Jump to content

Maç Eşleştirici Değişiklikleri: Bir Sonraki Adım

• Please log in to reply
29 replies to this topic

Community #1 Posted 07 February 2019 - 04:07 PM

Sergeant

• Content Team
  • 0 battles
  • 28,456
Maç eşleştiricide bu yıl için planlarımıza bir göz atın.

Haber ögesinin tam metni

RyoShiro #2 Posted 07 February 2019 - 04:30 PM

Private

• Player
  • 17147 battles
  • 32
  • [-GAZI] -GAZI
Simdi biri bana sunu aciklasin.. oyuna yeni bir grafik motorunu adepte ettiniz gecen sene.. gercekte hic var olmamis tamamen kendi uydurmaniz olan bir cok tank getirdiniz oyuna.. bircok etkinlik yaptiniz bircok premium tank tasarlayip uydurup satisa sunuyorsunuz ama bu yaptiklariniz yaninda devede kulak olan eslestirme sistemini bir turlu cozmediniz ve bunun icin deli caba harciyorsunuz oyle mi ? Ve oyunun en berbat ozelligi olan ve yillardir oyuncularin sikayet ettigi eslestirme sistemini suan degistirmeye karar verip bunu da cok buyuk bir lutuf gibi bize sunuyorsunuz... sahsi dusuncem oyunculari hirslandirip para harcamalarini saglamaktan baska bisey degil suan ki sistem... löwe ile tier 10 lara karsi oynamaktan biktim a.z. ayrica sunu da belirteyim oyundaki kredi ve deneyim kazanma oranlarini farkedilebilir bir sekilde dusurmussunuz.. yoksa bana mi oyle geliyor ?

Calvados__ #3 Posted 07 February 2019 - 04:36 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 31710 battles
  • 349
8.seviyeden 10.seviyeye kadar oyunun dengesini alt üst eden tankların listesini çıkarın.Bu tankları -2 eşleşmeye atamayın ve olayı kökten çözün.SAyıları zaten bu 3 sınıf için 15-20 tanedir.Mesela t95 7.seviye görmeyecek.Type-5 8.seviyelere çıkmayacak.

ProFighte #4 Posted 07 February 2019 - 04:44 PM

Lieutenant

• Player
  • 24813 battles
  • 1,689
  • [SA-AS] SA-AS

View PostRyoShiro, on 07 February 2019 - 06:30 PM, said:

Simdi biri bana sunu aciklasin.. oyuna yeni bir grafik motorunu adepte ettiniz gecen sene.. gercekte hic var olmamis tamamen kendi uydurmaniz olan bir cok tank getirdiniz oyuna.. bircok etkinlik yaptiniz bircok premium tank tasarlayip uydurup satisa sunuyorsunuz ama bu yaptiklariniz yaninda devede kulak olan eslestirme sistemini bir turlu cozmediniz ve bunun icin deli caba harciyorsunuz oyle mi ? Ve oyunun en berbat ozelligi olan ve yillardir oyuncularin sikayet ettigi eslestirme sistemini suan degistirmeye karar verip bunu da cok buyuk bir lutuf gibi bize sunuyorsunuz... sahsi dusuncem oyunculari hirslandirip para harcamalarini saglamaktan baska bisey degil suan ki sistem... löwe ile tier 10 lara karsi oynamaktan biktim a.z. ayrica sunu da belirteyim oyundaki kredi ve deneyim kazanma oranlarini farkedilebilir bir sekilde dusurmussunuz.. yoksa bana mi oyle geliyor ?

Sana öyle geliyor. Tankının can puanı kadar vurursan ve gold sıkmazsan hep aynı parayı alırsın üş aşağı beş yukarı. (diğer etkenler aynı olursa)

Şu ana kadar mm için birkaç şey yapıldı veya yapılmaya çalışıldı. Tamam yavaş ilerliyorlar o konuda hak veririm.

View PostCalvados__, on 07 February 2019 - 06:36 PM, said:

8.seviyeden 10.seviyeye kadar oyunun dengesini alt üst eden tankların listesini çıkarın.Bu tankları -2 eşleşmeye atamayın ve olayı kökten çözün.SAyıları zaten bu 3 sınıf için 15-20 tanedir.Mesela t95 7.seviye görmeyecek.Type-5 8.seviyelere çıkmayacak.

Çok mantıklı gelmiyor böyle olursa.

Şu açıdan bakarsan anlarsın, t95 karşısına koyulan yine td. 7 seviye herhangi bir tank değil.

