Jump to content

2019 Ön Cephesi Hakkında

• Please log in to reply
154 replies to this topic

cato16 #141 Posted Yesterday, 09:21 AM

Private

• Player
  • 19352 battles
  • 11
  • [FETH] FETH

View Postl3oomerangg, on 18 February 2019 - 03:01 AM, said:

İlk bölümün sonuna geldik hayırlısı ile. 2 Prestij aşaması + 12 seviye ile bitirdik bakalım. İlk prestij aşaması için 39, ikincisi için 40 savaş yaptım. 8 savaşta ekstradan yaparak maratonun 2. haftasına hazırlık yapmış olduk. 2. haftada da 4.prestij aşamasına ulaşıp, diğer haftaları artık birer birer geçeceğiz.

Bir haftalık maratonun getirisi ıvır zıvırları saymazsak eğer 400 altın, 500 tahvil, 12.500.000 kredi (6 savaş hariç premiumsuz ve yedeksiz), 17.760 serbest deneyim.

Ön Cephe modunda halen düzeltilmesi ve değiştirilmesi gereken bir çok sorun var. Yarın genel olarak uzunca bir değerlendirme yaparım sanırım.

28'de bıraktım. Prestij alamadım, bayağı vakit istiyor gerçekten. 11 Mart'ta açıldığında 28'den mi devam edecek?

_Abe_77 #142 Posted Yesterday, 09:48 AM

Lieutenant

• Player
  • 26775 battles
  • 1,754

View Postcato16, on 18 February 2019 - 10:21 AM, said:

Evet.

Rapator79 #143 Posted Yesterday, 09:56 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 24107 battles
  • 439
Bende 2 aşama tamamlayıp bıraktım, 103 maçta bitirmişim 2 aşamayı...Bu sefer para için değil tank kasmak için oynadım, T-34-2 stoktan fulledim, 110 ve 50 100 az kaldı, Centurionu da az birşey tırtıkladım...Bunlar dışında Progetto, Lorr ve Caernarvon AX ile oynadım...Kastığım tankların yanında 9,5 milyonda kredi kar kaldı...Sadece 15 maç pre hesapla oynandı...

listen_little_man #144 Posted Yesterday, 11:40 AM

General

• Player
  • 51189 battles
  • 9,022

Geçen seneki FL  ile kıyaslarsam:

- oynama süresi uzunluğu sıkıcı olmuş. günde ortalama 2-3 maça girdim 15 mi 16. seviyeye mi ne geldim. genelde ilk 10 içinde oldum maçlarda verilen hasarda ama 2 defa binbaşı oldum hiç general olamadım.

- az maça girmemin asıl nedeni modda anlamsız olaylarla karşılaşmam. zaten burada da yazılmış enrteresan bir yanma hadisesi var modda. nerdeyse her maç 1 defa kesin tutuştum. 

- spotlanma mekanikleri de değişmiş sanırım. elc 90 ile enteresan mesafelerden spotlandım, 6. his olan tanklarımda ampul yanmadan defalarca mermi yedim, sürekli bana sıkan ama sıktıkları yerin dibinde adamımız olduğu halde bir türlü açılmayan hayalet tanklarla çok karşılaştım.

- bu arty belası çok gıcıklık verdi. yani özellik olaak alınan değil bidiğin arty işe maça girenler çok uyuz etti beni. yani pek durarak oynamıyorum maçlarda ama sürekli arty yediğim çok maç oldu. yani arty alıp bu moda girmek nedir ben pek anlayamıyorum.

- bu modda tankların birbirine karşı olan dengesizlikleri çok belli. neydi şu rus light'i, lt 532 mi 332 mi her neyse. ya o tankı oyuna getiren ne düşünmüş acaba? ya da şu rus skorp çakması tank nedir ya? yani az önce de yazdım elc even 90 tankım var boyalı, x5 kamuflaj yetenekli mürettebatım var, yetmedi donanımı adam açmak için full+full dibine giriyorum bu rus skorp çakması td açılmıyor allah açılmıyor? sadece o mu, düşman tankları genelde lightlarca çok zor açılıyor. enteresan bir durum.

- bir de şu takımların bir tarafa yığılmasını az düzenleseler. dün en son yeter be dedim bir bölgeye doluşmuş tanklar biz saldırıdayız 6 kişi saldırıyoruz savunanlar 10 kişi. e şansın yok be aga. ama diğer taraflar full çekmiş takılıyor millet.

