Jump to content

2019 Ön Cephesi Hakkında

• Please log in to reply
176 replies to this topic

Rapator79 #41 Posted 11 February 2019 - 07:20 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24223 battles
  • 454
Şu anda modda kuyruk dolu uyarısı veriyor...Belediyelere sesleniyorum tanzim ön cephe modu istiyoruz...Wg bize bakmiyir...

barzo_twitch #42 Posted 11 February 2019 - 07:47 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12478 battles
  • 88

İlk defa oynayan birisi olarak kip yakından savaşmak isteyen oyuncuları üzüyor zaten 60 kişiden 30u skorpion vs. 10 tanesi procetto ve carcörlü tanklar,geriye kalan 20 kişide defender light med felan.

Uzaktan uzağa savaşlar çok fazla yaşanıyor yani stok tank kasmak isteyenler ciddi anlamda üzülür,stok ıs-3 kasacaktım sözde kan beynime sıçradı resmen full gold ve azık kullanmama rağmen mesafeler çok uzak olduğu için russian bias confirmed olmuyor.

Onun dışında şehir kısımları bollaştırılabilirdi çok zevkli ağır tank kapışmaları geçerdi,haritanın çok az bir kısmı şehir oda çok işlevsiz kalmış kimse oraya yönlenmiyor,herkes sınaypırcılık oynuyor bu yüzden spotçu tankları iyi oynayan arkadaşlar ciddi anlamda deneyim ve kredi kazanırlar.

Sinir bozucu mevzulardan biride bazı yerlerde nişangah kayması yaşanıyor,yani hulldown pozisyonunda atış yapacaksınız nişangah birden yukarı kayıyor yani modellemede sıkıntı var.

Edited by barzo_twitch, 11 February 2019 - 07:56 PM.

l3oomerangg #43 Posted 11 February 2019 - 08:12 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36837 battles
  • 1,056
  • [FATIH] FATIH

Önce ki FrontLine modu 1,5 sene önceydi sanırım ve aşırı şekilde zevkliydi benim açımdan. Fakat çok fazla bir değişiklik olmamasına karşın bu sefer bana tat vermedi. Bunda en büyük etkenin bu sürede oyuna sonradan gelen hormonlu ağır tanklar olduğunu düşünüyorum. Önceki FrontLine da hiç olmayan veya çok kullanılmayan bazı tanklar bu seferki FrontLine da sıkça karşımıza çıkmaktalar.

IS-3A (yoktu)

Caernarvon AX (yoktu)

ELC Even90 (yanlış hatırlamıyorsam, bu tankta yoktu)

SU-130PM (yoktu, daha çok RHM lerin yerini almış durumda)

Defender/Obj 252U (Nadiren denk geliyorduk, şimdi bolcana var)

Löwe (Sanırım bu arada buff almıştı Löwe emin değilim ama hulldownda delinmeyen tanklardan)

VK 100.01P (Bu tank eğer yanlış hatırlamıyorsam, önceki FL de kullanılıyordu ama bu kadar sık karşımıza çıkmıyordu)

Somua SM (Bu tankta yanlış hatırlamıyorsam önce ki FL de yoktu, hem şarjörlü hem hormonlu, önden delinmeyen şarjörlü tank)

Eskiden bu modda gold mermi atmaya çok fazla ihtiyaç duymazdık. Şimdi ise gold mermiyle bile önden delinmeyen tanklarla dolmuş durumda. Bu da bazen işkenceye dönebiliyor.

FrontLine modu genel olarak tank kasmak için oynanılacak bir mod değil ve hemen hemen herkes Premium tanklarla oynamayı tercih ediyor. Bu da aslında WG nin premium tank politikasını ortaya koyuyor. Çünkü hemen her premium tank kendi  seviyesinde, premium olmayan muadillerinden daha üst seviyede. Ayrıca sistemde değiştirmedikleri bazı sıkıntılar burada da göze çarpıyor. Mesela kazanıp kaybetmenizin rütbenize bir etkisi yok, alınacak madalyalara bir etkisi yok. Dolayısı ile elde edilen rütbelerle toplanan puanlar aynı olduğundan, çoğu kişi kazanmak için değil, sadece rütbesini yükseltip, madalya almak için oynuyor. Bu da oyunu iyice zevksiz bir hale getiriyor.

