Jump to content

Linia frontu: Techniki, kruczki i sztuczki.

linia frontu

• Please log in to reply
195 replies to this topic

TRad_PL #181 Posted 15 February 2019 - 11:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37035 battles
  • 861
  • [SE-SE] SE-SE

View Postjaxed, on 15 February 2019 - 10:52 PM, said:

bez sensu ta linia frontu, zabiją cie i musisz czekać 5 minut zeby sie czołg naprawił.

Ładna próba trollowania, szacun.

majo174 #182 Posted 16 February 2019 - 12:19 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 17346 battles
  • 319

View PostTRad_PL, on 15 February 2019 - 11:36 PM, said:

Ładna próba trollowania, szacun.

A żeby to jeszcze był troll, od chyba 2 lat obserwuję jego wypociny na forum i nie przypominam sobie, by choć raz napisał coś pozytywnego. A jak się jest amebą umysłową to i trzeba czekać 5 minut na możliwość udowodnienia sobie tego po raz kolejny :)

Shinekone #183 Posted 16 February 2019 - 01:02 AM

Staff Sergeant

• Player
  • 38008 battles
  • 446
  • [SKIL1] SKIL1

View PostRAZ_uR, on 15 February 2019 - 07:06 PM, said:

Na FL teamdamage jest wyłączony także albo przewrócił kogoś albo wepchnął do wody/zrzucił ze skarpy.

Niby jest wyłączony, ale z znajomy z którym dzisiaj grałem, mówił że jak grał z kimś innym pluton, to ten mu wygarnął z arty, ogłuszył i zabił celowniczego nie zadając żadnego dmgu

walcz_y #184 Posted 16 February 2019 - 01:47 AM

Corporal

• Player
  • 24146 battles
  • 191
  • [AZYLX] AZYLX

tak pytam z ciekawości - czy arty w tym trybie mają jakiegoś busta? 

notorycznie dostaje od arty w ruchu albo pechy po 400-500 od loreina co na randomach jest kurde rzadkością.

TRad_PL #185 Posted 16 February 2019 - 02:21 AM

Warrant Officer

• Player
  • 37035 battles
  • 861
  • [SE-SE] SE-SE

Arty nie mają busta. Co więcej, gdy się nimi gra, gorzej jest ze srebrem.

Jeżeli dostajesz strzała w ruchu, to kiepsko jeździsz. Przewidywalnie.

Sydney85 #186 Posted 16 February 2019 - 11:38 AM

Lance-corporal

• Player
  • 33542 battles
  • 74

View Poststraszny_cienias, on 15 February 2019 - 07:42 PM, said:

Kilka dodatkowych podpowiedzi z mojej strony:

• Inspiracją całkiem fajnie podnosi się stopień. Mam nadzieję, że tym obok nie ubywa z tego powodu, bo byłoby to wtedy zwykłym podkradaniem.
  • Decap czy zdobywanie bazy dają dużo więcej niż niszczenie dział. W jednej bitwie samotnie zniszczyłem dwa działa, co podniosło mi stopień o jeden...

I moje pytanie: Co myślicie o sytuacji w której obrońcy na jednej linii zdominowali przeciwników i ci nie mogą zdobyć bazy ani nawet wyjechać? Często kończy się tak, że nie mają do kogo strzelać, inne linie w tym czasie przegrywają, oni w końcu się przenoszą, a wtedy wróg zajmuje bazę za darmo. Lepiej od razu się z takiej bazy ewakuować i pomagać gdzieś indziej?

A nie chciałbyś notować wyników? Ja dziś zacząłem i na 7 bitew obrońcy wygrali raz...

Moim zdaniem w tej sytuacji gdzie sektor A jest dobrze broniony a kolejne dwa nie dają rady to mogłyby być dwa wyjścia:

- Bronić go dalej i liczyć że kolejne sektory utrzymają się jak najdłużej, w końcu dzięki obronie odejmujemy sporo minut przeciwnikowi co skutkuje, że po prostu jak nie zajmie bazy A i D to braknie mu czasu na zniszczenie bunkrów.

