Jump to content

2019 Ön Cephesi Hakkında

• Please log in to reply
194 replies to this topic

MrBotosh #61 Posted 12 February 2019 - 12:36 PM

Brigadier

• Community Contributor
  • 45714 battles
  • 4,394

View Postl3oomerangg, on 12 February 2019 - 04:21 AM, said:

Oyun sana nasıl davranıyor bilemeyeceğim. Bana aşağıdaki şekilde davranıyor. Yapılan savaşlarda çok nadir gold kullanmışımdır. %2 yi geçmez. Ayrıca bunların içerisinde sarf malzemeleri depoda bulunduğundan masraf olarak gözükmemekte. Çok fazla etki etmese de belirtmekte fayda var. Yapılan savaşlarda premium hesap ve savaş yedeği yok. Ha dersen ki sen kötü savaşlar çıkartmışsın, ona birşey diyemem.

01:28 Added after 7 minutes

Tam olarak neyi kastettiğinden emin olmasam da şöyle söyleyeyim. Eski FL de ki gibi alınan madalyalara artık Tahvil vermiyor. Fakat her tamamladığın prestij seviyesinde daha önce olduğu gibi gene Tahvil veriyor. Hatta bu sefer altında veriyor. Geçen sefer her prestij seviyesinde sadece 200 Tahvil veriyordu diye hatırlıyorum. Bu sefer ödüller aslında bayağı iyi ama tüm seneye yayılması sinir bozucu... 3 hafta da tamamlayabileceğim bir etkinliği WG tabii oyuncuları oyunda tutmak maksadıyla tüm seneye yaymış durumda... Ödülleri aşağıdan inceleyebilirsin...

Excel tablolarin cok hosuma gidiyor :girl::trollface:

deore79 #62 Posted 12 February 2019 - 01:34 PM

Sergeant

• Player
  • 38186 battles
  • 244
  • [-GAZI] -GAZI

Şu 9 tier halen merak konusu ne zaman açıklanacak acaba.

WZ111 ve STA2 yerine de TVP T 27 verilse EMIL1951 ile beraber çok güzel olurdu.

Edited by deore79, 12 February 2019 - 01:35 PM.

innocenT_deviL #63 Posted 12 February 2019 - 02:06 PM

Captain

• Player
  • 30045 battles
  • 2,238

@l3oomerangg

Block Quote

IS-3A (yoktu)

Caernarvon AX (yoktu)

ELC Even90 (yanlış hatırlamıyorsam, bu tankta yoktu)

SU-130PM (yoktu, daha çok RHM lerin yerini almış durumda)

Defender/Obj 252U (Nadiren denk geliyorduk, şimdi bolcana var)

Löwe (Sanırım bu arada buff almıştı Löwe emin değilim ama hulldownda delinmeyen tanklardan)

VK 100.01P (Bu tank eğer yanlış hatırlamıyorsam, önceki FL de kullanılıyordu ama bu kadar sık karşımıza çıkmıyordu)

Somua SM (Bu tankta yanlış hatırlamıyorsam önce ki FL de yoktu, hem şarjörlü hem hormonlu, önden delinmeyen şarjörlü tank)

Küçük bir düzeltme: Elc Even 90 vardı, ben kullandığım için net hatırlıyorum.

VK.100.01'i ben de dün bu FL'de takım cap yapmakta zorlanınca kullandım 2-3 maçta. Can puanı yüksek olması ve ölmediğin sürece cap sıfırlanmamasından dolayı saldıran takımda olduğunda işe yarayabiliyor.

Defender geçen seferkinde belki sana az denk gelmiştir, ben geçen seferkinde hatta "meğer ne kadar çok Defender sahibi varmış, randomda pek kullanmıyorlar ama bu kip gelince herkes kullanmaya başladı" diye düşünmüştüm.

Geçen seferden farklı olarak bu sene ben hiç Chrysler görmedim ki o da bugün satışa geldiğinden bugünden sonra olacaktır diye tahmin ediyorum.

Geçen seferkinin -beleş- kiralık tankları T32FL ile T44FL idi bu arada dip not olarak.

Block Quote

FrontLine modu genel olarak tank kasmak için oynanılacak bir mod değil ve hemen hemen herkes Premium tanklarla oynamayı tercih ediyor. Bu da aslında WG nin premium tank politikasını ortaya koyuyor. Çünkü hemen her premium tank kendi  seviyesinde, premium olmayan muadillerinden daha üst seviyede.

