Jump to content

Wszystko o Linii frontu 2019

• Please log in to reply
527 replies to this topic

_Dupont #521 Posted Yesterday, 01:44 PM

Private

• Player
  • 10011 battles
  • 24

No udało mi się prawie 25 poziomów wklepać, zabrakło 50 pkt. Na koniec już trochę na siłę bo jednak taka młócka to się szybko nudzi.

Najlepiej grało się Progetto, którym robiłem najwięcej dmg, dalej Somua, która na ósemkach bardzo fajnie dinga, na 3. msc Is-3a ponieważ, jednak w większości LF to są mapy otwarte i często trzeba snajpić, a w ruskim z tym rozrzutem to różnie jest. Jeśli chodzi o kredyty to z pułapu 3,4 mln dojechał do 8,2 bez konta premium czyli całkiem fajnie.

Trochę żałuję, że nie posiadam żadnych fajnych tedeków 8. tieru bo jednak ludzie na Scorpionie czy Su robili czasem niezłą masakrę. 

Vroobelek #522 Posted Yesterday, 03:29 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 14024 battles
  • 403

A tu ciekawostka: https://www.twitch.tv/videos/382494968 koleś zdobył generała nie oddając ani jednego strzału - wyłącznie spotem. :)

EDIT: no i zdobywaniem capów, co jest oczywiste.

Edited by Vroobelek, Today, 09:57 AM.

swistak221 #523 Posted Yesterday, 03:39 PM

Private

• Player
  • 29531 battles
  • 48
  • [WHYOU] WHYOU

View PostVroobelek, on 18 February 2019 - 02:29 PM, said:

A tu ciekawostka: https://www.twitch.tv/videos/382494968 koleś zdobył generała nie oddając ani jednego strzału - wyłącznie spotem. :)

Taaaaa wyłącznie spotem, a 217 punktów przejęcia bazy to wróżka zrobiła. Potem gramy z takimi geniuszami, co nie wiedzą pewnie nawet, że cap dawał tyle punktów rangi, albo odpowiadamy  im co stronę na to samo pytanie.

Edited by swistak221, Yesterday, 03:40 PM.

profes79 #524 Posted Yesterday, 04:09 PM

General

• Player
  • 20588 battles
  • 9,629
  • [FENOM] FENOM

View PostVroobelek, on 18 February 2019 - 04:29 PM, said:

Samodzielne albo prawie samodzielne zajęcie bazy to skok z szeregowca na porucznika.

Przemek2095 #525 Posted Yesterday, 04:11 PM

Sergeant

• Player
  • 23953 battles
  • 200
  • [BPSW] BPSW
Tryb fajny, ale wiadomo, że WG musi dołożyć coś, aby nie było zbyt pięknie. Po pierwsze jest tylko jedna mapa, która szybko się nudzi. Dziwię się, że nie zaprojektowali chociaż jednej dodatkowej mapy, co urozmaiciłoby trochę rozgrywkę. Po drugie beznadziejny system respawnów. Raz rozstawiało mnie przed lufami przeciwników, a następnym potrafiło wywalić tak daleko, że mijało sporo czasu, nim byłem w stanie wesprzeć sojuszników. Szczególnie raziło to w trybie obrony. Kolejną rzeczą jest problem z często padającymi modułami. Nawet na randomach po byle jakim strzale nie traciłem tak szybko silnika czy magazynu amunicyjnego. Także celownik w FL czynił cuda i wiele strzałów w tajemniczy sposób nie trafiało w cel. Zresztą wiele osób zwracało na to uwagę. O kamperach w trybie ataku już nie chcę wspominać. Dla takich jegomościów przydałaby się wizja jakiejś kary, która by ich bardziej aktywizowała. Ostatecznie wbiłem 1 poziom prestiżu i 27 lvl następnego. Zatem jestem trochę do przodu. Poprzednia Linia Frontu wydawała się lepsza. No, ale nagrody w postaci pojazdów spowodowały, że WG podkręciło w gorszą stronę FL. Po za tym wiele tzw. niedzielnych graczy wbiło do wota jak na promocję w Biedronce. Dlatego z czegoś fajnego, na co czekałem, zrobił się tryb, który będzie powodem wielu nocnych koszmarów ;) Na koniec kilka pozytywnych słów, aby nie było, że wszystko jest źle. Na plus to, że teraz możemy odpocząć od FL i dopiero za miesiąc będzie możliwość dalszego męczenia. Pozytywne są dla mnie zarobki w srebrze, które pozwoliły mi kupić kilka pojazdów. Także możliwość zdobycia golda i obligacji jest ok. No i lepiej spotykać w bitwach wyłącznie 8, niż 10 ;) 

Szakael #526 Posted Yesterday, 05:35 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 32076 battles
  • 301
  • [GHS] GHS
To graj sobie na X tierze, tam najczęściej masz tylko jeden tier, ten wyśniony mm masz w zasięgu ręki, dla mnie jest to najnudniejszy tier do gry z tego powodu, tak samo FL nudzi, wszędzie te same czołgi.

Kapitan_KociBobek #527 Posted Today, 11:28 AM

Private

• Player
  • 26108 battles
  • 20
Cóż, w sumie nie mam na co narzekać. Poziom 3 prestiżu zrobiłem bez większych problemów. Czołgów premium jest sporo, ale tylko dlatego że są dostępne od ręki. Nie są wybitnie dobre w LF, takie same jak każde inne. Wyekspiłem sobie arte t9 przy okazji. Czasem kończy się z porucznikiem a czasem robi sie generała w 5 minut. Jeden zgrzyt, to możliwość wjechania do strefy która nie jest przejęta, tylko dlatego że przejęto dwie z jednej strony. Skoro druzyna broni się na dwóch pierwszych punktach, a trzecia strona została przejęta, to dlaczego atakujący mogą jeździć po całej mapie? Powinna być blokada na wjazd do innych stref oraz podział na działa w strefach, czyli strefa A to działa 1 i 2, B to 3 i 4 a C to 5, to chyba powinno normalnie tak wyglądać. No i jeszcze jedna sprawa, to przyklejanie się celownika. Podczas celowania, kółko celownika a co za tym idzie i działo, przeskakuje w górę. Nie wiem czy tylko u mnie.

