Jump to content

2019 Ön Cephesi Hakkında

• Please log in to reply
194 replies to this topic

turks16 #161 Posted 11 March 2019 - 10:16 PM

Corporal

• Player
  • 25269 battles
  • 120
  • [SAFAK] SAFAK
Çok sıkıcı ben daha birinci prestiji bitiremedim nedense bana pek tat vermedi bu sene ki ön cephe ödüller güzel lakin oynamak içimden gelmedi.

Bagora #162 Posted 11 March 2019 - 10:27 PM

Major General

• Player
  • 44123 battles
  • 5,734
  • [_AVEL] _AVEL

View Posthetzerbaby, on 11 March 2019 - 08:04 PM, said:

İstihkam yedeğinin kazanılan deneyime doğrudan etkisinin olup olmadığı konusunda fikri olan var mı?

edit: Ayrıca kredi sorunu devam ediyor hala. LT-432 ile kazanılan krediye bakın. Kıyaslama için aynı maçtaki EBR 75 detayını da ekledim.

edit 2: Bir de şimdi farkettim ben o maçta toplam 7 imha almıştım. İlk ekranda 7 görünüyor ama iki tankın detayında da 2 ve toplamda 4 yazıyor. Skorpi derseniz onu alır almaz maç bitmişti atış bile yapamadım.

lt ile 5 kişi öldürmüşsün.

hetzerbaby #163 Posted 11 March 2019 - 10:35 PM

Lance-corporal

• Player
  • 19948 battles
  • 85
  • [HTZER] HTZER

View PostBagora, on 12 March 2019 - 12:27 AM, said:

lt ile 5 kişi öldürmüşsün.

A evet 'yok edilen araç sayısı' bizim imha olan araçlarımızın sayısı oluyormuş haklısın. Peki kredi konusunda ne düşünüyorsun? :)

Bagora #164 Posted 11 March 2019 - 10:40 PM

Major General

• Player
  • 44123 battles
  • 5,734
  • [_AVEL] _AVEL

View Posthetzerbaby, on 11 March 2019 - 09:35 PM, said:

A evet 'yok edilen araç sayısı' bizim imha olan araçlarımızın sayısı oluyormuş haklısın. Peki kredi konusunda ne düşünüyorsun? :)

inan hiç bi fikrim yok :D

Rapator79 #165 Posted 14 March 2019 - 05:42 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24697 battles
  • 472
edited

Edited by 11poseidon11, 21 March 2019 - 07:27 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, uygunsuz ifadeler içermesi sebebi ile degistirilmistir.

JackBauer19 #166 Posted 14 March 2019 - 07:04 PM

Private

• Player
  • 25523 battles
  • 14

Baba Vanga 2019 kehanetleri : 

- Wot adlı oyun tekerlekli tank spamlayacak

- Tekerlekli tanklar çok hızlı olduğu için, patlayıcı mermiler önemini yitirecek (mermi hedefe ulaşana kadar tank 10 tur atacak)

- Altın mermiye nerf gelecek

- Premium hesap bonusları iyileştirilecek

- Ön cephe 9 seviye ödül tankı WZ-120G FT olacak (bi chieftain mk5 filan atın şeyyapın... :facepalm:)

Edited by JackBauer19, 17 March 2019 - 07:48 PM.

l3oomerangg #167 Posted 17 March 2019 - 10:10 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37442 battles
  • 1,179
  • [FATIH] FATIH

Dün gece itibariyle Ön Cephe modunda +2 seviyesine ulaştım. Fakat prestij seviyesini, savaş yedeklerinden faydalanmak için 4'e çıkarmadım. Normalde bütün aşamalar baştan açık olsaydı, 6-7 prestij aşamasına ulaşırdım ama zaten +2 den sonra kitleneceği için hiç kasmadan rahat rahat oynadım. Önümüzde ki haftalardan itibaren sadece 1 prestij aşaması oynayabileceğiz, bu bakımdan sonraki haftalarda Ön Cephe kipini bol bol tank ve mürettebat kasmak için kullanacağım. Bunların yanında kredi ve serbest deneyim toplamakta cabası.