Buna kelimesi kelimesine katılıyorum. Bazı arkadaşlar diğer bir konuda tank kasmaktan falan bahsedince ben de bir niyetlendim ama kısa sürede anladım ki pek akıl karı değil (en azından benim için). Premium tanklar konusunda da aynen katılıyorum.

Block Quote

Kredi getirisi random maçlardan çok fazla değil, hatta oynanan süreye göre az bile diyebiliriz. Sadece insanlar random maçlarda normal tanklarla daha çok oynadıklarından, burada full pre tanklarla oynayınca çok kredi kastıklarını zannediyorlar. İşin aslı ise ben şu an bir FL maçında kazandığım krediyi, sadece tek bir premium tankla 10 dakikada alabiliyorum. Tabii aşamalardan kazanılan kredilerle bir nebze dengeleniyor ama emin olun, bu kipte oynadığınız sürede, gene aynı premium tanklarla random maç atsanız, daha fazla kredi kazanırsınız. Ayrıca bunda IX ve X tank görmediğiniz için, çok nadir gold mermi kullanıyorsunuz veya hiç kullanmıyorsunuz. Buna rağmen aslında gelen kredi yerlerde sürünüyor bence...

Buna da katılıyorum. Dün bu kipteki ilk maçım iyi geçti, General rütbesi falan aldım, verdiği para 176k, giderleri çıkınca 81k falan kar kaldı. Yukarıda arkadaş hem de presiz 250k'dan falan bahsetmiş ama 14-15k hasar ortalamayla oynayanlar oluyor, o şekilde bir ortalama tutturursan olur ancak o.

Spoiler

Sonraki maçlarda genelde 5-6k civarı hasar ortalamasıyla oynamama, hiç gold mermi sıkmamış olmama ve Progetto dışındaki tanklarda azık kullanmamama rağmen özellikle standart tank kullandığım maçların hepsinde zarar ettim. Caernarvon gibi mermisi ucuz bir tank bile zarar ediyorsa artık daha ne diyeyim...

Dün toplam 7 maç yapmışım. İlki dışında kar ettiğim 2-3 maçta ettiğim kar 10-20k arasıydı, diğerlerinde ise zaten zarar ettim.

Kredi olayı dışında ise ben genel olarak memnun kaldım. Geçen seferkinde lag konusunda daha fazla sıkıntı yaşamıştım, bu sefer normal random maçlarda neyse aynısı. İyi değil, gene yüksek pingim ama randomdakinden kötü değil anlatmak istediğim o. Onun dışında zaten zevkli bir mod olduğu için genel olarak memnunum ve keyif alarak oynuyorum. Yalnız keşke ödüllere ulaşmak daha kısa vadeye yayılsaydı bizim açımızdan daha motive edici olurdu sanırım.

Cerkuday #64 Posted 12 February 2019 - 02:28 PM

Warrant Officer

• Player
  • 14877 battles
  • 517
  • [TR-U] TR-U

Ön cephe ilk gün hakkında bir izlenim paylaşmak isterim arkadaşlar;

- Savunma modunda sadece ben ve takım arkadaşlarım bir cepheyi savunmaya çalışıyoruz sonuç = kaybediyoruz,

- Saldırı modunda sadece ben ve takım arkadaşlarım bir hattı yarıp ilerleme başarısı gösteriyoruz, diğer adamlar VK, OHO vb. moron tanklarla "cap bayrakları" etrafında snipe yapmaya çalışıyorlar; sonuç = kaybediyoruz.

- Bazen "ön cephe -savaşı başlat" denildiğinde "unics vb." bir hata alıp sizi maç arama aşamasına almıyor. Ya sürekli "savaş" diyecekciniz ve ya server değiştirip şansınızı değiştireceksiniz.

- Topçu desteği ve hava saldırısı tam bir rezalet. Skorpion-G ve Su-130 tarzı zırhsız tankların dışında kimseye 300 dmg'den fazla damage atabildiğimi hatırlamıyorum. Sadece palet atma sesini duymak için kullanılıyor sanırım.