- haritalar arası çıkış noktalarında dengesizlikler hala mevcut. şu haritada en sağdaki bölge c sanırım, ya orası en kolay savunulan yer çünkü millet açıkta cap yapmaya kasıyor. b bölgesi en kolay ele geçirilen yer 3 tane heavy gir cape tamam. a bölgesi yine şansına.

neticede eskisi kadar zevk alamadım. özellikle bu puanlama sisteminin çok uzun olması sıkıcılaştırdı oyunu. oyun içinde de abuk sabuk spotlanmalar, sürekli yanmak, hayalet tanklardan inanılmaz atışları yemek. düşman topçu saldırısının 12 vurmasıyla hemen patatese dönen tanklar, çatışma hattından çok uzakta saçma sapan yerlerde doğulması, tanklar arasındaki aleni dengesizlikler vs vs baydı beni. bir de millet deli gibi golda abanıyor yani para veriyor sistem diye sürekli gold atıyor adam ayıptır.

Edited by listen_little_man, Yesterday, 11:41 AM.

amistad77 #145 Posted Yesterday, 12:14 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 72062 battles
  • 3,475

Harita'nın tek olması normal diyebiliriz neticede epey büyük alan var, bu oyun modunun en büyük stratejik açığı saldıran takımın A-B-C hatlarından birine ağırlık vererek 1-2-3-4-5 hedeflerine gedik açarak ulaşmasına olanak vermesidir, mesela bir kulvardan yarıyorsunuz diyelim B olsun orta kısım anlaşılması açısından, B ele geçirilip A-C saldırı takımları B ye sızıp sayısal çoğunluğu avantajıyla sonraki baseleri hem daha kolay hem daha kısa sürede ele geçiriyor, A-B-C hatlarında (savunanlardan) tankı patlayan adam o hatta limitli sayıda anında geri gelebiliyor dolu diyor ya A ya C den girip geri gitmen lazım B arka üslerine, diğer hatlardan saldıranlar gibi geçiş yapman lazım ki aynı sayıda eşitlik olsun bu stratejik açıktır, mesela o hatta 15 tank hiç patlamadan tamir yaparak hatları ele geçiriyor, sen az sayıdasın ölüyosun bekliyosun felan o randımana takım dayanmıyor, çok defa gördüm saldıran takımda ölmeden 3 er 4 er 2 takımdan da o takıma enjekte olmuş diğer 2 hattın hala ilk üslerinde 10 kişi 3-4 kişiye savunma yapıyor inatla kenarlara çıkıp sniper için bekleyenler görmedinizmi hiç:), yani 10 kişi yetmiyor A-C de B savunma hattındaki takımdan 6 kişi  C ye yada A ya kaynak yapmış 10 dan fazla kişi bile bazen 3-4 kişiye savunma yapıyor bakıosun yok gelen yok masusdan halbuki minimap var değilmi, bunu fark edip harekete geçsen bile onların sayısın üstünde organize olman gerekiyor, burdaki gecikme tabi pahalıya patlıyor oyunun bütünlüğünü bozuyor savunanlar için bu açık var, saldıranlar organize olup chate oyunun başında yazsa planlayıp sadece 2 plat organize olsa 6 kişi yapıyor 16-10 gibi bir etken zaten 2 tanesi en arkaya sardığında 1-2 hedef patlamış tüm hatlarda oynayanların sadece rütbe alma amacı dışında bişey ifade etmiyor, bunun için geçişlerin yasaklanması lazım yada daha katı kurallarla sürelere bağlanmalı, işin ilginç tarafı adam yüzbaşı dahi olmadan tüm hedefleri yok edip oyunu kazanmasını başarı sayıyor..:teethhappy:

Bir çok kez teğmen astsubay gibi düşük rütbe olarak kazanıp başkalarının yukardaki açığı yaparak yada savunan tarafda general olup kaybettiğimi biliyorum, len generel olana kadar kontrollü çarpışsana:popcorn: arkadaş kaç kez adamlar üssü ele geçirsin diye süre kazansın diye atış yapmadığım oldu, bakıyorum daha teğmenim oyun bitecek alsınlar veya bi hedefi yok etsinler binbaşıyım felan uzasın diyom, eee 10 dk duruyosun teğmen olup biteceğine 20 dk oyna general ol kazan kaybet olayı, generel mesela o kadar uzun boylu değel teğmenin omuzuna geliyor ön cephe işte kaç kez gördüm teğmen olmuş generalleri aşıp patlatabiliyor hedefleri, ince bıyıklı teğmenin arkasından bağırıyorum turist teğmen turist teğmen tabi orda yalnız kalıyor ya ondan turist diyorum adam dönüp bakmıyor, hayret hedefleri yok etmeye gidiyordu tabi bunlar garip şeyler işte ön cephe:trollface:nassın wege.!

Edited by amistad77, Yesterday, 01:13 PM.

Sharp1903 #146 Posted Yesterday, 12:59 PM

Captain

• Player
  • 39380 battles
  • 2,079

İnsanlar ilk öldüklerinde hemen başka bir yer seçip orada doğuyorlar. Dolayısıyla diğer taraf eksik kalıyor. 