Spoiler

Yalnız şunu kesinlikle söylemem gerekir ki, bu sene ki Ön Cephe kipi, ilk getirilen Ön Cephe kipi kadar zevkli ve eğlenceli gelmedi bana. Bu kipte bir çok can sıkıcı sorun var. Fırsat bulursam hepsini geri bildirimle bildirmeye çalışacağım.

innocenT_deviL #168 Posted 17 March 2019 - 11:16 PM

Captain

• Player
  • 29772 battles
  • 2,192
Ben iyice saldım. 1.bölümde 1.prestij seviyesinde 13.seviyeye kadar gelmiştim. Bunda daha 2.prestij seviyesine ulaşamadım, bu gece yetişirse anca belki. 28'in ortalarındayım sanırım (29'daymışım 950 puan kalmış 30'a), bitiş saatine kadar (yaklaşık 3 saat) yetişir herhalde. Bu sefer niyeyse çok sıktı, ilk hafta herkeste bir özlem vardı ve daha tam çözemeyenler olduğu için iyi kötü geçmişti. Bu bölümde ise millet öyle bir çözmüş ki maçların zaten tadı yok, bir an önce bitsin gidelim havasında. Uçuşan tekerlekliler iyice cılkını çıkardı. Ödül tanklar olayı olmasa günde 1-2 maçtan fazla atmazdım herhalde ki bazı günle o bile şüpheli.

Edited by innocenT_deviL, 17 March 2019 - 11:29 PM.

Spartiat777 #169 Posted 17 March 2019 - 11:32 PM

Lieutenant

• Player
  • 39471 battles
  • 1,952

View PostinnocenT_deviL, on 18 March 2019 - 01:16 AM, said:

Ben iyice saldım. 1.bölümde 1.prestij seviyesinde 13.seviyeye kadar gelmiştim. Bunda daha 2.prestij seviyesine ulaşamadım, bu gece yetişirse anca belki. 28'in ortalarındayım sanırım (29'daymışım 950 puan kalmış 30'a), bitiş saatine kadar yetişir mi bilmiyorum. Bu sefer niyeyse çok sıktı, ilk hafta herkeste bir özlem vardı ve daha tam çözemeyenler olduğu için iyi kötü geçmişti. Bu bölümde ise millet öyle bir çözmüş ki maçların zaten tadı yok, bir an önce bitsin gidelim havasında. Uçuşan tekerlekliler iyice cılkını çıkardı. Ödül tanklar olayı olmasa günde 1-2 maçtan fazla atmazdım herhalde ki bazı günle o bile şüpheli.

Ben de daha 1'in 24'ündeyim. En azından 1 bitsin diye onuyorum ama bu kadarı boşa gidecek olmasa komple sallayacağım. Hedefim Emil 1951'di ama o bile zor.

İlkinde çoğunluk normal tank savaşı yapıyordu, savaş yedeklerini kullanan azdı. Şimdi herkes alışmış, sürekli bombardıman geliyor. Spotlanınca iş bitiyor. Spotlanmak da kolay zaten, sürekli uçaklar havada.

l3oomerangg #170 Posted 18 March 2019 - 12:07 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 37442 battles
  • 1,179
  • [FATIH] FATIH

View PostinnocenT_deviL, on 17 March 2019 - 11:16 PM, said:

Ben iyice saldım. 1.bölümde 1.prestij seviyesinde 13.seviyeye kadar gelmiştim. Bunda daha 2.prestij seviyesine ulaşamadım, bu gece yetişirse anca belki. 28'in ortalarındayım sanırım (29'daymışım 950 puan kalmış 30'a), bitiş saatine kadar (yaklaşık 3 saat) yetişir herhalde. Bu sefer niyeyse çok sıktı, ilk hafta herkeste bir özlem vardı ve daha tam çözemeyenler olduğu için iyi kötü geçmişti. Bu bölümde ise millet öyle bir çözmüş ki maçların zaten tadı yok, bir an önce bitsin gidelim havasında. Uçuşan tekerlekliler iyice cılkını çıkardı. Ödül tanklar olayı olmasa günde 1-2 maçtan fazla atmazdım herhalde ki bazı günle o bile şüpheli.