Ve en önemlisi,

random maçda bir kez bile yandığını hatırlamadığım tanklar alev alev, sürekli mühimmat, taret & top hasarı palet + hasar alıyoruz. Büyük bir kısmın sırf bu modda biraz daha deneyim ve para kasabilmek adına hileli mod kullanımına yöneldiğini düşünüyorum. Oyundan birçok arkadaşım da benimle aynı fikirde.

Şahsi kanaatim, ön cephe modunda ya sadece "modhubs" daki modlar stabil olarak oyunda kullanılabilsin ya da mod klasörü tamamen kapalı hale gelsin.

İnanın bu hilekarlar çekilir çile değil. Yani 500 mt'den 70 ile zig-zag giden tanka palet hasar atmak, mühimmat atmak ve yakmanın sadece "şans" veya RNG faktörü ile anlatılabilmesi imkansız.

Lütfen yetkili arkadaşlar söylediklerimize biraz kulak verin.

Teşekkürler.

Edited by Cerkuday, 12 February 2019 - 03:49 PM.

onnoZZ #65 Posted 12 February 2019 - 03:51 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24866 battles
  • 344
  • [SA-AS] SA-AS

Dört gözle beklediğimiz frontline geldi. Ama bu oyun moduna oyuncuların gösterdiği ilgi ve sevgiyi WG es geçmemiş ve oyuncuyu sömürmek adına elinden geleni ardına koymamış.

Bildiğimiz gibi sezon boyunca ulaşmamız gereken 10 prestij seviyesi var. Birinci bölümde 3. presti seviyesine ulaşma şansı(!) tanımış bize WG. Peki bu nasıl olacak; ön cephe seviyesini ilk 30'a getirdiğimizde  1 prestij seviyesine ulaşacağız ve bunu 3 kere yaptığımızda 3. prestij seviyene ulaşmış olacağız. Sonraki sezonlarda da ön cephe seviyesini birer kere 30 yapıp ilerleyeceğiz. Bu strateji ile 8. sezon sonunda (Eylül ayında) 10. prestij seviyesine ulaşılabiliniyor.

Yazarak anlatınca ve tablo üzerinde çok kolay. Ama burada 2018 FL'dan farklı olan bir durum ortaya çıkıyor. Şuradaki tabloya göre ( https://www.reddit.com/user/koko4ks ) 18.930 puan ile ulaşılan 30. seviyeye 2019'da 30.500 puan ile ulaşılabiliyor. Frontline başladığınızda ilk 15 seviyeye kadar hızlı ilerliyorsunuz ama bu seviyelerden sonra  ilerleme hissedilir şekilde yavaşlıyor.

#hesalayanadam mod: on#  Ortalama 600-700 civarı bir puan ile oynadığımızda (ben 650 aldım) bir 30 seviyeye ulaşmak için yapılması gereken savaş sayısı 47 olarak çıkıyor. Frontline modunda da ortalama savaş süresini kuyruktu, oyundu derken 20dk olarak alsak 30 seviyeye ulaşmak için yaklaşık aralıksız 16 saatimizi ayırmamız gerekiyor. 7 günlük süreçte, her gün, günde 2,5-3 saat oynamamız gerek . Sömürü dediğim kısım ise bundan sonrasında başlıyor. İlk sezonda 3 aşamaya gelirim, rahat ederim gibi hedefleri olanlar için günlük ayırması gereken süre 7-8 saat. (ikinci iş) #hesalayanadam mod: off#  Tabi bunlar kabaca ve nispeten iyimser rakamlar. 

Tek bir maçın uzun sürmesi, hareketli geçmesi, vs derken FL'nin daha yorucu olduğunu düşünüyorum ve kendi açımdan bir sezonda 1'den fazla 30 seviye tamamlamayı pek kolay bulmuyorum. Sonuç olarak tüm vaktini oyuna ayırmak istemeyenler için 30. seviyeye ulaşmak için gereken toplam seviye puanının, 2018 FL kadar olmasa da, daha makul seviyelere çekilmesi gerektiğini düşünüyorum.  Alternatif olarak da artan oranlı bir sitem olabilir 1. 30 seviye 20 bin, 2. 30 seviye 25 bin ve 3. 30 seviye 30 bin gibi ya da tam tersi  çok oynayanı ödüllendirmek isterseniz azalan oranlı gibi.  

