Jump to content

Staronová WoT Wiki

wiki wot informace navody historie tanky mapy vychytávky

• Please log in to reply
36 replies to this topic

Sstyx #1 Posted 09 January 2019 - 03:53 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_

Poslední dobou jste si mohli všimnout, že nereaguji tak často, jak u mě bývalo zvykem, je to proto, že jsem dokončovala "svůj" velký projekt a ten mi bohužel vzal veškerý volný čas, který věnuji foru, fb i webu wotko.cz. Důvodem bylo, že jsem od května 2017 začala překládat a vylepšovat WoT Wiki a posledních pár týdnu jsem finišovala se svou prací!

Když jsem nastoupila k CC (Community Contributor), tak se mi naskytla příležitost, udělat něco pro komunitu. Něco, co mi tu chybělo a to stránku, kde bych zdarma našla veškeré informace o hře. Vlastně to není přesné, taková stránka tu byla, ale ne v češtině a ne pro náš server.

Ze začátku jsem byla nadšená a pustila jsem se do toho se správnou vervou, ale postupně jsem zjišťovala, že je informací málo, jsou neaktuální nebo zcela chybí. Částečně byl problém i v tom, že Wiki má svůj "jazyk" kterým tvoří tabulky, grafy a další vychytávky, které jsem nikdy neuměla a nevěděla jsem, kde se je mám naučit.

Uteklo cca půl roku a Wiki je celá přeložená (na její původní stav před úpravami se stačí podívat na její španělskou verzi). Ovšem přiznávám, že by se mi to nepovedlo bez lidí, kteří mi pomohli s některými překlady, ať již celé sekce nebo jen některých vět. Tito hráči si zaslouží velké poděkování (snad na nikoho nezapomenu):

• Lord_of_lemra_CZ
  • Kubza25
  • Guba
  • wwlkodlak
  • VijaCZ
  • vedení klanu HESH_
  • ChevSeet_eSpace
  • WG týmu za poskytnutí přístupu a rychlé reakce na vše, co jsem potřebovala:)

Musím přiznat, že chyb se tam najde nejspíše hodně, přeci jen můj překlad není dokonalý a mnohdy jsem to psala "po svém". Proto má první prosba je, zda mi dáte zpětnou vazbu v podobě chyb, které je potřeba opravit v tomto vláknu.

Jakou zpětnou vazbu bych uvítala?

• Konstruktivní kritika
  • Co byste změnili/vylepšili
  • Co na Wiki chybí a je to pro blaho komunity
  • Zda jsou všechny informace opravdu aktuální

Zároveň vás chci poprosit o trpělivost, jelikož nemám některé věci dokončené a to z prostého důvodu. Sekce o detailním popisu map a detailním popisu jednotlivých tanků chci dodělat s vámi. Chtěla bych tyto témata vytvořit tak, abyste tam měli to, co vás zajímá a co potřebujete. Ovšem to bych vám přiblížila až po prvotní úpravě chyb již hotových témat. Zároveň není hotové téma s porovnáním tanků, jelikož momentálně stále pracuji na šablonách a tabulkách. V některých sekcích si můžete povšimnout upozornění, že na aktualizaci dat se pracuje, jedná se o vlákna jako je např. sekce s videi. Některé části nejsou dokončené, jelikož nemám prozatím dostatek informací, např. sekce "Bony".

Nebudu to tedy již prodlužovat, na samotnou Wiki se podívejte ZDE. Doufám, že to pomůže nováčkům ve zlepšení informací o hře a porozumění herní mechaniky, stejně jako o historii hry.

Edited by Sstyx, 09 January 2019 - 04:14 PM.

Mr_Missclick #2 Posted 09 January 2019 - 04:09 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8656 battles
  • 991
  • [DISS] DISS

Block Quote

Musím přiznat, že chyb se tam najde nejspíše hodně, přeci jen můj překlad není dokonalý a mnohdy jsem to psala "po svém". Proto má první prosba je, zda mi dáte zpětnou vazbu v podobě chyb, které je potřeba opravit v tomto vláknu.

