Jump to content

2019 Ön Cephesi Hakkında

• Please log in to reply
194 replies to this topic

Spartiat777 #181 Posted 16 April 2019 - 03:52 PM

Captain

• Player
  • 40413 battles
  • 2,066

View Postl3oomerangg, on 16 April 2019 - 05:47 PM, said:

Daha önceki öncephe deneyimlerine istinaden, savunma kulelerinin can puanlarını düşürdüler, ama bu arada tekerlekliler oyuna eklendi ve ana hedefler aktif olduktan sonra, çok hızlı bir şekilde arkaya sızabiliyorlar. Savaş sürelerinin oldukça kısalmasının sebeplerinden biri bu ama tabii bu 3. haftada farklı durumlarda var gibi görünüyor...

ASIA'da "hafif tank toplarına karşı ihtiyaç duyulan koruma" gerekçesiyle kule yan zırhlarını arttırıp üs işgal sürelerini azaltmışlar. Bir de hava bombardımanına ayar çekmişler, daha geniş alanda etkili olup daha az hasar verecekmiş. Diğer bölgelere de uygulanabilir diyorlar:

https://www.mmowg.ne...t-line-changes/

l3oomerangg #182 Posted 16 April 2019 - 03:56 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38096 battles
  • 1,280
  • [FATIH] FATIH

View PostSpartiat777, on 16 April 2019 - 03:52 PM, said:

ASIA'da "hafif tank toplarına karşı ihtiyaç duyulan koruma" gerekçesiyle kule yan zırhlarını arttırıp üs işgal sürelerini azaltmışlar. Bir de hava bombardımanına ayar çekmişler, daha geniş alanda etkili olup daha az hasar verecekmiş. Diğer bölgelere de uygulanabilir diyorlar:

https://www.mmowg.ne...t-line-changes/

Ben öncepheyle ilgili saatlerce otutup, bir dünya geri bildirim yazdım, daha yarısı bile değildi sorunlarla ilgili yazdıklarım ama ilgili yerlere iletildiği bile şüpheli...

Sharp1903 #183 Posted 16 April 2019 - 07:06 PM

Captain

• Player
  • 39427 battles
  • 2,223

Tekerlekliler zaten başlı başına bir sorun. Rezalet ya, ne mermi yiyorlar ne palet. 

tuyun #184 Posted 16 April 2019 - 07:43 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27923 battles
  • 347
  • [RYNOX] RYNOX
edited

Edited by 11poseidon11, 17 April 2019 - 06:01 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, küfür sebebi ile degistirilmistir.

innocenT_deviL #185 Posted 17 April 2019 - 04:21 PM

Captain

• Player
  • 30187 battles
  • 2,282

Karşı takımdaki P44 Pantera bi yerden tanıdık geliyor ama...? :trollface:

Spoiler

Far_Beyond_Driven #186 Posted 17 April 2019 - 05:02 PM

Captain

• Player
  • 29976 battles
  • 2,267
  • [MEME] MEME
Mac basi hedeflerin arkasina sarkan tekerlekliler,onun peşine dusen hafif ve medler,cap sifirlamak icin yolo yapanlar vs...FL de komedi bitmiyor ki :trollface:

l3oomerangg #187 Posted 17 April 2019 - 09:05 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38096 battles
  • 1,280
  • [FATIH] FATIH

View PostinnocenT_deviL, on 17 April 2019 - 04:21 PM, said:

Karşı takımdaki P44 Pantera bi yerden tanıdık geliyor ama...? :trollface:

Spoiler

Hiç farkında değilim, hangi maçta yakalandım acaba sana :) Pantera'ma yeni mürettebat kasıyorumda, Progetto ve EBR ile 3 lü çektiriyorum, fena olmuyor.

Not: Bu arada @tuyun"un yazısında ne yazıyordu, sende vardır ? Ben sanki o yazıyı okudum ve küfür falan gördüğümü hatırlamıyorum.

tuyun #188 Posted 17 April 2019 - 09:25 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27923 battles
  • 347
  • [RYNOX] RYNOX

View Postl3oomerangg, on 17 April 2019 - 09:05 PM, said:

Hiç farkında değilim, hangi maçta yakalandım acaba sana :) Pantera'ma yeni mürettebat kasıyorumda, Progetto ve EBR ile 3 lü çektiriyorum, fena olmuyor.