Henüz yeni bir mod olduğundan şikayet değil de yapıcı eleştiri olarak değerlendirilmesini umarım.

francisco77_hero #66 Posted 12 February 2019 - 04:35 PM

Major

• Player
  • 38629 battles
  • 2,969
seviye 13 e geldim ve bıraktım şu anda frontline ı ..hesap kitap yapıyorum üstteki arkadaş gibi çok fazla zaman harcıyor bu mod..15. seviyeden sonra ilerlemek de zorlaşıyor..elimde skorpion - su130 pm ve amx cdc var..bu modun tankı progettom46 ve bende de bu tank yok..her ne kadar sniper tanklar için uygun atış fırsatları olsa da hızlı yükselmek için progetto gibi hareketli bir tank şart..zevk alsam hadi neyse zevk de vermiyor o yüzden 13. seviyeden by by diyorum bu moda 

Far_Beyond_Driven #67 Posted 12 February 2019 - 05:00 PM

Captain

• Player
  • 29868 battles
  • 2,265
  • [MEME] MEME
Ilk gun 10k dan asagi vurdugumu hatirlamiyorum daha ki sirf general olmak icin cape girdigim veya sifirlamak icin öldugum cok oldu.Ayrica 0 gold+aziksiz oynuyorum.Yalniz 30.seviyeye gelmek bu kadar zor olmamali.Tum gun oynasan bir hafta icinde 3 kez prestij puani sifirlamasi ucu ucuna yetisir

emre156174 #68 Posted 12 February 2019 - 05:25 PM

Private

• Player
  • 11885 battles
  • 1
ön cephe savaşına girmek için klanda mı olmak gerekiyor , klan halinde mi savaşılıyor ?

francisco77_hero #69 Posted 12 February 2019 - 05:42 PM

Major

• Player
  • 38629 battles
  • 2,969

View PostFar_Beyond_Driven, on 12 February 2019 - 06:00 PM, said:

Ilk gun 10k dan asagi vurdugumu hatirlamiyorum daha ki sirf general olmak icin cape girdigim veya sifirlamak icin öldugum cok oldu.Ayrica 0 gold+aziksiz oynuyorum.Yalniz 30.seviyeye gelmek bu kadar zor olmamali.Tum gun oynasan bir hafta icinde 3 kez prestij puani sifirlamasi ucu ucuna yetisir

küfürbazsın emme doğru sözlü mert adamsın ..bu tespitin cuk diye oturdu bu başlığa

Sharp1903 #70 Posted 12 February 2019 - 05:59 PM

Captain

• Player
  • 39419 battles
  • 2,199

View PostFar_Beyond_Driven, on 12 February 2019 - 07:00 PM, said:

Aynen, 30 seviyeye gelmek çok zaman alıyor. Ona bir ayar çekmeliler. 

_Cigamoon_ #71 Posted 12 February 2019 - 06:00 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26086 battles
  • 359

View PostFar_Beyond_Driven, on 12 February 2019 - 06:00 PM, said:

Aynen katılıyorum,  hasar atmaktan ziyade cap yapmak ya da bozmak asıl rütbe yükseltilmesine etki ediyor. Sırf bu yüzden çok defa cape yolo yapmak gerekiyor. 10 12k hasarla cap ile ilgili etkin yoksa general zor.  Dün ilk günde 14.seviyeye geldim ama bir haftada 1 den fazla prestij ciddi zaman gerektiriyor. Bizim gibi çalışan, çoluk çocuk sahipleri için o kadar zaman ayırmak hayli zor. Bakalım olmazsa  mecburen biraz ağırdan alıp; her bölüm 1 seviye gecerek sezon sonuna emille yeni 9 seviyeyi alırız. :great:

ali1234512 #72 Posted 12 February 2019 - 06:03 PM

Major General

• Player
  • 38849 battles
  • 5,027
  • [TR-U] TR-U
oyunu kanser eden tdler ve artyler olmasa zevkli olabilir ama bi oncekindeki arty sorunu duruyor td sorunu daha da artmış tek kanada 6 td 2 lgiht 1  arty verdiği oldu bide saldırıyorduk

_Cigamoon_ #73 Posted 12 February 2019 - 06:13 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 26086 battles
  • 359
Harita büyük olunca td ler iş yapıyor. Özellikle savunmadayken hasar için oynayanlar oldukça geride mevzilenip oyunu sıkıştırıyorlar. Tabi bunu genellikle ilerlemekten çok para kasmak için modu oynayanlar yapıyor. İlerlemek isteyen adamlar zaten cap yapıp bozma üzerine eğilip kendilerini belli ediyorlar.  Yalnız her ne olursa olsun mod için biçilmiş kaftan progettodur. İnanılmaz çok yönlü bir tank ve ayrıca mermi masrafı  da ucuz olduğu için çok iyi para bırakıyor. 

totan35 #74 Posted 12 February 2019 - 06:53 PM

Corporal

• Player
  • 26118 battles
  • 179
  • [TR-U1] TR-U1

ilkine göre deneyim ve kredi getirisi bana da az geldi. 