View PostSpartiat777, on 17 March 2019 - 11:32 PM, said:

Ben de daha 1'in 24'ündeyim. En azından 1 bitsin diye onuyorum ama bu kadarı boşa gidecek olmasa komple sallayacağım. Hedefim Emil 1951'di ama o bile zor.

İlkinde çoğunluk normal tank savaşı yapıyordu, savaş yedeklerini kullanan azdı. Şimdi herkes alışmış, sürekli bombardıman geliyor. Spotlanınca iş bitiyor. Spotlanmak da kolay zaten, sürekli uçaklar havada.

Arkadaşlar, ben tat vermiyor diye salarak oynadım diyom, siz hepten salmışsınız. Yalnız bana göre tat vermiyor derken daha önceki Ön Cephe'ye göre konuşuyorum. Yoksa normal rastgele savaşlardan çok ama çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. Öncelikle bütün tanklar aynı seviye, 1000m²'lik bir alanda oynamaktansa, 9000m²'lik bir taktik havuzunda oynuyorsunuz. 9 tane farklı harita demek ve zaman içerisinde bütün hepsinin stratejik noktalarını ezberliyorsunuz. Tekdüze bir oyun oynamaktansa, sürekli kafanızda taktiksel hamleler planlıyorsunuz. Tekerlekli ve hormonlu araçlar biraz zevkini kaçırmış da olsa, mürettebat, deneyim, serbest deneyim ve kredi kasmak için bulunmaz hint kumaşı. Tahvil ve tank ödüllerinin yanında WG'nin uzun süredir hiçbir etkinlikte vermediği altın ödülü bile var. Kısacası bana göre bu modu bu kadar salmakla hata ediyorsunuz bence. Ama tabii tercih sizin.

Ben şu an +2 seviyesine geçtiğim ve aşama kazanamayacağım halde oynuyorum. Uzun süredir garajda mürettebatsız yatan AMX 50 100'üme mürettebat kasıyorum. Hoş bu tank mürettebatsız ve altıncı hissiz oynanmıyor, çok sinir bozucu, tank resmen çöpe dönmüş. Biraz mürettebat kasalım ne kadar düzelecek göreceğiz. Progetto 46'nın yanına şu an tekrar P.44 Pantera için yeni mürettebat kasıyorum. Normalde Progetto'yu X tier mürettebatıyla oynuyordum. Özellikle ön cephede her iki tankıda kullanabiliyorum şu an ki Ön Cephe'de en çok işe yarayan tanklar Progetto ve Pantera. TVP VTU için hem deneyim, hem mürettebat kasıyorum, rastgele savaşlarda X tier görüp kafayı yemiyorum. Panhard EBR 75 FL 10'da bu Ön Cephe için çok kullanışlı. Geniş alanda daha etkili bir hafif tank ve mürettebatını kasmak için bulunmaz nimet. Bir sonraki Ön Cephe haftasında da Lynx 6x6'yı alıp mürettebatı ona aktarıcam. Hem hazır mürettebat, hem de alternatif bir tekerlekli araç olacak. Caernarvon AX'i ise rastgele savaşta etkili kullanamıyorum ama doğru zamanda, doğru şekilde kullandığımda Ön Cephe'de çok iş yapıyor. Bütün bunların yanında daha SU-130PM ve T-44-100'ü kullanma gereği bile duymuyorum. Lorr 155 51'i de bir sonraki Ön Cephe haftasında kasmayı düşünüyorum.