Dediğin gibi yapacaklarına tankları sınıflandırma olayını yapmışlardı e100, 705a, 60tp gibi tanklar bir grup; is7 obj277, obj260, wz 5a, obj 430 gibi tanklar bir grup vs vs şeklinde bir birine çok yakın tankları gruplandırsalar. sorun kalmayacak çok.

Gidip te t95 karşısına foch olmaz bence. Type 5 karşısına 50b mesela. Bu tarz durumlar kimi zaman kazananı haritaya göre belirliyor kısmen de olsa. Bunlar ele alınırsa senin dediğini yapmalarına gerek kalmaz yani.

Serdarium #5 Posted 07 February 2019 - 05:12 PM

Lance-corporal

• Player
  • 23615 battles
  • 85
Eşleştirici konusunda hep bir şeyler yapılıyor ama durum hala vahim , geçen bir maçta xvm den kazanma oranında %23 yazıyordu karşı taraf 77 ile oynuyor sadece izledim takımın yarısı ateş edemeden yok oldu maçların dengesizliğinden oynama şevkide kalmıyor.

Mmert_Longgun #6 Posted 07 February 2019 - 05:33 PM

Private

• Player
  • 3037 battles
  • 6
  • [MSS-E] MSS-E
 IS-6 ile IX Tier tanklara APRC ile ateş edip "Sekti" cevabı almaktan bıktım.HE kullanarak 70-90 hasar vermekte bi işe yaramıyor.

jackal1406 #7 Posted 07 February 2019 - 06:04 PM

Private

• Player
  • 3589 battles
  • 8

Güzel siyaset yapıyorsunuz hea. Bana çok tanıdık geliyor nedense bu tavır. Oldu olacak, az sonra oluyor, aslında olacaktı, şunlar yüzünden olmadı....

Çoğu oyuncuya göre dünkü çocuk sayılırım, iyi oynadığımı da hiç söyleyemem fakat ilk ve tek VIII tier tankım ıs-3, o kadar alışmışım ki takım ile oynarken hadi bi X tier girelim diyoruz. Üst üste 9 oyun X oynayınca insan koşullanıyor 10. ya bakmıyorsun bile karşına ÇAAAT Type 5 çıkınca hea iyi her şey yolunda diyorsun. Kırk yılda bir geliyor zaten kendi seviyemiz onda da işler istediğin gibi gitmiyor. Çoğu zaman kazandığım karşılaşmadan dahi keyif almıyorum. 

amistad77 #8 Posted 07 February 2019 - 06:19 PM

Colonel

• Player
  • 72215 battles
  • 3,516

Beyler 4-5 sene öncesinde yazdığım 2 mesajı altta okuyun, ondan önce MM evrimini wg'nin yaptıklarını video da izleyin, şu bilgiyi hatırlatmakda fayda var 2010 ile 2015 arasında oyuncuların elindeki 10 tier tankların sayısı farklılar var, bu 2 tarih arasında bir gelişim söz konusu fakat hala +-2 sistemi size sunmak için farklı şekilde algılatıyorlar, ben bunu söyleyince aslında şablonları oluştururken her tierin kendi tierinde savaşarak sorunları büyük oranda çözebileceklerini max. oranda adaleti sağlanacağını anlatmaya çalıştım altta 2 mesaj da bu evrimi ve anlatılmak istenilen şeyin çok önceden yapılması mümkünken hala 2019 bile +2 farklı farklı 3*5*7 gibi sistemlerden vazgeçmemekte neden ısrarlılar? lacivertin mor, yazdığım şeyleri evrim sürecini yazmışım evvel kademeli şekilde yapıyor wg en baştan yapsana kardeşim, 3 tane 10 tier, 5 tane 9 tier, 7 tane 8 tier vs.. hala satabiliyor bunu size geçmişde daha kötüydü bu daha derli toplu kalite arttı diye sunuyor, kardeşim söylüyorum işte her tier kendi tieriyle savaşması mümkünken neden hala mm iyileştirdik diye aynı sistemde savaşıyoruz, kendisi söylüyor işte 10 tierler sayısı acaip arttı 9 lar arttı, neden hala alt tierleri üstlere ezdiriyor?..