Proto jsem ti kdysi nabízel, ať mi ty věci, které bude zapotřebí zkontrolovat, ke kontrole taky hodíš. I já mám tuhle hru rád, takže bych to v rámci možností udělal nebo si to dal na to-do seznam k ostatním překladům a korekcím, ale co s tím teď? Projel jsem namátkou lehce přes 10 článků a pokud takhle vypadá i zbytek, vůbec bych se nebál říct, že ty opravy chyb budou na desítky a desítky hodin práce. :( Což mi připadá jako strašná škoda. Protože je to ohromný kus záslužné práce, která svůj účel určitě splní (informace se z toho vyčíst dají;), ale k tomu chlubení to fakt není. S tou češtinou aj. si zřejmě moc nerozumíš a pomocníci rovněž. Jenže co s tím teď... po překladu tak velkého kusu wiki...

Pazdi #3 Posted 09 January 2019 - 04:12 PM

Sergeant

• Clan Commander
  • 19834 battles
  • 218
  • [PRATO] PRATO
Nekoukal jsem úplně na pravopis jako tady Mr_Missclick nicméně mě trošku ťuknuly do očí obrázky, které mají původní popis, viz: http://wiki.gcdn.co/...blocked.png.jpg apod. kdyby jsi chtěla - dej vědět, předělal bych to do češtiny a naposílal Ti je

Sstyx #4 Posted 09 January 2019 - 04:22 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_

View PostMr_Missclick, on 09 January 2019 - 04:09 PM, said:

Proto jsem ti kdysi nabízel, ať mi ty věci, které bude zapotřebí zkontrolovat, ke kontrole taky hodíš. I já mám tuhle hru rád, takže bych to v rámci možností udělal nebo si to dal na to-do seznam k ostatním překladům a korekcím, ale co s tím teď? Projel jsem namátkou lehce přes 10 článků a pokud takhle vypadá i zbytek, vůbec bych se nebál říct, že ty opravy chyb budou na desítky a desítky hodin práce. :( Což mi připadá jako strašná škoda. Protože je to ohromný kus záslužné práce, která svůj účel určitě splní (informace se z toho vyčíst dají;), ale k tomu chlubení to fakt není. S tou češtinou aj. si zřejmě moc nerozumíš a pomocníci rovněž. Jenže co s tím teď... po překladu tak velkého kusu wiki...

Popravdě jsem se zakousla do těch překladu natolik, že jsem to sem tam kontrolovala, ale když překládáš několik hodin v kuse, tak jsi pak tak "oblbnutý" že rozumíš i tomu, čemu bys normálně nerozuměl. Teď je čas to kontrolovat a upravovat, lidí bude dostatek (snad ) .... A tak trošku jsem na posílání zapomněla. Hlavně i včera jsem dodávala informace do článku, které jsem přeložila už dávno, v podstatě je pořád co doplňovat a upravovat, taková menší nekonečná práce...

View PostPazdi, on 09 January 2019 - 04:12 PM, said:

Nekoukal jsem úplně na pravopis jako tady Mr_Missclick nicméně mě trošku ťuknuly do očí obrázky, které mají původní popis, viz: http://wiki.gcdn.co/...blocked.png.jpg apod. kdyby jsi chtěla - dej vědět, předělal bych to do češtiny a naposílal Ti je

¨Jestli chceš, tak budu ráda, některé jsem předělala ale momentálně si beru aspoň týden volna :D

Karaya12 #5 Posted 09 January 2019 - 04:31 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 18993 battles
  • 3,494
  • [SVINE] SVINE

Tak já nedávno linkoval odkaz na wiki ohledně MM a docela jsem čučel že je tam třeba aktuální verze hry a těch informací je tam taky nějak více. A ona to je tvoje práce :)

Na drobné chybičky pokud se týká pravopisu bych tolik nehleděl. Důležité je, aby byl v pořádku faktický obsah, aby prostě bylo kam odkázat někoho kdo potřebuje něco vysvětlit. 

Sstyx #6 Posted 09 January 2019 - 04:41 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_
Jestli se mi podařilo aktualizovat vše netuším, ale snad ano, pořád nacházím nějaké střípky informací a zkouším to ověřovat, aby to nebylo mimo, ale snad ano. Budu se snažit to udržovat aktuální, ale nezaručuju, nebudu tu přeci jen do nekonečna....

