Jump to content

2019 Ön Cephesi Hakkında

• Please log in to reply
277 replies to this topic

ali1234512 #241 Posted 24 September 2019 - 05:46 AM

Major General

• Player
  • 41810 battles
  • 5,547
  • [CURE] CURE

taretten yemiyor  bi tık daha hızlı geldi bana dpm  fazla   dagılması  fazla gözüksede oyun içinde fark yaratmıyor

bence en büyük özelliği tarette yememesi 8 tier maçlarda özellikle çok üstün yapıyor bu özellik

kilic222 #242 Posted 25 September 2019 - 02:20 PM

Brigadier

• Player
  • 44117 battles
  • 4,027

WOT 18 gün daha kapalı :(

Oyuna girdim, 18 gün sonra başlayacak diyor :)

CCCommander #243 Posted 25 September 2019 - 03:16 PM

Sergeant

• Player
  • 59466 battles
  • 250
  • [FERSA] FERSA

View Postkilic222, on 25 September 2019 - 01:20 PM, said:

Neden?

Spartiat777 #244 Posted 25 September 2019 - 03:17 PM

Lieutenant Сolonel

• Moderator
  • 46115 battles
  • 3,268
  • [TOHAT] TOHAT

View PostCCCommander, on 25 September 2019 - 05:16 PM, said:

Neden?

"Sadece ön cephe" oyuncusu çünkü. Ümitle her gün girip bakıyor, tarihi belli olsa da.

kilic222 #245 Posted 27 September 2019 - 02:22 PM

Brigadier

• Player
  • 44117 battles
  • 4,027
Ön Cephe varda bizmi oynamıyoz. Yok abi, yapçak bişi yok. WOT orda duruyo, ama sevgilim yok.

fisiko #246 Posted 02 October 2019 - 08:57 AM

Private

• Player
  • 34912 battles
  • 2
  • [TR-AK] TR-AK
Sta 2 garajımda var. Prestij puanıyla almak istesem altın karşılığı mı gelir. Bilgisi olan bu çakallığı deneyen, benim gibi düşünen var mı acaba? 

innocenT_deviL #247 Posted 02 October 2019 - 09:14 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 35159 battles
  • 3,319
  • [TOHAT] TOHAT

View Postfisiko, on 02 October 2019 - 10:57 AM, said:

Sta 2 garajımda var. Prestij puanıyla almak istesem altın karşılığı mı gelir. Bilgisi olan bu çakallığı deneyen, benim gibi düşünen var mı acaba? 

Şöyle diyor ön cephe kurallarında:

Block Quote

Hesabınızda zaten STA-2 veya WZ-111 bulunuyorsa Prestij Puanlarını bunlar için takas edemezsiniz.

vuque #248 Posted 02 October 2019 - 10:00 AM

Community Manager

• WG Staff
  • 19077 battles
  • 4,002
  • [PNGS] PNGS

View Postfisiko, on 02 October 2019 - 09:57 AM, said:

Bizimkiler düşünmüş onu, garajınızda olan tankı alamıyorsunuz. ;)

francisco77_hero #249 Posted 02 October 2019 - 03:02 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41887 battles
  • 3,444
  • [TOHAT] TOHAT

View Postvuque, on 02 October 2019 - 11:00 AM, said:

Bizimkiler düşünmüş onu, garajınızda olan tankı alamıyorsunuz. ;)

bu ay tank takası var sanırım

kilic222 #250 Posted 04 October 2019 - 04:30 PM

Brigadier

• Player
  • 44117 battles
  • 4,027

View Postkilic222, on 25 September 2019 - 04:20 PM, said:

WOT a girip bakmak zor geliyor, o yüzden bu mesajdan hesaplıcam

Ayın 25 inde 18 gün kaldı demişsem, şimdi 8 gün filan kalmış. Önümüzdeki hafta çok yoğunum. Bakalım o 1 haftacık Ön Cephe süresinde uygun olucakmıyız.

kilic222 #251 Posted 14 October 2019 - 05:50 PM

Brigadier

• Player
  • 44117 battles
  • 4,027
Geldi be. Özlemişim

l3oomerangg #252 Posted 16 October 2019 - 12:57 AM

Captain

• Player
  • 43844 battles
  • 2,370
  • [FATIH] FATIH
Öncepheninde içine etmeyi başardın ya WG. Helal olsun...

francisco77_hero #253 Posted 16 October 2019 - 06:11 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 41887 battles
  • 3,444
  • [TOHAT] TOHAT

View Postl3oomerangg, on 16 October 2019 - 01:57 AM, said:

Öncepheninde içine etmeyi başardın ya WG. Helal olsun...

