Jump to content

Wszystko o Linii frontu 2019

• Please log in to reply
662 replies to this topic

profes79 #621 Posted 20 April 2019 - 05:16 AM

Field Marshal

• Player
  • 21468 battles
  • 10,208
  • [FENOM] FENOM
Tryb coraz dobitniej pokazuje politykę WG odnośnie czołgów premium. Na LF jeżdżą wszystkie możliwe "nowe" premki - Progetto, Skorpion, SU-130, Defender, IS-3A (tego to już w ogóle jest sporo), HWK 30, LT-432 a nawet Somua - że o wszechobecnych EBR nie wspomnę. Wszystkie te czołgi łączy jedno - ich drzewkowe odpowiedniki w pojedynku 1 vs 1 nie mają z nimi szans. Ludzie wyżej narzekają na dziwne i szybkie rozstrzygnięcia - no chyba nie dziwne skoro w zasadzie 3/4 pojazdów w tym trybie to wyścigówki którym przejazd z jednego krańca mapy na drugi zajmuje ze 30 sekund do minuty. No i magazynki. Szczególnie "zabawny" jest EBR który ładuje clip w takim tempie, jak ja pojedynczy pocisk. Cała reszta problemów z LF jest po prostu pokłosiem powyższego.

ekstasis #622 Posted 20 April 2019 - 05:48 AM

Private

• Beta Tester
  • 12162 battles
  • 19

Sam nie jestem jakimś wybitnym graczem, generała zdobyłem kilka razy. Może dlatego że nie mam Arty, kołowca i włocha :) FL to fajna odskocznia od randoma, ale jedynie wtedy jak trafimy na ogarnietych ludzi. W tym trybie trzeba używać mózgu i tutaj jest problem bo możemy trafić na 50 ameb które kompletnie nie rozumieją o co tutaj chodzi. 

Niektóre problemy da się rozwiązać, będą one miały skutek przedłużenia bitew i możliwości wbicia wyższej rangi, pytanie tylko czy WG czasami nie planuje pod koniec FL wprowadzić możliwości kupna prestiżu za hajs. Wtedy nasze pomysły na przedłużenie gry są bezsensu :D

Oto patologie które najczęściej występują:

PROBLEMY PRZEZ AMEBY:

- Zbyt mocna obrona, ludzie nie kumają ze dla ich dobra warto dać zdobyć przeciwnej drużynie sektor po to żeby przedłużyć bitwę i nabić więcej punktów.

- Niszczenie dział po zdobyciu wszystkich sektorów kiedy do końca bitwy zostało 8 minut. Tutaj to trzeba być kompletnym łomem, tym bardziej ze w takich sytuacjach bardzo rzadko zdarza się żeby ktoś miał generała.

PROBLEMY KTÓRE MOŻE ROZWIĄZAĆ WG:

- Rushowanie dział przy użyciu kołowców, kilka razy miałem sytuacje kiedy jakiś kołowiec pojechał sobie na koniec mapy i bez problemu bił działa bo nie było komu bronić. To powinno być zmienione. Działa mogą być niszczone jedynie wtedy kiedy są zajęte wszystkie sektory (ABCDEF). Wydłuży to bitwy przez co ludzie będą mogli wbić wyższe rangi.

- Zbyt duża liczba kołowców, to też WG może zmienić (max 1, tak jak arta) 

- Arta powinna mieć tylko jeden dodatkowy "skill"

Czasami jest jeszcze tak, że ludzie po śmierci przechodzą na początku bitwy na inny sektor, nie wiem czy powinno być to blokowane na powiedzmy 5-7 minut. 

AGG625 #623 Posted 20 April 2019 - 07:57 AM

Corporal

• Player
  • 42769 battles
  • 146
  • [T-X-C] T-X-C

View Postekstasis, on 20 April 2019 - 05:48 AM, said:

- Rushowanie dział przy użyciu kołowców, kilka razy miałem sytuacje kiedy jakiś kołowiec pojechał sobie na koniec mapy i bez problemu bił działa bo nie było komu bronić.

Bo taka obrona nie ma najmniejszego sensu. Nawet szybkim czołgiem stracisz minutę na dojechanie, potem kołowiec albo cię zabije, albo ucieknie i kolejna minuta w plecy. Więc po co marnować czas? A przez to kolejna ranga ucieka.

Edited by AGG625, 20 April 2019 - 07:57 AM.