Mr_Missclick #7 Posted 09 January 2019 - 04:43 PM

Warrant Officer

• Player
  • 8656 battles
  • 991
  • [DISS] DISS

Block Quote

ale když překládáš několik hodin v kuse, tak jsi pak tak "oblbnutý" že rozumíš i tomu, čemu bys normálně nerozuměl. Teď je čas to kontrolovat a upravovat, lidí bude dostatek (snad )

Zrovna mně tohle vysvětlovat nemusíš. Chyby se samozřejmě dějí. Ale plno toho, na co jsem narazil, bude podle mě spíš neznalost. Pokud ta skupinka lidí češtinu a aspoň i to typo skutečně ovládá, tak trávit nad tím čas smysl má, ale jinak je lepší se na to vykašlat. Bude to čas vyhozený oknem. 

Sstyx #8 Posted 09 January 2019 - 04:45 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_

View PostMr_Missclick, on 09 January 2019 - 04:43 PM, said:

Zrovna mně tohle vysvětlovat nemusíš. Chyby se samozřejmě dějí. Ale plno toho, na co jsem narazil, bude podle mě spíš neznalost. Pokud ta skupinka lidí češtinu a aspoň i to typo skutečně ovládá, tak trávit nad tím čas smysl má, ale jinak je lepší se na to vykašlat. Bude to čas vyhozený oknem. 

To ukáže čas, tohle už nechám na komunitě, protože já opravdu nejsem moc vhodný kandidát ohledně opravy gramatiky :D

ShakerCZ_ #9 Posted 10 January 2019 - 12:42 PM

Vítěz 1. CCCupu

• Clan Commander
  • 40432 battles
  • 153
  • [GU-N] GU-N
pěkná práce, držím palce aby ti to nadšení vydrželo co nejdéle:-) 

pavel_13 #10 Posted 10 January 2019 - 01:01 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 50929 battles
  • 407

Moc pěkná práce, držím palce ...

global_asa_wenca #11 Posted 10 January 2019 - 01:30 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 83434 battles
  • 3,066
  • [MACHR] MACHR

Ahoj Sstyx (a ostatní co jste se na tom podíleli), v první řadě smekám klobouček a děkuji. Neskutečná práce, a můj nehynoucí obdiv. :medal:

konstruktivní připomínka:

Podle mě není správně informace týkající se obsazování základny, konkrétně tohle:

Block Quote - http://wiki.wargaming.net/cs/Hern%C3%AD_mechanika#Obsazen.C3.AD_z.C3.A1kladny

Jakmile je obsazování základny dokončeno, hra se neukončí jak by každý myslel. Hra má nastavené zpoždění a to přibližně 5 sekund, ale vítězství je vaše (pokud tedy neskončí dříve než je základna obsazená;). Zpoždění se přičítá pokaždé, když je zničen nepřátelský tank. Pár pravidel:

• Všechna spojenecká vozidla jsou zničena: enemy tým vyhrává - prohra.
  • Všechna vozidla obou týmů jsou zničená: remíza.
  • Obě základny jsou obsazeny i se započítanou prodlevou 5 sekund: remíza.
  • Všechny ostatní případy: váš tým vyhrává.

1. AFAIK zničený tank nemusí být nepřátelský - po zničení jakýhokoliv tanku se bitva prodlužuje. Dokonce tu byly popisovaný i situace, kdy si tým prodloužil čas bitvy teamkillem. (V En verzi wiki tam je "... delay gets extended each time a vehicle is destroyed"

2. po zacapování už to nyní nelze zvrátit, ani následným vystřílením všech tanků. Ale to není chyba překladu, v En verzi ( http://wiki.wargamin...cs#Base_Capture ) je to stejně.

Je tam totiž ještě popis původní verze mechaniky capu, kdy i když team capnul základnu do 100%, neměl výhru jistou. Pokud se druhému týmu podařilo v nastaveném čase zničit všechny tanky, pak výhra patřila tomu druhému týmu. Pak to ale WG v tichosti (IMO dodnes nikdo nenašel v release notes poznámku o tom, že se tak stalo) změnilo na současnej stav, kdy jakmile jeden tým zacapuje, už nemůže prohrát, ani pokud dojde k jeho vystřílení. Maximálně dojde k remíze, pokud druhej tým v nastavení rovněž zacapuje.

Edit: Doplněno přeškrtnutí druhého bodu dle SWATovy připomínky níže.