- Gdyby była dobra komunikacja to można by np przenieść dwa czołgi do trudniejszego sektora i próbować utrzymać wszystkie 

Tak poza tym wolę bronić jak atakować i z tego co zauważyłem to więcej wygranych miałem podczas obrony. 

Najwięcej expa jest chyba gdy capujesz lub decapujesz. Po dobrym capie/decapie można spokojnie wskoczyć o dwa poziomy wyżej. 

Mój zestaw, którym gram:

53TP, 50TPr, Emil I, T25E6 

Najlepiej mi się gra z inżynierią i inspiracją.

TRad_PL #187 Posted 16 February 2019 - 01:03 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37035 battles
  • 861
  • [SE-SE] SE-SE

View PostSydney85, on 16 February 2019 - 11:38 AM, said:

Moim zdaniem w tej sytuacji gdzie sektor A jest dobrze broniony a kolejne dwa nie dają rady to mogłyby być dwa wyjścia:

- Bronić go dalej i liczyć że kolejne sektory utrzymają się jak najdłużej, w końcu dzięki obronie odejmujemy sporo minut przeciwnikowi co skutkuje, że po prostu jak nie zajmie bazy A i D to braknie mu czasu na zniszczenie bunkrów.

Problem polega na tym, że jeśli do końca broni się A (pewnie jeszcze z przewagą liczebną), to nikt nie broni #1 i #2. Byle LTek może tam wjechać po zajęciu E czy nawet F, i je odstrzelić.

TRad_PL #188 Posted 17 February 2019 - 01:04 AM

Warrant Officer

• Player
  • 37035 battles
  • 861
  • [SE-SE] SE-SE

Po trzydziestu frontach mam bilans w ataku 11-3, w obronie 8-8. Innymi słowy po tychże trzydziestu bitwach atakujący prowadzą 19-11.

Kto jest na tyle dobry ze statystyki, żeby policzyć na jakim poziomie ufności hipoteza "szanse ataku i obrony są równe" jest prawdziwa?

Fentick #189 Posted 17 February 2019 - 02:48 PM

Lance-corporal

• Player
  • 18729 battles
  • 73
  • [ZTAM] ZTAM

View Postwalcz_y, on 16 February 2019 - 01:47 AM, said:

tak pytam z ciekawości - czy arty w tym trybie mają jakiegoś busta? 

notorycznie dostaje od arty w ruchu albo pechy po 400-500 od loreina co na randomach jest kurde rzadkością.

Dla mnie arta w ogóle nie powinna być w tym trybie. Jest bardzo wkurzająca. Nie dość że jest ostrzał artyleryjski oraz nalot to jeszcze ona waląca po 300-400 dmg z ogłuszeniem trwającym po 15 sekund (a podobno był nerf arty buahahaha :D).

Osoba, która bierze arte w tym trybie powinna być zbanowana na 1 godzinę, aby miała czas na przemyślenie co zrobiła źle :)

40kaczmar #190 Posted 17 February 2019 - 04:59 PM

Corporal

• Player
  • 14329 battles
  • 100
  • [11BR] 11BR

View PostFentick, on 17 February 2019 - 01:48 PM, said:

Dla mnie arta w ogóle nie powinna być w tym trybie. Jest bardzo wkurzająca. Nie dość że jest ostrzał artyleryjski oraz nalot to jeszcze ona waląca po 300-400 dmg z ogłuszeniem trwającym po 15 sekund (a podobno był nerf arty buahahaha :D).

Osoba, która bierze arte w tym trybie powinna być zbanowana na 1 godzinę, aby miała czas na przemyślenie co zrobiła źle :)

W strefie C na obronie 20 minut katowania z jednego miejsca:playing: Już nieraz wypstrykałem się z amunicji

Born2Drink #191 Posted 17 February 2019 - 05:05 PM

Corporal

• Player
  • 421 battles
  • 125
Polecam m40/43 albo lorrke, na obronie bijesz na decap i zbierasz stopnie, a w trybie ataku bijesz w grupy czołgów i zbierasz mnóstwo expa za asysty.