30 level için çok uzun zaman gerekli bir hafta çok sıkışık bir süre aç işte bunu 10 ay yavaş yavaş millet yapsın hem server yığılması olmasın hem de sıkılıp bırakan olmasın ki bende bu kadar zaman ayırmayacaklar arasındayım. ayrıca her zaman vurguladığım gibi 60 tl ye pre hesap satıyorsanız bu gibi etkinliklerde pre hesap daha fazla %50 oranında seviye atlatmalı işinize geldiğinde pay to progress diyorsunuz hani nerede?

_M60A1_ #75 Posted 12 February 2019 - 07:14 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 4856 battles
  • 379
30 level olmak neysede tekrar tekrar 30 olmak sıkıntı keşke başa dönmek yerıne devam etseydı. her 30 da bastan baslamak piskolojık olarak oynama dedirtiyor.

Rapator79 #76 Posted 12 February 2019 - 07:47 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 24962 battles
  • 482

@onnoZZ yazınca fark ettim bende, Polyanna gibi bir hafta iki prestij geçerim diye hesaplıyordum...Hakikaten çok absürd şekilde arttırmışlar kademe puanlarını...Zaten wg bir iyilik yapıyorsa altında mutlaka bir çapanoğlu arıyacaksın...:angry:

Birde şöyle dalga geçmişler; Tam tersine, kaçan Prestij Kademelerine yönelik katı zaman dilimleri yok. Örneğin ilk defa 5. Bölümde oynamaya başlarsanız Prestij gelişimini yakalayabilir ve ilk Prestij Kademesinden başlayarak kaçan tüm Prestij Kademelerine (1’den 5’e kadar) istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

5.ayda başlayıp kaçırdığın ayları telafi edebilirmişsin...Burada yaptığım hareket gözükmüyor...

Edited by Rapator79, 12 February 2019 - 08:10 PM.

francisco77_hero #77 Posted 12 February 2019 - 07:54 PM

Major

• Player
  • 38629 battles
  • 2,969

View PostRapator79, on 12 February 2019 - 08:47 PM, said:

@onnoZZ yazınca fark ettim bende, Polyanna gibi bir hafta iki prestij geçerim diye hesaplıyordum...Hakikaten çok absürd şekilde arttırmışlar kademe puanlarını...Zaten wg bir iyilik yapıyorsa altında mutlaka bir çapanoğlu arıyacaksın...:angry:

24. seviyeden sonra 600 lük 2 maç bile kurtarmıyor seviye atlamak için oldukça zorlaştırmışlar son etabı

ArchitectARC #78 Posted 12 February 2019 - 07:57 PM

Warrant Officer

• Player
  • 13431 battles
  • 559
  • [JUN] JUN
aga yeter ya sürekli defend pozisyonundayım neden hiç attack pozisyonuna geçemiyorum. defending %100 yeniliyor her oyun bıktım lan

barzo_twitch #79 Posted 12 February 2019 - 08:44 PM

Lance-corporal

• Player
  • 12502 battles
  • 92
Tavsiyem sadece light tanklarla oynayın wz-132 özellikle yargı dağıtıyor.

Tyhoun #80 Posted 12 February 2019 - 10:10 PM

Staff Sergeant

• Player
  • 20411 battles
  • 312
         Hocam ben tam olarak anlamadığım bir konu var . Tam olarak seviye 30. prestige seviyesine ilk etkinlikte gelemiyor muyuz ? 3. ayda mı gelebileceğiz . Yıl boyu süren etkinlik ödülü sabit mi kalacak yoksa her ay değişecek mi ? Orası tam bir söylenmemiş . 

5 user(s) are reading this topic

0 members, 5 guests, 0 anonymous users