Mysliwy11 #624 Posted 20 April 2019 - 10:01 AM

Warrant Officer

• Player
  • 63816 battles
  • 753
  • [PMHC2] PMHC2
LF traci powoli sens, patologia jak wszystko od WG. Wchodzisz w jakiś sektor i okazuje się, że jesteś sam na 11 wrogów. Brak spota, brak wsparcia. WG musi ograniczyć kołowców i siłę artylerii, w innym wypadku chyba odpuszczę sobie te "cudowne premki" które są do wygrania, szkoda czasu i energii na grę w tryb, który WG samo zniszczyło zmianami na mapie oraz dodaniem zbyt mocnych i szybkich premek. 

Xwoknaj #625 Posted 20 April 2019 - 11:18 AM

Warrant Officer

• Player
  • 6582 battles
  • 641
Jak do czerwca oni nic nie zmienią/naprawią w tym trybie to chyba na nic liczyć nie możemy IMO;)

Hypatia87 #626 Posted 20 April 2019 - 11:46 AM

Lance-corporal

• Player
  • 15638 battles
  • 60

View Postekstasis, on 20 April 2019 - 05:48 AM, said:

Czasami jest jeszcze tak, że ludzie po śmierci przechodzą na początku bitwy na inny sektor, nie wiem czy powinno być to blokowane na powiedzmy 5-7 minut. 

Trafisz atak w sektorze C i co zrobisz jak zablokują możliwość przeskakiwania na inny sektor?

Żodyn ale to żodyn pseudodeveloper WG ni widzi problemu że nie da się scapować C o ile w drużynie broniącej jest trzech graczy (nie boty).

Qwiker93 #627 Posted 20 April 2019 - 12:18 PM

Sergeant

• Player
  • 9002 battles
  • 277

Da się capować C. Spotkałem się kilka razy z tym, że C było capowane jako pierwsze, raz nawet wyglądało to tak: C -> A -> F

Wczoraj np. mocno się zdziwiłem jak na capa wjechało jednocześnie 7 czołgów w tym O-Ho. Nawet focus na jednym czołgu nic by nie dał. Po prostu trzeba trafić na skoordynowaną drużynę, co faktycznie się zdarza rzadko.

Najbardziej przeraża fakt, że po pierwszej edycji WG pisało, że czeka na feedback od graczy. Mimo wielkiego feedbacku na forach, edycja 2 weszła dokładnie taka sama. To samo z edycją trzecią. Widzę setki postów na forum polskim i angielskim (pewnie na innych, szczególnie RU jest tego jeszcze więcej), a WG dalej nie zrobiło ani jednej poprawki. W polskiej sekcji, WG staff chyba nie napisał ani jednego posta odnośnie LF. Dlatego nie spodziewam się żadnych zmian z ich strony. Powiem więcej - będę zaskoczony jeżeli coś zmienią nawet w ostatniej 10tej edycji.

ekstasis #628 Posted 20 April 2019 - 12:37 PM

Private

• Beta Tester
  • 12162 battles
  • 19

View PostQwiker93, on 20 April 2019 - 11:18 AM, said:

Da się capować C. Spotkałem się kilka razy z tym, że C było capowane jako pierwsze, raz nawet wyglądało to tak: C -> A -> F

Wczoraj np. mocno się zdziwiłem jak na capa wjechało jednocześnie 7 czołgów w tym O-Ho. Nawet focus na jednym czołgu nic by nie dał. Po prostu trzeba trafić na skoordynowaną drużynę, co faktycznie się zdarza rzadko.

Dokładnie tak. W C trzeba po prostu od razu wjechać bez rozstawiania się. Tam nie ma się gdzie schować, a ludzie bez sensu campią albo jada jolo zeby zginac i isc na A/B. Dodatkowo jak pojawi się możliwość używania nalotów, to to już na prawdę nie ma szans. 

Co ciekawe wczoraj miałem taką śmieszną bitwę że broniłem C, stałem na czerwonej i biłem tych na respie.

Dodatkowo z C jest problem bo to odcięty sektor. Zauważcie ze po zdobyciu A/B część ludzi jedzie pomóc tym obok, na C tak nie ma.

Ja jestem zdania że te pierwsze sektory trzeba brać rushem. Później jest dużo czasu i można się bawić w robienie dmg. Tylko znowu w takiej taktyce jest ryzyko że ktoś pojedzie niszczyć działa. Na ameby nic nie poradzimy.