TRad_PL #192 Posted 17 February 2019 - 05:36 PM

Warrant Officer

• Player
  • 37035 battles
  • 861
  • [SE-SE] SE-SE

View Post40kaczmar, on 17 February 2019 - 04:59 PM, said:

W strefie C na obronie 20 minut katowania z jednego miejsca:playing: Już nieraz wypstrykałem się z amunicji

Tak, strefa C bywa dla artylerii problematyczna, gdy koledzy nie są w stanie zabezpieczyć nawet strefy z zaopatrzeniem.

Opcją jest pojechanie ścieżką nad wodą do strefy B. Ale to zżera czas, no i mogą wyspotować.  Trudno - J, odradzamy się czymś cięższym w B, i jedziemy pomagać w C od tylca.

SweetKill3r #193 Posted Yesterday, 03:20 PM

Warrant Officer

• Player
  • 35441 battles
  • 522

View PostSnar_R, on 15 February 2019 - 11:33 AM, said:

Witam,

Jak zwykle ... wszystko dla płatnych graczy.

Jak kupicie sobie Skorpiona, Defendera czy czołg dla .......tów Progetto 46 to to możecie sobie pograć.

Zdecydowanie płatni gracze powinni sobie grać osobno !

Do walki z płatnymi "graczami" dość dobrze spisują się:

IS-3 

Rhm.-Borsig Waffenträger

T-44

Poprzednia edycja Linii Frontu prezentowała o wiele większą frajdę.

Gra zaczyna powoli irytować.

Czołgi i załogi rozwinięte przez 5 lal są mało warte z płatnym czołgiem, który pierdoła nie umiejąca grać kupiła wczoraj.

Zdecydowanie płatni gracze powinni grać osobno, tak tylko reszta grająca za darmo służy jako tarcze strzelnicze.

Gracz za free powinien mieć opcję " włącz do rozgrywki czołgi premium" !

Porada:

W pierwszej kolejności strzelać do:

1. wypluwacza pocisków Progetto 46

2. Skorpionów - przez które przelatują pociski nie robiąc im szkody.

3. i Defenderów - w przeciwieństwie do twojego IS-a trafiającego za każdym razem 

miłej zabawy   :trollface:

jak czytam posty tego typu to mam wrażenie ze niektórzy zaczęli nabijać te 50k bitew jeszcze w żłobku.. ile jeszcze do gimnazium ? no chyba ze to troll post.. bo az nie chce mi sie wierzyć ;0....

tryb lubię był powiewem świeżości.. ale niestety dopadło go w tym roku to co niszczy rozgrywkę w każdych trybach.. noobies w wypożyczonych czołgach skampieni na twardo i robiacy po 2-3k dmg.. czasami doczlapia sie do sierżanta...dlatego tryb staje sie mega nudny po parunastu tego typach bitew... 

dlatego troche juz od niechcenia zaczalem jezdzic na yolo a to co na filmiku to bardzo dobry patent żeby całkowicie rozbić skampiona obronę ...albo chociaz utrzec nosa wyzej wymienionym "graczom" (pare razy zaryzykowalem takie wyjazdy lorka 40t no i progetto.. o zgrozo ze zawsze to sie udalo.. nigdy nikt mnie nie powstrzymał lub nie zdążył dojechać..)

uważam że jest to tez trochę problem trybu ze tak latwo jest to możliwe do zrobienia...3 ogarnięte LT magazynki mogę bardzo szybko zakończyć bitwę...

ps: wrzuce filmik na YT... pozniej bo jakies problemy są :)

Edited by SweetKill3r, Yesterday, 03:41 PM.

Flyagaric #194 Posted Yesterday, 03:20 PM

Brigadier

• Player
  • 57389 battles
  • 4,927
  • [ZORRO] ZORRO
Taki tip - jak w obronie bazy stoją same ciężkie, a u nas grają tylko lighty i medy, to nie ma co liczyć, że uda się scapować bazę. Sensu nie mają kolejne hordy miękkich tanków (no chyba, że to baza B) wjeżdżających pod dobrze ustawione ciężkie. Muszą na capa wjechać jakieś ciężkie od nas (IS-6, Defender, VK100), a reszta ma ich wspierać. W jednej takiej sytuacji przeciwnik nazbierał już mnóstwo XPa na nas, więc wyjechałem VK100.01. Dojechanie zajęło wieki, ale pchnęliśmy to dopiero po mojej akcji. Nie upierajcie się cały czas przy szybkich czołgach i jak wypada taki impas, to mając Defendera w garażu weźcie go.