bu ay kredi yedeği açıp sadece premıum tankları kullanarak full para kasmak istiyordum ancak henüz daha öncephe için fırsat bulamadım...nedir problem..yeni harita zaten sıkıntılıydı üstüne yeni problemler mi başladı

l3oomerangg #254 Posted 16 October 2019 - 03:38 PM

Captain

• Player
  • 43844 battles
  • 2,370
  • [FATIH] FATIH

View Postfrancisco77_hero, on 16 October 2019 - 08:11 AM, said:

bu ay kredi yedeği açıp sadece premıum tankları kullanarak full para kasmak istiyordum ancak henüz daha öncephe için fırsat bulamadım...nedir problem..yeni harita zaten sıkıntılıydı üstüne yeni problemler mi başladı

Her öncephe haftasında yeni problemler ortaya çıkıyor. Yeni haritayı oynamak istemiyorum ama oyun illa her maç yeni haritaya atıyor. Tekrardan uzun süreli kitlenme, donma problemleri başladı. Kaç kere oyun 30 saniye süre ile dondu. Mühimmat yediğimde top yokedilmemiş bile olsa tankın ateş etmemesi gibi saçma bir sorun belirdi bende. Eminim bakıyorum tank sadece mühimmat yemiş, topta en ufak bir sorun yok. Zaten canım az adama gideyim bir iki atış yapıp öleyim diyorum. En az 5-6 kez başıma geldi dün geceden beri, sanki tankın topu yokedilmiş gibi, tank ateş etmiyor arkadaş. Delirdim ya....

innocenT_deviL #255 Posted 16 October 2019 - 06:10 PM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 35159 battles
  • 3,319
  • [TOHAT] TOHAT

View Postl3oomerangg, on 16 October 2019 - 05:38 PM, said:

Her öncephe haftasında yeni problemler ortaya çıkıyor. Yeni haritayı oynamak istemiyorum ama oyun illa her maç yeni haritaya atıyor. Tekrardan uzun süreli kitlenme, donma problemleri başladı. Kaç kere oyun 30 saniye süre ile dondu. Mühimmat yediğimde top yokedilmemiş bile olsa tankın ateş etmemesi gibi saçma bir sorun belirdi bende. Eminim bakıyorum tank sadece mühimmat yemiş, topta en ufak bir sorun yok. Zaten canım az adama gideyim bir iki atış yapıp öleyim diyorum. En az 5-6 kez başıma geldi dün geceden beri, sanki tankın topu yokedilmiş gibi, tank ateş etmiyor arkadaş. Delirdim ya....

Bu bahsettiğin donma ve kilitlenme problemi dikkat ettim bende gece saat 04:00'ten sonra başlıyor ve sadece ön cephede oluyor. Ön cephe 7.bölümde başladı ve halen devam ediyor. Kurulmuş saat gibi hergün aynı saatlerde başlıyor. Maçtaki herkeste olmuyor sanırım ama aynı anda başkalarına da oluyor ve o kişilerin bazıları zaten sohbete yazıyorlar.

Bende olan şeklini yazayım aynısı mı diye; önce bir kaç saniyelik kısa bir donma/kilitlenme oluyor. Herşey donuyor. Sonra devam ediyor kısa bir süre sonra bu sefer daha uzun süreli olarak tekrarlıyor. Her defasında donma süresi artarak en sonunda tamamen kilitlenene kadar devam ediyor. Alt+F4 işe yaramıyor. CTRL+ALT+DEL yapıp Görev yöneticisini seçiyorum ama ekrana gelmiyor (siyah ekran kalıyor). Tek çarem oturumu kapat diyorum sonra tekrar oturumu açıp sonra oyuna giriyorum. Daha önce 2 kez maç devam etmesine rağmen maça geri almadı ve savaşı terketmişim kabul etti. Maç sonunda baktım 0 deneyim 0 kredi, yedeklerim ve savaş performansım da yandı.

17:14 Added after 4 minute

Ha bide bir diğer sorun üssü ele geçiren kimse olmamasına karşın üs ele geçirme barının ekranda takılı kalması. Ayrıca üs ele geçirme sireni sürekli çalıyor o süreçte. Birinde boş yere uçak yolladım üsse. Ses zaten çok rahatsız ediyor bir süre sonra. Başka sektöre geçince susuyor ancak.

l3oomerangg #256 Posted 16 October 2019 - 08:11 PM

Captain

• Player
  • 43844 battles
  • 2,370
  • [FATIH] FATIH

View PostinnocenT_deviL, on 16 October 2019 - 08:10 PM, said:

Bu bahsettiğin donma ve kilitlenme problemi dikkat ettim bende gece saat 04:00'ten sonra başlıyor ve sadece ön cephede oluyor. Ön cephe 7.bölümde başladı ve halen devam ediyor. Kurulmuş saat gibi hergün aynı saatlerde başlıyor. Maçtaki herkeste olmuyor sanırım ama aynı anda başkalarına da oluyor ve o kişilerin bazıları zaten sohbete yazıyorlar.