Sizlerinde elinde yeterince tank çeşitliliği olduğunu düşünüyorum. Kısacası bence Ön Cephe'yi bu kadar salmayın. Bir çok açıdan işinize yarayacak bir kip bu kip. Gene de dediğim gibi tercih sizin. Ben son haftaya kadar tankta almayacağım. IX tier tankı göreceğim ve diğer 3 tanktan birini daha seçeceğim.

SupremeMaster #171 Posted 18 March 2019 - 01:08 AM

Warrant Officer

• Player
  • 34512 battles
  • 751
  • [M-O-M] M-O-M

View PostArchitectARC, on 17 February 2019 - 08:24 PM, said:

arkadaşlar bugün tier 30 yapabildim. Sonra increase your prestıge yazısı çıktı. Tıkladım. seviye 1 prestige verdi. Sonra Tier lvlim başa döndü 1 lvl oldum. Sorum ise bu her prestige seviyesini atlatmak için 30 lvl tier mi yapmak gerekiyor. Yani her prestige seviyesi aynı istiyor sadece tier seviyesini 30 yapmak yeterli ?

Evet maximum 10 kere 30 yapacaksın 10 ay içinde. Sonra seç 2 beleş tankı gelen paraların yanına meze olsun.

l3oomerangg #172 Posted 18 March 2019 - 03:46 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 37442 battles
  • 1,179
  • [FATIH] FATIH

Yine bir Ön Cephe haftasının sonuna geldik ve ben gene istatistik tutmadan ve tablo hazırlamadan duramadım. Aşama başına ortalama 38 ön cephe savaşı yapmışım. Sanırım +2 prestij seviyesine ulaşan ustaların çekilmesiyle son aşama biraz daha rahat geçti. Bu aşamaların hiçbirinde KMT oynamadım ama aşamalar tamamlandıktan sonra bir el KMT oynayayım dedim ve daha savaşın başlarında çok kısa sürede GENERAL oldum. Bu kip KMT ler için aşırı torpilli olmuş. Sıra kuyruğunda neden bu kadar çok KMT olduğu ortaya çıkmış oldu...

Edited by l3oomerangg, 18 March 2019 - 03:53 AM.

Servances #173 Posted 18 March 2019 - 05:39 AM

Private

• Player
  • 17267 battles
  • 35
  • [DR3DD] DR3DD

Şu tablo, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2019 Şubat Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu'ndan daha düzenli daha görselli, eline sağlık :medal:

Ön cephe modundaki bazı eksiklikler halen giderilmemiş..

Haritada hull down pozisyonlarına nişan aldığımızda nişangah hâlâ yukarı kalkıyor!

Hedef 1 ve Hedef 2 arasında hâlâ ikmal noktası yok!

Ve şu hileciler oyunu oynayan sayısı düşmesin diye mi banlanmıyor arkadaş... hadi rus tankı yanıyor eyvallah kronik sorunu yanmak da fransız hafifleri nasıl yanıyor, hadi o da yandı diyelim... bu iki tankı üst üste yakan aynı düşman aracının sahibi olan arkadaşın kullandığı mod nasıl tespit edilemiyor!!!

Ha bir de IS-3'ün topunu öldürmüşsünüz elinize sağlık... alfa hasarı 390 olan, 292-488 arasında hasar verebilen tankın AP mermisi ile geçen 230 vurdum orta tankın birine, adam 70 can puanıyla kaçtı gitti.. 11 saniyelik yükleme süresini 230 vurabiliyim diye bekliyorum zaten!!! :justwait:

l3oomerangg #174 Posted 18 March 2019 - 07:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37442 battles
  • 1,179
  • [FATIH] FATIH

View PostServances, on 18 March 2019 - 05:39 AM, said:

Şu tablo, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın 2019 Şubat Merkezi Yönetim Bütçe Gerçekleşmeleri Raporu'ndan daha düzenli daha görselli, eline sağlık :medal:

Ön cephe modundaki bazı eksiklikler halen giderilmemiş..

Haritada hull down pozisyonlarına nişan aldığımızda nişangah hâlâ yukarı kalkıyor!

Hedef 1 ve Hedef 2 arasında hâlâ ikmal noktası yok!