Daha önce ki FrontLine da bir günde 1 prestij aşamasını bitirebiliyordum. Şimdi ise oynamak zevk vermediği için hemen her oyun arasında 1 saat ara veriyorum. Yeni FL deki en önemli ve olması gereken değişiklik, saldıran ekiplerin "doğma" bölgeleri, rakip tarafından pusulanamıyor. Eski FL yi bilenler bilir, özellikle C bölgesinde savunan ekip, rakibin oyuncu gücünü azaltıp erittikten sonra, daha ileri gidip, tepeden saldıran ekibin yeniden doğan tanklarını daha ne olduklarını anlamadan yokediyorlardı (Ben çok yokediyordum açıkçası :hiding: ). Fakat hala burada bir sıkıntı var. O da şudur ki; saldıran ekibin oyuncuları belli bir sektörde azaldığı zaman, o sektörde yeniden doğan tanklar korunaklı bölgede değil, daha ileride doğuyorlar. Burada pusu kurmuş düşman tankları da sizi çeviriyorlar ve sizi yokediyorlar. Bu bölgeyi o saatten sonra ele geçirmek çok zor bir hal alıyor. Umarım anlatabilmişimdir.

Şimdilik yeni modla ilgili düşüncelerim bunlar. Bol şanslar...

Sharp1903 #44 Posted 11 February 2019 - 08:53 PM

Captain

• Player
  • 39380 battles
  • 2,113

Yılbaşı etkinliği olsun, bu tarz etkinlikler olsun, WG bence bir etkinlik sunucusu ayarlamalı kısa süreli ;) 

https://wothaber.wor...e-yogun-ilgi/  

ElbisHan #45 Posted 11 February 2019 - 09:22 PM

Lieutenant

• Player
  • 82347 battles
  • 1,790
  • [GEN_Y] GEN_Y
Random maçtan gram farkı yok. Ne takım dengesi, ne oyuncu kalitesi ... Umduğum gibi çıkmadı diyebilirim ...

Tr_KeBaB #46 Posted 11 February 2019 - 09:22 PM

Private

• Player
  • 26813 battles
  • 37
  • [TR-U] TR-U
Yok söyle olsaydı böyle olsaydı denicem para kasmak için en güzel kip bir tane bile gold mermi atmadan şunu delebilecemmi derdi olmadan kafa rahat bi şekilde oynuyorum eline sağlık wg

Rapator79 #47 Posted 11 February 2019 - 09:32 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24223 battles
  • 454

Bu sene ödül miktarları artmış eğer bu iyi yanı, diğer taraftan ana hedeflerin canlarının azaltılması bu seferde savunan için kötü olmuş...Tam maçı aldım diyorsun boş olan bir hedefe iki şarjörlü gelip 15 sn de maçı alabiliyorlar...Randomda oynayamadığım stok 8 leri kasarım diyordum ama zor oluyor, akmasa da damlıyor diyelim, beklediğim hızda ilerlemiyor...Ödül tanklarını alma işi her ay düzenli oynayanlar için zor olmaz diye tahmin ediyorum...Günde 10 maç ile 5.aydaki haftada alınır tanklar...

@Sharp1903 Sayın jurnalci, wot istatistik haberini çok beğendim, devamı gelsin lütfen...:medal:

l3oomerangg #48 Posted 11 February 2019 - 10:00 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36837 battles
  • 1,056
  • [FATIH] FATIH

View PostElbisHan, on 11 February 2019 - 09:22 PM, said:

Random maçtan gram farkı yok. Ne takım dengesi, ne oyuncu kalitesi ... Umduğum gibi çıkmadı diyebilirim ...

Önceki FL den çok ufak tefek değişiklikler var ama daha önce dediğim gibi hormonlu delinemeyen tankların artık çok olması, kipin eski havasını maalesef bitirmiş. Zira o hormonlu tankların çoğunu 10 seviye tanklar bile önden çok zor deliyor, hatta çoğu zaman delemiyor. Ayrıca savaş başına kazanılan madalyalardan da TAHVİL geliyordu, önceki kipte. Maalesef onu kaldırmışlar ki bu bence hiç iyi olmamış. Oyuna artı katan bir faktördü.