4:38 de başlayan sistemi analiz ediyorlar orda başdan ilizyona dikkat edin bekleme süresi savaşa girme bir sorun olmaması için koyduğu  -+2- varya, ''yavaş yavaş farklı seviyelerden araçlar toplayan büyük bir bekleme odası düşünün''  neden böyle düşündürüyorsun ve böyle düşünüyoruz? olması gereken düşünce ''her tierde yavaş yavaş araçlar toplayan micro odalar düşünün'' diye olsaydı +-2 kaldırsana, bekleme sorunu=+-2 gerekli=şablonlar böyle=sorun için böyle yapıyoruz:trollface: yanlış, MM mimarisi ve kurallarını değiştirdiğinizde burda micro odadan kastım belli sayıda haritaların xxx adette sunucularda var zaten, örnek ve benzetmeyle uçak gibi düşünün 30 yolcu 8 seviye araç basmış savaş butununa o bekleme odasından alınıyor o uçağa biniyor burdaki örnekde uçak harita yolcularda oyuncular savaşa giriyorsunuz, wg bize ne diyor o uçağa farklı farklı seviyede yolcular sokacam bekleyin loo, sonra sokarak uçuruyor, sonrada diyor ki bakın az sayıda 10 tier vardı o uçaklardan gelen 10 tierleri beklememiz gerek veya 8 tier neyse onlar uçaktan inip tekrar uçurmek için +2 var diyor...:trollface:

Her seviye yolcu 30 sayına ulaşınca bindir uçağa gitsin baştan, her seviye uçak elbet inecek yine binmek isteyecekler yine bekleme süresi olacak +2 yok etmiş olacaksın, ikisinde kabaca kendi yağında kavrulsun tabi acaip 8 tier op tanklar var kendi tierinde sıradan 8 lerle savaşınca yeni bir adaletsiz yapı gözler önüne çıkabilir, ormanları yeşillendirmek için +2 olmalı tabi..:coin:

2 farklı konuda 2 uzun mesajıma okuyun 2014-15 yıllarına ait..

Spoiler

Spoiler

Edited by amistad77, 07 February 2019 - 06:21 PM.

HauleBirUsak61 #9 Posted 07 February 2019 - 06:21 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 8454 battles
  • 449
  • [SAFAK] SAFAK

Hemen yazayım sevgili Özerk abim. Aynen copy paste yapıyorum.

''Abi herşeyden önce bu 3'lü plat atılan tanklarda bir dengeleme yapmaları lazım. 3 tane Type 5, Object V4 veya Object 907 platı hem oynanan oyunu hem de maç eşleştirme sistemini bozuyor/zorluyor. Bunu kmt de yaptınız. En azından 2 ile sınırlayabilirsiniz. Örnek olarak:

2 tane Type 5 ve bir med tank

2 tane Object V4 ve bir light tank

gibi gibi...

ElbisHan #10 Posted 07 February 2019 - 07:50 PM

Lieutenant

• Player
  • 83032 battles
  • 1,818
  • [GEN_Y] GEN_Y

İşe yaramaz...

Aynı seviye tanklarla, eşit seviyedeki takımların çarpışmasını sağlamadığınız sürece bu MM adam olmayacak ...

_M60A1_ #11 Posted 07 February 2019 - 08:07 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 3983 battles
  • 309

Ayni seviyedeki tanklarla oynamak cok zevksiz oluyor. En iyi si bana gore 10 la 9  ve 9 la 8. En cok zevk aldigim maclar bu sekilde kurulmus naclarda oluyor.

6 ile 7

5 tek basina

Edited by _M60A1_, 07 February 2019 - 08:08 PM.

ozkana #12 Posted 07 February 2019 - 10:28 PM

Private

• Player
  • 837 battles
  • 1

Oyuna 2012 yılında kayıt olup biraz oynamışım. Son bir aydır merak edip tekrar oynamaya karar verdim. Yeni hesap açmaktansa hesabın üzerinden devam edeyim dedim. Zaten oyun dinamikleri hakkında çok fazla bilgim yoktu. Mürettebatın tanka etkisini pek bilmeden başladığım dönemde hep kendi oyunculuğumu sınadım. Dedim ki "arkadaş yeteneksizsin" işte bunu kabul et. Meğer tankların mürettebatları kötü diye birçok savaşta başarı sağlayamadım. Araç donanımları vs derken savaşlara gir-çık yapmaktan öteye gitmiyordum. 

Neyse Oyunu araştırdıkça rakipte nereye nişan almam gerektiğini öğrenmeye başladım. Bir yeni hesap açtım. O da nesi... Mürettebatlar % 100 gelmeye başladı. Düşük seviye tanklarda biraz oynadım. Baktım ki bende biraz iş varmış. sonra test sunucusunda a dan z ye Tier X araç yaptım. Onunla girdim. Başlarda alışmam zor oldu ama biraz oynayınca alışmaya başladım. 5k falan hasar yapmaya başladım. Moralim düzelmeye başladı. 