Edited by ekstasis, 20 April 2019 - 02:04 PM.

Polish_Badger #629 Posted 20 April 2019 - 12:42 PM

Corporal

• Player
  • 16512 battles
  • 174
  • [_PWD_] _PWD_
Linia frontu staje się nudna - odpuściłem ją

lewy76 #630 Posted 20 April 2019 - 09:04 PM

Private

• Player
  • 38871 battles
  • 10
Lf zrobiła sie patologiczny jak całe WC.

Mysliwy11 #631 Posted 21 April 2019 - 08:20 AM

Warrant Officer

• Player
  • 63816 battles
  • 753
  • [PMHC2] PMHC2
WG niech już zacznie robić nową mapę żeby na jesieni powstała. Na tej nie da się już grać. Każdy stoi i cami na ulubionych pozycjach. WG niech wprowadzi teleportowanie graczy, niech na dany sektor nie będzie różnicy większej niż 2 czołgów. Wtedy jest z kim i przeciw komu grać. Inaczej to traci sens. Raz nas rozjadą, innym razem nie ma w kogo strzelać. 

Edited by Mysliwy11, 21 April 2019 - 08:23 AM.

profes79 #632 Posted 21 April 2019 - 02:56 PM

Field Marshal

• Player
  • 21468 battles
  • 10,208
  • [FENOM] FENOM
Jeżeli na sektorze jest równowaga to często oznacza brak możliwości ataku (o ile strona przeciwna ma chociaż że dwóch - trzech myślących graczy).

Sculptorex #633 Posted 21 April 2019 - 06:29 PM

Colonel

• Player
  • 64112 battles
  • 3,517

View PostMysliwy11, on 20 April 2019 - 09:01 AM, said:

LF traci powoli sens, patologia jak wszystko od WG. Wchodzisz w jakiś sektor i okazuje się, że jesteś sam na 11 wrogów. Brak spota, brak wsparcia. 

Nie bardzo rozumiem. WG jest winne temu, że grasz bez wsparcia? :sceptic:

View PostMysliwy11, on 20 April 2019 - 09:01 AM, said:

WG musi ograniczyć kołowców i siłę artylerii,

Wszystko ograniczyć. A najlepiej wyłączyć serwery.

Mnie lekkie również irytują. Arty jest tyle, że nie ma większego znaczenia. Ale kołowce masakrują tę grę kończąc ją przed czasem ze stopniem sierżanta albo porucznika. Ale jak się ograniczy lekkie to co innego będzie dominować na polu bitwy i ludzie zaczną to wybierać. Zawsze jak ktoś ma możliwość, to wybiera to co daje mu przewagę. Nie unikniesz tego.

Speedevill #634 Posted 21 April 2019 - 07:53 PM

Lieutenant

• Player
  • 26711 battles
  • 1,947
  • [T_D_O] T_D_O
Kołowce, kołowce i kołowce. Wjeżdzasz na capa dostajesz 3 bomby od art jednocześnie, do tego nalot bombowy i artylerie a żeby nie było nudno masz perma stuna i tracka od 3 art, bo wali każda co 20sekund i do tego każda blokuje cię na 15sekund(Ten co wymyślił, że arta może mieć inżyniera...). Schowałeś się przed jedną arta na sektorze E walącą z F, SPOKO są jeszcze 2 które mogą cię bić i każda z nich ma 3 sloty na "skill". Załoga zdechła, modułów nie ma . ALE TE DURNE KOŁOWCE JEŻDZOM WSZENDZIE.

Sculptorex #635 Posted 21 April 2019 - 07:57 PM

Colonel

• Player
  • 64112 battles
  • 3,517

View PostSpeedevill, on 21 April 2019 - 06:53 PM, said:

Kołowce, kołowce i kołowce. Wjeżdzasz na capa dostajesz 3 bomby od art jednocześnie, do tego nalot bombowy i artylerie a żeby nie było nudno masz perma stuna i tracka od 3 art, bo wali każda co 20sekund i do tego każda blokuje cię na 15sekund(Ten co wymyślił, że arta może mieć inżyniera...). Schowałeś się przed jedną arta na sektorze E walącą z F, SPOKO są jeszcze 2 które mogą cię bić i każda z nich ma 3 sloty na "skill". Załoga zdechła, modułów nie ma . ALE TE DURNE KOŁOWCE JEŻDZOM WSZENDZIE.