Edited by global_asa_wenca, 10 January 2019 - 01:45 PM.

SWAT0013 #12 Posted 10 January 2019 - 01:35 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 28601 battles
  • 3,106
  • [ANV-V] ANV-V

View Postglobal_asa_wenca, on 10 January 2019 - 01:30 PM, said:

Ahoj Sstyx (a ostatní co jste se na tom podíleli), v první řadě smekám klobouček a děkuji. Neskutečná práce, a můj nehynoucí obdiv. :medal:

konstruktivní připomínka:

Podle mě není správně informace týkající se obsazování základny, konkrétně tohle:

1. AFAIK zničený tank nemusí být nepřátelský - po zničení jakýhokoliv tanku se bitva prodlužuje. Dokonce tu byly popisovaný i situace, kdy si tým prodloužil čas bitvy teamkillem. (V En verzi wiki tam je "... delay gets extended each time a vehicle is destroyed"

2. po zacapování už to nyní nelze zvrátit, ani následným vystřílením všech tanků. Ale to není chyba překladu, v En verzi ( http://wiki.wargamin...cs#Base_Capture ) je to stejně.

Je tam totiž ještě popis původní verze mechaniky capu, kdy i když team capnul základnu do 100%, neměl výhru jistou. Pokud se druhému týmu podařilo v nastaveném čase zničit všechny tanky, pak výhra patřila tomu druhému týmu. Pak to ale WG v tichosti (IMO dodnes nikdo nenašel v release notes poznámku o tom, že se tak stalo) změnilo na současnej stav, kdy jakmile jeden tým zacapuje, už nemůže prohrát, ani pokud dojde k jeho vystřílení. Maximálně dojde k remíze, pokud druhej tým v nastavení rovněž zacapuje.

Nikdo to ani najít nemohl (protože to nikde nebylo) a samotné WG vlastně doposud nevydalo prohlášení, zda to byla chtěná změna, nebo bug...

Jinak máš pravdu - čas přidává zabití jakéhokoliv tanku. Po zacapování už určitě neprohraješ, maximálně remizuješ, pokud zacapuje i soupeř. A pokud po capnutí zemře poslední tank dotyčného týmu? Pořád vyhrává, ani remíza to není ;)

Jinak celý tým super práce! :honoring:

Neplánujete si udělat vlákno něco jako připomínky k wiki? Protože určitě se ještě bude něco nacházet - a nevím, zda budete chtít případně zaplňovat toto vlákno, nebo zda si uděláte vlákno separátní - něco jako ty tvoje informace a diskuze o nich ;)

Edited by SWAT0013, 10 January 2019 - 01:40 PM.

global_asa_wenca #13 Posted 10 January 2019 - 01:46 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 83434 battles
  • 3,066
  • [MACHR] MACHR

View PostSWAT0013, on 10 January 2019 - 01:35 PM, said:

A pokud po capnutí zemře poslední tank dotyčného týmu? Pořád vyhrává, ani remíza to není ;)

Pravda, já přeškrtl jen ten jeden bod, ale neplatí ani ten druhej. Opravil jsem to v původním příspěvku. Díky

Sstyx #14 Posted 10 January 2019 - 02:48 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_
Tak ten první bod je fuč a ten druhý se mi nepozdává, tam si myslím je opravdu remíza ne? Mě se to teda ještě nepovedlo, takže netuším.....

global_asa_wenca #15 Posted 10 January 2019 - 03:00 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 83434 battles
  • 3,066
  • [MACHR] MACHR

View PostSstyx, on 10 January 2019 - 02:48 PM, said:

Tak ten první bod je fuč a ten druhý se mi nepozdává, tam si myslím je opravdu remíza ne? Mě se to teda ještě nepovedlo, takže netuším.....

situaci kdy na konci zhynou oba týmy a zároveň je zacapováno jsem taky nezažil. Ale když vyjdeme z toho, že pokud jeden tým zacapuje, pak vyhraje i když dojde k jeho následnému zničení, tak pokud po zacapování jedním týmem dojde ke zničení obou týmů, měl by vyhrát ten tým co to capnul.