Daha önceki FL de alınan madalyalara göre kazanılan TAHVİLLER şu şekildeydi;

Demir Kalkan - 5 Tahvil

Uzman Vurucu - 5 Tahvil

Üstün Silah - 10 Tahvil

Ordu Generali - 40 Tahvil

Küçük Ordu - 10 Tahvil

Akmasa da damlıyordu bea... 

View PostTr_KeBaB, on 11 February 2019 - 09:22 PM, said:

Yok söyle olsaydı böyle olsaydı denicem para kasmak için en güzel kip bir tane bile gold mermi atmadan şunu delebilecemmi derdi olmadan kafa rahat bi şekilde oynuyorum eline sağlık wg

Kredi getirisi random maçlardan çok fazla değil, hatta oynanan süreye göre az bile diyebiliriz. Sadece insanlar random maçlarda normal tanklarla daha çok oynadıklarından, burada full pre tanklarla oynayınca çok kredi kastıklarını zannediyorlar. İşin aslı ise ben şu an bir FL maçında kazandığım krediyi, sadece tek bir premium tankla 10 dakikada alabiliyorum. Tabii aşamalardan kazanılan kredilerle bir nebze dengeleniyor ama emin olun, bu kipte oynadığınız sürede, gene aynı premium tanklarla random maç atsanız, daha fazla kredi kazanırsınız. Ayrıca bunda IX ve X tank görmediğiniz için, çok nadir gold mermi kullanıyorsunuz veya hiç kullanmıyorsunuz. Buna rağmen aslında gelen kredi yerlerde sürünüyor bence...

Örneklemek gerekirse; oynadığım 11 FL maçında savaş geliri olarak 633478 kredi + aşama geliri olarak 570000 kredi = toplamda 1203478 kredi toplamışım. Bu savaşların toplam süresi 253 dakika 18 saniye. Bu savaş süresinde 30-40 arası savaş yapılır. 30 savaştan hesaplasak ve her savaşta bu premium tanklarla 40k kredi ortalamasını tutturduğumuzu varsayarsak (ki Progetto ve T-44-100 veya SU-130PM ile üstüne bile çıkarım), normal savaşlardan kredi getirisi olarak bir artısı olmadığını açık ve net olarak söyleyebilirim. Aşamalardan kazanılan kredilerde dahil bu hesaba dikkatinizi çekerim.

isozorro #49 Posted 11 February 2019 - 10:31 PM

Corporal

• Player
  • 22730 battles
  • 129
Biz bu ödülleri sadece 1 hafta içinde mi alabilcez yoksa diğer bölümlerde de alma imkanımız olacakmi
21:32 Added after 0 minutes
Özellikle tank ödülleri yani sadece 1 hafta için mi açık olacak. Diğer bölümlerin ödülleri farklı mi
21:36 Added after 4 minutes

View PostRapator79, on 11 February 2019 - 06:20 PM, said:

Şu anda modda kuyruk dolu uyarısı veriyor...Belediyelere sesleniyorum tanzim ön cephe modu istiyoruz...Wg bize bakmiyir...

bosalan çıksın beyler kadiyormus

Bagora #50 Posted 12 February 2019 - 12:18 AM

Major General

• Player
  • 43535 battles
  • 5,642
  • [_AVEL] _AVEL

View Postisozorro, on 11 February 2019 - 09:31 PM, said:

Biz bu ödülleri sadece 1 hafta içinde mi alabilcez yoksa diğer bölümlerde de alma imkanımız olacakmi
21:32 Added after 0 minutes
Özellikle tank ödülleri yani sadece 1 hafta için mi açık olacak. Diğer bölümlerin ödülleri farklı mi
21:36 Added after 4 minutes

bosalan çıksın beyler kadiyormus

zaten ilk hafta ne kadar ugraşırsan ugraş max. 3. mü 4. mü ne yapabilirsin prestij seviyeni(yani sistem max. 3-4 olmana izin verecek diğer seviyeler kapalı olacak) o ödülleri son haftaya kadar alma şansın olacak .