Edited by Flyagaric, Yesterday, 03:21 PM.

Varbir #195 Posted Yesterday, 04:59 PM

Warrant Officer

• Player
  • 16927 battles
  • 622

View PostFlyagaric, on 18 February 2019 - 02:20 PM, said:

Muszą na capa wjechać jakieś ciężkie od nas 

W bitwie na A  od razu wjechały na cap 3 vk100.01p i ustawiły się w sumie dobrze ale ja podjechałem agresywnie po lewej patrząc na minimape pod ten kościołek a sporo od nas na prawo agresywnie skarpą i byli zbici moment. Trzeba poczekać aż obrońców trochę wytłuką

Edited by Varbir, Yesterday, 04:59 PM.

PantokratoR667 #196 Posted Yesterday, 05:00 PM

Warrant Officer

• Player
  • 45785 battles
  • 769
  • [_CHS_] _CHS_

View PostFlyagaric, on 18 February 2019 - 03:20 PM, said:

Taki tip - jak w obronie bazy stoją same ciężkie, a u nas grają tylko lighty i medy, to nie ma co liczyć, że uda się scapować bazę. Sensu nie mają kolejne hordy miękkich tanków (no chyba, że to baza B) wjeżdżających pod dobrze ustawione ciężkie. Muszą na capa wjechać jakieś ciężkie od nas (IS-6, Defender, VK100), a reszta ma ich wspierać. W jednej takiej sytuacji przeciwnik nazbierał już mnóstwo XPa na nas, więc wyjechałem VK100.01. Dojechanie zajęło wieki, ale pchnęliśmy to dopiero po mojej akcji. Nie upierajcie się cały czas przy szybkich czołgach i jak wypada taki impas, to mając Defendera w garażu weźcie go.

Atakując na cap A albo B to nawet stary wysłużony IS6 potrafi narobić sporo zamieszania. Najlepiej wraz z inżynierią. W szczególności na punkcie A. Bo tam jesteśmy w stanie schować prawą stronę czołgu przed galeryjką po prawej stronie mapy a na lewą stronę ustawiamy się w sidescrapie. Od przodu muszą po nas wyjechać ciężkie wroga albo tedeki nastawiając się same na ostrzał z tej galerii po prawej. W większości ludzie grają papierowymi tedekami jak scorpion lub su-130 więc taki wyjazd to próba "one shot at glory :harp:", kończąca się zazwyczaj jedynie strzałem w panice i asystą za podświetlenie dla nas :trollface:.  Kolejną szansą dla broniących są lighty i medy lecące na lewą stronę na ogień krzyżowy. Ale wtedy okazuje się, że zwykłe apeki nie mają peny a apcry często się dingują  przy sidescrapie przez co zbić nas może jedynie arta. Jeżeli wjeżdżamy na capa z sojuszniczymi lightami to wróg zaczyna strzelać do nas jako ostatnich bo najciężej jest nas przebić co za tym idzie często sami trzymamy większość punktów przejęcia. W takich wypadkach już po około trzech minutach od początku gry dostajemy awans o dwa stopnie za capa :izmena:.  Zdecydowanie warto próbować takiego manewru na samym początku gry o ile sojusznicze lekkie pojazdy podejmą współpracę bo unikniemy nalotów i ostrzału artyleryjskiego.

Edit @ Varbir

Jeśli ktoś by pod was agresywnie wyjechał, spotując was, to środek biłby was a nie na odwrót. Ewentualnie by was wypchnęli negując wasze jakiekolwiek inne działania niż yolo.

Edited by PantokratoR667, Yesterday, 05:40 PM.

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users