Bunu önlemek için bence, her bir cepheden en az 2 üs yok edilmedikçe, haritanın belli bölgesinde doğma özelliği kapalı olsun. Ne zaman ki bir cepheden 2 üs de düşer, o zaman geçişler serbest olsun. Çünkü o zaman o 5 tane olan topu savunmak lazım. Ama üst bölgelerinde dengesizliği bu şekilde önleyebiliriz diye düşünüyorum. 

BlurSide #147 Posted Yesterday, 01:13 PM

Private

• Player
  • 8387 battles
  • 47
incicilerle ekşiciler görmesin bu forumu çatlarlar maşallahınız var. Biri hayırlı bayramlar diye konu açsa altına ( sanane lan sanki bayram senin ) diye yorum atıcaksınız diye korkuyorum. hatta bi yarışma düzenlesinler ego sensin türkiye diye forumda. en egoist yazıyı yazana vuque dayı modluk versin. MAŞALLAH MAŞALLAH Böyle devam edelim lütfen. 

innocenT_deviL #148 Posted Yesterday, 03:57 PM

Lieutenant

• Player
  • 27857 battles
  • 1,988
  • [WTFX] WTFX

View PostSharp1903, on 18 February 2019 - 02:59 PM, said:

İnsanlar ilk öldüklerinde hemen başka bir yer seçip orada doğuyorlar. Dolayısıyla diğer taraf eksik kalıyor. 

Bunu önlemek için bence, her bir cepheden en az 2 üs yok edilmedikçe, haritanın belli bölgesinde doğma özelliği kapalı olsun. Ne zaman ki bir cepheden 2 üs de düşer, o zaman geçişler serbest olsun. Çünkü o zaman o 5 tane olan topu savunmak lazım. Ama üst bölgelerinde dengesizliği bu şekilde önleyebiliriz diye düşünüyorum. 

Savunan taraf açısından mantıklı bir yaklaşım ama hücum eden açısından da düşünürsen haksızlık olur. Yani şimdi adamlar A'yı iyi savunuyor bir türlü alamıyorsun, zaman zaten kısıtlı o zaman mesela diğer sektörlerden A'ya destek verir basar sayısal üstünlükle almaya çalışırsın. Ya da tam tersi diğer sektörlere yoğunlaşır mesela B'yi alırsın bu durumda hem A'ya yandan baskı yapar hem diğer sektörleri zorlayarak A'daki savunanları diğer sektörlere yöneltmeye zorlarsın. Zaten Frontline'ın güzel yanı da bu tür stratejik hamleler. Yoksa random maçtan ne farkı kaldı. Senin dediğin şekilde olursa bir çok maç A-B-C üzerinde başlayıp o şekilde bitebilir.

Evet savunma açısından zor oluyor ama diğer konuya yazdığım gibi asıl amaç hücum edenleri mümkün olduğunca yavaşlatmak. Yani A'yı ele geçirdiklerinde dünyanın sonu değil.

Sharp1903 #149 Posted Yesterday, 03:59 PM

Captain

• Player
  • 39380 battles
  • 2,079

View PostinnocenT_deviL, on 18 February 2019 - 05:57 PM, said:

Savunan taraf açısından mantıklı bir yaklaşım ama hücum eden açısından da düşünürsen haksızlık olur. Yani şimdi adamlar A'yı iyi savunuyor bir türlü alamıyorsun, zaman zaten kısıtlı o zaman mesela diğer sektörlerden A'ya destek verir basar sayısal üstünlükle almaya çalışırsın. Ya da tam tersi diğer sektörlere yoğunlaşır mesela B'yi alırsın bu durumda hem A'ya yandan baskı yapar hem diğer sektörleri zorlayarak A'daki savunanları diğer sektörlere yöneltmeye zorlarsın. Zaten Frontline'ın güzel yanı da bu tür stratejik hamleler. Yoksa random maçtan ne farkı kaldı. Senin dediğin şekilde olursa bir çok maç A-B-C üzerinde başlayıp o şekilde bitebilir.

Evet savunma açısından zor oluyor ama diğer konuya yazdığım gibi asıl amaç hücum edenleri mümkün olduğunca yavaşlatmak. Yani A'yı ele geçirdiklerinde dünyanın sonu değil.

O zaman sadece savunma için yapsınlar bari :) 

innocenT_deviL #150 Posted Yesterday, 04:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 27857 battles
  • 1,988
  • [WTFX] WTFX

View PostSharp1903, on 18 February 2019 - 05:59 PM, said:

O zaman sadece savunma için yapsınlar bari :) 

O zaman da savunmaya haksızlık olur :D Yani hücumcular A'ya yoğunlaştı sayısal üstünlük kurdu, sen savunmada oraya adam çekemezsen savunamazsın ki.