Roophert #528 Posted Today, 11:59 AM

Warrant Officer

• Player
  • 28642 battles
  • 916

Moje krótkie podsumowanie tego odcinka - błędy, oszustwa, uwagi i sugestie poprawki.

1. Widoczność pojazdów poza zasięgiem renderowania (legalne haxy, o których kiedyś wspominałem)

Posiadając jakąś rezerwę, która umożliwia aktywowanie poprzez widok "od góry" (nalot, bombardowanie, zasłona dymna itp.) można bardzo szybko przełączać się pomiędzy widokami, co pozwala przez bardzo krótki czas (mniej niż 1s) widzieć pojazdy poza zasięgiem rendewoania (w trybie normalnym), co pozwala na naniesienie odpowiednich poprawek celowania i oddanie celnego strzału.

Spoiler

2. Odblokowanie dostępu do wszystkich dział po przejęciu TYLKO jednej linii

To musicie pilnie poprawić. Musicie w jakiś sposób ograniczyć dostęp do dział, jeżeli część baz nie jest zdobyta. Mapa jest ogromna i jeżeli obrońcom przyjdzie jechać z bazy A do obrony działa 1 to muszą oni poświęcić na to dużo czasu; dużo czasu, w którym nie robią nic, tylko jadą i za co nie są w żaden sposób nagrodzeni (bo za obronę dział, jak i zadawanie im obrażeń nie ma żadnych istotnych bonusów).

Problem ten tylko się będzie nasilał (niebawem maraton na kołowca premium VIII poziomu...), przez co rozgrywka przyspiesza (!), a cała LF staje się coraz mniej atrakcyjna.

3. Tendencja graczy do grupowania się

Moim zdaniem musicie zrobić coś w tej sprawie. Grupowanie się i przepychanie danej flanki/linii jest taktyką skuteczną, jednak toksyczną na dłuższą metę. Negatywne efekty:

→ rozgrywka przyspiesza (to już drugi czynnik, zróbcie coś!)

→ bitwy staja się mało ciekawe (część mapy jest pusta, podczas gdy niewielki fragment jest przepełniony)

Spoiler

Skutki będą takie, że zamiast 25 min mecze będą trwały po 8…

4. Obrońcy mogą bez konsekwencji jeździć po wszystkich sektorach

Moim zdaniem ta kwestia powinna zostać poprawiona, obrońcy nie powinni mieć możliwości tak głębokiej penetracji stref kontrolowanych przez atakujących. Wpływa to negatywnie na rozgrywkę, ponieważ:

→ punkty odrodzenia są przesuwane bardzo do tyłu (przez obecność wrogów), nawet, gdy atakujący są prawie na bazie

→ część obrońców bez celu jeździ na tyłach, przez co osłabiają obronę

→ atakujący często zaraz po odrodzeniu są podświetlani i atakowani

Spoiler

Drużyna atakująca nie może nawet trochę wjechać do strefy kontrolowanej przez obrońców...

5. Skaczący celownik

Problem znany ze zwykłej gry, ale w LF potrafi być bardzo uciążliwy...

Spoiler

6. Poprawki w interfejsie

Dla mnie kluczowymi informacjami w trybie obrony są punkty wytrzymałości dział:

Chciałbym, aby były one widoczne bez przerwy, aby nie znikały, gdy gra chce mi powiedzieć, że zostało 5 min do końca bitwy, albo że jakiś cel jest atakowany… fajnie, tylko ja to już słyszałem w komunikacie głosowym/dźwiękowym, a chciałbym widzieć bez przerwy jak wygląda stan dział. Na podstawie tego widzę gdzie powinienem jechać; jeżeli punkty spadają szybko to nie ma sensu tam się wybierać, bo zanim dojadę to działa już nie będzie…

Spoiler

Druga sprawa – dlaczego podczas wybierania punktu odrodzenia nie widać punktów wytrzymałości dział? Przecież to tez jest potrzebne do podjęcia dobrej decyzji…

Spoiler

Również system informowania o stanie przejęcia baz jest dla mnie mało użyteczny. Jeżeli bronię bazy E to chciałbym widzieć stan baz A i C. Muszę w tym celu włączyć mapę, bo na ekranie widoczny jest tylko stan obecnej poziomej linii…

Dlaczego nie możecie wykorzystać tej micro mapki do przekazywania tych informacji? Stosowne kwadraciki mogłyby się wypełniać na odpowiedni kolor:

7. Okręgi capa, punktów naprawy znikają

Tak jak w tytule.

Spoiler

8. Brak możliwości zmiany przypisania funkcji pod klawiszem 9

Nie ma takiej opcji w ustawieniach:

Spoiler

9. Błędy techniczne

→ wizualny efekt zasłony dymnej czasami pozostaje na czołgu

→ czasami licznik przejmowania bazy wariuje; broniąc bazę B zginąłem (przejęcie bazy trwało), odrodziłem się na bazie A (która też była przejmowana), jednak nie miałem informacji o przejmowaniu A, tylko o wycofaniu się z sektora B (bo w czasie mojego odrodzenia B zostało przejęte)

Edited by Roophert, Today, 02:46 PM.

3 user(s) are reading this topic

0 members, 3 guests, 0 anonymous users