Jump to content

Defender 'ın modellemesi hatalı mı ?

• Please log in to reply
5 replies to this topic

Tyhoun #1 Posted 12 January 2019 - 11:04 AM

Corporal

• Player
  • 16634 battles
  • 194

Bugün bir kaç tanktan aynı yerden hasar alınca fark ettim de . Merak ettim , topun tanktan çıktığı yerdeki maglet (umarım yanlış yazmamışımdır .) Çoğu tankta örnek Is3 - Is3A , Is6 veya löwe olsun . Çok yüksek koruma sağlıyor . Yalnız aynı görüntüde bulunan maglet defender daki görüntüde var ama işlev de çalışmıyor gibi , ben mi yanlış düşünüyorum yoksa gerçekten modelleme hatası mı var ? Tanks.gg adresinde ki modellemeleri ve oyun içinde ki yaşadığım durumdan böyle gibi geldi . 

Bu tank yeni çıkmış bir tank değil ve bu konu ile ilgili daha önceden konu açılıp cevaplandı ise gözümden kaçmış olabilir tabi bulamadım ve merak ettiğim için sormak istedim . Topun çıktığı yerde bulunan maglet kısmı bulunan bütün tanklar da aynı şekilde işlemesi gerekmiyor mu ? Yanlış mı düşünüyorum . 

Defender.pngIs6.png

rahmib #2 Posted 12 January 2019 - 11:49 AM

General

• Player
  • 58460 battles
  • 9,566
  • [SA-AS] SA-AS
Minicik bir weak point orası, bilinçli konulmuş. Hata değil yani. Ayrıca magnetden yemiyecek diye genel bir kaide yok. Birçok tank ordan bol bol yiyor zaten. Asıl hata defenderın tieri, normalde 9 olması gerekiyor

Edited by rahmib, 12 January 2019 - 11:50 AM.

CamokaTechnics #3 Posted 12 January 2019 - 12:51 PM

General

• Player
  • 52258 battles
  • 8,572

View PostTyhoun, on 12 January 2019 - 01:04 PM, said:

Bugün bir kaç tanktan aynı yerden hasar alınca fark ettim de . Merak ettim , topun tanktan çıktığı yerdeki maglet (umarım yanlış yazmamışımdır .) Çoğu tankta örnek Is3 - Is3A , Is6 veya löwe olsun . Çok yüksek koruma sağlıyor . Yalnız aynı görüntüde bulunan maglet defender daki görüntüde var ama işlev de çalışmıyor gibi , ben mi yanlış düşünüyorum yoksa gerçekten modelleme hatası mı var ? Tanks.gg adresinde ki modellemeleri ve oyun içinde ki yaşadığım durumdan böyle gibi geldi . 

Bu tank yeni çıkmış bir tank değil ve bu konu ile ilgili daha önceden konu açılıp cevaplandı ise gözümden kaçmış olabilir tabi bulamadım ve merak ettiğim için sormak istedim . Topun çıktığı yerde bulunan maglet kısmı bulunan bütün tanklar da aynı şekilde işlemesi gerekmiyor mu ? Yanlış mı düşünüyorum . 

Defender.pngIs6.png

Doğrusu; ''mantlet'' olacak, kalkan mansında.

ZauireL #4 Posted 12 January 2019 - 01:42 PM

Corporal

• Player
  • 20325 battles
  • 197

View PostTyhoun, on 12 January 2019 - 11:04 AM, said:

Defender.pngIs6.png

Oyunda RNG denen faktör var birak defenderi e3 bile yiyor bazen dolayısıyla para verdik aldık geleni geçeni yiyor diye düşünme...

Bir diğer olasılık ise aimbot vb. mod kullanmaları normal de aklı başında olan oyuncu gövdene nişan alır bu gibi mod kullananlar topunu bozar taretine sallar vs.  böyle birine de denk gelmiş olabilirsin :) 

Tyhoun #5 Posted 12 January 2019 - 01:48 PM

Corporal

• Player
  • 16634 battles
  • 194

View Postrahmib, on 12 January 2019 - 11:49 AM, said:

Minicik bir weak point orası, bilinçli konulmuş. Hata değil yani. Ayrıca magnetden yemiyecek diye genel bir kaide yok. Birçok tank ordan bol bol yiyor zaten. Asıl hata defenderın tieri, normalde 9 olması gerekiyor

Benzer tanklara bakınca ( tabi ki birebir benzerliği yok .kule anlamında söylüyorum . ) Is-6 'a bakınca kule zırhı benzer olduğundan dedim acaba modelleme sıkıntısı mı var . O zaman bilinçli yapılmış anladım . Fakat genele bakınca mantlet'i büyük olan diğer  aynı seviye ağır tanklar da çok yüksek zırh efektifi vermesi normal de yapısı geriği doğru olmasına rağmen burası değiştirilmiş olması kötü olmuş . Tankın genel yapısı harici söylüyorum . Tanklarda ki mantlet mantığı kısmı için .   

View PostBeastWar, on 12 January 2019 - 12:51 PM, said:

Doğrusu; ''mantlet'' olacak, kalkan mansında.

Tşkler abi düzeltme için . 

Tyhoun #6 Posted 12 January 2019 - 02:01 PM

Corporal

• Player
  • 16634 battles
  • 194

View PostZauireL, on 12 January 2019 - 01:42 PM, said:

Oyunda RNG denen faktör var birak defenderi e3 bile yiyor bazen dolayısıyla para verdik aldık geleni geçeni yiyor diye düşünme...

Bir diğer olasılık ise aimbot vb. mod kullanmaları normal de aklı başında olan oyuncu gövdene nişan alır bu gibi mod kullananlar topunu bozar taretine sallar vs.  böyle birine de denk gelmiş olabilirsin :) 

Rgn ayrı canım :D ,  geçtim defender 'ı Is 7 mantlet'inin yanından üste doğru yarık açılmıştı bir maçta sağolsun . Obj 430 ile 100m civarından rastgele atışla vurdu bilinçli yaptığını sanmıyorum o bile anlamadı sanırım nereden vurduğunu yakın mesafeden aynı yere atmadı diğerlerini . Eğer yanlış hatırlamıyorsam Rng delicilik ile hasarı aynı oranda artırıyordu sanırım . Mermi mekanikleri videosuna tekrar bakmam lazım öyle kalmış aklımda , ortalama hasar attı adam . Tanks.gg orası 239mm ve o delicilikte %40 şansla gösteriyor adam çok sanslı bir atış yaptı :D . Ayrıca para verdim gelen geçen deliyor diyenlerden değilim :D . Tankın adından ayrı , mantlet olayına takıldım . Yüksek beklerken oradan yiyince ne oluyor dedim birden :)

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users