Bende olan şeklini yazayım aynısı mı diye; önce bir kaç saniyelik kısa bir donma/kilitlenme oluyor. Herşey donuyor. Sonra devam ediyor kısa bir süre sonra bu sefer daha uzun süreli olarak tekrarlıyor. Her defasında donma süresi artarak en sonunda tamamen kilitlenene kadar devam ediyor. Alt+F4 işe yaramıyor. CTRL+ALT+DEL yapıp Görev yöneticisini seçiyorum ama ekrana gelmiyor (siyah ekran kalıyor). Tek çarem oturumu kapat diyorum sonra tekrar oturumu açıp sonra oyuna giriyorum. Daha önce 2 kez maç devam etmesine rağmen maça geri almadı ve savaşı terketmişim kabul etti. Maç sonunda baktım 0 deneyim 0 kredi, yedeklerim ve savaş performansım da yandı.

17:14 Added after 4 minute

Ha bide bir diğer sorun üssü ele geçiren kimse olmamasına karşın üs ele geçirme barının ekranda takılı kalması. Ayrıca üs ele geçirme sireni sürekli çalıyor o süreçte. Birinde boş yere uçak yolladım üsse. Ses zaten çok rahatsız ediyor bir süre sonra. Başka sektöre geçince susuyor ancak.

Aga yemin ediyorum, ben anlatmaya çalışsam bu kadar net ve güzel anlatamazdım. Aynen öyle bir durum var. Ben zaten bu hafta ilk dün gece oynayayım dedim. Gece 00:00 gibi başladım, saatler ilerledikçe bu takılma problemi ile karşılaşmaya başladım. Ve aynen anlattığın gibi, ilk başlarda kısa süreli, ikincisinde 15-30 saniye arası bir takılma ve üçüncüsünde tamamıyle bir donma. Alt + F4 çalışmıyor ve Ctrl + Alt + Del ile kapatıyorum oyunu. Şanslıysan savaş bitmeden dönüyorsun, ama onda da tankın yokedilmişse yani tank seçim ekranında ise, oyuna devam edemiyorsun çünkü ekran abuk bir şekilde geliyor ve tank seçilmiyor. İkinci kez kapatıp açarsan düzeliyor. Tabii oyuna girmek benim 1 dakika kadar zamanımı aldığından yaklaşık olarak en az 5 dakika kaybediyorsun. Ve o 0 deneyim olayını da bu tarz kitlenmelerde 2-3 kez yaşadım. Hele geçen öncephenin son oynadığım maçında General olup, en az 500k kredi alacağım maçta olup, 0 deneyim, 0 kredi ile cezalandırınca aşırı sinirlenmiştim ama son maç diyede üzerine gitmemiştim.

Özellikle geç saatlerde olmasının iki sebebi olabileceğini düşünüyorum. Ya birileri bir çeşit Ping hilesi kullanıyor (ki o saatlerde başka kişilerde de takılma sorununa denk geldim. Adamlar başıboş tankları sürüyorlardı veya oyun kitlenmiş tank doğmuş bekliyorlardı.), ya da bazı kullanıcılarda ki yüksek ping, bizim oyunumuzu da etkiliyor. Bir çok online oyunda bu tarz sorunlara rastlamıştım eskiden. Birilerinin pingi yüksek olduğu zaman o kişinin etkinlik alanında olan herkesin pingi bozuluyordu. Hatta CS de idi sanırım, yüksek pingli oyuncular oyundan atılırdı, zira diğer oyuncular içinde oyunu çekilmez yapardı.

Şu yazından sonra, mutlu oldum valla. İnsan bu tarz sorunlara mutlu olur mu. Kafayı yiyecektim sadece bende var diye sorun, zira kimseden ses çıkmamış. Birebir aynı sorunu anlatmışsın.

Diğer mevzu ise daha önce geri bildirimleri yapıldı ama düzeltilmedi. Hatta Öncephe geri bildirimlerinde ben birkaç tane geri bildirim yaptım, hemen hiçbiri kale alınmadı. Bence iletilmedi bile, çünkü aynı sorunlar halen devam ediyor. 

Bu arada yukarıda belirttiğim topun ateş etmemesi problemi, sadece cephanelik yiyince falanda değil, normal bir zamanda bile oluyor. Özellikle aynı kişilerin oynadığı tanklara denk gelince çok kıllandım ama bilmiyorum. Özellikle tankın tek atışlık canı kaldığı zaman oluyor bende. Başka bu sorunu yaşayan var mı merak ediyorum açıkçası...