Sharp1903 #151 Posted Yesterday, 04:28 PM

Captain

• Player
  • 39380 battles
  • 2,079

View PostinnocenT_deviL, on 18 February 2019 - 06:07 PM, said:

O zaman da savunmaya haksızlık olur :D Yani hücumcular A'ya yoğunlaştı sayısal üstünlük kurdu, sen savunmada oraya adam çekemezsen savunamazsın ki.

O zaman karıştırma benim dediğimi yapsınlar en başta :trollface:

_Cigamoon_ #152 Posted Yesterday, 06:33 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24978 battles
  • 347

Ben şahsen bu mevcut serbestliğini olumlu buluyorum. Çünkü kendi adıma konuşayım; takımda bakıyorum mal çoksa haritadan gözlemleyip mantıklı hareket eden diğer cepheye geçiyorum.  Mesela ben başlarken  hep hafif tank giriyorum, başladık saldırıyoruz benim bölgedekiler bakıyom ne spotuma vuruyor ne de cape saldırıyor. Birkaç dk bakıyorum bunlarda cape basma ya da bir kanadı çökertme konusunda hiç hareket yok hala yatıyorlar,  o zaman direk bye bye. Çekiyorum kenara bakıyom haritadan diğer cephelerden hangisi caplemeye ya da kanat çökertmeye uygun yerleşimdeyse oraya geçiyorum. Özellikle kanat çökertenlerden ters kanada spot yapıp çok iyi spot hasarı alıyorum:) 

Bir de yukardaki mesajlardan birinde arkadaş olmadık yerlerde spotlanmaktan, sürekli arty atışlarından  bahsetmiş, keşif uçuşu desteğinden, topçu atışları ya da hava saldırısı gibi desteklerden haberi yok sanırım, spot mekaniklerinin değiştiği ya da arka arkaya mermi atan artyler yok oyunda merak etmeyin :great:

iarmolenkho #153 Posted Yesterday, 07:06 PM

Warrant Officer

• Player
  • 12487 battles
  • 932
  • [RISEN] RISEN
Ön cepheye kendimi o kadar çok kaptırmışım ki bugün de var sanıyorum rastgele maça girdim 45 tane AP mermim var. (0 Gold ammo :playing:) Karşımda ise 3'lü Maus platı, 4-5 tane ise hormonlu taretli maretli orta tanklar var falan. Neyse geçelim bunları kipte premiumsuz o kadar güzel para ve tank kasılıyor ki (18 milyon kredi  ve P.44 Pantera kastım :B), Mart'ın 11'ini sabırsızlıkla bekliyorum. Yalnız bu sizi havaya sokmasın Sn. Wargaming Inc. Kipte hala optimizasyon hataları mevcut. Nişan almada problem var. Sis atınca ekran maç sonuna kadar sisli kalıyor vs. Ama siz muazzam programcılara sahipsiniz bununda üstesinde gelirsiniz. 

Edited by iarmolenkho, Yesterday, 07:41 PM.

Konigjaeger #154 Posted Yesterday, 08:43 PM

Staff Sergeant

• Beta Tester
  • 37088 battles
  • 377
  • [KONIG] KONIG

View Postiarmolenkho, on 18 February 2019 - 08:06 PM, said:

Ön cepheye kendimi o kadar çok kaptırmışım ki bugün de var sanıyorum rastgele maça girdim 45 tane AP mermim var. (0 Gold ammo :playing:) Karşımda ise 3'lü Maus platı, 4-5 tane ise hormonlu taretli maretli orta tanklar var falan. Neyse geçelim bunları kipte premiumsuz o kadar güzel para ve tank kasılıyor ki (18 milyon kredi  ve P.44 Pantera kastım :B), Mart'ın 11'ini sabırsızlıkla bekliyorum. Yalnız bu sizi havaya sokmasın Sn. Wargaming Inc. Kipte hala optimizasyon hataları mevcut. Nişan almada problem var. Sis atınca ekran maç sonuna kadar sisli kalıyor vs. Ama siz muazzam programcılara sahipsiniz bununda üstesinde gelirsiniz. 

Şu nişan sorunu sadece bende oluyorum sanıyordum.

güleceksiniz belki, 1 yıldır format atmıyorum diye foruma da bakmadım pc ye formatta attım.

film falan derken virüs yemişizdir diye...

Teşekkürler kendim, Teşekkürler WG !!!

innocenT_deviL #155 Posted Today, 08:07 PM

Lieutenant

• Player
  • 27857 battles
  • 1,988
  • [WTFX] WTFX

Spoiler

Bırakmıyor yakamı uğursuz 13 !

shot_800xxc.png

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users