Ve şu hileciler oyunu oynayan sayısı düşmesin diye mi banlanmıyor arkadaş... hadi rus tankı yanıyor eyvallah kronik sorunu yanmak da fransız hafifleri nasıl yanıyor, hadi o da yandı diyelim... bu iki tankı üst üste yakan aynı düşman aracının sahibi olan arkadaşın kullandığı mod nasıl tespit edilemiyor!!!

Ha bir de IS-3'ün topunu öldürmüşsünüz elinize sağlık... alfa hasarı 390 olan, 292-488 arasında hasar verebilen tankın AP mermisi ile geçen 230 vurdum orta tankın birine, adam 70 can puanıyla kaçtı gitti.. 11 saniyelik yükleme süresini 230 vurabiliyim diye bekliyorum zaten!!! :justwait:

Eyvallah saol, gittim baktım şimdi dediğin rapora, bence güzel hazırlamışlar hakkını yemeyelim. Devlette görsellikten ziyade, bilginin doğruluğu önemlidir. Bende ise yaptığım iş kendi gözüme hoş gelmediği zaman zevk almıyorum uğraşmaktan. Biraz görsellik takıntılıyım sanırım...

Ön Cephe kipine gelince, maalesef ki sorunlar çok. Özellikle rütbe puanı kazanmada adaletsizlik had safhada. Bunun yanında bir çok yazılımsal hata da mevcut. Bugün hastanedeydim fırsat bulamadım, çok yoruldum. Kısmetse yarın gördüğüm yazılımsal hataları geri bildirim yapacağım. 

innocenT_deviL #175 Posted 18 March 2019 - 07:48 PM

Captain

• Player
  • 29772 battles
  • 2,192

View Postl3oomerangg, on 18 March 2019 - 02:07 AM, said:

Spoiler

Saldım derken hani vazgeçtim uğraşmayacağım anlamında değil tabi. Maratonun üstüne gelmesi belki yordu biraz. Ayrıca dediğim gibi millet iyi çözmüş, ilk bölümde ben defalarca general oldum, son günlere doğru 10k üzerine çıktığım birçok maçım oldu. Ama bu sefer ikinci bölümde 1 kez bile general olamadım, 10k ve üstünü hiç göremedim. Hal böyle olunca yani "ezilen" tarafta olunca daha fazla sıktı ve oynayasım gelmedi. Yoksa istiyorum mümkün olduğunca ilerleyip, 2 tuşuna basmadan tek seviye maçların da tadını çıkarmak. Şu maraton sonrası mahmurluğu geçsin acısını 3.bölümde çıkarırım. Genelde yeterli vakti ayırabiliyorum çünkü.

Oyun kipi ve harita taktiksel olanakları sunuyor dediğin gibi. Ancak oyuncular taksikselden ziyade "uyanıklıkla" işi götürüyor. 3-5 tane öne çıkan tank var, taktik hep aynı zaten (saldıran taraf için). Ayrıca saldıran taraf hep daha avantajlı, bi tarafa yüklenip savunmayı kolayca kırabiliyor. Ancak savunan taraf bir sektörü savunmak için takviye yapmaya kalktığında savunma hepten çöküyor. Hele ki hedefleri savunurken başka bir tarafı takviye yapacağım derken bir tarafı biraz zayıf bıraktığında rakip hafifler hemen gümletiyorlar zaten.

Geçen çok gıcık bir şey oldu. Saldıran taraftayım ve C'de başladım. Bizim C'dekiler savaş başlayınca A ve B'ye gittiler. Ben geç fark ettim ki C'de sadece 3 kişi kalmışız, rakip ise 12-14 falan o civarda bir şeydi. Bizimkiler diğer sektörlerden yardırıyorlar ama ben bir türlü C'den kurtulamıyorum. Ölüyorum, A veya B'yi seçemiyorum çünkü ikisi de oyuncu sınırına ulaşmış. C'den B'ye geçmek için tek yol ise dağdaki küçük yoldan aşağı sürüp ince köprüden geçmek ki düşman kalabalık olduğu için aşağı ulaştığında illa ki 3-4 tanesiyle karşılaşıyorum geçemiyorum bir türlü. Sinirden cinnet geçirecektim. En son bizimkiler diğer sektörlerin hepsini ele geçirdikten sonra falan C'ye takviyeye geldiler de öyle kurtuldum.