Yeni hesaptan devam edeyim dedim. Bir iki maç iyi skor alınca hemen MM 6 seviye aracımı 8 seviyelerin arasına atıyor. Arkadaş heat atıyoruym o kadar komik vuruyor ki. Normal mermi atıyorum delmiyor. Yahu attığım 6 merminin 6 sıda delmez mi. Karşıdaki de ne güzel seviniyordur. Gelen atışları sektiriyorum diye. E araştırmaları tamamlayamıyorsun, noob diye mesaj atıyorlar :) HT ile rakibin paletine sıkıyorum ki bari palet bozulsun rakip ileri geri yapamasın bizimkiler vursun maç kazanalım 3-5 bende faydalanırım diye. 

Tabi iyi maçlar için Pre Tank lazım. Böyle bir hesaba neden pre tank alayım? Çünkü alsam çöp olacak. T8 Pre tank alsam oynasam bir klana girmek istesem WN8 falan bakacaklar. Sen git kumda oyna derler. Yeni başlayan oyuncu istiyorsanız MM in biraz daha yeni insanları karşılıklı olarak eşleştirmesine gayret edin. Lig - Lig ayırın kardeşim gerekirse. Artık WN8 mi bakarsınız yoksa başka bir şey mi bilmem. Ben amatörüm. Atıyorum 7 - 8 yıl oynamış tecrübeye sahip bir hesap/oyuncu ile beni aynı haritaya atmanın bir anlamı yok. Oyun modlarını belki fazlalaştırabilirsiniz. 15x15 değil de 5x5 10x10 8x8 gibi... Amatör lig, Birinci lig ve Süper Lig gibi. İstatistikleri yüksek olan aynı tier araçlar üst liglerde kapışsın. Alt liglerde de bizim gibi ya oyuna yeni başlayanlar veya beceriksiz olup illa bu oyunu oynamak isteyenler olabilir. Çok ciddiyim oyuna ciddi adım atmadan soğudum. Bir  iki arkadaşım denedi "patates olduk" deyip silip attılar oyunu. Yeni oyuncu kazanmak istiyorsanız biraz daha adaletli MM yapmaya gayret etseniz her şeyden önce firma için iyi olur.

ali1234512 #13 Posted 08 February 2019 - 04:22 AM

Brigadier

• Player
  • 38457 battles
  • 4,958
  • [TR-U] TR-U
ula adamlar öle tablo yapmışki sözde 8 tier 10 tier düştüğü kadar top tier çıkıyor ama oyunda biz %80 tier 10 oynuyoz bizim oyunda denk geldiğimizle wgnin  gösterdiği aynı değil 

afelix_1 #14 Posted 08 February 2019 - 07:42 AM

Warrant Officer

• Player
  • 26944 battles
  • 683

Durum öyle bir hale geldi ki artık mm düzelse de başka sorunlar ortaya çıktı. Eşleştirme ve Rng kronik sorun. Diğer sorunlar ise tank dengesizlikleri artmış olması. Şimdi siz bu gün mm yi düzeltseniz rng göze batacak. diğerini yapsanız tank dengeleri eşit değil. Birde tekerlekli araç çıkardınız onun oyuna nasıl bir denge getireceği belli değil. Yaptığınız her eklenti bir mm kadar etki ediyor oyuna.

dead26tr #15 Posted 08 February 2019 - 07:51 AM

Private

• Player
  • 11679 battles
  • 23
Yahu neden anlamıyorsun WG efendi. Sıralamalı savaşlar tarzında bir MM olabilir. sıkıntının hepsi tanklarda değilki okadarından birşey olmaz. Mesele oynayanlar arasındaki dengesizlik. örnek %45-%53 arası bir klasman olsa aynı şekilde %53-60 arası oynayanlarında birbiriyle eşleşmesi sağlansa mesele daha çabuk çözülür. Ayrıca daha çekişmeli olmaz mı ?. Birde şu T110E5 i düzeltin artık sürgünden getirelim.

onnoZZ #16 Posted 08 February 2019 - 08:21 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24459 battles
  • 320
  • [SA-AS] SA-AS

View Postali1234512, on 08 February 2019 - 04:22 AM, said:

ula adamlar öle tablo yapmışki sözde 8 tier 10 tier düştüğü kadar top tier çıkıyor ama oyunda biz %80 tier 10 oynuyoz bizim oyunda denk geldiğimizle wgnin  gösterdiği aynı değil 

Sadece tek günün verisini almışlar :)  Cımbızla çekilmiş gibi duruyor.

deore79 #17 Posted 08 February 2019 - 08:55 AM

Sergeant

• Player
  • 37565 battles
  • 234
  • [-GAZI] -GAZI

Arkadaşlar wg bir an evvel maça girmemizi istiyor esas sıkıntı orada hazıra bir basıyorum çat saniyesine maçtayım.