ATHELON_ #257 Posted 16 October 2019 - 10:38 PM

Warrant Officer

• Player
  • 33706 battles
  • 838
  • [RTRO] RTRO

AE phase ve Emil 1951 aynı anda kazanılabiliyor mu? yoksa birini seçmek mi gerekiyor? Bir şeyler duydum kafam karıştı. İkisini de alabilen var mı?

l3oomerangg #258 Posted 16 October 2019 - 11:07 PM

Captain

• Player
  • 43844 battles
  • 2,370
  • [FATIH] FATIH

View PostATHELON_, on 17 October 2019 - 12:38 AM, said:

AE phase ve Emil 1951 aynı anda kazanılabiliyor mu? yoksa birini seçmek mi gerekiyor? Bir şeyler duydum kafam karıştı. İkisini de alabilen var mı?

İkisini de alabilirsin. Şahsen ben EMIL 1951'i hiç sevmedim. Ama oynanış ve tercih meselesi tabi.. AE Phase I ise çok hoşuma gitti...

innocenT_deviL #259 Posted 17 October 2019 - 12:36 AM

Lieutenant Сolonel

• Player
  • 35159 battles
  • 3,319
  • [TOHAT] TOHAT

View Postl3oomerangg, on 16 October 2019 - 10:11 PM, said:

Bu arada yukarıda belirttiğim topun ateş etmemesi problemi, sadece cephanelik yiyince falanda değil, normal bir zamanda bile oluyor. Özellikle aynı kişilerin oynadığı tanklara denk gelince çok kıllandım ama bilmiyorum. Özellikle tankın tek atışlık canı kaldığı zaman oluyor bende. Başka bu sorunu yaşayan var mı merak ediyorum açıkçası...

Cephanelik demişken; ön cephede zaten yediğim her 3-5 atıştan biri garanti cephanelik hasarı. Randomda belki 100 maçta bir cephanelik hasarı yiyen tanklarım bile ön cephede coşuyor. Kaç kere adamların (özellikle kiralık FL tankları kullanan botların) kaçarken tamamen salamasyon yaptığı atışlardan benim atış yapmamı engelleyecek veya zorlaştıracak parça hasarları (cephanelik, top, kule) ve/veya mürettebat yaralanmaları (topçu, komutan) yaşadım. Hatta çoğu zaman bunların birkaçı aynı anda oluyor. Sadece hasar veren bir atış yediğimde şükrediyorum artık. Bilmiyorum, belki benim şansımadır belkide çoğu kişiye oluyordur ama ben kendi adıma bunu çok ama çok sık bir şekilde yaşıyorum ön cephede.

Bahsettiğin tankın ateş etmemesi olayı da başıma geldi ama ben onu kablosuz klavye/mouse kullanmama bağlıyordum. Demek ki o da genel bir sorun olabilir o zaman.

l3oomerangg #260 Posted 17 October 2019 - 02:48 AM

Captain

• Player
  • 43844 battles
  • 2,370
  • [FATIH] FATIH

View PostinnocenT_deviL, on 17 October 2019 - 02:36 AM, said:

Cephanelik demişken; ön cephede zaten yediğim her 3-5 atıştan biri garanti cephanelik hasarı. Randomda belki 100 maçta bir cephanelik hasarı yiyen tanklarım bile ön cephede coşuyor. Kaç kere adamların (özellikle kiralık FL tankları kullanan botların) kaçarken tamamen salamasyon yaptığı atışlardan benim atış yapmamı engelleyecek veya zorlaştıracak parça hasarları (cephanelik, top, kule) ve/veya mürettebat yaralanmaları (topçu, komutan) yaşadım. Hatta çoğu zaman bunların birkaçı aynı anda oluyor. Sadece hasar veren bir atış yediğimde şükrediyorum artık. Bilmiyorum, belki benim şansımadır belkide çoğu kişiye oluyordur ama ben kendi adıma bunu çok ama çok sık bir şekilde yaşıyorum ön cephede.

Bahsettiğin tankın ateş etmemesi olayı da başıma geldi ama ben onu kablosuz klavye/mouse kullanmama bağlıyordum. Demek ki o da genel bir sorun olabilir o zaman.

Çok garip şeyler oluyor. Bugün 18 maç yaptım. İlk 16 maçta hiçbir sıkıntı olmadı. Sonra 17. maçta iken kitlenme yaşadım, hiç öncesi takılması falan olmadan. Saate baktım tam olarak 04:00'dı. Oyunun kapatıp açmak zorunda kaldım. Daha sonraki maçta aynı sorunu birkez daha yaşadım. Valla garipliğin bu kadarına pes. Saate göre kitlenme sorunu yaşıyoruz. Hatta son savaşta oyunu donmuş bir oyuncuya daha denk geldim. Tankı olmayacak yere tırmanmaya çalışıyordu. 

Diğer ateş edememe sorunu bugün çok azdı. Tüm gün sanırım bir kez yaşadım. Zaten bu sorun oluştuğunda genelde tek atışlık canım kalmış oluyor ve sıcak savaşın içindeyken oluyor.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users