Not: Bu arada @tuyun"un yazısında ne yazıyordu, sende vardır ? Ben sanki o yazıyı okudum ve küfür falan gördüğümü hatırlamıyorum.

edited

Edited by 11poseidon11, 18 April 2019 - 06:14 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, moderasyon ve cezalarin tartisilmasi sebebi ile degistirilmistir.

innocenT_deviL #189 Posted 17 April 2019 - 10:41 PM

Captain

• Player
  • 30187 battles
  • 2,282

View Postl3oomerangg, on 17 April 2019 - 11:05 PM, said:

Sabaha karşı 4-5 arası saatlerde.

Bizim takım o kadar hızlı bastı ki A kanadından, Caernarvon AX bile ağır kaldı hep geride kaldım doğru dürüst hasar atamadım o yüzden. En son hedefler açılınca baktım sizden kimse savunmuyor bari hedefe gideyim dedim, mermi sayısına dikkat etmemişim. 1.hedefe yandan sıkıyorum sıkıyorum delmiyor lan noluyor diyorum sonra dank etti ötekiler bitmiş patlayıcı mermiye geçmiş :trollface: Geri dönüp ikmal yapayım dedim o sıra sizinkiler o bölgede canlandılar, kaçacak yer yok mermi de bitti kaldım öyle :trollface:

SupremeMaster #190 Posted 18 April 2019 - 12:17 AM

Warrant Officer

• Player
  • 35785 battles
  • 902
  • [M-O-M] M-O-M
Her fl haftası girip zorla kendimi sinir ediyorum ödül tank alıcam diye. Şu işleri biraz daha düzene sokun. Hatta gerekirse ödül alanlar bir daha geri giremesin. İlk frontline tke seferlikti iyiydi güzeldi kısaydı ve tadındaydı. Bu tam bir hezimet 5 7 vardiyası var gibi.

l3oomerangg #191 Posted 18 April 2019 - 01:54 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 38096 battles
  • 1,280
  • [FATIH] FATIH

View PostSupremeMaster, on 18 April 2019 - 12:17 AM, said:

Her fl haftası girip zorla kendimi sinir ediyorum ödül tank alıcam diye. Şu işleri biraz daha düzene sokun. Hatta gerekirse ödül alanlar bir daha geri giremesin. İlk frontline tke seferlikti iyiydi güzeldi kısaydı ve tadındaydı. Bu tam bir hezimet 5 7 vardiyası var gibi.

Hacı öyle deme yaf. İşin ucunda ödül tanklar olması güzel ama ben ön cepheyi rastgele savaşın tekdüzeliğinden kurtulmak için oynuyorum. Zira garaj WarGaming'in bir şekilde hediye ettiği irili ufaklı 33 tane premiumdu, özeldi vs.. tankla dolu. İçlerinde oynadığım ise sadece 2-3 tane. Dolayısı ile ödül tankları çok fazla umursamıyorum. Öncephenin en güzel tarafı hata kaldırabiliyor olması. Rastgele savaşta bazen yaptığınız ufak bir hata ile garajın yolunu boylarsınız ve o savaşta birşey yapamadığınız için siniriniz bozulur. Öncephede ise daha cesur ve atak oynama şansınız var. Hata mı yaptınız, tankınız mı yokedildi, problem etmiyorsunuz. Hemen yeni bir araç seçip savaşa devam. Sizi yokedene kıl mı oldunuz, alın EBR yi saldırın üzerine :) İlk öncephe çok daha zevkliydi. Şimdi WarGaming biraz içine etmiş bile olsa da, hala rastgele savaşa bin basar bence. Ben prestij aşamasının sonuna gelince, gene öncephe oynamaya devam ediyorum. Keşke bu mod iyice adam edilip World of Tanks - Frontline olarak ayrı bir oyun olarak gelseydi...

turks16 #192 Posted 18 April 2019 - 05:31 AM

Corporal

• Player
  • 25299 battles
  • 123
  • [TR-U1] TR-U1
Ben hala birinci prestiji alamadım 27 seviyedeyim bu gidişle 5 veya 6 aya alabilirim :) çok sıkıcı be abi dayanılmaz ödül tankı filan aman.