_kapgan #51 Posted 12 February 2019 - 01:36 AM

Lance-corporal

• Player
  • 21139 battles
  • 91
  • [PATRN] PATRN

View Postl3oomerangg, on 11 February 2019 - 11:00 PM, said:

Önceki FL den çok ufak tefek değişiklikler var ama daha önce dediğim gibi hormonlu delinemeyen tankların artık çok olması, kipin eski havasını maalesef bitirmiş. Zira o hormonlu tankların çoğunu 10 seviye tanklar bile önden çok zor deliyor, hatta çoğu zaman delemiyor. Ayrıca savaş başına kazanılan madalyalardan da TAHVİL geliyordu, önceki kipte. Maalesef onu kaldırmışlar ki bu bence hiç iyi olmamış. Oyuna artı katan bir faktördü.

Demir Kalkan - 5 Tahvil

Uzman Vurucu - 5 Tahvil

Üstün Silah - 10 Tahvil

Küçük Ordu - 10 Tahvil

Kredi getirisi random maçlardan çok fazla değil, hatta oynanan süreye göre az bile diyebiliriz. Sadece insanlar random maçlarda normal tanklarla daha çok oynadıklarından, burada full pre tanklarla oynayınca çok kredi kastıklarını zannediyorlar. İşin aslı ise ben şu an bir FL maçında kazandığım krediyi, sadece tek bir premium tankla 10 dakikada alabiliyorum. Tabii aşamalardan kazanılan kredilerle bir nebze dengeleniyor ama emin olun, bu kipte oynadığınız sürede, gene aynı premium tanklarla random maç atsanız, daha fazla kredi kazanırsınız. Ayrıca bunda IX ve X tank görmediğiniz için, çok nadir gold mermi kullanıyorsunuz veya hiç kullanmıyorsunuz. Buna rağmen aslında gelen kredi yerlerde sürünüyor bence...

Örneklemek gerekirse; oynadığım 11 FL maçında savaş geliri olarak 633478 kredi + aşama geliri olarak 570000 kredi = toplamda 1203478 kredi toplamışım. Bu savaşların toplam süresi 253 dakika 18 saniye. Bu savaş süresinde 30-40 arası savaş yapılır. 30 savaştan hesaplasak ve her savaşta bu premium tanklarla 40k kredi ortalamasını tutturduğumuzu varsayarsak (ki Progetto ve T-44-100 veya SU-130PM ile üstüne bile çıkarım), normal savaşlardan kredi getirisi olarak bir artısı olmadığını açık ve net olarak söyleyebilirim. Aşamalardan kazanılan kredilerde dahil bu hesaba dikkatinizi çekerim.

11 maçta 1.2mil az değil mi maç başı 110k falan yapıyor bende presiz en az 250k kar kalıyor ayrıca bu kipte maç süresi uzun olduğundan daha fazla hasar atılabiliyor bence daha fazla kredi getirisi var

_DeVotchKa_ #52 Posted 12 February 2019 - 01:38 AM

Private

• Player
  • 4170 battles
  • 5

View Postl3oomerangg, on 11 February 2019 - 10:00 PM, said:

Demir Kalkan - 5 Tahvil

Uzman Vurucu - 5 Tahvil

Üstün Silah - 10 Tahvil

Küçük Ordu - 10 Tahvil

FL tanklar hala tahvil veriyor mu??

l3oomerangg #53 Posted 12 February 2019 - 02:21 AM

Second Lieutenant

• Player
  • 36837 battles
  • 1,056
  • [FATIH] FATIH

View Post_kapgan, on 12 February 2019 - 01:36 AM, said:

11 maçta 1.2mil az değil mi maç başı 110k falan yapıyor bende presiz en az 250k kar kalıyor ayrıca bu kipte maç süresi uzun olduğundan daha fazla hasar atılabiliyor bence daha fazla kredi getirisi var

Oyun sana nasıl davranıyor bilemeyeceğim. Bana aşağıdaki şekilde davranıyor. Yapılan savaşlarda çok nadir gold kullanmışımdır. %2 yi geçmez. Ayrıca bunların içerisinde sarf malzemeleri depoda bulunduğundan masraf olarak gözükmemekte. Çok fazla etki etmese de belirtmekte fayda var. Yapılan savaşlarda premium hesap ve savaş yedeği yok. Ha dersen ki sen kötü savaşlar çıkartmışsın, ona birşey diyemem.

