więcej tak z boku wygląda twoja argumentacja. Owszem na tych mapach da się spottować. Ale nie zawsze i musi się złożyć dużo czynników, żeby wyciągnąć jakikolwiek sensowny wynik.

View PostEhnatoX, on 10 January 2019 - 07:40 AM, said:

Trochę kreatywności, można na tej mapie sporo świecić. 

Kopalnie są tak małe, że można co najwyżej wyświecić. Później, jeżeli nie strzela artyleria/ktoś z 2 końca mapy bądź nie wyświeciliśmy któregoś szwedzkiego snajpera asysty nam raczej nie zalicza, bo ludzie mają na tyle zasięgu widzenia, że gra interpretuje to tak, jakby sami sobie świecili. Zwłaszcza na wyższych tierach, gdzie HTk z dobrym wyposażeniem może mieć więcej zasięgu spota niż lighty w teamie.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users