tuyun #193 Posted 18 April 2019 - 08:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 27923 battles
  • 347
  • [RYNOX] RYNOX

edited

Edited by 11poseidon11, 19 April 2019 - 06:03 PM.
Bu post moderasyon ekibi tarafindan, moderasyon ve cezalarin tartisilmasi sebebi ile degistirilmistir.

l3oomerangg #194 Posted 19 April 2019 - 04:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 38096 battles
  • 1,280
  • [FATIH] FATIH

Dün akşam itibariyle V. Prestij aşamasına ulaştım. Fakat daha önce yaptığım gibi öncephe oynamaya devam edeceğim için prestij sıfırlaması yapmadım. Sıfırladığım zaman 9 prestij puanına ulaşacağım, STA-2 alınabilir durumda, önümüzdeki hafta WZ-111 alınabilir duruma gelecek ama gizli tankı görene kadar hiçbirini almayı düşünmüyorum.

"Sezon sonundan sonra tank takasından sonra kalan Prestij Puanları küçük miktarda Tahvil ve Altın ile takas edilebilir. Takas ancak ödül tanklarından herhangi birini edinmek imkânsızsa yapılabilir."

Aslında hiçbirini almayıp, prestij puanlarını altın ve tahvile çevirmeyi de düşünüyordum. Ama yukarıdaki yazı hevesimi kırdı, yani tankları almadan prestij puanlarını altın ve tahvile çeviremeyeceğiz. 27 prestij puanı ile 8100 altın ve 2700 tahvil alabilirdim. Sonuçta verilen premium tankların çoğu garajda süs niyetine yatıyor. Bu hevesimde kursağımda kaldığına göre, sanırım Emil 1951 ve iyi birşeyse IX seviye olan tankı alacağım.

Bu öncephe haftasının bir kritiğini yaparsak, ortalama savaş süreleri önceki haftalara göre 1 dakika kadar kısalmış durumda. Yavaş yavaş herkes öncephenin püf noktalarını öğreniyor. Ama bu öncephe aşamasını premium hesapla ve yedekte açarak oynadığım için, normale göre neredeyse 2 katı kredi ve serbest deneyim kastım. Geçen ki kredi ile premium gün etkinliği ve maratondan gelen premium günler öncephe haftasına sarktı ve çok da güzel oldu. Tüm öncephe aşamalarında 32m kredi kasmışım ki, sadece son aşamada premium hesap vardı. Tabii öncepheyi genelde premium tanklarla oynadığım için bu böyle, yoksa normal tanklarla oynadığımızda kredi gelirlerinde bir fark olmadığını çok net görebiliyorsunuz. Zevk alarak oynamak istiyorsanız bence olmazsa olmaz 3 tank Progetto - EBR 75 - Pantera üçlüsü olmalı. Caernarvon AX aslında öncephe için ideal tanklardan birisi, fakat zaman zaman ağır kalması, cephe ele geçirildikten sonra, diğer cephelere sevkinin uzun sürmesi çok fazla vakit kaybına sebep oluyor. TS-5 ne rastgele savaşlarda ne de öncephe de daha oynamadım, onu da belki bir ara test ederim. SU-130PM i öncephede pek tercih etmiyorum, zira spotlandıktan sonra çok kolay bir hedef. Normal aşamalarda pek KMT oynamadım ama aşamalar tamamlandıktan sonra zevk için oynadığım maçlarda Lorr 155 51'i alıyorum. Eğer savunmadaysam 9 dakikada, neredeyse hiçbirşey yapmadan "General" rütbesine ulaşıyorum. Bu konuda geri bildirimlerimi yaptım ama henüz değişen birşey yok. Bu öncephede KMT'ler rütbe atlama konusunda inanılmaz şekilde avantajlı. Haksız rekabet gırla gidiyor yane...

Şimdilik değerlendirmelerim bunlar, herkese bol şanslar...

cato16 #195 Posted 20 April 2019 - 06:38 PM

Private

• Player
  • 20753 battles
  • 14
  • [FETH] FETH
Ön cephe modu tekerlekli araçların bu modu katletmesi yüzünden benim için bitmiştir. Tek kelime ile REZALET. 

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users