01:28 Added after 7 minutes

View Post_DeVotchKa_, on 12 February 2019 - 01:38 AM, said:

FL tanklar hala tahvil veriyor mu??

Tam olarak neyi kastettiğinden emin olmasam da şöyle söyleyeyim. Eski FL de ki gibi alınan madalyalara artık Tahvil vermiyor. Fakat her tamamladığın prestij seviyesinde daha önce olduğu gibi gene Tahvil veriyor. Hatta bu sefer altında veriyor. Geçen sefer her prestij seviyesinde sadece 200 Tahvil veriyordu diye hatırlıyorum. Bu sefer ödüller aslında bayağı iyi ama tüm seneye yayılması sinir bozucu... 3 hafta da tamamlayabileceğim bir etkinliği WG tabii oyuncuları oyunda tutmak maksadıyla tüm seneye yaymış durumda... Ödülleri aşağıdan inceleyebilirsin...

HauleBirUsak61 #54 Posted 12 February 2019 - 07:59 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 7705 battles
  • 427

İnşallah hepiniz de olur :D

Bu nedir yauuuvvvv :D :D:D

TheLast_KebapBender #55 Posted 12 February 2019 - 09:35 AM

Lieutenant

• Player
  • 48774 battles
  • 1,759
  • [RISEN] RISEN

Daha öncekinde burda değildim ilk kez oynuyorum.. Pata küte karambole gittiği için wn8 e etkisi olmadığı için herkesin oynayabileceği bi oyun kipi.. 

Oyuna renk kattığı ortada... Bu tarz farklı oyun kipleri gelmeye devam etmeli.. 

ali1234512 #56 Posted 12 February 2019 - 10:38 AM

Brigadier

• Player
  • 37627 battles
  • 4,885
  • [TR-U] TR-U

View Postl3oomerangg, on 11 February 2019 - 11:00 PM, said:

Demir Kalkan - 5 Tahvil

Uzman Vurucu - 5 Tahvil

Üstün Silah - 10 Tahvil

Küçük Ordu - 10 Tahvil

ilk geldiğinde 100 dü  ordu generali

Calvados__ #57 Posted 12 February 2019 - 10:57 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 31333 battles
  • 349
Bu oyun mavi balina gibi bir şey olmaya başladı.Başka bir misyonu var o da insanları çileden çıkarmak.20'ye yakın oyunda 3 galibiyet nedir *** ya ? 

isozorro #58 Posted 12 February 2019 - 11:19 AM

Corporal

• Player
  • 22730 battles
  • 129

View PostCalvados__, on 12 February 2019 - 09:57 AM, said:

Bu oyun mavi balina gibi bir şey olmaya başladı.Başka bir misyonu var o da insanları çileden çıkarmak.20'ye yakın oyunda 3 galibiyet nedir *** ya ? 

suana kadar 7 maç filan atabilirim işten dolayı ama iyi takımlar denk geldi bana da galiba yenilgi yok

FLAME_OxyGeN #59 Posted 12 February 2019 - 12:28 PM

Lance-corporal

• Player
  • 28737 battles
  • 85
  • [TAF-G] TAF-G
İlk frontline geldiğinde fps yada oyun kaynaklı buglar vardı, şimdi ise yine var, yaptıkları bir şeyde hatasız gelse şaşardım .

l3oomerangg #60 Posted 12 February 2019 - 12:32 PM

Second Lieutenant

• Player
  • 36837 battles
  • 1,056
  • [FATIH] FATIH

View Postali1234512, on 12 February 2019 - 10:38 AM, said:

ilk geldiğinde 100 dü  ordu generali

Bende daha önce paylaştığım gibi listesi var. Yani bir çok konudan emin olmayabilirim ama madalyaların karşılığında verilen tahvillerden eminim. Geçen sene Mayıs ayındakinden önce bir kez daha FL modu geldi de benim haberim yoksa bilemeyeceğim. Ama bundan önce ki yani Mayıs 2018'de ki FL de dediğim gibi madalyalara ödüller dediğim şekildeydi. 

Not: Bu arada önceki FL 1,5 sene oldu gibi geliyordu ama geçen sene Mayıs ayında oynamışız. Oyun bizi çok fazla bağlamış sanırım, zaman kavramını unutmuşum.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users