Sharp1903 #176 Posted 18 March 2019 - 07:59 PM

Captain

• Player
  • 39380 battles
  • 2,167

View PostinnocenT_deviL, on 18 March 2019 - 09:48 PM, said:

Saldım derken hani vazgeçtim uğraşmayacağım anlamında değil tabi. Maratonun üstüne gelmesi belki yordu biraz. Ayrıca dediğim gibi millet iyi çözmüş, ilk bölümde ben defalarca general oldum, son günlere doğru 10k üzerine çıktığım birçok maçım oldu. Ama bu sefer ikinci bölümde 1 kez bile general olamadım, 10k ve üstünü hiç göremedim. Hal böyle olunca yani "ezilen" tarafta olunca daha fazla sıktı ve oynayasım gelmedi. Yoksa istiyorum mümkün olduğunca ilerleyip, 2 tuşuna basmadan tek seviye maçların da tadını çıkarmak. Şu maraton sonrası mahmurluğu geçsin acısını 3.bölümde çıkarırım. Genelde yeterli vakti ayırabiliyorum çünkü.

Oyun kipi ve harita taktiksel olanakları sunuyor dediğin gibi. Ancak oyuncular taksikselden ziyade "uyanıklıkla" işi götürüyor. 3-5 tane öne çıkan tank var, taktik hep aynı zaten (saldıran taraf için). Ayrıca saldıran taraf hep daha avantajlı, bi tarafa yüklenip savunmayı kolayca kırabiliyor. Ancak savunan taraf bir sektörü savunmak için takviye yapmaya kalktığında savunma hepten çöküyor. Hele ki hedefleri savunurken başka bir tarafı takviye yapacağım derken bir tarafı biraz zayıf bıraktığında rakip hafifler hemen gümletiyorlar zaten.

Geçen çok gıcık bir şey oldu. Saldıran taraftayım ve C'de başladım. Bizim C'dekiler savaş başlayınca A ve B'ye gittiler. Ben geç fark ettim ki C'de sadece 3 kişi kalmışız, rakip ise 12-14 falan o civarda bir şeydi. Bizimkiler diğer sektörlerden yardırıyorlar ama ben bir türlü C'den kurtulamıyorum. Ölüyorum, A veya B'yi seçemiyorum çünkü ikisi de oyuncu sınırına ulaşmış. C'den B'ye geçmek için tek yol ise dağdaki küçük yoldan aşağı sürüp ince köprüden geçmek ki düşman kalabalık olduğu için aşağı ulaştığında illa ki 3-4 tanesiyle karşılaşıyorum geçemiyorum bir türlü. Sinirden cinnet geçirecektim. En son bizimkiler diğer sektörlerin hepsini ele geçirdikten sonra falan C'ye takviyeye geldiler de öyle kurtuldum.

Eh sana demiştim dengeler bozulmasın diye ama yok dedin, oh olsun :trollface:

innocenT_deviL #177 Posted 18 March 2019 - 08:03 PM

Captain

• Player
  • 29772 battles
  • 2,192

View PostSharp1903, on 18 March 2019 - 09:59 PM, said:

Eh sana demiştim dengeler bozulmasın diye ama yok dedin, oh olsun :trollface:

hep denge tanrılarının işi bunlar, Valhalla'ya da almayacaklar bizi :izmena:

l3oomerangg #178 Posted 16 April 2019 - 02:10 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 37442 battles
  • 1,179
  • [FATIH] FATIH