Pokud se vystřílí navzájem bez capnutí, tak to bude remíza, ale ten ostavec co jsem citoval a následný body chápu jako vztaženej k tomu, co se děje v prodlevě mezi zacapováním a koncem bitvy. A tam může nově IMO být remíza jen pokud oba týmy capnou.

Edited by global_asa_wenca, 10 January 2019 - 03:03 PM.

Sstyx #16 Posted 10 January 2019 - 03:12 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_

View Postglobal_asa_wenca, on 10 January 2019 - 03:00 PM, said:

situaci kdy na konci zhynou oba týmy a zároveň je zacapováno jsem taky nezažil. Ale když vyjdeme z toho, že pokud jeden tým zacapuje, pak vyhraje i když dojde k jeho následnému zničení, tak pokud po zacapování jedním týmem dojde ke zničení obou týmů, měl by vyhrát ten tým co to capnul.

Pokud se vystřílí navzájem bez capnutí, tak to bude remíza, ale ten ostavec co jsem citoval a následný body chápu jako vztaženej k tomu, co se děje v prodlevě mezi zacapováním a koncem bitvy. A tam může nově IMO být remíza jen pokud oba týmy capnou.

Dobře, uznávám :D Tak já to celé budu znovu procházet a upravovat postupně....

PS: upraveno

Edited by Sstyx, 10 January 2019 - 03:16 PM.

SWAT0013 #17 Posted 10 January 2019 - 03:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 28601 battles
  • 3,106
  • [ANV-V] ANV-V

View PostSstyx, on 10 January 2019 - 02:48 PM, said:

Přednost má cap před vystřílením - když vystřílíš tým a zároveň capneš, vyhraváš oficiálně na cap - a z toho se víceméně dá vycházet ;)

Tzn. pokud se vystřílí dva týmy, aniž by žádný capnul, remíza to samozřejmě bude. Pokud jeden capne, načež se vystřílí, měla by to být výhra toho týmu, který capnul. No a čistě hypoteticky - pokud by capnuli oba týmy (SPG) a zároveň se po capnutí zabili, byla by to pořád remíza na dva capy.

Jsou to hodně hypotetické situace, se kterými se nijak běžně nesetkáš. Pokud by sis chtěla být jistá, mělo by stačit zreprodukovat to ve výcvikové místnosti (aspoň myslím, že ta píše výsledek po skončení také, ne?) - i když (tedy pokud se to v tichosti zase neměnilo) za variantu oba týmy cap = remíza, jeden tým cap a následná smrt toho posledního tanku = výhra na cap určitě platí. Dokonce jestli si matně vybavuji, jednou se mi stalo i to, že po capu došlo ke smrti obou vozidel - a stále to byla výhra na cap, ale za to tu už ruku do ohně nedám ;)

Edited by SWAT0013, 10 January 2019 - 03:15 PM.

Sstyx #18 Posted 10 January 2019 - 03:17 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_
Tak já to zkusím v té výcvikovce, ale ne dnes, dnes si chci konečně pořádně zahrát :D

global_asa_wenca #19 Posted 10 January 2019 - 03:21 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 83434 battles
  • 3,066
  • [MACHR] MACHR

View PostSstyx, on 10 January 2019 - 03:17 PM, said:

Tak já to zkusím v té výcvikovce, ale ne dnes, dnes si chci konečně pořádně zahrát :D

Tak ať to v té výcvikovce zkusí někdo z WGčka a poskytne ti ofiko stanovisko. :harp:

Edit: Tím ale nemyslím, že to chci mít opravený dneska nebo zítra. Jen aby sis dala zaslouženej oraz. :)

Edited by global_asa_wenca, 10 January 2019 - 03:23 PM.

Sstyx #20 Posted 10 January 2019 - 03:24 PM

Captain

• Community Contributor
  • 11846 battles
  • 2,193
  • [HESH_] HESH_

:D To by se mi líbilo. Zkusím je zase poprosit o nějaké podklady a uvidíme....

Popravdě jsem chvílemi chtěla pobalit kufry, sednout do auta a vyrazit na centrálu WG, kde bych si kecla za stůl a nechala si nanosit veškeré podklady ke všemu a jen psala - bohužel se jednalo o sen :D

Edited by Sstyx, 10 January 2019 - 03:28 PM.

Also tagged with wiki, wot, informace, navody, historie, tanky, mapy, vychytávky

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users