Ben 1-2 dakika beklemeye razıyım halbuki yeter ki sadece tank  değil oyuncular da dengeli dağılsın 2 takım arasında.

ElbisHan #18 Posted 08 February 2019 - 11:04 AM

Lieutenant

• Player
  • 83032 battles
  • 1,818
  • [GEN_Y] GEN_Y

View Post_M60A1_, on 07 February 2019 - 09:07 PM, said:

Ayni seviyedeki tanklarla oynamak cok zevksiz oluyor. En iyi si bana gore 10 la 9  ve 9 la 8. En cok zevk aldigim maclar bu sekilde kurulmus naclarda oluyor.

6 ile 7

5 tek basina

Bence aynı seviyedeki oyuncuların maçları en keyiflisi. Bkz. dünya şampiyonaları, denk klanlarla yapılan klan savaşları vb. Arada 15-14 biten maçlar oluyor randomda da. Kırk yılın başı da olsa, denk geldiğinde oyunda ölseniz bile sonuca kadar izlemeye devam ediyorsunuz.

kara9999 #19 Posted 11 February 2019 - 12:00 AM

Corporal

• Player
  • 48442 battles
  • 148
  • [PARS_] PARS_
ister 15 vs 15 te sadece 8 seviye tanklar olsun ister 15 vs 15 te 10 tier tanklar olsun sen bi takima kotu oyunculari toplayip iclerine sadece 2 yada 3 iyi oyuncu koyup karsi tarafada 10 tane iyi oyuncu koyarsan yine husran yine husran,demek istedigim bi takima yesil mavi mor oyuncu 10 tane koyuyosan karsi takimada 10 tane koy baska turlu bi cacik olmaz...

trgenesis #20 Posted 12 February 2019 - 01:57 PM

Private

• Player
  • 5535 battles
  • 20

View Postdeore79, on 08 February 2019 - 08:55 AM, said:

Arkadaşlar wg bir an evvel maça girmemizi istiyor esas sıkıntı orada hazıra bir basıyorum çat saniyesine maçtayım.

Ben 1-2 dakika beklemeye razıyım halbuki yeter ki sadece tank  değil oyuncular da dengeli dağılsın 2 takım arasında.

Bu yoruma sonuna kadar katılıyorum. Daha önce de forumda sanki yazmıştım, konu ile ilgili ticket da açmıştım.

Sevgili WG, sorun +-2 değil ! Hala aynı hikayeyi anlatıyorsunuz, yemiyoruz bunları!  Yok maça giriş süresi uzarmış falanmış filanmış. Ben ilk 3 dk da patates olup takımcak ölecek ve sinir olacaksam, 5 dk oyuna girmeyi ve 10 dk çekişmeli bir maç oynamayı tercih ederim.  Açın bir oylama, sorun oyunculara, hızlı maça giriş mi keyif mi diye bakalım ne sonuç alacaksınız!

Yahu sen öyle yada böyle, bir maça girecek 30 tankı ağırdı ortaydı hafifti vs seçtin mi? Seçtin.. peki ratinge göre niye dağıtmıyorsun da tüm sarı yeşil oyuncular bir takımda, diğer takımda domates karması (bende domatesim bu arada) oluyor?  1k 2k maç yapmış ve tek tier 9 tankı ile td gibi heavy oynayan adamla, 20k maç yapmış belki yirminci tier 10 tank için tier 9 kasan adam bir midir? Benim 5 k maçım var her maç haa bu salaklığı bir daha yapmayayım diye bişeyler öğreniyorum. 

Bırakın seviye ayarlamalarını, takımları kendi içinde adil dağıtamıyorsanız, gerisi içinde boşa vakit harcamayın bence. Vaktinizi daha kıymetli konulara harcayın. Yoksa oyuncu havuzuna dahiyane çözüm getirip hep tek tierli maçlarda yaptırsanız hiçbir şey de-ğiş-mez !! Net !  Nasıl olsa tüm iyileri bir takıma tüm kötüleri bir takıma yerleştireceksiniz, ne anlamı kalır aynı seviyenin...

Önce adalet! Tabi işinize gelirse! 

2 user(s) are reading this topic

0 members, 2 guests, 0 anonymous users