Pokaż mi 1 powtórkę w której ma miejsce taka sytuacja. Jedną.

Speedevill #636 Posted 21 April 2019 - 08:12 PM

Lieutenant

• Player
  • 26711 battles
  • 1,947
  • [T_D_O] T_D_O
Serio nie chce mi się szukać.

Sculptorex #637 Posted 21 April 2019 - 08:50 PM

Colonel

• Player
  • 64112 battles
  • 3,517

No tak. Też ciekawa taktyka. Jednym powtórki pies zjadł, a ty masz za dużo aby pokazywać. Napisałeś to tak, jakby zdarzenie miało miejsce nagminnie, więc w zasadzie wystarczy podesłać dowolną powtórkę. Tymczasem musisz szukać? Ciekawe.

Na marginesie. W pierwszej fazie jest to prawdopodobne wyłącznie na bazie B. Ale mało prawdopodobne, aby wszystkie arty celowały w jednego capa. Poza tym - w tym momencie lekkie na dwóch pozostałych siłą rzeczy nie mogą dostać od trzech art jednocześnie.

W kolejnej fazie prawdopodobieństwo wzrasta, ale również jest na tyle rzadkie, że lekkie robią co chcą. 

W sumie... co będziemy teoretyzować? Wszedłem na wotreplays i... zdziwienie, bo pod względem expa niemal w każdej bitwie na górze jest arta (pierwsza piątka). Lekkich i kołowców praktycznie nie trafiam. No to wchodzę do garażu i oglądam co ostatnio rozegrałem i... większość generałów rozegrała bitwę przynajmniej jednym lekkim.

Spoiler

edit. Świnia jestem. Właśnie wbiłem dwóch generałów z rzędu - 1 głównie na arcie dobity medem, a drugi w całości na arcie. Tym razem lekkie okazały się słabsze od arty ;-D Ale to też (zamierzona bądź nie) zasługa drużyny, która dała sporo czasu na grind. Zobaczcie stopnie w przypadku wykorzystania czasu:

Spoiler

A tak wygląda topka zwycięskiej drużyny, która przeszła przez mapę jak przecinak

Spoiler

No i teraz pytanie co się bardziej opłaca w LF - wygrać, czy grać długo? Arta może być zmorą przy obronie nie pozwalając przeciwnikowi przejąć capa (ja w paru przypadkach po prostu przestawałem strzelać, aby pozwolić przeciwnikowi przejąć bazę). Lekkie zaś są zmorą w ataku jeśli wpadną w szał berserka. 

Edited by Sculptorex, 21 April 2019 - 10:02 PM.

Speedevill #638 Posted 21 April 2019 - 11:05 PM

Lieutenant

• Player
  • 26711 battles
  • 1,947
  • [T_D_O] T_D_O

Jak myślisz, że mi się chce przeglądać jakieś setki powtórek, które trwają 30minut to chyba cię pogieło. Ale mam coś skillowego znalezionego w czeluściach screenów.

Sculptorex #639 Posted 21 April 2019 - 11:12 PM

Colonel

• Player
  • 64112 battles
  • 3,517

Przypomnę co napisałeś:

"Wjeżdzasz na capa dostajesz 3 bomby od art jednocześnie, do tego nalot bombowy i artylerie a żeby nie było nudno masz perma stuna i tracka od 3 art, bo wali każda co 20sekund i do tego każda blokuje cię na 15sekund"

To sugeruje, że sytuacja jest standardowa dla bitwy więc nie musisz szukać. Skoro chcesz przeglądać setki powtórek to wniosek jest prosty - opisujesz sytuację MARGINALNĄ. A jeśli jest marginalna to się nią tak nie...unoś.

Edited by Sculptorex, 21 April 2019 - 11:14 PM.

Speedevill #640 Posted 21 April 2019 - 11:23 PM

Lieutenant

• Player
  • 26711 battles
  • 1,947
  • [T_D_O] T_D_O
Oduczyłem się wjeżdzać na capa proste, zawsze źle to się kończyło z wyżej wymienionego powodu, ale co ja tam wiem, arta to przecież niewinny wytwór niebijący dmg i walczący fair.

6 user(s) are reading this topic

0 members, 6 guests, 0 anonymous users