Birisi ÖnCephenin ayarlarıyla oynadı sankim. WarGaming gene bir haltlar karıştırmış gibi. Yukarıda önceki ön cephe istatistiklerimi koymuştum. Felaket bir şekilde dengesiz takımlar var şu an ön cephede... Son oynadığım 4. prestij seviyesinde ki istatistiklere bakarsanız 2 teğmen 5 yüzbaşı 13 binbaşı 13 generalle son aşamayı tamamlamıştım. Şu an o kadar felaket durumdaki, yaptığım 11 savaşta 3 teğmen 6 yüzbaşı ve sadece 2 binbaşılık alabildim. Tabii bu sefer biraz sarkan premium günleri olduğu için premium+yedek açtım. Bence bu başlı başına yedeklerin savaşa etkisini ortaya koyan bir durum. Son prestij aşamasında savaşları 22,39 dakika sürerken, şu an 11 savaşta 18,99 dakika ortalamasına kadar düşmüş durumdayım. Savunmaya düşsem, rakip çok cengaver anında bütün tankları cape sokuyor, saldıraya düşsem, bizim ağırların bir tanesi bile cape girmiyor. WG rastgele savaşlardan sonra, zaten yeni öncephe kipinde bu savaşlarada müdahale etmişti bana göre, ama bu müdahale ayyuka çıkmış durumda...

Aslında WG'nin bu sistemini ispat etmek zor değil, fakat WG tüm savaşlar için geniş istatistik tutacak programlar için verileri aşırı şekilde karışık ve eksik olarak sunuyor. Bunu da bilinçli olarak yaptığına inanıyorum, zira piyasada savaş bazlı tüm savaş verilerini inceleyen bir istatistik programı yok. Ben Excel üzerinde yazmaya çalışıyordum böyle bir program ama gerçekten veriler çok arapsaçı. Bazı verilere ulaşmak için kulağınızı öteki taraftan tutmanız gerekiyor. Ayrıca savaş bitmeden (tankı yokedildiği için) terk edilen savaş raporlarında ise verileri eksik sunuyor. Halbuki bu verileri tam olarak işlemekte bir sıkıntı olmaması lazım. Dolayısı ile çoğu kişi savaşın sonucunu beklemeden çıktığı içinde yapılacak sağlam bir istatistik programında da bu veriler iyi analiz edilemeyecek demektir. 

WoT nereye gidiyor bilmiyorum ama sıkıntıları her geçen gün artıyor...

Edited by l3oomerangg, 16 April 2019 - 02:10 AM.

_Cigamoon_ #179 Posted 16 April 2019 - 04:23 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 25684 battles
  • 357
Aynen katılıyorum sana,  önceki aşamada yüzbaşının altına düşmüyorken dün yaptığım 6 7 savaşta 1 kez yüzbaşı alabildim, diğerleri fix teğmen. Savaşlar inanılmaz hızlı bitiyor.  Takımlar bildiğin bot dolu sanki. Saldırırken cap den bihaber, savunmada ise 3 bölgenin  2sini boşaltıp tek  1 yerde  30 kişi camp yapıp adamların diğer bölgelerden  vız diye geçip takır takır hedefleri 5 dakikada indirmesini izleyen mallar sürüsü.  Her aşamada bir prestij rahat bitirdim ama bu kez pek iyimser değilim Rahat rahat zevkle oynadığımız  Bi öncephe vardı ona da çomak soktu wg. GG wg oyuncu kaybetmek için elinden geleni yapmaya devam :medal:

l3oomerangg #180 Posted 16 April 2019 - 03:47 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 37442 battles
  • 1,179
  • [FATIH] FATIH

Daha önceki öncephe deneyimlerine istinaden, savunma kulelerinin can puanlarını düşürdüler, ama bu arada tekerlekliler oyuna eklendi ve ana hedefler aktif olduktan sonra, çok hızlı bir şekilde arkaya sızabiliyorlar. Savaş sürelerinin oldukça kısalmasının sebeplerinden biri bu ama tabii bu 3. haftada farklı durumlarda var gibi görünüyor...

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users